Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Bokseris Mairis Briedis, kurš iepriekš spēja rakstīt tikai primitīvā un kroplā latviešu valodā, tagad līdz ar pievienošanos Saskaņai un paziņojumu par kandidēšanu Saeimas vēlēšanās ir ticis arī pie cilvēka, kas viņa vietā raksta salīdzinoši labāk. Publicējam rakstisko viedokļu apmaiņu starp M. Brieža „rakstvedi” un Raivi Dzintaru (viscauri saglabāta oriģinālrakstība).

Maira Brieža „rakstvedis”:

Kamēr tautai par to nekas nav zināms, mūsu valstī notika slepus konkurss Uzvaras pieminekļa nojaukšanai, kur par “nieka” 2.2 miljoniem to apņēmās izdarīt uzņēmums, kura nosaukums netiek atklāts. Tā lietas notiek pie mums Latvijā ar esošo valdību priekšgalā, laikā, kad pēc divu gadu iekšējā tautas terora, veselības un biznesa izjaukšanas, cilvēkiem vēl grib atņemt viņu 2.2milj samaksātus nodokļus.

Vai kāds pajautāja, vai tauta vispār piekrīt tādā veidā izšķērdēt naudu? Vai Uzvaras pieminekļa nojaukšana kādu pabaros, izārstēs vai palīdzēs izdzīvot grūtajos laikos? Tas nav tikai spļāviens sejā visiem tiem, kas savulaik karoja par mūsu zemi, tas ir spļāviens sejā visiem Latvijas iedzīvotājiem un kārtējā provokācija! Un pēc tam viņi aicina karā jauniešus, kuriem jāmācās un jāveido sava dzīve, kad pašiem, pēc visiem šiem neadekvātiem lēmumiem būtu jāstāv pirmā rindā, ja tomēr sanāks izsaukt kaimiņvalsti uz agresiju, ko viņi cenšās panākt visiem spēkiem!

Nevienam nav jālej savas asinis dēļ jūsu bezsmadzeņu lēmumiem! Turklāt tie 2.2 milj ir tikai sākums ar pieminekli, pēc kura nojaukšanas vēl vajadzēs ieguldīt pamatīgas summas teritorijas labiekārtošanai. Kauns par tādu valdību!

Raivis Dzintars:

Laikam jau velti, bet nu vismaz "protokolam centīšos paskaidrot:

1)   Tas nav piemineklis "tiem, kas karoja par mūsu zemi". Tas ir kulta objekts okupācijas varai - tātad tiem, kas bija PRET mūsu valsti un nesis ļaunāko postu, kādu mūsu tauta (kas bija Tavs dopings) jebkad ir piedzīvojusi.

2)   Neviens Latvijā neaicina karā jauniešus. Karus izraisa teroristu valsts Krievija - formālā un faktiskā mantiniece tai pašai okupantu varai, ko simbolizē šis objekts. Ukraina pierāda, ka šī vara nav mainījusies ne par gramu.

3)   "Spļāviens sejā" ir nevis šī objekta novākšana, bet tas, ka tik daudzus gadus no padomju režīma cietušajiem uz to bija jāskatās.

4)   Nu un uz tā fona sīkums, bet tomēr zināšanai: Rīgas dome un valdība nav viens un tas pats, turklāt 2,2 miljoni ietver šī parka labiekārtošanu. Nezinu, vai varēja to izdarīt lētāk, bet vismaz manā draugu lokā nav neviens, kas neatbalstītu līdzekļu piešķiršanu šādam mērķim.

Novēlu, lai Tev ar godu izdodas tikt ārā no tā, kur tagad esi nonācis...

Maira Brieža „rakstvedis”:

Labdien, Raivi, paldies par komentāru! Kā Tu pats zini, es vēl neesmu labākais speciālists Latvijā politiskajos pocesos un procedūras jautājumos. Bet! Šis bija tieši Saeimas lēmums, par kuru nobalsoja visas tās partijas, kas veido esošo valdību - uzlikt pašvaldībām par pienākumu nojaukt padomju laika pieminekļus! Un RD šis lēmums tagad jāizpilda! Viņi, protams, neatpaliek no valdības - un pieņēma lēmumu nojaukt pieminekli par vismaz 2,2 milj.

Iztērēt tagad 2,2 milj - tas ir spļāviens sejā visiem, kā Tu to nesaproti?! Pensionāriem, kam nebūs naudas ne pārtikai, ne apkurei, daudzbērnu ģimenēm. Rīga plāno samazināt apkures temperatūru skolās, samazināt ielu apgaismojumu, jo trūkst naudas, kā Tu skaties uz šo visu? Tev pašam tas liekas pieņemami? Un paralēli tērēs 2,2 milj pieminekļa nojaukšanai! Kas man šobrīd liekas pilnīgākais absurds!

Turklāt šajā summā NAV iekļauta teritorijas labiekārtošana! Par šo naudu nojauks pieminekli, izvedīs būvgružus, aizbērs bedri! Kad RD velēsies tur sastādīt zālienu, salikt soliņus un apgaismojumu - viņiem vajadzēs vēl 2-3 milj! Izlasi, lūdzu, kas tiek publiski rakstīts medijos par šo tāmi.

Piemineklis, kas celts par ziedojumiem, ko projektējuši virkne latviešu ievērojamu arhitektu un mākslinieku, celts par godu nacisma sagrāvei un par piemiņu visiem, kas krita kaujās, lai Latviju atbrīvotu no nacisma.

Miers baro - naids posta! Divreiz gadā Tu Saeimā, dziedot himnu, lūdz Dievu pēc palīdzības un vienlaicīgi kultivē sevi un sev apkārt naidu. Pieminekļa stāsts ir stāsts par nīšanu, agresiju un ir nopietna provokācija.

Kultivējot naidu, provokatori gandē dzīvi Latvijas ļaudīm, jo tas palīdz novērst uzmanību no briesmīgās zagšanas visur Latvijā!

Mīļie latvieši, tautieši! Jūsu vārdā piesedzoties ar naidu tiek izzagta mūsu valsts, tiek iznicināta mūsu valsts! Bet mūs visus cenšas sarīdīt savā starpā ar provokācijām par pieminekli!

Novērtē šo rakstu:

82
54

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

„Patriotu” atmiņas uzlabošanai

FotoPaldies anonīmajam “Pietiek lasītājam” par “Saskaņai” veltīto interesi, īpaši tad, ja tā izrādītos patiesa. 
Lasīt visu...

21

Jādara viss...

FotoZiņas no kara Ukrainā kļūst arvien trakākas. Lai gan Ukrainas spēki pārsteidzoši veiksmīgi cīnās pret lielo Krievijas pārspēku, fakts ir tāds, ka viss karš norisinās Ukrainas valsts teritorijā. Tas ir, ja neskaita raķetes, kuras tiek izšautas no Baltkrievijas vai Krievijas.
Lasīt visu...

21

Tiesības dzīvot Latvijā nav nekāds „maisiņš vaig”

FotoMans tētis bija viens no pirmajiem, kas ieguva Latvijas pilsonību, kārtojot eksāmenu. Kad 1997.gada augustā ERASMUsā braucu uz mēnesi uz Itāliju, es pirms tam pāris mēnešus uz Itālijas vēstniecību gāju kā uz darbu. Vēl dabūju mērkaķa ātrumā par briesmīgu naudu (aizlienētu naudu, protams, 1997.gadā, un vēl toreiz labi, ka bija, no kā aizlienēt) Austrijas tranzīta vīzu formēt, jo atpakaļceļā viena nakts bija jānakšņo Vīnē.
Lasīt visu...

21

Tiesībsarga vēstule “Amnesty International” Eiropas reģionālā biroja direktoram Nilam Muižniekam: par jūsu organizācijas apmelojošajiem paziņojumiem

Foto2022. gada 26. jūlijā organizācija “Amnesty International” nāca klajā ar paziņojumiem par situāciju uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, norādot, ka laikā, kad Latvija uzņēma 34000 patvēruma meklētājus no Ukrainas, uz Latvijas-Baltkrievijas robežas cilvēki no Irākas un Afganistānas, t.sk. bērni, tika atstāti pašu ziņā mēnešiem ilgi aukstos laika apstākļos mežā, kas organizācijas ieskatā norāda uz necilvēcīgu apiešanos un pat spīdzināšanu. “Amnesty International” uzskata, ka nav pieļaujama ārkārtējās situācijas pagarināšana uz robežas ar Baltkrieviju, jo tas ierobežo saņemt starptautisko aizsardzību personām, kurām tā nepieciešama, neatkarīgi no šo personu izcelsmes un veida, kā viņas ieceļo valstī.
Lasīt visu...

21

Labklājība

FotoDzīvojam laikā, kad aktīvi un strauji tiek formatēta cilvēku apziņa, mainīta vārdu nozīme un jēdzienu saturs. Pārsvarā – cilvēku degradācijas, paverdzināšanas un iznīcināšanas nolūkā. Mēs visi domājam kādā valodā, attiecīgi – mainot vārdu nozīmi, var ietekmēt mūsu domāšanu. Bet šoreiz ne par to. Tā ir vesela zinātne, kuru sauc par NLP (neirolingvistiskā programmēšana jeb – smadzeņu skalošana). Šoreiz es vēlos vērst uzmanību uz to, ko mēs saprotam ar vārdu “labklājība”.
Lasīt visu...

6

Sanāca kā vienmēr, bet ticiet – risinājums top, un vainīgi ir visi citi, tikai ne es

FotoStraujiem soļiem tuvojas jaunā mācību gada sākums - 2022./2023. mācību gadā noslēgsies trīs gadu pārejas periods, kurā tiek ieviesta pilnveidotā mācību pieeja. Gaidāmais mācību gads paredz jaunās pieejas ieviešanu 3., 6., 9., 12. klasei. Neraugoties uz to, ka pārejas periods tuvojas noslēgumam, pedagogi norāda uz mācību materiālu trūkumu. Kā skolotāja varu tikai piekrist, ka, ieviešot jauno saturu, primāri bija nepieciešams domāt par mācību materiālu izstrādi un pieejamību. Līdzīgi kā ar mācībām tikai valsts valodā – mēs apzināmies, ka rīcībai patiesībā bija jābūt krietni ātrāk, un to, cik būtiski nepalaist garām iespēju labot iepriekš neizdarīto. Arī mācību līdzekļu jautājumā notiek aktīvs darbs, lai dažādos mācību priekšmetos nodrošinātu jaunu mācību resursu un metodisko līdzekļu pieejamību.
Lasīt visu...

21

Vēlēšanas kā mazohistu prieki

FotoPēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS jūlijā ir veicis aptauju un konstatējis, kā Latvijas pilsoņi balsotu, ja vēlēšanas notiktu tūlīt.
Lasīt visu...

21

Kā Rīgai panākt Viļņu, Tallinu un Ziemeļeiropu? Laiks secinājumiem

FotoRīga ir vienīgā pilsēta Baltijas galvaspilsētu vidū, kurā mirstība pārsniedz dzimstību un no kuras aizbrauc vairāk cilvēku, nekā iebrauc. Tam par iemeslu var būt pietiekami lielais rīdzinieku skaits, kuri nav apmierināti nedz ar dzīvi pilsētā, nedz ar dzīves kvalitātes progresu laika gaitā. Kopš gadsimta sākuma straujāko attīstību Baltijas galvaspilsētu vidū piedzīvojusi Viļņa. Jau šobrīd Viļņa ir Baltijas lielākā ekonomika un bagātākā pilsēta; turpinoties līdzšinējai tendencei, iedzīvotāju skaita ziņā Viļņa var apsteigt Rīgu jau 2025. gadā.
Lasīt visu...

21

Vai Rīga ir labi finansēta pilsēta?

FotoPilsētas budžeta apmērs un tā izlietošanas efektivitāte lielā mērā nosaka to, cik kvalitatīva ir pilsētvide. To Eiropas pilsētu sarakstā, kuru iedzīvotāji ir visvairāk apmierināti ar dzīvi pilsētā, pārliecinošā vairākumā ir bagātākās pilsētas, tai skaitā Cīrihe, Kopenhāgena un Stokholma, kur pašvaldībām brīvi līdzekļi pilsētvidei. Kā ar pilsētas budžeta iespēju audzēšanu veicas Rīgai?
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Publiskās atmiņas centrs ir sabiedrības institūcija, privāto tiesību juridiskā persona, kura netiek finansēta ar dotācijām no vispārējiem nodokļu ieņēmumiem. 2022. gada 24....

Foto

Parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta grozījumiem ir jāatkārto

Ar pietiekamu skaitu parakstu neatbalstītā "Latvijas vīru biedrības" ierosinātā parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta...

Foto

Par Latvijas Republikas Satversmē noteiktā komunistiskā totalitārā režīma nosodīšanas pienākuma īstenošanu un rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Cienījamie Augšdaugavas novada domes deputāti! Publiskās atmiņas centrs (turpmāk - centrs)...

Foto

Vairāku tiesnešu, tostarp AT senatores Andas Briedes atbildība par Covid-19 epidēmijas ierobežošanas pasākumu neievērošanu

Tiesnešu ētikas komisija, Tiesnešu disciplinārkolēģija un Disciplinārtiesa ir vērtējusi to, vai izpildvaras...

Foto

Ir tādi Satversmes tiesas spriedumi, kuru nepildīšana valdošo eliti nesatrauc itin nemaz

13. Saeimas laikā ir bijuši vairāki Satversmes tiesas spriedumi, par kuru neizpildi Valsts prezidents pat...

Foto

Kāpēc valsts aizsardzības dienestam – jā!

Jūlija sākumā aizsardzības ministrs Artis Pabriks vēstīja par ieceri izveidot valsts aizsardzības dienestu, kuram, sākot ar 2023. gadu, tiks pakļauti...

Foto

Par ārkārtas sociālo situāciju

Mums priekšā ir grūta ziema – dziļa energoresursu krīze, iespējams pandēmijas saasinājums. No tā, cik saprātīgi un solidāri spēsim sagatavoties gaidāmajiem pārbaudījumiem,...

Foto

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis. Tas noticis par ukraiņu asins cenu...

Foto

Satversmes tiesa ir jālikvidē

Šodien, 25.jūlijā Latvija pirmajā vietā (LPV) Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniedza 4000 zīmju programmu un kandidātu sarakstu 14.Saeimas vēlēšanām. LPV savā 4000 zīmju programmā ir...