Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Es citkārt domāju, kas tad ir mans noziegums pret valsti ar nosaukumu Latvija. Uzdošu jautājumus ikvienam, kurš mani apliek, nīst utt. Sākšu apgrieztā secībā.

1. Nepiedalījos Saeimas sēdēs, no kurām esmu izslēgts? Mani neviens neaizstāvēja no tiem, kas pārmet, ka neesmu bijis Saeimā, no kuras mani izslēdza. Patiesībā tikai dalbajobi to nespēj saprast. Bet par to nav jāienīst mani, ka esi dalbajobs un nesaproti, ka esmu izslēgts no Saeimas. Neapvainojieties – tie d., tas nav ļauni, bet ar humoru.

2. Aizvedu bērnus, lai viņiem būtu laba izglītība un drošība. Jo Latvijā viņi ir apdraudēti gan fiziski, gan viņu nākotne, pateicoties iznīcībai, ko nes Kariņa Levita Rinkēviča režīms. (Jūs neredzat to arvien pieaugušo tukšumu Latvijā? Es redzu, jo daudzi citi vecāki rīkojas tieši tāpat.) Cik atminos, neviens no aplicējiem nekad nav bijis blakus, kad maniem sīčiem ir temperatūra vai vajag nopirkt jebko, ēst, drēbes utt. Ja maniem bērniem kas notiktu, internets pusi dienu pašausminātos un aizmirstu. Es iegūtu pusi dienas fake līdzi jušanu, ja apdraudētu savus bērnus. Man kā tēvam ar to ir par maz. Bet tas nav noziegums, par ko mani ienīst vai nolikt.

3. Es kā politiķis esmu atklājis entās shēmas, ieskaitot Kariņa Skolas ielu 2, vienmēr esmu balsojis par tautu, rīkojis protesta akcijas, kas ir normāla demokrātiskas valsts sastāvdaļa. Kas ir mans noziegums kā politiķim? Tādu nemaz nevar būt, jo ne sekundi neesmu bijis vara. Tātad mani ienīst vai nu propagandas upuri, vai tie, kuri šo propagandu rada. Bet normālam cilvēkam taču ir skaidrs, ka politiķis Gobzems vainīgs ir tikai pie tā, ka ir īsts.

4. Kāds ir mans noziegums, esot advokātam pirms tam? Esmu man nepazīstamiem cilvēkiem panācis kopskaitā miljonus kompensācijas. Valsts vēsturē lielākās. Turklāt uz sava laika un savas naudas rēķina. Tas ir noziegums? Vai noziegums ir desmitiem, desmitiem tūkstoši, ko kā fiziska persona esmu samaksājis nodokļos, nevis kā Kariņa sieva Skolas ielā 2 smuki caur ofšoru darījumiem. Jūs jau saprotat.

5. Kas ir mans noziegums? Ka es neciešu katru dienu? Vai ka neglābju? Ko man ir pienākums glābt? Šodien saņēmu kārtējos 5 tūkstošus sodos tikai par to, ka man uzvārds ir Gobzems, neatminos, ka kaut viens būtu glābis mani no tiem. Neviens no tiem, kurš šeit ierakstīs naida vai aizskarošu komentāru, nekad nav man palīdzējis vai izdarījis vairāk. Bet kas ir mans noziegums, ka mani jānīst? Tā arī nesapratu.

6. Varbūt tā ir skaudība? Vienkārši skaudība? Tikai par to, ka neesmu, nabadziņš, salūzis. Ka dzīvoju tālāk? Ka joprojām runāju tieši. Un, starp citu, ja Jūs domājat, ka Raivis Dzintars Jūs glābs ar pliku torsu un Abreni uz tā, tad es to apšaubu. Jo nekad Jūs līdz šim nav glābis, latviešu skaits Raivja valdīšanas laikā ir samazinājies visvairāk. Tāpat kā Vienotības. Bet nu Jums jau pateica priekšā, ko mīlēt un ko ienīst. Un arī par ko.

Nobeidzot. Atceros, ka pirmajās kara dienās ieliku paziņojumu, ka esmu gatavs uzņemt ukraiņu ģimeni. Ārprāts, kas sākās tviterī. Kā es tā varot. Kāds nelietis esmu. Nolēmu turpmāk par to klusēt un darīt klusējot to, kas jādara, jo tikai tviteris taču var rādīt, kas ir pareizie un kā ir pareizi. Ietīties karogos. Un sist sev uz pleca.

Tomēr post scriptum. Ir sajūta, ka tev jāizpilda zināms rituāls, lai iekļautos pareizajā sabiedrībā. Rituāla pirmā daļa ir publiska bļaušana par naidnieku, tad nākamā ir pierādīšana, ka esi lielākais patriots, un tad secīgi ir ieņemt “pragmatisku” pareizo runāšanu. Nevis taisnību, nevis patiesību, bet galvenais - lai būtu tāds nomierinošs tembrs, kad pasaki pilnīgu sviestu. Piemēram, kā Raivis Dz., ka ir padarījis lielu darbu - uzrakstījis pieteikumu zemessardzei un piezvanījis Mūrniecei. Kārtīgi nostrādājās, vajag atvaļinājumu. Es ironizēju.

Ziniet. Mani ienīst, jo esmu brīvs cilvēks. Tikai par to. Pamatā ienīst tie, kurus apdraudu. Vai nebrīvie. Bet šis raksts nav par mani, tas ir par jebkuru saprātīgi domājošu cilvēku. Jebkurš saprātīgi domājošais klusībā domā man līdzīgi. Pat, ja visam nepiekrīt.

Un vēl tomēr. Jā, karš ir nežēlīgs. Kara blakne ir iespēja tikt izvarotam, nogalinātam. Tas ir vājprātīgi šausmīgi. Buča, Groznija, Srebreņica, Alepo, napalms Vjetnamas džungļos, un tad es skatos uz Gaja Jūlija Cēzara statuju un domāju - tas nekad nebeigsies, jo nekad nav beidzies. Paies laiks un dzīvos tālāk. Šoreiz tikai tas tuvums. Un tā tuvuma sakarā es ļoti vēlos uzsvērt, ka no malas izskatās, ka mūs rauj iekšā. Naida un savstarpējas sašķeltības apjoms valstī ir ārprātīgs. Tas ir galvenais iemesls, kas apdraud valsts nākotni. Nespēt pārstāt nīst.

Mēs objektīvi dzīvosim paralēlās vidēs. Un mums ir jāiemācās dzīvot paralēlās vidēs. Kā somiem. Bez patosa. Mēs lepojamies ar savu valsti un savu nāciju, bet mēs netaisām šovu. Ārpolitiski pareizi būtu - mēs piegādājam ieročus ukraiņiem un atbalstam ukraiņu bēgļus bez skaļiem paziņojumiem. Tad ilgtermiņā mūsu vārdam būs lielāka nozīme. Tagad tajā vietā, lai risinātu svarīgus valsts iekšpolitikas jautājumus, visi ir metušies atzīmēties valsts ārpolitikas frontē. Tas ir pretēji valsts interesēm un pretēji tam, ko patiesi vajadzētu darīt, lai mēs būtu stipri kā nācija attiecībās ar totalitāro kaimiņu.

Mēs it kā zinām savu vēsturi, bet neņemam vērā tās kļūdas, nepieļaujot kuras, varēja novērst traģēdiju vēsturē. Turklāt stipri kā nācija varam būt tikai tad, ja esam vienoti, un mūsu tautsaimniecība spēj nodrošināt atbilstošu dzīves līmeni iekšpolitiski. Nekas pagaidām no tā nav. Mūsu politiķu ņemšanās ar ārpolitikas bļaustīšanos ir nožēlojama. Paskatieties uz somiem.

Mūsu vara - Rinkēvičs, Kariņš, Pabriks un Co. - dara visu pretēji Latvijas interesēm. Jautājums - uzdevums vai pašu stulbums? Es ne par robežu. Par visu kopā. Neviena nopietna NATO valsts tā nedara kā Rinkēvičs un Pabriks. Pavērojiet! Mēs dodam rindu iemeslu agresijai. Respektīvi, sākam šo procesu. Te mainīsies politiskā kārtība, tā turpinot. Latviju acīmredzami grūž bezdibenī! Un kaut to saprastu vairākums pēc iespējas drīzāk! Tās ir tikai manas personīgas pārdomas, un tās ilgtermiņā atkal būs pareizas, kā lielākoties vienmēr ir bijis.

Un vienlaikus. Gribētu aicināt saglabāt vēsu prātu. Karš ir sliktākais, kas var notikt cilvēku pasaulē, taču pat 21. gs. faktiski nav nevienas dienas, kad kaut kur nekarotu un nenogalinātu cilvēkus. Kopš gadsimta sākuma katru gadu karos iet bojā ap 55 tūkstošiem cilvēku. Viņu nāve ir drausmīga un bezjēdzīga, taču tas notiek.

Kopš 2. pasaules kara pirmoreiz karš ir pienācis mums tik tuvu, un tas ir briesmīgi. Karam nav attaisnojuma no morāles viedokļa, taču vienai absolūti mazai daļai cilvēku tas ir bizness un iespēja mainīt varas samēru kādā reģionā vai pat planetārā mērogā. Tāpēc kari arī tiek organizēti.

Lai karu varētu organizēt, ir jārada naids, neapturams naids starp pusēm, kuras tiek gatavotas karam. Pēc tam tas ir jāuztur. Tas ir informatīvā kara uzdevums. Informatīvais karš sākas krietni pirms "karstā" kara. Pie mūsdienu iespējām nav iespējams atšķirt feiku no fakta. Visām šīm bildēm un video ir tikai viens uzdevums - radīt un uzturēt naidu. Tāpēc pēc iespējas es personīgi cenšos neskatīties šīs šausmas, jo karš nobriest mūsu prātos.

Mums svarīgākais šodien ir nepieļaut karu savā zemē. Neko daudz mēs tur gan izdarīt nevaram, taču vienu varam gan. Vismaz censties nešķelt sabiedrību. Nenostādīt vienu cilvēku pret otru, kultūru, valodu pret citu. Pārdomāt katru soli šajā laukā. Vai mēs ar to palielinām vai samazinām kara draudus. Vai papildu uzbraukumi vieniem vai otriem Latvijā, kas ir svarīgi šiem vieniem vai otriem, palielina vai samazina kara draudus? Nevajag radīt casus belli situācijas.

Slikts miers ir simtreiz labāks par karu. Slikts miers ir simtreiz labāks par karu. Un trešo reizi - slikts miers ir simtreiz labāks par karu. Pašreiz mums nekas it kā nedraud, jo esam Nato, taču viena provokācija vai vēsturē kārtējā dunču nakts var visu izmainīt vienā dienā. Es jūtu stipru naidu sabiedrībā, spriedzi, kādu nekad neesmu manījis. Tas mani biedē. Naids, ko lasu soctīklos. Naids, kas tiek pausts visur.

Es redzu, ka ar lielu varbūtību šogad būtiski pasliktināsies ekonomiskā situācija. Pieaugs nabadzība un cilvēku bailes par savas labklājības nākotni. Tiks meklēti vainīgie. Kariņš taču neizies tautas priekšā un neteiks, ka ir vainīgs, Vainīgais būs Putins, nevis Kariņš. To mēs redzam jau pēc Vācijas un dažu citu valstu piemēra. Eiropas ekonomiku, ļoti iespējams, sagaida drūms periods, ko apzīmē ar jēdzienu „stagflācija”, turklāt iespējams, ka pat vairāku gadu garumā.

Eiropa nav vienota, un visdrīzāk, ka izeju no krīzes katra valsts meklēs atsevišķi. Arī mums nebūs citu iespēju, kā tikai pašiem parūpēties par savu labklājību. Precīzāk sakot - pielikt visas pūles, lai kritums būtu pēc iespējas mazāks. Stāvoklis ir ārkārtīgi nopietns. Naida katls jau vārās. Ja nesamazināsim malkas padevi, tvaiks nonesīs vāku un "labvēļi" mūs iemetīs kara gaļas mašīnā. Es to negribu. Un ļoti ceru, ka Jūs arī ne.

Es citkārt domāju par propagandu. Šobrīd tas ir tik aktuāls temats. Ir pietiekami daudzi, kuri uzskata, ka propaganda skar tikai “tos tur, neizglītotos, kaut kur citur, nu tajos laukos vai tajā valstī”. Bet patiesībā propaganda nereti (es teiktu, gandrīz vienmēr) skar šķietami (vismaz viņiem pašiem tā liekas) saprātīgus ļaudis.

Piemēram, propaganda, ka politiķis Gobzems ir slikts. Kas par to liecina? Es rūpējos par saviem bērniem un ģimeni. Tas ir slikti? Vai - es mīlu dzīvniekus, man ir suņi un kaķis. Tas ir slikti? Es lasu grāmatas. Tas ir slikti? Esmu atteicies savulaik no savas profesijas, lai ziedotu savu laiku cilvēkiem, kam man nav pienākuma neko ziedot. Varbūt tas ir slikti? Es esmu strādīgs, sirsnīgs, man strādā galva, nedzeru, nesmēķēju, sportoju.

Un tad ir virkne ļaužu, kuri mani nepazīst, bet lej žulti. Tā žults ir analoga tai, ko lej ikviens propagandas upuris. Jo neadekvāta, ne ar ko nepamatota. Sevi nosaucu tikai par piemēru, bet gribu, lai saprotat - propaganda nav tikai Krievijā. Tā ir visur. Un daudzi jo Jums ir tās upuri. Propaganda ir manipulācijas līdzeklis un pēdējos gados īpaši nežēlīgi izmantots. Iedzīt bailes, naidu, radīt agresiju, depresiju, izmisumu. Propaganda reti kad propagandē labo. Tai ir cits uzdevums - pakļaut.

Pārpublicēts no Facebook

Novērtē šo rakstu:

90
46

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

FotoKāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez cipariem, bet vienkārši novērojums. Pārsmējos.
Lasīt visu...

21

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

FotoViens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās vēlēšanās — “Jaunās Vienotības” pārsvars pār Nacionālo apvienību, kaut gan aptaujas konsekventi rādīja pretējo, turklāt tas notika pēc tam, kad JV pārstāvis Arvils Ašeradens informēja sabiedrību par iespēju celt pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lasīt visu...

21

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

FotoŅemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica” (attēlā - tā pārstāve Inga Spriņģe) projekta “Šķelšanās” vērtēšanu un mediju redakcionālo brīvību, Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) skaidro pieņemto lēmumu. Fonds ir konstatējis, ka projekts nav īstenots atbilstoši konkursa nolikumam, kas paredz veidot saturu latviešu valodā, bet daļēji īstenots svešvalodā. Aktivitātes īstenotas ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu (MAF).
Lasīt visu...

12

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

FotoNesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka Saeimas vīri un sievas dzīvo pasaku valstībā. Vairums runātāju kaismīgi klāstīja, kas būtu jādara, bet neviens nerunāja, kas to traucēja paveikt jau, piemēram, pagājušajā gadā.
Lasīt visu...

21

Vieglprātība un nekompetence maksā dārgi

FotoIgauņi racionāli skatās uz „Rail Baltica” savienojumu ar Tallinu un lidostu. "29.maijā ielikts pamatakmens „Rail Baltica” Ülemiste pasažieru terminālim "Linda", kas nodrošinās ērtu tramvaja savienojumu ar Tallinas lidostu, pilsētas centru un ostu. Ülemiste termināla pabeigšana plānota 2028. gadā."
Lasīt visu...

21

Sākot no nodokļu celšanas un beidzot ar Francijas kodolvairoga attiecināšanu uz Baltiju: TOP 3 “interesantākās” idejas no partiju mutēm

FotoPartiju pašslavināšanās gaisotnē soctīklu īsajos formātos tās “aizmirst” paziņot dažādus svarīgus sīkumus, piemēram – kur ņemt naudu savu ideju finansēšanai. Tomēr tajās reizēs, kad saruna ir garāka par pusminūti, sāk parādīties interesantas idejas. Uzmanībai daži momenti, kurus ne katrs lasītājs vienmēr redz.
Lasīt visu...

21

Pārpratumi likumprojekta izstrādes gaitā (viena epizode)

FotoLikumprojektā "Grozījumi Civilprocesa likuma 594. pantā - Ieturējumu apmērs no parādnieka darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem" tā pirmajā lasījumā Saeima apstiprināja ieturējamu summu 10% no parāddnieka ienākumiem, kas nepārsniedz minimālās algas apmēru neatkarīgi no piedziņas veida. Tātad no minimālās algas 300 EUR mēnesī parādnieka ieturējamā summa sastādītu: 59,74 EUR/mēnesī (aprēķins: 700 - 10,5% Soc.nod. - 500 neapliek.summa - 23% IIN * 10% = 59,74).
Lasīt visu...

21

Eiroparlamenta reitingu līderis “lien bez ziepēm” savam galvenajam politiskajam sāncensim

FotoPiecu mēnešu garumā SKDS aptaujās līderu lomu ieņēmušās Nacionālās apvienības vadošais kandidāts Roberts Zīle nācis klajā ar unikālu atklāsmi: nevis pašu saraksta biedri esot tie labākie, bet gan viņa galvenais politiskais konkurents.
Lasīt visu...

21

Valsts kontrolei vajadzētu izvērtēt, cik pamatoti Sabiedrības integrācijas fonds vairojis „Re:Baltica” darbinieču labklājību un kā valsts šos līdzekļus varētu atgūt

FotoEs jums izstāstīšu kaut ko, ko LTV Ivo Leitāns jums neteica. Un viņš arī to nezina. Mans ģimenes uzņēmums pirms dažiem gadiem ir maksājis naudu portālam Delfi par manu dokumentālo filmu reklāmu. Abas reizes portals Delfi ziņoja saviem lasītājiem, ka ir skatāmas žurnālista Anša Pūpola dokumentālās filmas. Es ticu, ka portāls ļoti rūpīgi seko likumiem, kas aizliedz melīgas reklāmas izplatīšanu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Parodija par pārbaudi

Ceturtdien Ģenerālprokuratūra izplatīja ļoti savādu paziņojumu, kam it kā bija jānomierina prāti un jāatjauno uzticība politiskajai elitei, bet gluži otrādi – tā ne...

Foto

Lūdz tiesībsargu vērsties Satversmes tiesā par personu ar invaliditāti diskrimināciju

2024. gada 30. maijā Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrības valdes loceklis Raimonds Lejnieks...

Foto

Šoreiz Lembergs uzvar valsti

Centrālajai vēlēšanu komisijai (turpmāk - CVK) ir rakstiski jāatvainojas Aivaram Lembergam par liegumu balsot pašvaldību vēlēšanās, - tā nolēmusi tiesa....

Foto

Nes mieru man, nes mieru dvēselei!

Jau divus gadus publiskajā telpā aktualizēts jautājums par nakts trokšņiem un regulējuma caurumiem, kas liedz rast reālus risinājumus šai problēmai....

Foto

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

Kā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri....

Foto

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

Brīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā...

Foto

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm...

Foto

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

Mēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda...

Foto

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

Pēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un...

Foto

Būtu mēs labāk ēduši...

Latvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši...

Foto

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

Latvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai...

Foto

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

Rīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie...

Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...