Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Saule, Pērkons, Daugava — un izcilais komponists Mārtiņš Brauns. Mēs visi nupat vēl bijām pakļauti cilvēkšķirošanai, cenzūrai, tirānijai, meliem, šantāžai. Un Mārtiņš Brauns bija viens no mums. Kad nesen viens Feisbuka draugs man atsūtīja uzaicinājumu Jelgavā apmeklēt slavenās Mārtiņa Brauna rokoperas “Mauglis” izrādi, es sapratu, ka man ir pienācis laiks pastāstīt, kas notika pirms gada.

Par Mārtiņu Braunu es rakstīju arī savā jaunākajā grāmatā “Piebūrums – 19”, un viena manu grāmatu lasītāja atsūtīja savu saraksti ar Mārtiņu Braunu. Viņas vārds ir Ruta Meldere, viņa ir ilggadīgs un tuvs Mārtiņa Brauna draugs, ar kuru komponists sazinājās arī neilgi pirms savas nāves.

No Rutas Melderes saņēmu arī atļauju arī publiskot viņu abu saraksti: “Lūdzu, izmanto, Māri! Jo vairāk patiesība nāks gaismā, jo drošāki, domājošāki kļūs cilvēki un uzdrīkstēsies iztaisnot muguras. Mārtiņš dzīvoja mūzikai, koncertēšana deva stimulu, jēgu dzīvei, bet to visu valdīkļi ierobežo, nīdē, ar šantāžu pakļaujot brīvus garus. Mārtiņš Brauns cienīja Vestarda Šimkus nostāju. ImKa (Imants Kalniņš) nepakļāvās spiedienam, pat pēdējā skaņdarba pirmizrādē netika ielaists, bet ir saglabājis veselību, cilvēcisko pašcieņu un savu pilsonisko stāju.

Un Mārtiņš bija pret uzpurņiem, cilvēkdalīšanu, negribēja vakcinēties. Viņam bija sirds problēmas, ar kurām viņš sadzīvoja, sevi uzturēja darba kārtībā. Bet tomēr — spiediens un propaganda darīja savu. Viņš salūza un 25. augustā saņēma Pfizer pirmo poti, otrs “Faizers” sekoja 10. septembrī, oktobrī Gaiļezera slimnīca un novembrī — sēru ziņa.”

70 gadu vecumā, savu spēku pilnbriedā, Mārtiņš Brauns pāragri nomira. Pirms tam viņš dzīvoja Baltezerā ar ģimeni.

“Mēs joprojām pret Kovid-19 potēm. Latvijā jau dikti uzbāžas. Man jubilejas koncerti nebūs. Nedalīšu cilvēkus “vakcinētos” un “nevakcinētos”. Mani koncerti būs uz uzpurņu ēras beigām (ja iespēšu)…” – tā Mārtiņš Brauns raksta 2.6.21. Rutai Melderei, savukārt 28.8.21.: “Uzskatu, ka vakcīna nav vakcīna, bet gan caurlaide uz manu jubilejas koncertu sēriju.”

Komponistam bija ieplānoti 70 gadu jubilejas koncerti, t.s. “valdīkļi” sasolīja, ka koncerti notiks, bet ar vienu nosacījumu, ar neģēlīgu šantāžu — ja komponists vakcinēsies pret Covid. Un Mārtiņš Brauns 27.8.21. raksta:

“Aizvakar ielaidu pirmo “feizeri”, 10 sept. otrs “feizeris”, tad raxtīšu notis, sāxies Maugļa mēģinājumi, nopietni gatavošos lielkoncertu sērijai Lāčplēša [un] Mārtiņdienām, ļoti ceru, ka valdība nepiečakarēs (viņš raksta skarbāku vārdu). Radiokoris plus brīnišķīgi instrumentāli mūziķi un otrā daļā grupa. Lai notiek.

Tā nu ir, ka čipots ir viss Radiokoris un visi man pazīstamie mūziķi, es biju palicis pēdējais tīrais.”

Savukārt 10. septembrī: “Moinīzers! Bez blaknēm! Tik laikam veltīgi, jo koncerti atcelti. Nu tad septembrī došos “digitālajā” pašizolācijā. Nekādas intervijas ne radio, ne TV, ne žurnālos, ne internetā. Liekais. Jauki, ka atraxtīji. Pārziemosim, cerams,” — tā komponists raksta savam draugam Rutai Melderei.

Mārtiņu Braunu, kurš saņēmis Triju Zvaigžņu ordeni, dažādas balvas, iedvesmojis paaudzes ar savu iedvesmojošo, spēcīgo mūziku, pēkšņi šantažē Kariņa-Levita režīms un piespiež pret viņa paša gribu viņam pieņemt injekciju. Un šogad arvien vairāk nāk atklātībā arī Pfizer konfidenciālie dokumenti, ko viņiem ASV tiesa 2022. gada sākumā neļāva noslepenot uz 75 gadiem, kā viņi gribēja. Nu cilvēki var iepazīties ar daudzām oficiālām, agrāk “konfidenciālu” dokumentu lappusēm par kovidvakcīnu sevišķi smagām blaknēm, ieskaitot insultus un infarktus, par ko šī kompānija jau labi zināja, pirms laida injekcijas tirgū.

Mārtiņa Brauna vēstules es ievietoju arī videovēstījumā savā FB laikjoslā. Kad šo video jau bija noskatījušies 38 000 cilvēku un ļoti daudzi ar to dalījušies, tad — lai nepieļautu patiesības tālāku izplatīšanos, FB nolīgtās “rečekistenes” no Re:Baltika kantora piekarināja tam brīdinājuma birku “trūkst konteksta”.

Tas ļoti daudzos raisīja pamatotu sašutumu. “Nav konteksta, Rebaltikas dāmas? Cik kg konteksta vajag nāvei?”,  atsevišķā ierakstā komentēja Aija Devi. “Zināms, ka cienījamais komponists negribēja valkāt uzpurni un potēties ar nepārbaudītām, eksperimentālām devām. Negribēja un viss. Bet viņu beigās pierunāja, lai varētu notikt jubilejas koncerts. Un tas slikti beidzās. Tas arī tika pateikts Māra Ruka video,” raksta Aija Devi. Gan infarkti, gan insulti ir jau oficiāli atzītas kovidvakcīnu blaknes. Nekāda konteksta netrūkst, konteksts ir vistiešākais — pēdējo gadu notikumi, kurus piedzīvojām mēs visi.

FB lietotājs Normunds Vīrs raksta: “Nepilna gada laikā, no 2021. gada 13. augusta, manis paša vai manis pārpublicētus citu, manuprāt, pārdomu vērtus materiālus 24 reizes… !!! pārbaudījuši kaut kādi “neatkarīgie faktu pārbaudītāji” un, protams, ka tos izdzēsuši…!? Kas slēpjas aiz nosaukuma “neatkarīgie faktu pārbaudītāji”? Un ar kādām tiesībām viņi pārkāpj likumus par vārda brīvību un cenzūras aizliegumu demokrātijā…!? Jeb LV vairs neskaitās ES demokrātiskā valsts…?!”

“Neatkarīgie” pārbaudītāji? Tos apmaksā un uzrīda tikpat “neatkarīgi” viņu saimnieki.

Bet mēs jau zinām, ka rečekistu cenzūras leibelis tikai papildus apliecina, ka teiktais ir patiesība. Jo tieši patiesība viņus tik ļoti uztrauc.

Mārtiņa Brauna dzīve pāragri izdzisa pagājušā gada novembrī. Kurš atbildēs par Mārtiņa Brauna pāragro nāvi? Un par visām citām daudzām pāragrajām nāvēm Latvijā? Tie, kas pie mums izvērsa šo visu. Un tad, kad Kariņa-Levita režīms kritīs, viņi visi par to atbildēs. Ieskaitot faktu cenzētājus, kas cilvēkiem liedza un liedz piekļuvi vitāli svarīgai informācijai — pludinot vien melus, režīma propagandu un vēl paņirgājoties par pāragri mirušajiem.

Bet ne jau nu Re:Baltikas darbones mums liegs pieminēt pāragri mirušos un atgādināt par viņiem.

Novērtē šo rakstu:

382
51

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ne viss ir zelts, kas spīd

FotoKārtējo reizi kārtējā Saeima ir ievēlējusi jaunu (sic!) valdību. Ko mēs varam sagaidīt no šī piedzimušā brīnumbērna, kurš mums sola piena upes un ķīseļa krastus tuvākajos gados, proti, Eiropas Savienības valstu vidējo dzīves līmeni? Skeptiķi teiktu – blēņas! Cik valdības nav nākušas un gājušas, kas nav solīts, bet, kur bijām, tur esam!
Lasīt visu...

3

Stāsts par lielo Latvijas aptieku skaitu, aptieku un vairumtirgotāju uzcenojumiem lielākoties ir no pirksta izzīsts

FotoKatrs veselības ministrs nāk ar sev vairāk vai mazāk draudzīgu politiķu uzstādījumiem, kurus tad pirmajās darba dienā pamanās paust tautai, atbildot uz nesagatavotu žurnālistu nesagatavotiem jautājumiem. Ar laiku ministrs saprot spēles noteikumus, sāk solīt mazāk, bet prasīt vairāk.
Lasīt visu...

6

Jautājumi Pirmajam slēgtajam pensiju fondam

FotoSaņēmu Jūsu e-pastu ar aicinājumu veikt papildu iemaksas Pensiju fondā! Varbūt Jūs tomēr varat mani nomotivēt to izdarīt, atbildot uz maniem jautājumiem un varbūt sniedzot papildu informāciju!
Lasīt visu...

21

Ja Ogres novadā top kaut kas vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus par šīm iecerēm

FotoKā jau parasti, ja Ogres novadā top kaut kas jauns, vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus un puspatiesības par šīm iecerēm. Slēpjoties aiz skaistām frāzēm par attīstību un novada interesēm, tiek bīdītas politiskās intereses un personīgi motīvi.
Lasīt visu...

21

Slovēņiem kompensēs pretkovida štrāpes

FotoNo 2000. gada marta līdz 2022. gada maijam Slovēnijā ierosināja ~62 000 lietu par antikovida noteikumu pārkāpumiem, piemērojot naudas sodus vairāk nekā 5,7 miljonu eiro apmērā. Vēlāk Slovēnijas Konstitucionālā tiesa atzina pretkovida pasākumus par antikonstitucionāliem. Iepriekšējiem vadīkļiem šādas negantības maksāja varu.
Lasīt visu...

6

Atklāta vēstule Latvijas Bankas prezidentam

FotoGodātais Mārtiņa Kazāka kungs, vispirms vēlos uzsvērt, ka šī vēstule nav domāta kā kritika vai uzbrukums Jums personīgi, bet drīzāk kā aicinājums aktīvāk iesaistīties un risināt situāciju, kas skar gan Latvijas Bankas reputāciju, gan tās aizsargātās klientu intereses. 
Lasīt visu...

12

Krievijas cars Pēteris I ir visu latviešu tēvs

FotoPaldies Krievijas caram Pēterim I par Lielo Ziemeļu karu, kura laikā viņa karavīri izjāja Vidzemi un atstāja pēcnācējus, kuri izveidoja latviešu tautu.
Lasīt visu...

12

Iebraucējiem nospļauties par kārtību Latvijā. Cik ilgi to piecietīsim?

FotoValdības nomaiņas ēnā bez pienācīgas uzmanības palikusi ziņa par liegumu no Krievijas iebraukt tur reģistrētām automašīnām. Labi, tas, ka vairs nevar iebraukt, varbūt varēja būt kā vienas dienas aktualitāte, taču tam komplektā ir vesela virkne neatbildētu jautājumu, ko nedrīkstam nolikt tālā plauktā apputēšanai.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

"Maskavas nams" Rīgā – simbols ģeopolitiskā kursa maiņai?

Pirms nedēļas biedrība "Austošā Saule" pulcēja piketa dalībniekus pretī "Maskavas namam" Rīgā. Ar plakātiem, kas atgādināja par ukraiņu...

Foto

Vai pienācis laiks izvēlēties amatpersonas ar loterijas palīdzību?

Sortition. Tā senajās Atēnās sauca sistēmu, kurā tautas priekšstāvji, amatpersonas, augstākie ierēdņi, tiesneši tika izvēlēti lozējot. Tas, kuram...

Foto

Pateikt, ka šī būs katastrofāla valdība, var tikai kāds, kuram galvā ir atdzisusi putra, un arī okupācijas varas kolaborants Kūtris būs lielisks Saeimas priekšsēdētājs

Pagājušajā piektdienā,...

Foto

Tas, ka Kūtris ir komunistu okupācijas varas kolaborants, „Delnai” ir pieņemami, bet tas, ka viņš atļaujas izteikt savu viedokli un ievēro nevainīguma prezumpciju, ir nosodāmi

Godātie...

Foto

Tikai nesmejieties, bet mums ir atnākusi atziņa: ir jābūt drošiem, ka ikvienā jomā – iekšlietu, veselības, izglītības, reģionālās politikas vai citā – esam izdarījuši visu, lai cilvēki varētu izjustu augstu lojalitāti pret savu valsti

Rietumu pasaulē ārpolitika ir kļuvusi par drošības politiku, jo Krievijas brutālais iebrukums Ukrainā pasauli ir ievirzījis "kara laikmetā" –...

Foto

Par melīgo spriņģu, jembergu un visu pārējo Kremļa stabulnieku “līdzjūtības vaimanām”

Pētot Daugavpils Čmoikas un Re:Baltica prokrieviskā dueta darbības, uzdūros interesantam dokumentam, kurā Tiesībsargs analizē ar...

Foto

Šajā valdībā nenotiks visādas nevajadzīgas, muļķīgas debates!

Šī būs pirmā centriski kreisā valdība kopš neatkarības atjaunošanas. Pirmā valdība, kas nebūs konservatīva....

Foto

Es aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju vilkt katrā kājā atšķirīgu apavu – un tāda arī būs manas valdības darbība

Lai patiesi izprastu otru cilvēku, ir jānoiet viņa...

Foto

Atklātā vēstule valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam: fakti skaidri norāda uz iespējamu tiesību pārkāpumu un neētisku rīcību no „Swedbank” puses

Godātais Latvijas valsts prezident Edgar Rinkēvič! Es,...

Foto

Briškens un manekena politiķi

Ik rītu pa ceļam uz darbu sanāk doties garām kāda lielveikala skatlogam, kurā nemainīgi stalti stāv manekeni, tērpti visnotaļ glītos uzvalkos. Tam...

Foto

Īsā atmiņa un krievu imperiālisma otrā elpa

Mums, latviešiem, ir vājības, kas tiek izmantotas pret mums. Kad mēs jūtam tūlītējus eksistenciālus draudus, tad mēs esam vienoti,...

Foto

Mans viedoklis

Privātiem medijiem var būt savi ideoloģiski, politiski, personiski mērķi. Tas ir normāli. Kāds dibina, pērk un uztur savu mediju vai medijus ar mērķi ietekmēt...

Foto

Dzirdam metaforas “kolektīvie Rietumi”, “krievu kolektīvais Putins” – bet ko tad nolēmis “kolektīvais latvietis”?

Tamlīdzīgi izplūduši izteicieni nav lietojami kā pilnvērtīgi termini, tikai kā metaforiski vispārinājumi,...

Foto

Kāpēc “sabiedriskais medijs” uzdod jautājumus un neatskaņo atbildes?

“Labdien! Paldies par izrādīto interesi saistībā ar norisēm Ogres novadā! Vēlos norādīt, ka Ogres Vēstures un mākslas muzeja...

Foto

Vācieši jauc nost vēja elektrostacijas, lai paplašinātu brūnogļu ieguvi!

Energokompānija RWE ir sākusi nojaukt septiņas vēja turbīnas blakus bijušajam Lützerath ciematam Ziemeļreinā-Vestfālenē. Iemesls: RWE vēlas paplašināt Garzweiler II virszemes brūnogļu...

Foto

Nesmejieties, bet mēs atkal esam sacerējuši vēstuli

Godātais valsts prezident, Saeima, ministru prezidenta kandidāte Evika Siliņa! Latvijā kultūras ministram būtu jābūt otram valsts vadītājam, garīgās attīstības...

Foto

Iesniegums par „Sadales tīklu” ir nepareizs!

31. augustā vairāki portāli publicēja rakstu par uzņēmēja Gata Lazdas vēršanos ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā par AS “Sadales tīkls” jaudas “nenodrošināšanu”...

Foto

Dažas piezīmes par jauno Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktori

Ogres novada dome izsludināja atklātu konkursu uz muzeja direktora amatu. Pieteicās diemžēl tikai viens pretendents –...

Foto

Imigrācijas likums un spēles ap terminiem

Ņemot vērā, kā pēdējo mēnešu laikā tiek manipulēts ar jēdzieniem saistībā ar Imigrācijas likuma normām saistībā ar ārzemnieku, precīzāk, Krievijas...

Foto

Rokas nost no mūsu Latvijā gūtās peļņas, tā vajadzīga dividendēm mūsu skandināvu akcionāriem

Viedokļi par un ap banku darbību, kas pēdējo mēnešu laikā uzvirmojuši, rada ilūziju,...

Foto

Negribēšanas spēks, vai kāpēc mēs gribam kā labāk, bet sanāk kā vienmēr. Dažas varbūt spurainas, taču rūgtas pārdomas

Disharmonijas izjūta vai emocionālā nelīdzsvarotība ir subjektīvi jēdzieni,...

Foto

„Sadales tīkla” rīcība: kurš uzņemsies politisko atbildību un kuram paliks kriminālā?

Kāpēc uzņēmumu un iestāžu vadītājiem kompetence ir svarīgāka par lojalitāti valdošajiem politiskajiem spēkiem....

Foto

Kad Marijas Naumovas koncertā publika uzvedas kā stacijas bufetē

Dzintaru koncertzāle šovasar lutinājusi ar daudziem skaistiem un dvēseli aizkustinošiem koncertiem. Divas reizes skatītājus priecējis Maestro Raimonds...

Foto

Prezidents ir viens, skolotāji ir daudzi

Šodien man uzticēts pastāstīt, ko var skolotājs un ko var prezidents. Citiem vārdiem sakot – “Atrodi atšķirības starp skolotāju un...

Foto

Lūdzu, netraucējiet jaunam OIK!

AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) paziņojums pārtraukt izsniegt tehniskās prasības jaunu elektrostaciju pieslēgšanai pārvades tīklam, balstoties uz jaudu nepieejamību tīklā, ir tirgus regulēšana....

Foto

Mana pieredze pašvaldības darbā: domes deputātiem vispār nevajadzētu dalīties pozīcijā un opozīcijā, bet vienkārši strādāt!

BIja kārtējā sarežģītā un iekšēji pretrunīgā diena Rīgas domē. Izjautājām Vilni...

Foto

Nost ar ielikteņiem, laiks profesionāļiem!

Katastrofāls dzimstības kritums, kas pērn, gada laikā samazinoties par 2000 jaundzimušo, sasniedzis 100 gados zemāko atzīmi, valsts ārējais parāds, kas tuvojas...

Foto

„Manabalss” iniciatīva: atcelt 22. augusta vienošanos par grozījumiem Imigrācijas likumā par valsts valodas prasmēm

Aicinu atcelt 22. augustā notikušo valdības vienošanos par izmaiņu veikšanu Imigrācijas likumā...

Foto

Atklāta vēstule „Indexo” valdes priekšsēdētājam Valdim Siksnim

Godātais Sikšņa kungs (attēlā)! Organizējot Indexo akciju kotāciju Rīgas fondu biržā pirms vairāk nekā gada, akciju kotācijas noteikumos Jūs personīgi iekļāvāt...

Foto

Tu

Netiesājiet, tad jūs netapsit tiesāti; nepazudiniet, tad jūs netapsit pazudināti; piedodiet, tad jums taps piedots. (Lūkas 6:37)...

Foto

Kariņa redzējums ir mans redzējums: jo vairāk, jo labāk!

2023. gada 21. un 22. augustā Rīgas pilī esmu ticies ar visiem Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, pārrunājot...

Foto

Tautvaldība un globālisms

Tautvaldība, ja tā to var nosaukt, ir pirmatnējās demokrātijas forma, kur katra kopiena, dzimta vai ģimene izvēl savu pārstāvi iekšēju vai ārēju jautājumu...

Foto

Tikai nesmejieties, man atkal ir priekšā lieli dzīves lēmumi

Labrīt. Man šodien ir jāpieņem lieli dzīves lēmumi. Šajā pusgadā esmu piedzīvojis savas dzīves lielāko nodevību. Mani...

Foto

Brīvību pilsonim Ivanovam!

Es, Diana Uliganets, esmu uzņēmēja Igora Ivanova dzīvesbiedre un pilnvarotā persona. Man ir Ukrainas un Ungārijas dubultpilsonība. Jau ilgāku laiku dažādu objektīvu apstākļu,...

Foto

Es ar prieku uzticēšu jaunajai valdībai atrisināt visas aktuālās problēmas, kaut skaidrs, ka tas nav iespējams

Šodien, 2023. gada 17. augustā, esmu saņēmis ministru prezidenta Artura...

Foto

Izlasot Imanta Parādnieka viedokli par kara nodokli

Atvainojos visiem, kas šodien lasa informāciju tikai par Krišjāņa Kariņa demisiju un jaunas Latvijas valdības izveidi. Šajā rakstā tā...

Foto

Urā, vēlēšanās gan mēs zaudējām, toties divus gadus vēlāk uzvarējām KNAB!

15.jūlijā stājies spēkā Administratīvās rajona tiesas spriedums lietā, kurā četri deputātu kandidāti no Jaunās Vienotības un Latvijas...

Foto

Bez siles mēs nevaram un negribam!

Kustība “Par!” lēmusi turpināt darbu Rīgas domes vadībā, īstenojot 2020. gadā iesāktās pārmaiņas rīdziniekiem. Mēs turpināsim izglītībā iesākto, uzlabojot skolēnu...

Foto

Elektrības sadales tarifi - kļūda, kas tiks izlabota decembrī...

Laiku pa laikam sabiedrības viedoklis tomēr tiek ņemts vērā. Premjers ir apsolījis decembrī pārskatīt sadales tarifus. Tātad...