Pirmkārt, valsts veic masīvu intervenci AER tirgū, būvējot 800MW vējaparku Latvenergo paspārnē. Tas stiprina valsts dominējošo stāvokli un mazina konkurētspējīga tirgus attīstību. Par šo ieinteresējies pat EK konkurences uzraugs. Pat zemi valsts mežos viņiem neizdalīja tenderī, bet piešķīra īpašā veidā. Viņiem tā, citiem citādāk.
Pievienotajā klimata un enerģētikas ministra Kaspara Meļņa tvītā viss ir nepatiesība. Pilnīgi viss.
Otrkārt, valsts masīvi subsidē saules un vēja enerģētiku. Tie ražo nestabilu enerģiju, kas destabilizē pārvades tīklus. Lai tīklu sabalansētu, par to maksā valsts. Valstij piederošie uzņēmumi, piemēram, Sadales tīkli investēs 2 miljardus, tostarp „viedās” kontroles sistēmās. Balansēšanas izmaksas gulsies tieši uz patērētājiem paaugstinātu pārvades tarifu formā (tas notiek jau tagad).
Piemēram, nesen bija iespaidīgas bildes par supersmaga un 40 miljonus vērta sinhronā kompensatora transportēšanu uz Grobiņu. Tādu vajag tikai un vienīgi AER radītās nestabilitātes kompensēšanai. Lai gan naudu lielā mērā piešķir Eiropa, uzturēšanu maksāsim mēs tarifu formā.
Treškārt, nestabilo ģenerējošo jaudu īpatsvara palielināšana neizbēgami noved pie elektrības cenu pieauguma (piemēri - Dānija un Kalifornija). Dānijas centrālbankas ekonomisti šogad tā arī pateica - jo vairāk liksiet nedispečerējamus energoavotus, jo lielāka būs inflācija.
Var jau būvēt un likt. Bagāts dara, kā vēlas. Bet meliem ir īsas kājas, Kaspar Melni.