Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Arhitektu Kalinku ģimene melo, apgalvojot, ka ģimenes Arhitektu firmai Kubs piederošās luksusautomašīnas dažas dienas pēc Zolitūdes traģēdijas nācies pārdot, lai tiktu pie naudas. Lursoft datu bāze rāda, ka pērn Kubs guvis izcili labu peļņu, turklāt vairāk nekā 181 tūkstotis latu samaksāts dividendēs "trūcīgajiem" Kalinku ģimenes pārstāvjiem.

Atklājoties Pietiek šodien publiskotajiem faktiem par savas mantas glābšanas shēmu, ko, pēc visa spriežot, īstenojusi Kalinku ģimenei piederošā un tās pārstāvju vadītā SIA Arhitektu firma Kubs, Pietiek vairākkārt deva iespēju ģimenei pārdomāt savu rīcību un to labot, taču Kalinkas palika pie sava. Viņu atbilde bija:

"Lai iegūtu nepieciešamos līdzekļus procesuālo izdevumu, kā arī citu ar to saistīto izdevumu (ekspertīzes, juridisko palīdzību, konsultāciju utt.) segšanai, SIA Kubs ir pārdevis sev piederošos transportlīdzekļus par 43 tūkst. latu (ieskaitot PVN) un biroja aprīkojumu par 14 tūkst. latu (ieskaitot PVN), par to saņemot naudas līdzekļus. Pārdoti sekojoši transporta līdzekļi - Land Rover Discovery (2010), BMW 735 (2004), Porsche Cayenne (2003), Mercedes Benz C180 (2006)."

Taču Lursoft datu bāze rāda, ka ne ģimenes uzņēmums, ne paši ģimenes pārstāvji nekādā gadījumā nav bijuši trūcīgi. Kā rāda Kuba 2012. gada pārskats, uzņēmums gadu beidzis ar 238 tūkstošu latu peļņu, savukārt 181 tūkstotis latu izmaksāts īpašniekiem dividendēs.

Vēl vairāk, spriežot pēc apstiprinātā gada pārskata, ticis nolemts šogad dividendēs izmaksāt visu 2012. gada peļņu - tātad vēl 238 tūkstošus latu. Tas nozīmē, ka patiesībā "morāli atbildīgajiem" Kuba īpašniekiem bija pietiekami naudas resursi, lai vajadzības gadījumā aizdotu nepieciešamo naudu savam uzņēmumam.

Toties SIA Ella, kurai it kā - saskaņā ar Kalinku ģimenes apgalvojumu - esot bijuši nepieciešamie finanšu līdzekļi, patiesībā salīdzinājumā ar Kubu finanšu jomā ir tīrais punduris.

2012. gadu šī SIA, kuras vienīgais īpašnieks ir Juris Kalinka, bet valdē ir Zane un Andris Kalinkas (abi attēlā) beigusi ar 56 latu peļņu, 2011. gadā peļņa sasniegusi 100 latus, savukārt viss pagājušā gada apgrozījums bijis 50,1 tūkstotis latu - tātad tikai nedaudz lielāks par summu, kas nu esot samaksāta par Kuba luksusautomašīnām.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Evika Siliņa ir ar pautiem, Jānis Citskovskis – žmogs, bet Krišjānis Kariņš – princese, kas neuzņemas atbildību

FotoĻembasts ap tā saucamajiem bijušā premjera Kariņa lidojumiem vēl tālu no atrisinājuma, lai gan nu jau nepārprotami ir redzama un saprotama šo notikumu gaita, būtība un galveno aktieru lomu sadalījums. Izrādes režisori ir no valdošās partijas, kas pēdējā pusgada laikā centās atrisināt otrā plāna samezglojumu – proti, kurš būs šajā skandālā malējais. Un, lai gan par tādu tagad ir sazīmēts bijušais Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis un vēl pāris ierēdņu, nav šaubu, ka, pateicoties ierosinātajam kriminālprocesam, viņam blakus nostāsies arī “Jaunās vienotības” politiķi.
Lasīt visu...

21

Vēstule Rinkēvičam par Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju: ceram uz atklātu un laicīgu komunikāciju par nākotnē pieņemtiem lēmumiem, kuri ietekmēs latviešu valodas mācīšanu un mācīšanos visā pasaulē

FotoEiropas Latviešu apvienība ir iepazinusies ar lēmuma projektu “24-TA-1725 Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju.”
Lasīt visu...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi