Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Vācija un Eiropas Centrālā banka (ECB) ir vienojušās par kompromisu, un tagad ECB prezidents Mario Dragi sāk īstenot savu plānu - laikā "vismaz" līdz 2016. gada septembrim ECB iepumpēs Eirozonas valstu ekonomikās "vismaz" 1,1 triljonu (1100 miljardus!) eiro.

Eiro kurss, piemēram, pret dolāru jau ilgi pirms ECB paziņojuma pazeminājās tādos tempos, ka beidzot janvārī piespieda Šveici atbrīvot sava franka kursu no saistības ar eiro. Skaidrs, ka eiro kursa pazemināšana ir pilnīgi apzināta un plānveidīgi īstenota ECB politika.

Starp citu, ja lats būtu saglabāts, mums tagad tāpat kā Šveicē vai Dānijā būtu iespēja izvērtēt ECB politikas izdevīgumu un apsvērt nacionālās valūtas atbrīvošanu no piesaistes eiro. Zviedrijas krona ar eiro nav sasaistīta, un tās kursa dinamika var ietekmēt Dānijas lēmumu par viņu kronas piesaisti eiro.

Šo Skandināvijas valstu tautas varēja referendumos izlemt par savu nacionālo valūtu saglabāšanu. Mums šāda iespēja tika liegta, un tā notika ar Latvijas Bankas un tās prezidenta personisku atbalstu.

Latvijas Nākotnes Institūts sadarbībā ar SKDS veiktā aptaujā noskaidroja, ka vairāk nekā divas trešdaļas (!) - 70,1 procents respondentu uzskata, ka valdības un Latvijas Bankas vadības solītos labumus eiro nav atnesis...

Agrāk Latvijas Banka un tās vadītāji, ieskaitot Ilmāru Rimšēviču, skaļi un augstprātīgi jebkādos apstākļos atteicās pazemināt lata kursu. Tagad mūsu naudas kurss strauji pazeminās. Par tādu centrālās bankas politiku Latvijas ražotāji sapņoja deviņdesmitajos gados, kad mēģināja saglabāt daļu mūsu valsts rūpniecības.

"SWH Rīga" prezidents Ainārs Gulbis tolaik secināja: "Rūpniecība, kura varētu būt galvenā nozare, kas budžetā dod līdzekļus, Latvijas Bankas "brīnišķīgās" politikas dēļ ir iznīcināta".

Interesanti, ka Latvijas Bankas prezidents Rimšēvičs, kurš sākumā kā Repšes vietnieka un vēlāk bankas vadītāja amatā divus gadu desmitus (!!!) kategoriski iebilda pret lata kursa pazemināšanu, tagad atbalsta un īsteno pilnīgi pretēju ECB politiku un praksi.

Rodas jautājums: kad LB prezidenta kungs darīja pareizi? Agrāk vai tagad? Un mazs papildjautājums: vai viņam vispār ir savs viedoklis un mugurkauls? Vai arī Latvijas Bankas politiku nosaka, piemēram, prezidenta mēnešalga un vējrādis uz ēkas jumta?

Jautājumi par straujo Latvijas Bankas politikas maiņu kļūst vēl nopietnāki, ja atceramies, kā Latvijas Banka savulaik arī kategoriski atteicās jebkādā formā kreditēt Latvijas ekonomiku un valdību. Tas neesot Centrālās bankas uzdevums. Pat smagas krīzes apstākļos.

Izrādās, ka Eirozonā tas ir gan Centrālās bankas uzdevums. Un ir ļoti ironiski, ka ECB politika tagad tiks īstenota arī caur Latvijas Banku. Caur iestādījumu, kas iepriekš divus gadu desmitus konsekventi un bravūrīgi darīja pilnīgi pretēji.

Šāda divu pilnīgi pretēju politiku īstenošana Latvijas Banku nebūt nekavē savā interneta lapā apgalvot: "Mūsu rīcība ir atbildīga un prognozējama."

Patiesībā jūsu rīcība, Latvijas Bankas dāmas un kungi, ir prognozējama vien tai ziņā, ka pilnīgi visu, ko ECB liks, jūs arī centīgi izpildīsiet. Pat tad, ja gadu desmitus būsiet darījuši un sabiedrībai izvērsti skaidrojuši pilnīgi pretējo.

Savukārt atbildības (ja nu kas) būs tieši tik, cik bija jau kopš laikiem, kad LB uzraudzīja "Banku Baltija" utt. Pie kā Latvijas ekonomiku un valsti noveda līdzšinējā LB politika, mēs labi zinām.

Ja Eiropas Centrālās bankas īstenotā politika gūs sekmes, Mario Dragi turpmāk Rīgā ar ziediem tiks sveikts kā cilvēks, kurš atbrīvoja mūs no ļaunajiem gobliniem, kuri desmitiem gadu nežēlīgi žņaudza un nīdēja Latvijas ekonomiku.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Mārtiņš Bondars = politiskā prostitūta?

FotoStarp citu, to pirmais pateica Artuss Kaimiņš. Un pēc šī raksta izlasīšanas dīvainā kārtā šādam apgalvojumam varētu piekrist pat premjers Krišjānis Kariņš. Un Raimonds Pauls jau noteikti. Jo ļoti iespējams, ka zināmā mērā par Maestro un tūkstošiem citu Krājbankas noguldītāju apmuļķošanu saņemtā asinsnauda palīdz nodrošināt Bondaru pārim ierasto spožo un padārgo dzīves stilu. Citi iespējamie scenāriji, kā Latvijas liberālās politikas “spīdeklis” Mārtiņš Bondars un viņa daiļā kundze Ieva gūst ienākumus, ir pāris krimināllietu ierosināšanas vērti.
Lasīt visu...

18

Grāmatas nav nekāds alkohols, lai tām samazinātu nodokli

FotoFinanšu ministrija kompetences ietvaros ir izskatījusi Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas 2019.gada 12.jūnija vēstuli, kurā atkārtoti tiek lūgts atbalstīt samazinātās pievienotās vērtības nodokļa (turpmāk - PVN) likmes noteikšanu jebkura formāta grāmatām ne lielāku par 5 procentiem, un sniedz šādu informāciju.
Lasīt visu...

21

Juceklis sabiedriskajos medijos

FotoPirms nedēļas Latvijas radio Ziņu dienests izteica neuzticību radio valdei un pieprasīja tās atkāpšanos vai atbrīvošanu. Šo paziņojumu atbalstīja vairums Ziņu dienesta darbinieku. Žurnālisti uzskata, ka strādā vismaz ceturto daļu virs noteiktās slodzes un nesaņem adekvātu atalgojumu par padarīto darbu.
Lasīt visu...

21

Par "Mīļumu" Gobzemu, dubulttiesnesi un citiem interesantajiem ļaudīm: kas patiesībā redzams attēlos

FotoFotogrāfijas no ministriju un tās padotībā esošo iestāžu saviesīgajiem sarīkojumiem ir patiešām interesants izpētes objekts. Nepiekrītu, ka konkrētajā gadījumā fotogrāfijām pievērsta uzmanība tāpēc, ka ir zaudēts tiesas process, jo šādā gadījumā slimnieks noteikti padalās ar savu diagnozi. Diagnozes nav, bet ir tikai stāsts par "interesanto". Piekrītu, ka fotogrāfijas gaismā izcēlusī persona nav sistēmas cilvēks, citādi raksts būtu daudz sulīgāks un saturētu daudz interesantāku informāciju.
Lasīt visu...

21

Aicinājums iedzīvotājiem, kuri dzīvo auto-moto trašu un šautuvju tuvumā

FotoIesākšu šoreiz savu rakstu ar Satversmes tiesas priekšsēdētājas, profesores Inetas Ziemeles uzrunā teikto Latvijas tiesnešu konferencē 2018.gada 7.septembrī: ”...Latvijas ilgtspējīgai attīstībai ir svarīga katra valsts iedzīvotāja vēlme būt šajā sabiedrībā, dzīvot, pilnveidoties un meklēt aizsardzību nepieciešamības gadījumā...”
Lasīt visu...

21

Cilvēciskuma līkloči. 1. Pašapmāna ideoloģija par cilvēku

FotoRietumu civilizācijā eksistē pašapmāna ideoloģija par cilvēku. Tai ir milzīgs spēks. Tā pastāv daudzus gadsimtus un acīmredzot pastāvēs arī turpmāk nenosakāmi ilgu laiku. Šī ideoloģija radās pēc Romas impērijas sabrukuma. Aizvadītajos gadsimtos tai ir bijuši dažādi panākumi. Taču vislielākie panākumi sākās XX gadsimtā, kad Rietumu sabiedrība kļuva masu sabiedrība. 
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Pūce un meža kapitālvērtība

Koku ciršanas noteikumu grozījumi, kas ļautu cirst tievākus kokus, nereti tiek attaisnoti ar to, ka tie ļautu palielināt mežu kapitālvērtību. Šoreiz gribu...

Foto

Korupcijai nav vietas ne Latvijā, ne Rīgā, ne manā darbā un dzīvē

Iepriekšējās diennaktis man pagāja satraukumiem pilnas, arī plašsaziņas līdzekļos parādījusies informācija - jāsaka, ka...

Foto

Jauniešiem, kuri gatavojas dienestam bruņotajos spēkos

Pienāks laiks, kad tieši jums būs jākļūst par pagastu, rajonu un pilsētu vadītājiem. Starp jums būs arī kāds, kuram būs...

Foto

Skaistas runas par solidaritāti no rīta, sirsnīgs rokasspiediens lielzaglim Šķēlem vakarā

Tā bija gandrīz vai sirdi plosoša aina – pirmdienas vakarā sociālajos tīklos vērot, kā pirmie...

Foto

Sākušies Levita laiki Rīgas pilī

Stājoties prezidenta amatā, Egils Levits ir devis svinīgo solījumu un saņēmis Rīgas pils atslēgas no bijušā prezidenta Raimonda Vējoņa. Levits ir...

Foto

Latvijas tauta tiek aicināta veltīt savas pūles Tēvzemei un Brīvībai: runa pie Brīvības pieminekļa

Mīļie Latvijas cilvēki! Divi vārdi, divi lietvārdi – Tēvzemei un Brīvībai. Tās...

Foto

Mazliet par “influenceriem” un “viedokļu līderiem”. Un sirdsinteliģences piemēru

Reizēm par to aizdomājos, jo dažreiz esmu dzirdējis, ka mani nodēvē par “viedokļu līderi” - kas ir...

Foto

Kad mums būs “Latvia first”?

Latvijas ārpolitika nespēj atbrīvoties no valdošo politiķu mānijas izkalpoties citu valstu vajadzībām vai kaprīzēm – mūsu pašu nacionālās intereses atstumjot malā...

Foto

Nepieļausim, lai ar „Daugavpils satiksmi” atkārtojas „Rīgas satiksmes” scenārijs

Vēlos vērst uzmanību uz notikumiem, kas šobrīd norisinās Daugavpilī saistībā ar šī gada 19. jūlijā Daugavpils mēra...

Foto

Rūgtā paaudžu teorija

Paaudžu teoriju var uzskatīt par Rietumu civilizācijas norieta sastāvdaļu. Ja nebūtu civilizācijas norieta, ko spilgti iezīmē paaudžu vēsturiskās virzības negatīvā trajektorija, tad, visticamākais,...

Foto

Mums melots desmit gadus no vietas, laiks sākt prasīt atbildību

Desmit gadus no vietas visai Latvijas sabiedrībai ticis melots par patiesā labuma guvējiem Ventspilī. Tagad, kad...

Foto

Prātojums par viršiem

Sazvērestības teoriju virpinātājiem gards kumosiņš. Jaunākā intriga īsajā versijā būtu šāda: "Attīstībai/Par!" kombinatori palaida tautās likumprojektu par 40 miljonu izmaksāšanu draudzīgām biedrībām, lai...

Foto

Publiski izteikts viedoklis ir melns traips manai reputācijai, kas mani turpmāk pavadīs visur un vienmēr

Šodien esmu vērsies Valsts policijā pret Unu Rozenbaumu par neslavas celšanu....

Foto

“Saskaņa” grib kļūt par zemūdeni

Runājot par partiju “Saskaņa”, pirmais salīdzinājums, kas nāk prātā, ir – tā uzvedas kā kārtīga māksliniece un ir paņēmusi garu pauzi....

Foto

Levits inaugurācijas pasākumu iecerējis kā vecpuišu un vecmeitu ballīti

Pagājušajā nedēļā saņēmu uzaicinājumu uz sarīkojumu par godu Egila Levita inaugurācijai. Liels bija man izbrīns, ka tas...

Foto

Prokurors pieprasa tiesvedību bez advokāta

Šī gada 25.jūnijā Lemberga tiesvedības procesā mans vienīgais un pastāvīgais tiesas advokāts Raimonds Krastiņš nosūtīja Rīgas apgabaltiesai negaidītu paziņojumu, ka veselības...

Foto

Cilvēciskuma amputēšana un postcilvēka instinkta aktivizēšana “Lampas” tumsā

Par “Lampu” nav jēgas gari un plaši rakstīt. “Lampas” misija pilnā mērā ir adekvāta vispārējam pagrimumam gan visā...

Foto

Tautas pēdējā fāze: 5. Masu komunikācijas jānusisms

Tautas pēdējā fāzē līksmo dekadence – cilvēku darbības, uzvedības un komunikācijas pagrimums. Dekadences pamatpazīmēs stabilu vietu ieņem masu komunikācijas...

Foto

Gurķi

Šis raksts ir domāts tiem, kas saprot lasīto un izdara pareizus secinājumus. Tie, kam viss ir skaidrs, zināms, un arī tiem, kas ir patiesība pēdējā instancē,...

Foto

Juku laiki Rīgas domē

Jāņi nosvinēti, un ir pietiekami daudz laika atkal pievērsties politiskajiem šoviem. Saeimas deputāti izbauda godīgi nopelnītās brīvdienas un arvien retāk parādās televīzijā...

Foto

Uzspēlēsim konkursu

Maija beigās Latvijas Nacionālais teātris sadarbībā ar Nacionālās mākslas atbalsta fondu  izsludināja pilna apjoma lugu ideju “makšķerēšanas” konkursu, vēloties teātra repertuārā iekļaut jaunākos Latvijas autoru...