Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Lombardu „Banknote” līdzīpašnieks Agris Evertovskis pēdējā laikā ir izpelnījies plašāku ievērību, pateicoties bijušā advokāta un bijušā politiķa Alda Gobzema publiskajai „veļas mazgāšanai” ar bijušo dzīvesbiedri un bērnu māti. Nule Pietiek saņēmis amizantu dokumentu – kāds advokāts, acīmredzot iedvesmojoties no premjera amata kandidātes Evikas Siliņas,paziņojis, ka, tā kā miljonāram A. Evertovskim nepatīkot A. Gobzema viedokļi par viņu un viņa rīcību, tie esot nekavējoties izdzēšami. Publicējam šo jokaino dokumentu pilnībā.

Es, zvērināts advokāts Andris Tauriņš, sniedzu Agrim Evertovskim (turpmāk - Klients) juridisko palīdzību. Pēc Klienta lūguma vēršos pie Jums saistībā ar portālos Pietiek.com, Pietiek.org, Pietiek.net (turpmāk – Portāli) publicētiem šādiem rakstiem (turpmāk – Raksti):

1) “Man kā īstam vīrietim ir jauna publiski mazgājamā veļa”, autors Aldis Gobzems, datums 22.07.2023.;

2) “Atdod naudu, atdod māju, atdod mašīnas, atdod gleznas!”, autors Aldis Gobzems, datums 21.07.2023.;

3) “Agri Evertovski, es beigu beigās tomēr izspiedīšu no tevis naudu par to, ka mana sieva mani atļāvās mani pamest!” autors Aldis Gobzems, datums 03.07.2023.;

4) “Agri Evertovski, es beigu beigās tomēr izspiedīšu no tevis naudu!” autors Aldis Gobzems, datums 03.07.2023.;

5) “Mana sieva mani pameta tāpat kā visi pārējie, bet vainīga ir viņa un visi pārējie! Un tagad es gribu naudu – daudz naudas!”, autors Aldis Gobzems, datums 02.07.2023.;

6) “Es vēl nerimšos un tagad tā kārtīgi pasmirdēšu”, autors Aldis Gobzems, datums 01.07.2023.

Rakstu autors ir Aldis Gobzems. Raksti ir pārpublicēti no Alda Gobzema profila sociālajā tīklā “Facebook”. Oriģinālajiem rakstiem ir pievienoti virsraksti un ar attiecīgiem virsrakstiem tie publicēti Portālos. Visos Portālos ir publicēti vieni un tie paši raksti. Vienlaikus Portālos nav nekādu atsauču uz oriģinālajiem rakstiem kā pirmavotu, kā arī nav norādes, ka Raksti mainīti, tiem pievienojot virsrakstus.  

Vēlos vērst uzmanību, ka Rakstos ietverta nepatiesa informācija un tie aizskar Klienta godu un cieņu.

Raksti galvenokārt satur apmelojošus, vulgārus, pazemojošus godu un cieņu aizskarošus izteikumus.

Turklāt rakstā “Atdod naudu, atdod māju, atdod mašīnas, atdod gleznas!” publicēts fragments, kur Klients tiek publiski apsūdzēts noziegumā. Proti, rakstā ir norāde uz “Agra Evertovska organizētiem un apmaksātiem bandītiem”. Minētais apgalvojums ir nepatiesas, godu un cieņu aizskarošas ziņas.

Pirmkārt, Civillikuma 2352.1 pants nosaka, ka “Katram ir tiesības prasīt tiesas ceļā atsaukt ziņas, kas aizskar viņa godu un cieņu, ja šādu ziņu izplatītājs nepierāda, ka tās atbilst patiesībai”. Ņemot vērā, ka šajā gadījumā informācija un apgalvojumi ir nepatiesi un Raksti balstās uz nepārbaudītu informāciju, Jums ir jāatsauc Raksts.

Otrkārt, saskaņā ar Latvijas Žurnālistu Asociācijas Ētikas kodeksa 2.1. un 2.2. punktiem žurnālista galvenais uzdevums ir sniegt sabiedrībai patiesu un pārbaudītu informāciju. Un faktu izklāstam žurnālista veidotajā saturā jābūt objektīvam, skaidram, bez falsifikācijas vai maldināšanas. Līdzīgi noteikts biedrības “Latvijas Mediju ētikas padome” Ētikas kodeksa 4.6.punktā: 4.6.1. Faktu pārbaude – plašsaziņas mediji izvairās no nepārbaudītas informācijas publicēšanas. 4.6.3. Kritiska attieksme pret avotu – iegūstot informāciju, tā ir kritiski jāizvērtē, ņemot vērā informācijas avota profesionālo, finansiālo vai citu ieinteresētību, kā arī iespējamos interešu konfliktus.

Treškārt, saskaņā ar likuma “Par presi un citiem masu informācijas līdzekļiem” 25. panta 1. punktu žurnālistam ir pienākums sniegt patiesu informāciju. Bet saskaņā ar minētā likuma 21. panta piekto daļu ja masu informācijas līdzeklim nav pierādījumu, ka publicētā informācija atbilst patiesībai, tam nekavējoties tā jāatsauc.

Raksti pamatojas galvenokārt uz sociālajos tīklos publicētu informāciju, kuras avots ir persona ar apšaubāmu reputāciju. Proti, Aldis Gobzems ir izslēgts no Latvijas advokatūras saistībā ar goda un cieņu aizskarošu ziņu izplatīšanu par citām personām. Rezultātā Portālos ir publicēta nepārbaudīta un nepatiesa informācija.

Tāpat ar izteikumiem publikācijā nedrīkst pārkāpt nevainīguma prezumpciju un apsūdzēt personu krimināli sodāmu darbību izdarīšanā. Ja Portālu publikācijas izplata informāciju, piedēvējot Klientam kriminālsodāmu rīcību, tad šāds apgalvojums ir pakļaujams patiesības pārbaudei un šī fakta pastāvēšana var tikt pierādīta. Konkrētajā gadījumā Rakstos pārpublicētā informācijā norādīts, ka Klients ir “organizējis un apmaksājis bandītus”. Bandītisms ir aizliegta darbība saskaņā ar Krimināllikuma 224. pantu. Tātad bez jebkādiem pierādījumam un pamata Rakstos Klients tiek apvainots kriminālsodāmās darbībās. Turklāt nav nozīmes, vai minēto izteikumu autors ir žurnālists, vai arī medijs nekritiski pārpublicējis nepatieso ziņu autoru.

Plašsaziņas līdzeklim ir pienākums pārbaudīt tā publicētās informācijas patiesumu un pamatotību. Arī tikai pārpublicējot nepatiesu, nepamatotu vai godu, cieņu un reputāciju aizskarošu, nomelnojošu informāciju, žurnālistam un plašsaziņas līdzeklim ir likumā paredzētā atbildība.

Visbeidzot, jānorāda, ka Aldis Gobzems Rakstus dzēsis no savām sociālo tīklu vietnēm. Šāda rīcība var liecināt par iespējamu nevēlēšanos uzņemties juridisku atbildību par strīdu izteikumiem. Tomēr vēlreiz jāuzsver, ka neskatoties uz to, ka Rakstu autors ir Aldis Gobzems, Portālu redakcija ir atbildīga par Rakstu pārpublicēšanu.   

Ņemot vērā iepriekš minēto un pamatojoties uz Civillikuma 2352.1 pantu, likuma “Par presi un citiem masu informācijas līdzekļiem” 21. panta piekto daļu un 25. panta 1. punktu, Latvijas Žurnālistu Asociācijas Ētikas kodeksa 2.1. un 2.2. punktu, biedrības “Latvijas Mediju ētikas padome” Ētikas kodeksa 4.6.punktu, lūdzu:

1. nekavējoties pārtraukt Klienta reputāciju aizskarošas informācijas publicēšanu un izplatīšanu;

2. nekavējoties atsaukt un dzēst portālos Pietiek.com, Pietiek.org, Pietiek.net publicētos šādus rakstus:

2.1. “Man kā īstam vīrietim ir jauna publiski mazgājamā veļa”, autors Aldis Gobzems, datums 22.07.2023.;

2.2. “Atdod naudu, atdod māju, atdod mašīnas, atdod gleznas!”, autors Aldis Gobzems, datums 21.07.2023.;

2.3. “Agri Evertovski, es beigu beigās tomēr izspiedīšu no tevis naudu par to, ka mana sieva mani atļāvās mani pamest!” autors Aldis Gobzems, datums 03.07.2023.

2.4. “Agri Evertovski, es beigu beigās tomēr izspiedīšu no tevis naudu!” autors Aldis Gobzems, datums 03.07.2023.

2.5. “Mana sieva mani pameta tāpat kā visi pārējie, bet vainīga ir viņa un visi pārējie! Un tagad es gribu naudu – daudz naudas!”, autors Aldis Gobzems, datums 02.07.2023.

2.6. “Es vēl nerimšos un tagad tā kārtīgi pasmirdēšu”, autors Aldis Gobzems, datums 01.07.2023.

3. Lūdzu šīs darbības veikt līdz 2023. gada 12. septembrim.

Klienta vārdā aicinu piekrist šī strīda atrisināšanai konstruktīvā un miermīlīgā veidā. Minēto prasību neizpildes gadījumā Klients būs spiests izmantot likumā piešķirtās tiesības vērsties tiesību aizsargājošās iestādēs un tiesā par reputācijas kaitējuma novēršanu un kompensācijas piedziņu.

Jautājumu gadījumā, lūdzu, sazinieties ar zvērinātu advokātu Andri Tauriņu (e-pasts: [email protected], tālr.: +371 28 381 099).

Pielikumā: pilnvara.

Ar cieņu Agra Evertovska pilnvarotais pārstāvis, zvērināts advokāts Andris Tauriņš

Attēlā - fragments no A. Gobzema Facebook profila.

Novērtē šo rakstu:

98
62

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ne viss ir zelts, kas spīd

FotoKārtējo reizi kārtējā Saeima ir ievēlējusi jaunu (sic!) valdību. Ko mēs varam sagaidīt no šī piedzimušā brīnumbērna, kurš mums sola piena upes un ķīseļa krastus tuvākajos gados, proti, Eiropas Savienības valstu vidējo dzīves līmeni? Skeptiķi teiktu – blēņas! Cik valdības nav nākušas un gājušas, kas nav solīts, bet, kur bijām, tur esam!
Lasīt visu...

3

Stāsts par lielo Latvijas aptieku skaitu, aptieku un vairumtirgotāju uzcenojumiem lielākoties ir no pirksta izzīsts

FotoKatrs veselības ministrs nāk ar sev vairāk vai mazāk draudzīgu politiķu uzstādījumiem, kurus tad pirmajās darba dienā pamanās paust tautai, atbildot uz nesagatavotu žurnālistu nesagatavotiem jautājumiem. Ar laiku ministrs saprot spēles noteikumus, sāk solīt mazāk, bet prasīt vairāk.
Lasīt visu...

6

Jautājumi Pirmajam slēgtajam pensiju fondam

FotoSaņēmu Jūsu e-pastu ar aicinājumu veikt papildu iemaksas Pensiju fondā! Varbūt Jūs tomēr varat mani nomotivēt to izdarīt, atbildot uz maniem jautājumiem un varbūt sniedzot papildu informāciju!
Lasīt visu...

21

Ja Ogres novadā top kaut kas vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus par šīm iecerēm

FotoKā jau parasti, ja Ogres novadā top kaut kas jauns, vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus un puspatiesības par šīm iecerēm. Slēpjoties aiz skaistām frāzēm par attīstību un novada interesēm, tiek bīdītas politiskās intereses un personīgi motīvi.
Lasīt visu...

21

Slovēņiem kompensēs pretkovida štrāpes

FotoNo 2000. gada marta līdz 2022. gada maijam Slovēnijā ierosināja ~62 000 lietu par antikovida noteikumu pārkāpumiem, piemērojot naudas sodus vairāk nekā 5,7 miljonu eiro apmērā. Vēlāk Slovēnijas Konstitucionālā tiesa atzina pretkovida pasākumus par antikonstitucionāliem. Iepriekšējiem vadīkļiem šādas negantības maksāja varu.
Lasīt visu...

6

Atklāta vēstule Latvijas Bankas prezidentam

FotoGodātais Mārtiņa Kazāka kungs, vispirms vēlos uzsvērt, ka šī vēstule nav domāta kā kritika vai uzbrukums Jums personīgi, bet drīzāk kā aicinājums aktīvāk iesaistīties un risināt situāciju, kas skar gan Latvijas Bankas reputāciju, gan tās aizsargātās klientu intereses. 
Lasīt visu...

12

Krievijas cars Pēteris I ir visu latviešu tēvs

FotoPaldies Krievijas caram Pēterim I par Lielo Ziemeļu karu, kura laikā viņa karavīri izjāja Vidzemi un atstāja pēcnācējus, kuri izveidoja latviešu tautu.
Lasīt visu...

12

Iebraucējiem nospļauties par kārtību Latvijā. Cik ilgi to piecietīsim?

FotoValdības nomaiņas ēnā bez pienācīgas uzmanības palikusi ziņa par liegumu no Krievijas iebraukt tur reģistrētām automašīnām. Labi, tas, ka vairs nevar iebraukt, varbūt varēja būt kā vienas dienas aktualitāte, taču tam komplektā ir vesela virkne neatbildētu jautājumu, ko nedrīkstam nolikt tālā plauktā apputēšanai.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

"Maskavas nams" Rīgā – simbols ģeopolitiskā kursa maiņai?

Pirms nedēļas biedrība "Austošā Saule" pulcēja piketa dalībniekus pretī "Maskavas namam" Rīgā. Ar plakātiem, kas atgādināja par ukraiņu...

Foto

Vai pienācis laiks izvēlēties amatpersonas ar loterijas palīdzību?

Sortition. Tā senajās Atēnās sauca sistēmu, kurā tautas priekšstāvji, amatpersonas, augstākie ierēdņi, tiesneši tika izvēlēti lozējot. Tas, kuram...

Foto

Pateikt, ka šī būs katastrofāla valdība, var tikai kāds, kuram galvā ir atdzisusi putra, un arī okupācijas varas kolaborants Kūtris būs lielisks Saeimas priekšsēdētājs

Pagājušajā piektdienā,...

Foto

Tas, ka Kūtris ir komunistu okupācijas varas kolaborants, „Delnai” ir pieņemami, bet tas, ka viņš atļaujas izteikt savu viedokli un ievēro nevainīguma prezumpciju, ir nosodāmi

Godātie...

Foto

Tikai nesmejieties, bet mums ir atnākusi atziņa: ir jābūt drošiem, ka ikvienā jomā – iekšlietu, veselības, izglītības, reģionālās politikas vai citā – esam izdarījuši visu, lai cilvēki varētu izjustu augstu lojalitāti pret savu valsti

Rietumu pasaulē ārpolitika ir kļuvusi par drošības politiku, jo Krievijas brutālais iebrukums Ukrainā pasauli ir ievirzījis "kara laikmetā" –...

Foto

Par melīgo spriņģu, jembergu un visu pārējo Kremļa stabulnieku “līdzjūtības vaimanām”

Pētot Daugavpils Čmoikas un Re:Baltica prokrieviskā dueta darbības, uzdūros interesantam dokumentam, kurā Tiesībsargs analizē ar...

Foto

Šajā valdībā nenotiks visādas nevajadzīgas, muļķīgas debates!

Šī būs pirmā centriski kreisā valdība kopš neatkarības atjaunošanas. Pirmā valdība, kas nebūs konservatīva....

Foto

Es aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju vilkt katrā kājā atšķirīgu apavu – un tāda arī būs manas valdības darbība

Lai patiesi izprastu otru cilvēku, ir jānoiet viņa...

Foto

Atklātā vēstule valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam: fakti skaidri norāda uz iespējamu tiesību pārkāpumu un neētisku rīcību no „Swedbank” puses

Godātais Latvijas valsts prezident Edgar Rinkēvič! Es,...

Foto

Briškens un manekena politiķi

Ik rītu pa ceļam uz darbu sanāk doties garām kāda lielveikala skatlogam, kurā nemainīgi stalti stāv manekeni, tērpti visnotaļ glītos uzvalkos. Tam...

Foto

Īsā atmiņa un krievu imperiālisma otrā elpa

Mums, latviešiem, ir vājības, kas tiek izmantotas pret mums. Kad mēs jūtam tūlītējus eksistenciālus draudus, tad mēs esam vienoti,...

Foto

Mans viedoklis

Privātiem medijiem var būt savi ideoloģiski, politiski, personiski mērķi. Tas ir normāli. Kāds dibina, pērk un uztur savu mediju vai medijus ar mērķi ietekmēt...

Foto

Dzirdam metaforas “kolektīvie Rietumi”, “krievu kolektīvais Putins” – bet ko tad nolēmis “kolektīvais latvietis”?

Tamlīdzīgi izplūduši izteicieni nav lietojami kā pilnvērtīgi termini, tikai kā metaforiski vispārinājumi,...

Foto

Kāpēc “sabiedriskais medijs” uzdod jautājumus un neatskaņo atbildes?

“Labdien! Paldies par izrādīto interesi saistībā ar norisēm Ogres novadā! Vēlos norādīt, ka Ogres Vēstures un mākslas muzeja...

Foto

Vācieši jauc nost vēja elektrostacijas, lai paplašinātu brūnogļu ieguvi!

Energokompānija RWE ir sākusi nojaukt septiņas vēja turbīnas blakus bijušajam Lützerath ciematam Ziemeļreinā-Vestfālenē. Iemesls: RWE vēlas paplašināt Garzweiler II virszemes brūnogļu...

Foto

Nesmejieties, bet mēs atkal esam sacerējuši vēstuli

Godātais valsts prezident, Saeima, ministru prezidenta kandidāte Evika Siliņa! Latvijā kultūras ministram būtu jābūt otram valsts vadītājam, garīgās attīstības...

Foto

Iesniegums par „Sadales tīklu” ir nepareizs!

31. augustā vairāki portāli publicēja rakstu par uzņēmēja Gata Lazdas vēršanos ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā par AS “Sadales tīkls” jaudas “nenodrošināšanu”...

Foto

Dažas piezīmes par jauno Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktori

Ogres novada dome izsludināja atklātu konkursu uz muzeja direktora amatu. Pieteicās diemžēl tikai viens pretendents –...

Foto

Imigrācijas likums un spēles ap terminiem

Ņemot vērā, kā pēdējo mēnešu laikā tiek manipulēts ar jēdzieniem saistībā ar Imigrācijas likuma normām saistībā ar ārzemnieku, precīzāk, Krievijas...

Foto

Rokas nost no mūsu Latvijā gūtās peļņas, tā vajadzīga dividendēm mūsu skandināvu akcionāriem

Viedokļi par un ap banku darbību, kas pēdējo mēnešu laikā uzvirmojuši, rada ilūziju,...

Foto

Negribēšanas spēks, vai kāpēc mēs gribam kā labāk, bet sanāk kā vienmēr. Dažas varbūt spurainas, taču rūgtas pārdomas

Disharmonijas izjūta vai emocionālā nelīdzsvarotība ir subjektīvi jēdzieni,...

Foto

„Sadales tīkla” rīcība: kurš uzņemsies politisko atbildību un kuram paliks kriminālā?

Kāpēc uzņēmumu un iestāžu vadītājiem kompetence ir svarīgāka par lojalitāti valdošajiem politiskajiem spēkiem....

Foto

Kad Marijas Naumovas koncertā publika uzvedas kā stacijas bufetē

Dzintaru koncertzāle šovasar lutinājusi ar daudziem skaistiem un dvēseli aizkustinošiem koncertiem. Divas reizes skatītājus priecējis Maestro Raimonds...

Foto

Prezidents ir viens, skolotāji ir daudzi

Šodien man uzticēts pastāstīt, ko var skolotājs un ko var prezidents. Citiem vārdiem sakot – “Atrodi atšķirības starp skolotāju un...

Foto

Lūdzu, netraucējiet jaunam OIK!

AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) paziņojums pārtraukt izsniegt tehniskās prasības jaunu elektrostaciju pieslēgšanai pārvades tīklam, balstoties uz jaudu nepieejamību tīklā, ir tirgus regulēšana....

Foto

Mana pieredze pašvaldības darbā: domes deputātiem vispār nevajadzētu dalīties pozīcijā un opozīcijā, bet vienkārši strādāt!

BIja kārtējā sarežģītā un iekšēji pretrunīgā diena Rīgas domē. Izjautājām Vilni...

Foto

Nost ar ielikteņiem, laiks profesionāļiem!

Katastrofāls dzimstības kritums, kas pērn, gada laikā samazinoties par 2000 jaundzimušo, sasniedzis 100 gados zemāko atzīmi, valsts ārējais parāds, kas tuvojas...

Foto

„Manabalss” iniciatīva: atcelt 22. augusta vienošanos par grozījumiem Imigrācijas likumā par valsts valodas prasmēm

Aicinu atcelt 22. augustā notikušo valdības vienošanos par izmaiņu veikšanu Imigrācijas likumā...

Foto

Atklāta vēstule „Indexo” valdes priekšsēdētājam Valdim Siksnim

Godātais Sikšņa kungs (attēlā)! Organizējot Indexo akciju kotāciju Rīgas fondu biržā pirms vairāk nekā gada, akciju kotācijas noteikumos Jūs personīgi iekļāvāt...

Foto

Tu

Netiesājiet, tad jūs netapsit tiesāti; nepazudiniet, tad jūs netapsit pazudināti; piedodiet, tad jums taps piedots. (Lūkas 6:37)...

Foto

Kariņa redzējums ir mans redzējums: jo vairāk, jo labāk!

2023. gada 21. un 22. augustā Rīgas pilī esmu ticies ar visiem Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, pārrunājot...

Foto

Tautvaldība un globālisms

Tautvaldība, ja tā to var nosaukt, ir pirmatnējās demokrātijas forma, kur katra kopiena, dzimta vai ģimene izvēl savu pārstāvi iekšēju vai ārēju jautājumu...

Foto

Tikai nesmejieties, man atkal ir priekšā lieli dzīves lēmumi

Labrīt. Man šodien ir jāpieņem lieli dzīves lēmumi. Šajā pusgadā esmu piedzīvojis savas dzīves lielāko nodevību. Mani...

Foto

Brīvību pilsonim Ivanovam!

Es, Diana Uliganets, esmu uzņēmēja Igora Ivanova dzīvesbiedre un pilnvarotā persona. Man ir Ukrainas un Ungārijas dubultpilsonība. Jau ilgāku laiku dažādu objektīvu apstākļu,...

Foto

Es ar prieku uzticēšu jaunajai valdībai atrisināt visas aktuālās problēmas, kaut skaidrs, ka tas nav iespējams

Šodien, 2023. gada 17. augustā, esmu saņēmis ministru prezidenta Artura...

Foto

Izlasot Imanta Parādnieka viedokli par kara nodokli

Atvainojos visiem, kas šodien lasa informāciju tikai par Krišjāņa Kariņa demisiju un jaunas Latvijas valdības izveidi. Šajā rakstā tā...

Foto

Urā, vēlēšanās gan mēs zaudējām, toties divus gadus vēlāk uzvarējām KNAB!

15.jūlijā stājies spēkā Administratīvās rajona tiesas spriedums lietā, kurā četri deputātu kandidāti no Jaunās Vienotības un Latvijas...

Foto

Bez siles mēs nevaram un negribam!

Kustība “Par!” lēmusi turpināt darbu Rīgas domes vadībā, īstenojot 2020. gadā iesāktās pārmaiņas rīdziniekiem. Mēs turpināsim izglītībā iesākto, uzlabojot skolēnu...

Foto

Elektrības sadales tarifi - kļūda, kas tiks izlabota decembrī...

Laiku pa laikam sabiedrības viedoklis tomēr tiek ņemts vērā. Premjers ir apsolījis decembrī pārskatīt sadales tarifus. Tātad...