Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Normunds Šlitke

07.11.2017. 18:19

Vairākkārt esmu paudis viedokli, ka anonīmie komentētāji nebauda nekādu cieņu un ievērību. Kuru gan interesē troļļu domas vai viņu pērkamie uzskati?
Esam nonākusi nākamajā amoralitātes stadijā - anonīmo autoru raksti ārvalstu tīmeklī... ar parakstu "PIETIEK". Nožēlojami!

Autor (skribent), iesaku iepazīsties ar Kriminālprocesa likuma 98. pantu, tostarp, pirmās daļas 1. punktu. Citādi - viena tante tirgū teica...

Atbildēt

s

06.11.2017. 14:08

Goldwings ir LIELS mocis....

Ja ne lielākais

Ja braucējs irbijis SMAGI SAVAINOTS , tad riktigi ir uzmaukusi virsū ...

Atbildēt

Novērotājs

06.11.2017. 13:30

Attiecībā uz OCTA izmaksu gadījumā, ja nav gala lēmuma kriminālprocesā, jāņem vērā gan OCTA likuma 39.panta otrā prim daļa, gad 41.panta piekto daļu, respektīvi:
Gadījumos, kad nav stājies spēkā gala nolēmums kriminālprocesā, apdrošinātājs vai Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs pieņem lēmumu par apdrošināšanas atlīdzības izmaksu un nosūta attiecīgu rakstveida informāciju apdrošināšanas atlīdzības pieprasītājam, ja: (1) nodarītie zaudējumi ir aprēķināmi; (2) ceļu satiksmes negadījuma apstākļi ir zināmi; un (3) ir iespējams izvērtēt un noteikt ceļu satiksmes negadījumā iesaistīto personu atbildību par nodarītajiem zaudējumiem.
Ja apdrošinātājs vai Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs ir veicis apdrošināšanas atlīdzības izmaksu, pamatojoties uz šā likuma 39.panta 2.1 daļu, un ar spēkā stājušos gala nolēmumu kriminālprocesā ir konstatēti fakti, kas nebija zināmi, pieņemot lēmumu par apdrošināšanas atlīdzības izmaksu, tad apdrošinātājam vai Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojam ir tiesības pieprasīt, lai apdrošināšanas atlīdzības saņēmējs atmaksā viņam nepamatoti izmaksāto apdrošināšanas atlīdzību vai tās daļu.

Līdz ar to apdrošinātājam ir pienākums izmaksāt atlīdzību gadījumā, ja iesniegta visa nepieciešamā informācija. No prakses zinu teikt, ka cietušie ļoti bieži vienkārši neiesniedz nepieciešamos dokumentus un tādēļ nesaņem atlīdzību.

Visi dokumenti, kas iesniedzami, norādīti OCTA likuma 38.panta otrajā daļā un 14.12.2004. MK noteikumos Nr.1008 un 17.06.2014. MK noteikumos Nr. 340. Vērtīgu informāciju normatīvu interpretācijā sniedz Finanšu ministrija (uz iesniegumu pamata) un citas valsts iestādes.

Jāņem vērā, ka arī OCTA atlīdzībās lietās ir nianses, ko izprot tikai šajā jomā praktizējoši speciālisti (un ne visi!), tādēļ es ieteiktu pakonsultēties pie vairākiem.

Atbildēt

Gatis

06.11.2017. 12:12

Kaut kas tajā visā nav tīrs. If nu nav tas apdrošinātājs, kurš apzināti vilktu laiku un nemaksātu, domāju, man piekritīs vairums no tiem, kas ir saskārušies ar If atlīdzībām. Es teiktu, ka visticamāk nav informācijas par to, kurš tiešām šajā negadījumā ir bijis vainīgs.

Atbildēt

Omārs Khujāms

06.11.2017. 11:28

Abjebāšins...tas izskaidro visu.

Atbildēt

Tieši tā

06.11.2017. 10:36

»

s

Tač apdrošinātāji paši lemj, kurš ir vainīgs, policija tikai konstatē faktu


Raugi, arī par pirms gadiem notikušu Rīgas pils ugunsgrēku apdrošinātāji taču joprojām nav izmaksājuši atlīdzību. Kamēr nav jurididiski dokumentāli atzīts konkrēts vainīgais, nav atlīdzības. Bet šo zīmīgo niansi, slēdzot apdrošināšanas polisi, jau potenciālajam klientam īpaši neakcentē.
Tā kā motociklista kgam, ticamākais, jābruņojas ar gadiem ilgu pacietību un cerību uz veiksmīgu tiesvedību.

Atbildēt

s

06.11.2017. 10:08

Tač apdrošinātāji paši lemj, kurš ir vainīgs, policija tikai konstatē faktu.

Atbildēt

Neatkarîgu liecinieku

05.11.2017. 23:19

»

?

Kādu "šādu" notikumu? Vai varbūt Pietiek rīcībā ir arī reālais negadījuma apraksts vai neatkarīgu aculiecinieku liecības


ilgstośa meklèśana ir policijas atrunas, vai ar likumu nav noteikts termiñś tàdu meklèśanai, kas veicina policijas korupciju un patvału.

Atbildēt

18.novembra Latvija

05.11.2017. 22:14

»

slimnieks

VSAA direktore Inese Šmitiņa - padomju atrauga, kā roka un cimds ar komjaunieti Reiru. Šitā Šmitiņa par klerku strādāja vēl PSKP laikos. Kad būs lustrācija


Lustrācija? Uz šo jautājumu vislabāk atbildēs vecie komunisti no NA un ZZS un Vienotības. Īpaši Dzintars Rasnačs. Tāds pats jautājums, kad būs tā saukto čekas maisu atvēršana? Taču nekad. Drīz būs kārtējās vēlēšanas un kārtējo reizi politisko grupējumu bandītiskie purni blenzīs uz mums no visām malām, kāri lūdzot, normālā darba tirgū integrēties nespējīgiem indivīdiem, iespēju padzīvot no mūsu naudas vēl četrus gadus. Tik tālu viss vēl būtu pieņemami, ja vien starp viņiem nebūtu tādu parazītu kā Jānis Reirs, kuri mūsu dzīvi cenšas padarīt aizvien neciešamāku uz fona, kad latvieši izmirst, aizbrauc un nedzimst.

Atbildēt

to

05.11.2017. 21:03

vaņas abāšina kantori droši var klapēt ciet vai nomainīt tā imitāciju

Atbildēt

Ojārs

05.11.2017. 20:21

»

PIETIEK

Raksts ir par situāciju. Un par to, ka lieliskā policija šādu bezgala sarežģītu notikumu "izmeklē" mēnešu mēnešiem


Ja jau runa ir par policiju, tad kāds tam visam sakars ar LTAB un J.Abāšinu?! Arī abi negadījuma dalībnieki noskaidroti - uz LTAB tas attiecas ne vairāk kā uz ANO, Latvijas olimpisko komiteju, Daugavpils suņu audzētāju biedrību vai miljonu citu organizāciju.
Šoreiz galīgi garām...

Atbildēt

?

05.11.2017. 19:50

»

PIETIEK

Raksts ir par situāciju. Un par to, ka lieliskā policija šādu bezgala sarežģītu notikumu "izmeklē" mēnešu mēnešiem


Kādu "šādu" notikumu? Vai varbūt Pietiek rīcībā ir arī reālais negadījuma apraksts vai neatkarīgu aculiecinieku liecības?

Atbildēt

PSKP = Vienotība = ZZS = Saskaņa

05.11.2017. 19:46

»

slimnieks

Kā finašu ministrs, komjaunietis Reirs arī sataisīja cilvēknīdēja brīnumus - neapliekamo minimumu samazināja līdz 60€, kas nozīmē, ka tas dod papildus 13,80€ mēnesī. Pirms Vienotība tika pie finanšu ministra amata, neapliekamais minimums bija 170€. Tagad VSAA ir pārvērties par cilvēknīdēju iestādi, ...


Bijušais komjaunietis Jānis Reirs neko nav izdarījis, lai palielinātu neapliekamo minimumu invaliditātes gadījumā no nākošā gada, kad pašreizējais minimums pieaugs absolūti visiem un pārsniegs invaliditātes gadījumā esošo pašreiz. Invalīdiem tas nav mainīts jau 10 gadus. Mēsls un liekulis viņš ir, un mēs par savu nodokļu naudu esam spiesti finansēt viņa prettautiskās izdarības. Pats ir ļoti nasks uz ceļošanu par valsts līdzekļiem, kad nemaz neierodas uz tām visām konferencēm un sēdēm, kuras it kā viņam būtu tajos komandējumos jāapmeklē. Vienīgā pozitīvā ziņa ir tā, ka vēlēšanas tuvojās un mums visiem būs iespēja tikt no viņa vaļā.

Atbildēt

PIETIEK

05.11.2017. 18:53

»

Ripa

Par ko raksts


Raksts ir par situāciju. Un par to, ka lieliskā policija šādu bezgala sarežģītu notikumu "izmeklē" mēnešu mēnešiem.

Atbildēt

Pensionāru mocis:

05.11.2017. 18:09

https://www.ss.com/msg/lv/transport/moto-transport/motorcycles/honda/jfxgd.html

Atbildēt

Arī cietušais

05.11.2017. 17:31

Cietušajam varu ieteikt pacietību! Es kopš 2014. Gada gaidu izmaksu no BTA, visu laiku saņemot atrunas un papildus dikumentu pieprasījumu. Kad viņi sajuta, ka nu vairs nav kur sprukt, saņēmu vēstuli, ka atlīdzību saņemšu tikai pēc galīgā tiesas nolēmuma.
A situācija manā gadījumā bija- otra mašīna ierāva pretējā joslā un izsšķaidija mani, ko apliecināja 2 nesaistīti liecinieki.

Atbildēt

:)

05.11.2017. 17:23

Bet tad jau jāprasa policijai kāpēc viņi šo lietu izmeklē tik ilgi. Un varbūt tomēr notikušais nav tik viennozīmīgi traktējams un nav skaidrs, kurš ir vainīgs.

Atbildēt

Kame

05.11.2017. 17:20

Tas nav tāds vienīgais gadījums. Diemžēl ir daudz sliktu piemēru. Situācija ir slikta un būtu jāmaina. Šo octa vajadzētu pārņemt valstij ar ko arī samazinātos octa cenas, jo apdrošinātāji pieaugumus pieņēma, visticamāk, uz neatļautas vienošanās pamata.

Atbildēt

Caurums

05.11.2017. 16:50

likumdošanā veicina patvaļu.

Atbildēt

Ripa

05.11.2017. 16:12

Par ko raksts?
Nu bet tas ir tikai loģiski, ka OCTA apdrošinātājs nevar izmaksāt atlīdzību, ja nav zināms cietušais un vainīgais.

Atbildēt

slimnieks

05.11.2017. 16:10

»

Latvijas Republika

Ko Jūs no bijušā komjaunieša un virpotāja Jāņa Reira citu varētu gribēt? Latvijai šobrīd ir visliktākais labklājības ministrs, kāds jebkad bijis. Sapulcējis aiz sevis LDDK, kas atbalsta visus viņa prettautiskos centienus


Kā finašu ministrs, komjaunietis Reirs arī sataisīja cilvēknīdēja brīnumus - neapliekamo minimumu samazināja līdz 60€, kas nozīmē, ka tas dod papildus 13,80€ mēnesī. Pirms Vienotība tika pie finanšu ministra amata, neapliekamais minimums bija 170€. Tagad VSAA ir pārvērties par cilvēknīdēju iestādi, jādzen ar sūdainu koku ministrs Reirs un VSAA direktore.

Atbildēt

viola

05.11.2017. 16:06

Kā, tai bābai nav tagad bail, ja notriekusi likumīgo zagli Roščinu? Palasiet https://www.vedomosti.ru/politics/articles/2011/12/21/osvobozhden_vtoroj_figurant_dela_ooo_tretij_rim

Atbildēt

zaza

05.11.2017. 15:59

Šitais sīrupainais liekulis ir ārprāts

Atbildēt

savadi

05.11.2017. 15:53

Latvijā apdrošinātāji nesteidzas izmaksāt atlīdzību. Ja var nemaksāt, kāpēc steigties un ievērot LIKUMA PRASĪBAS?!

Atbildēt

Latvijas Republika

05.11.2017. 15:35

»

slimnieks

Tas pats ir ar Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūru. Lai arī finanšu ministre, labklājības ministrs un citi valdības locekļi skandē, ka sociālās iemaksas ir svarīgi maksāt, lai cilvēkam būtu sociālās garantijas, patiesībā VSAA pilnīgi patvaļīgi un pretlikumīgi izlemj daļu no darba ienākumiem neiekļaut...


Ko Jūs no bijušā komjaunieša un virpotāja Jāņa Reira citu varētu gribēt? Latvijai šobrīd ir visliktākais labklājības ministrs, kāds jebkad bijis. Sapulcējis aiz sevis LDDK, kas atbalsta visus viņa prettautiskos centienus.

Atbildēt

slimnieks

05.11.2017. 15:07

Tas pats ir ar Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūru. Lai arī finanšu ministre, labklājības ministrs un citi valdības locekļi skandē, ka sociālās iemaksas ir svarīgi maksāt, lai cilvēkam būtu sociālās garantijas, patiesībā VSAA pilnīgi patvaļīgi un pretlikumīgi izlemj daļu no darba ienākumiem neiekļaut aprēķinā. Turklāt krietni aizkavējot izmaksu.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Neuzskatām par iespējamu piedalīties priekšvēlēšanu aģitācijas pasākumos, kas tiek organizēti svešā valodā

FotoEsam aicināti piedalīties priekšvēlēšanu aģitācijas raidījumos, ko organizē Latvijas sabiedriskie mediji, kas cita starpā iekļauj arī raidījumus, kas notiek svešvalodā, konkrēti - krieviski.
Lasīt visu...

6

Izliksimies, ka esam norūpējušies: valsts prezidenta Egila Levita paziņojums par vēlēšanām Baltkrievijā

FotoLatvija kā Baltkrievijas kaimiņvalsts pilnībā atbalsta baltkrievu tautas dziļo vēlmi dzīvot savā neatkarīgā, brīvā, demokrātiskā un tiesiskā Baltkrievijas valstī.
Lasīt visu...

12

Par dzīves mērķiem un jēgu

FotoKas mēs esam? Kāds ir mūsu dzīves mērķis? Kāda ir jēga cilvēces pastāvēšanai? Atbilstoši savām zināšanām un prāta spējām mēs meklējam atbildes uz šiem jautājumiem vai arī lieki nelauzām galvu ar šādām “muļķībām” un mierīgi dzīvojam tālāk. Tomēr šie jautājumi nav tik maznozīmīgi, kā tas varētu likties ikdienas darba steigas un problēmu pārņemtam cilvēkam. No tā, kādas atbildes mēs sameklējam uz šiem jautājumiem, lielā mērā ir atkarīga mūsu dzīve.
Lasīt visu...

6

Pamēģiniet mums noticēt, ka vislielākajā luterāņu draudzē viss ir gandrīz kārtībā

FotoRīgas Lutera draudze kategoriski noraida medijos izskanējušās interpretācijas par draudzes ilggadējo mācītāju Kaspara Simanoviča un Induļa Paiča darba attiecību pārtraukšanas iemesliem.
Lasīt visu...

21

Par ko balsot vēlēšanās?

FotoVatikāna II koncils par katoļu aktīvu līdzdalību politiskajā un sabiedriskajā dzīvē uzsver, ka "visiem pilsoņiem ir jāatceras savas tiesības un reizē pienākums piedalīties brīvās vēlēšanās, lai veicinātu kopējo labumu. Baznīca ciena un atzinīgi vērtē tos, kuri savus spēkus veltī kalpošanai cilvēkiem un valsts labā uzņemas šos smagos pienākumus" (Gaudium et spes, 75).
Lasīt visu...

21

Neizvērtēta un nepamatota kadastrālo vērtību aprēķināšanas reforma ir kaitniecība

FotoLatvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija uzskata, ka globālās krīzes apstākļos (Covid pandēmijas laikā) finansiāli tiek ietekmēts ikviens sabiedrības loceklis – ikkatra mājsaimniecība, nekustamā īpašuma īpašnieki, pārvaldītāji, attīstītāji, īrnieki (kam saskaņā ar likuma “Par dzīvojamo telpu īri” 11.pantu jāmaksā nekustamā īpašuma nodoklis) saistībā ar plānotajām kadastrālo vērtību paaugstināšanas izmaiņām.
Lasīt visu...

21

Ceram, ka valdība un koalīcija pieņems pareizo lēmumu un atdos mums visu, ko pieprasām

FotoEsam gandarīti par to, ka Amerikas Savienoto Valstu valdība joprojām pievērš uzmanību holokausta traģēdijas upuru piemiņas jautājumam un atmiņas par Otrā pasaules kara laikā notikušā genocīda pret ebrejiem saglabāšanai. Holokaustu pārdzīvojušie ir kļuvuši par lieciniekiem vieniem no vissmagākajiem un briesmīgākajiem no jebkad nodarītajiem noziegumiem pret cilvēci, tostarp slepkavībām, postam un īpašumu izlaupīšanai.
Lasīt visu...

21

Kadastrālās vērtības ir “jāiesaldē”

FotoLatvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA aicina “iesaldēt” šā brīža kadastrālās vērtības, lai novērstu negatīvās sekas, kas prognozēto kadastrālo vērtību pieņemšanas gadījumā radīsies gan mājsaimniecībām, gan tautsaimniecībai kopumā. Turklāt tās turpmāk jānosaka 85% apmērā no vidējā tirgus līmeņa, kā tas savulaik normatīvos bija paredzēts.
Lasīt visu...

12

Pa iznīcības ceļu…

FotoKāds gudrais reiz uzdevis jautājumu: „Viens mats — vai tas ir daudz, vai maz?” Un pēc tam pats atbildējis: „Ja uz galvas, tad maz, bet ja zupā – tad daudz!” Bet tagad, lūdzu, atbildiet uz manu jautājumu: „Divi simti cilvēku – vai tas ir daudz vai maz?” Varu arī atbildēt: „Maz, ja salīdzina ar diviem miljoniem valsts iedzīvotāju. Daudz, ja tie ir pie varas tikuši „demokrāti” – nedaudzos gados tiks iznīcināta gan valsts, gan tās (gļēvie) iedzīvotāji!” Neticat? Lūk, ieskats nesenā pagātnē…
Lasīt visu...

6

Dabas aizsardzības pārvaldes reforma: ieguvumus nesaskatām, zaudējumi acīmredzami

FotoVides konsultatīvā padome (VKP), kas apvieno divdesmit nozīmīgākās nevalstiskās vides organizācijas Latvijā, iebilst pret VARAM virzīto Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) reformu, kas paredz DAP pamatfunkcijas nodot Valsts vides dienestam, tādējādi būtībā likvidējot DAP kā vienotu valsts dabas aizsardzības kompetences centru.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Striķim pietiek, ēšanai nepietiek: Latvijā diemžēl parasti praktizē lāpīšanu ar ielāpiem, kas mazāki par caurumu

Pārsvarā Latvijas sabiedrība ir vai tiek grūsta procentu gūstā. Ja ienākumi...

Foto

Izstrādātie tiešmaksājumu nosacījumi vairāk līdzinās "naudas apgūšanai"

Publiskajā telpā izskanējušie tiešmaksājumu aprēķini nav korekti, tiešmaksājumu sadaļā visvairāk cietīs mazie un vidējie lauksaimnieki, turklāt Zemkopības ministrijas (ZM)...

Foto

Ko lai dara, ja man gribas sev paturēt pusi no grāmatu vākos ielikto apķēzošo sacerējumu pārdošanas cenas?

Jau labu laiku lauzu galvu par grāmatu vākos ielikto...

Foto

Pakļautās Latvijas priekšniekdiletanti infekciozos laikos

Pirms ir sākta ordeņu dalīšana "Par uzvaru pār Covid-19", ir vērts ar vēsu prātu novērtēt pakļautās Latvijas iestāžu un personāliju darbību...

Foto

Kā mēs tērēsim daudzās naudas

Vairāk nekā 10 miljardi eiro jeb gandrīz viens Latvijas gada budžets – tik daudz Eiropas naudas mums līdz 2027. gadam paredz...

Foto

Es apliecinu savu interesi iesaistīties dialogā ar likumdevēju Saeimas organizētā konferencē vai seminārā - tas mums noteikti dos daudz laba

Daru zināmu, ka 2020. gada 2....

Foto

Esam izlēmuši koncentrēties uz ražošanu Latvijā – un tam ir savi iemesli

Šobrīd ir pienācis laiks, kad AS „Agrolats Holding” grupa, kurā ietilpst arī tādi pazīstami...

Foto

Liel un jaun koncertzāl, pa kuras celšn jūs tur kašķe, taisn pirms gad tik atklāt uz Lielo laukum iekš Ventspil

Mēs, kas dzīvo iekš sav ķizgal...

Foto

Nav atbalstāms MK rīkojuma nosacījums par Pasaules tirdzniecības centra ēkas demontāžu

Latvijas Arhitektu savienības (LAS) Padomes locekļi, apspriežot Ministru kabineta rīkojumu Nr. 341 no 18.06.2020. par...

Foto

Eiropas Komisija vērtēs Latvijas ārkārtas stāvokļa atbilstību cilvēktiesībām

Šā gada pavasaris ar Covid 19 un no tā izrietošajām sekām izsita no līdzsvara daudzus. Tiek lauzti šķēpi,...

Foto

Vadzis

Kā saprast teicienu un pat apgalvojumu – «Kad vadzis ir pilns, tas lūzt»? Vai tā, ka ir nepieciešamas pārmaiņas, ka/ja turpmāk neizdosies noturēt paklausībā, ka...

Foto

Tagad mums ir slikti ceļi, bet daudz ierēdņu, kuri balso par to, lai nekas nemainītos

Divas lietas. Arī it kā nesaistītas, bet par to pašu. Attīstības Par kabatas...

Foto

Meklējam viedu taktiku ēnu ekonomikas līmeņa mazināšanai

Pagājušais – 2019. gads iestādei bija nopietns pagrieziena punkts, kad tika izstrādāta jauna Valsts ieņēmumu dienesta (VID) attīstības stratēģija...

Foto

Sauksim visas lietas īstajos vārdos

Kas katram no jums ir tas mīļākais un dārgākais? Protams, vispirms tā ir paša personīgā āda. Pēc tam bērni, sieva, ģimene....

Foto

Kremļa vēstniecība nāk palīgā: noderīgie idioti cieš zaudējumus „Piebaltijas” infokara frontē

Latvija ir uzsākusi sparīgu cīņu pret  Kremļa izplatīto dezinformāciju. Par drošību un  veselīgu mediju vidi atbildīgās...

Foto

Kam ir izdevīga ārkārtas situācija, jeb kā tiek radītas dzīres mēra laikā?

Saeimas pēdējā ārkārtas sēdē 9. jūlijā, tika izskatīti pieprasījumi par konkrētiem faktiem saistībā ar...

Foto

Mēs dzīvojam melu sistēmā

Es Jums pastāstīšu, kā veido melu ziņas. Melu sistēmu. Tikai ar dažiem piemēriem. Kaut to ir daudz....

Foto

Pareizu ceļu ejam, biedri Svece

Atbalsta vēstule pasaules progresa vēsmu nesējiem, nenogurdināmiem cīnītājiem pret verdzības laiku mantojumu, rasismu un citiem -ismiem....

Foto

Par ko Covid piemaksas Ieslodzījuma vietu pārvaldē?

Izlasīju internetā: "Fiskālās disciplīnas padome: valsts atbalsts Covid-19 pēckrīzes pasākumiem lielākoties ticis valsts sektoram un uzņēmumiem.”...

Foto

Vai Ļeņina ielā 59 (blakus Stūra mājai) dzīvoja čekisti?

Es te veicu nelielu izpēti. Iepriekš publicēju aicinājumu atsaukties zinošus cilvēkus, kas varētu paskaidrot, vai Ļeņina ielā...

Foto

Pēdējais laiks mēģināt iegūt politisko kapitālu no prettiesiskā nekustamā īpašuma nodokļa tēmas

Līdzšinējā nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) piemērošanas kārtība ir jāreformē, un jāievieš neapliekamais minimums primārajam...

Foto

Dievapziņa - strīdēties vai mēģināt saprast?

Katram no mums ir sava patiesība jeb pasaules uzskats, ko esam izveidojuši no lasītā, redzētā, dzirdētā, skolā iemācītā un pašu...

Foto

Uz politiskā feļetona tiesībām: pašpasludinātā virsvadoņa dekrēti par Teikas apkaimi

Es, Viedais Manels, turot roku uz Latvju nerātnajām dainām, pasludinu sevi par Teikas virsvadoni un zvēru...

Foto

Tālmācību nepieņemamības pamatojums

Tālmācību (attālinātās “online” izglītības) nepieņemamības pamatojums jeb krievu neoliberālis prognozē klātienes izglītības elitarizāciju un apgalvo, ka līderiem nav jābūt pārāk daudz un tāpēc...

Foto

Nekustamā īpašuma astrālās vērtēšanas līkloči

Šobrīd Latvijā nekustamo īpašumu kadastrāli vērtē atsevišķi – ēkas/būves un zemi, kas ir pretrunā ar pasaulē pārsvarā pieņemto praksi un Latvijas...

Foto

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas...

Foto

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

Pasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem....

Foto

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

Vispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un...

Foto

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

Valsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums....

Foto

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā...

Foto

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

Vien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā...

Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...