Lūk, kā es izprotu komunikāciju sociālajos tīklos: briesmīgie troļļi jūs izsit no sliedēm un tad uztaisa „screenshot”, lai jūs „atspārdītu”
Linda Curika, iekšlietu ministres padomniece12.04.2022.
Komentāri (0)
Ir jaunas nedēļas sākums un gribu ierosināt izdarīt svarīgu darbu. Pēdējā laikā aktivizēts PR uzņēmumu pakalpojums - politiskie troļļi. Izejiet cauri saviem sekotājiem - ja nav bildes/nav nosakāms, kas tas par cilvēku/nav pat 10 sekotāju, bloķējiet bez žēlastības!
Kāpēc to darīt? Pirmkārt, viņi paņem laiku, ko jūs varat veltīt svarīgākām lietām. Viņi izsit no sliedēm, rada dusmas, jūs sākat izteikties neprecīzāk, tad atrodas kāds politiķis/aktīvists, kas uztaisa screenshot, lai jūs diskreditētu un/vai „atspārdītu”.
Tas rada toksisku vidi, lai jūs ar saviem samiernieciskajiem, liberālajiem uzskatiem negribētu te būt, iesaistīties sarunās - klusinātu jūs un tādiem kā jūs liktu saprast, ka labāk paklusēt
Mērķis ir arī mazināt vēlmi pilsoniskai līdzdalībai, politiskai aktivitātei. Biežāk tas mērķēts uz liberāli domājošām sievietēm, kas nebaidās izteikties. Arī vīriešiem. Jo „nacionālkonservatīvā” pusē būs cilvēki, kas iznesīs ziņu ārpus troļļu tvītiem.
Un sliktākais, ko viņiem izdodas sasniegt - kad mediji pamana troļļu uzdarbošanos, bet nepārbauda, vai tie ir troļļi. Un iziet no Twitter ar uzskatu, ka „par jautājumu X ir plaša kritika”.
Atbildot jums un jums atbildot viņiem, viņi veido savu profilu - kāds pieseko, tad vēl, un tad jau īsti nevar saprast, vai viņš ir īsts vai ne.
Tas arī nav tik vienkārši kā troļļu un botu fermas - ne vienmēr ir pamats tos reportēt pašam Twitter, turklāt latviešu valodā sociālajiem tīkliem ir vājāka moderācija, ko arī izmanto politisko troļļu kontu veidotāji.
Īsāk runājot- sargājiet sevi, savu tviteri un savu enerģiju. Bloķēt PR kampaņu troļļu kontus arī man ir bijis ne tik viegli, jo tas šķiet neliberāli. Tomēr viņi publiskajam diskursam pienes tikai žulti, nevis jēgu.
Pārpublicēts no Twitter