Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kriminālprocesu, kas sākts saistībā ar to, ka bijušais Šveices advokāts Rudolfs Meroni nenodod tā dēvētajā Lemberga lietā arestēto mantu Nodrošinājuma valsts aģentūrai, ir pārņēmusi cita Valsts policijas (VP) struktūrvienība, jo VP Galvenās kriminālpolicijas pārvaldē šovasar veiktas “strukturālās pārmaiņas”.

Par to “Pietiek” informēja VP Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Simona Grāvīte, atbildot uz virkni jautājumu, kas tika nosūtīti VP  Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) 2. nodaļas priekšniekam Vitālijam Polovinskim.

“Saprotam interesi, tomēr…”

Bet tieši V. Polovinskim jautājumi tika uzdoti tāpēc, ka iekšlietu ministrs Kristaps Eklons “Pietiek” informēja, ka t.s. Meroni kriminālprocesu no VP Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes 1. nodaļas pārņēmusi V. Polovinska vadītā ENAP 2. nodaļa. Savukārt, lai iegūtu kādas konkrētākas ziņas, ministrs aicināja vērsties pie procesa virzītāja.

Ņemot vērā, ka no ENAP 2. nodaļas darbiniekiem publiski zināmi tikai šīs nodaļas priekšnieka kontakti, sekojot ministra aicinājumam, “Pietiek” vaicāja V. Polovinskim:

“Kāpēc 2021. gada 3. augustā uzsāktais kriminālprocess Nr. … tika pāradresēts Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes 2. nodaļai? Vai tas nozīmē, ka Valsts policijas Organizētās noziedzības apkarošanas pārvalde nespēja šo kriminālprocesu objektīvi izmeklēt?

Vai procesa virzītājs šajā lietā esat Jūs pats vai kāds no Jūsu vadītās nodaļas izmeklētājiem?”

Atbildi sniedza nevis minētais VP nodaļas priekšnieks, bet gan VP Sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece S. Grāvīte: “Šī kriminālprocesa izmeklēšanu ir pārņēmusi Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes 2. nodaļa. Tas ir noticis Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes strukturālo pārmaiņu rezultātā (https://www.vp.gov.lv/lv/jaunums/valsts-policijas-strukturalas-reformas-parmainas-galvenaja-kriminalpolicijas-parvalde), attiecīgi kriminālprocesu pēc piekritības pārņemot ENAP. Kriminālprocesā notiek aktīva izmeklēšana.

Saprotam interesi par izmeklēšanas gaitu, tomēr šobrīd, lai nekaitētu procesa sekmīgai virzībai, izmeklēšanas interesēs plašāku informāciju nevaram sniegt.”

“Aktīva izmeklēšana” jau vairāk nekā gadu

Tādējādi bez atbildes palika ne tikai “Pietiek” jautājums, kura konkrēta VP amatpersona konkrētajā kriminālprocesā šobrīd ir procesa virzītājs, bet arī šādi jautājumi:

„Vai kriminālprocesā ir nopratināts bijušais Šveices advokāts Rudolfs Meroni? Ja ir nopratināts, tad vai viņš uz pratināšanu ieradās Latvijā, jeb izmeklētāji brauca pie viņa uz Šveici (vai uz Grieķijas salu Krētu, vai varbūt uz kādu citu “jurisdikciju”)?

Kāds statuss kriminālprocesā šobrīd ir R. Meroni?

Vai aizdomas par Rīgas apgabaltiesas lēmuma nepildīšanu krīt uz vienu vai vairākām personām?”

Droši vien plašākam lasītāju lokam jāpaskaidro, kāpēc cita starpā uzdots arī pēdējais jautājums.

Varētu rasties jautājums, vai tiešām kādam nav saprotams - ja arestētā manta glabāšanā 2007. gada beigās tika nodota tolaik vēl Šveices advokātam R. Meroni, tad viņš un tikai viņš var būt atbildīgs par šīs mantas nenodošanu Nodrošinājuma valsts aģentūras glabāšanā uzreiz pēc 2020 gada 17. augusta, kad Rīgas apgabaltiesa pieņēma attiecīgu lēmumu?

Nē, izrādās, te nebūt nekas nav pašsaprotams.

Kam no Meroni labās atmiņas bail?

“Pietiek” jau rakstīja, ka pēc tam, kad pirms vairāk nekā diviem gadiem ar Rīgas apgabaltiesas lēmumu it kā juridiski (bet ne praktiski) t.s. Lemberga lietā arestētās mantas glabāšana tika atņemta R. Meroni, viņš sācis sniegt rakstiskas liecības, kurās viens no šokējošiem motīviem ir – vismaz daļa no arestētās mantas sen jau nemaz neatrodas pie R. Meroni, bet gan Latvijas Republikas Ģenerālprokuratūrā!

Tāpat “Pietiek” jau vairākkārt ir rakstījis, cik R. Meroni ir laba atmiņa un cik precīzi sakārtota dienaskārtības fiksēšanas un iegrāmatošanas kārtība, un kā viņa liecības ir ietekmējušas vēl ne pārāk sen Latvijā visvarenu un pilnīgi neaizskaramu amatpersonu – Ģenerālprokuratūras prokurora Anda Mežsarga un Satversmes aizsardzības biroja iekšējās drošības struktūrvienības vadītāja Aigara Sparāna – likteņus.

Bet, ja R. Meroni liecības ir patiesas un arestētā manta – vairāku ārvalstu kompāniju akciju sertifikātu oriģināli – tiešām atrodas LR Ģenerālprokuratūrā, tad rodas aizdomas par to, ka LR Ģenerālprokuratūras prokurori ir maldinājuši tiesu vismaz par to, kur reāli atrodas arestētā manta. Uz šīs maldības pamata Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu kolēģija pirmās instances spriedumā vienkārši ir nokopējusi prokuroru sarakstītos dokumentus un tādējādi zaudējusi objektivitātes plīvuru acīmredzami un pierādāmi.

Turklāt, ja R. Meroni ir taisnība, tad rodas vesela gūzma jautājumu, starp kuriem galvenais ir – ja ārvalstu kompāniju akciju sertifikāti tiešām atrodas LR Ģenerālprokuratūrā, tad kā ir iespējams, ka R. Meroni mierīgi turpina kontrolēt visus Ventspils tranzītbiznesa lielākos uzņēmumus (piemēram, kā liecina datu bāze “Firmas.lv”, vēl šā gada jūnijā mainot AS “Ventbunkers” padomi), kas ir iespējams tikai tad, ja viņš kontrolē arī šo uzņēmumu kontrolpaketes īpašniekus - ārvalstu kompānijas, kurās kaut kas (reālas akcijas, uzrādītāja akcijas, patiesā labuma guvēja tiesības u.tml.) ir arestēts?

Tas nav iespējams, ja akciju sertifikātu oriģināli atrodas LR Ģenerālprokuratūrā.

Cita iespēja – LR Ģenerālprokuratūras prokurori izsniedz R. Meroni šos akciju sertifikātus, lai viņš varētu nobalsot attiecīgās akcionāru pilnsapulcēs un tad paņem šos sertifikātus atpakaļ “krimināllietas materiālos”.

Ja kaut kas tāds tiešām būtu iespējams, tad kriminālprocess par arestētās mantas nenodošanu Nodrošinājuma valsts aģentūrai, šķiet, būtu jāvirza ne tikai pret R. Meroni, bet arī pret visiem citiem mantas “nenodevējiem” – tostarp pret LR Ģenerālprokuratūras prokuroriem.  

Tāpēc tāds pēdējais jautājums.

“Strukturālās pārmaiņas” t.s. Meroni kriminālprocesu “strukturāli” neskar

Kādas tad “strukturālās pārmaiņas” šovasar ir notikušas VP Galvenajā  Kriminālpolicijas pārvaldē un tai pakļautajās struktūrvienībās, un kā  šīs “strukturālās pārmaiņas” teorētiski varēja ietekmēt “Meroni kriminālprocesa” izmeklēšanu? 

Pārmaiņas veiktas šovasar un “faktiski stājušas spēkā ar šī gada 1. augustu,” teikts oficiālā VP paziņojumā.

Izmaiņu būtība oficiāli formulēta šādi: “Līdz ar pārmaiņām Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pakļautībā ir septiņas pārvaldes, no kurām katra specializējas konkrētu noziedzīgu nodarījumu izmeklēšanā un novēršanā, kā arī viens birojs.”

Savukārt attiecībā uz divām pārvaldēm, kas viena otrai “pēc piekritības” (?!) esot nodevušas šeit aprakstīto tā dēvēto Meroni kriminālprocesu, oficiālā paziņojumā ir teikts:

“Lai nodrošinātu efektīvāku smagās un organizētās noziedzības apkarošanu ir apvienotas līdzšinējās VP GKrPP Organizētās noziedzības apkarošanas pārvalde un Kriminālizmeklēšanas pārvalde, izveidojot VP Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Organizētās noziedzības smago un sērijveida nozieguma apkarošanas pārvaldi.

Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes struktūrā paliek divas nodaļas, kurām piekritīga tādu noziegumu, kā noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un noziegumu finanšu sistēmā izmeklēšana, kā arī krāpšanu, piesavināšanās, viltotas naudas izgatavošanas un izplatīšanas, noziedzīgu nodarījumu pret dabas vidi izmeklēšana un autortiesību pārkāpumu izmeklēšana nelicencēta audiovizuālā satura (TV) jomā.”

No šiem oficiāliem paziņojumiem var secināt tikai to, ka šeit aprakstītais kriminālprocess nav palicis kaut kur reorganizētās struktūrvienības jaunos veidojumos, bet gan tiešām nodots pilnīgi citai VP struktūrvienībai.

Novērtē šo rakstu:

23
3

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Jautājumi Pirmajam slēgtajam pensiju fondam

FotoSaņēmu Jūsu e-pastu ar aicinājumu veikt papildu iemaksas Pensiju fondā! Varbūt Jūs tomēr varat mani nomotivēt to izdarīt, atbildot uz maniem jautājumiem un varbūt sniedzot papildu informāciju!
Lasīt visu...

21

Ja Ogres novadā top kaut kas vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus par šīm iecerēm

FotoKā jau parasti, ja Ogres novadā top kaut kas jauns, vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus un puspatiesības par šīm iecerēm. Slēpjoties aiz skaistām frāzēm par attīstību un novada interesēm, tiek bīdītas politiskās intereses un personīgi motīvi.
Lasīt visu...

21

Slovēņiem kompensēs pretkovida štrāpes

FotoNo 2000. gada marta līdz 2022. gada maijam Slovēnijā ierosināja ~62 000 lietu par antikovida noteikumu pārkāpumiem, piemērojot naudas sodus vairāk nekā 5,7 miljonu eiro apmērā. Vēlāk Slovēnijas Konstitucionālā tiesa atzina pretkovida pasākumus par antikonstitucionāliem. Iepriekšējiem vadīkļiem šādas negantības maksāja varu.
Lasīt visu...

6

Atklāta vēstule Latvijas Bankas prezidentam

FotoGodātais Mārtiņa Kazāka kungs, vispirms vēlos uzsvērt, ka šī vēstule nav domāta kā kritika vai uzbrukums Jums personīgi, bet drīzāk kā aicinājums aktīvāk iesaistīties un risināt situāciju, kas skar gan Latvijas Bankas reputāciju, gan tās aizsargātās klientu intereses. 
Lasīt visu...

12

Krievijas cars Pēteris I ir visu latviešu tēvs

FotoPaldies Krievijas caram Pēterim I par Lielo Ziemeļu karu, kura laikā viņa karavīri izjāja Vidzemi un atstāja pēcnācējus, kuri izveidoja latviešu tautu.
Lasīt visu...

12

Iebraucējiem nospļauties par kārtību Latvijā. Cik ilgi to piecietīsim?

FotoValdības nomaiņas ēnā bez pienācīgas uzmanības palikusi ziņa par liegumu no Krievijas iebraukt tur reģistrētām automašīnām. Labi, tas, ka vairs nevar iebraukt, varbūt varēja būt kā vienas dienas aktualitāte, taču tam komplektā ir vesela virkne neatbildētu jautājumu, ko nedrīkstam nolikt tālā plauktā apputēšanai.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

"Maskavas nams" Rīgā – simbols ģeopolitiskā kursa maiņai?

Pirms nedēļas biedrība "Austošā Saule" pulcēja piketa dalībniekus pretī "Maskavas namam" Rīgā. Ar plakātiem, kas atgādināja par ukraiņu...

Foto

Vai pienācis laiks izvēlēties amatpersonas ar loterijas palīdzību?

Sortition. Tā senajās Atēnās sauca sistēmu, kurā tautas priekšstāvji, amatpersonas, augstākie ierēdņi, tiesneši tika izvēlēti lozējot. Tas, kuram...

Foto

Pateikt, ka šī būs katastrofāla valdība, var tikai kāds, kuram galvā ir atdzisusi putra, un arī okupācijas varas kolaborants Kūtris būs lielisks Saeimas priekšsēdētājs

Pagājušajā piektdienā,...

Foto

Tas, ka Kūtris ir komunistu okupācijas varas kolaborants, „Delnai” ir pieņemami, bet tas, ka viņš atļaujas izteikt savu viedokli un ievēro nevainīguma prezumpciju, ir nosodāmi

Godātie...

Foto

Tikai nesmejieties, bet mums ir atnākusi atziņa: ir jābūt drošiem, ka ikvienā jomā – iekšlietu, veselības, izglītības, reģionālās politikas vai citā – esam izdarījuši visu, lai cilvēki varētu izjustu augstu lojalitāti pret savu valsti

Rietumu pasaulē ārpolitika ir kļuvusi par drošības politiku, jo Krievijas brutālais iebrukums Ukrainā pasauli ir ievirzījis "kara laikmetā" –...

Foto

Par melīgo spriņģu, jembergu un visu pārējo Kremļa stabulnieku “līdzjūtības vaimanām”

Pētot Daugavpils Čmoikas un Re:Baltica prokrieviskā dueta darbības, uzdūros interesantam dokumentam, kurā Tiesībsargs analizē ar...

Foto

Šajā valdībā nenotiks visādas nevajadzīgas, muļķīgas debates!

Šī būs pirmā centriski kreisā valdība kopš neatkarības atjaunošanas. Pirmā valdība, kas nebūs konservatīva....

Foto

Es aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju vilkt katrā kājā atšķirīgu apavu – un tāda arī būs manas valdības darbība

Lai patiesi izprastu otru cilvēku, ir jānoiet viņa...

Foto

Atklātā vēstule valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam: fakti skaidri norāda uz iespējamu tiesību pārkāpumu un neētisku rīcību no „Swedbank” puses

Godātais Latvijas valsts prezident Edgar Rinkēvič! Es,...

Foto

Briškens un manekena politiķi

Ik rītu pa ceļam uz darbu sanāk doties garām kāda lielveikala skatlogam, kurā nemainīgi stalti stāv manekeni, tērpti visnotaļ glītos uzvalkos. Tam...

Foto

Īsā atmiņa un krievu imperiālisma otrā elpa

Mums, latviešiem, ir vājības, kas tiek izmantotas pret mums. Kad mēs jūtam tūlītējus eksistenciālus draudus, tad mēs esam vienoti,...

Foto

Mans viedoklis

Privātiem medijiem var būt savi ideoloģiski, politiski, personiski mērķi. Tas ir normāli. Kāds dibina, pērk un uztur savu mediju vai medijus ar mērķi ietekmēt...

Foto

Dzirdam metaforas “kolektīvie Rietumi”, “krievu kolektīvais Putins” – bet ko tad nolēmis “kolektīvais latvietis”?

Tamlīdzīgi izplūduši izteicieni nav lietojami kā pilnvērtīgi termini, tikai kā metaforiski vispārinājumi,...

Foto

Kāpēc “sabiedriskais medijs” uzdod jautājumus un neatskaņo atbildes?

“Labdien! Paldies par izrādīto interesi saistībā ar norisēm Ogres novadā! Vēlos norādīt, ka Ogres Vēstures un mākslas muzeja...

Foto

Vācieši jauc nost vēja elektrostacijas, lai paplašinātu brūnogļu ieguvi!

Energokompānija RWE ir sākusi nojaukt septiņas vēja turbīnas blakus bijušajam Lützerath ciematam Ziemeļreinā-Vestfālenē. Iemesls: RWE vēlas paplašināt Garzweiler II virszemes brūnogļu...

Foto

Nesmejieties, bet mēs atkal esam sacerējuši vēstuli

Godātais valsts prezident, Saeima, ministru prezidenta kandidāte Evika Siliņa! Latvijā kultūras ministram būtu jābūt otram valsts vadītājam, garīgās attīstības...

Foto

Iesniegums par „Sadales tīklu” ir nepareizs!

31. augustā vairāki portāli publicēja rakstu par uzņēmēja Gata Lazdas vēršanos ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā par AS “Sadales tīkls” jaudas “nenodrošināšanu”...

Foto

Dažas piezīmes par jauno Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktori

Ogres novada dome izsludināja atklātu konkursu uz muzeja direktora amatu. Pieteicās diemžēl tikai viens pretendents –...

Foto

Imigrācijas likums un spēles ap terminiem

Ņemot vērā, kā pēdējo mēnešu laikā tiek manipulēts ar jēdzieniem saistībā ar Imigrācijas likuma normām saistībā ar ārzemnieku, precīzāk, Krievijas...

Foto

Rokas nost no mūsu Latvijā gūtās peļņas, tā vajadzīga dividendēm mūsu skandināvu akcionāriem

Viedokļi par un ap banku darbību, kas pēdējo mēnešu laikā uzvirmojuši, rada ilūziju,...

Foto

Negribēšanas spēks, vai kāpēc mēs gribam kā labāk, bet sanāk kā vienmēr. Dažas varbūt spurainas, taču rūgtas pārdomas

Disharmonijas izjūta vai emocionālā nelīdzsvarotība ir subjektīvi jēdzieni,...

Foto

„Sadales tīkla” rīcība: kurš uzņemsies politisko atbildību un kuram paliks kriminālā?

Kāpēc uzņēmumu un iestāžu vadītājiem kompetence ir svarīgāka par lojalitāti valdošajiem politiskajiem spēkiem....

Foto

Kad Marijas Naumovas koncertā publika uzvedas kā stacijas bufetē

Dzintaru koncertzāle šovasar lutinājusi ar daudziem skaistiem un dvēseli aizkustinošiem koncertiem. Divas reizes skatītājus priecējis Maestro Raimonds...

Foto

Prezidents ir viens, skolotāji ir daudzi

Šodien man uzticēts pastāstīt, ko var skolotājs un ko var prezidents. Citiem vārdiem sakot – “Atrodi atšķirības starp skolotāju un...

Foto

Lūdzu, netraucējiet jaunam OIK!

AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) paziņojums pārtraukt izsniegt tehniskās prasības jaunu elektrostaciju pieslēgšanai pārvades tīklam, balstoties uz jaudu nepieejamību tīklā, ir tirgus regulēšana....

Foto

Mana pieredze pašvaldības darbā: domes deputātiem vispār nevajadzētu dalīties pozīcijā un opozīcijā, bet vienkārši strādāt!

BIja kārtējā sarežģītā un iekšēji pretrunīgā diena Rīgas domē. Izjautājām Vilni...

Foto

Nost ar ielikteņiem, laiks profesionāļiem!

Katastrofāls dzimstības kritums, kas pērn, gada laikā samazinoties par 2000 jaundzimušo, sasniedzis 100 gados zemāko atzīmi, valsts ārējais parāds, kas tuvojas...

Foto

„Manabalss” iniciatīva: atcelt 22. augusta vienošanos par grozījumiem Imigrācijas likumā par valsts valodas prasmēm

Aicinu atcelt 22. augustā notikušo valdības vienošanos par izmaiņu veikšanu Imigrācijas likumā...

Foto

Atklāta vēstule „Indexo” valdes priekšsēdētājam Valdim Siksnim

Godātais Sikšņa kungs (attēlā)! Organizējot Indexo akciju kotāciju Rīgas fondu biržā pirms vairāk nekā gada, akciju kotācijas noteikumos Jūs personīgi iekļāvāt...

Foto

Tu

Netiesājiet, tad jūs netapsit tiesāti; nepazudiniet, tad jūs netapsit pazudināti; piedodiet, tad jums taps piedots. (Lūkas 6:37)...

Foto

Kariņa redzējums ir mans redzējums: jo vairāk, jo labāk!

2023. gada 21. un 22. augustā Rīgas pilī esmu ticies ar visiem Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, pārrunājot...

Foto

Tautvaldība un globālisms

Tautvaldība, ja tā to var nosaukt, ir pirmatnējās demokrātijas forma, kur katra kopiena, dzimta vai ģimene izvēl savu pārstāvi iekšēju vai ārēju jautājumu...

Foto

Tikai nesmejieties, man atkal ir priekšā lieli dzīves lēmumi

Labrīt. Man šodien ir jāpieņem lieli dzīves lēmumi. Šajā pusgadā esmu piedzīvojis savas dzīves lielāko nodevību. Mani...

Foto

Brīvību pilsonim Ivanovam!

Es, Diana Uliganets, esmu uzņēmēja Igora Ivanova dzīvesbiedre un pilnvarotā persona. Man ir Ukrainas un Ungārijas dubultpilsonība. Jau ilgāku laiku dažādu objektīvu apstākļu,...

Foto

Es ar prieku uzticēšu jaunajai valdībai atrisināt visas aktuālās problēmas, kaut skaidrs, ka tas nav iespējams

Šodien, 2023. gada 17. augustā, esmu saņēmis ministru prezidenta Artura...

Foto

Izlasot Imanta Parādnieka viedokli par kara nodokli

Atvainojos visiem, kas šodien lasa informāciju tikai par Krišjāņa Kariņa demisiju un jaunas Latvijas valdības izveidi. Šajā rakstā tā...

Foto

Urā, vēlēšanās gan mēs zaudējām, toties divus gadus vēlāk uzvarējām KNAB!

15.jūlijā stājies spēkā Administratīvās rajona tiesas spriedums lietā, kurā četri deputātu kandidāti no Jaunās Vienotības un Latvijas...

Foto

Bez siles mēs nevaram un negribam!

Kustība “Par!” lēmusi turpināt darbu Rīgas domes vadībā, īstenojot 2020. gadā iesāktās pārmaiņas rīdziniekiem. Mēs turpināsim izglītībā iesākto, uzlabojot skolēnu...

Foto

Elektrības sadales tarifi - kļūda, kas tiks izlabota decembrī...

Laiku pa laikam sabiedrības viedoklis tomēr tiek ņemts vērā. Premjers ir apsolījis decembrī pārskatīt sadales tarifus. Tātad...