Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kriminālprocesu, kas sākts saistībā ar to, ka bijušais Šveices advokāts Rudolfs Meroni nenodod tā dēvētajā Lemberga lietā arestēto mantu Nodrošinājuma valsts aģentūrai, ir pārņēmusi cita Valsts policijas (VP) struktūrvienība, jo VP Galvenās kriminālpolicijas pārvaldē šovasar veiktas “strukturālās pārmaiņas”.

Par to “Pietiek” informēja VP Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Simona Grāvīte, atbildot uz virkni jautājumu, kas tika nosūtīti VP  Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) 2. nodaļas priekšniekam Vitālijam Polovinskim.

“Saprotam interesi, tomēr…”

Bet tieši V. Polovinskim jautājumi tika uzdoti tāpēc, ka iekšlietu ministrs Kristaps Eklons “Pietiek” informēja, ka t.s. Meroni kriminālprocesu no VP Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes 1. nodaļas pārņēmusi V. Polovinska vadītā ENAP 2. nodaļa. Savukārt, lai iegūtu kādas konkrētākas ziņas, ministrs aicināja vērsties pie procesa virzītāja.

Ņemot vērā, ka no ENAP 2. nodaļas darbiniekiem publiski zināmi tikai šīs nodaļas priekšnieka kontakti, sekojot ministra aicinājumam, “Pietiek” vaicāja V. Polovinskim:

“Kāpēc 2021. gada 3. augustā uzsāktais kriminālprocess Nr. … tika pāradresēts Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes 2. nodaļai? Vai tas nozīmē, ka Valsts policijas Organizētās noziedzības apkarošanas pārvalde nespēja šo kriminālprocesu objektīvi izmeklēt?

Vai procesa virzītājs šajā lietā esat Jūs pats vai kāds no Jūsu vadītās nodaļas izmeklētājiem?”

Atbildi sniedza nevis minētais VP nodaļas priekšnieks, bet gan VP Sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece S. Grāvīte: “Šī kriminālprocesa izmeklēšanu ir pārņēmusi Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes 2. nodaļa. Tas ir noticis Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes strukturālo pārmaiņu rezultātā (https://www.vp.gov.lv/lv/jaunums/valsts-policijas-strukturalas-reformas-parmainas-galvenaja-kriminalpolicijas-parvalde), attiecīgi kriminālprocesu pēc piekritības pārņemot ENAP. Kriminālprocesā notiek aktīva izmeklēšana.

Saprotam interesi par izmeklēšanas gaitu, tomēr šobrīd, lai nekaitētu procesa sekmīgai virzībai, izmeklēšanas interesēs plašāku informāciju nevaram sniegt.”

“Aktīva izmeklēšana” jau vairāk nekā gadu

Tādējādi bez atbildes palika ne tikai “Pietiek” jautājums, kura konkrēta VP amatpersona konkrētajā kriminālprocesā šobrīd ir procesa virzītājs, bet arī šādi jautājumi:

„Vai kriminālprocesā ir nopratināts bijušais Šveices advokāts Rudolfs Meroni? Ja ir nopratināts, tad vai viņš uz pratināšanu ieradās Latvijā, jeb izmeklētāji brauca pie viņa uz Šveici (vai uz Grieķijas salu Krētu, vai varbūt uz kādu citu “jurisdikciju”)?

Kāds statuss kriminālprocesā šobrīd ir R. Meroni?

Vai aizdomas par Rīgas apgabaltiesas lēmuma nepildīšanu krīt uz vienu vai vairākām personām?”

Droši vien plašākam lasītāju lokam jāpaskaidro, kāpēc cita starpā uzdots arī pēdējais jautājums.

Varētu rasties jautājums, vai tiešām kādam nav saprotams - ja arestētā manta glabāšanā 2007. gada beigās tika nodota tolaik vēl Šveices advokātam R. Meroni, tad viņš un tikai viņš var būt atbildīgs par šīs mantas nenodošanu Nodrošinājuma valsts aģentūras glabāšanā uzreiz pēc 2020 gada 17. augusta, kad Rīgas apgabaltiesa pieņēma attiecīgu lēmumu?

Nē, izrādās, te nebūt nekas nav pašsaprotams.

Kam no Meroni labās atmiņas bail?

“Pietiek” jau rakstīja, ka pēc tam, kad pirms vairāk nekā diviem gadiem ar Rīgas apgabaltiesas lēmumu it kā juridiski (bet ne praktiski) t.s. Lemberga lietā arestētās mantas glabāšana tika atņemta R. Meroni, viņš sācis sniegt rakstiskas liecības, kurās viens no šokējošiem motīviem ir – vismaz daļa no arestētās mantas sen jau nemaz neatrodas pie R. Meroni, bet gan Latvijas Republikas Ģenerālprokuratūrā!

Tāpat “Pietiek” jau vairākkārt ir rakstījis, cik R. Meroni ir laba atmiņa un cik precīzi sakārtota dienaskārtības fiksēšanas un iegrāmatošanas kārtība, un kā viņa liecības ir ietekmējušas vēl ne pārāk sen Latvijā visvarenu un pilnīgi neaizskaramu amatpersonu – Ģenerālprokuratūras prokurora Anda Mežsarga un Satversmes aizsardzības biroja iekšējās drošības struktūrvienības vadītāja Aigara Sparāna – likteņus.

Bet, ja R. Meroni liecības ir patiesas un arestētā manta – vairāku ārvalstu kompāniju akciju sertifikātu oriģināli – tiešām atrodas LR Ģenerālprokuratūrā, tad rodas aizdomas par to, ka LR Ģenerālprokuratūras prokurori ir maldinājuši tiesu vismaz par to, kur reāli atrodas arestētā manta. Uz šīs maldības pamata Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu kolēģija pirmās instances spriedumā vienkārši ir nokopējusi prokuroru sarakstītos dokumentus un tādējādi zaudējusi objektivitātes plīvuru acīmredzami un pierādāmi.

Turklāt, ja R. Meroni ir taisnība, tad rodas vesela gūzma jautājumu, starp kuriem galvenais ir – ja ārvalstu kompāniju akciju sertifikāti tiešām atrodas LR Ģenerālprokuratūrā, tad kā ir iespējams, ka R. Meroni mierīgi turpina kontrolēt visus Ventspils tranzītbiznesa lielākos uzņēmumus (piemēram, kā liecina datu bāze “Firmas.lv”, vēl šā gada jūnijā mainot AS “Ventbunkers” padomi), kas ir iespējams tikai tad, ja viņš kontrolē arī šo uzņēmumu kontrolpaketes īpašniekus - ārvalstu kompānijas, kurās kaut kas (reālas akcijas, uzrādītāja akcijas, patiesā labuma guvēja tiesības u.tml.) ir arestēts?

Tas nav iespējams, ja akciju sertifikātu oriģināli atrodas LR Ģenerālprokuratūrā.

Cita iespēja – LR Ģenerālprokuratūras prokurori izsniedz R. Meroni šos akciju sertifikātus, lai viņš varētu nobalsot attiecīgās akcionāru pilnsapulcēs un tad paņem šos sertifikātus atpakaļ “krimināllietas materiālos”.

Ja kaut kas tāds tiešām būtu iespējams, tad kriminālprocess par arestētās mantas nenodošanu Nodrošinājuma valsts aģentūrai, šķiet, būtu jāvirza ne tikai pret R. Meroni, bet arī pret visiem citiem mantas “nenodevējiem” – tostarp pret LR Ģenerālprokuratūras prokuroriem.  

Tāpēc tāds pēdējais jautājums.

“Strukturālās pārmaiņas” t.s. Meroni kriminālprocesu “strukturāli” neskar

Kādas tad “strukturālās pārmaiņas” šovasar ir notikušas VP Galvenajā  Kriminālpolicijas pārvaldē un tai pakļautajās struktūrvienībās, un kā  šīs “strukturālās pārmaiņas” teorētiski varēja ietekmēt “Meroni kriminālprocesa” izmeklēšanu? 

Pārmaiņas veiktas šovasar un “faktiski stājušas spēkā ar šī gada 1. augustu,” teikts oficiālā VP paziņojumā.

Izmaiņu būtība oficiāli formulēta šādi: “Līdz ar pārmaiņām Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pakļautībā ir septiņas pārvaldes, no kurām katra specializējas konkrētu noziedzīgu nodarījumu izmeklēšanā un novēršanā, kā arī viens birojs.”

Savukārt attiecībā uz divām pārvaldēm, kas viena otrai “pēc piekritības” (?!) esot nodevušas šeit aprakstīto tā dēvēto Meroni kriminālprocesu, oficiālā paziņojumā ir teikts:

“Lai nodrošinātu efektīvāku smagās un organizētās noziedzības apkarošanu ir apvienotas līdzšinējās VP GKrPP Organizētās noziedzības apkarošanas pārvalde un Kriminālizmeklēšanas pārvalde, izveidojot VP Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Organizētās noziedzības smago un sērijveida nozieguma apkarošanas pārvaldi.

Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes struktūrā paliek divas nodaļas, kurām piekritīga tādu noziegumu, kā noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un noziegumu finanšu sistēmā izmeklēšana, kā arī krāpšanu, piesavināšanās, viltotas naudas izgatavošanas un izplatīšanas, noziedzīgu nodarījumu pret dabas vidi izmeklēšana un autortiesību pārkāpumu izmeklēšana nelicencēta audiovizuālā satura (TV) jomā.”

No šiem oficiāliem paziņojumiem var secināt tikai to, ka šeit aprakstītais kriminālprocess nav palicis kaut kur reorganizētās struktūrvienības jaunos veidojumos, bet gan tiešām nodots pilnīgi citai VP struktūrvienībai.

Novērtē šo rakstu:

23
3

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Lai nodrošinātu igauņiem vilcienu uz Eiropu, latviešiem pamatīgi jāceļ nodokļi?

FotoPēc gadiem divdesmit igauņi, baudot poļu alu, pa vilciena logiem vēros jostas savilkušos latviešus sērīgi raugāmies uz ne pārāk ātri ritošo vilcienu Eiropas virzienā: latviešiem nav laika vizināties, viņiem jāatdod ārējie parādi un čakli jāmaksā augstie nodokļi, – aptuveni šādu ainu uzbur lasītais Valsts kontroles publiskotā dokumentā ““Rail Baltica” projekta situācijas izpēte (Kopīga situācijas izpēte Tallina, Rīga, Viļņa, 2024. gada 11. jūnijā)”. Visā stāstā ir viena priecīga ziņa - Valsts kontrole izrāda drošsirdību publiski pateikt politiķiem netīkamo skaudro patiesību.
Lasīt visu...

21

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

Foto“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju – vēlas skaidru atbildību”, “Tā kā līdz šim – turpināt nevēlos” – lūk, virsraksti dažādos plašsaziņas līdzekļos. Visbeidzot, uzstājoties Saeimas ārkārtas plenārsēdē ar atskaiti par savas valdības paveikto, premjere sacīja vēsturiskus vārdus, ka “Rail Baltica” projekta pašplūsma ir beigusies.
Lasīt visu...

21

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

FotoApritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki vairs nevar izvēlēties – ziemā atgūt vasarā tīklā nodoto elektroenerģiju vai arī to pārdot biržā par tirgus cenu. Turpmāk uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki visu saražoto elektroenerģiju varēs vai nu notērēt paši, vai arī pārdot biržā par aktuālo cenu, kas, būsim atklāti, ne vienmēr ir izdevīga.
Lasīt visu...

12

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

FotoJa pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums droši vien nav palicis nepamanīts kāds jauns vīrietis ar dubultu uzvārdu – Raimonds Lejnieks – Puķe.
Lasīt visu...

12

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

FotoKāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez cipariem, bet vienkārši novērojums. Pārsmējos.
Lasīt visu...

21

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

FotoViens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās vēlēšanās — “Jaunās Vienotības” pārsvars pār Nacionālo apvienību, kaut gan aptaujas konsekventi rādīja pretējo, turklāt tas notika pēc tam, kad JV pārstāvis Arvils Ašeradens informēja sabiedrību par iespēju celt pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lasīt visu...

21

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

FotoŅemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica” (attēlā - tā pārstāve Inga Spriņģe) projekta “Šķelšanās” vērtēšanu un mediju redakcionālo brīvību, Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) skaidro pieņemto lēmumu. Fonds ir konstatējis, ka projekts nav īstenots atbilstoši konkursa nolikumam, kas paredz veidot saturu latviešu valodā, bet daļēji īstenots svešvalodā. Aktivitātes īstenotas ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu (MAF).
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

Nesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka...

Foto

Vieglprātība un nekompetence maksā dārgi

Igauņi racionāli skatās uz „Rail Baltica” savienojumu ar Tallinu un lidostu. "29.maijā ielikts pamatakmens „Rail Baltica” Ülemiste pasažieru terminālim "Linda", kas...

Foto

Sākot no nodokļu celšanas un beidzot ar Francijas kodolvairoga attiecināšanu uz Baltiju: TOP 3 “interesantākās” idejas no partiju mutēm

Partiju pašslavināšanās gaisotnē soctīklu īsajos formātos tās...

Foto

Pārpratumi likumprojekta izstrādes gaitā (viena epizode)

Likumprojektā "Grozījumi Civilprocesa likuma 594. pantā - Ieturējumu apmērs no parādnieka darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem" tā pirmajā lasījumā...

Foto

Eiroparlamenta reitingu līderis “lien bez ziepēm” savam galvenajam politiskajam sāncensim

Piecu mēnešu garumā SKDS aptaujās līderu lomu ieņēmušās Nacionālās apvienības vadošais kandidāts Roberts Zīle nācis klajā...

Foto

Valsts kontrolei vajadzētu izvērtēt, cik pamatoti Sabiedrības integrācijas fonds vairojis „Re:Baltica” darbinieču labklājību un kā valsts šos līdzekļus varētu atgūt

Es jums izstāstīšu kaut ko, ko...

Foto

Parodija par pārbaudi

Ceturtdien Ģenerālprokuratūra izplatīja ļoti savādu paziņojumu, kam it kā bija jānomierina prāti un jāatjauno uzticība politiskajai elitei, bet gluži otrādi – tā ne...

Foto

Lūdz tiesībsargu vērsties Satversmes tiesā par personu ar invaliditāti diskrimināciju

2024. gada 30. maijā Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrības valdes loceklis Raimonds Lejnieks...

Foto

Šoreiz Lembergs uzvar valsti

Centrālajai vēlēšanu komisijai (turpmāk - CVK) ir rakstiski jāatvainojas Aivaram Lembergam par liegumu balsot pašvaldību vēlēšanās, - tā nolēmusi tiesa....

Foto

Nes mieru man, nes mieru dvēselei!

Jau divus gadus publiskajā telpā aktualizēts jautājums par nakts trokšņiem un regulējuma caurumiem, kas liedz rast reālus risinājumus šai problēmai....

Foto

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

Kā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri....

Foto

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

Brīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā...

Foto

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm...

Foto

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

Mēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda...

Foto

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

Pēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un...

Foto

Būtu mēs labāk ēduši...

Latvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši...

Foto

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

Latvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai...

Foto

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

Rīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie...

Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...