Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Mafija

Leonards Inkins
18.02.2021.
Komentāri (28)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Atskrien raiba žagatiņa, / Div' pelēki vanadziņi. / Vai, māmiņ, nepazini / Viltiniekus staigājam: / Viltus pieši kājiņā, / Viltus zaļi zobentiņi.

Astoņdesmito gadu nogalē, kad veidoju «Temīdu» un kad organizēju pirmos manā dzīvē apzinātos pasākumus pret padomju iekārtu, man daudz palīdzēja tie, kurus vēlāk dēvēja par mafiju. Bez viņu palīdzības tajos apstākļos nebūtu ne tikai sasniedzis iecerēto, bet nespētu darīt neko šai virzienā un jomā. Neiztirzāšu un nepārstāstīšu tā laika notikumus, par to gana detalizēti ir manā grāmatā «Neizmantoto iespēju laiks».

Vairums no mums radušās iespējas neizmantoja, bet bija tādi, kuri pamanījās izmantot un gūt labumu. Abi, kuri to veiksmīgi izmantoja, bija noziedznieki.

Vieni bija tie, kuri bija radījuši un uzturējuši noziedzīgu sistēmu. Savukārt otrie bija šīs sistēmas augļi.

Pirmā bija komunistiskā partija, kura astoņdesmito vidū sāka ļaunuma impērijas pārbūvi, piešķirot tai dažādos reģionos dažādus kodētus nosaukumus. Latvijā to nodēvēja par atmodu. Viņi veiksmīgi izmantoja radušās iespējas, jo paši tās radīja, paši virzīja, koordinēja un paši uzraudzīja.

Ar otriem bija citādāk.

Kad minētie notikumi notika, es atrados vienā no pastiprinātā režīma padomju ieslodzījuma vietām. Kontingents bija nopietns, un es ar man piespriestajiem sešiem brīvības atņemšanas gadiem biju tāds izņēmums, ka sākumā pat uz mani rādīja ar pirkstu – re, tam tikai seši gadi piespriesti. Nez, ko ta šis nodarījis... Publika bija nopietna – liela daļa bija notiesāti par slepkavībām, bija banku laupītāji un citādi ievērību pelnījušie. Alimentu nemaksātāju un logu dauzītāju tur nebija.

Režīms

Padomju gados ieslodzījuma vietas atšķīrās ar režīmiem. Arī par to vairāk ir minētajā grāmatā. Vienkāršojot – iesācējiem bija kopējais režīms, tiem, kuri noziedzās atkārtoti, bija paredzētas stingrā režīma ieslodzījuma vietas. Stingrajā režīmā varēja nokļūt, izsitot divus logus. Par pirmo izcieti sodu kopējā un par atkārtotu loga sišanu jau nokļuvi stingrajā režīmā.

Stingrajā režīmā vairumā gadījumu bija mazāki piespriestie termiņi, kaut nodarījumi līdzīgi. Kāpēc? Tāpēc, ka otro reizi nokļuvušie bija zaudējuši ilūzijas un naivums bija palicis pagātnē. Viņi zināja, ka nedrīkst paļauties uz advokātu, ka tam nedrīkst ticēt un ka atzīties nekad nav par vēlu, un nav jāsteidz to darīt.

Tiem, kuri noziedzās pirmo reizi, bija paredzēta soda izciešana kopējā režīmā, bet tiem, kuru nodarījumu vara uzskatīja par īpaši bīstamu, bija paredzēts pastiprinātais režīms. Latvijas PSR tāda režīma soda izciešana bija tikai vienā brīvības atņemšanas iestādē, un, ja pēc divām trešdaļām izciestā soda likums paredzēja (par labu uzvedību) režīma mīkstinājumu, tad vienīgā vieta, kur un kā režīmu varēja mīkstināt, bija došanās uz Krieviju mežu darbos.

Uzdrīkstēšanās

Man, atrodoties ieslodzījumā, nebija iespējas laukumā sapulcēt ieslodzītos, tos uzrunāt, aģitēt un pārliecināt. Laikam ejot, es jau kļuvu tik nekaunīgs, ka piesēdos pie galda, un ieslodzītie stāvēja rindā, kad reģistrēju pilsoņus un pilsoņu kandidātus. Reģistrēju, izsniedzu Pilsoņu komiteju sagatavotus dokumentus. Tolaik pieteicās pat bijušais Baltijas Kara apgabala pretgaisa aizsardzības priekšnieks. Šodien vairs ģenerāļa uzvārdu neatminos, bet arī viņš bija nokļuvis šai labošanas darbu iestādē. Publika bija raiba, bija pa kādam padomju desantnieku majoram un pat pulkvedim. Vienu no šiem dažreiz satieku Rīgas ielās, bet nekad viņus neredzu 9. maija dzīrēs.

Kad biju kādu akciju vai prasību izplānojis, tad runāju ar ieslodzījuma vietas neformālo vadību. Teicu: es vēlos panākt to un to, lai tas notiktu, man ir nepieciešams, lai rīt uz darbu ieslodzītie neiet. To, ka zonā streiks, jau biju publicējis vietējā LTF laikrakstā. Informāciju un savas pirmās publikācijas laikrakstiem un pat TV nogādāju, izmantojot nelegālus sakarus.

Kad parādījās publikācija, vara kasīja pakaušus, jo nekāda streika taču nav, bet te pēkšņi tas, kā vēl vakar nebija, kļuva par realitāti, jo zonas autoritāte teica savu vārdu un no rīta visi palika gultās...

Kad administrācija uzdeva jautājumus, kāpēc, visi norādīja uz mani. Ejiet pie viņa, jautājiet viņam, viņš paskaidros. Un es skaidroju: redziet, mūs apsargā un sargu torņos bruņoti mūs vēro no Vidusāzijas atvesti šauracaini padomju kareivji. Padomju vara ir paredzējusi, ka, ja notiek jukas, šie apsargi no sargātājiem pārvēršas par slepkavām, jo tad viņu uzdevums ir mūs apšaut. Un viņi to darīs, jo ir šurp vesti tūkstošiem kilometru. Pieprasu, lai šajā dienestā tiktu iesaukti un mūs apsargātu tikai Latvijas iedzīvotāji. Sākās ļembasts, zvanīšanās, konsultēšanās, draudēšana un pat draudu īstenošana.

Partijas zelts

Bet laiki nebija droši, arī zonas administrācija nezināja savu likteni, varbūt tiešām atjaunosies fašistiskais režīms un viņus apspiedīs, nebūs nekādas revolucionārās situācijas, un Krievija nenāks palīgā. Ne katrs kompartijas ierindnieks un funkcionārs bija informēts par čekas dzīlēs tapušā padomju impērijas pārbūves plāna detaļām.

Viņi nezināja, ka vienīgais, ar ko tobrīd nodarbojas čeka, bija partijas zelta izvešana uz kapitālistiskajām valstīm un tā legalizēšana tur. Čekai vairs īsti nebija laika ar tādiem kā es nodarboties. Bija svarīgākas lietas darāmas. Bija komjaunatnes nauda jāiegulda jaunveidotās bankās, bija jāpiešķir iespēja konkrētiem cilvēkiem tirgot volfrāma rūdu, citiem atkal bija jāpalīdz dibināt politiskas partijas.

Kāpēc tik garš ievads, lai izdarītu īsus secinājumus? Tāpēc, ka es viņiem uzdevu jautājumu: kāpēc jūs man palīdzat? Jūs taču tas, par ko cīnos, neinteresē. Atbilde tad mani pārsteidza, bet šodien es saprotu. Tā bija no viņu puses saprātīga rīcība.

Man atbildēja: tāpēc, ka mums ir vajadzīga demokrātija, vārda brīvība, tiesu vara un nevainības prezumpcija. Mums pietiks naudas, prasmju un iespēju to izmantot savā labā. Tad mēs par pastrādātajiem noziegumiem reti sēdēsim cietumā. Mēs izmantosim nevainīguma prezumpciju, maksāsim labiem advokātiem, un tie mūs sargās, finansēsim politiķus, un tie pieņems mums izdevīgus likumus, mēs izmantosim vārda brīvību un caur sabiedrisko domu ietekmēsim tiesu varu. Mums tā būs labāk. (Atminaties kādu parakstu vākšanas kampaņu un to, kurš šo garo sarakstu iesniedza?)

Aikido

Es sapratu. Kad Otrā pasaules kara beigās no vācu okupantiem atbrīvoja mafijas dzimteni, tad izrādījās, ka mafija ir jāieved no ASV, jo Duče to ir izravējis. Dučes laikā, ja kaut ko padzirdēja par mafiju, tad apdzīvotas vietas virzienā devās kolonna ar kravas mašīnām, un mafijas vairs tur nebija.

Vēsture atkārtojas, un runa nav par farsu. Cīņas mākslā to laikam sauc par aikido principu. Izmanto pretinieka enerģiju, darbības un nolūkus savā labā un pavērs to pret viņu pašu.

1939. gadā sākās Latvijas okupācija. Okupācijas vara izveidoja okupācijas pašpārvaldi, to nosaucot par LPSR Augstāko padomi, arī Ministru padome tika dibināta, un pat sava Ārlietu ministrija mums bija, kaut patiesībā nebija nekādu padomju un nekādu ministriju. Ministrijas un padomes atradās Maskavā.

Okupācijas vara iepludināja Latvijā miljonu kolonistu un nometināja uz pastāvīgu dzīvi okupācijas armijas militārpersonas. Tad izsludināja atmodu, sakot: pavilksim svītru, dzīvosim draudzīgi, nav ko pagātnē vainīgos meklēt. Skatīsimies nākotnē, pāri visam ir cilvēciskās vērtības. Un kolonisti un okupanti pārtapa par pastāvīgiem iedzīvotājiem. Ja jau pastāvīgs iedzīvotājs, tad jārēķinās ar viņa vajadzībām, gribēšanām un viedokli. Lai veiksmīgāk apspiesto tautu sašķeltu un tās alkas mazinātu, atjaunoja Civillikumu, atjaunoja īpašumtiesības, bet to, kā piemēros likumus un kā drīkstēs izmantot atgūtos īpašumus, regulēja jaunā vara.

Tad, kad kādi, izmantojot mūsu demokrātiju, vārda brīvību un citu, pieprasa krievu valodai valsts valodas statusu, problēma nav valodā, problēma ir tajā, ka mēs to esam pieļāvuši, ka tie, kuri vēl nesen šurp ieradās kā kolonisti, šodien jau pieprasa...

Taktika

Piekāpties viņu iniciatīvai, izsludināt referendumu un tajā piedalīties nozīmē, ka mēs, katrs, kurš referendumā piedalījās ar savu parakstu, apliecinājām, ka viņiem ir tādas pašas tiesības kā man, ka viņi drīkst to, ko es darīt neuzdrošinos. Tas ir, drīkst virzīt tādu likumu pieņemšanu, kuri iznīcina valsts pastāvēšanas jēgu. Turpmākais jau ir tikai taktikas, stratēģijas, labvēlīgu laika apstākļu, sakritības un apķērības rezultāts.

Viņi pamanās vārda brīvības, sabiedrības konsolidēšanas, demokrātijas, cilvēktiesību vārdā sludināt un uzspiest savas «patiesības». Pat valsts plašsaziņas līdzekļus tie izmanto šiem nolūkiem, un valsts viņiem par to vēl maksā algas un apmaksā viņu sabiedrības konsolidācijas projektus. Viņi piedalās pat speciāli šim nolūkam izveidotā padomē pie valsts vadītājiem.

ASV ilgus gadus aicina pie sevis pasaules apķērīgākos, gudrākos un centīgākos prātus, lai radītu internetu, Silikona ieleju, „Microsoftu” un citu. Bet ļaunuma impērijas tiesību un pienākumu mantiniece piekopj citu taktiku. Runa ir par to, ko rakstīju raksta sākumā. Un viņiem izdodas. Jūs organizējiet, apmaksājiet plašsaziņas līdzekļus, tehniskas iespējas un risinājumus, bet mēs par derīgo izrakteņu naudu nopirksim tajos vietu, ja izdosies, palielināsim savu ietekmi, uzpērkot redakciju vadību, un izmantosim šo resursu savu mērķu sasniegšanai un tādejādi veiksmīgi darbosimies pret jums.

Nezinu, vai visās, bet domāju, ka lielā skaitā viesnīcu ne tikai Eiropā, ieslēdzot TV, var smelties zināšanas «Raša tudei» un līdzīgos kanālos. Tas nav tik nevainīgi, kā var likties, un šādas metodes ir gana efektīvas. Amerikāņi izdomāja un ieviesa internetu, «Jūtūbi», bet ļaunuma impērija arī to pamanās izmantot, lai sludinātu savas melīgās patiesības. Dara to prasmīgi un veiksmīgi.

Ko ar šo gribu teikt? Vai tikai norādīt, aizrādīt un nosodīt? Nē, mūs izmanto, mūs pazemo un apkaro ar mūsu pašu rokām un mūsu piekrišanu un pat līdzdalību.

Autoritātes

Daudzi no raksta sākumā minētajiem noziedzīgās pasaules darboņiem jau ir varmācīgi miruši, bet dažs vēl dzīvs un dzīvo neslikti. Gadās satikt uz ielas, veikalos un citur. Viņi zina, ko daru, ar ko nodarbojos un kādi ir mani uzskati. Nekad, pat ne ar mājienu viņi nav manu izvēli nosodījuši. Nekad!

Kāds no minētajiem man uzsvēra, - mums nav svarīgi, kāda ir valsts iekārta, vai valsts ir nacionāla vai kosmopolītiska. Tas mums netraucē, mums ir svarīgi, lai ir demokrātija, cilvēktiesības, vārda brīvība, tolerance, lai tiek cienītas mazākuma tiesības. Ja tas ir, tad mēs jūtamies kā zivs ūdenī.

Vēl kāds man uzsvēra: man ir vienalga, kas Satversmē rakstīts par to, kādai ir jābūt ģimenei. Es veidošu tādu ģimeni, kādu uzskatu par pareizu, man pieņemamu, nevis tādu, kāda tā ir kādā dokumentā aprakstīta. Man ir tādas «mazākumtiesības».

Tikko Ukrainas prezidents saņēmās un slēdza trīs «vārda brīvības, viedokļu dažādības» iespējas, tas ir, trīs TV kanālus, kuri mērķtiecīgi, profesionāli piesedzoties ar minēto, darbojās pret Ukrainu, jo viss sākas cilvēku galvās. Tam nevajag tankus. Tankus izmanto, ja galvas ir gana ietiepīgas un pretojas, bet, ja ir atsaucīgas...

Cik ilgi un cik efektīvi viņi izmantos pret mums mūsu pašu radītus intrumentus, ir atkarīgs tikai no mums. Cik ļausim, tik izmantos. Šai sacensībā viņi vienmēr uzvarēs, jo tas, kurš negrasās ievērot spēles noteikumus, tas, kurš tos neievēro, vienmēr uzvar, bet, vai mēs viņiem ļausim uzvarēt, jau ir mūsu izvēle un mūsu atbildība. Viņiem palīdz un viņu darbūbu gan veicina, gan stiprina milzīgs, labi finansēts spēks, taču mums palīdz tikai pašu spējas un varēšana. Šai nevienlīdzīgajā cīņā, ja nemainīsim taktiku, mums nav izredžu uzvarēt.

Novērtē šo rakstu:

36
16

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Jaunā Rīgas teātra septiņi ētiskie uzvedības noteikumi darbniekiem un skatītājiem

Foto1. Mūsu teātrī ir atļauta runas brīvība bez jebkādiem ierobežojumiem.
Lasīt visu...

6

Nevajag sagaidīt, ka tu pusmūža vecumā aiznesīsi ar lepnumu savu naktspodiņa saturu pie sabiedrības un visi tev glāstīs galviņu

Foto1) Vārda brīvība nenozīmē to, ka tevi nevar kritizēt par taviem izteikumiem, kā arī vēl mazāk vārda brīvība nozīmē, ka tu drīksti liet samazgas virsū citiem un cerēt, ka tādējādi tu izpelnīsies cieņu, apbrīnu, puķes un aizkustinājuma asaras.
Lasīt visu...

21

Kā likvidēt "Facebook" monopolu?

FotoNotikumi ASV un Facebook uzsāktā cenzūras politika ir aktualizējusi jautājumu par Facebook globālo monopolstāvokli un nepieciešamību to likvidēt. Tagad tas kļūst ne tikai par daudzu cilvēku pārliecības jautājumu, bet daudzu politisko spēku un lielu biznesa struktūru izdzīvošanas jautājumu. Lielā mērā ir vietā teikt, ka cilvēkiem visiem kopā ir jāiznīcina Facebook, pretējā gadījumā Facebook iznīcinās cilvēkus. Tomēr tikt galā ar Facebook monopolu nav tik vienkārši, bet ne neiespējami. To tad arī apskatīsim.
Lasīt visu...

20

Kāpēc mērāmies ar kvadrātmetriem?

FotoEs kā ticīgs cilvēks ticu, ka politiķus tomēr vada arī rūpes par mazo cilvēku, ne tikai uzbudinājums no varaskāres.
Lasīt visu...

12

Nu varam laimē diet, Krievijai mute ciet

FotoNesen Latvijā tika pārtraukta vairāku populāru Krievijas telekanālu retranslācija. Redzamākajiem Dievzemē dzīvojošo krievu tiesību aizstāvjiem, kas aizvēlēti uz Briseli, šobrīd acīmredzot svarīgākas ir LGBT un Navaļnija tēmas, tālab savu vārdu nāksies teikt man, salīdzinoši necilam mūsu valstiņas pilsonim, – latvietim. Viss turpmāk sacītais ir tikai personiskais viedoklis.
Lasīt visu...

21

Par ārpolitikas skabargām citu acīs

FotoKamdēļ es neesmu pārāk labās domās par Putina Krieviju un pašu Putinu? Iemesli, protams, ir vairāki bet, viens no tiem – divkosība un meli. Pašsaprotams, ka katrai valstij ir savas intereses, bet…
Lasīt visu...

21

Jau tiek gatavota lielā „fendere”

FotoEs palasīju Lembergam konfiscējamās mantas sarakstu. Abstrahējoties no fakta, ka viņu soda par kriminālu nodarījumu, kuru viņš pats savas ietiepības dēļ ir veicis, lai paliktu pie varas Ventspilī, es secinu, ka ne jau Opel Tigra un dzeltenā metāla aproču pogas ir fokuss tam, kas ir noticis. Mērķis ir kapitāldaļas un ietekme uzņēmumos.
Lasīt visu...

18

Elīnas Didrihsones tests

FotoJau kādu laiku gribēju parunāt par Rietumos augošo "dzēšanas kultūru" jeb "cancel culture". Apcerēju, kuru piemēru aplūkot. Varbūt Džīnu Karano? Leģendārā MMA cīkstone un "Zvaigžņu karu" seriāla aktrise ir padzīta no lomas. Par ko? Runājot par politisko klimatu Amerikā, viņa rakstīja: "Ebrejus ielās piekāva nevis nacistu karavīri, bet viņu kaimiņi... pat bērni. Nacistu kareivji varēja tik viegli savākt tūkstošiem ebreju tādēļ, ka valdība vispirms lika kaimiņiem viņus ienīst vienkārši par to, ka ebreji. Ar ko atšķiras tas, ja es kādu ienīstu par viņu politiskajiem uzskatiem?" Viņa nepateica neko aplamu. To pašu man stāstīja holokaustā izdzīvojušais ebreju jurists Aleksandrs Bergmanis.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Basketbola savienību vada prezidents, kurš, vēl esot valsts prezidents, uzmanību pievērsa ar pārpratumiem, nevis runu saturu

Sestdien nezaudēja tikai viena komanda, zaudēja viena basketbola paaudze un viss...

Foto

Fermas rullē

Uzreiz godīgi atzīšos – rakstīt mani pamudināja 9. februāra rītā laikrakstā „Diena” izlasītais R. Meļņika raksts-intervija “Gaisa stūmēju šai valdībai netrūkst. Saruna ar Mārci Bendiku”. Oponēšu...

Foto

Mārcis Jencītis uzsāk krusta karu pret kritisko domāšanu un „totalitāro” Latviju

Kādu laiku atpakaļ jau tika runāts par izbijušo heroīna atkarīgo un cietumnieku, draudzes „Kristus pasaulei” līderi...

Foto

Runa Davosas e-forumā par tradicionālās pasaules kārtību

Vispirms, dāmas un kungi, es gribētu jūs visus pasveicināt šeit Starptautiskajā Ekonomikas Forumā. Un sākt es gribētu ar to,...

Foto

Azerbaidžāna – Baltijas valstu "aizmirstā" māsa

Latvijas starptautisko "de iure" atzīšanu – tās simtgade nosvinējās klaji formāli – mums tomēr vajadzētu vērtēt ar lielāku pietāti. Diemžēl...

Foto

Kāda ir atšķirība starp viltus rakstiem Baltkrievijā un viltus rakstiem Latvijā?

Dažas dienas pēc Baltkrievijas tiesas procesa beigām Jekaterinas Andrejevas un Darijas Čultsovas lietā lielākā daļa...

Foto

Visas nācijas pastāvēšanas vārdā ģimene nedrīkst kļūt par brīvas interpretācijas objektu

Sarežģītā situācija, kādu ikvienā politikas un sadzīves jomā diktē Covid-19 izraisītā pandēmija, liek koncentrēties uz īslaicīgiem...

Foto

Mafija

Atskrien raiba žagatiņa, / Div' pelēki vanadziņi. / Vai, māmiņ, nepazini / Viltiniekus staigājam: / Viltus pieši kājiņā, / Viltus zaļi zobentiņi....

Foto

Kaut kādi "kara veterāni", ko bez rindas špricēšot, un vienkārši "vajadzīgi cilvēki", kas dabūšot vakcīnu pirmie...

It kā jau 30 gadus esam projām PSRS, tomēr tā...

Foto

Ja Krievijā var, kāpēc nevaram arī mēs?

Iekšlietu ministrija ir sagatavojusi grozījumus Krimināllikumā, kuru mērķis ir aizsargāt valsts varas pārstāvju godu un cieņu. Likumprojekts paredz papildināt...

Foto

Godātais Levita kungs, palīdziet

Levita kungs! Vēršos pie Jums pēc izpratnes un palīdzības. Mana nozare, kurā es darbojos jau 14 gadus, ir skaistumkopšana. Man pieder Latvijā...

Foto

Ceru, ka tā nav, bet dīvainas domas nāk prātā

Kā apzinīgs pilsonis, kas visu mūžu saskāries ar dažādām vakcīnām un potēm, kuras neko sliktu nav nodarījušas,...

Foto

Katram valdības lēmumam jābūt caurskatāmam un labi izskaidrotam, tāpēc lēmumus par „VIP vakcīnām” mēs noslepenojām

Lēmumi, kurus pieņemam valdībā, ir abpusgriezīgi. Vienkāršas un iepriekš skaidri pareizas rīcības...

Foto

Vai tā ir oficiālā viedokļa apkalpošana pandēmijā?

Žurnāla “Patiesā dzīve” 2021. gada 2. numurā publicēts raksts "Pandēmiskās dusmas", autore – Inguna Mukāne. Daļa raksta ir autores...

Foto

Ušakovs un Ameriks par Navaļnija spriedumu

Nesen Nils Ušakovs un Andris Ameriks savās Facebook lapās publicēja savus viedokļus par spriedumu, kuru Zamoskvoreckas tiesa nolasīja Aleksejam Navaļnijam....

Foto

Alkatība ir bīstama

Apbrīnojami, cik straujos tempos cilvēki pazaudē gan intuīciju, gan piesardzību, ja ilgstoši dzīvojuši itin piesmakušajā Rietumu aurā, kur zinātne ir Dievs, visatļautība vienlīdzināta...

Foto

Ministru kabineta spēju spogulis Covid-19 krīzes pārvarēšanā

Lasītāju vērtējumam: tikai un vienīgi vienas dienas virsraksti medijos Latvijā, kas atspoguļo Ministru kabineta darba rezultātus koronavīrusa pandēmijas un...

Foto

Jūs neko nesaprotat – patiesībā šis ir veiksmes stāsts

Pagājušā gada martā Pasaules veselības organizācija (PVO) paziņoja, ka koronavīrusa uzliesmojums ir kļuvis par globālu pandēmiju. Šodien,...

Foto

Protams, ka ar 350 miljoniem no Latvijas valsts vien mums nepietiks un vajadzēs vēl

Nav šaubu, ka 2020. gads bija izaicinājumiem pilns. Tas bija gads, kad globālajā...

Foto

Sāk šķist, ka patiesībā Andis Kudors ir patoloģisks melis

2021. gada 5. februārī Andis Kudors nāca klajā ar paziņojumu, ka pārtrauc politisko darbību, pamet Jauno konservatīvo partiju...

Foto

Izvārītā varde vai varoņstāsts?

Šķiet, būs grūti atrast cilvēku, kurš nekad nav dzirdējis hrestomātisko piemēru par vardes vārīšanu. Ja nu kāds, tomēr, nav – īsi izstāstīšu...

Foto

Kariņa kungs, nav labi

Kariņa k-gs, man ir tik viens jautājums, - vai Jūs kaut reiz esat izdzīvojis un uzturējis ģimeni par 120 eiro, par 300...

Foto

Kam policijai pietiek resursu un kam ne?

Šajā nedēļā tepat Rīgā tika brutāli aplaupīta kārtējā privātmāja. Mājai bija kameras un signalizācija. Tika aizdzītas automašīnas un iznesta...

Foto

Likums un mīlestība

Un, lūk, tur atnāca cilvēks, vārdā Jairs, kas bija sinagogas priekšnieks; un tas, nokritis pie Jēzus kājām, lūdza Viņu ienākt tā namā, jo...