Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Mēs dzīvojam mafiozā valstī

Jānis Ādamsons, Saeimas deputāts
19.04.2021.
Komentāri (101)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Amatus mūsu valdībā ieņem neprofesionāļi, kuriem nav izpratnes par to, kā pieņemt lēmumus krīzes situācijā. Toties viņi ļoti labi saprot, kā iekārtot "savējos". Svaigākais piemērs tam – Vakcinācijas biroja izveidošana.

Mēs dzīvojam valstī, kur valsts prezidents pārkāpj Satversmi, piekrītot no malas ieteiktajam ministru prezidenta amata kandidātam, nevis pašam nosakot iespējamos kandidātus, kurus pēc izvērtēšanas kā prezidents, personīgi uzņemoties atbildību, aicina uz šo amatu. 

Pie mums, Latvijā, premjers arī neievēro Satversmi,  veidojot valdību. Viņš kā lelle, kuru rausta, piekrīt visiem tiem iespējamajiem ministru amatu kandidātiem, ko viņam nosaka politiskās partijas, neizvērtējot – labs vai slikts ir šis kandidāts. Ieteica - nu tad apstiprināsim.

Īsāk sakot – mēs dzīvojam mafiozā valstī, kur mafiozās struktūras ir pakļāvušas visus mūsu izpildvaras cilvēkus. Viņi ir tie, kas pieņem lēmumus, bet tie, kas spriņģo un dejo valdībā, – tie ir īslaicīgie izpildītāji. Šo mafiozo struktūru pārstāvjiem nav nekādas politiskās piederības. Viņi kā vadīja iepriekšējās valdības un pašvaldības, tā arī turpina vadīt un diktēt savus noteikumus, un izsaimniekot mūsu valsts naudu.

Manā atmiņā šī ir trešā spilgtākā krīze un pati bīstamākā. Pati pirmā bija 1994.-95. gadā – finanšu, budžeta un ekonomikas krīze. Var teikt arī - kriminogēnā krīze, kad Latvijā darbojās 72 organizētie noziedzīgie grupējumi. Tas bija laiks, kad cilvēki vakaros un naktīs baidījās iziet uz ielām, jo šajā laikā galvenie karaļi ielās bija bandīti.

Pateicoties Iekšlietu ministrijas struktūru efektīvajai darbībai, gada laikā bija iznīcināts rekets un faktiski arī 72 organizētās noziedzības grupējumi. Organizētā noziedzība uz kādu laiku noklusa un ielīda savās alās, taču savus nodomus neatmeta. Tā turpināja attīstīties citā virzienā – ieiet valsts pārvaldē un valdībā.

Šī “biznesa projekta” realizācijai organizētās noziedzības vadība sāka sponsorēt politiskās partijas. Un apogejs tika sasniegts pēc 8. Saeimas vēlēšanām. Es personīgi rakstīju valsts prezidentam iesniegumu, kurā norādīju, kādas partijas un cik ir saņēmušas no organizētās noziedzības pasaules grupējumiem ziedojumus 8. Saeimas vēlēšanās.

Diemžēl toreiz tikai vienā avīzītē parādījās viena skopa rindkopiņa, ka tas tā ir noticis, ka tiešām tā nauda ir saņemta. Tālāk nekas vairāk nesekoja.

Tai laikā ar lielu bravūrību  vēlēšanās uzvarēja “Jaunais Laiks” un par premjeru kļuva E.Repšes kungs. Pirmais un galvenais, kas tika izdarīts viņa vadības laikā – tika padzīti profesionāļi no Iekšlietu ministrijas un tiesību aizsardzības sistēmas struktūrām. Sevišķi vērība tika pievērsta tiem, kuri savā laikā iniciēja un ierosināja krimināllietas pret toreizējo Latvijas bankas prezidentu – E.Repšes kungu un Latvijas bankas viceprezidentu par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

Pēc tam visādiem spēkiem un visādiem veidiem tika degradēta tiesību aizsardzības sistēma, kad policisti, ugunsdzēsēji, robežsargi nevarēja saņemt sociālos pabalstus, atvaļinājumus un tā tālāk.

Domāju, ka ne viens vien litrs grādīgo tika izlietots, kad tika pieņemts lēmums par Policijas akadēmijas likvidāciju. Tas bija pats kronis. Tas bija tas, ko gaidīja organizētā noziedzība, kas jau sāka pārvērsties par valstisko organizēto noziedzību – par jaunu organizētās noziedzības paveidu.

“Pelēkajām apkaklītēm” ir absolūti vienalga, kas ir pie varas, galvenais, ka viņi ir pie tās “siles” un viņi ir tie, kas reāli pieņem šos lēmumus. Un tad mēs varam atskatīties gan uz OIK afēru, kurai pamatus ielika Artūrs Krišjānis Kariņš. Tad mēs varam atskatīties uz Parex bankas afēru, kur miljardu nodokļu maksātāju naudas bija ieguldītas, bet pati banka pēc tam tiek pārdota par 70 miljoniem. Šīs afēras rezultātā tā nauda, kura aizgāja atsevišķās kabatās, bija vismaz 350 miljoni. Pirms tam gan atsevišķi politiķi un frakciju vadītāji aizbrauca uz Gruziju ekskursijā, lai acīmredzot, par visām šīm te lietām vienotos. Tad mēs varam atcerēties Aizkraukles bankas likvidāciju, kad bija iecere to likvidēt, nevis palaist pašlikvidācijā. Tur jau iepriekš bija sadalīti apmēram 400 miljoni.

Mēs varam turpināt šo te uzskaiti no “A” līdz “Z” vēl un vēl. Mēs varam runāt par ātrās palīdzības automašīnu iepirkšanu, jo tas ir noziedzīgs pēc savas būtības – kad kravas mikroautobusus paņēma un pārtaisīja par ātro palīdzību. Un tagad slimniekiem ir jācieš un jākratās šajās te mašīnās. Mēs varam runāt par e-veselības sistēmu – par sistēmu, kuras izveidošanā bija ieguldīti 11 miljoni, bet e-veselība tā arī nespēja uzsākt savu darbību. Tas nekas, ka pēc tam bija vairākkārt pieprasīti vēl un vēl finanšu līdzekļi šīs sistēmas tā saucamajai “pilnveidošanai”.

Runāt mēs varam ilgi un plaši, taču galvenais mūsu tagadējai varai ir – lai netiktu pieņemti jēdzīgi lēmumi un lai pie varas nenonāk normāli cilvēki, kas šo te visu bezjēdzību varētu arī izbeigt. Pie tā tiek piestrādāts un darīts viss, lai tas nenotiktu.

Mēs nevaram runāt par neatkarīgiem masu medijiem. Viņi pārsvarā jau ir izskoloti, un viņi izgājuši tādu skolu, ka viņi zina, par ko var rakstīt, par ko ne, kas ir jāatbalsta un kas nav jāatbalsta. Mēs varam runāt par labas pārvaldības principiem, bet paskatīsimies spogulī – un ko mēs ieraugām? Saeimas deputāti var veidot frakciju no aizdomās turamajiem un tiesājamiem. Mēs esam pieļāvuši, ka tiek pieņemts Satversmes tiesas spriedums, kas atļauj apsūdzētiem deputātiem pildīt savus darba pienākumus un acīmredzot izmantot savu dienesta stāvokli, lai ietekmētu pret viņiem ierosinātos tiesas procesus.

Un kas tad apkalpo šīs te mafiozās struktūras? Pārsvarā apkalpo tie, kuri ar kvēlām acīm gāja uz Saeimas vēlēšanām un skaļi bļāva – mēs cīnīsimies ar korupciju, mēs cīnīsimies ar noziedzību. Rezultāti ir vairāk nekā nožēlojami.

Mēs varētu dzīvot plaukstošā un zaļā valstī tikai tad, ja tie, kas ir pie varas, padomātu, kāpēc viņi atrodas tādos amatos, nevis domātu tikai par vienu – kā piebāzt savas kabatas.

Ja runā par Vakcinācijas biroju. To var izņemt no likuma ārā, bet ar to tas nekur nepazudīs. Mēs varam daudz bļaustīties, bet nekas jau nemainīsies. Tāpēc, ka tie, kas ir tikuši pie pasūtījumiem – pie visiem šiem šaubīgajiem darījumiem gan ar masku iepirkumiem, gan saistībā ar vakcināciju, viņi visi paliek savās siltajās vietās.

Mēs nesen pieņēmām skaļu paziņojumu saistībā ar A.Navaļnija kungu. Bet varbūt deputātiem vajadzēja ieskatīties mazliet vēsturē, kad Krievijā tiesāja kādu gubernatoru, pie kura piestrādāja A.Navaļnija kungs. Un šim gubernatoram bija nez kādas vienošanās ar kādu no mūsu bankām par naudas atmazgāšanu, kura varētu iet caur Latvijas valsti. Šajā bankā toreiz piestrādāja toreizējā ministru prezidenta dēls. Šajā bankā kā zicpriekšsēdētāji bija ievēlēti neviens cits kā bijušais NATO ģenerālsekretārs un Vācijas specdienestu vadītājs. Un līdz ar to - vai tas viss ir normāli?

Es neceru, ka no šīs te valdības mēs varam sagaidīt kaut kādu saprātīgu rīcību. Paskatieties apkārt! Visi tie blēži, kas bija iepriekšējās valdības apkārtnē, nekur nav pazuduši. Viņi ir tie, kas diktē šos te noteikumus un to, kā spēlēt politiķiem. Taču pašiem politiķiem pietrūkst prāta, lai saprastu, ka ar viņiem manipulē. Viņi ir priecīgi, ka ir ieņēmuši vienu vai otru beņķi, un tad lielās kā tādi papagaiļi, cik skaisti viņi izskatās. Tikai ar to dziedāšanu gan viņiem ir problēmas.

Novērtē šo rakstu:

235
12

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Atbilde Kasīklim par to, kur labāka dzīve – Latvijā vai Krievijā?

FotoCilvēki Krievijā slīkst nabadzībā, pensionāri mirst no bada, savukārt latviešus pārņem nauda, greznība un prieks. Tā Kasīklis savā kartējā sacerējumā apraksta dzīvi abās valstīs. 
Lasīt visu...

21

„Linča tiesa” sit augstu vilni

FotoCeru, ka esat gatavi uzklausīt arī mani*. Pirmkārt, ar tīru sirdsapziņu varu viennozīmīgi apgalvot: nekad neesmu ne sitis vai kā citādi fiziski aizskāris ne savu sievu, ne kādu citu sievieti.
Lasīt visu...

21

Nav jūtama krietna, kārtīga saimnieka roka

Foto2017. gada pašvaldību vēlēšanās Smiltenes novadā no 66 kandidātiem četros partiju sarakstos tikai 7 kandidāti bija partiju biedri. Rezultātā deputātu vietu vairākumu 9 no 15 Smiltenes novada domē ieguva Nacionālās apvienības (NA) saraksts, no kura nebija ievēlēts neviens NA biedrs. Tā par Smiltenes novada mēru kļuva bezpartejiskais Gints Kukainis un kopā ar astoņiem bezpartejiskiem deputātiem faktiski vadīja novadu līdz brīdim, kad 2019. gada 2. septembrī bijušais izpilddirektors Kārlis Lapiņš pieņēma Latvijas Reģionu apvienības/Vidzemes partijas (LRA) saraksta deputāta mandātu un lielā vienprātībā tika ievēlēts par domes priekšsēdētāja vietnieku.
Lasīt visu...

21

Rīdziniekiem ir dota iespēja balsot jebkurā novadā, kur viņiem pieder kāds īpašums

FotoPieaugot spriedzei Facebook diskusijās un zīlējot nākotni kafijas biezumos, prognozējot, ko atļaus, ko neatļaus un vai vispār atļaus, der atcerēties - nav neviena, kas var kaut ko aizliegt vai atļaut demokrātiskā sabiedrībā, tikai un vienīgi mēs paši.
Lasīt visu...

21

Kārtība caur haosu - kā uzbūvēt jau sabrukšanai nolemtu torni?

FotoLaikus brīdinu, ka teksts satur vairākus okultisma terminus un, iespējams, var aizskart kāda reliģiskās jūtas, bet šīs „sociālās kataklizmas” ietvaros gan jēdzieni, gan idejas figurējuši dažādos medijos un savā būtībā ir daļa no ļoti, ļoti senas doktrīnas centieniem pakļaut cilvēces virzību, ideālus un būtību kā tādu.
Lasīt visu...

12

Kāpēc potēšana Latvijā, visticamāk, nespēs uzveikt Ķīnas vīrusu

FotoKopš gada sākuma uzkrājies gana pieredzes, lai kopā ar iepriekš zināmiem apstākļiem varētu atzīt, ka potēšana Latvijā, visticamāk, nespēs uzveikt Ķīnas vīrusu. Tam ir divēji cēloņi: epidēmioloģiski un kultūretniski.
Lasīt visu...

21

Krimināllikumā virza apdraudējumu vārda brīvībai

FotoPartiju apvienība “Attīstībai/Par” sadarbībā ar partiju “Progresīvie” iniciējuši diskriminējošus grozījumus Krimināllikumā, kas pāri citām sabiedrības grupām īpaši izcels tā dēvēto LGBT kopienu un ierobežos pārējai sabiedrībai vārda brīvību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Atbilde Kasīklim par 9. maiju

Cienījamais Kasīklis kārtējo reizi nolēma parādīt, ka viņš ir gudrāks par visiem citiem, un padalījās ar virkni savu uzskatu par 9. maija svinēšanu Latvijā....

Foto

Kad kapelmeistars un dziesmu svētku biļešu tirgotāja nozīmē injekciju ar plakātiem, avīzēm vai reklāmas rullīšiem

Vakcīnas ir medikaments, un kā katram medikamentam arī vakcīnai ir konkrēta...

Foto

Veselības aprūpes iestāžu funkcionāru atklātā vēstule Latvijas Republikas Saeimai un Ministru kabinetam

Mēs, Veselības ministrijas, Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC), Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD), Bērnu klīniskās...

Foto

9.maijs - Lielā lūzera diena

Ko tad īstam krievu imperiālistam 9.maijā vajadzētu pieminēt - Pirra uzvaru “Lielajā Tēvijas karā” vai murgaino Pasaules revolūciju?...

Foto

Tiesībsargs ignorē acīmredzamu civiltiesību pārkāpumu: jaunais īres likums apzināti atņem iegūtās īres tiesības

Ja nelasījāt LR Tiesībsarga paskaidrojumus par jauno īres likumu, tos varat izlasīt ŠEIT. Kā...

Foto

Homofobu naidam jāpieliek punkts: grupveida izvarošanas upuru ķengātāja atklātā vēstule Latvijas augstākajām amatpersonām

Pēdējo dienu notikumi Latvijā, kad dzīvību zaudēja puisis (Normunds Kindzulis), ir skaidri pausta...

Foto

Plānoju atsākt regulāru raidījumu vadīšanu, tāpēc iebilstu pret ierobežojumiem saistībā ar masku lietošanu raidījumos

Nu jau vairākus mēnešus Latvijā ir spēkā ierobežojums televīzijas un radio raidījumu...

Foto

Es varētu no ordeņa atteikties, jo stāvu pāri šādām lietām. Bet neatteikšos vis

Aprīļa pēdējā diena pārsteidza ar ziņu, ka esmu iekļauts ar Triju Zvaigžņu ordeņiem apbalvoto...

Foto

Levita - Ēlertes branža

Es iedomājos situāciju - eju pa ielu ar savu suņuku... pavasarīgs gaiss, putniņi čivina un galvā pozitīvas domas raisās. Vienvārdsakot, labs noskaņojums!...

Foto

Atjaunosim līdzsvaru sevī un sabiedrībā

1918. gada 18. novembris un 1990. gada 4. maijs ir divi nozīmīgākie datumi Latvijas valsts vēsturē. Šodien aprit 31 gads, kopš...

Foto

Šajās pareizticīgo Lieldienās es esmu sapratis: tautai ir jādod skaidras instrukcijas

2018.gada maijā es atteicos no turīga advokāta dzīves. Tas bija mans personīgs lēmums. Es nolēmu...

Foto

Kā uzveikt sērgu: valsts amatpersonām minimālo algu līdz uzveikšanai

Nu jau gads un trīs mēneši Ķīnas vīrusa, bet vēl nav bijis brīža, kad Latvijas veselības polītikas noteicēji būtu...

Foto

NEPLP: ja divas lesbietes skūpstās, tas NAV seksuāls saturs

Lūk, šāda atbilde no Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) par Samantas Tīnas un LTV1 demonstrēto videoklipu. Īsumā:...

Foto

Tautas balss - Dieva balss

Šo devīzi bieži citēja mans šefs Guntis Melderis tajos nicinātajos padomju laikos, ja tauta domāja citādi, pretēji valdes vai viņa paustajam...

Foto

Brīnišķais kovidlaiks

Šis brīnišķais "kovidlaiks"! Nu jau ir tā, ka nevar uzrakstīt pat pāris vārdus, tiem neveltījot atsevišķus komentārus un nepaskaidrojot vēstījuma domu sīkāk - tik...

Foto

Mēs apbalvojam pareizus un noderīgus žurnālistus par izcilu ieguldījumu demokrātijas stiprināšanā un Latvijas informācijas telpas kvalitātē

Sagaidot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 31. gadadienu, augstākie Latvijas valsts...

Foto

Ar likumu atļautie miesas bojājumi vai pat nonāvēšanas?

Viena no profesijām, kuras galvenais uzdevums ir glābt cilvēku dzīvību vai palīdzēt uzlabot veselības stāvokli, ir ārsti, taču...

Foto

Atklāta vēstule iekšlietu ministram, ģenerālprokuroram, Valsts policijas priekšniekam

Tukuma novadu un visu Latviju 23.aprīlī pāršalca ziņa par šausminošo notikumu Tukumā, kurā smagus apdegumus guva divas personas....

Foto

Manas domas par to, kas notika Tukumā

Policijas pārstāvis TV ziņās gan teica, ka varbūt tas nebija noziedzīgs nodarījums. Lai izmeklēšanai sekmējas noskaidrot patiesību, taču man...

Foto

Par likuma “Grozījumi Augstskolu likumā” izsludināšanu, neraugoties uz tā būtiskajiem trūkumiem

Satversmes tiesa ar 2020. gada 11. jūnija spriedumu atzina Augstskolu likuma 56. panta trešo daļu...

Foto

Jūs, „kautrīgie” geji un lesbietes, ar savu klusēšanu esat palīdzējuši radīt vidi, kurā vienu geju var aizdedzināt

Labdien visapkārt! Kā visiem labi klājas šajā pirmdienā? Nupat,...

Foto

Briesmīgi un necilvēcīgi ir pelnīt politiskos punktus uz noziegumu rēķina, rezultātā šķeļot sabiedrību un sējot naidu

Noziegums Tukumā ir briesmīgs un necilvēcīgs, policijai ir jāveic izmeklēšana,...

Foto

Kas un kā varētu palīdzēt Tieslietu ministrijas administrācijai tās radītās likumdošanas karikatūras un anomāliju novēršanai

Tieslietu ministrija (TM) apgalvo, ka esot “jānorāda uz vēsturiskajiem dalītā īpašuma...

Foto

Mums ir jādzīvo, nevis jāgaida, kad vīruss dosies uz Marsu

Skatos uz mūsu 100 onkuliņu un tantīšu haotiskajiem mēģinājumiem ko sakārtot... un rodas sajūta ka nevienam...

Foto

Vai apzināta diskriminācija un segregācija nolūkā pakļaut vairākumu mazākuma perversajām interesēm?

Jurijs Perevoščikovs portālā Apollo: "Laika periodā no 28.decembra līdz 15.aprīlim atklāti kopumā 73 400 Covid-19...

Foto

„Aunu un klaunu” vienošanās par sadarbību ekonomikas un zemkopības attīstībai

Pandēmijas iespaids uz tautsaimniecību šodien ir viens no valsts attīstības centrālajiem jautājumiem. Krīzes rada ne tikai...

Foto

Kas pašlaik notiek VID?

Šodien parunāsim par Valsts ieņēmumu dienestu (VID), - kas tur pašlaik notiek Ar 2021.gadu nodokļu nomaksai ir izveidots vienotais konts. Liekas, ka...

Foto

Ko mums māca „Thalidomide” pandēmija

20.gadsimta otrajā pusē daudzās valstīs zāļu ağentūras reğistrēja brīnumainas zāles Thalidomide, kas palīdzēja daudzām saslimšanām, t.sk., grūtniecēm noņēma nepatīkamās sajūtas. Zāles raksturoja ar...

Foto

Mums ir izvēle

TV 24 Preses kluba raidījumā Edijs Klaišis, jauniešu radošo centru "OPEN" vadītājs, teica: „Man nav izvēles, ja es gribu strādāt ar bērniem, man būs jāvakcinējas...”...

Foto

COVID brīvprātīgās vakcinācijas dēļ man ir divi (iespējams - ļoti stulbi) jautājumi

COVID brīvprātīgās vakcinācijas dēļ man ir  (iespējams - ļoti stulbi) jautājumi....

Foto

Par vakcināciju, čipošanu, kristietību, islāmu, Bībeli, Austrumiem un “Zvēra zīmi”

Kādreiz biju visai dziļi iesaistījies kristietībā. Tik dziļi un patiesi, ka draudze pat ievēlēja par mācītāju....

Foto

Problēma ir tajos, kuri neatstāj policistiem citu izvēli kā strādāt par braukšanas instruktoriem

Šonedēļ nogalināja vienu no mums. Nogalināja nekaunīgi, nošaujot gaišā dienas laikā blīvi apdzīvotā...

Foto

Kāpēc mums visiem jāsatraucas par Bezzubova slepkavību

Futbola aģenta Romāna Bezzubova slepkavība Rīgā gaišā dienas laikā papildina sarakstu ar daudzām skandalozām pasūtījuma slepkavībām, kas notikušas mūsu...

Foto

Mans vīrišķais testosterons ir sajūtams stipri tālāk par valstī noteikto divu metru distanci

Šis ieraksts adresēts maniem nelabvēļiem. Es ar gandarījumu vēroju Jūs, kā Jums nesanāk....

Foto

Lai izvērtētu raidījumu „Aizliegtais paņēmiens”, mēs no nodokļu maksātāju naudas samaksājām pat advokātu birojam

Latvijas Televīzijas Satura padome izvērtējusi 29.marta raidījumu "Aizliegtais paņēmiens", kura tēma bija...

Foto

4.maijā pulksten 19.00 mēs prasīsim šo

4.maijā pulksten 19.00 mēs prasīsim šo:...

Foto

Nacionālais jautājums

Kas tas ir, kas saucās dzīve? Vēders, galva, kājas, brīve? Var jau būt, ka, kādu krāpjot, Arī sevi apzogam, Cik tad ir to tīro...

Foto

Ne dienas bez jaunumiem. Par daudz cietušo suni Ārčiju, protams

Tātad Pārtikas un veterinārais dienests nupat nāca klajā ar šķietami priecīgu vēsti. Ārčija bijušajam spīdzinātājam uzlikts...

Foto

Tas viss ir jāmaina līdz pamatiem

Valsts, kurā Satversmes tiesa neievēro pamatdokumentu - Satversmi, bet Eiropas rekomendācijas....