Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Un kur ir pazudis

15.05.2024. 23:14

Torija reaktors?

Atbildēt

ko te piebilst...

23.04.2024. 17:56

debilie valda rietumu pasauli...šobrīd !!!

Atbildēt

tev

18.04.2024. 17:22

»

hehe

Šeit gan nav pļutkinena


aizcietējums, ATKAL?

Hroniskais, visticamāk...

Līdzjūtība, CILVĒCISKA.

Veseļojis, pļutkinene hehe! ;)

Atbildēt

hehe

17.04.2024. 20:13

Šeit gan nav pļutkinena.

Atbildēt

Хм

17.04.2024. 15:44

»

Rublis

.. nez - kodol zemūdenēs ir reaktori


poļi un igauņi galīgi muļķi?
Нет, конечно
Поляки "послали" ЕС с ее требованием закрыть ТЭЦ на буром угле, высчитав, что им дешевле платить штрафы, чем закрыть ТЭЦ и тратить деньги на дорогую электроэнергию
Эстонцы или уже закончили или уже заканчивают СПГ терминал. При этом без требований гарантий от государства, как это почти получилось в случае СПГ в Скулте.
Что пугает в случае с нашими политиками-чтобы в желании показать всему миру "мы круче всех" не получилось так, что пообещают побыстрее закрыть все фосильное, но еще не открыв ядерное-чтобы не получилось потом штрафы платить за неисполнение своих же обещаний.
С газом же уже было подобное-Левитс и Кариньш заявили, что Латвия первая откажется от российского газа. Потом оказалось, что это не может произойти по щелчку. Но..медийный эффект был достигнут, народ в восторге

Atbildēt

Diemžēl

17.04.2024. 06:29

»

Rublis

.. nez - kodol zemūdenēs ir reaktori


Zemūdenēs, aviācijas bāzes kuģos ir. Uz zemes iznest var, taču sanāks par dārgu. Poļi un pārējie cer, ka zinātne un tehnoloģijās nepievils. Uz papīra viss ir skaisti, tikai realitāte ir cita. Par tiem muļķiem gan uzmanīgi. Uz CO2 afēru pavilkās. Vienkārši iet kopā ar "progresīvo" cilvēci lielā biznesa pavadā.

Atbildēt

Diemžēl

17.04.2024. 06:24

»

Rublis

https://www.rolls-royce.com/innovation/small-modular-reactors.aspx#section-overview


Vēl neviens nav uzbūvēts. Plāni ir un kaut kad būs. Pašlaik nav.

Atbildēt

Rublis

17.04.2024. 02:20

https://www.rolls-royce.com/innovation/small-modular-reactors.aspx#section-overview

Atbildēt

Rublis

17.04.2024. 02:11

.. nez - kodol zemūdenēs ir reaktori?

uz sauszemes tos iznest var? turbīnas tie griež?

poļi un igauņi galīgi muļķi?

Atbildēt

BEZsmadzeņu deģenerātam analfabētam visās murgu jomās

16.04.2024. 22:02

»

Ontūns Mazpisāns© jeb O.M.©aurejs

arī speciālists visās murgu jomās


Padomā par to - kad tu uzbāzies kādam ar savu kretīnismu, tostarp ikdienišķi regulāri virkni reižu ap*irs kādu BEZ jebkāda iemesla, tikai sava trulā naida dēļ pret normāliem cilvēkiem, vai pat tikai sava deģenerāta prieka pēc - tu uzņemies VISU vainu un atbildību par SAVU karmu uz sevi, kā arī par citiem, un atstrādā to kā savu!

Tie, kam ir smadzenes, izvēlas šo zināt un saprast:

Karmas bumerangs ir neizbēgams: ko citiem novēli vai nodari - pats dabūsi atpakaļ vismaz dubultā, pēc pilnas programmas un ar visiem tuviniekiem līdz 7 augumam.

Ir sacīts: "NEKAD neatļaujies novēlēt vai pat reāli nodarīt citiem to, ko negribētu izbaudīt uz savas PAŠA (un, visbiežāk, arī uz savu tuvinieku, draugu, domubiedru) privātādas."

Atbildēt

Ontūns Mazpisāns© jeb O.M.©aurejs

16.04.2024. 18:49

»

he he

Atnāk Strakšas


arī speciālists visās murgu jomās.

Atbildēt

he he

16.04.2024. 12:59

Atnāk Strakšas,
Iesprauž dakšas.
Bauri ŠOKĒJAS ...

Atbildēt

Grigorijs

16.04.2024. 11:48

AASV vēstniecība uzdāvināja Rumānijai 4 miljardus par atļauju būvēt šādu modulāro AES .2025. gadā sāks celtniecību. . Starp citu, arī Latvijai noslēgts līgums ar ASV par šādas stacijas būvniecību/ noslēgts jau 2021.gadā/ , mūsu bāleliņi paprasīja pārāk lielu summu un celtniecība nesāksies. Par laimi, jo ASV viņi šādām AES jau desmit gadus nevar dabūt atļauju.

Atbildēt

Vieplis.

16.04.2024. 11:42

Kas vainas elektrības cenai šo svētdienu, 0,22 centi ar visu PVN, tieši tā, vidējā cena bija stipri zem 1 centa.Šogad tik lēti nav bijis ne reizi, pat tad , kad visi HES bija pilni ar palu ūdeņiem. Protams pie tadām cenām neviens neieguldīs vēja parkos, bet tādas cenas ir ļoti reti, tikkai pie ļoti stipriem vējiem.

Atbildēt

Pīle

16.04.2024. 10:53

»

cemme

izskatās pēc pīles


Nebūs gan pīle. Nav jau problēmas uzbūvēt mazu kodolreaktoru, tādi ir atomzemūdenēm, aviācijas bāzes kuģiem un Krievijā pat ledlaužiem. Problēma ir izmaksās. Krievijai ir vienalga, tur nav liberāla enerģijas tirgus. Krievijā ir arī peldoša atomelektrostacija kas, darbojas kaut kur Ziemeļu ledus okeānā.

Atbildēt

Elementāri

16.04.2024. 06:27

Eiropas realizētā enerģētiskā tirgus liberalizācijas politika ir kļūda, kas dārgi izmaksā ekonomikai un pazemina iedzīvotāju labklājību. Rezultātā Eiropas konkurētspēja samazinās un var novest pie eksistenciālām problēmām. Kā redzams no atjaunojamo resursu izmantošanas pieredzes, tad rezultātā, dzenoties pēc CO2 izmešu samazināšanas, tiek nodarīts kaitējums dabai citās jomās. Vienkārši viens piesārņojums tiek aizstāts ar citu. Vai mazāku, tas vēl ir jautājums. Izziņotā ģenerālā pārējā uz ūdeņraža izmantošanu stipri kavējas. Rezultātā, saules un vēja saražotās elektrības ir par daudz, kas rezultējas negatīvās elektrības cenās un turpmāko investīciju bremzēšanās. Zinātne šajā jomā nespēj tikt līdzi politiskajām vīzijām. Elektroauto optimisms ir sabremzējies. Tehnoloģiju attīstība šajā jomā tāpat netiek līdzi politiķu vēlmēm. Turklāt, ar pāreju uz elektroauto Eiropas ražotāji ir kļuvuši nespējīgi konkurēt izmaksu un cenu ziņā ar ķīniešiem. Šobrīd sevišķi spēcīgs spiediens tiek izdarīts uz lauksaimniecību, kas rezultēsies mazākos ražošanas apjomos un cenu pieaugumā. Pārāk daudz kļūdu un visas labklājības samazināšanās virzienā. Ja ņem vērā arī katastrofālo demogrāfijas situāciju, Eiropu sagaida dramatiski notikumi, kuru cēlonis ir ES vadības nekompetence vai ļaunprātīga rīcība. To nu lai katrs izlemj pa savam. Arī baņķieri sāk novērsties no atjaunojamās enerģijas avotu finansēšanas. Bez triljonu ieguldījumiem ES enerģētiskās politikas mērķi netiks izpildīti un šo triljonu nav. Pie visām šīm problēmām klāt nāk vēl karš Ukrainā, kam arī vajadzīgs finansējums. Laiks nolaisties uz zemes.

Atbildēt

Tvaika mašīnas

15.04.2024. 23:59

un godmaņa krāsniņas visdrīzāk piedzīvosim, ja turpināsim sadzīvot ar sarkanajiem izdzimteņiem un piekto kolonnu.

Atbildēt

jaajaa

15.04.2024. 21:45

...vai tik autors tagad nejauc...igauņi būvēs ne jau modulāru...:)

Atbildēt

hm

15.04.2024. 20:41

Krievi vienu mazo elektrostraciju aizveda uz Ziemeļiem un veiksmīgi ekspluatē. Vairāk tādu nav nekur oasaulē. Prblēmas - ūdeni vajag dzesēšanai un periodiski jāpapildina urāns, bet ne jebkurš. Šobrīd Rosatoms aktīvi darbojas šajā virzienā, lai apgādātu attālos Krievijas reģionus. Esot izveidoti moduļi, kurus iespējams papildināt.
Visbeidzot jāsaka, ka šajā laukā darbosies tās valstis, kurām jau ir prasmes militārā jomā, kas tiek pārnestas uz atomenerģētiku.

Atbildēt

skaisti

15.04.2024. 20:07

Redz, cik daudz LV tomēr dažādu lielu talantu: Viens Strakss ir kovērts: Speecss visās jomās, sākot ar dzelzceļu un beidzot ar politiku un kodolenerģiju.. Vairāk, vairāk vajag tādu universālu ''specu'': Tad viss ies uz augšu pats no sevis...

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

FotoKāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez cipariem, bet vienkārši novērojums. Pārsmējos.
Lasīt visu...

21

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

FotoViens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās vēlēšanās — “Jaunās Vienotības” pārsvars pār Nacionālo apvienību, kaut gan aptaujas konsekventi rādīja pretējo, turklāt tas notika pēc tam, kad JV pārstāvis Arvils Ašeradens informēja sabiedrību par iespēju celt pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lasīt visu...

21

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

FotoŅemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica” (attēlā - tā pārstāve Inga Spriņģe) projekta “Šķelšanās” vērtēšanu un mediju redakcionālo brīvību, Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) skaidro pieņemto lēmumu. Fonds ir konstatējis, ka projekts nav īstenots atbilstoši konkursa nolikumam, kas paredz veidot saturu latviešu valodā, bet daļēji īstenots svešvalodā. Aktivitātes īstenotas ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu (MAF).
Lasīt visu...

12

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

FotoNesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka Saeimas vīri un sievas dzīvo pasaku valstībā. Vairums runātāju kaismīgi klāstīja, kas būtu jādara, bet neviens nerunāja, kas to traucēja paveikt jau, piemēram, pagājušajā gadā.
Lasīt visu...

21

Vieglprātība un nekompetence maksā dārgi

FotoIgauņi racionāli skatās uz „Rail Baltica” savienojumu ar Tallinu un lidostu. "29.maijā ielikts pamatakmens „Rail Baltica” Ülemiste pasažieru terminālim "Linda", kas nodrošinās ērtu tramvaja savienojumu ar Tallinas lidostu, pilsētas centru un ostu. Ülemiste termināla pabeigšana plānota 2028. gadā."
Lasīt visu...

21

Sākot no nodokļu celšanas un beidzot ar Francijas kodolvairoga attiecināšanu uz Baltiju: TOP 3 “interesantākās” idejas no partiju mutēm

FotoPartiju pašslavināšanās gaisotnē soctīklu īsajos formātos tās “aizmirst” paziņot dažādus svarīgus sīkumus, piemēram – kur ņemt naudu savu ideju finansēšanai. Tomēr tajās reizēs, kad saruna ir garāka par pusminūti, sāk parādīties interesantas idejas. Uzmanībai daži momenti, kurus ne katrs lasītājs vienmēr redz.
Lasīt visu...

21

Pārpratumi likumprojekta izstrādes gaitā (viena epizode)

FotoLikumprojektā "Grozījumi Civilprocesa likuma 594. pantā - Ieturējumu apmērs no parādnieka darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem" tā pirmajā lasījumā Saeima apstiprināja ieturējamu summu 10% no parāddnieka ienākumiem, kas nepārsniedz minimālās algas apmēru neatkarīgi no piedziņas veida. Tātad no minimālās algas 300 EUR mēnesī parādnieka ieturējamā summa sastādītu: 59,74 EUR/mēnesī (aprēķins: 700 - 10,5% Soc.nod. - 500 neapliek.summa - 23% IIN * 10% = 59,74).
Lasīt visu...

21

Eiroparlamenta reitingu līderis “lien bez ziepēm” savam galvenajam politiskajam sāncensim

FotoPiecu mēnešu garumā SKDS aptaujās līderu lomu ieņēmušās Nacionālās apvienības vadošais kandidāts Roberts Zīle nācis klajā ar unikālu atklāsmi: nevis pašu saraksta biedri esot tie labākie, bet gan viņa galvenais politiskais konkurents.
Lasīt visu...

21

Valsts kontrolei vajadzētu izvērtēt, cik pamatoti Sabiedrības integrācijas fonds vairojis „Re:Baltica” darbinieču labklājību un kā valsts šos līdzekļus varētu atgūt

FotoEs jums izstāstīšu kaut ko, ko LTV Ivo Leitāns jums neteica. Un viņš arī to nezina. Mans ģimenes uzņēmums pirms dažiem gadiem ir maksājis naudu portālam Delfi par manu dokumentālo filmu reklāmu. Abas reizes portals Delfi ziņoja saviem lasītājiem, ka ir skatāmas žurnālista Anša Pūpola dokumentālās filmas. Es ticu, ka portāls ļoti rūpīgi seko likumiem, kas aizliedz melīgas reklāmas izplatīšanu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Parodija par pārbaudi

Ceturtdien Ģenerālprokuratūra izplatīja ļoti savādu paziņojumu, kam it kā bija jānomierina prāti un jāatjauno uzticība politiskajai elitei, bet gluži otrādi – tā ne...

Foto

Lūdz tiesībsargu vērsties Satversmes tiesā par personu ar invaliditāti diskrimināciju

2024. gada 30. maijā Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrības valdes loceklis Raimonds Lejnieks...

Foto

Šoreiz Lembergs uzvar valsti

Centrālajai vēlēšanu komisijai (turpmāk - CVK) ir rakstiski jāatvainojas Aivaram Lembergam par liegumu balsot pašvaldību vēlēšanās, - tā nolēmusi tiesa....

Foto

Nes mieru man, nes mieru dvēselei!

Jau divus gadus publiskajā telpā aktualizēts jautājums par nakts trokšņiem un regulējuma caurumiem, kas liedz rast reālus risinājumus šai problēmai....

Foto

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

Kā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri....

Foto

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

Brīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā...

Foto

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm...

Foto

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

Mēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda...

Foto

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

Pēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un...

Foto

Būtu mēs labāk ēduši...

Latvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši...

Foto

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

Latvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai...

Foto

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

Rīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie...

Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...