Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Lombardu „Banknote” līdzīpašnieks Agris Evertovskis pēdējā laikā ir izpelnījies plašāku ievērību, pateicoties bijušā advokāta un bijušā politiķa Alda Gobzema publiskajai „veļas mazgāšanai” ar bijušo dzīvesbiedri un bērnu māti. Nule Pietiek saņēmis amizantu dokumentu – kāds advokāts, acīmredzot iedvesmojoties no premjera amata kandidātes Evikas Siliņas,paziņojis, ka, tā kā miljonāram A. Evertovskim nepatīkot A. Gobzema viedokļi par viņu un viņa rīcību, tie esot nekavējoties izdzēšami. Publicējam šo jokaino dokumentu pilnībā.

Es, zvērināts advokāts Andris Tauriņš, sniedzu Agrim Evertovskim (turpmāk - Klients) juridisko palīdzību. Pēc Klienta lūguma vēršos pie Jums saistībā ar portālos Pietiek.com, Pietiek.org, Pietiek.net (turpmāk – Portāli) publicētiem šādiem rakstiem (turpmāk – Raksti):

1) “Man kā īstam vīrietim ir jauna publiski mazgājamā veļa”, autors Aldis Gobzems, datums 22.07.2023.;

2) “Atdod naudu, atdod māju, atdod mašīnas, atdod gleznas!”, autors Aldis Gobzems, datums 21.07.2023.;

3) “Agri Evertovski, es beigu beigās tomēr izspiedīšu no tevis naudu par to, ka mana sieva mani atļāvās mani pamest!” autors Aldis Gobzems, datums 03.07.2023.;

4) “Agri Evertovski, es beigu beigās tomēr izspiedīšu no tevis naudu!” autors Aldis Gobzems, datums 03.07.2023.;

5) “Mana sieva mani pameta tāpat kā visi pārējie, bet vainīga ir viņa un visi pārējie! Un tagad es gribu naudu – daudz naudas!”, autors Aldis Gobzems, datums 02.07.2023.;

6) “Es vēl nerimšos un tagad tā kārtīgi pasmirdēšu”, autors Aldis Gobzems, datums 01.07.2023.

Rakstu autors ir Aldis Gobzems. Raksti ir pārpublicēti no Alda Gobzema profila sociālajā tīklā “Facebook”. Oriģinālajiem rakstiem ir pievienoti virsraksti un ar attiecīgiem virsrakstiem tie publicēti Portālos. Visos Portālos ir publicēti vieni un tie paši raksti. Vienlaikus Portālos nav nekādu atsauču uz oriģinālajiem rakstiem kā pirmavotu, kā arī nav norādes, ka Raksti mainīti, tiem pievienojot virsrakstus.  

Vēlos vērst uzmanību, ka Rakstos ietverta nepatiesa informācija un tie aizskar Klienta godu un cieņu.

Raksti galvenokārt satur apmelojošus, vulgārus, pazemojošus godu un cieņu aizskarošus izteikumus.

Turklāt rakstā “Atdod naudu, atdod māju, atdod mašīnas, atdod gleznas!” publicēts fragments, kur Klients tiek publiski apsūdzēts noziegumā. Proti, rakstā ir norāde uz “Agra Evertovska organizētiem un apmaksātiem bandītiem”. Minētais apgalvojums ir nepatiesas, godu un cieņu aizskarošas ziņas.

Pirmkārt, Civillikuma 2352.1 pants nosaka, ka “Katram ir tiesības prasīt tiesas ceļā atsaukt ziņas, kas aizskar viņa godu un cieņu, ja šādu ziņu izplatītājs nepierāda, ka tās atbilst patiesībai”. Ņemot vērā, ka šajā gadījumā informācija un apgalvojumi ir nepatiesi un Raksti balstās uz nepārbaudītu informāciju, Jums ir jāatsauc Raksts.

Otrkārt, saskaņā ar Latvijas Žurnālistu Asociācijas Ētikas kodeksa 2.1. un 2.2. punktiem žurnālista galvenais uzdevums ir sniegt sabiedrībai patiesu un pārbaudītu informāciju. Un faktu izklāstam žurnālista veidotajā saturā jābūt objektīvam, skaidram, bez falsifikācijas vai maldināšanas. Līdzīgi noteikts biedrības “Latvijas Mediju ētikas padome” Ētikas kodeksa 4.6.punktā: 4.6.1. Faktu pārbaude – plašsaziņas mediji izvairās no nepārbaudītas informācijas publicēšanas. 4.6.3. Kritiska attieksme pret avotu – iegūstot informāciju, tā ir kritiski jāizvērtē, ņemot vērā informācijas avota profesionālo, finansiālo vai citu ieinteresētību, kā arī iespējamos interešu konfliktus.

Treškārt, saskaņā ar likuma “Par presi un citiem masu informācijas līdzekļiem” 25. panta 1. punktu žurnālistam ir pienākums sniegt patiesu informāciju. Bet saskaņā ar minētā likuma 21. panta piekto daļu ja masu informācijas līdzeklim nav pierādījumu, ka publicētā informācija atbilst patiesībai, tam nekavējoties tā jāatsauc.

Raksti pamatojas galvenokārt uz sociālajos tīklos publicētu informāciju, kuras avots ir persona ar apšaubāmu reputāciju. Proti, Aldis Gobzems ir izslēgts no Latvijas advokatūras saistībā ar goda un cieņu aizskarošu ziņu izplatīšanu par citām personām. Rezultātā Portālos ir publicēta nepārbaudīta un nepatiesa informācija.

Tāpat ar izteikumiem publikācijā nedrīkst pārkāpt nevainīguma prezumpciju un apsūdzēt personu krimināli sodāmu darbību izdarīšanā. Ja Portālu publikācijas izplata informāciju, piedēvējot Klientam kriminālsodāmu rīcību, tad šāds apgalvojums ir pakļaujams patiesības pārbaudei un šī fakta pastāvēšana var tikt pierādīta. Konkrētajā gadījumā Rakstos pārpublicētā informācijā norādīts, ka Klients ir “organizējis un apmaksājis bandītus”. Bandītisms ir aizliegta darbība saskaņā ar Krimināllikuma 224. pantu. Tātad bez jebkādiem pierādījumam un pamata Rakstos Klients tiek apvainots kriminālsodāmās darbībās. Turklāt nav nozīmes, vai minēto izteikumu autors ir žurnālists, vai arī medijs nekritiski pārpublicējis nepatieso ziņu autoru.

Plašsaziņas līdzeklim ir pienākums pārbaudīt tā publicētās informācijas patiesumu un pamatotību. Arī tikai pārpublicējot nepatiesu, nepamatotu vai godu, cieņu un reputāciju aizskarošu, nomelnojošu informāciju, žurnālistam un plašsaziņas līdzeklim ir likumā paredzētā atbildība.

Visbeidzot, jānorāda, ka Aldis Gobzems Rakstus dzēsis no savām sociālo tīklu vietnēm. Šāda rīcība var liecināt par iespējamu nevēlēšanos uzņemties juridisku atbildību par strīdu izteikumiem. Tomēr vēlreiz jāuzsver, ka neskatoties uz to, ka Rakstu autors ir Aldis Gobzems, Portālu redakcija ir atbildīga par Rakstu pārpublicēšanu.   

Ņemot vērā iepriekš minēto un pamatojoties uz Civillikuma 2352.1 pantu, likuma “Par presi un citiem masu informācijas līdzekļiem” 21. panta piekto daļu un 25. panta 1. punktu, Latvijas Žurnālistu Asociācijas Ētikas kodeksa 2.1. un 2.2. punktu, biedrības “Latvijas Mediju ētikas padome” Ētikas kodeksa 4.6.punktu, lūdzu:

1. nekavējoties pārtraukt Klienta reputāciju aizskarošas informācijas publicēšanu un izplatīšanu;

2. nekavējoties atsaukt un dzēst portālos Pietiek.com, Pietiek.org, Pietiek.net publicētos šādus rakstus:

2.1. “Man kā īstam vīrietim ir jauna publiski mazgājamā veļa”, autors Aldis Gobzems, datums 22.07.2023.;

2.2. “Atdod naudu, atdod māju, atdod mašīnas, atdod gleznas!”, autors Aldis Gobzems, datums 21.07.2023.;

2.3. “Agri Evertovski, es beigu beigās tomēr izspiedīšu no tevis naudu par to, ka mana sieva mani atļāvās mani pamest!” autors Aldis Gobzems, datums 03.07.2023.

2.4. “Agri Evertovski, es beigu beigās tomēr izspiedīšu no tevis naudu!” autors Aldis Gobzems, datums 03.07.2023.

2.5. “Mana sieva mani pameta tāpat kā visi pārējie, bet vainīga ir viņa un visi pārējie! Un tagad es gribu naudu – daudz naudas!”, autors Aldis Gobzems, datums 02.07.2023.

2.6. “Es vēl nerimšos un tagad tā kārtīgi pasmirdēšu”, autors Aldis Gobzems, datums 01.07.2023.

3. Lūdzu šīs darbības veikt līdz 2023. gada 12. septembrim.

Klienta vārdā aicinu piekrist šī strīda atrisināšanai konstruktīvā un miermīlīgā veidā. Minēto prasību neizpildes gadījumā Klients būs spiests izmantot likumā piešķirtās tiesības vērsties tiesību aizsargājošās iestādēs un tiesā par reputācijas kaitējuma novēršanu un kompensācijas piedziņu.

Jautājumu gadījumā, lūdzu, sazinieties ar zvērinātu advokātu Andri Tauriņu (e-pasts: [email protected], tālr.: +371 28 381 099).

Pielikumā: pilnvara.

Ar cieņu Agra Evertovska pilnvarotais pārstāvis, zvērināts advokāts Andris Tauriņš

Attēlā - fragments no A. Gobzema Facebook profila.

Novērtē šo rakstu:

102
62

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

FotoApritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki vairs nevar izvēlēties – ziemā atgūt vasarā tīklā nodoto elektroenerģiju vai arī to pārdot biržā par tirgus cenu. Turpmāk uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki visu saražoto elektroenerģiju varēs vai nu notērēt paši, vai arī pārdot biržā par aktuālo cenu, kas, būsim atklāti, ne vienmēr ir izdevīga.
Lasīt visu...

12

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

FotoJa pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums droši vien nav palicis nepamanīts kāds jauns vīrietis ar dubultu uzvārdu – Raimonds Lejnieks – Puķe.
Lasīt visu...

12

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

FotoKāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez cipariem, bet vienkārši novērojums. Pārsmējos.
Lasīt visu...

21

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

FotoViens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās vēlēšanās — “Jaunās Vienotības” pārsvars pār Nacionālo apvienību, kaut gan aptaujas konsekventi rādīja pretējo, turklāt tas notika pēc tam, kad JV pārstāvis Arvils Ašeradens informēja sabiedrību par iespēju celt pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lasīt visu...

21

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

FotoŅemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica” (attēlā - tā pārstāve Inga Spriņģe) projekta “Šķelšanās” vērtēšanu un mediju redakcionālo brīvību, Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) skaidro pieņemto lēmumu. Fonds ir konstatējis, ka projekts nav īstenots atbilstoši konkursa nolikumam, kas paredz veidot saturu latviešu valodā, bet daļēji īstenots svešvalodā. Aktivitātes īstenotas ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu (MAF).
Lasīt visu...

12

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

FotoNesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka Saeimas vīri un sievas dzīvo pasaku valstībā. Vairums runātāju kaismīgi klāstīja, kas būtu jādara, bet neviens nerunāja, kas to traucēja paveikt jau, piemēram, pagājušajā gadā.
Lasīt visu...

21

Vieglprātība un nekompetence maksā dārgi

FotoIgauņi racionāli skatās uz „Rail Baltica” savienojumu ar Tallinu un lidostu. "29.maijā ielikts pamatakmens „Rail Baltica” Ülemiste pasažieru terminālim "Linda", kas nodrošinās ērtu tramvaja savienojumu ar Tallinas lidostu, pilsētas centru un ostu. Ülemiste termināla pabeigšana plānota 2028. gadā."
Lasīt visu...

21

Sākot no nodokļu celšanas un beidzot ar Francijas kodolvairoga attiecināšanu uz Baltiju: TOP 3 “interesantākās” idejas no partiju mutēm

FotoPartiju pašslavināšanās gaisotnē soctīklu īsajos formātos tās “aizmirst” paziņot dažādus svarīgus sīkumus, piemēram – kur ņemt naudu savu ideju finansēšanai. Tomēr tajās reizēs, kad saruna ir garāka par pusminūti, sāk parādīties interesantas idejas. Uzmanībai daži momenti, kurus ne katrs lasītājs vienmēr redz.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Pārpratumi likumprojekta izstrādes gaitā (viena epizode)

Likumprojektā "Grozījumi Civilprocesa likuma 594. pantā - Ieturējumu apmērs no parādnieka darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem" tā pirmajā lasījumā...

Foto

Eiroparlamenta reitingu līderis “lien bez ziepēm” savam galvenajam politiskajam sāncensim

Piecu mēnešu garumā SKDS aptaujās līderu lomu ieņēmušās Nacionālās apvienības vadošais kandidāts Roberts Zīle nācis klajā...

Foto

Valsts kontrolei vajadzētu izvērtēt, cik pamatoti Sabiedrības integrācijas fonds vairojis „Re:Baltica” darbinieču labklājību un kā valsts šos līdzekļus varētu atgūt

Es jums izstāstīšu kaut ko, ko...

Foto

Parodija par pārbaudi

Ceturtdien Ģenerālprokuratūra izplatīja ļoti savādu paziņojumu, kam it kā bija jānomierina prāti un jāatjauno uzticība politiskajai elitei, bet gluži otrādi – tā ne...

Foto

Lūdz tiesībsargu vērsties Satversmes tiesā par personu ar invaliditāti diskrimināciju

2024. gada 30. maijā Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrības valdes loceklis Raimonds Lejnieks...

Foto

Šoreiz Lembergs uzvar valsti

Centrālajai vēlēšanu komisijai (turpmāk - CVK) ir rakstiski jāatvainojas Aivaram Lembergam par liegumu balsot pašvaldību vēlēšanās, - tā nolēmusi tiesa....

Foto

Nes mieru man, nes mieru dvēselei!

Jau divus gadus publiskajā telpā aktualizēts jautājums par nakts trokšņiem un regulējuma caurumiem, kas liedz rast reālus risinājumus šai problēmai....

Foto

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

Kā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri....

Foto

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

Brīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā...

Foto

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm...

Foto

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

Mēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda...

Foto

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

Pēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un...

Foto

Būtu mēs labāk ēduši...

Latvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši...

Foto

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

Latvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai...

Foto

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

Rīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie...

Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...