Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Bokseris Mairis Briedis, kurš iepriekš spēja rakstīt tikai primitīvā un kroplā latviešu valodā, tagad līdz ar pievienošanos Saskaņai un paziņojumu par kandidēšanu Saeimas vēlēšanās ir ticis arī pie cilvēka, kas viņa vietā raksta salīdzinoši labāk. Publicējam rakstisko viedokļu apmaiņu starp M. Brieža „rakstvedi” un Raivi Dzintaru (viscauri saglabāta oriģinālrakstība).

Maira Brieža „rakstvedis”:

Kamēr tautai par to nekas nav zināms, mūsu valstī notika slepus konkurss Uzvaras pieminekļa nojaukšanai, kur par “nieka” 2.2 miljoniem to apņēmās izdarīt uzņēmums, kura nosaukums netiek atklāts. Tā lietas notiek pie mums Latvijā ar esošo valdību priekšgalā, laikā, kad pēc divu gadu iekšējā tautas terora, veselības un biznesa izjaukšanas, cilvēkiem vēl grib atņemt viņu 2.2milj samaksātus nodokļus.

Vai kāds pajautāja, vai tauta vispār piekrīt tādā veidā izšķērdēt naudu? Vai Uzvaras pieminekļa nojaukšana kādu pabaros, izārstēs vai palīdzēs izdzīvot grūtajos laikos? Tas nav tikai spļāviens sejā visiem tiem, kas savulaik karoja par mūsu zemi, tas ir spļāviens sejā visiem Latvijas iedzīvotājiem un kārtējā provokācija! Un pēc tam viņi aicina karā jauniešus, kuriem jāmācās un jāveido sava dzīve, kad pašiem, pēc visiem šiem neadekvātiem lēmumiem būtu jāstāv pirmā rindā, ja tomēr sanāks izsaukt kaimiņvalsti uz agresiju, ko viņi cenšās panākt visiem spēkiem!

Nevienam nav jālej savas asinis dēļ jūsu bezsmadzeņu lēmumiem! Turklāt tie 2.2 milj ir tikai sākums ar pieminekli, pēc kura nojaukšanas vēl vajadzēs ieguldīt pamatīgas summas teritorijas labiekārtošanai. Kauns par tādu valdību!

Raivis Dzintars:

Laikam jau velti, bet nu vismaz "protokolam centīšos paskaidrot:

1)   Tas nav piemineklis "tiem, kas karoja par mūsu zemi". Tas ir kulta objekts okupācijas varai - tātad tiem, kas bija PRET mūsu valsti un nesis ļaunāko postu, kādu mūsu tauta (kas bija Tavs dopings) jebkad ir piedzīvojusi.

2)   Neviens Latvijā neaicina karā jauniešus. Karus izraisa teroristu valsts Krievija - formālā un faktiskā mantiniece tai pašai okupantu varai, ko simbolizē šis objekts. Ukraina pierāda, ka šī vara nav mainījusies ne par gramu.

3)   "Spļāviens sejā" ir nevis šī objekta novākšana, bet tas, ka tik daudzus gadus no padomju režīma cietušajiem uz to bija jāskatās.

4)   Nu un uz tā fona sīkums, bet tomēr zināšanai: Rīgas dome un valdība nav viens un tas pats, turklāt 2,2 miljoni ietver šī parka labiekārtošanu. Nezinu, vai varēja to izdarīt lētāk, bet vismaz manā draugu lokā nav neviens, kas neatbalstītu līdzekļu piešķiršanu šādam mērķim.

Novēlu, lai Tev ar godu izdodas tikt ārā no tā, kur tagad esi nonācis...

Maira Brieža „rakstvedis”:

Labdien, Raivi, paldies par komentāru! Kā Tu pats zini, es vēl neesmu labākais speciālists Latvijā politiskajos pocesos un procedūras jautājumos. Bet! Šis bija tieši Saeimas lēmums, par kuru nobalsoja visas tās partijas, kas veido esošo valdību - uzlikt pašvaldībām par pienākumu nojaukt padomju laika pieminekļus! Un RD šis lēmums tagad jāizpilda! Viņi, protams, neatpaliek no valdības - un pieņēma lēmumu nojaukt pieminekli par vismaz 2,2 milj.

Iztērēt tagad 2,2 milj - tas ir spļāviens sejā visiem, kā Tu to nesaproti?! Pensionāriem, kam nebūs naudas ne pārtikai, ne apkurei, daudzbērnu ģimenēm. Rīga plāno samazināt apkures temperatūru skolās, samazināt ielu apgaismojumu, jo trūkst naudas, kā Tu skaties uz šo visu? Tev pašam tas liekas pieņemami? Un paralēli tērēs 2,2 milj pieminekļa nojaukšanai! Kas man šobrīd liekas pilnīgākais absurds!

Turklāt šajā summā NAV iekļauta teritorijas labiekārtošana! Par šo naudu nojauks pieminekli, izvedīs būvgružus, aizbērs bedri! Kad RD velēsies tur sastādīt zālienu, salikt soliņus un apgaismojumu - viņiem vajadzēs vēl 2-3 milj! Izlasi, lūdzu, kas tiek publiski rakstīts medijos par šo tāmi.

Piemineklis, kas celts par ziedojumiem, ko projektējuši virkne latviešu ievērojamu arhitektu un mākslinieku, celts par godu nacisma sagrāvei un par piemiņu visiem, kas krita kaujās, lai Latviju atbrīvotu no nacisma.

Miers baro - naids posta! Divreiz gadā Tu Saeimā, dziedot himnu, lūdz Dievu pēc palīdzības un vienlaicīgi kultivē sevi un sev apkārt naidu. Pieminekļa stāsts ir stāsts par nīšanu, agresiju un ir nopietna provokācija.

Kultivējot naidu, provokatori gandē dzīvi Latvijas ļaudīm, jo tas palīdz novērst uzmanību no briesmīgās zagšanas visur Latvijā!

Mīļie latvieši, tautieši! Jūsu vārdā piesedzoties ar naidu tiek izzagta mūsu valsts, tiek iznicināta mūsu valsts! Bet mūs visus cenšas sarīdīt savā starpā ar provokācijām par pieminekli!

Novērtē šo rakstu:

83
56

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Jautājumi Pirmajam slēgtajam pensiju fondam

FotoSaņēmu Jūsu e-pastu ar aicinājumu veikt papildu iemaksas Pensiju fondā! Varbūt Jūs tomēr varat mani nomotivēt to izdarīt, atbildot uz maniem jautājumiem un varbūt sniedzot papildu informāciju!
Lasīt visu...

21

Ja Ogres novadā top kaut kas vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus par šīm iecerēm

FotoKā jau parasti, ja Ogres novadā top kaut kas jauns, vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus un puspatiesības par šīm iecerēm. Slēpjoties aiz skaistām frāzēm par attīstību un novada interesēm, tiek bīdītas politiskās intereses un personīgi motīvi.
Lasīt visu...

21

Slovēņiem kompensēs pretkovida štrāpes

FotoNo 2000. gada marta līdz 2022. gada maijam Slovēnijā ierosināja ~62 000 lietu par antikovida noteikumu pārkāpumiem, piemērojot naudas sodus vairāk nekā 5,7 miljonu eiro apmērā. Vēlāk Slovēnijas Konstitucionālā tiesa atzina pretkovida pasākumus par antikonstitucionāliem. Iepriekšējiem vadīkļiem šādas negantības maksāja varu.
Lasīt visu...

6

Atklāta vēstule Latvijas Bankas prezidentam

FotoGodātais Mārtiņa Kazāka kungs, vispirms vēlos uzsvērt, ka šī vēstule nav domāta kā kritika vai uzbrukums Jums personīgi, bet drīzāk kā aicinājums aktīvāk iesaistīties un risināt situāciju, kas skar gan Latvijas Bankas reputāciju, gan tās aizsargātās klientu intereses. 
Lasīt visu...

12

Krievijas cars Pēteris I ir visu latviešu tēvs

FotoPaldies Krievijas caram Pēterim I par Lielo Ziemeļu karu, kura laikā viņa karavīri izjāja Vidzemi un atstāja pēcnācējus, kuri izveidoja latviešu tautu.
Lasīt visu...

12

Iebraucējiem nospļauties par kārtību Latvijā. Cik ilgi to piecietīsim?

FotoValdības nomaiņas ēnā bez pienācīgas uzmanības palikusi ziņa par liegumu no Krievijas iebraukt tur reģistrētām automašīnām. Labi, tas, ka vairs nevar iebraukt, varbūt varēja būt kā vienas dienas aktualitāte, taču tam komplektā ir vesela virkne neatbildētu jautājumu, ko nedrīkstam nolikt tālā plauktā apputēšanai.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

"Maskavas nams" Rīgā – simbols ģeopolitiskā kursa maiņai?

Pirms nedēļas biedrība "Austošā Saule" pulcēja piketa dalībniekus pretī "Maskavas namam" Rīgā. Ar plakātiem, kas atgādināja par ukraiņu...

Foto

Vai pienācis laiks izvēlēties amatpersonas ar loterijas palīdzību?

Sortition. Tā senajās Atēnās sauca sistēmu, kurā tautas priekšstāvji, amatpersonas, augstākie ierēdņi, tiesneši tika izvēlēti lozējot. Tas, kuram...

Foto

Pateikt, ka šī būs katastrofāla valdība, var tikai kāds, kuram galvā ir atdzisusi putra, un arī okupācijas varas kolaborants Kūtris būs lielisks Saeimas priekšsēdētājs

Pagājušajā piektdienā,...

Foto

Tas, ka Kūtris ir komunistu okupācijas varas kolaborants, „Delnai” ir pieņemami, bet tas, ka viņš atļaujas izteikt savu viedokli un ievēro nevainīguma prezumpciju, ir nosodāmi

Godātie...

Foto

Tikai nesmejieties, bet mums ir atnākusi atziņa: ir jābūt drošiem, ka ikvienā jomā – iekšlietu, veselības, izglītības, reģionālās politikas vai citā – esam izdarījuši visu, lai cilvēki varētu izjustu augstu lojalitāti pret savu valsti

Rietumu pasaulē ārpolitika ir kļuvusi par drošības politiku, jo Krievijas brutālais iebrukums Ukrainā pasauli ir ievirzījis "kara laikmetā" –...

Foto

Par melīgo spriņģu, jembergu un visu pārējo Kremļa stabulnieku “līdzjūtības vaimanām”

Pētot Daugavpils Čmoikas un Re:Baltica prokrieviskā dueta darbības, uzdūros interesantam dokumentam, kurā Tiesībsargs analizē ar...

Foto

Šajā valdībā nenotiks visādas nevajadzīgas, muļķīgas debates!

Šī būs pirmā centriski kreisā valdība kopš neatkarības atjaunošanas. Pirmā valdība, kas nebūs konservatīva....

Foto

Es aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju vilkt katrā kājā atšķirīgu apavu – un tāda arī būs manas valdības darbība

Lai patiesi izprastu otru cilvēku, ir jānoiet viņa...

Foto

Atklātā vēstule valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam: fakti skaidri norāda uz iespējamu tiesību pārkāpumu un neētisku rīcību no „Swedbank” puses

Godātais Latvijas valsts prezident Edgar Rinkēvič! Es,...

Foto

Briškens un manekena politiķi

Ik rītu pa ceļam uz darbu sanāk doties garām kāda lielveikala skatlogam, kurā nemainīgi stalti stāv manekeni, tērpti visnotaļ glītos uzvalkos. Tam...

Foto

Īsā atmiņa un krievu imperiālisma otrā elpa

Mums, latviešiem, ir vājības, kas tiek izmantotas pret mums. Kad mēs jūtam tūlītējus eksistenciālus draudus, tad mēs esam vienoti,...

Foto

Mans viedoklis

Privātiem medijiem var būt savi ideoloģiski, politiski, personiski mērķi. Tas ir normāli. Kāds dibina, pērk un uztur savu mediju vai medijus ar mērķi ietekmēt...

Foto

Dzirdam metaforas “kolektīvie Rietumi”, “krievu kolektīvais Putins” – bet ko tad nolēmis “kolektīvais latvietis”?

Tamlīdzīgi izplūduši izteicieni nav lietojami kā pilnvērtīgi termini, tikai kā metaforiski vispārinājumi,...

Foto

Kāpēc “sabiedriskais medijs” uzdod jautājumus un neatskaņo atbildes?

“Labdien! Paldies par izrādīto interesi saistībā ar norisēm Ogres novadā! Vēlos norādīt, ka Ogres Vēstures un mākslas muzeja...

Foto

Vācieši jauc nost vēja elektrostacijas, lai paplašinātu brūnogļu ieguvi!

Energokompānija RWE ir sākusi nojaukt septiņas vēja turbīnas blakus bijušajam Lützerath ciematam Ziemeļreinā-Vestfālenē. Iemesls: RWE vēlas paplašināt Garzweiler II virszemes brūnogļu...

Foto

Nesmejieties, bet mēs atkal esam sacerējuši vēstuli

Godātais valsts prezident, Saeima, ministru prezidenta kandidāte Evika Siliņa! Latvijā kultūras ministram būtu jābūt otram valsts vadītājam, garīgās attīstības...

Foto

Iesniegums par „Sadales tīklu” ir nepareizs!

31. augustā vairāki portāli publicēja rakstu par uzņēmēja Gata Lazdas vēršanos ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā par AS “Sadales tīkls” jaudas “nenodrošināšanu”...

Foto

Dažas piezīmes par jauno Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktori

Ogres novada dome izsludināja atklātu konkursu uz muzeja direktora amatu. Pieteicās diemžēl tikai viens pretendents –...

Foto

Imigrācijas likums un spēles ap terminiem

Ņemot vērā, kā pēdējo mēnešu laikā tiek manipulēts ar jēdzieniem saistībā ar Imigrācijas likuma normām saistībā ar ārzemnieku, precīzāk, Krievijas...

Foto

Rokas nost no mūsu Latvijā gūtās peļņas, tā vajadzīga dividendēm mūsu skandināvu akcionāriem

Viedokļi par un ap banku darbību, kas pēdējo mēnešu laikā uzvirmojuši, rada ilūziju,...

Foto

Negribēšanas spēks, vai kāpēc mēs gribam kā labāk, bet sanāk kā vienmēr. Dažas varbūt spurainas, taču rūgtas pārdomas

Disharmonijas izjūta vai emocionālā nelīdzsvarotība ir subjektīvi jēdzieni,...

Foto

„Sadales tīkla” rīcība: kurš uzņemsies politisko atbildību un kuram paliks kriminālā?

Kāpēc uzņēmumu un iestāžu vadītājiem kompetence ir svarīgāka par lojalitāti valdošajiem politiskajiem spēkiem....

Foto

Kad Marijas Naumovas koncertā publika uzvedas kā stacijas bufetē

Dzintaru koncertzāle šovasar lutinājusi ar daudziem skaistiem un dvēseli aizkustinošiem koncertiem. Divas reizes skatītājus priecējis Maestro Raimonds...

Foto

Prezidents ir viens, skolotāji ir daudzi

Šodien man uzticēts pastāstīt, ko var skolotājs un ko var prezidents. Citiem vārdiem sakot – “Atrodi atšķirības starp skolotāju un...

Foto

Lūdzu, netraucējiet jaunam OIK!

AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) paziņojums pārtraukt izsniegt tehniskās prasības jaunu elektrostaciju pieslēgšanai pārvades tīklam, balstoties uz jaudu nepieejamību tīklā, ir tirgus regulēšana....

Foto

Mana pieredze pašvaldības darbā: domes deputātiem vispār nevajadzētu dalīties pozīcijā un opozīcijā, bet vienkārši strādāt!

BIja kārtējā sarežģītā un iekšēji pretrunīgā diena Rīgas domē. Izjautājām Vilni...

Foto

Nost ar ielikteņiem, laiks profesionāļiem!

Katastrofāls dzimstības kritums, kas pērn, gada laikā samazinoties par 2000 jaundzimušo, sasniedzis 100 gados zemāko atzīmi, valsts ārējais parāds, kas tuvojas...

Foto

„Manabalss” iniciatīva: atcelt 22. augusta vienošanos par grozījumiem Imigrācijas likumā par valsts valodas prasmēm

Aicinu atcelt 22. augustā notikušo valdības vienošanos par izmaiņu veikšanu Imigrācijas likumā...

Foto

Atklāta vēstule „Indexo” valdes priekšsēdētājam Valdim Siksnim

Godātais Sikšņa kungs (attēlā)! Organizējot Indexo akciju kotāciju Rīgas fondu biržā pirms vairāk nekā gada, akciju kotācijas noteikumos Jūs personīgi iekļāvāt...

Foto

Tu

Netiesājiet, tad jūs netapsit tiesāti; nepazudiniet, tad jūs netapsit pazudināti; piedodiet, tad jums taps piedots. (Lūkas 6:37)...

Foto

Kariņa redzējums ir mans redzējums: jo vairāk, jo labāk!

2023. gada 21. un 22. augustā Rīgas pilī esmu ticies ar visiem Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, pārrunājot...

Foto

Tautvaldība un globālisms

Tautvaldība, ja tā to var nosaukt, ir pirmatnējās demokrātijas forma, kur katra kopiena, dzimta vai ģimene izvēl savu pārstāvi iekšēju vai ārēju jautājumu...

Foto

Tikai nesmejieties, man atkal ir priekšā lieli dzīves lēmumi

Labrīt. Man šodien ir jāpieņem lieli dzīves lēmumi. Šajā pusgadā esmu piedzīvojis savas dzīves lielāko nodevību. Mani...

Foto

Brīvību pilsonim Ivanovam!

Es, Diana Uliganets, esmu uzņēmēja Igora Ivanova dzīvesbiedre un pilnvarotā persona. Man ir Ukrainas un Ungārijas dubultpilsonība. Jau ilgāku laiku dažādu objektīvu apstākļu,...

Foto

Es ar prieku uzticēšu jaunajai valdībai atrisināt visas aktuālās problēmas, kaut skaidrs, ka tas nav iespējams

Šodien, 2023. gada 17. augustā, esmu saņēmis ministru prezidenta Artura...

Foto

Izlasot Imanta Parādnieka viedokli par kara nodokli

Atvainojos visiem, kas šodien lasa informāciju tikai par Krišjāņa Kariņa demisiju un jaunas Latvijas valdības izveidi. Šajā rakstā tā...

Foto

Urā, vēlēšanās gan mēs zaudējām, toties divus gadus vēlāk uzvarējām KNAB!

15.jūlijā stājies spēkā Administratīvās rajona tiesas spriedums lietā, kurā četri deputātu kandidāti no Jaunās Vienotības un Latvijas...

Foto

Bez siles mēs nevaram un negribam!

Kustība “Par!” lēmusi turpināt darbu Rīgas domes vadībā, īstenojot 2020. gadā iesāktās pārmaiņas rīdziniekiem. Mēs turpināsim izglītībā iesākto, uzlabojot skolēnu...

Foto

Elektrības sadales tarifi - kļūda, kas tiks izlabota decembrī...

Laiku pa laikam sabiedrības viedoklis tomēr tiek ņemts vērā. Premjers ir apsolījis decembrī pārskatīt sadales tarifus. Tātad...