Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Latvijas Universitātes (LU) rektora amata kandidāts Gundars Bērziņš, kurš pašlaik amatu savienošanas kārtībā ir gan LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes dekāns un profesors, gan „busiņa akcionāru sapulcē” ieceltās AS Olainfarm padomes priekšsēdētājs, pirms vairākiem gadiem ir aizstāvējis promocijas darbu doktora grāda iegūšanai vadībzinātnes nozarē „Stratēģiskās vadīšanas sistēma radošo nozaru organizācijās”. Vakar Pietiek publicēja lasītāja iesūtītu analīzi, no kuras izrietēja, ka šis „darbs” ir pārpilns ar dīvainībām un paviršībām, bet šodien publicējam paša Gundara Bērziņa skaidrojumus.

Uzdotie jautājumi – 1. daļa

1. Jūsu promocijas darba 35.lpp. lasāms: „Čārlzs Darvins izteica ļoti precīzu apgalvojumu par sugu evolūciju, kuru var attiecināt uz organizācijām mūsdienās: "Tās nav stiprākās vai visgudrākās sugas, kuras izdzīvo; tās ir tās, kuras vislabāk piemērojas pārmaiņām” (Darwin). Kā atsauce minēts: DARWIN, C. Brain Quote. Available from internet: http://www.brainyquote.com/quotes/authors/c/charles_darwin.html%3E.

Vai, Jūsuprāt, interneta aforismu vietnes BrainyQoute  izmantošana promocijas darba atsaucēm nerada šaubas par akadēmisko kvalitāti?

Vai neesat informēts, ka šis citāts vismaz kopš 2009. gada ir pazīstams kā viltojums? (Skat.:

https://www.darwinproject.ac.uk/people/about-darwin/six-things-darwin-never-said/evolution-misquotation;

https://pandasthumb.org/archives/2009/09/survival-of-the-1.html)

2. Jūsu promocijas darba 19.lpp. lasāms: „Par līderi šajā jomā, kā arī pierādījumu informācijas svarīgumam konkurētspējas radīšanai var izmantot Google kompāniju un tās sniegtos pakalpojumus, kura, piedāvājot bezmaksas meklētājprogrammas, e-pastu, kartes, interneta pārlūkus, ir radījusi automātiski ģenerētu, uz konkrēta patērētāja profilu balstītu pakalpojumu biznesa modeli reklāmas devējiem (Witham 2002). Šajā modelī jebkurš interneta lietotājs, veicot meklēšanu Google meklēšanas programmā, automātiski saņem netiešu reklāmu par pakalpojumiem, kuri varētu viņu interesēt, balstoties uz šī lietotāja iepriekš veiktajiem meklējumiem un netiešu e-pasta sūtījumu atslēgvārdu analīzi.” Kā atsauce minēts: 150. WITHAM, S. Festive : The art and design of promotional mailing. Edtion ed. Hove: RotoVision, 2002. 207 s. p. ISBN 2880467381.

Kā Jūs skaidrojat to, ka minētā literatūras norāde ir dažādu firmu pa pastu sūtāma korporatīvo dāvanu attēlu albums un Google tur nav pieminēta?

3. Jūsu promocijas darba 26.lpp. lasāms: „Radošās nozares var identificēt kā atsevišķu nozaru grupu (Keane 2005).” Kā atsauce minēts: „76. KEANE, R. Worlds apart? Finance and investment in creative industries in the People’s Republic of China and Latin America. ScienceDirect, 2005, 1-5.”

Kā Jūs skaidrojat, ka šādi citēta atsauce vispār nav atrodama zinātniskās informācijas avotos?

Ja ir domāts šis avots - Keane, M.A., Ryan, M.D., Cunningham, S.D.(2005) Worlds apart? Finance and investment in creative industries in the People’s Republic of China and Latin America.  Telematics and Informatics, 22(4):pp. 309-331 – kāpēc tas nav norādīts promocijas darba atsaucēs?

Ja ir domāts šis darbs, tad kā skaidrojat to, ka šajā rakstā nemaz netiek apspriestas radošo nozaru definēšanas problēmas, tikai pateikts, ka “The concept of creative industries—now widely adopted in developed countries— has been recently introduced into development agendas in both reģions”?

4. Jūsu promocijas darba 26.lpp. lasāms: „Tas, kas uzņēmumiem bija piemērots pagājušajā gadsimtā, neder 21.gadsimtā, jo 20.gadsimtā uzsvars tika likts uz materiālo vērtību radīšanu. Netiek apgalvots, ka ražošana neattīstīsies vispār, tomēr īpatsvars sliecas par labu pakalpojumiem un uzņēmumiem ar nepieciešamo intelektuālo īpašumu 60,8% (Volkova 2007b) ekonomiski aktīvo iedzīvotāju Eiropas Savienībā 2006.gadā bija nodarbināti pakalpojumu sektorā.”

Kā Jūs skaidrojat to, ka atsauces (Volkova 2007b) promocijas darbā vispār nav, bet tās vietā ir „VOLKOVA, T. Kas ir radošā industrija un cik tā aktuāla Latvijā. Komersanta vēstnesis, 2007, 13, 69., on-line versija http://www.kvestnesis.lv/?menu=DOC&id=155022”?

Kā Jūs skaidrojat to, ka šajā atsaucē minētais avots ir nevis T. Volkovas zinātniska publikācija, bet viņas uzstāšanās atstāstījums kādā seminārā, kurā nemaz nav datu par cilvēku procentiem, kas būtu nodarbināti pakalpojumu sektorā 2006. gadā?

Kā Jūs skaidrojat to, ka līdz ar to Jūsu promocijas darbā ir atsauce uz literatūras sarakstā esošajā, ar T.Volkovas vārdu saistāmajā atsaucē neesošiem datiem?

5. Jūsu promocijas darba 26./27. lpp. lasāms: „Radošās nozares var definēt: ""Radošās nozares" ir vispārējs apzīmējums tām aktivitātēm, kas sakņojas individuālajā radošumā, prasmēs, talantā, ar vērtības potenciālu, kas darba vietu radīšanai izmanto intelektuālo īpašumu, – galvenokārt: reklāma, arhitektūra, māksla, senlietas, rokdarbi, dizains, modes dizains, kino, interaktīva izklaides programmatūra, mūzika, tēlotājmāksla, izdevējdarbība, datorprogrammu dizains, TV un radio" (Townley. et al. 2009). Attīstoties informācijas apmaiņas tehnoloģijām, arvien grūtāk izmantot "autortiesību nozaru" apzīmējumu ar mākslu saistītām nozarēm, atdalot tās no radošajām nozarēm, kuras tradicionāli tika saistītas ar "pielietojamību" (Townley.et al. 2009). Kā atsauce minēts: TOWNLEY., BEECH., MCKINLAY. Managing in the creative industries: Managing the motley crew. Human Relations, 2009, 5-9. http://hum.sagepub.com/cgi/content/abstract/62/7/939

Kā Jūs skaidrojat, ka šādi citēta atsauce vispār nav atrodama zinātniskās informācijas avotos?

Vai Jūs esat domājis Townley, B., Beech, N., McKinlay, A. Managing in the creative industries: Managing the motley crew. Human Relations, 2009, 62(7): 939–962. DOI: 10.1177/0018726709335542?

Ja jā, tad šajā darbā atrodama definīcija: „The ‘creative industries’ is the collective noun for ‘those activities which have their origin in individual creativity, skill and talent and which have a potential for wealth and job creation through the generation and exploitation of intellectual property’, namely: advertising, architecture, art and antiques, crafts, design, designer fashion, film, interactive leisure software, music, performing arts, publishing, software design, TV and radio.” Taču tā ir nevis raksta autoru definīcija, bet gan dota ar tālāku atsauci: Department for Culture, Media and Sport (DCMS). Creative industries mapping document. London: DCMS, 1998. Kāpēc Jūs neesat minējis šo oriģinālo atsauci?

Vai tas nozīmē, ka Jūsu promocijas darbs tādejādi atsaucas uz neeksistējošiem autoru Townley, B., Beech, N., McKinlay pētījumiem, kurus ir veikuši pavisam citi zinātnieki? Ja nē, kādu tad skaidrojumu Jūs varat sniegt?

6. Vai, Jūsuprāt, promocijas darbs ar šādiem defektiem atbilst LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes izstrādātajiem metodiskajiem norādījumiem? Atbildi, lūdzu, pamatojiet.

7. Vai, Jūsuprāt, promocijas darbs ar šādiem defektiem atbilst Latvijā spēkā esošajiem standartam LVS ISO 690:2010 “Informācija un dokumentācija. Vadlīnijas bibliogrāfiskām norādēm un atsaucēm informāciju resursos”?

8. Vai uzskatāt, ka Jūsu promocijas darbā nevar identificēt godprātības trūkumu, kas izpaužas kā maldināšanas, vērtējuma neobjektivitātes, citu autoru darbu atlases tendenciozitātes un selektīvas interpretācijas pazīmes?

9. Vai uzskatāt, ka Jūsu promocijas darbā līdz ar to nav saskatāma citu autoru pētījuma rezultātu un datu viltošana vai safabricēšana, kā arī atsaukšanās uz neeksistējošiem darbiem, datiem, pētījumiem?

Saņemtās atbildes – 1. daļa

Labprāt atbildu uz Jūsu uzdotajiem jautājumiem un sniedzu darbā izmantoto citātu un avotu izvēles skaidrojumu.

Attiecībā uz citātu izmantošanu promocijas darbā, vēlos norādīt, ka Jūsu minētie it kā citāti nav precīzs autora oriģinālteksts, bet gan vairāku autoru domu, ideju izklāsts, tāpēc nav izmantotas pēdiņas. Minēto autoru domu izklāsts veido pamatojumu vai papildina autora izteikto viedokli, vai tieši pretēji - pauž viedokli, kuram autors nepiekrīt. Šāda pieeja ir vispārpieņemta prakse zinātnisko darbu vai rakstu veidošanā un nav pretrunā ar citējamības principiem. Vēl vairāk – tieši šāda forma tiek uzskatīta par vēlamu, jo ļauj veidot vieglāk uztveramu autora domas izklāstu. Precīzi citāti darbā ir likti pēdiņās, jo ir autora rakstītā tiešs tulkojums. 

Tāpat skaidroju, ka:

Atsauce uz Čarlza Darvina citātiem tika minēta pārmaiņu kontekstā, lai paspilgtinātu domu par organizācijas pārmaiņu nepieciešamību, šis citāts ir vispārzināms un ļoti plaši lietots, pie tam tas minēts darba pirmā nodaļā, 1.3. apakšnodaļas ievadā. Pateicos, ka informējāt par to, ka citāts nav autentisks. 

Ņemot vērā iepriekš minēto, piemēram, (Witham 2002) attiecas uz teikuma daļu”…, uz konkrēta patērētāja profilu balstītu pakalpojumu biznesa modeli reklāmas devējiem”, uzsvaru liekot uz jēdzienu “konkrēts patērētājs un "biznesa modelis”.

Par atsauci uz (Keane, M.A., Ryan, M.D., Cunningham, S.D), kā redzams promocijas darba literatūras sarakstā, ir minēts tikai darba vadošais autors, un Jūsu pieminētais raksts literatūras sarakstā ir korekts avots. Saistībā ar jautājumu par raksta saturu, lūgums iepazīties ar to rūpīgāk. Jūs atradīsiet minētās idejas ļoti precīzu izklāstu, raksta autoram papildus atsaucoties arī uz OECD un Pasaules Banku. 

Atsauces uz profesores T. Volkovas darbiem tiek lietotas, jo viņa ir atzīta autoritāte radošo industriju pētījumos. Savukārt, 60,8% attiecas uz teikuma turpinājumā un nākošā teikumā minēto informāciju ar atsauci uz (EUROSTAT) datiem par 2006. gadu.

Saistībā ar atsauci uz (Townley.et al. 2009), rūpīgi izanalizējot abus rakstus, Jūs konstatēsiet, ka minētā definīcija ir minēta abos rakstos, Towenly atsaucas uz politikas dokumentu, ko izstrādājusi (Department for Culture, Media and Sport (DCMS). Creative industries mapping document. London: DCMS, 1998), savukārt tieši Towenley šo definīciju izmanto radošo nozaru pārvaldības kontekstā. Līdz ar to, tas bija pietiekošs pamats izmantot tieši šādi noformētu atsauci.

Saistībā ar tālāk uzdotajiem jautājumiem, sniedzu sekojošu komentāru:

Darbs atbilst metodiskajiem norādījumiem un prasībām, kas bija spēkā darba aizstāvēšanas brīdi;

Atbilstoši kārtībai, darbam ir bijuši četri augsta līmeņa recenzenti, LZA eksperti (mērķis nodrošināt vērtējuma objektivitāti), kas tāpat kā promocijas padome, ir atzinuši to par atbilstošu visām prasībām, tāpēc Jūsu minētie apgalvojumi ir nepamatoti un subjektīvi interpretēti.

Uzdotie jautājumi – 2. daļa

Lai publikācija būtu maksimāli precīza un objektīva, te būs vēl daži jautājumi:

1) saistībā ar Č. Dārvina „citātu” man rodas iespaids, ka Jūs faktiski atzīstat, ka neesat pārbaudījis izmantoto avotu un, atsaucoties uz apšaubāmu, faktiski sen zināmu kā maldinošu citātu, mēģinājis interpretēt informāciju. Vai Jūs piekrītat šim iespaidam vai arī varat to kādā veidā apgāzt?

2) saistībā ar Witham citātu – vai Jūs tiešām apgalvojat, ka tas attiecas tikai uz saliktā teikuma pēdējo daļu, kaut arī patiesībā daļa nav atraujama no virsteikuma, kas runā par Google kompāniju? Un vēl – sakiet, lūdzu, kā var ar atsauci uz korporatīvo dāvanu izlases attēlu albumu zinātniskā darbā ilustrēt jēdzienus "konkrēts patērētājs” un "biznesa modelis".

3) neraugoties uz Jūsu skaidrojumu, prof. Volkovas darbā, uz kuru dota atsauce, nekas nav teikts par 60,8% uzņēmumu, kam nepieciešams intelektuālais īpašums, un standartiem neatbilst atsauce uz Eurostat 2006. gada datiem (2012. gadā rakstītā darbā? kāpēc?), kas ir nākamajā teikumā par nozari "citi biznesa pakalpojumi", kurā minētajā gadā radīta lielākā pievienotā vērtība. Vai nav tā, ka patiesībā Jūs cenšaties noslēpt maldinošas informācijas izmantošanu savā promocijas darbā?

4) par Keane, et al. piemēru diemžēl neredzu atbildi, kāpēc gan darba tekstā, gan literatūras sarakstā atsauce ir dota neatbilstoši pieņemtajiem standartiem, arī bez zinātniskās literatūras avota, kur raksts faktiski publicēts. Lūdzu, sniedziet šo atbildi.

5) papildus tam, lūdzu, paskaidrojiet, kurus no 2013. gadā spēkā esošajiem noteikumiem (metodiskajiem norādījumiem) par literatūras sarakstu sastādīšanu Jūs esat izmantojis un kuros būtu paredzēts, piemēram, citētā darba autoriem norādīt tikai to iniciāļus, duplicēt dažas norādes, tulkot daļu no literatūras atsauces teksta, pārējo atstājot oriģinālā valodā, atsauces uz tiesību aktiem noformēt tā, kā tas izdarīts Jūsu?

6) no kādas valsts iestādes, kurai esmu lūdzis izvērtēt promocijas darba literatūras sarakstu, esmu saņēmis šādu neformālu vērtējumu: „Literatūras apskata sastādīšanas kvalitāte neatbilst nevienam no LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes izstrādātajiem metodiskajiem norādījumiem, piemēram, ne Latvijas Universitāte, Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāte, Metodiskie norādījumi noslēguma darbu (bakalaura darbu, diplomdarbu un maģistra darbu) izstrādāšanai un aizstāvēšanai, ne 12.07.2012. LU rīkojumam 1/201 par (kā rektora p.i. parakstījis G. Bērziņš) Latvijas Universitātes, promocijas darbu kopsavilkumu izstrādāšanas un noformēšanas noteikumiem, ne arī Latvijā spēkā esošajam standartam LVS ISO 690:2010 "Informācija un dokumentācija. Vadlīnijas bibliogrāfiskām norādēm un atsaucēm informāciju resursos".” Kā Jūs varētu komentēt šo vērtējumu?

Saņemtās atbildes – 2. daļa

Novērtēju Jūsu rūpes par plānotās publikācijas objektivitāti un nosūtu savas atbildes uz uzdotajiem papildu jautājumiem:

1. Pirmkārt, tas, ka minētais citāts ilgstoši ir bijis vienas no pasaules autoritatīvākās pētniecības iestādes - Kalifornijas Zinātņu akadēmijas (ASV) devīze, kas iegravēta tās biroja ēkas grīdā, kā arī fakts, ka tas citēts un izmantots pasaules vadošo pētnieku darbos, liecina par tā nozīmību cilvēces domas attīstībā. Otrkārt, ir apstrīdēts tā autentiskums un precīzs atveidojums, nevis saturs – doma, kā arī fakts, ka trūkst precīzu avotu, kas neapgāžami pierādītu, ka Darvins būtu vai tieši pretēji – nebūtu izteicis sekojošu domu. Līdz ar to varam loģiski secināt, ka citāts un tā saturs, lai arī kādam autoram tas teorētiski piederētu, nevar būt maldinošs, jo pauž jēgpilnu eksperta viedokli. Tāpat jāatgādina, ka mans promocijas darbs nav aizstāvēts bioloģijā vai balstīts evolūcijas teorijā, tāpēc šim citātam ir ilustratīva, nevis fundamentāla nozīme.

2. Ir būtiska atšķirība starp citātu un atsauci, šajā gadījumā ir runa par atsauci uz autora viedokli par konkrētiem jēdzieniem atbilstoši analizējamās tēmas kontekstam. Jūsu pieminēto satura daļu un jāskata kontekstā ar promocijas darba saturu un attiecīgās nodaļas tematiku. Tas ir, kā mūsdienās (attiecīgā laika periodā) mainījies darba saturs, meklējot dažādas radošo nozaru izpausmes uzņēmējdarbībā. Inovatīvi, radoši reklāmas satura, formas elementi, kuros izmanto IT risinājumus, tika analizēti saistībā ar radošo nozaru definējumu. “Radošās nozares" ir vispārējs apzīmējums tām aktivitātēm, kas sakņojas individuālajā radošumā, prasmēs, talantā, ir ar vērtības potenciālu, kā arī, kas darba vietu radīšanai izmanto intelektuālo īpašumu, – galvenokārt: reklāma, arhitektūra, māksla, senlietas, rokdarbi, dizains, modes dizains, kino, interaktīva izklaides programmatūra, mūzika, tēlotājmāksla, izdevējdarbība, datorprogrammu dizains, TV un radio”. Kā redzams, minētais avots ir atbilstošs darba un nodaļas tematikai, un raksturo jauno pieeju tiešās reklāmas tirgum. Uz darba tapšanas brīdi, radošās nozarēs izmantotās pieejas, vēl bija salīdzinoši maz pētītas, līdz ar to būtiski bija izmantot faktisko uzņēmējdarbības praksi un izmantotos piemērus. Uzņēmējdarbības pētniecībā tā vispārpieņemta pieeja, ja tiek konstatētas jaunas uzņēmējdarbības formas, kuras radušās uzņēmumiem radot inovatīvus biznesa modeļus un  ieviešot to praksē, kas nav atklātas teorētiskās analīzes rezultātā. 

3. Saistībā ar attiecīgo laika perioda izmantošanu, darbs tika rakstīts laika periodā no 2006. – 2012. gadam, to pakāpeniski pilnveidojot atbilstoši darba vadītāja norādījumiem. Līdz ar to darbā apskatītais laika periods ir salīdzinoši plašs. Ja šo rādītāju mēs analizētu šogad, būtu vērojams attiecīgā segmenta īpatsvara pieaugums, tomēr tas nav manījies būtiski un neietekmē paustās atziņas būtību un aktualitāti arī mūsdienās. Datu avots norādītajai informācijai ir EUROSTAT.

4. Atsauce tekstā (Keane 2005) atbilsts atsaucei literatūras sarakstā 76. KEANE, R. Worlds apart? Finance and investment in creative industries in the People’s Republic of China and Latin America. ScienceDirect,  2005. Raksta avots ir ScienceDirect elektroniskā datu bāze, kurā konkrētam rakstam Keane norādīts kā korespondējošais autors.

5. Atsauču un literatūras saraksta sastādīšanai tika izmantots APA standarts. Formatēšana automātiska, atbilstoši attiecīgā perioda Microsoft Office programmatūras funkcionalitātei

6. Lūgums izvērtēt jūsu ekspertu kvalifikāciju, ja minētais eksperts būtu rūpīgāk iepazinies ar jūsu pieminētā LU rīkojumu saturu, kā arī pielikumiem, kurā aprakstīti izmantojamie standarti, eksperts būtu konstatējis, ka viens no izmantojamiem standartiem promocijas darbos ir APA. Papildus jāatzīmē, ka darbs uz rīkojuma izdošanas brīdi jau faktiski bija pabeigts, pēc attiecīgā datuma būtiskas izmaiņas netika veiktas.

Novērtē šo rakstu:

32
11

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Tā kā savu Rinkēviču mums izdevās ievēlēt, mēs ar smagos noziegumos apsūdzētām personām atkal nesadarbosimies (līdz nākamajai reizei)

FotoPartiju apvienības Jaunā Vienotība un partijas Vienotība valdes, kā arī Saeimā pārstāvētā frakcija vienbalsīgi atbalsta Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa iniciēto sarunu uzsākšanu par iespējamu koalīcijas paplašināšanu.
Lasīt visu...

21

Kad bijusī „konservatīvā” izglītības ministre tagad vicina varavīksnes karogu

FotoKā tā varēja būt, ka no partijas "Jaunā konservatīvā partija" (vēlāk "Konservatīvie") par izglītības un zinātnes (!) ministru bija cilvēks, kas tagad savā socmediju kontā vicina varavīksnes karogu?
Lasīt visu...

21

Pieprasām noņemt pie domes ēkas izkārto varavīksnes krāsu karogu

FotoPartijas “Gods kalpot Rīgai” valde, kuras sastāvā esmu es un arī pašvaldības deputāti, pieprasām nekavējoties no Rīgas Rātsnama noņemt izkārto varavīksnes krāsu karogu, kas simbolizē atbalstu “PRAIDA” un “LGTB” kopienai. Šī karoga izkāršana neatbilst noteiktajiem normatīviem par valsts karogu izkāršanu pie sabiedriskām ēkām, un šis lēmums nav debatēts un atbalstīts kādā no Rīgas domes sēdēm.
Lasīt visu...

21

Par Stambulas konvencijas saderību ar Latvijas Satversmi

FotoPolicijas nolaidība, nenovēršot vīrieša īstenotu jaunas sievietes vajāšanu, apdraudēšanu un galu galā – nonāvēšanu, ir atgriezusi publiskajā telpā jautājumu par Konvencijas par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu (turpmāk – Stambulas konvencijas) ratifikāciju. Latvijas valdība šo konvenciju parakstīja jau 2016. gadā, tomēr šādai rīcībai ir tikai politisks, bet ne juridisks spēks. Lai konvencija taptu patiešām saistoša, nepieciešama parlamenta rīcība ratifikācijas veidā, kam jau septiņus gadus pietrūkst deputātu vairākuma.
Lasīt visu...

21

Prezidenta vēlēšanas pasaules dienā bez tabakas

FotoTas, protams, ir simboliski, ka Latvijas Saeima nolēmua vēlēt Latvijas prezidentu 31. maijā – Pasaules dienā bez tabakas (World No Tobacco Day).
Lasīt visu...

12

Lembergs? Jūs ko! Kas tas vispār tāds? Mums rūpe tikai par valsti!

FotoZaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcija uzskata, ka šajā saspringtajā ģeopolitiskajā situācijā, kāda valda pasaulē, nav īstais laiks, kad Latvija var ļauties eksperimentiem valsts prezidenta izvēlē, tāpēc balsojumā par valsts prezidentu deputāti atbalstīja ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču, kuram ir visatbilstošākā pieredze un zināšanas šodienas apstākļiem.
Lasīt visu...

21

Par Stambulas konvenciju, nacionālo reliģiju un prezidenta vēlēšanām

FotoKurta Vonnegūta romānā "Kaķa šūpulis" var atrast Bokonona dziesmiņu, kas ir gana dziļdomīga: Žūpa, kas parkā uz soliņa dzied, Mednieks, kas tīģeru medībās iet, Ķīniešu zobārsts, Angļu karaliene Ir mezgliņi, ko viens pavediens sien. Smalks, smalks pavediens – Tik dažādi ļaudis, bet kamoliņš viens.
Lasīt visu...

15

Mūsu labvēlis Meroni palūdza uzrakstīt par Lembergu, un nevarējām atteikt

FotoKurš no viņiem? Gremdēs vai atbalstīs, apsolīs un apžēlos?! Tieši tāda pašreiz ir augstāko vērtību nesēja, arī drošības garanta – nākamā Latvijas prezidenta – atlases un ievēlēšanas intriga. Izrādās, ka bez Lemberga nevar. Tāda ir cena, ja valdības koalīcija nespēj vienoties par vienu kopēju Valsts prezidenta kandidātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas psihiatriem – noraidījums!

FotoLaikā, kad tik daudz emociju un spraigu cīņu uz ledus, sāncensības gars pēkšņi pārņēmis arī gluži negaidīti saformējušos komandu – Latvijas psihiatrus. Lai arī patīkamāk noteikti būtu svinēt Latvijas svarīgāko uzvaru, diemžēl nāksies brīdi uzkavēties arī šajā publiskās diskusijas laukumā, īsi atvairot izdarītos metienus pa maniem vārtiem.
Lasīt visu...

8

Vai īstie prezidenta amata kandidāti ir Mūrniece, Zīle un Simanovičs?

FotoTā vien izskatās, ka pašreiz izvirzītajiem valsts prezidenta amata kandidātiem nav cerību iekarot Rīgas pili, jo nevienam nav nav tik liela atbalsta, lai saņemtu ievēlēšanai nepieciešamo balsu skaitu. To lieliski apzinās arī politiķi.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Tiesības nogalināt: Krievijas gadījums

Kas notiek, kad civilā vara netiek galā ar tiem, kuru rokās ir ieroči? Sākas haoss, un taisnība ir tam, kurš stiprāks....

Foto

Kaut kāds izlēcējs iedomājas, ka var domāt citādi nekā mēs, izcilie eksperti un speciālisti, kuriem ir pašreizējos datos balstīts pareizais viedoklis

Pēc pēdējā nedēļā izskanējušajiem Nila...

Foto

Vai nākamais prezidents arī dalīs ordeņus savējiem un garāmgājējiem?

“Nav īstais brīdis eksperimentiem ar koalīciju,” teic Uldis Pīlēns, Valsts prezidenta amata kandidāts, skaidrodams savu pārliecību par...

Foto

Prokremliskā pagale. Levits bija tieši tāds savā vietā, kāds bija nepieciešams prokremliskajiem spēkiem

Grūti pateikt, kāpēc tieši Saeimas kontekstā Latvijas valsts prezidents Egils Levits ieraudzīja kaut...

Foto

Kā tad lai māca Latvijas vēsturi?

Latvijā virmo diskusijas par vēsturi un tās mācīšanu skolās. Pēc jaunās Skola 2030 programas ieviešanas Latvijas skolās vēsture netiks mācīta atsevišķi no...

Foto

Nākamajam valsts prezidentam ir jāspēj vadīt Latviju iespējamā Trešā pasaules kara apstākļos!

Personīgi man nešķiet būtiski, lai valsts prezidents vaļējā automašīnā trauktos pa valsti un sveiktu...

Foto

Naida kurināšanas troļļi Latvijā mēģina iebiedēt un apklusināt mūs, objektīvos, drosmīgos un sabiedrības interesēs strādājošos žurnālistus, neļaujot mums darīt visu, kas mums ienāk prātā

Nesen beidzu...

Foto

Rinkēviča unikālais skapis

Ārlietu ministra Edgara Rinkēviča gadījums Latvijas politikā ir saistāms ar mērķtiecīgu darbu, kur visa pamatā ir ne tikai spēja izmantot apstākļus, bet tos...

Foto

Baltkrievija Krievijas kabatā

Aleksandra Lukašenko sliktais veselības stāvoklis liek domāt par to, kas var notikt, ja viņš nespēs pildīt vadoņa lomu. Pirms tas kļūst skaidrs, atskatīsimies,...

Foto

Pietiek nopietnības: Maksimu Galkinu par valsts prezidentu!

Ņemot vērā ārkārtīgi sarežģīto situāciju pēc Leviatāna k-ga atsacīšanās kandidēt, ierosinu meklēt neordinārus risinājumus. Viens no tiem būtu ārkārtas...

Foto

Cik baisi, ka lieliskais Latvijas nepārtrauktības doktrīnas tēvs Levits ir piekāpies prokremliskā oligarhāta kalpu sazvērestības priekšā

Ja vesels prezidents, vārdā Egils Levits, atsakās atkārtoti pretendēt uz...

Foto

Piesakos konkursā par vistukšāko un visfrāžaināko prezidenta amata kandidāta paziņojumu

Dārgie draugi! Es, tāpat kā daudzi, vēlos redzēt mūsu Latviju modernu un stipru. Moderna Latvija manā...

Foto

Valdība atļauj elpot

Šķiet, Latvijā var uzelpot brīvāk. Pat mediji informē, ka “uzpurņu” ēra beigusies. Ministru kabinets šā gada 9. maija sēdē tiešām mainīja epidemioloģiskās drošības...

Foto

Kremļa rokas nozākātajam Egilam Levitam ir ļoti zems reitings? Viņam vienalga nav alternatīvas, jo Gunāram Astram un Jānim Čakstem „reitings” bija vispār nekāds!

2019. g. jūlijā...

Foto

Gada laikā kampaņa „Runā latviski” panākusi ievērojamas pārmaiņas

7. maijā apritēja gads, kopš sociālajos tīklos twitter un Facebook tika uzsākta sabiedriska kampaņa #RunāLatviski #AtkrieviskoLatviju. Nesen līdzdalības...

Foto

Egila Levita kancelejas darbinieku algas ir tik mazas, ka drīz viņus piemeklēs bads

Ordeņu šķinda Rīgas pilī, Kremļa atbalstītāju bļaurības Esplanādē un “gatavošanās” 9. maija pseidosvinībām...

Foto

Nekonsekventi lēmumi un valsts spiediens uz tieslietu sistēmu ir nepieņemama un bezatbildīga rīcība

Pārsteidzīgi paziņojumi, nepamatoti izteikumi Latvijas politiskajai videi nav nekāds jaunums, taču tagad pieņemts...

Foto

Kliedzoši!

Šis ir KLIEDZOŠI! Es pats esmu vecāks, un sirds sažņaudzas, redzot, ka Latvijā notiek šādas drausmas. Man trūkst vārdu... Vai tas ir tas Latvijas izslavētais...

Foto

Bordāna “eža cimdu” mantiniece

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere plašā intervijā, liekulīgi iepinot tēzi par Temīdas apolitiskumu, cenšas pārliecināt publiku, ka “nevainīguma prezumpcija tiek un tiks augstā...

Foto

Tikai tautas ienaidnieki var neuzticēties Latvijas valsts lieliskajām institūcijām un šaubīties par demokrātijas noturību pasaulē!

Ministres kundze! Nacionālo bruņoto spēku komandiera kungs! Karavīri un parādes dalībnieki!...

Foto

Krievi ir nosprieduši – ja nav taustāmas jēgas no viņu balsīm parlamentā, tad balsos par klauniem, būs vismaz jautrāk

Ukrainas karš liecina, ka pasaule nevar būt droša...

Foto

Kamēr policijā turpinās strādāt šādi andronkuļi, upuri neziņos

Sieviete, ko bijušais dzīvesbiedrs nodur maza bērna priekšā. Sieviete gaidībās, kuru dzīvesbiedrs nosit līdz nāvei, apzināti spīdzinot pirms...

Foto

Kas vispār var sodīt Levitu un viņa bandas dalībniekus?

Egils Levits un tā visa banda ap viņu, kas safabricēja kriminālprocesu un pasūtīja kratīšanas, meklējot Viltvārža un...

Foto

Ar e-adresēm valsts aparāts ir modernizējis birokrātiju, taču par tās palielināšanas cenu

Oficiālā elektroniskā adrese (e-adrese) ir valsts ieviests rīks, caur kuru tiek nodrošināta korespondence starp...