Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

SIA “Rīgas Meži” aicina medību kolektīvus piedalīties izsolē par medību tiesībām Mārupes novadā (https://rigasmezi.lv/izsoles-kokmateriali-zagmateriali-u-c/medibu-tiesibu-nomas-izsole-marupes-novada). Tiesību ieguvējs 10 medību sezonas varēs medīt vietā, kas ir blīvi apdzīvota, kur atrodas lidosta “Rīga”, golfa laukums “Viesturi” un cilvēki var atpūsties dabas liegumā “Natura 2000” – Cenas tīrelī.

Vai tas liecina par to, ka SIA “Rīgas Meži” nonākuši katastrofālā naudas trūkumā un ir jāķeras pie pēdējā salmiņa – jāgūst ienākumi no medībām tiešā privātmāju un ceļu tuvumā? Varbūt uzņēmumā trūkst izpratnes par to, kā sabalansēt iedzīvotāju un valsts intereses ar savām vajadzībām?

Kā zināms, Cenas tīrelis ir dabas lieguma “Natura 2000” teritorija, un to aizsargā virkne ES un vietējo tiesībaktu. Citējot: šādās teritorijās ir aizliegta “jebkāda apzināta dzīvnieku sagūstīšana un nogalināšana savvaļā”. Ar likumu ir noteikts, ka nedrīkst nogalināt pārnadžus, tai skaitā stirnas, staltbriežus, aļņus un bebrus.

Ideja šādās aizsargājamās dabas teritorijās rīkot medības ar dzinējiem ir vienkārši šokējoša un amorāla! Medību laikā dzīvniekiem nebūs iespējams izvairīties no medniekiem, viņiem nebūs iespējas atkāpties un aizbēgt, kā tas ir normālos apstākļos mežā.

Jāatzīmē, ka 2022., 2023.gadā un jau šogad apkārt Cenas tīrelim tiek veikta masveidīga mežu izciršana. Mārupes novads ir blīvi apbūvēts ar privātmāju ciematiem, un tas nozīmē, ka dzīvniekiem, lai izvairītos no medniekiem būs jāmēģina slēpties tur.

Kārtējo reizi jāsacina, ka SIA “Rīgas Meži” apņemšanās strādāt zaļāk un izcirst mazāk ir tikai iedzīvotāju acu aizmālēšana un tukšas deklarācijas. Uzņēmums turpina iet pa iemīto taciņu, īstenojot principu – kliegsim “Ķeriet zagli!” un, kad uzmanība novērsta, tad aiziet, darām, ko gribam!

Kur tad SIA “Rīgas Mežu” izslavinātie ilgtspējas indeksi un saņemtās balvas? Uzņēmumā nevienu neuztrauc, ka dabas liegumā, lai izvestu nomedītos dzīvniekus, būs jāiebrauc ar mehāniskajiem transporta līdzekļiem.

SIA “Rīgas Mežu” vadību, un it īpaši valdes priekšsēdētāju Anitu Skudru vienaldzīgu atstāj fakts, ka gandrīz līdz Cenas tīreļa vidum vijas vides izziņas taka ar tālākajā punktā uzbūvēto skatu torni putnu vērošanai. To uzbūvēja iepriekšējās uzņēmuma vadības laikā, piesaistot ES fondu līdzekļus, un tas pēc Anitas Skudras definīcijas ir slikti.

Tomēr interesanti, kā SIA “Rīgas Meži” plāno savienot Latvijas un ārvalstu tūristu atpūtu un pastaigas Cenas tīreļa takā ar medībām? Dīvaini, ka nevienam no “augsti profesionālajiem” uzņēmuma darbiniekiem nav ienācis prātā, ka šādas medības būs postošas videi un ļoti nopietni apdraudēs cilvēku dzīvības.

Iespējams, ka tiek plānota šīs takas aizvēršana un demontēšana, jo viss, kas tika uzbūvēts, pirms Anita Skudra ieradās “Rīgas Mežos”, bija darīts slikti, neprofesionāli, nesaimnieciski un tā tālāk un tātālāk, par ko viņa regulāri deklarē savās intervijās. Žēl tikai, ka pēdējo trīs gadu laikā, kopš uzņēmumu vada Anita Skudra, nekas nav uzbūvēts un nekas nav izveidots. 

Otrs ne mazāk interesants fakts ir tas, ka medībām plānots iznomāt teritorijas, kas atrodas tiešā lidostas “Rīga” tuvumā, kur ved lidmašīnu pacelšanās un nolaišanās ceļi. Apdraudētas var tikt gan pasažieru, gan militārās lidmašīnas, kas purvam pāri lido ļoti zemu. Virs lidostas ir pilnībā aizliegti dronu lidojumi, taču šaut varēs. Visticamāk drošības struktūras par lielisko SIA “Rīgas Meži” iniciatīvu nav informētas.

Ja šādi igtspējas scenāriji turpināsies, tad, visticamākais, nākotnē varēs medīt arī Šmerļa, Biķernieku, Anniņmuižas, Kleistu un citos Rīgas teritorijā esošajos mežos un Mežaparkā un Mangaļsalā. Cerēsim, ka vismaz Rīgas dārzi un parki būs vietas, kur iedzīvotājiem atpūsties droši.

Novērtē šo rakstu:

156
11

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

FotoPubliskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri īstenoti ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu. Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) skaidro kārtību kā notiek projektu apstiprināšana un izlietotā publiskā finansējuma uzraudzība.
Lasīt visu...

21

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

FotoIgaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot no kaimiņiem. Milzīga ažiotāža ap SMR tehnoloģijām un daudz cerību, taču realitāte ir tāda, kāda tā ir.
Lasīt visu...

21

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

FotoValsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola Nr. 4 4. §) izvērtēja Aigas Veckalnes apkopotos ieteikumus “Iekļaujošas valodas ceļvedis” un secināja, ka:
Lasīt visu...

21

Sāga par nogriezto ausi

FotoDomāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza ausi, iegrūžot to šim mutē. Šobrīd, kad pašmājās emocijas ir noplakušas, pievēršoties citiem asinsdarbiem uz grēcīgās zemītes, šo notikumu var mierīgāk izanalizēt. Uzreiz gribu pateikt, ka nekādu līdzjūtību pret jebkuriem teroristiem, lai kādi motīvi viņus nevadītu vai kādas sakrālas idejas šie nepaustu, es neizjūtu.
Lasīt visu...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...