Mani grib nomelnot, un pret manu amatu neizrāda pienācīgu respektu
Jānis Bordāns, tieslietu ministrs27.11.2019.
Komentāri (0)
Plašu ievērību izpelnījušās tieslietu ministra Jāņa Bordāna nicinošās atbildes televīzijas žurnālistei (video apskatāms ŠEIT), kura no viņa vēlas noskaidrot, kāpēc ministrs ir noraidījis priekšlikumus nelegālo tabakas izstrādājumu apkarošanas jomā. Publicējam paša ministra redzējumu uz notikušo (saglabāta oriģinālrakstība).
Par komunikāciju.
Tāda ir mediju darba specifikas garoziņa mūsdienu informatīvajā telpā. Skatītājiem pirmajā plānā tiek pasniegta komunikācijas forma, nevis jautājuma saturs. Ikdienā strādājot ar dažādiem tiesiskuma jautājumiem, manā darbā ir neskaitāms vēstuļu skaits un risināmās problēmas. Sabiedrība sagaida argumentētu un pamatotu tieslietu ministra viedokli. Šāda iespēja netiek dota, trepēs un garāmejot to nav iespējams pasniegt kvalitatīvi.
Par piespiedu darbu.
Piespiedu darba kā administratīvā soda efektivitāte ir izvērtēta jau administratīvo sodu reformas koncepcijā 2013.gadā. Kopš tā laika jau ir pieņemts Administratīvās atbildības likums, kas stātos spēkā 1.1.2020. Šī gada vasarā jau bija sniegta atbilde iekšlietām, ka piespiedu darba ieviešana nebūtu eefektīva, bet jācīnās ar naudas sodu nemaksātājiem un ar cēloņiem, nosakot arī citas ietekmīgākas sankcijas. Tāpat TM atgādināja, ka tai ir uzdots pēc AAL stāšanās spēkā analizēt situāciju - naudas sodu izpildi, kā arī iesniegt attiecīgus priekšlikumus. Jau jūnijā savā vēstulē aicināju iekšlietu ministru sākt sarunas, ja viņš grib sākt ātrāk diskusiju par piespiedu darbu iespējamo ātrāko ieviešanu. Tagad pēc LTV sižetiem par kontrabandas cigarešu tirgošanu, tiek rādīts Tieslietu ministrijas virzienā.
Apstāklis, ka ministrs strikti nesaka nē un piedāvā komentāru pēc iepazīšanās ar attiecīgo vēstuli, kas jau žurnālistei ir rokās, NENOZĪMĒ, ka sižetam būtu jābūt par komunikācijas formu.