Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Mana cīņa, jeb kāpēc boikotēšu vēlēšanas

Ex-seržants (liter.pseidonīms)
04.12.2013.
Komentāri (91)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Neseno traģisko notikumu iespaidā daudzi ir sākuši dziļāk analizēt procesus, kas notiek valstī ar domu, ka „tā dzīvot nevar”. Medijos ir parādījusies gūzma ar informāciju par nebūšanām, par ko līdz šim tika klusēts, un tas priecē. Tomēr vienmēr bija un būs ļaužu grupa, ko izmācīs tikai kaps. Arī pašreiz uz nelaimes fona notiek politmafijas pārgrupēšanās ar mērķi izsist sev maksimālas dividendes.

SC deputāts un ekonomists Zariņš, kam ar būvniecību ir bijusi minimāla saskare, izvēršas par to, ka, redz, esot jau brīdinājis par kāda tirdzniecības centra iespējamu sabrukšanu, ka balsojis pret būvinspekcijas likvidāciju (var nodomāt, ka jēga bija liela no tās inspekcijas, ja inspektors ieradās tikai uz būves nodošanu, lai pārbaudītu papīrus). Sudraba dibina kaut kādu tur mistisku tautas kustību un pati noģībst atbildot uz žurnālistu jautājumiem.

Un kā kronis visam Dombrovska demisija. Līdzīgi kā” veiksmes stāsta” sakarā arī tagad visur tiek slavēts un celts godā par „cēlo” rīcību, pat Krievijā. Nu nevaru es sevi piespiest noticēt, ka būs iespaidojies no 27.11. portālā Delfi publicētā L.Lapsas raksta „Viss notiek”, jo līdz šim tik sentimentāls esam nav manīts.

Drīzāk spiediens no citas puses vai precīzāk no divām pusēm - kaklaisaites kārtotājas Āboltiņas, lai celtu partijas paplukušo reitingu pirms vēlēšanām, no vienas puses un Lemberga ielikteņa Bērziņa no otras puses, lai valdībā iedabūtu ZZS. Labi būtu, ja kļūdos. Un, ja arī kļūdos, tad kopējo ainu tas nemaina - ne kāda Maxima, ne cits līdzīgs satricinājums nepiespiedīs politmafiju mainīt ierasto stiliņu. Tam nepieciešami iedarbīgāki līdzekļi.

Nepilnu gadu atpakaļ šaja portālā nopublicēju rakstu zem nosaukuma „Tā dzīvot nevar. Ko tālak?” http://www.pietiek.com/raksti/ta_dzivot_nevar_ko_talak.

Tajā rakstā, pieminot nevardarbīgās pretošanās teorijas pamatlicēju Džīnu Šārpu, nepievērsos sīkāk šai teorijai, uzskatīdams, ka vēl nav izsmeltas citas metodes. Tagad vairs tā nedomāju. Ņemot vērā pēdējo dienu laikā bieži dzirdēto retorisko jautājumu „ko darīt”, pievērsīšos šīm lietām nedaudz tuvāk.

Un tā, lai uzsāktu cīņu, ir jābūt skaidrībai trīs lietās: 1) par ko cīnīties; 2) pret ko cīnīties; 3) kā cīnīties.

Par ko cīnīties. Šeit var izdalīt divas grupas - morāli ētiskie jautājumi un ekonomiskās intereses. Par pirmo grupu ir rakstīts iepriekš pieminētā raksta preambulā, bet izvērstākā veidā to var atrast partiju programmās, ētikas kodeksos un „reformu un tiesiskuma” koalīcijas deklarācijā - http://www.vienotiba.lv/jaunumi/zinas/vienotiba -zrp -un -vl -tblnnk -vienojas -par -reformu - -un -tiesiskuma -koalicijas -izveidi/

Lai cīnītos par pirmajā grupā nosauktajām lietām nav obligāti jāapvienojas grupās vai organizācijas. To var darīt arī individuāli. Piemēram, kāds savā darbā sastopas ar korupcijas gadījumu, kas viņam no morāles viedokļa nav pieņemams, un tāpēc „nolej” infu kādam no medijiem, kuram ir ticība.

Otrs piemērs. Kādam riebjas klausīties „latvieša parastā” Berziņa murmulēšanu 18.novembrī pie Milldas, kas papildināta ar „patriota” Ušaka sarīkoto feijerverku. Nu tad kas liedz sev sarīkot alternatīvus svētkus, kaut vai ar draugiem vai ģimenes lokā. Lai Berziņš tusē ar saviem bimbiruļiem un maizīšiem.

Trešais piemērs. Pārrunājot lietas ar paziņām vai darba kolēģiem, bieži nākas secināt, ka daudzi no viņiem dzīvo informācijas vakuumā. Šeit noderētu saruna pie šņabja glāzes par tēmu „kā mani personīgi iespaido valstī notiekošais”.

Ja pieleks, ka „attiecas arī uz mani personīgi”, bet korumpantiem un valsts izzadzējiem dzīve tiks padarīta nervoza un stresaina, ticiet man, vilciens sakustēsies.

Sarežģītāk ir ar otru grupu. Dažādu sociālo slāņu un grupu ekonomiskās intereses nekad nesakritīs, un tas ir normāli. Tādēļ nevar teikt, piemēram, ka nemaksāšu nodokļus jo uzskatu, ka mazajiem uzņēmējiem pirmos trīs gadus nodokļi vispār nav jāmaksā. Prasībām ir jābūt pamatotām, un jācīnās, pirmkārt, par to, lai Tavs viedoklis tiktu uzklausīts un netiktu pieļauta atsevišķu grupu vai uzņēmumu lobēšana. Ja runā par nodokļu nemaksāšanu kā vienu no cīņas formām, tad tam ir jāiet komplektā ar citām cīņas metodēm, un vēlams to atstāt ka galējo metodi to pašu morāli ētisko apsvērumu dēļ.

Skaidrs ir viens - pirmā un otra grupa ir savstarpēji atkarīgas un mijiedarbojas.

Runājot par stāvokli būvniecībā. Nezinu, cik rūpīgi likuma idejiskais autors ekonomists - teorētiķis Vj.Dombrovskis ir uzklausījis speciālistu viedokli, bet Pavļuta paziņojums, ka jaunais likums ļaus stingrāk kontrolēt lietas, ir meli. Kā var būt stingrāka kontrole, ja tā vietā, lai pastiprinātu sertifikācijas prasības, regulāra sertifikātu atjaunošana (ik pēc 5 gadiem) vispār tiek atcelta! Izskatās, ka lielo būvfirmu lobēšanas rezultātā likums domāts pamatā, lai sarežģītu dzīvi mazajiem un atvieglotu lielajiem. Situācija būvniecībā pašreiz ir tāda, ka, izņemot gadījumus, kur darbojas koruptīvas shēmas, projektēts un būvēts tiek par tādām cenām, par kurām kaut ko izdarīt daudz maz kvalitatīvi nav iespējams un veic to tikpat „kvalitatīvi” speciālisti kvalitatīvas kontroles trūkuma apstākļos.

Lūk likuma bīdītāja Vj.Dombrovska, kam iepriekš ar būvniecību bija maz sakara, izteikumi par jauno likumu - http://www.delfi.lv/news/comment/comment/vjaceslavs-dombrovskis-jaunais-buvniecibas-likums-ilgi-gaidita-reforma.d?id=43142808.

Iesaku pievērst uzmanību, vietai kur runa ir par speciālistu sertifikāciju un klašu piešķiršanu būvuzņēmumiem. Iespējams, ka sakritība, un tomēr jāpiebilst, ka pašreizējais izglītības ministra Vj.Dombrovska padomnieks sporta jautājumos Jānis Kols ir būvuzņēmuma ar pārdesmit miljonu latu gada apgrozījumu LEC ( Latvijas energoceltnieks) bijušais īpašnieks.

Saskaņā ar publiski pieejamu informāciju 2007.gadā LEC īpašnieks Jānis Kols 100% uzņēmuma daļu pārdeva investīciju kompānijai Alta Capital Partners, savukārt 2011.gada februārī par LEC vienīgo īpašnieku kļuvis uzņēmējam Guntim Rāvim (Skonto Būve) par 60% pastarpināti piederošais uzņēmums SIA Energoholdings.

Kaut arī kārtība, kāda būvuzņēmumiem tiks piešķirtas minētās kvalifikācijas klases, pagaidām ir izstrādes stadijā, tomēr viss iet uz to, ka gala vārds būs kārtējam Ekonomikas ministrijā sēdošajam Pūcem,  kas piebarots caur dažādiem attīstības fondiem, kā jau tas bija parādīts iepriekšējās  Pietiek publikācijās.

Pret ko cīnīties. Šeit nav ko daudz diskutēt par to, kas ir tas trīsgalvainais pūķis - politmafija jeb korumpēta politiskā vara, kas saplūdusi ar uzņēmējdarbību kopā ar tās pakļautībā esošo valsts vai pašvaldību birokrātisko aparātu.

Kā cīnīties. Jau šeit pieminētā Džīna Šārpa pretošanās teorija balstās uz principu, ka jebkura vara nav viendabīga un sastāv no cilvēkiem. Turklāt vara balstās uz tautas paklausību valdošās elites vai līderu rīkojumiem. Sekojoši, ja tauta nepakļaujas rīkojumiem, tad elite savu varu zaudē. Tātad ir jāmeklē varas vājās vietas, lai, izrādot nepakļāvību konkrētā jautājumā, pasliktinātu to, kas jau tāpat nav labs, pievēršot tam vispārēju uzmanību.

Varas nomaiņa saskaņā ar Šārpu notiek trīs etapos:

1) Protesta akcijas, izveidojot lokālas protesta grupas ar mērķi pārbaudīt varas reakciju un sabiedrības pašorganizācijas spēju,

2) Valsts aparāta diskreditācija, aģitācija un nepakļaušanās akcijas,

3) Varas nomaiņa.

Teorijas pamatā ir doma, ka nevardarbīgās pretošanās metodēm ir jābūt kompleksām un nevar aprobežoties tikai, piemēram, ar streikiem un demonstrācijām vai piketiem. Kopā ir aprakstīts aptuveni 200 šo metožu.

Lai atvieglotu dzīvi LV drošībniekiem, uzsveru, ka nebūt neaicinu uz nekonstitucionālu varas gāšanu vai sabotāžu un diversijām, kas derētu totalitāriem režīmiem. LV tomēr, pateicoties dalībai ES, demokrātijas pazīmes vēl ir, kaut arī daži pašmāju vietvalži ne visai to vēlas. Runa ir par akcijām demokrātiskas valsts likumu ietvaros ar mērķi nostādīt varu tādā stāvoklī, lai tai nebūtu citas izejas kā īstenot reālas un efektīvas reformas, bet, ja pie varas esošie nav spējīgi uz to, tad vieta jāatbrīvo spējīgiem godīgu konkursu kārtībā.

Un nobeigumā par vēlēšanu boikotu kā vienu no nevardarbīgās pretošanās formām. Par to, kāpēc boikotēju pašvaldību vēlēšanas, jau rakstīju iepriekš - http://www.pietiek.com/raksti/balsot_vai_boikotet.

Tagad situācija ir nopietnāka. Tomēr no principiem neatkāpšos. Un vispār idiotisks jautājums - kāpēc nav jābalso? Kā var balsot par ko, kam neuzticies? Un runa jau ir nevis par atsevišķiem cilvēkiem, bet par sistēmu, kas pielāgos sev vai samals jebkuru, kas mēģinās no iekšpuses kaut ko mainīt.

Pielikumā - Dž.Šārpa grāmata „No diktatūras uz demokrātiju” (krievu val.)

Dokuments pdf formātā

Dokuments PDF formātā

Novērtē šo rakstu:

42
63

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Atklāta vēstule Latvijas Republikas 12. Saeimas deputātam Andrejam Judinam

FotoLatvijas Republikas 12. Saeimas 2017. gada 21. jūlija ārkārtas sēdē tika pieņemts lēmums ar nosaukumu “Par valsts nozagšanas pazīmēm un pirmstiesas izmeklēšanas kvalitāti kriminālprocesā Nr.16870000911” (turpmāk – Lēmums). Lēmumu sagatavojis un kā pirmais parakstījis Saeimas deputāts Andrejs Judins.
Lasīt visu...

20

Latvijas attīstība Šveika garā jeb ķemertiņu reģistram būt

FotoBrīdināts, ka pēc likuma par šķiņķa zādzību pienākas sods no 6 mēnešiem līdz 20 gadiem, krietnais kareivis Šveiks atbildēja, ka tādus likumus viņš nepazīstot. Nedomāju, ka likuma nezināšana glābs arī tos Latvijas iedzīvotājus, kuri nebūs reģistrējuši savus, atvainojiet, ķemertiņus jeb decentralizētās kanalizācijas sistēmas kopējā reģistrā. Labi, ka par šo pārkāpumu nedraud tāds sods kā Šveikam, taču arī 1400 eiro juridiskajām personām un 350 eiro fiziskajām ir gana liels sods, īpaši lauku reģionos dzīvojošiem pensionāriem.
Lasīt visu...

21

SS.LV un VID strīds parāda, ka dzīvojam represīvā valstī

FotoŠodien Cīrules kundze LTV paziņoja, ka strīds starp VID un SS.lv esot pievērsis uzmanību tam, vai būt godīgo nodokļu maksātāju pusē ir labi vai slikti. Var saprast tā: ja tu esi pret VID rīcību šajā gadījumā, tad tu atbalsti nodokļu nemaksātājus.
Lasīt visu...

21

Haltūra, ko veselības ministre Čakša sauc par likumprojektu un kas Kučinskim šķiet derīga

FotoLai novērstu uzmanību no veselības aprūpes pamatproblēmām – mediķu streika, zemas efektivitātes un kvalitātes, par ko nemitīgi atgādina Latvijas Banka un uzņēmēji, Veselības ministrija (VM) ir ķērusies noteikt pašvaldību lomas veselības aprūpē un pie Veselības aprūpes finansēšanas likuma, kurš pašreizējā versijā gan vairāk atgādina aprakstu uz pāris lapām salīdzinājumā ar Ministru kabineta (MK) noteikumiem Nr.1529 Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtība, kas ir vieni no apjomīgākajiem MK noteikumiem biezas mapes izskatā.
Lasīt visu...

21

Nevajag eksperimentēt ar sešgadniekiem

FotoLaikā, kad Izglītības un zinātnes ministrija gatavo apjomīgu nozares reformu, kas skar dažādus būtiskus jautājumus, tostarp t.s. sešgadnieku jautājumu, jāatceras, ka mēģinājumi ieviest šādas reformas jau ir bijuši, turklāt nesekmīgi. Dažādas idejas par to, cik gados bērniem jāuzsāk skolas gaitas, ir izskanējušas arī iepriekš, piemēram, kādreizējā ideja par t.s. nultās klases ieviešanu, obligāto izglītību no sešu gadu vecuma u.tml., taču neviena ideja nav nesusi pozitīvu rezultātu.
Lasīt visu...

12

Par "iztīrīto" Nacionālo mākslas muzeju un elitāri politisko kroni

FotoPēc ilgstošas rekonstrukcijas 2016. gadā vasaras sākumā cilvēku apskatei tika atvērts Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) ar Miervalža Poļa gleznu izstādi. Pats izstādes nosaukums zīmīgs – „Ilūzija kā īstenība”. Ļoti zīmīgs un trāpīgs nosaukums! Nosaukts šis laika periods Latvijas valstī – īstenība ir ilūzija – tieši tā!
Lasīt visu...

21

Par valsts un pašvaldību amatpersonu elektroniskās sarakstes atbilstību likumam

FotoNekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienība (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības un valsts un pašvaldību iestāžu amatpersonu uzmanību uz elektroniskas sarakstes nepilnībām. 
Lasīt visu...

21

Papildizglītības un katalizatora izpalīdzība

FotoTagadnes politiķu intelektuālā potenciāla objektīvs vērtējums nav sasniedzams bez jaunām zināšanām. Tas pavēloši attiecas uz LR politiķu vērtējumu. LR politisko kadru analītika vairs nav iespējama bez noteiktas papildizglītības. Tagad vairs nepietiek ar līdzšinējām zināšanām. Tiekoties ar Latvijas politisko slāni, akūti nepieciešama papildizglītība tādos zināšanu atzaros kā neiropatoloģija, psihastēnija, psihogēnija, psihopātija, psihopatoloģija, kā arī, protams, psihiatrija. Sociālajiem filosofiem, politologiem, kulturologiem, sociologiem un tāpat kulturoloģiskās publicistikas esejistiem nākas iedziļināties minēto zināšanu speciālajā literatūrā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Piespiedu noma: diena, kad es atguvu ticību taisnīgai tiesai

Lai cik tiesas neatkarīgas, likums nemainās no tā, kura tiesa to piemēro. It kā ābeces patiesība. Nesen...

Foto

Mums Molotova – Ribentropa pakta sekas ir jālikvidē pilnībā

Darbu ir sākusi Saeimas izmeklēšanas komisija, kam būtu jāvērtē oligarhu sarunas un lietas izmeklēšanas izčākstēšanas iemesli. Taču...

Foto

Kaimiņš "sēž, vēro un neko nelaiž uz āru"

Pietiek lasītāji pēdējā laikā interesējušies – kur pēc pašvaldību vēlēšanu iznākuma esot pazudis latvju tautas interešu pēdējais aizstāvis...

Foto

Mīti un patiesība par „Lidl” jaunajām darbavietām un zemajām cenām

Latvijā Lidl ienākšana mazumtirdzniecības segmentā sākusies ar ceļa izzāģēšanu – slepenības aura ap Rīgas mikrorajonā Purvciemā gaidāmo koku...

Foto

SS.LV ir mūsu sabiedrības un ēnu ekonomikas spogulis

Es neaizstāvu Valsts ieņēmumu dienestu (VID) par izvēlēto problēmas risināšanas formu, jo uzskatu, ka bija un ir citi...

Foto

Ēēēēēēēēēēē...

Man nudien nebija nodoma divas dienas pēc kārtas izteikties par vienu un to pašu tēmu, taču pašreizējās Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores Ilzes Cīrules pirmdienas...

Foto

Kāpēc SS.LV nav konkurentu

Pateicoties nesenajām* sludinājumu izvietošanas cenu izmaiņām portālā ss.lv, sabiedrībā uzvirmoja kārtējais nepatikas vilnis pret šo interneta resursu - sak’ dzēšot sludinājumus, neatbildot...

Foto

Prezidenta kungs, vai, runājot par oligarhiem un to sarunām, jūs domājāt arī mani?

Augsti godātais Prezidenta kungs! Preses brīfingā pēc Nacionālās drošības padomes sēdes šā gada...

Foto

Prezidentam jārīkojas! Nepārdomātā akcīze degvielai vājinās Latvijas ekonomiku

Biedrība "Baltijas asociācija - Transports un Loģistika" (BATL) vērsusies pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa ar lūgumu izmantot LR...

Foto

Ss.lv un VID stāsts – speciāli advokātu madāmām, sektantiem no sabiedriskā radio un citiem "tiesiskās valsts" cienītājiem

Nu jau pat advokātu madāmas – mājsaimnieces ir iesaistījušās...

Foto

Kondora lidojums jeb jēru skaitīšana: par zīmoliem un tirgus pārdali

Ziemas miegā iztraucēts lācis ir bīstams, mēdzot uzbrukt pat cilvēkiem. Politiķiem savukārt pagulēšanai atvēlēts laiciņš pēc...

Foto

Sabiedrības līderu piemiņai

Džeka Londona stāstā Baltais Ilknis ir aprakstīta likumsakarība, kas valda suņu barā. Līderis vienmēr ir jāliek pajūga priekšgalā, jo pārējie suņi, redzot bēgošo līderi, centīsies...

Foto

„Cant” latviskajā vidē jeb meli ar tīru sirdsapziņu

Angļu valodā ir divi vārdi „cant”. Tie ir homonīmi – vienādi rakstāmi un vienādi izrunājami vārdi ar atšķirīgu...

Foto

Neizskatās, ka valstī kāds domātu par eksistenciālajiem jautājumiem

Tas, ka Latvija joprojām ir viena no nabadzīgākajām ES valstīm, nav nekāds jaunums. To raksturo dažādi rādītāji. Viens...

Foto

Mēs varam, bet – nezinām vai negribam?

Bieži tiek spriests, cik labi ir sakārtotajā un turīgajā Vācijā, Lielbritānijā, ASV... Taču latvieši negrib saprast, ka turienes iedzīvotāji...

Foto

Uz 73 valsts auto - 4 apkopēji ar 1000 eiro algu, 2 ēdināšanas speciālisti, medicīnas speciālists, 8 dežuranti...

Medijos publicētas vairākas ziņas ar skaļiem virsrakstiem „Atsakoties...

Foto

Par likumprojektu "Dzīvojamo telpu īres likums"

Pamatojoties uz Ekonomikas ministrijas (turpmāk – EM) publiski izsludināto Paziņojumu par līdzdalības iespējām likumprojekta izstrādes procesā, biedrības “NĪSA, Nekustamā īpašuma...

Foto

Veselības ministrija šobrīd cenšas sarīdīt trīs lielākās ārstu grupas

Ģimenes ārstu temats nav bijis ilggadējam publicistikas flagmanim Dainim Lemešonokam īsti mīļš, radot iespaidu, ka kāds autora...

Foto

Cik partiju Kučinska koalīcijā? Vienpadsmit plus bezpartijiskie

Šovakar LTV Ministru prezidents pats īsti nevarēja pateikt, cik partiju tad ir viņa koalīcijā. Vēlos viest skaidrību. Zināms, ka...

Foto

Ceturtā atmoda. Mosties vai zust

Trešā atmoda atjaunoja neatkarību, taču netika atjaunota 18. novembra Latvija. Tika radīts hibrīds - tapa 4. maija republika, apvienojot padomju laika...

Foto

Seši blēdīgi leftistu koncepti, kas pretendē būt pozitīvi

Leftisms savā būtībā ir konfliktus ģenerējošs. Tas vienmēr nostājas pret pastāvošo lietu kārtību. Savā agrīnā posmā tas maskēja...

Foto

Tautas politiskā apziņa: realitāte, mīmikrija, dresūra

Latvijā regulāri atskan politiski loģiskā prasība atļaut latviešu tautai vēlēt Valsts prezidentu. Regularitāti (reizi četros gados) nosaka Valsts prezidenta vēlēšanas....

Foto

Jautājums par sešgadniekiem skolās IZM dienaskārtībā ir jau 20 gadus

Jūlijā plašsaziņas līdzekļos atkal aktualizējās Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) virzītā reforma, kas paredz vairākas izmaiņas,...

Foto

Ģimenes ārsti paši sevi gāž no pjedestāla

Ģimenes ārstu streiks ir nolemts sakāvei, jo tam nav morāla atbalsta sabiedrībā. Valsts vara viņus spēj ne tikai uzveikt,...

Foto

Mēs esam PAR

Mēs esam par Latviju, kura ir iespēja visiem. Mēs esam par brīvu cilvēku. Mēs ticam ikviena cilvēka tiesībām izdarīt savas izvēles un atbildībai...

Foto

Jebkurā civilizētā valstī tādai Čakšai sen būtu bijis jāatkāpjas

Veselības ministre Anda Čakša nebeidz izbrīnīt. Ne velti, stājoties amatā sevi dēvēja par krīzes menedžeri un izcilu...

Foto

Kučinska kungs, Jūsu pasaulē nav mazā Ivana, kas vientulībā nomirst mežā

Augsti godātais Ministru prezidenta kungs Māri Kučinski! Iespējams, ka mēs dzīvojam divās dažādās un ļoti...

Foto

Skarba replika par PVN un tiesām

Ar tiesisku valsti katrs var saprast ko citu – citam tā ir pārliecība, ka par katru noziegumu katrs noziedznieks tiks...

Foto

Atklāta vēstule – iesniegums par padomju tiesību doktrīnai tipisku principu ietveršanu ārstu sertifikācijas procesa pārraudzībā

Iesniedzējs atgādina, ka iepriekšējā sarakstē jau tika informējis Ministru prezidentu un...

Foto

Par dalītā īpašuma neatbilstību LR Satversmei: faktiski atjaunotas feodālās privilēģijas un likvidēta demokrātija

Tiesiskais pamats dalītā īpašuma radīšanai Latvijas pilsētās tika izveidots 1991. gada 20. novembrī,...

Foto

Tāda ir bijusi un ir tā sauktā politiskā NEgriba

Garāmejot kārtējo reizi uzmetu aci nu jau vairāk nekā 20 gadu gaitā savāktajai DVD kolekcijai (lauvas tiesa...

Foto

...

Foto

Kleptomānijas cēlonis

Retrospektīvi izzinoša ekskursija uz lietišķo pierādījumu muzeju nav vajadzīga. Nav vajadzīgs intelektuālais reids aizvadīto 27 gadu vēsturē. Latvijas Republika kā krimināla valsts ar ideālu...

Foto

Mēs atsakāmies no savas valsts, atstājot to neliešu bariņa rokās

Atbilstoši oficiālajiem Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2017. gada janvārī Latvijā dzīvoja 1 miljons 953 tūkstoši cilvēku....

Foto

“Nodokļu reforma” - kas tiek noklusēts

Daudz piesauktā un plaši aprunātā, bet patiesībā reti kuram zināmā “nodokļu reforma” nu ir ieguvusi daudz maz konkrētus apveidus. Un,...

Foto

Ģimenes ārsti dara pareizi, ka netic Čakšas tukšajiem „solījumiem”

Jau ilgāk nekā divas nedēļas valstī notiek ģimenes ārstu streiks. Taču nekas neliecina, ka tiks panākta vienošanās...

Foto

Atklāta vēstule valdošajai koalīcijai: IZM reforma – nodomi labi, bet izpildījums vājš

Augsti godājamais Ministru prezidenta kungs, Saeimas cienījamie frakciju vadītāji, pagājušajā nedēļā medijos atkal aktualizējās...

Foto

Latvijas sabiedrisko mediju "caurās mucas" svētās dusmas

Cēlonis melodramatiskajam sašutumam, kādā Latvijas Radio (LR) darbinieki izteica neuzticību Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) un tās loceklim...

Foto

VID Cīrule „atbild” pavāram Dreibantam

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ilze Cīrule pavāram Ērikam Dreibantam nosūtījusi to, ko pati uzskata par atbildēm uz viņa atklātajā vēstulē...

Foto

Tumsonība Īvāna gaumē

Neesmu vegāns, pat veģetārietis ne tuvu ne. Dzīvnieki nav sveši, jau kopš bērnības mūsu vai vismaz radu mājās ir bijis kāds "kustonis", arī...

Foto

Ēnu ekonomikas process sākas tad, kad VID martā bloķē restorāna bankas kontu par 2000 eiro nodokļu parādu...

Nesen no Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) saņēmu...

Foto

Laikmeta ainiņas: futbols un nacionālisms - I

1989. gada 21. jūnija rītā pie Satekles ielas stāvvietas piebrauca tumši sarkans Ikarus autobuss. Ar tūrisma firmas Inturist atbalstu devāmies ceļojumā, kura galamērķis...

Foto

Mēs esam slikti saimnieki savā zemē

Tautieši, nevairosim sabiedrībā naidu un haosu, negānīsim deputātus un valdību, ka tā neprot vadīt valsti. Politiķi, kam ir uzticēta Latvijas...

Foto

Pa dibenu vai pa purnu

Vai nesen publicētās sarunas, kurās politiskie līderi apspriež procesus valstī, kārto lietas, mēģina slēpt iespējamus likumpārkāpumus un pakļaut medijus, raisa izbrīnu?...

Foto

NEPLP lēmums par „Pieci.lv” hibrīdkara apstākļos ir nacionālās drošības apdraudējums

Latvijas Radio darbinieki kategoriski noraida un iebilst pret pagājušajā nedēļā medijos publicēto informāciju („Diena” 07.07.2017. „Lielās...

Foto

Otrā atklātā vēstule ģenerālprokuroram Kalnmeieram un citām augstākajām valsts amatpersonām

Vai es varu lūgt jūsu uzmanību beidzot mani sadzirdēt? Zinot to, cik aizņemti jūs esat, man...

Foto

Oligarhija: kastas ģenēze un kastas misija

Latvijā drīkst nerunāt par galveno. Latvieši drīkst neapspriest galveno. Latviešiem tas ir piedodami, jo bez šīs spējas neapspriest galveno nav...

Foto

Manifests – ir laiks aizstāvēt Latviju, tautu un Satversmi

1918. gada 18. novembrī Latvijas tauta dibināja brīvu un demokrātisku valsti. Latvijas Republikas Satversmē pirmie divi panti...

Foto

Par Jelgavas pašvaldības vadības patvaļīgo lēmumu

Mēs, Jelgavas 6. vidusskolas audzēkņu vecāki, vēršamies ar lūgumu atsaukties un nepalikt vienaldzīgiem pret, mūsuprāt, Jelgavas pašvaldības vadības vienpersonisko, diktatorisko...

Foto

Georga Isersona „Jaunās karadarbības formas” un latviešu valstsgriba

Turpinot par tēmu – pazīsti savu potenciālo ienaidnieku –, jau rakstīju par ģeniālo krievu militāro domātāju Jevgēņiju Mesneru, kura...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: demogrāfija

Uz Zemes ir gājušas bojā daudzas civilizācijas. Zinātne ir noskaidrojusi bojāejas galveno iemeslu. Tas ir civilizācijas iekšējais sabrukums. Katra civilizācija ir bijusi...

Foto

Daži mazemocionāli ideju zibšņi “oligarhu lietas” sakarā

Paklausījos, palasīju dažādus materiālus, kas publiskajā infotelpā pieejami biezā slānī. Pārdomas ir vairākas:...

Foto

Oligarhi, Šlesers un Baznīca

Vai atceramies, kas pirms 15 gadiem Ainaram Šleseram palīdzēja iegūt kāroto varu un deva iespējas piedalīties Latvijas īpašumu sadalē? Tās bija kristīgās...

Foto

Kā es sarakstījos ar „Labklājības” ministriju

Vēlos pastāstīt Pietiek lasītājiem, kā es mēģināju gūt kādu atsaucību no mūsu tā saucamās „Labklājības” ministrijas – un ko es...

Foto

Atmaskot "oligarhus" ir vitāli svarīgi, bet žurnālistikas standarti ir jāievēro

Latvijas Televīzijas komentārs par žurnāla "Ir" rakstu "Preses kastrēšana", kurā atspoguļotas Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja...

Foto

Atklāta vēstule veselības ministrei Andai Čakšai

Piektdien, 30.jūnijā no Jums saņēmu bezpersonisku e-pastu, kas, kā saprotams, bija sūtīts daudziem un kurā Jūs mēģinājāt paskaidrot par Latvijas...

Foto

Ģimenes ārstu streiks, privātpersonu rīcība savu tiesību aizsardzībai

Pārdomas par ģimenes ārstu streiku: vai sabiedrība ir gatava ar aktīvu (uzsverot, aktīvu!) rīcību iesaistīties problēmu risināšanā? Diemžēl...

Foto

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju: labdien, Anda Čakša! Jūsu izmisuma pilnā vēstule ar tradicionālajiem politiķu solījumiem, kuriem neviens vairs...

Foto

Atklāta vēstule – atzinums par likumprojektu „Dzīvojamo telpu īres likums” un pieteikums līdzdalībai likumprojekta pilnveidošanai

Pamatojoties uz Ekonomikas ministrijas (turpmāk – EM) publiski izsludināto Paziņojumu par...

Foto

Ekoloģiskā katastrofa Latvijas centrā

Ar šo rakstu gribu pavēstīt Jūrmalas bīstamo atkritumu degšanas seku mērogus. Pēc pieejamām ziņām, četrām mājsaimniecībām ir aizliegts lietot aku ūdeni. Tātad...