Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

fragmets no TV

10.11.2022. 03:28

»

neko nesap

to: fragments no LTV...


LTV vadība, cik zinu, teic, ka tulks vārējis iepazīties ar tulkojamo tekstu. Jebkurā gadījumā tā ir tikai un vienīgi LTV vadības blamāža, jo kam gan bija jāpārbauda, kā skan tulkojums, ja ne LTV? Viņi laiž muļķi jau gadiem. Līmenis ir zem katras kritikas!

Atbildēt

Savadi

09.11.2022. 18:23

Kāpēc cilvēki, kuri strādā sabiedrikajā plašsaziņa līdzklī tiešraidē nevar skaidri izrunāt skaņas? IEsledzu Latvijas TV raidījumu "Rīta panorāma", un nedzirdu ne skaņu "š", ne "ķ", ne arī saprotamus "šaursliežu dzelceļus" vai gadustkaitļus?

Atbildēt

JZ

08.11.2022. 20:16

Ir cilvēki, kas uztraucas, ka tv tulkojums bijis neprofesionāls. Vai tie paši cilvēki uztraucas arī par to, ka LV valstī arī juridiskajā un ekonomiskajā sfēra viss ir neprofesionāls jau gadudesmitiem, nemaz nerunājot par kautkādu tulkošanu?

Atbildēt

neko nesap

08.11.2022. 10:33

»

fragments no LTV

https://twitter.com/Lato_Lapsa/status/1588387091171328002


to: fragments no LTV
Paldies par linku!
Noskatījos. Nu, neveikli jau sanācis tur.
Es gan īpaši nesatrauktos. (1) kādu svarīgo informāciju parastais cilvēks cerēja sadzirdēt un nesaņēma? Tāda augstā amatā esošas personas intervēšana, kura tāpat jums neko jaunu nepsatāstīs, vienkārši " atzīmēšanās vietējā televīzijā". Izrādās, ir vēl cilvēki, kas to visu klausās (smaidiņš). Utt. (2) pavisam no citas puses: kas liedza latviešu intervētājai pirms raidījuma (pirms tulkošanas) iedot tulkam Latvisko versiju, ko viņa jautās (šādas intervijas jau nenotiek spontāni un bez plāna. Tas, kas tiks vaicāts - to jau latviešu intervētāja var arī savā valodā uzrakstīt iepriekš. Tas ir tikai normāli, ka pirms tulkošanas maksimāli daudz teksta jau tiek tulkam sagatavots.) Te ir bijusi nevērība pret tulku, tad nu arī... (Neesmu sinhormais tulks, un arī TV nestrādāju.).

Atbildēt

neko nesaprotu

07.11.2022. 16:15

(Raidījumu neskatījos.) Kur var to noskatīties? Meklējot ar gūglīti, video, piedāvā 17 minūšu interviju, bet skan tikai angliski. Un citur " gūglītī izlec" teksts, šo interviju varat pagaidām noskatīties tikai angliski, bet tuvākajās dienās varēsiet redzēt ar subtitriem latviešu valodā. Kas tas ir? Un - subtitriem tak nebūs " krievu akcents" ( vai - kādas izloksnes, vai - bez akcenta). (Tā kā vienmēr jau vainu noveļ uz tulkiem un tulkotājiem, gribējās redzēt, dzirdēt, kā tad tur ir bijis.). Kur var dzirdēt to kritizēto tulkojumu?

Atbildēt

Lācītis trīcvaidziņš

07.11.2022. 15:28

»

Precīzi!

Tv, radio un citi masu dezinformācijas rupori jau krietnu laiku vārās paši savā sulā...


Po. Galvenais ka pašiem labi un Latvija iegrūsta parādu jūgā. Kremļa uzdevums izpildīts biedri, kaut dažam ar asarām acīs.

Atbildēt

Precīzi!

07.11.2022. 14:14

Tv, radio un citi masu dezinformācijas rupori jau krietnu laiku vārās paši savā sulā .
P.S. Ar ko nodarbojas Tv u.c. pārstāvji - propagandoni , kas atrodas Briselē, citās starptautiskās struktūrās ? Kur viņu reportāžas, komentāri ? Kādas ir viņu valodu zināšanas , kompetences līmenis ?

Atbildēt

fakuču rādītāja lagarda

07.11.2022. 13:56

Ne zviedru, ne vācu, pat ne igauņu vai leišu akcents, bet visur trāpās krieva okupanta akcents.

Atbildēt

Gurķis

07.11.2022. 13:32

Latvijā jau tik maz cilvēku, no tiem tikai nenozīmīga daļa skatās šo LTV, līdzīgi ar visiem TV un radio kanāliem, ka tiem vairs nav nekādas nozīmes, reāli šodien viss nomiris. Piekam segregācija totāli atdalījusi vairumu no TV un radio, jo nevēlas piesist galvu ar zomboinfo un dezinformāciju.
Mediji LV ir miruši. turās tikai uz finansējuma avotiem, kas tiem apmaksā zombo un dezu.

Atbildēt

Kvalitāte

07.11.2022. 11:52

»

mjāā

Stulbākus jautājumus laikam grūti izdomāt...


Pārliecināties ir iespējams, kaut vai aprunājoties ar tulci un konstatējot, ka latviešu v. nav dzimtā. Šādas tulces izvēle ir rupjš tulkošanas principu pārkāpums. Biroja un TV atbildīgo personu rīcība ir bezkaunība.

Atbildēt

Jaunsargu salidojums

07.11.2022. 10:34

»

Lagarda,Usrula von Ļjaška ir jūdi kas ievieš dzīvē augstāko jūdu pavēles,tos aiztikt nevar.Tomēr pēdējā laikā mākoņi virs Usrulas galvas sāk sabiezēt saistībā ar kovidafēru bet pagaidām melu mediji par to nerunā


Precīzi. Visas tās Urzulas un Legatdas ir raganas un kalpo sātanam.Plāns viņiem visus parastos cilvēkus iedzīt verdzībā, tā būšot Jaunā Pasules kārtība uz 2030.gadu nevienam nekas nepiederēšot un visi būšot laimīgi. Tikai viņiem tas neizdosies, jo cilvēki sacelsies un viņus pašus pārtaisīs no valdniekiem par vergiem

Atbildēt

07.11.2022. 07:31

»

Latvija - neizdevusies valsts

Variants, ka Lagārda (vai kā viņu tur sauc) uzstāšanās laikā bija piedzērusies, salietojusies vai vienkārši sava stulbuma dēļ nespēja neko sakarīgu pateikt bez papīrīša deguna priekšā, bet tulkotājs tieši tā un pareizi arī iztulkoja to, ko tā vecene tur vervelēja, izskatīts netiek...


Lagarda,Usrula von Ļjaška ir jūdi kas ievieš dzīvē augstāko jūdu pavēles,tos aiztikt nevar.Tomēr pēdējā laikā mākoņi virs Usrulas galvas sāk sabiezēt saistībā ar kovidafēru bet pagaidām melu mediji par to nerunā.

Atbildēt

Latvija - neizdevusies valsts

07.11.2022. 07:01

Variants, ka Lagārda (vai kā viņu tur sauc) uzstāšanās laikā bija piedzērusies, salietojusies vai vienkārši sava stulbuma dēļ nespēja neko sakarīgu pateikt bez papīrīša deguna priekšā, bet tulkotājs tieši tā un pareizi arī iztulkoja to, ko tā vecene tur vervelēja, izskatīts netiek?

Atbildēt

Smejies vai raudi!

07.11.2022. 06:49

»

smejos

Ja tev vajadzēs izrakt grāvi, tad visticamāk tu izvēlēsies tieši to, kurš nav turējis rokās lāpstu, jo kam gan moderna ekskavatora vadītājam lāpsta. Savukārt tulku no tās bedres izvilka nevis LTV, bet privāts uzņēmējs, kurš tādu pieņēma darbā un uzskatīja par atbilstošu veicamajam darbam...


Tātad pēc šādas "loģikas" sanāk, ka LTV ne tikai nav izvēlējusies tulku, kurš prot tulkot, bet LTV vēl pie visas lielās šmuces klāt ir izvēlējusies firmu, kas ir pilnīgi diletanti, jo nav spējīgi pieņemt darbā tulku, kas ir tulks nevis klauns, kurš aptaisās LTV ēterā, aptaisa savu firmu un aptaisa LTV, kuras vadība, saprotot, ka ir totāli izgāzusies, meklē "pārmijnieku". Rezumējot: LTV, gribot izrakt grāvi (tulkot teikto), izvēlējās nevis profesionālu vīru ar lāpstu (profesionālu tulku), bet noīrēja no kādas firmas modernu ekskavatoru, kurā firmas vadība bija ietupinājusi absolūtu nejēgu, kas pat skrūvei uzgriezni neprot uzskrūvēt (nepārzina valodas), kur nu vēl pazīst ekskavatora vadības sviras?!

Atbildēt

anglosaksu muklajs

07.11.2022. 06:44

»

Volta

Vispaar La Gaarda ir francūziete un franču valodā ir ES oficiālā valoda. Kādēļ La Gaardai bija jaamocaas angliski


eiropa ir padasrita par asv koloniju cina pret Krieviju.

Atbildēt

sorositu jezga

07.11.2022. 06:42

sorositu intrigas,tenkas un klacas.

Atbildēt

smejos

07.11.2022. 06:05

»

Smejies vai raudi!

LTV ir pārvērsta par samazgu bedri! Ne tikai nav profesionāla attieksme pret darbu, bet hroniski trūkst cieņas pilna nostāja pret TV skatītājiem, tāpat nav objektivitātes un nav viedokļu daudzveidības, redzama akla pakalpība varai, klaja propaganda arī netiek smādēta, notiek tā saucamā "gatavināšana...


Ja tev vajadzēs izrakt grāvi, tad visticamāk tu izvēlēsies tieši to, kurš nav turējis rokās lāpstu, jo kam gan moderna ekskavatora vadītājam lāpsta. Savukārt tulku no tās bedres izvilka nevis LTV, bet privāts uzņēmējs, kurš tādu pieņēma darbā un uzskatīja par atbilstošu veicamajam darbam.

Atbildēt

Auda

07.11.2022. 01:35

Te viena grek-kaza atrasta, bet ir taču valde un padome- tās ir imitējušas darbību un ne jau šis ir vienīgais totālbrāķis. Bet esat pozitīvi - ir taču Sirdsdziesmas, četri uz koferiem, Ugunsgrēks un citas brīnumpāraides, kam te intervijas vajag ar tikaugstām amatpersonam. Var tacu aptaujāt influencerus un bomžikus- te tie latiņas līmeņi sabiedriskajiem medijiem par valsts naudu.

Atbildēt

Smejies vai raudi!

06.11.2022. 23:49

LTV ir pārvērsta par samazgu bedri! Ne tikai nav profesionāla attieksme pret darbu, bet hroniski trūkst cieņas pilna nostāja pret TV skatītājiem, tāpat nav objektivitātes un nav viedokļu daudzveidības, redzama akla pakalpība varai, klaja propaganda arī netiek smādēta, notiek tā saucamā "gatavināšana", kur pēdējais notikums ar absolūti nejēdzīgo "tulkojumu" ir tikai noslēguma akords. Tur pat nav tik svarīgs krieviskais akcents, kurš būtu piedodams, ja cilvēks labi prot latviski, bet tas, ka "tulks" ir izvilkts no kaut kādas, piedošanu, bet bedres. Tas nav tulks, tas ir diletants. Tāds pats diletants, kā LTV vadība. Ja jūs gribat izrakt grāvi, tad to neuzticēsiet cilvēkam, kas lāpstu rokās nav turējis un nezina pat kā tā izskatās, kur nu prot ar to rakt, vien nocirtīs sev kājas pirkstus, ja pieķersies?! Tad kāpēc tulkošanu uzticēt personai, kura no tulkošanas neko nesajēdz? Kas tā par klaju ņirgāšanos no LTV puses?

Atbildēt

Savadi

06.11.2022. 22:12

Viņiem naudas trūkstot..

Atbildēt

Ivetas Elksnes darbs obligāti jāizvērtē!

06.11.2022. 21:25

Iveta Elksne ir pat sniegusi tādu atbildi, ka kā LTV1 redaktore nepārbaudot (jo tieši tāpat kā šajā sižetā ar La Gardas interviju, neesot tāda prakse) LTV1 saņemtos gan ēterā Dienas ziņās, gan Panorāmā laižamos materiālus no Latvijas reģionālajām televīzijām! NEPĀRBAUDA NEKO! Ne datu ticamību, ne to, vai sižetā atspoguļotais nav klajš kādas interešu grupas lobēts materiāls. Vairāki kliedzoši piemēri ar šādi lobētiem sižetiem nākuši tieši no Latgales reģionālās televīzijas.

Atbildēt

Volta

06.11.2022. 21:13

Vispaar La Gaarda ir francūziete un franču valodā ir ES oficiālā valoda. Kādēļ La Gaardai bija jaamocaas angliski?

Atbildēt

he he

06.11.2022. 20:36

Tulkojuma vietā vajadzēja simtkārt atkārtot "Latvijas sabiedrisko mēdiju" reklāmu - to, ar ko Vienmēr Pirmais čakarē ausis pēdējiem uzticīgajiem klausītājiem. Un viss būtu čikiniekā, jo kurš ta' klausītos? Ļaunas mēles melš, ka sabiedriskajos mēdijos reklāmu esot aizlieguši ...

Atbildēt

Piektkārt un galvenokārt

06.11.2022. 20:33

»

mjāā

Stulbākus jautājumus laikam grūti izdomāt...


Vai šajā "valstī" ir atcelts likums par valsts valodu????

Atbildēt

ko tik šķidri?

06.11.2022. 20:25

Vajadzēja Lagardai uzdot jautājumus, kā šī uzdrošinājusies neierasties uz tiešraidi Latvijas televīzijā un pieprasīt dienaskārtības dokumentus un kāpēc to nav bijis iespējams mainīt, lai pieskaņotu LTV raidījumu grafikam.

Atbildēt

Haralds Kalns

06.11.2022. 20:10

/mjāā/ Te nu vairs nav ko piebilst- ja aprakstīto hronoloģiju lasa no otra gala!

Atbildēt

mjāā

06.11.2022. 19:15

Stulbākus jautājumus laikam grūti izdomāt.
Pirmkārt, nav iespējams tiešraidē parādīt interviju, kas nenotiek raidījuma laikā!
Otrkārt, tulkojuma ierakstīšanai un montāžai nepieciešams laiks.
Treškārt, tulkošana tiešraidē ir vienīgais tulkošanas veids, kā var nodrošināt tulkojumu tiešraidē!
Ceturtkārt, tikai pilnīgs idiots var pajautāt kāpēc par tulkojuma kvalitāti nevarēja pārliecināties pirms tulkojuma veikšanas.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

13

Izlaupīts ražošanas uzņēmums. Seši gadi pēc uzbrukuma

Foto2024.gada 19.jūlījā iestāsies melnā jubileja. Seši gadi pēc ekonomiskā un reideriskā uzbrukuma ražošanas uzņēmumam Ventspils ielā 63 b, Rīga. Viss tālākais ir mans viedoklis par notikušo.
Lasīt visu...

21

Lūgums izvērtēt iespējamu nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu Jēkabpils novada attīstības pārvaldē

FotoLūgums izvērtēt iespējamu nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu Jēkabpils novada attīstības pārvaldē: domes izveidots birojs, iepirkumu speciāliste Linda Meldrāja ilgstoši neatrodas darbā, vadītājs piever acis, „speciāliste” saņem algu un ir kā tukša vieta, jo faktiski neveic darba pienākumus, saņem algu par mākslīgi radītu dīkstāvi ilgāk par gadu.
Lasīt visu...

12

„Rail Baltica” projekts - deputātus sāk pārņemt panika

FotoRail Baltica projekts - deputātus sāk pārņemt panika. Tā varētu raksturot Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas trešdienas sēdes atmosfēru.
Lasīt visu...

21

Kā tikt galā ar „Rail Baltica” projekta septiņkārtīgo sadārdzinājumu un naudas trūkumu?

FotoĢeniāla doma - sadārdzināt vēl vairāk. „Rail Baltica” gadījumā tas nozīmē aizņemties naudu uz augstākiem procentiem nekā valsts pati spētu to nofinansēt. Gribētāji būs. Pretī taču valsts garantijas. Samudžinās darījumu tā, ka neko saprast nevarēs un pieliks vēl kādu miljardu.
Lasīt visu...

21

Likumprojekta nepārprotamības aritmētika

FotoSaeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs aicina parlamentāriešus ātrāk izskatīt trešajā lasījumā grozījumus Civilprocesa likuma 594.pantā - jau tagad, 20. jūnijā, pirms Jāņiem.
Lasīt visu...

12

Lai nodrošinātu igauņiem vilcienu uz Eiropu, latviešiem pamatīgi jāceļ nodokļi?

FotoPēc gadiem divdesmit igauņi, baudot poļu alu, pa vilciena logiem vēros jostas savilkušos latviešus sērīgi raugāmies uz ne pārāk ātri ritošo vilcienu Eiropas virzienā: latviešiem nav laika vizināties, viņiem jāatdod ārējie parādi un čakli jāmaksā augstie nodokļi, – aptuveni šādu ainu uzbur lasītais Valsts kontroles publiskotā dokumentā ““Rail Baltica” projekta situācijas izpēte (Kopīga situācijas izpēte Tallina, Rīga, Viļņa, 2024. gada 11. jūnijā)”. Visā stāstā ir viena priecīga ziņa - Valsts kontrole izrāda drošsirdību publiski pateikt politiķiem netīkamo skaudro patiesību.
Lasīt visu...

21

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

Foto“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju – vēlas skaidru atbildību”, “Tā kā līdz šim – turpināt nevēlos” – lūk, virsraksti dažādos plašsaziņas līdzekļos. Visbeidzot, uzstājoties Saeimas ārkārtas plenārsēdē ar atskaiti par savas valdības paveikto, premjere sacīja vēsturiskus vārdus, ka “Rail Baltica” projekta pašplūsma ir beigusies.
Lasīt visu...

21

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

FotoApritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki vairs nevar izvēlēties – ziemā atgūt vasarā tīklā nodoto elektroenerģiju vai arī to pārdot biržā par tirgus cenu. Turpmāk uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki visu saražoto elektroenerģiju varēs vai nu notērēt paši, vai arī pārdot biržā par aktuālo cenu, kas, būsim atklāti, ne vienmēr ir izdevīga.
Lasīt visu...

12

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

FotoJa pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums droši vien nav palicis nepamanīts kāds jauns vīrietis ar dubultu uzvārdu – Raimonds Lejnieks – Puķe.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

Kāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez...

Foto

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

Viens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās...

Foto

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

Ņemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica”...

Foto

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

Nesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka...

Foto

Vieglprātība un nekompetence maksā dārgi

Igauņi racionāli skatās uz „Rail Baltica” savienojumu ar Tallinu un lidostu. "29.maijā ielikts pamatakmens „Rail Baltica” Ülemiste pasažieru terminālim "Linda", kas...

Foto

Sākot no nodokļu celšanas un beidzot ar Francijas kodolvairoga attiecināšanu uz Baltiju: TOP 3 “interesantākās” idejas no partiju mutēm

Partiju pašslavināšanās gaisotnē soctīklu īsajos formātos tās...

Foto

Pārpratumi likumprojekta izstrādes gaitā (viena epizode)

Likumprojektā "Grozījumi Civilprocesa likuma 594. pantā - Ieturējumu apmērs no parādnieka darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem" tā pirmajā lasījumā...

Foto

Eiroparlamenta reitingu līderis “lien bez ziepēm” savam galvenajam politiskajam sāncensim

Piecu mēnešu garumā SKDS aptaujās līderu lomu ieņēmušās Nacionālās apvienības vadošais kandidāts Roberts Zīle nācis klajā...

Foto

Valsts kontrolei vajadzētu izvērtēt, cik pamatoti Sabiedrības integrācijas fonds vairojis „Re:Baltica” darbinieču labklājību un kā valsts šos līdzekļus varētu atgūt

Es jums izstāstīšu kaut ko, ko...

Foto

Parodija par pārbaudi

Ceturtdien Ģenerālprokuratūra izplatīja ļoti savādu paziņojumu, kam it kā bija jānomierina prāti un jāatjauno uzticība politiskajai elitei, bet gluži otrādi – tā ne...

Foto

Lūdz tiesībsargu vērsties Satversmes tiesā par personu ar invaliditāti diskrimināciju

2024. gada 30. maijā Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrības valdes loceklis Raimonds Lejnieks...

Foto

Šoreiz Lembergs uzvar valsti

Centrālajai vēlēšanu komisijai (turpmāk - CVK) ir rakstiski jāatvainojas Aivaram Lembergam par liegumu balsot pašvaldību vēlēšanās, - tā nolēmusi tiesa....

Foto

Nes mieru man, nes mieru dvēselei!

Jau divus gadus publiskajā telpā aktualizēts jautājums par nakts trokšņiem un regulējuma caurumiem, kas liedz rast reālus risinājumus šai problēmai....

Foto

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

Kā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri....

Foto

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

Brīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā...

Foto

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm...

Foto

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

Mēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda...

Foto

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

Pēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un...

Foto

Būtu mēs labāk ēduši...

Latvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši...

Foto

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

Latvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai...

Foto

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

Rīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie...

Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...