Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Priecīgus Līgo svētkus!

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Lai gan publiski vairākkārt apgalvots, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) izmeklētāji varētu būt ietekmējuši bijušā Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta administrācijas vadītāja Raimonda Janitas liecības domes kukuļošanas lietā, liekot viņam apmelot šajā lietā notiesātos, Pietiek rīcībā esošie KNAB dokumenti rāda – atšķirībā no domes politiķiem, kas no melu detektora pārbaudes kategoriski atteikušies, Janitai tai piekritis, un šī pārbaude apliecinājusi, ka Janitas liecības par Viļņa Štrama un Pētera Stranča dalību kukuļošanā ir patiesīgas.

Kā izriet no KNAB dokumentiem, izmeklētājiem bijis būtiski noskaidrot četru Janitas izteikumu patiesīgumu:

1) vai Janita atbild patiesīgi, teikdams, ka 2007. gada beigās - 2008. gada sākumā domes Pilsētas attīstības departamenta direktors Pēteris Strancis uzdevis viņam palielināt no igauņu uzņēmēja Prīta Tominga pieprasāmo naudas summu līdz 80 tūkstošiem eiro par būvniecības ieceres atbalstīšanu objektam Rīgā, Dzirciema ielā?

2) vai Janita atbild patiesīgi, teikdams, ka 2007.gada otrajā pusē - 2008.gada sākumā Strancis uzdevis viņam no bijušā Rīgas mēra, tagadējā uzņēmēja Andreja Inkuļa pieprasīt papildus (pie jau nodotajiem 60 tūkstošiem eiro) vēl 40 tūkstošus eiro par arhitektūras un plānošanas uzdevumu būvniecībai Rīgā, Kuldīgas ielā 45b?

3) vai Janita atbild patiesīgi, teikdams, ka pēc Stranča norādījuma un bijušā Pilsētas attīstības departamenta direktora Viļņa Štrama uzdevumā viņam 2005.gadā bija jāpaņem liela naudas summa no uzņēmējas Ināras Vilkastes?

4) vai Janita atbild patiesīgi, teikdams, ka, liekot no apavu kastes izņemto naudas summu Štrama seifā, konstatējis, ka apavu kastē atradās naudas summa, kas kopsummā nebija mazāka par 326 tūkstošiem eiro?

Ekspertu slēdzienā konstatēts, ka ilggadējais domes darbinieks Janita psiholoģiski ir visnotaļ sarežģīta persona, kam cita starpā raksturīgs arī „demonstratīvs uzvedības tips", "viegla aizkaitināmība" un "ievainojamība attiecībā uz kritiku”.

Tomēr eksperti atzinuši, ka Janitas individuālās psiholoģiskās īpatnības netraucē viņam adekvāti uztvert lietai nozīmīgus apstākļus un adekvāti par tiem liecināt, līdz ar ko tās nevar būtiski ietekmēt viņa liecību patiesīgumu un nerada jebkādus šķēršļus viņa pārbaudei ar poligrāfu (melu detektoru).

Savukārt šī pārbaude ekspertu skatījumā skaidri apstiprinājusi – Janitas liecības uz visiem četriem jautājumiem ir bijušas patiesīgas.

Pietiek jau informējis, Janita Rīgas domes kukuļošanas lietā vairākkārt sniedzis liecības par lielām kukuļu summām, kas bijušas paredzētas vai nodotas pazīstamajam Tautas partijas pārstāvim, bijušajam Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētājam Edmundam Krastiņam, vicemēram Jānim Dinevičam, kā arī citiem politiķiem. Atšķirībā no Janitas gan Krastiņš, gan Dinevičs no pārbaudes ar melu detektoru kategoriski atteikušies.

Tuvākajā laikā Pietiek pa daļām publiskos pilnas Janitas liecības domes kukuļošanas lietā – kopumā vairāk nekā pusotru simtu lappušu. Iespējams, ka radīsim iespēju publiskot arī Janitas, Štrama, Stranča un citu saistīto personu noklausīto telefonsarunu atšifrējumus.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Uzspēlēsim konkursu

FotoMaija beigās Latvijas Nacionālais teātris sadarbībā ar Nacionālās mākslas atbalsta fondu  izsludināja pilna apjoma lugu ideju “makšķerēšanas” konkursu, vēloties teātra repertuārā iekļaut jaunākos Latvijas autoru darbus. Konkurss paredz arī naudas balvas.
Lasīt visu...

21

Postcilvēku logoss un atavisma dumpis

FotoŠis teksts ir domāts cilvēkiem. Tāpēc lietoju cilvēkiem saprotamus vārdus arī tajos gadījumos, kad tiek aprakstīts kaut kas pilnīgi pretējs cilvēku rīcībai. Tas attiecas uz jēdzienu “logoss”. Uzdrošinos šo jēdzienu attiecināt uz postcilvēkiem, lai viņu pazīmes kompleksi asociētu vienā vārdā.
Lasīt visu...

21

Līgo svētkus gaidot

FotoLatvieši pēc savas attieksmes pret tautību daloties trīs grupās. Pirmā grupa uzskata, ka esam maniakāli pārņemti ar savu mākslīgi konstruēto unikalitāti, otrā – ka piedzimt par latvieti esot tas pats, kas izvilkt lielo laimestu loterijā, bet trešajai par savu tautību mainās atkarībā no viņu emocionālā stāvokļa.
Lasīt visu...

15

"Vienotības" Kariņš un KGB boss Andropovs: negaidītas līdzības

FotoSaprotams, ka gadiem ilgi ar manipulatīvām viltus ziņām apdullinātu labticīgo “Vienotības” vēlētāju šāds salīdzinājums varētu šokēt. Vēl pirms gada kāda oligarha ilgstoši uzturēts laikraksts īsteni ziemļkorejiskā veidā jūsmoja, drukājot savā avīzē ar trekniem burtiem: “Tieši smaids Kariņu padara līdzīgu eņģelim.” Jā, tā nav rūgta ironija vai sarkasms, katrs, kurš māk lietot meklētājprogrammu “google”, ātri atradīs lielā Latvijas medijā šo trulo propagandas piemēru.
Lasīt visu...

12

Dzīvesbiedru likums – kāda jēga?

FotoKāpēc es priecājos, bet nelecu no sajūsmas gaisā par Dzīvesbiedru likuma projektu? Īsi un konkrēti – tas ir pilnīgi bezzobains attiecībā uz bērnu jautājumiem un nekādā, ne vismazākajā mērā nerisina tās lietas, par kurām vairākkārt jau esmu rakstījusi.
Lasīt visu...

18

Kas traucē latviskajām partijām pārņemt varu Rīgas domē? Atbilde: latviskajām partijām traucē... latviskās partijas

FotoSaskaņas un GKR kontrole pār Rīgu izgaisusi nedēļas laikā pēc Eiropas Parlamenta vēlēšanām, četri saskaņieši atšķēlušies un izveidojuši savu “treniņbikšu” frakciju, vairākums zaudēts! Vai latviskā opozīcija beidzot gāzīs korupcijas režīmu, un kādi ir iespējamie scenāriji?
Lasīt visu...

21

Mēs esam īpaši, un mūsu situācija ir īpaša, samaksājiet mums, un raudzīsimies uz priekšu

FotoPēdējo dienu laikā sabiedrībā, tostarp sociālajos medijos, plaši tiek apspriesta labas gribas atlīdzinājuma likumdošanas iniciatīva, ko reizēm publiski sauc arī par "restitūcijas atlīdzinājumu ebreju kopienai". Diskusija izraisa dažādus komentārus, nereti asus, retu reizi arī tādus, kurus nevajadzētu pagodināt ar uzmanību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Mēs ļoti vēlamies, lai nodokļu maksātāji sniedz 40 miljonu finansiālu atbalstu Latvijas ebreju kopienai

Likumprojekta “Par labas gribas atlīdzinājumu Latvijas ebreju kopienai par holokausta un komunistiskā...

Foto

Speciāli visiem manipulatoriem ar „politkorektumu” un „taisnīgumu”

1. Cilvēki, kuri kritizē Rīgas Domi, Ušakovu un "Saskaņu" par iespējamo liela mēroga korupciju, automātiski nav "rusofobi" vai "naciķi."...

Foto

Manabalss.lv iniciatīva “Latvija nosoda komunistisko režīmu noziegumus. Bez izņēmumiem”

Latvija līdz šim nav publiski paudusi skaidru attieksmi pret Ķīnas komunistiskās partijas (ĶKP) režīma noziegumiem. Klusēšana ir...

Foto

Tautas pēdējā fāze: 4. Iedzīvotāju resursi

Tie cilvēki, kuri zina, ka Latvijā viss notiek “pēc grāmatas”, zina arī to, ka pēdējā fāzē eksistē īpaša iedzīvotāju daļa...

Foto

Politiskais spiediens pret FKTK var radīt draudīgu precedentu arī citām patstāvīgajām iestādēm

Centieni sakārtot likumu “tā, kā vajag” jeb atbilstoši politiskajiem uzstādījumiem, tiecoties atbrīvoties no esošajiem...

Foto

Šis ir bezprecedenta politiskās iejaukšanās gadījums FKTK vēsturē

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) vēlas precizēt publiskajā telpā izskanējušu valsts amatpersonu sniegtu nepatiesu informāciju, kas vedina...

Foto

Atklāta vēstule Augstākajai tiesai un tieslietu ministram Jānim Bordānam: aicinu apturēt uzsākto Valsts prezidenta ievēlēšanas procedūru

Latvijas Augstākās tiesas Senāta Administratīvo lietu departamentam š.g. 28. maijā...

Foto

Ordeņus tirgo, bet Valsts prezidenta kancelejai par to nav ne mazākās intereses

Patiesībā ir vienalga, vai Baiļu triloģijas popularizēšanai izmanto I šķiras Triju Zvaigžņu ordeņu tirgošanas jautājuma aktualizēšanu...

Foto

Brīvība meža īpašniekiem?

Sen senos laikos, tik senos kā 2012. gads kokrūpnieki konstatēja, ka "pēc trīs gadu pārtraukuma, kad, pateicoties valdības lēmumam palielināt ciršanas apjomus valsts...

Foto

LMT, „Tet” un sabiedriskie mediji – kas slēpjas kastē?

Jau atkal dienaskārtībā parādās ziņa, ka „Latvijas Mobilā telefona” (LMT) un "Tet" (agrāk "Lattelecom") akcionāri, tas ir...

Foto

Eiropas patiesā seja

Eiropas Parlamenta vēlēšanām veltītajās publikācijās un to komentāros nācās pārliecināties par Eiropas problemātikas ļoti primitīvo un nepatieso atspoguļojumu. Publikācijās un to komentāros sastopamā...

Foto

Dzīvs pierādījums tam, ka vatņikiem nav tautības: Dainis Turlais

Noteikti būsiet pamanījuši, ka kolorado vaboļu midzenī, ko dažkārt mēdz dēvēt arī par Rīgas Domi, pēdējā mēneša...

Foto

Pār gadskārtu audits nāca, šopavasar vēl nav atnācis

Pirms vairāk nekā gada, 2018. gada martā un aprīlī publicēju četru rakstu sēriju sakarā ar AB LV krīzi un ar to...

Foto

“Saskaņu” gaida grūti laiki

Politikas vērotājiem šobrīd ir interesants laiks. Nesen beidzās Eiropas Parlamenta vēlēšanas, trešdien tika ievēlēts jaunais Latvijas prezidents Egils Levits. Pēc tam sekoja...

Foto

Kā būtu iespējams deputātam Kaimiņam juridiski tiesiski sadauzīt seju par vēlētāju nodošanu un solījumu nepildīšanu

Atklātā vēstule Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrnieces kundzei! Vēlos Jūs informēt, ka pēc Vienotības valdības...