Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Esmu Zolitūdes traģēdijā bojāgājušās personas meita. Savu spēju un iespēju robežās piedalos gan Cietušo biedrības darbos, gan mēģinu pati ietekmēt situāciju, konkrēti:

- februāris, 2020. - tikšanās laikā "ar prezidentu", kas rezultātā bija tikšanās ar sekretāru, par Traģēdijas piemiņas dienu, izmantojot iespēju, iesniedzu "prezidentam" vēstuli par tēmu, ka nekas būvniecībā nav mainījies - konkrēti minēju, ka paraksti tiek viltoti. (Zolitūdes lietā vairākkārt apsūdzētās personas apgalvoja, ka neko nav parakstījušas.) Saņēmu sausu atbildi no Ekonomikas ministrijas, ka "viss kārtībā, jo taču tiks ieviesta BIS sistēma, kur nekas tamlīdzīgs nebūs iespējams”.

- 08.06.2020. - Pļavnieku Maximas veikalā tecējis ūdens no griestiem spēcīgas lietus gāzes dēļ, it kā tika veikta evakuācija no veikala. Neesmu prasmīgs FB lietotājs, bet mēģināju publiski jautāt Maximas komunikācijas vadītājai komentāru par šo notikumu. 

- 31.03.2021. - kad uzzināju, ka kriminālprocesā apsūdzētās personas Re&Re un Andris Kalinka vada Novira Plaza būvniecību Rīgas centrā. Vērsos pie vairākām Novira atbildīgajām personām ar jautājumu, vai viņiem nerūp reputācija, sadarbojoties ar šīm personām. Protams, nekādu atbildi nesaņēmu.

- 10.05.2021. - vērsos ar "Trauksmes celšanas" instrumentu pie Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) ar šādu tekstu: "Vai var pieļaut, ka fiziskās un juridiskās personas turpina savu saimniecisko darbību būvniecības jomā, ja kriminālprocesa galīgais spriedums nav stājies spēkā? Ir runa par uzņēmumu „Rere būve” un arhitektu Andri Kalinku, objekts „Novira Plaza”." Atbildē saņēmu sausu atteikumu uz 2 lappusēm par to, ka es neatbilstu visiem nosacījumiem "Trauksmes celšanai".

Pa visu šo laiku sapratu, ka mediji diezgan izvēlīgi runā par šo tēmu. Informāciju, kuru nebūtu grūti atrast (piemēram, apsūdzēto personu nodarbošanās kopš traģēdijas), nesniedz. Tēlo izbrīnu, kad sadzird to no manis.

Šeit runāju par apsūdzēto personu Re&Re būvdarbu vadītāju Staņislavu Kumpiņu, kurš veiksmīgi turpināja savu karjeru uzņēmumā LNK valsts mēroga pasūtījumā - LU Zinātņu mājas Torņakalnā tapšanā. Šo redzēju savām acīm, jo dažus mēnešus strādāju būvlaukumā. Ir dzirdēts, ka arī citas apsūdzētās personas turpina piedalīties būvniecības procesos.

No tā es saprotu, ka visa būvniecības nozare (arī BVKB) spļauj cietušajiem sejā un turpina darboties pēc vecās shēmas. Personu, kura stingri ievēro noteikumus un likumus, saukā par "Žannu d'Arku". Uzskatu, visiem jāzina, ka apsūdzētās personas aktīvi darbojas būvniecības biznesā. Man nav iespējas šo informāciju detalizēti uzzināt un izplatīt, tāpēc vēršos pie medijiem ar lūgumu pacilāt  šo tēmu. Mans mērķis ir vainīgo personu noskaidrošana, sodīšana un, pats galvenais, traģēdijas nepieļaušana nākotnē. 

Novērtē šo rakstu:

165
6

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Stutes potei būt

FotoVarbūt vēl ir cilvēki, kas naivi iedomājas, ka viņu sadarbības sertifikāts ir uz mūžiem. Nekā tamlīdzīga. Kad iedod velnam mazo pirkstiņu, viņš paņems visu roku. Jau pirmā injekcija atstāj neatgriezenisku ietekmi uz organismu. Taču, ja neesat “atstiepis kājas”, tad laiks stutes potei. Tā gan tiek reklamēta kā kruķis, kas balstīšot veselību. Tomēr, manuprāt, drīzāk būs kā miets pa pieri.
Lasīt visu...

6

Tā nebija nekāda provokācija, grāmatnīcas darbiniekiem tikai izskatījās!

FotoValsts darba inspekcija, veicot pārbaudes uzņēmumos, neizmanto provocējošas metodes vai taktiku. Tāda netika izmantota arī Jūsu norādītajā gadījumā, kas bija preventīva pārbaude, kuras ietvaros tika novērtēta arī epidemioloģiskās drošības prasību ievērošana.
Lasīt visu...

21

Viļņa Ķirša paziņojumi nav īsti korekti

FotoVides pakalpojumu uzņēmuma "Clean R" vārdā vēlos atvainoties visiem rīdziniekiem, kuru pārvietošanās pa Rīgas ietvēm nedēļas nogalē bija apgrūtināta. Situācija ir sarežģīta, taču darām visu, lai to iespējami ātri atrisinātu. Vienlaikus nevaru noklusēt faktu, ka "Clean R "pārziņā" Rīgā ir tikai apmēram 5% ietvju trijās priekšpilsētas. Rīgas ielas, tilti, atlikušie 95% ietvju ir namu apsaimniekotāju, autostāvvietu pārraudzītāju, kā arī pašvaldības un privāto uzņēmumu pārziņā.
Lasīt visu...

3

Kā ne tikai es, bet arī citi var nesolīt iekšlietu darbiniekiem

FotoKā bijušais iekšlietu ministrs vēršos pie valsts prezidenta un premjera ar jautājumu: kā tieši nākamā gada budžets atbilst šo valsts pirmo amatpersonu vēl pirms gandrīz gada publiski dotajam solījumam iekšējo drošību izvirzīt kā prioritāti 2022. gada valsts budžetā?! Atceros tikšanos ar valsts prezidentu Egilu Levitu šī gada janvārī, kurā tika panākta vienota izpratne, ka valsts iekšējās drošības stiprināšanai jābūt vienai no nākamā gada valsts budžeta prioritātēm.
Lasīt visu...

21

Kad valsts pārstāvji sāk rīkoties vienkārši pretīgi

Foto“Viņi bija divi, sievieti mēs neielaidām, jo viņa it kā bija aizmirsusi sertifikātu mašīnā.” Domājat, šis ir jauna spriedzes romāna pieteikums? Nē, tā ar dienas notikumiem vacapā dalās Zvaigznes grāmatnīcu darbinieki visā Latvijā.
Lasīt visu...

21

Ja zinātne tiek politizēta, mirst cilvēki!

FotoZinātnieki bioķīmijā un genomikā no pasaulē prestižām universitātēm un pētniecības institūtiem ir sākuši celt trauksmi par eksperimentos novēroto Covid vīrusa S proteīna RNS gēnu koda integrāciju cilvēka šūnu kodolā un tā rezultātā izraisītajiem bojājumiem cilvēka DNS jeb genomā. 
Lasīt visu...

21

Informatīvie tēli

FotoBieži par ticību mēs saucam to, kas patiesībā ir naids pret citas pārliecības, morāles un dzīvesziņas cilvēkiem. Bieži mūsu tā saucamā ticība ir nevis pašu pasaules skatījumā, pārliecībā un rīcībā, bet sektantiskā citu noliegšanā.
Lasīt visu...

3

Cik labprāt mēs pareizi sadalītu naudu, tikai neprasiet, kam mēs to atņemtu

Foto2022. gada budžets ir pēdējais valsts budžets, kuru pieņems 13. Saeimas sadrumstalotā valdība. Diemžēl arī “pēdējais budžets” nerisina Latvijas ieilgušās problēmas veselības aprūpes un sociālā atbalsta finansējumā. Tā vietā, lai ieguldītu Latvijas labklājībā un ilgtspējīgā attīstībā, tūkstošiem eiro liels atbalsts caur “deputātu kvotām” tiek novirzīts apšaubāmiem mērķiem un tiem pakļautiem nodibinājumiem.
Lasīt visu...

21

Prātā nāk "Suņa sirds" un iedzīvotāju sapulce ar Švonderiem un Šarikoviem

FotoNekomentēšu Vestardu Šimku. Tā ir viņa izvēle. Nekomentēšu par Covid-19 vakcīnām, jo neesmu ārsts vai eksperts. Nekomentēšu valdības darbības epidemioloģiskajā drošībā, jo kurš gan par to vēl nav izteicies...
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Sasparojoties Ministru prezidentam un nozares ministram kā ekonomistam, veselības aprūpes reformu varētu veikt relatīvi ātri

Veselības aprūpes sistēma sasniegusi kritisko punktu un sabruks, ja turpmāk par...

Foto

Runāsim atklāti: faktiski finanšu sektors šobrīd ir kļuvis par viena valsts dienesta vadītājas īstenotās politikas upuri

Pirms dažiem gadiem gan ierēdniecība, gan politiskie lēmēji pēc neskaitāmiem...

Foto

Vainot sabiedrību, ka politiķi ir noveduši valsti pie sašķeltības, var tikai paši politiķi

Ierobežojumi turpinās, un arī protesti turpinās. Cēloņsakarība ārkārtīgi vienkārša un to izsaka Delfu raksta pēdējā...

Foto

Hunta, sargies buntavnieka!

Sāksim ar to, kas manā skatījumā ir hunta. Tie ir 62 deputāti, kas veica valsts apvērsumu, atņemot balsstiesības t.s. deputātiem-antivakseriem. Pučistiem jāpieskaita arī...

Foto

Viltus zaļuma parāde Glāzgovā

Ar apņemšanos par globālās sasilšanas ierobežošanu un skaļiem saukļiem par virzību uz fosilā kurināmā izskaušanu, noslēgusies ANO klimata konference (COP26) Glāzgovā. Visnezaļākā...

Foto

Es iestājos par principu “baznīcu baznīcai”

Arvien skaļāk publiskajā telpā sevi piesaka sakrālā mantojuma tēma. Apsveicami, ka diskusijās par Svētā Pētera baznīcas tālāko likteni sabiedrība nav...

Foto

Nu cik var gvelzt par vīrusu un pandēmiju visādu sviestu?! Kā nav pašiem apnicis!

Divu gadu laikā nebeidz pārsteigt idiotisma līmenis, kas turpina arvien sazelt ap...

Foto

Zemes piespiedu nomas attiecības tiek izbeigtas netaisnīgi, uzliekot jaunu slogu dzīvokļu īpašniekiem

Pieņemot “Piespiedu dalītā īpašuma privatizētajās daudzdzīvokļu mājās izbeigšanas likumu”, daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašniekiem tiek...

Foto

Glābiet, palīdziet un jūtiet līdzi, zemes baroniem atņem peļņu!

29. oktobrī spēkā stājās Tieslietu ministrijas (TM) izstrādātie un Saeimas pieņemtie grozījumi likumā "Par atjaunotā Latvijas Republikas...