Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Oficiālā vēstulē Latvijas Televīzijas (LTV) pagaidu vadītājs Gints Miķelsons vēlreiz atkārtojis savu viedokli, uz kuru iepriekš neuzskatīja par vajadzīgu reaģēt Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome, - sabiedrībai nav jāsaņem informācija par LTV tēriņiem, jo tā ir „normāla komercdarbības prakse”. Turklāt interesanti, ka oficiālajā vēstulē Miķelsons mēģinājis arī atbildību par bēdīgi slaveno TV vecgada „mistēriju” novelt uz citiem medijiem.

Kā zināms, pēc tam, kad plašu ievērību guva Latvijas Televīzijas vecgada vakara raidījums – „gadumijas mistērija” Lai dzīvojam, lai svinam!, tikai pēc ilgas tielēšanās LTV atklāja, ka tas kopā izmaksājis 58 tūkstošus latu: „Kopējais atlīdzības fonds - Ls 32 000, iepirktie pakalpojumi - Ls 15 000, iepirktie materiāli - Ls 11 000.”

Sabiedriskās TV skaidrojums, kāpēc tā neatklās, kam un par ko tieši izmaksātas šīs summas, bija: „Tā kā LTV nav saņēmusi atļauju no sadarbības partneriem publicēt konkrēti viņiem izmaksātās summas, LTV var norādīt tikai kopējās izmaksas pa pozīcijām.”

Savukārt LTV pagaidu vadītājs Miķelsons, kurš ir tieši tā persona, kas pēdējos mēnešos par ievērojamu samaksu it kā ir strādājusi pie jaunā sabiedriskā medija koncepcijas organizācijas, finanšu un tehnoloģiju jautājumiem, sākotnēji vispār nevēlējās sniegt nekādus skaidrojumus par lielākoties negatīvi vērtētā vecgada vakara uzveduma izmaksām.

Ņemot vērā šo LTV vadības nostāju, Pietiek tai uzdeva virkni citu jautājumu, pieprasot nosaukt visus Latvijas Televīzijas sadarbības partnerus šī raidījuma veidošanā un paskaidrot, kāpēc LTV nepieciešams saņemt atļauju no sadarbības partneriem publicēt konkrēti viņiem izmaksātās summas. Tāpat tika pieprasīts paskaidrot, kura konkrētā LTV amatpersona ir atbildīga par tieši šādu līgumu parakstīšanu, vai sadarbības partneri uzstājuši uz tieši šādu līgumu nosacījumu un vai LTV vadība jau ir veikusi kādus pasākumus, lai šādas atļaujas tagad saņemtu.

Pēc tam, kad Pietiek Miķelsonu informēja, ka uzdotie jautājumi tiks publiskoti, viņa atbilde skanēja (saglabājam oriģinālo rakstību): „Es ceru, kad šī Jūsu vēstule man nav jāuztver kā draudu vēstule? Jums jau atbildēja, izmaksu struktūru, kuru varam publiskot bez saskaņošanas ar katru konkrēto autoru. Pašlaik LTV radošā komanda apkopo šī raidījuma kļūdas/neveiksmes, un atziņas kā turpmāk rīkoties, lai šādi lieli projekti sadarbībā ar ārējiem producentiem būtu veiksmīgāk realizējami. Šīs atziņas arī publiskosim. Paldies ceru uz sapratini.”

Arī pēc tam, kad Pietiek lūgto informāciju pieprasīja sniegt Informācijas atklātības likuma noteiktajā kārtībā, prettiesiska atteikuma gadījumā redzot nepieciešamību vērsties ar pieteikumu administratīvajā tiesā, Miķelsons, kā izriet no viņa oficiālās vēstules, paliek pie sava – sabiedrībai par to, kā tiek tērēta LTV nauda, vienkārši nav jāzina, jo tā ir „normāla komercdarbības prakse”.

„Tāpēc, ka ar sadarbības partneriem noslēgtais līgums paredz līguma nosacījumu konfidencialitāti,” – šāda bija Miķelsona oficiālā atbilde uz jautājumu, kāpēc LTV nepieciešams saņemt atļauju no sadarbības partneriem publicēt konkrēti viņiem izmaksātās summas.

Savukārt uz jautājumu, kādu iemeslu pēc sabiedriskā LTV parakstījusi šādus līgumus, kura konkrētā LTV amatpersona ir atbildīga par tieši lādu līgumu parakstīšanu, Miķelsona atbilde bija: „Ar sadarbības partneriem noslēgtie līgumi ir standartlīgumi, kādus LTV slēdz ar visiem projektos iesaistītajiem. Līgumu konfidencialitāte ir normāla komercdarbības prakse, tādēļ atsevišķa amatpersona nav uzskatāma par atbildīgu šādu līgumu slēgšanā, ja ar vārdu „atbildīgs" saprotam jelkāda veida kaitējuma nodarīšanu.”

Nekādas darbības, lai būtu iespējams šīs izmaksas publiskot, LTV neesot veikusi arī pēc plašajām negatīvajām atsauksmēm, ko izpelnījās „mistērija”, jo „to nav ieprasījušas LTV uzraugošās institūcijas”. Uz jautājumu, vai tiešam LTV sadarbības partneri ir kategoriski uzstājuši uz LTV tēriņu konfidencialitāti un, ja kā, tad kuri tieši tie bijuši, Miķelsons uzskatīja par prātīgāku neatbildēt.

Kā zināms, LTV deklarē, ka tās misija esot "uzlabot Latvijas iedzīvotāju dzīves kvalitāti, veidojot jēgpilnu programmu saturu, kas informē, iesaista, izglīto un iedvesmo", mērķis - "kalpot Latvijas sabiedrības interesēm", vīzija - "visas sabiedrības slāņos respektabla televīzija ar daudzveidīgu programmu, kas balstās uz modernām tehnoloģijām un pieejama dažādos uztveršanas veidos, bet "radošais gars" - "LTV – līdere nacionālo oriģinālseriālu radīšanā, svētku raidījumu veidošanā un jauno talantu atbalstīšanā".

Taču īpaši interesanta bija Miķelsona atbilde uz pieprasījumu nosaukt „visus Latvijas Televīzijas sadarbības partnerus šī raidījuma veidošanā”. LTV pagaidu vadītāja uzskaitītais saraksts bija šāds: Nacionālā pasākumu aģentūra, TV Kino Serviss SIA, Dreģe Olga, Rīgas Satiksme RP SIA, Egliens Mārtiņš, Tanders.lv, Freidenfelds Andris, Palladium Rīga SIA, Grasbergs Gundars, Smiltiņi-1 ZS, Gribusts Normunds, Kurzemes radio, Grūbe Anita, Latvijas Radio, Judina Dace, ART DEPARTMENT SIA, Kerēvica Ieva, Dekorācijas.lv SIA, Ķesteris Ģirts, Maijons SIA, Lepers Rihards, PeRmuzik biedrība, Lūriņa-Egliena Dita, Svētku aģentūra SIA, Manjakovs Mārcis, Juris Millers, Matvējevs Niks, Žurnāls Santa, Mennika Agne, Rimpeks, Misāne Grasberga Inga, GaCo SIA, Patmalniece Elita, TV Kino Serviss SIA, Rešetins Intars, Lauku avīze SIA, Robežnieks Artis, BLACK CAT ENTERTAINMENT SIA, Subatnieks Lauris, Izdevniecība Dienas Žurnāli, Tatarinova Karīna, Radio SWH AS, Tumakovs Deniss, FANDANGO SIA, Vazdika Raimonda, Radio Skonto SIA, Virkava Gunta, Latvijas Radio VSIA, Jansone Maija, Izdevniecība Dienas Žurnāli, Burkovska Indra, Botmane Madara, IM Grims SIA, Iveta Vaivode, Palladium Rīga SIA, Aģentūra Lilita SIA un ART Recording Studio SIA.

Kā redzams no saraksta, Miķelsons pie prasītajiem „visiem Latvijas Televīzijas sadarbības partneriem šī raidījuma veidošanā” veikli pieskaitījis arī virkni citu mediju, kuru pārstāvji gan kategoriski apgalvo – nekādas saistības ar bēdīgi slavenās mistērijas veidošanu tiem nav bijis.

„Man nekas tāds nav zināms, turklāt Lauku Avīze taču ir AS, nevis SIA, kā minēts sarakstā, vai ne,” atbildēja Latvijas Avīzes galvenā redaktore Linda Rasa.

„Kā man tikko pastāstīja, vienīgā saistība varētu būt tāda, ka Latvijas Radio ēterā ir skanējusi minētā pasākuma pašreklāma. Taču to nekādā ziņā nevar uzskatīt par Radio piedalīšanos veidošanā, jo tas noticis saskaņā ar maiņas darījuma līgumu, kura ietvaros Radio un TV ir piešķīris viens otram zināmu ētera laiku savu raidījumu reklamēšanai pēc pašu ieskatiem. Gada laikā šī līguma ietvaros Radio skanējušas dažādu LTV raidījumu pašreklāmas,” paskaidroja Latvijas Radio vadītājs Jānis Siksnis. Līdzīgu pieļāvumu izteica arī Dienas žurnālu vadītāja Inga Gorbunova.

Pietiek pagaidām nav izdevies no Miķelsona noskaidrot, kādu iemeslu dēļ viņam bijis vajadzīgs izmeloties un mēģināt daļu atbildības par izgāzušos raidījumu novelt uz citiem medijiem.

Novērtē šo rakstu:

1
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Putina kliķei nekas nav svēts, tā savu ambīciju vārdā piesmej arī ticīgos

FotoŠībrīža Krievijas centieni atsevišķos gadījumos piesegties ar reliģiju vai reliģiju piesaistīt propagandas aparātam ir sasnieguši savā ziņā jau pašu augstāko pakāpi. Tas, ka Krievijas Konstitūcijas 14.pantā pēc būtības ierakstīts, ka reliģija ir nošķirta no valsts1, neko nenozīmē. Jo Krievijas priekštecei – PSRS arī bija visprogresīvākā konstitūcija, tikai deklaratīva.
Lasīt visu...

21

Maskas ir efektīvas, un arī bērni saslimst ar COVID-19

FotoMēs, Latviešu ārstu un zobārstu apvienības valdes locekļi (www.lazariga.lv), aicinām un lūdzam Latvijas iedzīvotājus sekot secinājumiem un ieteikumiem, kas izriet no zinātnes pētījumiem par COVID-19 izplatību, par to, kādi faktori to pastiprina vai ierobežo.
Lasīt visu...

21

Kad pie lietas ķeras kariņveidīgi āksti

FotoVēl nesen tāda lupatveidīga radība premjera krēslā, kam Kariņš uzvārdā, ierunājās, ka naudas mums esot “tik daudz kā nekad”. Taču nevieni krājumi nav bezgalīgi, un arī lielums “tik daudz” agrāk vai vēlāk izsīks (vai tiks izpļeckāts, kas Latvijas gadījumā ir ticamāk).
Lasīt visu...

21

Kad medijs vienkārši ienīst baznīcu un ar apskaužamu periodiskumu nomelno pat savu, vietējo - Latvijas kristīgo baznīcu

FotoTikai pirms dažām dienām vietējais TVNET publicēja rakstu par nesen atvērto Krievijas bruņoto spēku katedrāli (BS Katedrāle). Šis raksts no Eiropas vērtību virsotnes ar mājieniem un ļoti tiešiem secinājumiem liek lasītājam saprast, ka BS Katedrāle nav demokrātiska, nav taisnīga un tīri cilvēciski ir viltīga un zemiska.
Lasīt visu...

21

Van Gog, noliec pindzeles un ej strādāt?

FotoDaudzi impresionisma aizsācēji nevarēja nopelnīt, un, pēc mūsu finanšu ministra Reira ieteiktā, mums varbūt nebūtu impresionisma un citu ģēniju, bet būtu kādi ierindas darbinieki vai pašnāvnieki.
Lasīt visu...

21

Ministru prezidentam es ieteiktu uzlikt respiratoru arī tad, kad ļoti gribas izlikties par mediķi un izteikties

FotoEs labprāt nēsāju masku slimnīcā un intensīvās terapijas nodaļā vai operāciju zālē bez maskas neietu. Man nav grūti uzlikt masku arī veikalā un vilcienā, bet neredzu jēgu, jo no vīrusa maska nesargā gandrīz nemaz.
Lasīt visu...

21

Par pulksteņa grozīšanu

FotoReizi gadā grozīt pulksteni un pāriet uz tā saukto vasaras laiku ir deviņpadsmitā gadsimta ideja, kuru pirmo reizi piedāvāja vīrs, vārdā Džordžs Hudzons, kurš aizrāvās ar vaboļu un insektu kolekcionēšanu. Hudzonam ļoti gribējās, lai pēc darba viņam atliek vairāk dienasgaismas stundu savam hobijam.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Es visu izdarīju lieliski, bet tagad atbildība jāuzņemas valdībai kopumā un premjeram kā komandas kapteinim

Lai kuram no uzskatiem piekrītat – SARS-CoV-2 vīrusa izplatības spējš pieaugums...

Foto

Vilks vai lācis? Jeb maskas - sociālā kontrole?

Iedomāsimies, ir jauks pavasara rīts, jūs esat pārvācies jaunā dzīvoklī un, mīkstās čībās sēžot jaunajā dīvānā, glaudāt savu...

Foto

Gudrie mācās no citu kļūdām, „gobzemieši” — no savējām: COVID-19 Krievijā

Šoreiz būs stāsts nevis par sen jau visiem apnikušo Aldi Gobzemu, Ciekura muļķībām, Pļaviņa folijas...

Foto

Par tomiem lūšiem un citiem alkoholiķiem – baznīcas vajātājiem

Nesen zināmās aprindās pazīstamās cehs.lv radošais direktors Toms Lūsis atbilstoši savai „humora” izjūtai „izjokoja” baznīcas darbību ierobežojumu laikā, kas...

Foto

Maskēt kopējo atbildību

Aizvakar Ministru kabinets vienojās, ka par mutes un deguna aizsegu nelietošanu sabiedriskās vietās varēs piemērot sodu līdz 50 eiro apmērā. Lai šīs izmaiņas...

Foto

Kurš pēdējais izslēgs gaismu nelielajās pašvaldībās?

Rudens tradicionāli ir laiks, kad zemnieka sētā apcirkņi tiek pildīti ar vasaras sezonā sarūpēto. Ja gads ir bijis labs, tad...

Foto

“Ganāmpulkam” pieaugot, aug pieprasījums pēc “ganītājiem”

Koronavīruss ir izraisījis ne mazums diskusiju un viedokļu sadursmju gan speciālistu aprindās, gan sabiedrībā. Taču arvien biežāk parādās atsevišķi eksperti...

Foto

Jautājums – kāda ir C19 Pasakas morāle? Kāds ir Lāsts?

Uz kādas vientuļas salas vārdā Pasaule dzīvoja 100 ciltis (Valstis), kuras vadīja Valdnieki, un viens Burvis...

Foto

Signāls

Vai maskas lietošana pēc koloniālās pārvaldes lēmuma ir medicīniski pamatota? Drīzāk nē nekā jā. Kādēļ tad cilvēki liek uz sejas to? Jo viņiem ir bailes....

Foto

Maskai nav nekāda sakara ar valdības gāšanu

Reāli fakti - Covid19 ir lipīgs, paaugstinās temperatūra, pazūd oža, bezspēks utt. Iespējams, daudzi jau ir pārslimojuši bez acīmredzamiem...

Foto

Nevienam nevajadzētu būt tiesībām lemt par cita cilvēka dzīves vērtību

Šogad ir apritējuši 10 gadi, kopš Latvijas Republikā ir stājies spēkā likums “Par Konvenciju par personu...

Foto

Krīzes brīdī pacientus šķiros…

Tātad Latvija tagad ieviesīs praksi, kādu it kā pielieto daudzās pasaules valstīs, kad krīzes apstākļos šķiro pacientus – kurus ir vērts ārstēt,...

Foto

Priekšlikumi Latvijas Republikas Ministru prezidentam K.A. Kariņam: ierosinu pilnībā pārtraukt jaunu klientu ievietošanu valsts sociālās aprūpes centros

Viena no tiesībsarga funkcijām ir veicināt privātpersonas cilvēktiesību aizsardzību...

Foto

Nevis masku nēsāšana, bet gan C19 pneimonija ierobežo tavu brīvību

Vai man ir pazīstamie, kuri slimo vai ir miruši no C19** infekcijas? Vai tas, ka es...

Foto

Covid19 spilgti izgaismojis melnus plankumus Latvijas medicīnā, bet, iespējams, krīze Baltkrievijā pavēra ceļu to lāpīšanai

Kaut arī no 3. jūnija oficiāli ir pieejami visi valsts apmaksātie...

Foto

Krievijas KDLO dienas ir skaitītas: Putina 5. pants nedarbojas

Nav noslēpums, ka Kaukāzs vienmēr ir bijis ne visai sagremojams kumoss ne tikai cara laiku Kremlim, bet...

Foto

Taksometru sektorā ēnu ekonomika zeļ un plaukst

Kurš gan nav pieradis, ka politiķi sola, pēc tam atkal sola un tad jau politiķi mainās – pirmo solītāju...

Foto

Satversmes tiesa lēmusi atcelt iepriekšējo praksi, piedzenot parādus un kompensācijas par bojātiem dabasgāzes skaitītājiem

Jau šī gada martā sabiedrība tika informēta par spriedumu, kurā Satversmes tiesa...