Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Saskaņā ar mūsdienīgo Latvijas tiesību piemērošanas praksi vairākas Amerikas un Eiropas very important persons vajadzētu saukt pie kriminālatbildības. Juridiski to izdarīt nav iespējams, bet kāpēc lai nepasapņotu? Esmu sastādījis “melno VIP sarakstu”. Un esmu pacenties maksimāli precīzi atveidot Latvijas prokuratūras pret mani celtās apsūdzības loģiku un stilu.

Donalds Tramps jaunākais (Donald Trump Jr), uzņēmējs, ASV eksprezidenta Donalda Trampa dēls. Vairākkārt izvietojis “Twitter” sociālajā tīklā Ukrainas prezidentu Vladimiru Zelenski pazemojošus tekstus un kolāžas. Vienā kolāžā Zelenskis ir attēlots kā striptīza dejotāja, kurai ASV prezidents Džo Baidens maksā naudu.

Pazemojot Ukrainas prezidentu, Donalds Tramps jaunākais līdz ar to aizvaino ukraiņu nāciju, kas brīvās vēlēšanās ievēlēja Vladimiru Zelenski par savu prezidentu.

Izmantojot vizuālos līdzekļus, Donalds Tramps jaunākais ved savu auditoriju pie secinājuma, ka ukraiņu nācija nav spējīga uz demokrātiju un tai ir nosliece uz korupciju. Kas pilnībā sakrīt ar Krievijas propagandas melīgajiem naratīviem.

Ar savām publikācijām Donalds Tramps jaunākais izraisa naidu arī starp ukraiņiem un amerikāņiem.

Tādējādi ASV pilsonis Donalds Tramps jaunākais ir izdarījis noziegumu, kas paredzēts LR Krimināllikuma 78. pantā: “Nacionālā, etniskā un rasu naida izraisīšana”.

Savos “Twitter” sociālajā tīklā izvietotajos tekstos un kolāžās Donalds Tramps jaunākais vairākkārt apvainojošā formā ir kritizējis ASV finanšu palīdzības piešķiršanu Krievijas agresijai pakļautajai Ukrainai.

Līdz ar to Donalds Tramps jaunākais ir izdarījis noziegumu, kas paredzēts LR Krimināllikuma 74.1 pantā “Genocīda, nozieguma pret cilvēci, nozieguma pret mieru un kara nozieguma attaisnošana”.

Īlons Masks (Elon Musk), uzņēmējs, miljardieris. Nāca klajā ar “miera noregulējuma plānu”, kurā solidarizējās ar Vladimira Putina nostāju.

Saskaņā ar Īlona Maska plānu Krimai būtu jākļūst par Krievijas Federācijas daļu, un ilggadējā Krimas atrašanās Ukrainas sastāvā tiek ciniski nodēvēta par “Hruščova kļūdu”.

Piedevām Masks ierosināja rīkot starptautiskā kontrolē referendumus okupētajās Ukrainas Doneckas, Luhanskas, Zaporižjas un Hersonas apgabalos, kas tika nelikumīgi iekļauti Krievijas Federācijas sastāvā.

"Maska plāns" paredz neitrālu Ukrainas statusu, kas pilnībā atbilst melīgajiem Krievijas propagandas naratīviem.

No iepriekš izklāstītā izriet, ka ASV pilsonis Īlons Masks ir izdarījis noziegumu, kas paredzēts LR Krimināllikuma 74.1 pantā “Genocīda, nozieguma pret cilvēci, nozieguma pret mieru un kara nozieguma attaisnošana”.

Rodžers Voterss (Roger Waters), rokgrupas Pink Floyd dibinātājs un ideologs. Publiski uzstājoties, vairākkārt uzlika atbildību par Ukrainas karu “Rietumu imperiālismam” un “ASV militāri rūpnieciskajam kompleksam”, līdz ar to attaisnojot noziedzīgo Krievijas agresiju.

Uzstājoties ANO Drošības padomes priekšā video formātā, Rodžers Voterss atzina Krievijas iebrukumu par “nelikumīgu”, bet nodēvēja to arī par “izprovocētu”, ar “provokatoriem” domājot NATO dalībvalstis.

Ar savu publisko nostāju, pielīdzinot miermīlīgas valstis agresorvalstij, Rodžers Voterss aizstāv un attaisno galveno un vienīgo kara vaininieku – Krievijas Federāciju.

Līdz ar to Apvienotās Karalistes pilsonis Rodžers Voterss ir izdarījis noziegumu, kas paredzēts LR Krimināllikuma 74.1 pantā “Genocīda, nozieguma pret cilvēci, nozieguma pret mieru un kara nozieguma attaisnošana”.

Silvio Berluskoni (Silvio Berlusconi), bijušais Itālijas premjerministrs, uzņēmējs, miljardieris. Pateica, ka karš nebūtu sācies, ja Ukrainas prezidents Vladimirs Zelenskis būtu pārstājis uzbrukt Donbasam.

Parādot ukraiņus kā vainīgus kara izraisīšanā, Silvio Berluskoni pievienojas melīgajiem Krievijas propagandas naratīviem un attaisno agresorvalsti.

Apsūdzot prezidentu Zelenski par “savas valsts izpostīšanu” un ukraiņu bojāeju, Silvio Berluskoni attaisno KF bruņoto spēku paveiktos noziegumus Ukrainas teritorijā.

Līdz ar to Itālijas pilsonis Silvio Berluskoni ir izdarījis noziegumu, kas paredzēts LR Krimināllikuma 74.1 pantā “Genocīda, nozieguma pret cilvēci, nozieguma pret mieru un kara nozieguma attaisnošana”.

Džefrijs Sakss (Jeffrey David Sachs), Kolumbijas Universitātes profesors, ANO ģenerālsekretāra padomnieks. Savās publikācijās un intervijās vairākkārt apgalvoja, ka Krievijas un Ukrainas kara cēlonis esot nevis diktatora Vladimira Putina neprāts, bet gan “NATO virzīšanās uz Austrumiem”.

Līdz ar to ASV pilsonis Džefrijs Sakss ir izdarījis noziegumu, kas paredzēts LR Krimināllikuma 74.1 pantā “Genocīda, nozieguma pret cilvēci, nozieguma pret mieru un kara nozieguma attaisnošana”.

Piedevām, sekojot Krievijas propagandas naratīvam, Džefrijs Sakss apsūdzēja Ukrainas politiķus, ka viņi neesot gatavi pieņemt etnisko dažādību valstī. Ar šādiem izteicieniem Džefrijs Sakss izraisīja naidu ukraiņu un krievu starpā, kā arī veicināja ukraiņu demonizāciju amerikāņu un citu pasaules tautu acīs.

Šādi rīkojoties, ASV pilsonis Džefrijs Sakss ir izdarījis noziegumu, kas paredzēts LR Krimināllikuma 78. pantā “Nacionālā, etniskā un rasu naida izraisīšana”.

Seimūrs Heršs (Seymour Hersh), žurnālists, Pulicera balvas laureāts. Publicēja uz Krievijas dezinformācijas balstītu rakstu “Kā Amerika iznīcināja gāzesvadu Nord Stream”. Rakstā tiek apgalvots, ka gāzesvadu esot uzspridzinājušas ASV militārpersonas sadarbībā ar Norvēģijas militārpersonām.

Ar savu rakstu Seimūrs Heršs atbalsta Kremļa propagandas izplatīto mītu par apdraudējumu Krievijai no “kolektīvo Rietumu” puses. Un līdz ar to attaisno Krievijas agresiju pret Ukrainu, ļaujot to maldīgi interpretēt kā pašaizsardzības aktu.

Tādējādi ASV pilsonis Seimūrs Heršs ir izdarījis noziegumu, kas paredzēts LR Krimināllikuma 74.1 pantā “Genocīda, nozieguma pret cilvēci, nozieguma pret mieru un kara nozieguma attaisnošana”.

Piedevām ar savu rakstu “Kā Amerika iznīcināja Nord Stream” Seimūrs Heršs izraisa naidu pret amerikāņiem un norvēģiem, piedēvējot šīm miermīlīgajām nācijām tām neraksturīgu agresivitāti. Kā arī sēj naidu starp amerikāņiem un krieviem, starp amerikāņiem un Eiropas nācijām.

No tā izriet, ka Seimūrs Heršs ir izdarījis noziegumu, kas paredzēts LR Krimināllikuma 78. pantā “Nacionālā, etniskā un rasu naida izraisīšana”.

Es varētu turpināt šo sarakstu. Bet kādēļ? Tāpat ir saprotams, ka pasaulē pastāv dažādi viedokļi par Krievijas un Ukrainas konfliktu. Taču ne ASV, ne Lielbritānijā, ne ES valstīs cilvēki, kuru uzskati par konfliktu atšķiras no valdības nostājas, netiek pakļauti kriminālvajāšanai. Tā ir unikāla Latvijas īpatnība, tās know-how jeb zinātība.

Un es nemaz nepārspīlēju. Tieši šāda līmeņa apsūdzības pašlaik tiek celtas pret Latvijas iedzīvotājiem (ieskaitot mani), kas uzdrošinājušies teikt ko “nepareizu” par Krievijas un Ukrainas karu.

Novērtē šo rakstu:

105
32

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Par valsts prezidenta ievēlēšanas kultūras maiņu

FotoValsts prezidents Egils Levits kādā nesenā televīzijas intervijā, atbildot uz jautājumu, vai kandidēs uz otro termiņu, atbildēja: „Ja partijas uzskata, ka būtu jēdzīgi to darīt, es varu to darīt.” Par šādu izteikumu ir grūti nesmīnēt, taču pašreizējos apstākļos jāsaka godīgi — ir bezjēdzīgi gaidīt drosmīgāku un skaidrāku atbildi. Jo tāda ir mūsu pašreizējā valsts prezidenta ievēlēšanas kārtība, tāda ir mūsu prezidenta vēlēšanas tradīcija, un tādu piesardzību veicina mūsu attieksme pret zaudētājiem un drosmīgajiem.
Lasīt visu...

3

Nepiesienieties Vitenbergam, tas bija normāls politiskais tūrisms, bet jūs sagribējāt kādu labumu valstij

Foto2023. gada 14. martā interneta resursā www.makroekonomika.lv tika publicēts raksts "Enerģētikas zaļais mezgls”. Rakstā norādīts, ka Latvijas delegācija vizītes laikā ASV 2022. gada aprīlī saņēmusi piedāvājumu iegādāties sašķidrināto dabasgāzi (SDG) par ievērojami zemākām cenām nekā pagājušajā gadā tirgū bija pieejamas. Seko apgalvojums, ka sarunas ar ASV gāzes kompānijām neesot tikušas uzsāktas un līgums neesot noslēgts, kā rezultātā noprotams, ka Latvija nav guvusi ievērojamu ekonomisku labumu.
Lasīt visu...

21

Publiski jautājumi kuluāros pieminētajai prezidenta amata kandidātei par NATO apsolījumiem

FotoGrieķija ar NATO atbalstu pašlaik bruņojas, lai varētu aizstāvēties pret iespējamo Turcijas agresiju, bet, lūk, paradokss, arī Turcija ir NATO, līdz ar to arī Turcija rīkojas ar NATO svētību un nebūtu pārsteigts, ka arī ar atbalstu. Visai interesanti, kuras NATO valsts karodziņu Latvijā liks piekārt pie prievītēm šāda visai neizbēgama konflikta gadījumā?
Lasīt visu...

21

Porcelāna skandāli un Nacionālā apvienība

FotoTrīs lietas kultūras skapītī stāv - porcelāns, skandāli un Nacionālā apvienība (NA)… Tādi ir mani iespaidi par pēdējo laiku spilgtākajiem notikumiem kultūras nozarē, kuras politisko vadību NA īsteno jau kādus 12 gadus.
Lasīt visu...

21

Jaunā politiķa solījums

Foto1. Es atzīstu daudzskaitļa pirmo personu mēs, kurā ietilpst visi Latvijas kā suverēnas valsts idejai lojāli Latvijas iedzīvotāji. Es atzīstu visu citu nāciju mēs.
Lasīt visu...

21

Tiesības būt stulbam

FotoRit otrais gads kopš Krievijas uzsāktā trīsdienu zibenskara Ukrainā. Pa šo laiku Ukrainas armija papūlējusies demilitarizēt Krievijas bruņotos spēkus par vairāk nekā 20 tūkstošiem militārās tehnikas vienību un vismaz 155 tūkstošiem kritušo iebrucēju. Šie zaudējumi jau ir desmit reizes lielāki nekā PSRS desmit gadu garajā Afganistānas karā.
Lasīt visu...

21

Sargsuņi rej, karavāna mīcās tālāk

FotoNesen medijiem tika ziņots, ka Finanšu izlūkošanas dienests pērn ir saņēmis ziņojumus par vairākiem tūkstošiem aizdomīgu darījumu.
Lasīt visu...

21

Kluso apvērsumu mehānisms

FotoLikumus Latvijā līdzīgi kā citur teorētiski ražo Saeima - mūsu gadījumā 100 deputāti, lai gan faktiski tos nosaka koalīcijas komanda, kuru vieno koalīcijas līgums – deputātu vairākums kas par likumu solidāru apstiprināšanu iepriekš vienojies. Tomēr kas notiktu, ja opozīcija (mazākums) arī vienotos, ka nepieņemamu likumu balsojuma gadījumā viņi vienkārši pamestu zāli un dotos mājās?
Lasīt visu...

21

Vai viņi uzbruks arī Rainim un Čakam? Karš pret kultūru Rīgā

FotoTik daudzi atviegloti uzelpoja, uzzinot, ka pašreizējam Rīgas mēram, stabiņu apmātajam Staķim uz brīdi esot pārgājusi maniakālā kāre uzbrukt pieminekļiem. Uzbrukt mūsu vēsturei un kultūrai. Pār viņu uz brīdi nolaidusies atklāsme, ka Rīgā esot daudz nopietnākas problēmas nekā pieminekļu jaukšana. Protams, ka ir ļoti nopietnas problēmas! Bet patiesībā sašutums sabiedrībā par draudiem pieminekļiem bija tik liels, ka Rīgas mērs kļuva piekāpīgāks.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Andrejs Upīts bija jauks un labs okupācijas varas kolaborants

Publiskās atmiņas centra rosinātais un Rīgas Pieminekļu padomes atbalstītais priekšlikums demontēt vairāku literātu (tostarp – latviešu rakstnieka...

Foto

Kad beigsies karš Ukrainā?

Pamēģināsim uz šo jautājumu atbildēt godīgi un argumentēti, izmantojot arī tādu informāciju, kāda nekad nenonāk latvju žurnālistu rokās un galvās. Un paturēsim...

Foto

Es esmu tikls un šķīsts, ticiet man!

Žurnālistikā vissvarīgākā vērtība ir redakcionālā neatkarība. Nekas to nedrīkst apšaubīt. Vienlaikus cilvēkam ir viņa individuālā brīvība un sirdsapziņā pamatotas...

Foto

Nacionālās apvienības viltus patrioti: Ogres mēra Egila Helmaņa gadījums

Lai turpinātu diskusiju par Ogrē nenotikušo bēdīgi slavenā “Latvijas pilsoņa/latvieša” Pētera Avena porcelāna “podu” un “podiņu” izstādi,...

Foto

Gruzijas mācībstundas

Tbilisi atkal dūmos un asaru gāzes mākoņos, ielas tradicionāli pilnas ar karstasinīgo tautu, kurai labs jebkurš iemesls, lai lieku reizi izvicinātu rokas. Kas gadījies...

Foto

Kam traucē Upīša piemineklis?

Pieminekļiem ir kāda nelāga īpašība – tie ir pļāpīgi. Visi kā viens būdami radīti ar mērķi vēstīt nākamajām paaudzēm par dižiem cilvēkiem,...

Foto

Vērtību arguments (jebkura) pieminekļa aizstāvībai

Šajā rakstā apskatīsim vienu cienījamu argumentu par labu pieminekļa (jebkura) aizstāvībai. Proti, iespēju, ka piemineklis cilvēkam ir dārgs. Tas, ka cilvēks...

Foto

Vai Aizsardzības ministrijas nenogremdējamais Jānis tiešām nenogrims?

Šodien notika Latvijas jaunlaiku vēsturē lielākais brīnums. Pati bezgrēcīgākā un tautas mīlētākā - Aizsardzības ministrija atzina, ka tiešām būs...

Foto

Par nelikumībām un reputācijas graušanu Rīgas bērnu un jaunatnes sporta skolā „Rīdzene”

Atkārtoti lūdzam nepieļaut kārtējo Rīgas nodokļu maksātāju naudas izšķērdēšanu sporta skolā Rīdzene....

Foto

Kāpēc kolektīvais Soross zaudē Ukrainā?

Dzirdu bāleliņu - patriotu gaudas, tāpēc lietošu maksimāli precīzus apzīmējumus, distancējoties no plašplūsmas ziņu avotu paredzamās indoktrinācijas un nu jau pavisam...

Foto

Aizsardzības ministrei Mūrniecei būtu nevis jāizsaka tukši paziņojumi, bet jāpublisko visa ar pārtikas iepirkumu saistītā dokumentācija

Vēlos publiski paust savu viedokli par Valsts aizsardzības loģistikas un...

Foto

Par LIZDA falšumu

Skolotāji ATKAL draud ar Vislatvijas streiku, ja mēneša laikā netiks izpildītas "viņu" prasības. Tas, ka valdības vadītāji ar Krišjāni Kariņu un LIZDA vadītāju...

Foto

Iespējamā kļūda VID EDS saistībā ar gada ienākumu deklarāciju

Informēju, ka, aizpildot gada ienākumu deklarācijas D3 sadaļu, parādās šāda absurda formula, rēķinot apliekamus ienākumus no citiem...

Foto

Veselības budžets: daudz aizņemsimies, daudz tērēsim un cerēsim, ka veselības joma zels un plauks, bet mums nav nojēgas, kā šo veselības jomas uzplaukumu sasniegt

Savu iepriekšējo...

Foto

Vai Latvijas vēsturiskajām zemēm jāatgriežas Dzimtenes ostās?

Mēs nokavējām 30 gadus no brīža,kad sajuka Teherānas-Jaltas-Potsdamas pēckara ģeopolitiskā arhitektūra. Varbūt mēs nesapratām, kāpēc San Francisko antihitleriskā koalīcija...

Foto

Meli nekad nevar pārmākt patiesību. Arī šoreiz viss nostāsies savās vietās

Jo vairāk pretinieku, jo vairāk goda! Nekad neesmu vairījies no atklātas diskusijas un politiskas cīņas....

Foto

Populisms un sabiedrība

Vārdam “populisms” skaidrojošā vārdnīca sniedz sekojošu skaidrojumu - izdabāšana plašām aprindām, cenšanās par katru cenu, pat ar nepiepildāmiem solījumiem un meliem iekarot tautas...

Foto

Jā, mēs gatavojamies paslepus, necaurspīdīgi iztērēt 100 miljonus eiro par apšaubāmu vēja parka projektu, un ko jūs, kaitnieki, mums padarīsiet?

AS “Latvenergo” paziņojums par ražošanas jaudu...

Foto

Izglītības un zinātnes ministrijai: pieteikums darbam Komunikācijas nodaļas vadītāja amatam

Ar šo vēlos pieteikties darbam Izglītības un zinātnes ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja amatam. Mans vārds ir...

Foto

Vēlēšanās zaudējušie paristi un bordānisti vēlas jums atriebties, ogrēnieši

Godātie ogrēnieši un pilsētas viesi! Vērsīšu Jūsu uzmanību uz to, ka plānoto masku šovu* Jūsu pilsētā organizē...

Foto

Galvenais atbildīgais pasūtījuma lietā pret Lapsu un Liepnieku “atrast jebko” ir ģenerālprokurors Stukāns

Iekšlietu ministrs Māris Kučinskis nav oriģināls, tā ir viņa būtība izvairīties no atbildības,...