Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar kurām mēs esam saskārušies vairākām latviešu paaudzēm (un ne tikai) tik labi pazīstamā un iemīļotā uzņēmuma "Dzintars" maksātnespējas procesā. Un šeit diemžēl neiztikt bez valsts iejaukšanās.

2019.gada 12.novembrī Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa pieņēma lēmumu par AS "Dzintars" maksātnespējas procesa uzsākšanu, par maksātnespējas administratoru nozīmējot Jāni Ozoliņu.

Maksātnespējas process turpinās joprojām, tomēr visas darbības, ko līdz šim ir īstenojis maksātnespējas administrators, ar lielu ticamību ļauj spriest par to, ka kreditori, tai skaitā valsts Valsts ieņēmuma dienesta personā, kļūs vai, pareizāk sakot, jau ir kļuvuši par cietušajiem konkrētajā procesā, ko nevar teikt par pašu maksātnespējas administratoru.

Viens no galvenajiem nenodrošinātajiem kreditoriem Iļja Gerčikovs, kurš lielāko daļu no savas profesionālās dzīves ir veltījis AS "Dzintars" un ir vairāk nekā 200 patentu autors, vēl pirms maksātnespējas procesa uzsākšanas izteica bažas, ka gadījumā, ja neizdosies stabilizēt uzņēmuma darbību, tad maksātnespējas procesā AS "Dzintars" preču zīmes var nonākt negodprātīgās rokās vai tiesības izmantot preču zīmes var tikt neatgriezeniski zaudētas. Tas var draudēt ar patērētāju maldināšanu, ja jaunais AS "Dzintars" īpašnieks izmantos esošās preču zīmes savu produktu ražošanā.

Diemžēl visas Gerčikova kunga bažas ir apstiprinājušās. Intelektuālā īpašuma tiesības uz būtisku preču zīmju apjomu tika zaudētas maksātnespējas administratora Jāņa Ozoliņa rīcības dēļ, savukārt galvenā preču zīme "Dzintars" tika pārdota vai, pareizāk sakot, atdota kā bonuss MAS "Dzintars" aktīvu pircējam par pazeminātu cenu.

Lūk, konkrēti fakti: tiesas procesa materiālos strīdā par MAS "Dzintars" preču zīmju īpašumtiesībām visu AS "Dzintars" preču zīmju, licenču un patentu aplēstā vērtība saskaņā ar revidēto uzņēmuma 2017.gada darbības pārskatu bija 1 305 939,00 eiro. Neskatoties uz to, visas MAS "Dzintars" preču zīmes tika pārdotas par 100 000 eiro. Šeit rodas pamatots jautājums, kā un kāpēc 87 preču zīmes, patenti un licences varēja tikt pārdotas par 100 000 eiro. Jāatzīmē, ka pats maksātnespējas administrators iesniedza tiesai MAS "Dzintars" intelektuālā īpašuma novērtējumu, kas būtiski pārsniedza minētos 100 000 eiro.

Būtiski atzīmēt, ka galvenās preču zīmes - grafiskās preču zīmes "Dzintars" - novērtējums vispār netika veikts. Gluži tāpat kā netika organizēta grafiskās preču zīmes izsole. Vispārpieņemtā pasaules prakse nosaka, ka preču zīmes vērtība ir nosakāma atbilstoši tās piepildījumam - daudzus gadu desmitus uzņēmums ar saviem kvalitatīvajiem produktiem sekmēja patērētāju uzticamību preču zīmei, tādējādi palielinot preču zīmes vērtību un reputāciju.

Neskaitāmi iesniegumi Maksātnespējas kontroles dienestā diemžēl pierādīja dienesta neefektivitāti, ņemot vērā, ka visi kreditoru iesniegumi tika izskatīti formāli, pēc būtības pāradresējot sūdzības pašam maksātnespējas administratoram, kura atbildes arī kalpoja par pamatu Maksātnespējas kontroles dienesta formālajām atbildēm. Šajā gadījumā diemžēl ir jāsecina, ka Maksātnespējas kontroles dienests darbojas tikai un vienīgi maksātnespējas administratora interesēs.

Diemžēl šī maksātnespējas procesa ievaros arī nodrošinātie kreditori, tai skaitā Valsts ieņēmuma dienests, rīkojās negodprātīgi un, neskatoties uz pārējo kreditoru atkārtotiem lūgumiem un Latvijas Republikas likumā noteikto 5% robežu, atbalstīja maksātnespējas administratora papildu izdevumus ārējo "palīgu" (juridiskie pakalpojumi, investoru meklēšanas pakalpojumi u.c.) piesaistei 503 303,12 eiro apmērā.

Būdami kreditori, mēs lūdzam Valsts ieņēmumu dienestu un Maksātnespējas kontroles dienestu neatbalstīt šādas izmaksas. Maksātnespējas administratora rīcībā bija kompetentās valsts iestādes un to kapacitāte, tāpēc maksātnespējas administratoram nebija nekāda pamatojuma piesaistīt papildu ārpakalpojumus pusmiljona eiro vērtībā. Šis izskatās pēc apzinātas finanšu līdzekļu "izņemšanas" par labu maksātnespējas administratoram. Tomēr, neskatoties uz atkārtotiem iesniegumiem, mūsu aicinājumi nepieļaut šādu nepamatotu finanšu līdzekļu izlietojumu nebija sadzirdēti.

Esam spiesti konstatēt, ka maksātnespējas process Latvijā ir neefektīvs un nestrādā ne valsts, ne kreditoru interesēs.

Novērtē šo rakstu:

130
7

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Nedrīkst Ropažu pašvaldības finanšu problēmas risināt uz darbinieku rēķina

FotoJau kādu laiku cirkulē baumas, ka tiek organizēta Ropažu novada domes esošās varas nomaiņa. Šīs runas sākās ap to laiku, kad noslēpt Ropažu novada finanšu problēmas vairs nebija iespējams. Šobrīd, lai pašvaldība varētu savilkt galus kopā, tiek ļaunprātīgi iznīcinātas kapitālsabiedrības, nemaksājot par veiktajiem darbiem.
Lasīt visu...

21

Vai līdz rudenim gaidāms pamiers?

FotoDrīzumā varēs noskaidrot, cik lielā mērā ir patiesas sazvērestību teorijas attiecībā uz Zeļenska un Baidena nerakstītajām sadarbībām. Šo teoriju ticamība izgaismosies tad, ja tuvākajā laikā sāksies miera sarunas, - pirmās pazīmes steidzamu sarunu taustāmiem iemesliem ir pamanāmas.
Lasīt visu...

12

Kā saimnieks pavēlēs, tā runāsim! Galvenais - nedomāt!

FotoPortālā Pietiek.com kādu laiku atpakaļ atļāvos publicēt pārdomas par ASV, Izraēlu. Biju pārsteigts, cik daudzi cilvēki lasa šo portālu. Daži, sauksim tos par “īstiem patriotiem”, kas balso par Vienotību un patiesi tic, ka vara visu dara pareizi un cilvēku labā, sarunā teica - kāpēc ienīsti amerikāņus un ebrejus? Nē, man riebjas ASV un Izraēla, divas terorismu izplatošas organizācijas. Cilvēkus, kuri dzīvo teroristu pārvaldītajās teritorijās, es neienīstu, man viņu žēl. Stokholmas sindroms ir nopietna mentāla problēma.
Lasīt visu...

21

Šprotes nepieņems cūku labturības prasības

FotoJa kādam ir klusas aizdomas, ka mēs te sēdēsim un gaidīsim vēl vienu okupāciju – jums ir jālasa tālāk. Ja kāds domā, ka virsrakstā pieminētais dzīvnieks ir nacionālā naida kurināšana – lasiet, lasiet… Starp citu, likums par cūku labturības prasībām ik pa laikam tiek pilnveidots. Meklējiet rakstos. Kas attiecas uz šprotēm – tās ar cūkām kopā neiet ne pēc dzīvesveida, ne pēc garšas. Un jūs labi saprotat, ko šo rindu autors ar to ir domājis.
Lasīt visu...

6

Ja reiz prezidents dod „mājienu ar mietu”, tad mēs, protams, atvainosimies

FotoLsm.lv 24.februārī Ukrainas kara gadadienā savā komiksu sadaļā publicēja autores Gundegas Evelones "Cūku komiksu" ar nosaukumu "Ukrainai ir jāuzvar". Šie komiksi ir zīmējumi par aktuālo Latvijā un pasaulē. Komiksam ir sava "cūku" izcelsmes leģenda, kas atrodama pie katra jaunākā komiksa. Faktiski cūka komiksā var būt ikviens no mums. 
Lasīt visu...

21

Izglītības reforma kā valsts pārvaldes vājuma spoguļattēls

FotoProblēmas VAS “Pasažieru vilciens” darbībā un neauglīgās diskusijas par skolu reformu kārtējo reizi apliecina valsts izpildu varas ieslīgšanu pamatīgā attīstības krīzē, taču šis fakts netiek īsti pat atzīts. Līdz ar to iztrūkst kritiskas analīzes.
Lasīt visu...

21

Vai birokrāts - mūsu kungs?

FotoDomājams, katram no iedzīvotājiem kādreiz ir iezibsnījusi doma, kāpēc ir jāmaksā nodokļi? Nodokļu maksāšanas jēga būtībā ir savākt resursus tajās nozarēs, kas prasa lielus ieguldījumus. Ne velti nodokļus vispirms sāka maksāt tur, kur bija lieli apūdeņošanas darbi. Piemēram, izveidoja dambi, lai palu laikos neapplūstu lauksaimniecības zemes.
Lasīt visu...

21

Nepieciešamais ļaunums – 2. daļa: derīgie idioti un jātnieki bez galvas

FotoĻenins aktīvākos fanus partijas iekšējās sarunās nekautrējoties mēdza saukt par noderīgajiem idiotiem - poļeznije idioti
Lasīt visu...

21

Karš kibertelpā

FotoKrievijas Ārējās izlūkošanas dienests (SVR) ir izmantojis ievainojamību, kas tika atklāta 2023. gada sākumā populārā Čehijas programmatūras giganta “JetBrains” produktā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Gauss – kas viņš ir? Vairāk Ostaps Benders vai Maikls O’Līrijs?

Patiesības mirklis par airBaltic spējām segt obligāciju saistības arvien tuvāk. Attiecīgi arī Gausa retorika arvien nepārliecinošāka un...

Foto

Ak, eglīte...

Pēdējās darbdienās pirms Ziemassvētkiem netālu no manām mājām parādījās trīs hektāru kailcirte egļu mežā vietā, kur to galīgi nebiju gaidījis. Līdz likumā noteiktajam galvenās...

Foto

Tramps esot atkal ko sliktu pateicis. Iespējams. Tomēr - kas notiek Latvijā?!

Katrā valstī ir "stratēģiski svarīgas" jomas. Diemžēl, vērtējot savus kolēģus, ārstus un viņu absolūti...

Foto

Saeimas deputāti pamazām sāk kaut ko nojaust

Redzot grūti un ļoti dārgi risināmo problēmu apjomu Satiksmes ministrijā, deputāti beidzot nonāca pie atskārsmes, ka ir stipri nokavējuši...

Foto

Nu nevarēja jau cerēt, ka Latvija nesaķers šo „progresīvo” infekciju, bet gan jau pāries arī tā

Bet, klau, esot tādi "progresīvie". Cik lasu soctīklos, tādas sniegpārslas,...

Foto

„Vienotība” ir kā gangrēna uz kādas no ekstremitātēm, kas ir jāamputē, atdalot to no ķermeņa - tautas

Politiskā komunikācija ļoti ietekmē sabiedrības viedokļus un uztveri. Kas...

Foto

Par jaunā „Rail Baltica” dzelzceļa tilta būvniecību: naudas nav, taču būvējam!

Vismaz uzbūvēsim trīs labā krasta balstus ar laidumiem, un tad jau redzēs, varbūt pat saimniecībā...

Foto

"Latvijas pasta" nesmukumi, jeb Linkaita saimniekošanas rezultāti Satiksmes ministrijā nebeidz pārsteigt

Nule pēc virknes skandālu atkāpās "Latvijas pasta" padome. Tā tam arī vajadzēja būt, taču kurš...

Foto

Krievu latvieši, nevis Latvijas krievi: latvietībai jākļūst par lipīgu, pievilcīgu zīmolu

Raksta beigās piedāvāšu neizmantot "Latvijas krievu" vai "Latvijas ukraiņu" terminus, kad runājam par Latvijas pilsoņiem....

Foto

Viss ir lieliski, tikai neprasiet mums neko par tiem 200 miljoniem eiro, ko mums vasarā atkal vajadzēs no nodokļu maksātāju kabatas!

Apkopojot 2023.gada nozīmīgākos statistikas datus...

Foto

Dzintars izēd Kiršteinu - un kas tālāk?

Vēl tikai slinkais nav uzrakstījis par Aleksandra Kiršteina izlingošanu no pašpasludinātās nacionālās apvienības (NA). Iespraudīšu arī savus ķešā aizķērušos...

Foto

Kāpēc LTV nespēj un nevēlas raidījumus organizēt efektīvi un operatīvi?

Latvijas televīzija aktīvi jau vairākas dienas reklamē 6.februāra raidījumu ar konkrēta "viesa" piedalīšanos. Viņš nav izcils zinātnieks,...

Foto

"Pasažieru vilciena" valde atrod "pārmijniekus"

Izcils „ViVi” valdes paziņojums! Tikai vienā teikumā ir izdevies pierādīt visu savu nekompetenci. AS "Pasažieru vilciens" jaunajai padomei laikam vairs nebūtu...

Foto

Briškena politiskās bezatbildības un profesionālās nespējas dēļ ir apdraudēta turpmākā Latvijas reģionu ekonomiskā attīstība

Nacionālā apvienība (NA) rosina izteikt neuzticību satiksmes ministram Kasparam Briškenam (Progresīvie), to...

Foto

Re, cik smuki es varu izteikties arī par skolu slēgšanu (bet tās vienalga tiks slēgtas)

Skola ir kas vairāk par ēku pagasta vai pilsētas vidū. Diskusijām...

Foto

Ja iedzīvotājiem jāgatavo sava 72 stundu soma, tad sabiedrība grib redzēt, kā savu “somu” kārto valsts

72 stundu soma un klausies radio! Mani šis nemierina. Ne...

Foto

Gulags pie apvāršņa

Krievijas Valsts domes valdošās frakcijas “Vienotā Krievija” deputāts ar ģenerāļa uzplečiem Andrejs Guruļovs neslēpj, ka jāatjauno gulaga tipa nometnes, lai tie, kas iekšzemē...

Foto

Skola, kurai paveicās

Varbūt zinošie apzinās, ka tuvojas kas neizbēgams, un tāpēc, laikus atkāpjoties, tiek "dedzināti tilti", vien žēl, ka šīs ugunis mums tiek pasniegtas kā nepieciešamība mūsu tumsonības...

Foto

Pilnmēness mistērijas

To, ka Mēnesim ir ietekme uz planētas Zemes dzīvi un arī cilvēku psihi, mūsu senči tika pamanījuši jau sen. Latvijā dzīvojošiem ir it sevišķi...

Foto

Svarīgi nekļūt atkarīgiem no svešas žēlastības!

Ir kāds vēsturisks janvāra datums, kuru parasti aizēno gan barikāžu laiks, gan, mazliet mazāk, arī 13.janvāra nemieri. Gan nesenie, gan...

Foto

Par atbildību pašreizējā haosa un nebūšanu sakarā pasažieru vilcienu satiksmē

Tā kā 15 gadus nostrādāju VAS "Latvijas dzelzceļš" atbildīgā amatā, tad man ir gana daudz pieredzes...

Foto

Krišjānis Kariņš kļūst par apkaunojumu Latvijas politikai un arī savai partijai

Saeimas deputātu grupas vizīte Ķīnā un Krievijas graudu tranzīts caur Latviju pēdējās nedēļās ir politiskās...

Foto

Atkal

Atkal zobens pacēlies pār dažām skolām, šoreiz Kurzemes pusē. Aizķēra, jo vienā no tām savlaik esmu strādājusi. Laikam vēršot ciet. Nē, vēl jau nekas neesot...

Foto

Īss komentārs par uzņēmēja Guntara Vītola izteikto viedokli “airBaltic” un tā nulles vērtības sakarā

Viss ir pareizi, un žetons Guntaram par drosmi, tikai jebkuram cilvēkam, kuram...

Foto

Kas mums pieder?

Valsts esot mēs, mēs esot bagāti - mums pieder meži, vien koku cenas mums ir augstākas kā Norvēģijā un Zviedrijā, mums pieder spēkstacijas,...

Foto

Vienu "sabiedrisko" mediju mums būs daudz vienkāršāk kontrolēt un komandēt nekā divus!

Ceturtdien Saeimā galīgajā lasījumā gandrīz vienprātīgi atbalstīja Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanu no...

Foto

Tā kā KNAB Straume ir piebarots, Kariņš bez bažām var par nodokļu maksātāju naudu doties priekšvēlēšanu braucienā uz Valmieru

2024. gada 17. janvārī ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš dosies reģionālajā...