Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
VDK kartotēka
Foto

Mediji savās rīcības iespējās kļūst arvien brīvāki

Gunta Kuļbanska, RīgaTV 24 satura redaktore
02.05.2019.
Komentāri (31)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Skumš

10.05.2019. 12:13

Citās valodās runā par reālām, globālām problēmām, atklāti runā par ideoloģijas krīzi..Te bauriem tāds pagrimums izglītībā, ka balsī brēkt gribas par Sūnu ciemu

Atbildēt

Jozua

10.05.2019. 05:55

Hilarijas pedālis Streips katru vakaru pūš ēterā rozā miglu a la CNN..Neticēšu nevienam Privātās Dzīves žurnālistam satura lietās..Kāpēc pec Streipa neiznāk "populistu" un "galēji labējo" raidījumi? Būtu pieprasījums..

Atbildēt

Bulšits

10.05.2019. 05:47

Ārpāc..meli...žurnālistika LV ir beigta..Medijos sorosīti, klintonīti un lohi..Ir tabu tēmas, ko neskar neviens..tāpēc esam trubā..Krievu prese vēl elpo , bet tiem nav naudas

Atbildēt

andris a

04.05.2019. 15:23

(xmas)
gaurs. sulmeisters iesaka
gaurs. sulmeisters
vakar 19:28no Twitter
Разработчики и исполнители (2 серия). Заказчики геноцида пенсионеров
Разработчики и исполнители (2 серия). Заказчики геноцида пенсионеров
#АндрейТюняев#Путин#Пенсии#Религия#Вера

YOUTUBE.COM


Atbildēt

IZSMEĻOŠI

04.05.2019. 05:05

»

ČEKAS provokatora un stukača Egmāra Sūdēdāja grēksūddze

Man ir kauns nosaukt savu vārdu un ir panistiskas bailes atklāt savu vārdu...


latviski. Vot tāpēc man labāk patīk Žvaņeckis, Raikins TĒVS u. c. klasiķi //lielmeistari//.

Atbildēt

īsāk

04.05.2019. 04:42

»

CENZĒTS

...


ja es un mana ģimene būtu IZREDZĒTO kārtā, proti dažnedažādu formu (honorāri u. c. legalizētas nodokļu nemaksāšanas izpausmes) iedzīvošanās uz Latv. duraciņiem UZŅĒMĒJIEM, TAD arī MĒS piedalītos vienotā dziesmā. Nauda nesmird, ja TĀ ir mērķis nevis līdzeklis. Tā drošivien domāja viens no ekonom. virzienpaudējiem MALTUSS (uzv. orģ. val. nezinu). SLAVA vienotībai un TĀS smirdošajiem KONSULTANTIEM.

Atbildēt

pamuļķu lapseņu mušpapīrs

03.05.2019. 16:23

»

Induli Duka!

Tagad gaidi ciemiņus


Ja kādam normālam cilvēkam un profesionālam literātam (nevis - tādam muļķu zemes specdienestu angažētam lum.pen.zom.beetaajam, kā bio.gaļas atkritums "indraņķis latv.ānietis") kādā garadarbā ievajadzētos tipisku plānprātiņa tēlu, tad vislabāk noderētu paš.nominēta "dzelteno nop.lūdumu žur(KA)nāliste" luppatu lapssene, kas krampjaiini agōnē sapelējušā lapseņjpūznī ar visiem zināmu adresi.:)

L.Lapsas u.c. informācijas nop.lūdes avotu publiiskotā Lapsas kontakt.informācija.

Lapsa Lato

Телефон:
(+371) 29277525
Код личности:
160569-13068
Регион и город:
Латвия, Рига
Домашний адрес:
Riga / улица Indranu дом 12-15, LV-1012
Дополнительные возможности:
Показать абонентов с фамилией Lapsa города Рига
Показать абонентов здания 12-15 улицы Indranu города Рига

Atbildēt

reptilis

03.05.2019. 15:06

Jā..ā,biedrs Streips ir objektivitātes kalngals:)))

Atbildēt

Neticu!

03.05.2019. 14:11

Kļūst arvien brīvāki?! Un kā tad izpaužas šī brīvība? Ar iespēju papļāpāt?Ja nav godā pētnieciskā žurnālistika un var iztikt ar "ekspertu" viedokļiem, tad cauri ir ar žurnālistiku. Tas attiecināms arī uz TV24, kur izbrīna pieaicinātie it kā sabiedriskās domas paudēji. Kā saka, rullējam uz priekšu, mūs skatās!

Atbildēt

ciniķis

03.05.2019. 12:13

Sabiedriskās televīzijas "objektivitātes" filtrs praksē izpaužas kā būtisks negatīvo notikumu atspoguļojuma pārsvars pār neitrāliem vai pozitīviem. Respektīvi, ja ir izvēle ko rādīt, tad sliktajam vienmēr ir priekšroka, tāpēc par patiesu objektivitāti tur vispār nav runas. Savukārt, ja runā tieši par TV24, tad, manuprāt, viņu popularitāte aug tieši dēļ šiem dzīvajiem raidījumiem un runāšanas par visām tēmām t.sk. tādām, kuras sabiedriskā TV vairās apspriest. Es ieteiktu TV24 pacilāt medikamentu dārdzības tēmu no kā žurnālisti izvairās.

Atbildēt

forcemajeure

03.05.2019. 10:38

LV žurnālistika ir mirusi jau padsmit gadus. vai kāds man var atgādināt kādu wow atmaskojošo sensāciju pēdējā gada laikā mediju izpildījumā? labi, divu gadu laikā. nu, trīs gadu laikā. NAV. nekā. tukšums. rakņāšanās pa PR relīzēm un ziņu aģentūras leta atgremojumi. un "dzīvais saturs", kas atgādina rimi pašapkalpošanos kasi.
par lomonosova ielu taisnība. tur vienā katliņā taisa gan pīāristus, gan žurnālistus. un par žurnālistiem jau neviens pēc tam negrib strādāt - neko nemaksā un nav jau arī, kur, viss oligarhiem

Atbildēt

Jānis Rušenieks

03.05.2019. 09:46

Varu piekrist atsevišķiem komentāriem, kuri mani noved pie atziņas - par ko ir raksts? Ne par ko. Kādu laiku vairs neskatos TV 24 "dzīvos" raidījumus, arī ierakstītās diskusijas. Kāpēc? Lai arī autore raksta, ka paši taisot saturu,neviens to neietekmējot, varētu pavisam viegli pierādīt, ka tā tas nav, jo... Uzaicinātie raidījumu dalībnieki, pieaicinātie eksperti, sabiedrības "viedokļa eksperti" un daža laba vadītāja tendenciozā, pārāk pareizā "darbošanās" man pielika punktu. Manuprāt, "pašā saknē" ir divas kļūdas. Pirmā - uzskats, ka medija neatkarības īpašā pazīme ir žurnālista visatļautība. Ar to saprotot, ka tikai žurnālists būs tas, kurš medijā drīkst izvēlēties tēmu, to interpretēt. Otra - kas ir žurnālists? Vai tas ir ikviens, kurš kaut ko raksta, runā, vada (tv vai radio raidījumu)? Vai tad žurnālistam vairs nav nekādu profesijas standartu? No tā izriet profesionalitātes jautājums - cik kompetenta ir šī persona, kura uzdod jautājumus, komentē. Diemžēl mūsu vcalstī jau sen nebūtisks ir profesionalitātes jautājums, nav atbildība par savas darbības vai nekompetences sekām.Gribam sensāciju, asinis, bet aizmirstam par profesionalitāti.

Atbildēt

Kapēc

03.05.2019. 09:16

"brīvije" mediji nestasta par badošanu pie Ministru kabinēta un par Tautas Varas Fronte?

Atbildēt

Induli Duka!

03.05.2019. 05:54

»

CENZĒTS

...


Tagad gaidi ciemiņus.

Atbildēt

lauķis

03.05.2019. 05:51

»

nu nu

tā tik iztālēm izskatās


Jā , tā tikai iztālēm izskatās,aplūkojot tuvplāna skats ir vel pretīgāks.

Atbildēt

Potapovs

02.05.2019. 21:54

»

Brīvība melot

Raksts ir agresīva prooganda.Un meli. Vispārēja frāžainība, ja mēs nezinātu, ka TV 24 daļēji sonsorē valsts no nodokļu maksātāju naudas. Piem.,TV 24 Preses klubā regulāri "dzīvajā ēterā" tiek uzaicinātas tikai zināmu 4. maija republikas politikas propagandu attīstošas personas. Tām vienmēr par visu ...


Jā, tā ir. Melu midzeņiem būtiski ir, lai nevajadzīgā informācija nekad pat pieminēta netiku, vai arī maksimāli maz. Vajadzīgo informāciju dažādos veidos jāatkārto atkal un atkal.
Tāpēc tiek aicināti cilvēki, kuri pauž pareizos viedokļus, nepareizie viedokļi netiek aicināti vai arī viens pret trim, vai kā ltv viens pret pieciem, pie tam tas viens vēlams ar intelekta mazspēju, lai parādīt nepareizā viedokļa paudēju tumsonību.

Atbildēt

derdz

02.05.2019. 21:20

Visiem ir jādomā kā tu runā un kā tu dari starp cilvēkiem un sabiedrībā, bet publiskie masu mediji un citi it sevišķi jādomā par informāciju kādu pasniegt un kā

Atbildēt

Viedais

02.05.2019. 20:43

PS: Atmodas laikā biju pielipis TV un atsevišķiem laikrakstiem. Taču laikam kopā ar krieviem aizgāja arī jūra (kazahu domu grauds).

Atbildēt

Viedais

02.05.2019. 20:38

Šitā pļūtīt ir jāprot. Lai gan sen, izņemot Pietiek, nevienu vietējo mediju nelietoju. Kad LV varēs redzēt krievu kanālus, varbūt sākšu arī mūsējos skatīties, lai redzētu cik profesionāli letiņi "lāci dzenā" ;) Tagad skatīties (lasīt, klausīties) mūsu medijus ir tas pats, kā vērot boksa ringu pret manekenu. Taču pat tad ir redzams, ka mūsu cīkstonis galīgi nezina nevienu paņēmienu. Tik pliekanu un nebaudāmu mediju vidi vēl ir jāprot izveidot. Priz v studiju!

Atbildēt

nodevējus pakar

02.05.2019. 20:02

Ar tieši tādiem pašiem argumentiem, Latvijas okupanti un kolonisti var izvilkt 4.maija republikas izdotu pasi un censties pierādīt, ka ir Latvijas pilsoņi. Tomēr patiesība ir pavisam cita. Tas pats ar mēdiju taisnošanos, censties pierādīt savu "brīvību" jūs varat, bet realitāte ir cita un latviešu tauta to zin.

Atbildēt

CENZĒTS

02.05.2019. 18:50

...
"Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta."
/ apt.cit.aut. - Džordžs Orvels /

"Es ticu, ka šis laiks izgaisīs kā ļauns murgs. Tas dod man spēku šeit būt un elpot."
/ Gunārs Astra, Brīvības cīnītājs un politiski represēts disidents /

Ir sacīts: "Kritikas (jebkādas, t.sk. arī satīras, ironijas, sarkasma un taml. radošu izpausmju) totalitāri agresīva ierobežošana vai pat necilvēcīgi trula iznīdēšana (cita starpā – tieši tāpat, kā objektīvas un taml. "veselīgas" PAŠkritikas deficīts) neizbēgami noved pie tā, ka VISS kritikā aktualizētais izpildās daudz ātrāk, apjomīgāk, "iekļaujošāk", graujošāk un taml. pamatīgāk."

-----------
-----------

Mediju ziņa (2014. gads): "Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (...) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais "mundieris", bet arī visas valsts reputācija." ... ( apt.cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija "Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?" )
-------

"Muļķu Zemē - TĀ vi’š i’!..."
( ...[p]ar MZ SILES "valsts" angažētajiem ‘masmē.dekļiem’ )
( 'tekošā momenta aktualizējums' - iz "O.M.© arChīva" )

"Caur to ar' esam slaveni, ka..."
Šīs "valsts" 'masu mē.dekļi',
Pirms "glupo pūli" NOZOMBĒ ~
Šos pašCENZŪRA izkastrē:

Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
Dēļ ANGAŽĒTAS ...(mel)šanas:

“Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
Ja “melns ir balts”, tad - tā vi’š i’,
Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!

Ja Saimnieks pavēl "nospārdīt" ~
Pa "masmē.dekļiem" iz..(gānīt),
Jebko, kas "nelojāls" vai "svešs",
Tad - tā vi’š i’ (kaut - paknaps "kešs")!

Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
Ka "četras kājas" "vērtība",
Bet "divas kājas" "nerullē",
Tad - tā vi’š i’ (kaut - kretinē)!

Ja Saimnieks kviec, ka "Krievi nāk!!!"
Un gvelž, ka "MZ "valstij" VĀKS,
Bez rietum-OKUPANTIEM 'briest'!!!"
Tad - tā vi’š i’ (kaut - totāls "sviests")!

Ja Sainieks ķērc: "Wooow - "hibrīdkarš",
JAU grauj šo "valsti", gadiem garš!!!"
Kā maitas putns, ap ...('jūdzies'),
Tad - tā vi’š i’ (kaut - "bauri" smies)!

Ja Saimnieks grib, lai "stukačiem",
No "skapja" laukā smirdošiem,
Tiek "cieņa" ZOMBĒTA un "gods",
Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!

Ja Saimnieks "prezentē", ka šis,
Ir “balts un pūkains” kustonis,
Ne trekni rijošs SILES lops,
Tad - tā vi’š i’ (kaut - “profīts” skops)!

Ja Saimnieks uzdod samelot,
Un “masmē.dekļos” publiskot,
Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
Tad - tā vi’š i’ (kaut - BLEFS ir tas)!

Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
Iekš ANGAŽĒTA “mē.dekļa” ~
‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
“Yesss - tā vi’š i’!...” (kaut - šķērmi smird)...”
...
Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
Tad - MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!

Bet - tie, kas “nelien” (...) Saimniekiem,
Tiek “CENZĒTI” no “mē.dekļiem”:
“Kam riebjas KALPOT “lojāli” ~
Lai lasās... (dillēs), TĀ vi’š i’!...”

-----------
-----------

MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu "lojālpatrEJotu", patoloģiski defektīvu "SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu", klaji PRETLIKUMĪGAS "revolucionārās pārliecības" lopiski trulu zombij.fanu, derdzīgi glumu "(p)(ie)līdēju" un nožēlojami gļēvu "kluso mīzēju" zeme, SILES "valsts" parodija "eurolatv(ĀN)ija", XXI gadsimts.

Atbildēt

fakts

02.05.2019. 18:00

»

:)

esam brīvi savos darbos un idejās. Saturu nosakām mēs paši


Bija pederasts Roberts Putnis par mēdiju galveno cenzoru,tagad ir Rožkalne. Eksistē vienīgais pareizais viedoklis,tālāk copy/paste.

Atbildēt

mazs kopsavilkums

02.05.2019. 17:13

Dauņi,meli,pašcenzūra,un piebilstu,noziedznieki.

Atbildēt

:)

02.05.2019. 17:03

esam brīvi savos darbos un idejās. Saturu nosakām mēs paši! :)))

Atbildēt

WTF

02.05.2019. 16:29

Absolūti tukšs un frāžaini ūdeņains raksts. Kāda jēga? Šoreiz jāpiekrīt A.P. par to, ka tas simbolizē haosu žurnālistu būtībā un sūtība. LV žurnālisti vispār izceļas ar absolūtu nekompetenci, vienvirziena domāšanu, savas pārspīlētās misijas apziņu un totālu nespēju domāt un radīt jēdzīgu produktu. Un lai nesaka, ka tādam nav pieprasījuma. Ir. Cita lieta, ir jādomā un jāstrādā.

Atbildēt

Jā, bet

02.05.2019. 16:19

Pēc neatkarības atgūšanas mēdiji kļuva brīvi.Šodien mēdiji kļūst arvien brīvāki. "Un es nezinu starp zemēm simtām, kur vēl cilvēks ir tik brīvs kā te..."" dziedāja padomju laikā. Viss maksā tik, cik tas maksā. Arī brīvība, ja to izmanto var mēdijiem maksāt visai dārgi. Ja brīvību neizmanto, tad par to nav jāmaksā. Mūsu mēdijiem ir iedota brīvība un brīvībai līdzi iedota pieredze šo brīvību neizmantot. To sauc par pašcenzūru. Bet visādi citādi mūsu mēdiji ir pavisam brīvi.

Atbildēt

Brīvība melot

02.05.2019. 16:19

Raksts ir agresīva prooganda.Un meli. Vispārēja frāžainība, ja mēs nezinātu, ka TV 24 daļēji sonsorē valsts no nodokļu maksātāju naudas. Piem.,TV 24 Preses klubā regulāri "dzīvajā ēterā" tiek uzaicinātas tikai zināmu 4. maija republikas politikas propagandu attīstošas personas. Tām vienmēr par visu ir frāžaini, neko neizsakoši, un reālajai Latvijas situācijai neatbilstoši viedokļi. Pārsvarā tās mēdz būt vienas un tās pašas personas rotācijas kārtībā, bijušie "veiksmīgie politiķi un uzņēmēji", kuri realizējuši genocīdu pret latviešu tautu un diversijas pret Latvijas ekonomiku, kas turpinās jorojām.

Atbildēt

A.P.

02.05.2019. 14:50

Ļoti vajadzīga publikācija! Lieliski pierāda latviešu žurnālistikas kadru haosu gan zināšanās par žurnālistikas jēgu, gan zināšanās par mediju saistību ar ideoloģiju. Iespējams, Lomonosova ielas produkts. Smadzeņu haosa pērle: "No ārējās ietekmes iespējams izvairīties, ja tiek veidots tā sauktais dzīvais, tiešais saturs, kas arī neprasa tik lielus finansiālus ieguldījumus kā, piemēram pētnieciskā žurnālistika – tiešraižu formātā televīzijas studijā norisinās diskusija, bet domāšanas un vērtēšanas sadaļa tiek atstāta pašam skatītājam – to arī cenšamies realizēt!". Bet vispār jau neko citu nevarētu gaidīt! Vienīgi debilu domāšanu, kroplu rīcību. Tā tam ir jābūt latviešu fundamentāla pagrimuma ērā, kad masu komunikācijas līdzekļu (ideoloģijas pamatinstrumentu) valstiskā pārziņa ir atdota daunim un dauna fanu baram.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Mēs esam īpaši, un mūsu situācija ir īpaša, samaksājiet mums, un raudzīsimies uz priekšu

FotoPēdējo dienu laikā sabiedrībā, tostarp sociālajos medijos, plaši tiek apspriesta labas gribas atlīdzinājuma likumdošanas iniciatīva, ko reizēm publiski sauc arī par "restitūcijas atlīdzinājumu ebreju kopienai". Diskusija izraisa dažādus komentārus, nereti asus, retu reizi arī tādus, kurus nevajadzētu pagodināt ar uzmanību.
Lasīt visu...

18

Mēs ļoti vēlamies, lai nodokļu maksātāji sniedz 40 miljonu finansiālu atbalstu Latvijas ebreju kopienai

FotoLikumprojekta “Par labas gribas atlīdzinājumu Latvijas ebreju kopienai par holokausta un komunistiskā totalitārā režīma laikā nelikumīgi atsavināto nekustamo īpašumu” anotācija.
Lasīt visu...

21

Speciāli visiem manipulatoriem ar „politkorektumu” un „taisnīgumu”

Foto1. Cilvēki, kuri kritizē Rīgas Domi, Ušakovu un "Saskaņu" par iespējamo liela mēroga korupciju, automātiski nav "rusofobi" vai "naciķi." Viņi vēlas godīgu, nekorumpētu pilsētas pārvaldi.
Lasīt visu...

12

Manabalss.lv iniciatīva “Latvija nosoda komunistisko režīmu noziegumus. Bez izņēmumiem”

FotoLatvija līdz šim nav publiski paudusi skaidru attieksmi pret Ķīnas komunistiskās partijas (ĶKP) režīma noziegumiem. Klusēšana ir salīdzināma ar netiešu līdzatbildību.
Lasīt visu...

21

Tautas pēdējā fāze: 4. Iedzīvotāju resursi

FotoTie cilvēki, kuri zina, ka Latvijā viss notiek “pēc grāmatas”, zina arī to, ka pēdējā fāzē eksistē īpaša iedzīvotāju daļa - garīgās bojāejas klienti. Tautas garīgā bojāeja tiešā veidā neattiecas uz visu tautu, bet attiecas tikai uz tautas zināmu (visticamākais – nelielu) daļu.
Lasīt visu...

21

Politiskais spiediens pret FKTK var radīt draudīgu precedentu arī citām patstāvīgajām iestādēm

FotoCentieni sakārtot likumu “tā, kā vajag” jeb atbilstoši politiskajiem uzstādījumiem, tiecoties atbrīvoties no esošajiem Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padomes locekļiem un piedāvājot “zelta izpletņus”, ne tikai veido draudīgu precedentu FKTK darbībā, bet norāda uz likumdevēja uzdrīkstēšanos steigā mainīt patstāvīgo iestāžu darbības nosacījumus, kas var skart jebkuru no patstāvīgajām iestādēm.
Lasīt visu...

21

Šis ir bezprecedenta politiskās iejaukšanās gadījums FKTK vēsturē

FotoFinanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) vēlas precizēt publiskajā telpā izskanējušu valsts amatpersonu sniegtu nepatiesu informāciju, kas vedina domāt, ka situācija Latvijas finanšu sektorā pēc FKTK veiktās pārmaiņu vadības kopš 2016. gada, kā arī Latvijā līdz šim finanšu pakalpojumu sniedzēju īstenotā uzraudzības pieeja un tās tiesiskais ietvars it kā būtu šķērslis labam valsts novērtējumam Moneyval procesā.  
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Atklāta vēstule Augstākajai tiesai un tieslietu ministram Jānim Bordānam: aicinu apturēt uzsākto Valsts prezidenta ievēlēšanas procedūru

Latvijas Augstākās tiesas Senāta Administratīvo lietu departamentam š.g. 28. maijā...

Foto

Ordeņus tirgo, bet Valsts prezidenta kancelejai par to nav ne mazākās intereses

Patiesībā ir vienalga, vai Baiļu triloģijas popularizēšanai izmanto I šķiras Triju Zvaigžņu ordeņu tirgošanas jautājuma aktualizēšanu...

Foto

Brīvība meža īpašniekiem?

Sen senos laikos, tik senos kā 2012. gads kokrūpnieki konstatēja, ka "pēc trīs gadu pārtraukuma, kad, pateicoties valdības lēmumam palielināt ciršanas apjomus valsts...

Foto

LMT, „Tet” un sabiedriskie mediji – kas slēpjas kastē?

Jau atkal dienaskārtībā parādās ziņa, ka „Latvijas Mobilā telefona” (LMT) un "Tet" (agrāk "Lattelecom") akcionāri, tas ir...

Foto

Eiropas patiesā seja

Eiropas Parlamenta vēlēšanām veltītajās publikācijās un to komentāros nācās pārliecināties par Eiropas problemātikas ļoti primitīvo un nepatieso atspoguļojumu. Publikācijās un to komentāros sastopamā...

Foto

Dzīvs pierādījums tam, ka vatņikiem nav tautības: Dainis Turlais

Noteikti būsiet pamanījuši, ka kolorado vaboļu midzenī, ko dažkārt mēdz dēvēt arī par Rīgas Domi, pēdējā mēneša...

Foto

Pār gadskārtu audits nāca, šopavasar vēl nav atnācis

Pirms vairāk nekā gada, 2018. gada martā un aprīlī publicēju četru rakstu sēriju sakarā ar AB LV krīzi un ar to...

Foto

“Saskaņu” gaida grūti laiki

Politikas vērotājiem šobrīd ir interesants laiks. Nesen beidzās Eiropas Parlamenta vēlēšanas, trešdien tika ievēlēts jaunais Latvijas prezidents Egils Levits. Pēc tam sekoja...

Foto

Kā būtu iespējams deputātam Kaimiņam juridiski tiesiski sadauzīt seju par vēlētāju nodošanu un solījumu nepildīšanu

Atklātā vēstule Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrnieces kundzei! Vēlos Jūs informēt, ka pēc Vienotības valdības...

Foto

Tautas pēdējā fāze: 3. Sociālā šizofrenizācija

Zinātnē tiek analizēta parādība vārdā sociālā šizofrenizācija jeb sabiedriskās apziņas šizofrenizācija. Šo parādību izraisa sabiedrības dzīves apstākļi. Tādā gadījumā sabiedrībā...

Foto

Kāpēc LRA ar 5,01% derīgu vēlēšanu zīmju palika zem 5% barjeras, un kāpēc ZZS ar vairāk nekā 5,3% balsu nedabūja vietu

Esmu jau skaidrojis, tak savilkšu...

Foto

Ļaunuma banalitāte

Ļaunumā vienmēr ir zināma banalitātes porcija: ļaunums parasti nevar lepoties ar oriģinalitāti. Ļaunums parasti atkārto citu ļaunumu formātu un trajektoriju, un tas notiek banāli...

Foto

Šīs nav pirmās nopietnās aizdomas saistībā ar Latvijas valsts augstākajiem apbalvojumiem

Saistībā ar pēdējās dienās aktualizēto jautājumu par valsts augstāko apbalvojumu pasniegšanu un „noklīšanu neceļos”, kā...

Foto

Es kā ignorētā Valsts prezidenta amata kandidāta izvirzītājs esmu vērsies tiesā pret LR Saeimu

28. maijā esmu iesniedzis Augstākajā tiesā pieteikumu, vēršoties pret Latvijas Republikas (LR)...

Foto

Zakatistova un Tamuža stāsts nav unikāls. Par ko klusē Tamužs?

Klaji meli, nepatiesi apgalvojumi, safabricēti fakti un intrigas jau vēsturiski ir bijuši iecienīti instrumenti cīņā par...

Foto

Kā LPSR par L[PS]R pārtapa. 2. daļa

Turpinājums sarunai ar kādreizējo Pilsoņu Kongresa Vēlēšanu komisijas priekšsēdētāju Antonu Mikosu....

Foto

Kā LPSR par L[PS]R pārtapa. 1. daļa

Saruna ar kādreizējo Pilsoņu Kongresa Vēlēšanu komisijas priekšsēdētāju Antonu Mikosu....

Foto

Vīzija glamūra inteliģencei

2019.gada 16.maijā portāls “nra.lv” publicēja tekstu ar virsrakstu “Valsts prezidenta amata kandidāta Egila Levita vīzija par Latviju”. Tā ir latviešu varas inteliģencei svētā...

Foto

Katoļu baznīcas Bīskapu konferences aicinājums sakarā ar Eiropas Parlamenta vēlēšanām

Tuvojoties Eiropas Parlamenta vēlēšanām, Latvijas bīskapu konference vēlas atgādināt par katra kristieša līdzatbildību kopējā labumā, kas...

Foto

Daži argumenti (no daudziem), kāpēc Dombrovskis ir nelietīgs divkosis

1. Zināms, ka Dombrovska grāmatas izdošanu latviešu valodā ir finansējusi Kuveitas naftas kompānija, kura bija ieinteresēta no...

Foto

“Bezkompromisa tiesiskums” bez maskas: „Liepājas metalurga” izlaupītāji reiderē „Olainfarm” un stiepj rokas pēc LU īpašumiem

Velmers un Krastiņš kopā ar Prudentia partneri Rungaini izpārdeva Liepājas metalurga īpašumus. Pārdeva pa daļām,...

Foto

Ir puslīdz skaidrs, kurp dodas NEPLP un LTV. Bet... kur tad tas ir?

Atbilde uz Jāņa Rušenieka 17.05.2019. rakstu «Kurp dodies, LTV un NEPLP?» — šis...

Foto

Brīva vieta Valsts prezidenta ievēlēšanas likuma interpretācijai

Šī gada 13. maijā atbilstoši Valsts prezidenta ievēlēšanas likumam iesniedzu pieteikumu ar prezidenta amata kandidatūru prezidenta vēlēšanām Saeimas Prezidijam,...

Foto

Ezotēriķi bez atsaucēm – kā Gundariņš disertāciju rakstīja

2019. gada janvārī pasauli pāršalca ziņa, ko varēja lasīt arī Latvijas ziņu slejās, ka “Indijas zinātnieku kopiena skarbi...

Foto

Vai iespējams iemācīt āzi dot pienu?

Pietiek vairākkārt publicēja Nekustamā īpašuma lietotāju apvienības (NĪLA) stāstus par "Nekustamā īpašuma darījumu starpnieku darbības likuma" (Nr. 158.Lp13, turpmāk – Likumprojekts)[1] veidošanas...

Foto

Protestu nebūs jeb tautas dekadence

Vai ir gaidāmi protesti – mītiņi, piketi, tautas sapulces vai citas protesta akcijas? Vai latvieši samierināsies, ka viņu valstī prezidents būs...

Foto

Latvija gaida nākamo vadoni

Esošais prezidents Raimonds Vējonis ir paziņojis, ka nekandidēs prezidenta vēlēšanās, kaut arī viņu atbalsta ZZS. Tas uzskatāms par racionālu un saprātīgu lēmumu,...

Foto

Koncertzāle uz AB dambja: kārtējais "otkats" vai spļāviens sejā Rīgas "plebejiem"?

Rīgas akustiskās koncertzāles priekšvēsture ir pietiekami sena - pirmo reizi ideja par  jaunu republikas līmeņa...

Foto

Nacionālā ideja un identitāte

Šo nerakstīju un nepublicēju pirms devītā maija un devītajā. Dažām dienām bija jāpaiet, lai ir objektīvāks redzējums un iespējams skats ne tikai...

Foto

Londonas tiesa: "Latvijas dzelzceļa" šefs Bērziņš iepriekšējā darbavietā izkrāpis 5 miljonus

Edvīns Bērziņš caur “Latvijas kuģniecību” ir izkrāpis piecus miljonus dolāru no uzņēmuma “Latmar”. Šāds Londonas...