Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

“Mēs esam vīriešu paaudze, ko audzinājušas sievietes,” saka Tailers Dērdens romānā/filmā “Cīņas klubs”. Tas ir savādi, bet varbūt likumsakarīgi, ka stāstos par toksiskajiem un varmācīgajiem vīriešiem, kādu noteikti netrūkst, tiek piemirsta būtiska detaļa – mēs esam paaudze(s) ar vīriešiem, ko audzinājušas sievietes.

Divi pasaules kari, revolūcijas, represijas, bēgļu gaitas un okupācijas uzspiesta degradācija ir novedušas pie latviešu vīriešu degradācijas. Kvalitatīvākie tika iznīcināti, bet deģenerāti tika subsidēti – alkoholisms bija varas instruments, lai uzturētu sabiedrību politiski neaktīvu un “vienlīdzīgu”, kā jau sociālismā pienākas.

Un, lai arī sievietes tiešām veica varoņdarbus, iznesot uz sevi visu rūpju smagumu par ģimeni, tas nenozīmē, ka dēliem ar to pietiek – tikai vīrietis var saprast citu vīrieti, tikai tēvs var saprast dēļu, dot viņam nepieciešamo paraugu un padomu.

Tagad šī paša sociālisma mantinieki ir tie, kas grib iznīcināt atlikušās tradicionālās ģimenes paliekas. Ģimenes, kurā nav ne varmācības, ne apspiešanas, bet gan divu dzimumu sadarbība un gādība par bērniem. Tradicionālā ģimene tiek demagoģiski vienādota ar šo PSRS degradēto ģimenes modeli, kurā vīrietis-tēvs ir degradēts par dēlu-alkoholiķi, bet “jaunu vīriešu paaudzi audzina sievietes”.

Viens no drošākajiem garantiem vīriešu nosliecei uz kriminalitāti ir tēva trūkums bērnībā. Arī meitām tas nes riskus tālākajā dzīvē. Bet tieši par šo aspektu nedzird ne satraukumus, ne risinājumu piedāvājumus. Tā vietā tiek vienkārši konstatēts, ka “vīrieši ir cūkas”, sievietēm labāk dzīvot vienām, bet dēliem… ko dēliem? Šeit parasti seko teksti par “dusmīgiem jauniem vīriešiem”, nenorādot to, kur tieši ir problēma – dusmās, jaunībā, būšanā par vīriešiem?

Jauni vīrieši ir civilizācijas dzinējspēks – tie ir dēkaiņi, atklājēji, izgudrotāji, kareivji. Viņu agresija ir vērsta virzienā, kas palīdz visai sabiedrībai plaukt un izdzīvot, jo neviena sabiedrība nepastāv izolācijā, bet allaž atrodas auksta vai karsta kara apstākļos ar citām sabiedrībām. Un dienā, kad mūsu feministes varbūt būs atbrīvojušās no visiem latviešu “toksiskajiem vīriešiem”, tad izrādīsies, ka austrumu vīrieši ar savu civilizācijas neatšķaidīto izpratni par sievietes vietu sabiedrībā nebūt nav nekādi nekaitīgi sojas lates dzērāji.

Lai vai kā, PSRS mantojums latviešu vīriešus kopumā ir atstājis bez tēva piemēra (pat bez kolektīvā tēva – K. Ulmanis padodas un tiek nogalināts, neatstājot paraugu vīrišķīgai pretestībai pret ārējo varmāku), kamēr neomarksisti viņus ir pasludinājuši viņus par liekiem. Bet tie, kas vēl cenšas veidot konstruktīvu dzīves virzienu – tie tiek izņirgti ar bildēm par alkoholiķiem kā “tradicionālu ģimeni”.

Jēkabpils šausmas tik tiešām ir vīriešu atbildība – bet ne tādā ziņā, kā to iztēlojas kreisie. Tā ir vīriešu atbildība, jo nabaga nogalinātajai sievietei tuvumā nebija neviena spēcīga un taisnīga vīrieša, kas viņu aizstāvētu, bet vienīgais, kas bija gatavs lietot vardarbību, bija deģenerāts, kurš vardarbību izmantoja pret sievieti.

Tradicionālās sabiedrībās tas ir tēvu-brāļu klans, kas aizstāv dzimtas sievietes, civilizētās sabiedrībās tās ir vīrišķīgas institūcijas, kurām ir dotas tiesības lietot vardarbību pret varmākām, lai aizstāvētu vājos – Latvijā nav nekā no tā. Ne tāpēc, ka mums trūktu institūciju vai likumu, bet tāpēc, ka trūkst vīrišķības, trūkst tēva parauga, trūkst pozitīvu paraugu vīrišķīgās agresijas izmantošanai konstruktīvā ceļā.

Ja kāds spētu dot ietvaru, kurā jauni vīrieši var iziet nepieciešamo iniciācijas ceļu un kļūt par vīriešiem, kas ir nevis nekaitīgi un bezjēdzīgi, bet bīstami un taisnīgi, tad no tā noteikti būs lielāka jēga nekā no visas moralizēšanas un vaimanāšanas, kas izskanējusi šajās dienās par “cūkām vīriešiem”.

Pārpublicēts no austsaule.lv

Novērtē šo rakstu:

97
8

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

FotoĢirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik mēnesi, jo no tā būšot "ieguvums sabiedrībai".
Lasīt visu...

6

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

FotoPubliskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri īstenoti ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu. Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) skaidro kārtību kā notiek projektu apstiprināšana un izlietotā publiskā finansējuma uzraudzība.
Lasīt visu...

21

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

FotoIgaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot no kaimiņiem. Milzīga ažiotāža ap SMR tehnoloģijām un daudz cerību, taču realitāte ir tāda, kāda tā ir.
Lasīt visu...

21

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

FotoValsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola Nr. 4 4. §) izvērtēja Aigas Veckalnes apkopotos ieteikumus “Iekļaujošas valodas ceļvedis” un secināja, ka:
Lasīt visu...

21

Sāga par nogriezto ausi

FotoDomāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza ausi, iegrūžot to šim mutē. Šobrīd, kad pašmājās emocijas ir noplakušas, pievēršoties citiem asinsdarbiem uz grēcīgās zemītes, šo notikumu var mierīgāk izanalizēt. Uzreiz gribu pateikt, ka nekādu līdzjūtību pret jebkuriem teroristiem, lai kādi motīvi viņus nevadītu vai kādas sakrālas idejas šie nepaustu, es neizjūtu.
Lasīt visu...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...