Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Jā gan, tā 2023. gada 28. februārī sākās sapulce par Latvijas Televīzijas (LTV) satura informācijas vadības sistēmas jeb Media Asset Management (MAM) iepirkšanu. Sapulcē piedalījās gandrīz kādi 15 cilvēki – LTV vadība, televīzijas vadošie inženieri un ilggadējie darbinieki Intars Naglis, Jānis, Kazulis, Mārtiņš Porters, Dāvis Jaunzems, Juris Sērmoliņš, Valters Zavadskis, administrācijas un personāla daļas vadība, iepirkuma juriste un citi.

Visu šo cilvēku priekšā LTV valdes priekšsēdētājs un iepirkuma komisijas vadītājs Ivars Priede publiski pazemoja LTV vadošos inženierus – Kazuli, Nagli, Porteru, Jaunzemu, Porteru. Kā satrakojies sovhoza priekšsēdētājs Priede bļāva sapulču zālē: “Būs MAMs vai nebūs, bļjadj, nahuj?!! Jūs neko neizdarījāt! Dabūsiet tehnisko specifikāciju – jā vai nē?! Visu, ko jūs gribējāt, jūs dabūjāt! Tagad jūs pasakāt, ka mums ir sūdīgs nolikums!”  

Bija pagājuši kārtējās iepirkuma projekta dīkstāves trīs mēneši no laika, kad 2022. gada decembrī no darba LTV aizgāja kārtējais augstākā līmeņa speciālists, kurš vadīja MAM projektu, nespēdams izturēt Priedes “saimniekošanu” (tādu speciālistu 2022. un 2023. gadā bija aizgājuši no LTV jau kādi 15 – operatori, tehniķi, arī IT vadošais speciālists, u.c.). Projekts palika bez vadītāja.

Tad šajā sapulcē publiski, kolektīva priekšā pazemotie inženieri, atbildot uz Priedes bosingu, norādīja, ka MAM projekts bija palicis bez vadītāja un ka viņiem nebija ne tikai administratīvā, bet arī juridiskā atbalsta, bet vienīgā LTV iepirkuma juriste nespēja šo projektu “pacelt”. Vienam inženierim pat vajadzējis “par konjaka pudeli” pašam prasīt padomus kādam “augsta līmeņa” juristam, kurš tad arī norādīja uz daudziem trūkumiem MAM iepirkumā.

Tā nebija pirmā reize, kad I. Priede izgāza MAM iepirkumu, kuru viņš nolaidīgi velk jau 7 gadus, un tā nebija pēdējā reize – pusotru gadu pēc šīs sapulces MAM iepirkums izgāzās vēlreiz, un tik ļoti vajadzīgais aprīkojums LTV darba modernizēšanai joprojām nav nopirkts. Tagad kārtējo reizi nozares profesionāļi, to vidū arī SIA Hannu Pro, atklātā vēstulē nu jau valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam, Saeimai, drošības iestādēm un Valsts kontrolei norāda uz ieilgušo LTV valdes priekšsēdētāja nolaidību.

Bet nu atgriezīsimies pie “sovhoznieku sapulces”: divas stundas I. Priede spieda inženierus piekrist vairs neturpināt iepirkumu saskaņā ar lietderīgo dialoga procedūru, kurā varētu detalizēti izvēlēties LTV vajadzībām atbilstošu programmatūru un aprīkojumu, jo tas, viņaprāt, aizņemšot pārāk daudz laika, LTV nepaspēs iztērēt 2023. gadā obligāti izlietojamos valsts budžeta 300 tūkstošus eiro, kuri būs jāatgriež valstij.

“Man Eglītis katru otro dienu zvana un stāsta, ka nauda ir jāiztērē!” kliedza I. Priede, domājot ar to Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) locekli Jāni Eglīti. I. Priede spieda inženierus par katru cenu uzsākt ātros tempos no jauna šo iepirkumu, lai “nepakāstu” laiku un nebūtu “viss dirsā” (I.Priedes leksika sapulcē), un spieda inženierus piekrist rīkot iepirkumu atklātā konkursa procedūrā, kurā ir liels risks iztērēt simtiem tūkstošus un pēc tam vairāk nekā miljonus eiro par aparatūru, kas, ļoti iespējams, nederēs.  

I. Priede gan sapulcē solīja, ka “sūdu nepirks” un ka varēšot “noraut stopkrānu”. Tika izplānots kārtējā - 2023. gadā nu jau trešā (!!!) - MAM iepirkuma grafiks, kuram, ja viss notiek ideāli pēc plāna, būtu jābeidzas 15. decembrī.

Diez vai kāds toreiz noticēja LTV valdes priekšsēdētāja jaunajai shēmai par MAM iegādi līdz 2023. gada Ziemassvētkiem, un pareizi darīja – ir 2024. gada maija beigas, pagāja gandrīz pusotrs gads, satura vadības sistēmas MAM nav, un izskatās, ka arī šogad nebūs. Un īpaši ciniski skan I. Priedes pagājušajā nedēļā izplatītajā atbilde SIA Hannu Pro atklātajai vēstulei: “Sabiedriskā medija pastāvēšana un attīstība ir būtiska Latvijas drošībai (LTV ēka Zaķusalas krastmalā 33 ir kritiskās infrastruktūras objekts), tāpēc LTV ar vislielāko atbildību un rūpību pilda tiesību normās noteiktos pienākumus, t.sk. lietderīgi rīkojas ar tās rīcībā esošajiem finanšu līdzekļiem.”  

Bet šo I. Priedes blefu atbildes vēstulē SEPLP var tagad paņemt un skaisti iegrāmatot savā atskaišu kaudzītē. SEPLP bezatbildība ir prātam neaptverama. SEPLP ir jāuzņemas atbildība par LTV tehnoloģiskās attīstības aizkavēšanos, kas jau tā atpaliek no Igaunijas sabiedriskās televīzijas ERR par 15 gadiem un atpaliks vēl vairāk, un atbildība par pazaudētajiem simtiem tūkstošiem budžeta naudas – jo profesionālais televīzijas aprīkojums paliek dārgāks vidēji par 15%-20% gadā, un galu galā – par I. Priedes pirms vairākiem gadiem sākto LTV gremdēšanu. I. Priede atbild LTV par tehnoloģijām kopš 2016. gada un vairākus gadus gadus ir LTV valdes priekšsēdētājs.

Un tas nav vienīgais stratēģiskais iepirkums, ko I. Priede izgāza un velk vairāku gadu garumā, –  LTV nav pabeigts vienotas režijas komplekss, LTV elektroapgādes sistēmas apakšstacijas iepirkums par miljoniem, un tagad šim sarakstam var pievienot arī divas pārvietojamās televīzijas stacijas par 12 miljoniem. 2023. gada beigās bija jāsākas viena PTS par 5 miljoniem iepirkumam, tas izgāzās. Šis mazais PTS ir īpaši svarīgs valstij ārkārtas apstākļos, kad – ja sākas karadarbība – televīzija var raidīt ārpus Zaķusalas. Šāda PTS ražošana pēc individuāla pasūtījuma var ilgt pusotru gadu, un, pieskaitot arī citas iegādes procedūras, tā saņemšanai vajadzīgi vismaz divi gadi. Pusgads jau nokavēts, un būs nokavēts vēl vairāk. Vai 2026. gadā LTV būs jauns mazais PTS? Ar I.Priedes “saimniekošanu” un shēmošanu izskatās, ka ne.  Tikmēr Krievijas agresīvie plāni netiks pārcelti...

Bet atklātajā vēstulē I. Priede raksta: “Mēs esam unikāls elektroniskais plašsaziņas līdzeklis ar specifiskām vajadzībām.” Jā, no tiesas, unikāls ar to, ka grābj valsts budžeta naudu un izšķiež to, un specifisks ar savu padomju saimniekošanu. Vēl Priede vēstulē turpina apgalvot, ka pie visa vainīgi ir visi citi, arī Hannu Pro. Starp citu, šīs kompānijas mājas lapā stāv rakstīts, ka Hannu Pro veiksmīgi piegādāja PTS Igaunijas sabiedriskajai televīzijai ERR: https://www.hannu-pro.com/info_ERRob_lv.html

Tad nu, atskatoties uz neseno un kārtējo skandālu ap LTV par priekšvēlēšanu debatēm krievu valodā, laikam jāpielieto I. Priedes iecienītā Kremļa vatņiku valoda un jājautā: “Bļ..d, nah... j, Priede, tu vēl ilgi  sēdēsi LTV un turpināsi gremdēt sabiedrisko televīziju?!” Vai SEPLP arī saprot tikai tādu valodu?

Novērtē šo rakstu:

86
8

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

FotoKāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez cipariem, bet vienkārši novērojums. Pārsmējos.
Lasīt visu...

21

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

FotoViens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās vēlēšanās — “Jaunās Vienotības” pārsvars pār Nacionālo apvienību, kaut gan aptaujas konsekventi rādīja pretējo, turklāt tas notika pēc tam, kad JV pārstāvis Arvils Ašeradens informēja sabiedrību par iespēju celt pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lasīt visu...

21

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

FotoŅemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica” (attēlā - tā pārstāve Inga Spriņģe) projekta “Šķelšanās” vērtēšanu un mediju redakcionālo brīvību, Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) skaidro pieņemto lēmumu. Fonds ir konstatējis, ka projekts nav īstenots atbilstoši konkursa nolikumam, kas paredz veidot saturu latviešu valodā, bet daļēji īstenots svešvalodā. Aktivitātes īstenotas ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu (MAF).
Lasīt visu...

12

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

FotoNesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka Saeimas vīri un sievas dzīvo pasaku valstībā. Vairums runātāju kaismīgi klāstīja, kas būtu jādara, bet neviens nerunāja, kas to traucēja paveikt jau, piemēram, pagājušajā gadā.
Lasīt visu...

21

Vieglprātība un nekompetence maksā dārgi

FotoIgauņi racionāli skatās uz „Rail Baltica” savienojumu ar Tallinu un lidostu. "29.maijā ielikts pamatakmens „Rail Baltica” Ülemiste pasažieru terminālim "Linda", kas nodrošinās ērtu tramvaja savienojumu ar Tallinas lidostu, pilsētas centru un ostu. Ülemiste termināla pabeigšana plānota 2028. gadā."
Lasīt visu...

21

Sākot no nodokļu celšanas un beidzot ar Francijas kodolvairoga attiecināšanu uz Baltiju: TOP 3 “interesantākās” idejas no partiju mutēm

FotoPartiju pašslavināšanās gaisotnē soctīklu īsajos formātos tās “aizmirst” paziņot dažādus svarīgus sīkumus, piemēram – kur ņemt naudu savu ideju finansēšanai. Tomēr tajās reizēs, kad saruna ir garāka par pusminūti, sāk parādīties interesantas idejas. Uzmanībai daži momenti, kurus ne katrs lasītājs vienmēr redz.
Lasīt visu...

21

Pārpratumi likumprojekta izstrādes gaitā (viena epizode)

FotoLikumprojektā "Grozījumi Civilprocesa likuma 594. pantā - Ieturējumu apmērs no parādnieka darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem" tā pirmajā lasījumā Saeima apstiprināja ieturējamu summu 10% no parāddnieka ienākumiem, kas nepārsniedz minimālās algas apmēru neatkarīgi no piedziņas veida. Tātad no minimālās algas 300 EUR mēnesī parādnieka ieturējamā summa sastādītu: 59,74 EUR/mēnesī (aprēķins: 700 - 10,5% Soc.nod. - 500 neapliek.summa - 23% IIN * 10% = 59,74).
Lasīt visu...

21

Eiroparlamenta reitingu līderis “lien bez ziepēm” savam galvenajam politiskajam sāncensim

FotoPiecu mēnešu garumā SKDS aptaujās līderu lomu ieņēmušās Nacionālās apvienības vadošais kandidāts Roberts Zīle nācis klajā ar unikālu atklāsmi: nevis pašu saraksta biedri esot tie labākie, bet gan viņa galvenais politiskais konkurents.
Lasīt visu...

21

Valsts kontrolei vajadzētu izvērtēt, cik pamatoti Sabiedrības integrācijas fonds vairojis „Re:Baltica” darbinieču labklājību un kā valsts šos līdzekļus varētu atgūt

FotoEs jums izstāstīšu kaut ko, ko LTV Ivo Leitāns jums neteica. Un viņš arī to nezina. Mans ģimenes uzņēmums pirms dažiem gadiem ir maksājis naudu portālam Delfi par manu dokumentālo filmu reklāmu. Abas reizes portals Delfi ziņoja saviem lasītājiem, ka ir skatāmas žurnālista Anša Pūpola dokumentālās filmas. Es ticu, ka portāls ļoti rūpīgi seko likumiem, kas aizliedz melīgas reklāmas izplatīšanu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Parodija par pārbaudi

Ceturtdien Ģenerālprokuratūra izplatīja ļoti savādu paziņojumu, kam it kā bija jānomierina prāti un jāatjauno uzticība politiskajai elitei, bet gluži otrādi – tā ne...

Foto

Lūdz tiesībsargu vērsties Satversmes tiesā par personu ar invaliditāti diskrimināciju

2024. gada 30. maijā Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrības valdes loceklis Raimonds Lejnieks...

Foto

Šoreiz Lembergs uzvar valsti

Centrālajai vēlēšanu komisijai (turpmāk - CVK) ir rakstiski jāatvainojas Aivaram Lembergam par liegumu balsot pašvaldību vēlēšanās, - tā nolēmusi tiesa....

Foto

Nes mieru man, nes mieru dvēselei!

Jau divus gadus publiskajā telpā aktualizēts jautājums par nakts trokšņiem un regulējuma caurumiem, kas liedz rast reālus risinājumus šai problēmai....

Foto

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

Kā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri....

Foto

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

Brīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā...

Foto

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm...

Foto

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

Mēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda...

Foto

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

Pēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un...

Foto

Būtu mēs labāk ēduši...

Latvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši...

Foto

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

Latvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai...

Foto

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

Rīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie...

Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...