Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

tektonika

20.12.2021. 19:33

strīpnieks aiztinās no Latvijas valsts mežiem:D

Atbildēt

...

20.12.2021. 19:30

»

VB

To optiku jau sen vajadzēja aizliegt, brīnos, ka vispār atļāva


politmafijas sulainis Ozols ar rokaspuišiem izsita

Atbildēt

kļimoviča aita

20.12.2021. 17:54

»

Pilnmēness šoreiz iedarbojies uz šo šīszemes aitu


Ha ha hā!

Sen nebiju tā smējies!!!

Kāds izsmalcināts humors!
Angļu gan tas nevarētu būt... varbūt amērikāņu? Vai ziemeļkorejiešu?

Atbildēt

viņi nevar vienkārši tā kā mēs, paņemt gaļu, paņemt trofeju

20.12.2021. 14:46

»

PliPlintniece, pēc paviesošanās pie citas civilizācijas, izkāpusi no kosmosa kuģa, dal

Dombrovska: Vēl viens stāsts par to, ka tajās medību platībās, kur es biju, kas ir valsts medību platības, tur brauc medīt ne tikai ārvalstnieki, ne tikai uz komercmedībām, bet tur brauc medīt arī vietējie mednieki, piemēram, no Budapeštas, jo tā vieta ir apmēram stundas braucienā no Budapeštas, un ...


Gaļas ievācēju apmaksātā ķērsta Dombrovska atgriezusies no Ungārijas. Dombrovska ir FACE viceprezidente, kura, kā izrādās, ir analfabēte par medību sistēmu citās Eiropas Savienības valstīs. Šokēta stāsta par pieredzēto Ungārijā. Par to, cik milzīgi mūsu Latvijas korumpētā gaļas ievācēju nozare atšķiras no citām Eiropas valstīm.

Dombrovska: “Ap katru jaunaudzi ir žogs..īsāk sakot, tas blīvums ir tāds, ka mēs nevaram iedomāties, cik to dzīvnieku šeit ir daudz. Un, kad es parunāju ar vietējiem medniekiem (Ungārijā), tad es sapratu, cik pie mums ir labi. Pat tad, ja tu esi mednieku klubā kā vietējais mednieks, viņiem GAĻA IR JĀPĒRK. Tu nomedī stirnāzi, piemēram, un tu nevari, kā pie mums, paņemt stirnāzi, aizvest mājās un vienkārši apstrādāt gaļu. GAĻA IR JĀPĒRK! Stirnas gala ir visdaŗgākā – apmēram 4 eiro par kilogramu. Tas jāmaksā valstij. Muflons vislētākais – ap 1 eiro, staltbriedim – 2,50 par kilogramu. Un tajā medību saimniecībā, kas ir valsts medību saimniecība, kur es medīju, tur tas virsjēgers, - viņam ir iespēja gadā ar atlaidi nopirkt 100 kilogramus gaļas. Ar atlaidi! Un viņam tāpat kā jēgeram IR JĀPĒRK GAĻA. VIŅI NEVAR VIENKĀRŠI TĀ KĒ MĒS, PAŅEMT GAĻU!

Atbildēt

ir tāda zinātne, kas ir ārkātīgi apmaksāta un attīstīta tieši Latvijā

20.12.2021. 14:23

»

Zinātnieks!

Raksts autors no Govzemistiem! Lietuva aizliedz lūšu medības, lūši apēda vilkus un saslima, rezultātā Lietuvā nav ne lūši ne vilki. Latvijā ir 220 000 hektāru aizsargājamu mežu kur nemedī, tur arī dzīvo tūkstošiem vilki un lūši, kuri savairojas tik daudz, ka nāk uz cilvēku mājām, jo mežā fiziski nav...


medību ideoloģija!
Šīs zinātnes propagandai izvēlas pašus izcilākos eksemplārus, kuri spēj izmelot no Latvijas mežiem ārā tūkstošiem un tūkstošiem vilku un lūšu, kas tur pēc ikgadējām izšaušanas akcijām, vairojas ārprātīgos apmēros. Izvēlas, tos korifejus, kuri spēj izspēlēt industrijas cirku ar simtiem aitu, kazu un teļu, kas uzraudzīti, un aiz augstiem elektriskajiem žogiem tiek cītīgi apsargāti

Atbildēt

Zinātnieks!

20.12.2021. 11:34

Raksts autors no Govzemistiem! Lietuva aizliedz lūšu medības, lūši apēda vilkus un saslima, rezultātā Lietuvā nav ne lūši ne vilki. Latvijā ir 220 000 hektāru aizsargājamu mežu kur nemedī, tur arī dzīvo tūkstošiem vilki un lūši, kuri savairojas tik daudz, ka nāk uz cilvēku mājām, jo mežā fiziski nav vietas tiem tūkstošiem.

Atbildēt

PliPlintniece, pēc paviesošanās pie citas civilizācijas, izkāpusi no kosmosa kuģa, dal

19.12.2021. 21:42

Dombrovska: Vēl viens stāsts par to, ka tajās medību platībās, kur es biju, kas ir valsts medību platības, tur brauc medīt ne tikai ārvalstnieki, ne tikai uz komercmedībām, bet tur brauc medīt arī vietējie mednieki, piemēram, no Budapeštas, jo tā vieta ir apmēram stundas braucienā no Budapeštas, un VIŅI PĒRK NO VALSTS MEDĪJUMA PAKETES - sešus dzīvniekus, astoņus dzīvniekus, ne trofeju dzīvniekus, bet teļus, selektīvos, arī govis, kazas – saucamo pārtikas paketi. Viņi brauc uz medībām, bet viņi nevar to gaļu paņemt! Viņiem tā gaļa ir jāpērk. VĒL PLUSĀ PAR TO PAKETI – VIŅIEM TĀ GAĻA IR JĀNOPĒRK! Un rezultātā sanāk tā, ka viņi reāli brauc šaut. Jo reāli tu pats par sevi, tu vienkārši nevari viens pats staigāt, jo tur jau viņiem tas jēgers nāk līdzi, un viņi uzrauga, vai aiziet un noliek..
..un interesanti, ko man stāstīja, tomēr tie cilvēki jau pielāgojas, jo tās medības ir krietni vien dārgākas nekā pie mums, un tad sanāk tā, ka viņi tomēr to gaļu nopērk, - nu cik tur bija, - no 1eiro muflons līdz 4 eiro stirna, 2,50 eiro ir staltbriedis (kilograms), un ko viņi dara, - viņi taisa salami, tā kā produkciju, tirgo nost pilsētniekiem, un to naudu atkal iegulda, lai varētu braukt un medīt.
Treilihs: Tad principā sanāk, ka šī sistēma veicina tādu kā komercdarbību… Viņi tā kā medī komerciālu nolūku dēļ, nevis pašpatēriņam.
Dombrovska: Viņi medī, lai nomedītu, lai būtu gaļa, lai būtu produkcija, lai varētu medīt.
.. Nu, jā tā doma bija tāda, jo tās medības kļūst arvien dārgākas šeit, tad īpaši trofeju dzīvnieki, trofeju ragi, ja mums katrā klubā ir iespējams kādam tomēr tikt pie trofejas, tad šeit (Ungārijā) par katru trofeju JĀMAKSĀ! Piemēram tajā tāmē selektīvais briežu bullis maksāja ap 300 – 350 eiro. Atkarībā cik tam selektīvajam bullim tie ragi ir smagi, tas var maksāt līdz pat 650 eiro. Tas, ko es redzēju un mēģināju nomedīt, tas maksāja 300 – 350 eiro. Laikam līdz 3 vai 4 kilogramiem (ragi). Muflons, kas ir virs 80 cm ragiem, maksā 2 800 eiro plus 125 eiro par katru centimetru, kas nāk klāt.
Treilihs: Bet paga, tu gribi teikt, ka vietējie mednieki šito maskā, jeb tas ir tikai komercmedībām ārvalstniekiem?
Dombrovska: Nē, es domāju, ka tā ir oficiālā tāme, kas ir mājas lapā visiem. Ja tu gribi te nomedīt trofejas dzīvnieku, tev ir jāmaksā nauda. Trofeju ragi maksā naudu.
Treilihs: Es domāju šito ideju mums nevajadzētu izplatīt, citādi kāds vēl Latvijā izdomās, nu, teiksim, Valsts meža dienests, vai “Latvijas valsts meži” izdomās - tā, gribat medīt MŪSU (!) mežos..kā lai saka, mērīsim ragus! ..Iedomājies, ne jau visi var nopirkt to muflonu par diviem tūkstošiem. Tas nozīmē, ka varbūt tādēl, iespējams, arī tā dzīvnieku populācija aug augšā. Viņus jau neviens nemedī.
Dombrovska: Nu nav jau tā, ka nemedī. Viņi medī. Vismaz tajās platībās, kurās es biju, viņi medīja ap 80 mufloniem kopā runājot. Divi tūkstoši maksā tiem kam ir grand pri vērta trofeja, jo viņam ragi – tas aplis – ir virs 80 centimetriem. Tas maksā, vienkārši, tas maksā milzīgu naudu. Nu, tā tas Eiropā ir, un tā tas medības kļūst arvien dārgākas, un šī sistēma viņiem tas nav nekas jauns. Tas tā vienmēr praktiski ir bijis. Tas nav tā kā pēdējo 2 – 3 gadu laikā kaut kas ir noticis.
Piebaurotājam Treiliham mulsumā kā primātam par nesaprotamo Eiropas sistēmu ģīmis izstiepās garš jo garš..

Atbildēt

skat.ko mafija turpina darīt

19.12.2021. 21:29

»

Kika

Ozols ministrijā gadiem ilgi!!! veicinājis mūsu dabas bagātību iznīcināšanu


Jaunos “Latvijas valsts mežu padomes” locekļus izvērtēja Pārresoru koordinācijas centra vadīta nominācijas komisija. Pretendentus viņi vērtēja pēc Gerharda vadītās Zemkopības ministrijas kritērijiem.
Nominācijas komisijas dalībnieki:
Pēteris Vilks – Pārresoru koordinācijas centra vadītājs
Kaspars Cirsis – Zemkopības ministrijas valsts sekretāra vietnieks
Baiba Bāne – Finanšu ministrijas valsts sekretāre
Aina Stašāne – Valsts meža dienesta ģenerāldirektore
Edīte Meijere – Zemkopības ministrijas Juridiskā departamenta Personāla nodaļas vadītāja
Jānis Endziņš – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs
Edgars Treibergs – Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes valdes priekšsēdētājs
Četrus no pieciem padomes locekļiem amatā apstiprināja “Latvijas valsts mežu” kapitāldaļu turētājs – Zemkopības ministrijas valsts sekretāra vietnieks ARVĪDS OZOLS.

Atbildēt

vispār jau

19.12.2021. 21:14

»

Nu

Kārtējais pierādījums, ka mednieki ir cilvēces pabiras


Latvijā tie ir noziedzīgas nodarbes darboņi

Atbildēt

!!!!

19.12.2021. 20:36

Līdzīgus rakstus, tikai par Covid-19 regulāri publicē tāds Viedais Manuels. Izskatās, ka abi ir radinieki!

Atbildēt

Patiesībā

19.12.2021. 19:26

»

Nu

Kārtējais pierādījums, ka mednieki ir cilvēces pabiras


Mednieki kā tādi nevar būt cilvēces pabiras, bet krievu okupantu režīma biedri tur apgrozoties, to par tādu pataisījuši.

Atbildēt

ThomasineJohnson

19.12.2021. 18:02

Uzņēmums Google pastāvīgi maksā no 💰$27485 līdz 💰$29658 par interneta fotografēšanu no mājām. Es pievienojos šai akcijai pirms 2 mēnešiem un savā pirmajā mēnesī no šīs akcijas esmu nopelnījis 💰$31547. Varu teikt, ka mana dzīve ir pilnībā uzlabojusies! Padomājiet, ko es daru.....
Lai iegūtu sīkāku informāciju, apmeklējiet norādīto saiti........>> 𝐖𝐰𝐰.𝐒𝐦𝐚𝐫𝐭𝐏𝐚𝐲𝟏.𝐂𝐨𝐦

Atbildēt

RF

19.12.2021. 17:57

»

Norvēģis

Dzīvoju un strādāju Norvēgijā 15 gadus. Neesmu redzējis nevienu aitu klīstam pa mežiem! Visas aitas norvēģiem ganās piemājas zemē un tiek pieskatītas...


Nnu ,Vecīt, viens auns tak paskat pat līdz Pietiek atklīdis un rakstu uzcepis, pieļauju, ka no Norvēģijas.

Atbildēt

...

19.12.2021. 12:27

Mareks Vilkins atkal ir pārvērties par Mareku Viļķinu.

Atbildēt

Ots

19.12.2021. 08:22

»

hm

bezdegunis barviks atkal iesprausts Rīgas pašvald. medību koordinācijas komisijā


Var jau visu aizliegt , jo dzīvnieciņi ,tak skaisti, un atstāt medniekiem ,tikai tos ,kas pašiem pilsētniekiem traucē.....piemēram atstāt, jenotus un bebrus , kabanus, tak lai šauj.......bet medības ir lauku ļaužu izdzīvošanas pamatā un arī pilsētnieku barības sargātājs....lai saprastu to ,ir jāsaprot dabas līdzsvars...vieglāk to saprast pilsētniekam, ir tad kad žurkas tiks aizliegtas indēt, tak gudri dzīvnieciņi, vai ne?.....Lūšu medības skaitījās balva medniekiem ,no lauciniekiem un dabas par padarīto darbu.....bet varam visu aizliegt, it īpaši jāsāk ar žurkām....

Atbildēt

Lops

19.12.2021. 06:36

»

Latvijā tas atavisms ir noziedzīgs. Organizēta noziedzīga grupējuma rīklē. Piesegts no Zemkopības ministrijas un Valsts meža dienesta, vienā kunģī kā visa meža industrija


Kungiem vajag izklaides. L3taa un asiņainas, ideāli. Pēc tam mēģina ar svinu saindētu gaļu notirgot bodēs pa piečuku bindžā, jo pašiem pēkšņi vairs ekoloģisko produkciju nevajag. Aizšauj, savaino, sakropļo. Domājat, ka medības ir tīras?

Atbildēt

Vajadzēja izmantot drošas un pārbaudītas vērtības

18.12.2021. 23:39

»

nu, re kā, vienam plintniekam izgājis

2021.gada februārī mediji ziņo...


1934. gada 17. janvārī Ferdinands Porše nosūtīja "tautas automobiļa" prototipa rasējumus, kas tika izveidots uz agrāk izstrādātā Porsche Typ 60 bāzes, uz Vācijas Reihskanceleju.

1934. gada jūnijā tika parakstīts līgums starp Vācijas automobiļu asociāciju (vācu: Reichsverband der Automobilindustrie) un Dr. Ing. h.c. F. Porsche GmbH — Ferdinanda Poršes uzņēmumu par "tautas automobiļa" trīs prototipu izstrādi. Izstrādei tika doti desmit mēneši. Par pamata prasībām tika izvirzītas šādas lietas: piecas sēdvietas, ass riteņu platums — 1200 mm, attālums starp asīm — 2500 mm, maksimālā jauda — 26 ZS, maksimālais griezes moments — 3500 apgr/min, pašmasa — 650 kg, pārdošanas cena — 1550 reihsmarkas, maksimālais ātrums — 100 km/h, maksimālais pacelšanās leņķis — 30 %, vidējais degvielas patēriņš — 8 litri uz 100 km.

Atbildēt

hm

18.12.2021. 21:14

bezdegunis barviks atkal iesprausts Rīgas pašvald. medību koordinācijas komisijā.
Aber Rīgas mežiem teritorijas milzīgas, slauktuve liela un drugāniem lēta

Atbildēt

Maltas ordenis

18.12.2021. 20:39

par ko tavaram maksājam

Atbildēt

tāpēc jau Barviks ar Baumani ārdās

18.12.2021. 19:24

»

ŠOKO ŠOKO ŠOKLĀDE!!!

Ulmanis kopā ar Rāvi un Savicki saskatījuši peļņas avotu tieši medību biznesā. Visiem zināmie kungi metuši kaulus kopā un nodarbojas ar platību iznomāšanu ārvalstniekiem, lei tie te brauktu uz Latviju un šautu mūsu dzīvniekus. Trijotne saodusi brangu peļņu. Svojaki mastos, platību noma valsts un pašvaldības...


patroniem bizness drūp. Stašāne nejēdz, ne jau tikai tie 200 eiro par šaušanas atļaujām vācietim, bet ir tak vēl čupa papildus izmaksas, par palagiem, skoču, pirti, elektrību, baseinu, pirtniecēm, tās jau ar pa freiju neapkalpos. Muzons maksā, dzinēji maksā, tačkas maksā.

Atbildēt

AprilMurphy

18.12.2021. 18:46

Jā, tas ir iespējams...Ikviens var nopelnīt 800$+ dienā... Jūs varat nopelnīt no $16000-32000$ mēnesī vai pat vairāk, ja strādājat pilnas slodzes darbu...Tas ir vienkārši, vienkārši izpildiet šajā lapā sniegtos norādījumus, uzmanīgi izlasiet to no sāciet līdz beigām… lli Tas ir elastīgs darbs, bet laba iespēja gūt ienākumus

Šo vietni ATVĒRT ŠEIT…….>> 𝐖𝐰𝐰.𝐒𝐦𝐚𝐫𝐭𝐏𝐚𝐲𝟏.𝐜𝐨𝐦

Atbildēt

ŠOKO ŠOKO ŠOKLĀDE!!!

18.12.2021. 17:14

»

nu, re kā, vienam plintniekam izgājis

2021.gada februārī mediji ziņo...


Ulmanis kopā ar Rāvi un Savicki saskatījuši peļņas avotu tieši medību biznesā. Visiem zināmie kungi metuši kaulus kopā un nodarbojas ar platību iznomāšanu ārvalstniekiem, lei tie te brauktu uz Latviju un šautu mūsu dzīvniekus. Trijotne saodusi brangu peļņu. Svojaki mastos, platību noma valsts un pašvaldības mežos pa santīmiem, licences uz vērtīgiem meža lopiņiem vispār gandrīz par velti, nerunājot par trofeju dzīvniekiem, kas šajā nomļajā Eiropas sādžā vispār netiek vērtēti nekādā naudas izteiksmē, priekš ārzemniniekiem medību atļaujas vienkārši smieklīgā cenā.ŠOKOLĀDE BIEZĀ, SMEĶĪGĀ!

Atbildēt

nu, re kā, vienam plintniekam izgājis

18.12.2021. 16:28

2021.gada februārī mediji ziņo:

Bijušais valsts prezidents Guntis Ulmanis ticis pie jauna "Toyota" markas apvidus auto. Viņa iepriekšējam braucamrīkam beidzies nomas līgums. Bet – iepirkuma specifika liek tirgotājiem teikt – skaidri redzams, ka jaunais iepirkums veidots konkrētam auto. Prezidenta kanceleja gan to noliedz, vēstīja Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums Panorāma.
Raidījums vēstīja, ka prezidenta kanceleja, kas ar auto nodrošina Gunti Ulmani, nupat noslēgusi jaunu nomas līgumu ar SIA "Pilna servisa līzings" par 2020. gada izlaiduma 150. sērijas "Toyota Land Cruiser" izmantošanu nākamajiem četriem gadiem.
Auto asociācijas prezidents Andris Kulbergs raidījumam uzsvēra, ka bijušajam valsts galvam būtu jārāda priekšzīme caurspīdīguma ziņā. "Skaidri redzams, ka ir izvēlēts konkrēts modelis, "Land Cruiser", acīmredzot vēlme eksprezidentam ir braukt medībās," viņš pauda.

Portāls nra, 30.nov.

Bijušas Latvijas Valsts prezidents Guntis Ulmanis cietis smagā autoavārijā, vēstīts Intas Mengišas materiālā "Guntis Ulmanis cietis smagā autoavārijā" izdevumā "Kas Jauns".
Pēc piedzīvotās smagās autoavārijas eksprezidenta Gunta Ulmaņa veselības stāvoklis bijis kritiskis.
Guntis Ulmanis bijis uz nāves robežas. Viņš aizvadījis četrus mēnešus slimnīcā.
Šobrīd viņš spiests ikdienu aizvadīt ratiņkrēslā.

Atbildēt

18.12.2021. 16:09

»

Mednieki ir tie paši dzērāji, tikai diemžēl ar ieroci

Šis atavisms 21. gs. cilvēkam ir praktiski nevajadzīgs un ētiski nekrietns


Latvijā tas atavisms ir noziedzīgs. Organizēta noziedzīga grupējuma rīklē. Piesegts no Zemkopības ministrijas un Valsts meža dienesta, vienā kunģī kā visa meža industrija

Atbildēt

Mednieki ir tie paši dzērāji, tikai diemžēl ar ieroci

18.12.2021. 15:59

Šis atavisms 21. gs. cilvēkam ir praktiski nevajadzīgs un ētiski nekrietns.

Atbildēt

kļimoviča aita

18.12.2021. 12:36

»

Norvēģis

Dzīvoju un strādāju Norvēgijā 15 gadus. Neesmu redzējis nevienu aitu klīstam pa mežiem! Visas aitas norvēģiem ganās piemājas zemē un tiek pieskatītas...


Neesmu bijis tā saucamajā Norvēģijā, bet tas neliedz man pilnmēness naktīs domāt par visām tām norvēģu aitām, kuru tiesības, ļoti taču iespējams, tiek varbūt pārkāptas!

Ierosinu:
1) turpmāk mežos izdzīt norvēģus, aitām mierīgi paliekot uz vasaru mājās, un no malas vērojot, kā norvēģi mēģina izdzīvot, kailām rokām cīnoties (žņaudzot) lūšus, vilkus, tiņus un tinenes, klejojošos šakāļus, amerikāņus un krievus (krievi nāk!)
2) visas norvēģu aitiņas, kurām klājas slikti, vajag izņemt no norvēģu ģimenēm, un atdot melnajiem afronorvēģiem (skolotājiem, ārstiem, inženieriem), kas tur ieradušies vēl pirms krievu atnākšanas, lai celtu laimes zemi Norvedžistānu!
3) aitiņām vajag arī izvakcinēt smadzenes, lai zarazu nepārnēsā!
4) laiks paraudzīties apkārt, vai nav palikusi vēl kāda nenokosta aitiņa...

Atbildēt

Arvīds Ozols melo pataloģiski

18.12.2021. 11:42

»

Jāni Bār, kur tu skaties?

piedosi savam šefam šito blefu? šito bla bla bla? gandarījumu? nozaru komandai pievienots vēl viens talantīgs, izglītots, pieredzējis darītājs? šitos melus


Arvīds Ozols melo visur un pilnīgi par visu, kas attiecas gan par meža platībām, to, ko vispār Eiropas valstīs sauc par mežiem, par visiem datiem, medodikām, par savvaļas sugām, populācijas apjomiem, novērtēšanas netodikām, brīvi interpretē direktīvas, neko nezina, ka LV parakstījusi konkrētas konvencijas, izliekas, ka nezina, ko nozīmē direktīvas, izliekas, ka Meža likums ir tas, ko viņš par to domā, ka ir tāds Sugu un biotopu aizsardzības likums, Aizsargjoslu likums, u.c. Sanāksmēs demonstrē pilnīgu profānisku likumdošanā, brivi interpretē likumu, direktīvu pantus, runā tikai no sabiedrībai piederošā dārgā dabas resursa lētas izmantošanas atpalikušas valsts pozīcijas, runā atklātus melus sanāksmēs, nonāk pat līdz tādiem absurdiem blefiem, ka esot saskaņojis pat izmaiņas direktīvas atsevišķos pantos priekš LV, neuztraucoties, ka viņa meli tiks pārbaudīti, runā tādas izdomājumus, un aplamības, ka mati ceļas stāvus.

Atbildēt

Respekta dabas draugien

18.12.2021. 00:58

Pa purnu nīdējiem.

Atbildēt

netīrais meli -pseidonorvēģi, lasi!

17.12.2021. 23:24

»

Norvēģis

Dzīvoju un strādāju Norvēgijā 15 gadus. Neesmu redzējis nevienu aitu klīstam pa mežiem! Visas aitas norvēģiem ganās piemājas zemē un tiek pieskatītas...


Losses of Sheep on Summer Range in Norway
January 2014

Authors:
Inger Hansen
Norwegian Institute of Bioeconomy Research
Rolf Rødven
Arctic Monitoring and Assessment Programme


The majority of two million Norwegian sheep graze on open mountain-range pastures during summer, and are neither fenced nor guarded. Each year about 125,000 ewes and lambs are lost on summer range. Mortality due to predation is increasing in many areas and wildlife administration pays about $12 million USD annually in compensation for sheep killed by protected large carnivores. Red fox, not a protected species, is also considered a main predator. In addition to predation, accidents, common diseases, and lack of micro-minerals increase the complexity of sheep mortality. In this study we have reanalyzed data from radio-telemetry-based mortality studies performed during the last 10 years, including 1170 lambs from 15 farms, with the object of documenting some characteristics of lambs killed by red fox, wolverine, and lynx specifically, and to find farm management factors which may be significant for reducing mortality on summer range. Results show that in a grazing area dominated by wolverine as the main cause of lamb losses, probability of survival was not influenced by the body mass of the lambs at release, whereas in areas dominated by lynx, survival increased significantly with increasing body mass at release. This link was even stronger within a red fox habitat. These results indicate that the " weaker " the predator, the more important the size of the prey. Mitigation measures are discussed.

researchgate.net/publication/271326641_Losses_of_Sheep_on_Summer_Range_in_Norway

Atbildēt

Tieši

17.12.2021. 22:51

»

jēgers

nevar profāniem plintes dot


Tā!

Atbildēt

Norvēģis

17.12.2021. 22:39

Dzīvoju un strādāju Norvēgijā 15 gadus. Neesmu redzējis nevienu aitu klīstam pa mežiem! Visas aitas norvēģiem ganās piemājas zemē un tiek pieskatītas!
Šķiet, ka raksta autors ir sapīpējies un prātā nojūdzies! Jeb arī atrodas pilnmēness iespaidā!
Ja raksta autors melo par aitām Norvēģijā, tad droši vien melo arī par visu pārējo!

Atbildēt

Xenon

17.12.2021. 22:28

Skaidrs,ka būtu labi ja lūšu medīšana tiktu pilnīgi aizliegta.Par stirnām: viņu šobrīd ir pārpārēm, skuju koku jaunaudzes ir nolemtas iznīcībai,ja netiek apstrādātas ar dārgiem aizs. līdzekļiem. LVM naudas netrūkst,tie visu apsmērē.Bet tas jau nevienu amatpersonu neinteresē. Ja saimnieks grib ieaudzēt labu mežu,viņam jākrāj nauda 3m augstai sētai.Pēc gadiem 50 Latvijā būs maz skuju koku mežu,jo tie miljoniem pārnadži neļaus viņiem izaugt.Nograuzīs,apēdīs.

Atbildēt

riebeklis mednieku nīdējs

17.12.2021. 22:02

»

Riebekle

Mednieki ir slepkavas


Tieši tā! Ja dabā plēsējs nomedī to vājāko vai vārgāko un dara to izdzīvošanas pēc, uzturot līdzsvaru un neļaujot savairoties defektīviem indivīdiem, tad mednieks ir uztverams kā dabas ienaidnieks, jo slepkavo dzīvniekus sava prieka pēc, apmierinot savu atavisko asinskāri, pie tam izvēloties labākos, vērtīgākos un smukākos sugas pārstāvjus ar smukāko kažoku, lielākiem ragiem u.c. veselīgas sugas izdzīvošanai nepieciešamām īpašībām. Pazīstu vienu tādu slepkavotāju, kurš ar optisko tēmekli aprīkotu šauteni braukā apkārt un no savas automašīnas loga tīri sporta pēc apšauj lapsas un lielās, ka sievai jau apnicis mainīt lapsādu kažokus.

Atbildēt

nesūti

17.12.2021. 21:27

»

protams

dažam labam, ārzemēs bomžojot, cits bomzis pielaiž guļammaisam uguni...karma


vairs bomžus dedzinātājus pa pasauli

Atbildēt

mednieks

17.12.2021. 21:03

Nevajag pilnīgiem profāniem runāt par lietām, par kurā nav nekāda saprašana! Pilnīga nekompetence, analogi kā antivakseriem!

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Valdības varonīgie “mikrorestarti” nevairo cerību, ka ziemā cilvēki būs siltumā un par to spēs norēķināties

FotoAizvadītājā nedēļā valdība lielākoties bija aizņemta ar savu kārtējo krīzīti. Tomēr arī par tautu domāja. Vismaz tā varētu likties, pārlūkojot mediju publikāciju virsrakstus
Lasīt visu...

21

Jauna NATO stratēģija un “aizvainota aknu desa”

FotoVācijas ārlietu ministre Annalēna Bērboka atklāj, ka līdzšinējā NATO stratēģija paredz agresijas gadījumā vispirms pamest Baltijas valstis un pēc tam tās atkal atkarot. Bērboka uzskata, ka nepieciešama jauna NATO stratēģija, kas ļautu nekavējoties un vispusīgi atvairīt Krievijas uzbrukumu. Baltijas valstu aizsardzība tad vairāk gultos uz Vāciju. Tā ka, iespējams, drīzumā Dievzemītē atkal būs pa pilnam vācu puišu, meiču un, velns viņu zin’, kas tur vēl dienē.
Lasīt visu...

21

Tā kā tieslietās viss kārtībā, vēršu savas rūpes enerģētikas nozares virzienā

FotoEnerģētiskā atkarība ir viens no iedarbīgākajiem Krievijas ieročiem, kas tiek lietots neminstinoties, ja rodas vajadzība. To mēs redzam gan Ukrainā, gan nu jau arī pavisam blakus Somijā un citviet Eiropā. Nebūsim naivi, tas nenotiek bez vietējo enerģētikas jomas pārstāvju iesaistes, – viņi ir kļuvuši par daļu no Krievijas energosistēmas. Daži neapzināti, jo viņi vienkārši dara profesionāli savu darbu, daži arī ļoti apzināti, pārstāvot Krievijas intereses Latvijā.
Lasīt visu...

21

Krievu identitāte ir organizēta ap impēriski politiskiem simboliem

FotoAttiecībā uz padomju pieminekļiem ir viens aspekts, par ko jābūt skaidram priekšstatam - visā Eiropā šie pieminekļi ir vietējo krievvalodīgo identitātes konsolidācijas punkti. Un sociologiem ir daudzmaz skaidrs, kāpēc tas tā. Tie nav gluži piederības atraktori. Par tiem kalpo tā pati māju izjūta, un par to cits stāsts (cik plaši ietver mājas, sēta vai reģions Pribaltika).
Lasīt visu...

21

No Tamuža un Zakatistova lietas KNAB izkalis kārtējo čiku

FotoTagad jau piemirsies, bet 2018. gadā bija briesmīgs skandāls – KNAB darbinieki aizturēja Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu Saeimas telpās. Nākamajā rītā deputāts tika palaists brīvībā. Kaimiņam kā aktierim izdevās izcila performance – samulsums, bailes, pēc tam varonīga apņēmība, kas atspoguļojās viņa sejā dažādos veidos. Tolaik Kaimiņam un viņa partijai vēl bija daudz fanu, kuri gaidīja elka iznākšanu no cietuma. Tā gan tagad ir tāla pagātne.
Lasīt visu...

6

Būtu tikai godīgi mums un visai Rietumu pasaulei atzīt beidzot faktu: Krievija ir fašistiska valsts

FotoKopš kara sākuma paralēli turpinu lasīt viedokļus gan no Krievijas, gan Rietumu (angļu, vācu, franču valodās) puses. Tas ir mega krahs, ko patlaban Rietumi piedzīvo ar savām ilūzijām un pārpratumiem par Krieviju.
Lasīt visu...

21

Kad deputāte atzīstas, ka deputāti pārstāv kādas grupas intereses...

FotoPriekšstats, ka deputāts pārstāv tikai sava vēlētāja “viedokli, uzskatus un vēlmes”, rodas:
Lasīt visu...

21

Dalītais īpašums: ko darīt tālāk?

FotoLatvijā 90. gados notika revolūcija mājokļu sektorā. Pārmaiņas bija saistītas gan ar ēku īpašumu atdošanu bijušajiem īpašniekiem vai viņu mantiniekiem, gan ar māju privatizāciju, gan ar visu mājokļu uzturēšanas sistēmu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Politisko attiecību līmenis, kurš kādreiz šķistu neiedomājams cinisms, tiek uzdots kā pašsaprotama norma

Šonedēļ Latvijas politikā notika sava veida fāzes pāreja. Nokāpšana vēl vienu līmeni zemāk....

Foto

Līdzšinējā ekonomikas ministra muļļāšanās un tās cena

Krievijas karš Ukrainā tiek finansēts no gāzes un naftas eksporta ieņēmumiem, un no šī kara pirmās dienas Latvijas valdības...

Foto

Uzņēmēju organizācijas aicina ekonomikas ministra amatu saglabāt Jānim Vitenbergam

Šobrīd, kad Latvija saskaras ar būtiskiem ģeopolitiskiem, sociāliem un ekonomiskiem izaicinājumiem, mēs, uzņēmējus pārstāvošās organizācijas un nozares,...

Foto

Krišjānis Kariņš ir uzsācis bērnišķīgu, bet vienlaikus bīstamu spēli

Vakar iekšlietu ministre Marija Golubeva paziņoja par savu demisiju šādiem vārdiem: “Ministru prezidents Kariņš, pakļaujoties nacionāļu ultimatīvajam...

Foto

Šobrīd mainīt ekonomikas ministru ir bezatbildīgi

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) norāda, ka pieaugošās ekonomiskās krīzes un kara radīto sarežģījumu...

Foto

Atgādinām, ka vairāk nekā trīsdesmit procentiem Latvijas pilsoņu dzimtā valoda ir krievu valoda

Sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” valde pašreizējo situāciju Latvijā uzlūko ar nopietnām bažām. Atbildīgo institūciju...

Foto

Daži jautājumi par pieminekļa nojaukšanu

Vai ir iespējams, ka padomju vadība, plānojot parku un pieminekli Rīgā, ņēma vērā arī to, ko Krievijā sauc par sadarbību ar...

Foto

Daudzkrāsainās ļaunuma puķes

“Aiz ideālu daudzināšanas politiķi bieži vien meistarīgi slēpj savu neprasmi, melus un nevēlēšanos kalpot valsts interesēm.” Pjērs Buasts....

Foto

Pārējo būs apēdusi inflācija...

Ikdienā neaizstājamu pārtikas produktu cenas jau tagad ir pieaugušas par 30-50%. Un tas ir tikai sākums – energoresursu cenu lēciens un kara...

Foto

Pavļuts pauž necieņu pret Ministru kabineta apstiprinātajām darba samaksas garantijām veselības nozares darbiniekiem

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) pauž nožēlu par Veselības ministrijas...

Foto

Jūs taču neiedomājāties, ka es jutīšos vainīga vai atbildīga par kaut jel ko?

Policijai, tai skaitā speciālo uzdevumu bataljonam, ir uzdots īstenot nulles tolerances politiku pret...

Foto

Vismaz nākamos desmit gadus valstij ar krievvalodīgajiem jākomunicē krieviski

Par politisku nāciju. Krievvalodīgie dalās trīs grupās: 20% jau ir daļa no politiskās nācijas, 30% ar savu...

Foto

Vispār jau 10. maijā viss bija diezgan labi, vienīgi Satversme mums ir tāda, kāda ir

Es nosodu tos cilvēkus, kas svin Krievijas agresiju. Tai pat laikā...

Foto

Laiki dāsniem pabalstiem un atbalstiem ir beigušies

959 miljoni eiro uz budžeta deficīta rēķina 2020. gadā, 2 miljardi 104 miljoni eiro uz deficīta rēķina 2021. gadā...

Foto

Ticiet vai ne, bet patieso apdraudējumu es saskatu virtuālajā vidē

Ik gadu 9. maijā visā Eiropas Savienībā mēs atzīmējam Eiropas dienu. Šodien tās fonā norit karš Ukrainā,...

Foto

Zaļās partijas Tavara dīvainības

Šī gada 27. martā Jaunmoku pilī, tiekoties Latvijas Zaļās partijas (LZP), Latvijas Zemnieku savienības, Liepājas partijas un partijas Latvijai un Ventspilij vadītājiem, LZP priekšsēdētājs...

Foto

Cik slikti, ka Latvija uzņem daudz bēgļu, bet nez kāpēc negrib viņus integrēt

Ukrainas bēgļu uzņemšana iezīmē pagriezienu daudzu Eiropas Savienības dalībvalstu, it sevišķi Ukrainas kaimiņvalstu,...

Foto

Ministre Golubeva uzskata, ka "konstatētie nodarījumi nav masveidīgi". Vajag vairāk?

„Vērtējot šos gadījumus kopējā likumpārkāpumu kontekstā, viennozīmīgi var apgalvot, ka konstatētie nodarījumi nav masveidīgi,” pēc iekšlietu...

Foto

Ja ne mēs, tad kurš vēl aizsargās ģimenes vērtības?

Ģimene, laulība, bērni – tās ir augstākās garīgās vērtības. Šobrīd ir nepieciešams, lai mēs tās aizsargātu. Piesedzoties...

Foto

Nebakstiet bijušo čekas ziņotāju – pareizticīgo metropolītu Aleksandru!

Populāra Latvijas ārste ar Ukrainas saknēm LTV intervijā precīzi raksturoja mūsu sabiedrības attieksmi pret krieviem. Pat, ja viņi...

Foto

Rietumos esam tikuši, tomēr padomju lausku lasītājus neesam lāga pieskatījuši

Tik daudz laimīgu cilvēku seju kā 1990. gada 4. maija pievakarē pēc Latvijas Republikas Augstākās padomes balsojuma...

Foto

4. maija ideālus daudzi ir nodevuši gluži nemanot

Laikziņi šogad sola 4. maija aukstuma rekordus. Acīmredzot vēl nav pienācis mirklis noņemt šalles un novilkt cimdus, kas...

Foto

Okupācijas stabs. Mani un citu līkloči

Tā jautājumu un komentāru gūzma, ko pēdējo nedēļu laikā esmu saņēmis saistībā ar bēdīgi slaveno Pārdaugavas stabu, sāk radīt aizdomas,...

Foto

Jurašs Nr. 2 tēmē uz Saeimu?

Ja piedzīvojām situāciju, ka bija divi Juraši - viens fiziskais ar miesu un asinīm, kas staigāja pa ielu un sniedza...

Foto

Orda ir jāsagrauj

Lielākajai daļai no mums jau sen ir skaidrs no ikdienas pieredzēm, ka PSRS koloniālā minoritāte Latvijā pārstāv svešu pasauli, uz kuru mūsu kultūras...

Foto

Reirs melo

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) vērš uzmanību, ka finanšu ministrs Jānis Reirs 28. aprīlī LTV raidījumā “Šodienas jautājums” sniedza...

Foto

Es dodos atpakaļ uz Latviju, kur visi mani apskauž un ienīst, jo man ir jauns funktieris

Esmu ceļā uz Madridi, lai dotos uz Latviju. Šis ir...

Foto

Aicinu valdību uz nekavējošu rīcību pārtikas cenu dramatiska kāpuma apstākļos: Latvijai draud bada gads

Izvērtējot situāciju lauksaimniecībā, jāsecina, ka atsevišķiem produktiem prognozēto 50% pieaugumu vietā, cena...

Foto

Domājam ar savu galvu!

Latvijas pilsoņiem! Krievijas iebrukums Ukrainā liek domāt arī par nenodrošināto un neskaidro Latvijas tautas stāvokli. Sabrūkot PSRS, kādi slepeni protokoli un, iespējams,...

Foto

Latvijai tuvojas vēl nepieredzēta krīze

Kurināmā, degvielas, elektrības, izejvielu un rezultātā pārtikas cenu kāpums jau ietekmē un ietekmēs vēl vairāk katru Latvijas iedzīvotāju. Viennozīmīgi visvairāk cietīs...

Foto

Kāpēc Ukraina uzvar?

Kāpēc Ukraina uzvar, lai gan frontes līnijā var būt zaudējumi, ir teritoriju okupācija, kritušie un civiliedzīvotāju deportācijas? Uzvar – morāli! Ukraiņu tautu, armiju...

Foto

Par pareizticības žandarmu Kudoru

Lai kā Andris Kudors necenstos zem Ukrainas karoga paslēpt, ka viņš ir patoloģisks melis, sektants un manipulators, padodas tas viņam ne pārāk...

Foto

“Bēgļi” no Krievijas nav jāuzņem, nekādas jaunas uzturēšanās atļaujas – terminētas, pastāvīgās, vienalga kādas!

“Latvijas Avīze” 20. aprīlī publicēja interviju ar Saeimas deputātu Ainaru Latkovski, kurā politiķim...

Foto

Ja sanāk verbāla saķeršanās ar putinistu

Daži praksē balstīti padomi domas konstrukcijai, ja sanāk verbāla saķeršanās ar putinistu....

Foto

Mūs aizmirsa!

Atsaucoties uz Ķīles Pasaules ekonomikas institūta publicēto informāciju par valstu sniegto atbalstu Ukrainai, kurā norādīta nepatiesa informācija par Latvijas sniegto atbalstu Ukrainas bruņotajiem spēkiem,...

Foto

Mēs esam atraduši jaunu veidu, kā paspēlēties ar pilsonību, tagad kā piesegu izmantosim Ukrainas bēgļus

Šobrīd Saeima skata grozījumus Pilsonības likumā, kuros nav noteikts, pie kādiem...

Foto

Sarkanā "profesūra" stingri stāv okupekļa sardzē

Viens no pazīstamākajiem sarkanās profesūras ideologiem Mārtiņš Kaprāns sociālajā vietnē “Twitter” ierakstījis: “Rodas iespaids, ka Kompartijas propagandas orgāna “Cīņa” tiešie...

Foto

Nomest līķautu atjaunotā dzīvē

“Vai jums nav zināms, ka mēs visi, kas Jēzus Kristus Vārdā esam kristīti, esam iegremdēti Viņa nāvē? Jo mēs līdz ar Viņu...

Foto

Mamuška

Ukrainas austrumos notiek karaspēka koncentrēšana izšķirošai milzu kaujai. Nav skaidrs, kāpēc tāda kauja būtu vajadzīga, tomēr abas puses apbrīnojamā vienprātībā savelk spēkus, apšauda viens otru,...

Foto

Spriežam par „kolektīvo Putinu”. „Zombie, what’s in your head?”*

Pēc ziņām, foto un video no Bučas šķiet, ka vārdi ir sekli un nespēj ietvert visu, kas...

Foto

Sankcijas – trīs piedāvājumi

Līdz ar sankciju paplašināšanu pret Krieviju un atbalsta (militārā, humānā, ekonomiskā, visa iespējamā) palielināšanu Ukrainai, ir vērts arī, tēlaini izsakoties, iztīrīt un...

Foto

Ienīst necilvēcību ir normāli

Krievijas karš un genocīds pret ukraiņiem daudziem ir radījis iekšēju cīņu pret arvien pieaugošām naida un dusmu jūtām pret okupantu necilvēkiem. Mēs...

Foto

Par karu Ukrainā un medicīnas konsekvencēm

Karš nozīmē agresiju pret cilvēku dzīvību un veselību. Ukrainas kara tuvākās un ilgtermiņa sekas veselībai kļūst katastrofālas. Televīzijas kanālos un internetā...

Foto

Ministri Golubevu netraucēt ar zagļiem: viņai jāizdomā jauns joku video

Jūrmalā atkal siro zagļi – melnīgsnēji vīreļi, kuri šoreiz uzdodas par „ukraiņiem” un meklē „darbu”. Tagad...

Foto

Nils rekomendē svecītes

Jāatzīst, ka, kamēr Rīgas “gauleiters” bija Nils Ušakovs, galvaspilsēta zēla tīri labi. Bija, par ko mēru sunīt, un par savu kabatu politiķis neaizmirsa,...

Foto

Okupācijas muzeja brīvdabas ekspozīciju vajag apmūrēt ar mūri

Ir skaidrs, ka okupantu pieminekli līdz 9.maijam mēs nepagūsim nojaukt. Ja vien krievi paši neuzmetīs atombumbu, tas stāvēs....

Foto

Mūsu policisti ir ļoti, ļoti, ļoti lojāli, nemaz nedomājiet to apšaubīt!

Valsts policija ir iepazinusies ar bijušā iekšlietu ministra M. Gulbja intervijas izteikumiem kādā raidījumā, kurā...

Foto

Man ir daudz domu par visu ko, bet visvairāk par lielisko mani pašu

Es citkārt domāju, kas tad ir mans noziegums pret valsti ar nosaukumu Latvija....