Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Hopā!

20.05.2019. 14:31

Bokta aiziet pie Trona. Pietiek ķēpāties, naudas komensācijās par maz. Tūlīt mainās KLP Eiropā. Lielajiem naudu maznās. Izgādā šaušanu. Darbojies.
Un plintnieku troļļu fermā tiek radīts stāsts. Sūdzēties par zemnieku ciešanām.

Atbildēt

MMK

18.05.2019. 23:48

Zemnieki jau aprēķina zaudējumus, ko izēstie sējumi radīs, un vēlas, lai pavasaros viņiem atļautu putnus šaut, tādā veidā atbaidot no lauksaimniecības zemēm. Dabas aizsardzības pārvalde nav gatava tam piekrist.

Bokta apsaimnieko vairāk nekā pusotru tūkstoti hektāru zemes Ogres novadā, no tiem 400 hektāros, kur iesēti zirņi.

Piemēram, iepriekšējos gados kompensāciju apjoms bijis no 300 līdz 500 eiro par hektāru, atkarībā no postažas apmēra, taču graudkopjus tas neapmierina.

Boktas Forst Fox nodarbojas ar mežu vērtēšanu un taksāciju, cirsmu novērtēšanu cirsmu izstrādi, mežu un meža zemju apsaimniekošanu. Tāpat uzņēmums sniedz kokvedēja, meža ciršanas un meža izvešanas pakalpojumus, kā arī palīdzību juridisko dokumentu noformēšanā, liecina informācija kompānijas mājaslapā.

Atbildēt

Praktiķis

18.05.2019. 13:26

»

MMK

Lieliskas biznesa iespējas pavērušās ar mežiem aizaugušu lauksaimniecības zemju īpašniekiem un nomniekiem. Jau gadu kokus uz šīm zemēm var cirst bez jebkādiem saskaņojumiem...


Šādas lietas var izvilkt no konteksta un uzrakstīt sīks skauģis ... Ilgu laiku nodarbojos ar lauksaimniecību un zemju atjaunošanu. Zinu cik dārgs process ir iekopt šādu aizaugušu zemi. Lai kādi koki tur augtu peļu no šāda procesa iegūt nevar. Lai iekoptu zemi tās ir milzīgas investīcijas. Visu cieņu šim zemniekam! Lai vairāk ir tādu, kas atjauno un sakārto zemes. Bet šie seklie rējēji un putleri var braukt uz Angliju sēnes lasīt. Pretīgi, ka tādi morāli degradēti cilvēki dzīvo un katru dienu cenšas pārvērst labus darbus par kaut ko pretlikumīgu!

Atbildēt

un

18.05.2019. 10:49

»

ar

kaujas saucieniem uz lūpām par nacionālas valsts nacionālu lauksaimniecību


ar slepkavošanas vērtībām līdz kaklam korupmētā valstī, kur killeri nosaka kam būs dzīvot mežos, laukos un pilsētās

Atbildēt

ar

17.05.2019. 23:53

»

Kash

Mēs ļoti labprāt šautu arī migrantus visos gadalaikos, ja vien mums to atļautu


kaujas saucieniem uz lūpām par nacionālas valsts nacionālu lauksaimniecību

Atbildēt

janka

17.05.2019. 22:02

»

un

iedot jankam apēst:D


es drīz ēdīšu zosis bet tu rīsi puņķus un siekalas

Atbildēt

Kash

17.05.2019. 19:58

Mēs ļoti labprāt šautu arī migrantus visos gadalaikos, ja vien mums to atļautu...
Latvijas Mednieku asociācija

Atbildēt

un

17.05.2019. 17:38

iedot jankam apēst:D

Atbildēt

Es

16.05.2019. 23:03

Pilns ar viltus argumentiem sabiedrības maldināšanai un asinskārai, neētiskai izpriecai.

Atbildēt

?

16.05.2019. 22:00

zzs glupā bergmaņa drošibas fonda nauda, kuru taisās atdot cūku miljonāriem

Atbildēt

Ogre

16.05.2019. 13:07

taksatoru emocijas neinteresē

Atbildēt

antons mikoss

16.05.2019. 12:59

»

MMK

Mežizstrādes uzņēmums “Forest Fox” ieguldīs 1,607 miljonus eiro graudu un zālāju pirmapstrādes kompleksa iekārtās, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā...


Tev anonīmais gļēvuli ir ērti izplatīt melus, skaudību un puspatiesību.
Ja uzņēmējs depresīvā novadā iegulda līdzekļus, tad jāslavē viņu, nevis jāskauž un jānomelno.
Strīds ar pašvaldību sen atrisināts, jo likums bija uzņēmēja pusē.
Bet kāpēc man, piemēram, būtu jāpaliek mednieku kolektīvā, kur vadības pārstāvis publiski pauž, ka gaida krievu tankus un cer, ka iegūs kādu amatu(tāpat kā viņa tēvs 1940.g.) un netiek izslēgts no mednieku vidus.
1/3 mednieku (nevis KB viens pats)nodibināja savu klubu " Pērkons" un mierīgi saimnieko uz savām zemēm.
Pērn Latvijas simtgadē Kliģenes osas augstākajā vietā atklājām 18m augstā mastā Latvijas karogu un vēlamies dzīvot brīvā zemē bez Ļaunuma impērijas Putlerostānas tankiem.
Bez melīgiem un gļēviem skribentiem un tanku bučotājiem.

Atbildēt

Ojārs

16.05.2019. 10:36

Es vēl papildus ieteiktu, sekojot igauņu piemēram, beidzot sākt regulēt stārķu skaitu!

Atbildēt

tentiņš

16.05.2019. 07:36

pirmais, kas jāpaveic, ir jāizņem bises no rokām nepilngadīgiem, lai tie mierīgi pagaida savu laiku. Šķiet, ka mūsu saeimai Pilnmēness fāzē bija aizbraucis jumts...

Atbildēt

MMK

15.05.2019. 01:20

Lieliskas biznesa iespējas pavērušās ar mežiem aizaugušu lauksaimniecības zemju īpašniekiem un nomniekiem. Jau gadu kokus uz šīm zemēm var cirst bez jebkādiem saskaņojumiem.
Daudziem zemes iznomātājiem tas ir nepatīkams pārsteigums. Kāds apsviedīgs uzņēmējs no Amatas novada pašvaldības par pusotru simtu eiro nomātajā zemē mežu ir nozāģējis. No desmit hektāriem izvedis 500 kubikmetrus baļķu, cerot nopelnīt vairāk nekā desmit tūkstošus eiro.
Pašvaldība uzskata, ka ir apzagta. Uzņēmējs pārliecināts, ka viss likumīgi. Domstarpību cēlonis ir Zemnieku Saeimas ielobēti grozījumi Meža likumā, kas jau gadu ļauj uz lauksaimniecības zemēm izaugušu mežu zāģēt bez saskaņošanas.
Pēc zemes reformas visām Latvijas pašvaldībām palika nelieli, zemes īpašumi, uz ko nepieteicās mantinieki vai citi gribētāji. Katrā pašvaldībā tādu ir desmitiem, pat simtiem – to lielums ir, sākot no dažiem tūkstošiem kvadrātmetru līdz daudziem hektāriem.
Pārsvarā tie ir attālos nostūros. Lauksaimniecības zemes ir krūmiem un mežiem aizaugušas un grūti apsaimniekojamas. Pašvaldības netērē līdzekļus, lai tos uzmērītu un apkoptu. Tās priecājas, ja izdodas zemes iznomāt.
Amatas novadam tādu gabalu ir vairāk nekā divi simti. Pašvaldība uz ziņojuma dēļa un savā mājaslapā ik pa laikam sludina iespējas pieteikties gribētājiem. To parasti uzzina un izmanto vietējie. Astoņpadsmit zemes gabalus nomā firma Forest Fox. Tās īpašnieks Kaspars Bokta šajā novadā apsaimnieko vairāk nekā 600 hektāru savas zemes un ir mednieks, tāpēc labi zina, kādi dabā izskatās iznomājamie zemes gabali.
Divās pašvaldības iznomātajās zemēs firma Forest Fox pēdējo trīs nedēļu laikā izcirtusi kokus. Pašvaldību firma par to nav informējusi. No Amatas novada pašvaldībai piederošā meža, kas nemaz neesot mežs, nomnieks izvedis ap 500 kubikmetru bērza, egles un apses baļķu.
Amatas novada pašvaldības vadītāja Elita Eglīte ir pārliecināta, ka firma kokus nocirtusi nelikumīgi, jo iztīrītās platības ir bijis mežs.
Pirms lemšanas par zemes iznomāšanu 2014. gadā pašvaldības vadība nav izpētījusi un piefiksējusi, kas uz zemes gabala atrodas. Kadastra informācija liecina, ka tā ir lauksaimniecības zeme. Vairāk nekā 10 hektāru plašā zeme par 160 eiro iznomāta lauksaimnieciskajai ražošanai, uzliekot par pienākumu to sakopt. Nomnieks nospriedis, ka tas ļauj nocirst uz zemes izaugušos kokus. Dome uzskata, ka līgumi ar firmu ir jālauž, jo tā rīkojusies nelikumīgi. Arī sazāģētie baļķi piederot pašvaldībai.
Trešdien Amatas novada deputāti lēma, ko darīt ar nekaunīgo nomnieku. Uz sēdi bija aicināts arī Forest Fox īpašnieks un vadītājs Kaspars Bokta. Viņš ieradās ar savu advokāti Agniju Granžē.
Pašvaldība ir īpaši pikta, jo šis nav pirmais gadījums, kad firma, iekopjot iznomātos gabalus, notīrījusi ne vien krūmus, bet arī lielus kokus.
Nomnieks ir pārliecināts, ka rīkojies likumīgi. Lauksaimniecības zemes īpašnieks, šajā gadījumā Amatas pašvaldība, kokus var cirst, kā vien vēlas. Ar nomas līgumu pašvaldība uzņēmumam liek zemi sakopt, tāpēc koki arī nozāģēti. Citos zemes gabalos uzņēmums aizaugušu pļavu vietās jau esot iekopis tīrumus. To pēc koku izvešanas grasījies darīt arī šajā zemes gabalā.
Lai gan firma Forest fox divos aizlaistos lauksaimniecības zemes gabalos tiešām iekopusi tīrumus, par tagad izzāģētajām platībām deputātiem ir bažas, ka tālāki darbi nesekos, jo zeme ir tālu no ceļa, grūti pieejamā vietā.
2014. gadā, kad pašvaldība slēdza līgumu ar firmu, meži bija drošībā, jo koku ciršana bija jāsaskaņo ar Valsts meža dienestu. Taču 2015. gada februārī Saeima pieņēma zemnieku un pašvaldību lobētu labojumu Meža likumā. Tagad īpašnieks bez jebkādiem saskaņojumiem vai atļaujām uz sava īpašuma var cirst mežu, ja kadastrā īpašums reģistrēts kā lauksaimniecības zeme.
Šis nebūt nav vienīgais gadījums, kad pašvaldība tīšām vai aiz nolaidības ir uzdāvinājusi uz nekoptām lauksaimniecības zemēm izaugušo un nekur neuzskaitīto mežu uzņēmīgiem cilvēkiem. Tās tas noticis arī citās pašvaldībās.

Atbildēt

MMK

15.05.2019. 01:18

Mežizstrādes uzņēmums “Forest Fox” ieguldīs 1,607 miljonus eiro graudu un zālāju pirmapstrādes kompleksa iekārtās, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.
Kompānijas izsludinātajā iepirkumu konkursā par graudu kalti, graudu un zālāju sēklu pirmapstrādes un uzglābšanas kompleksu un angāra tehnikas novietni celtniecību triju pretendentu vidū uzvarēja kompānija “Meliorācijas eksperts”, kuras līgumcena ir 1,607 miljoni eiro.
Investīciju projektu plānots īstenot līdz šā gada 30.decembrim, piesaistot finansējumu Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) pasākuma “Ieguldījumi materiālajos aktīvos” apakšpasākumā “Atbalsts ieguldījumiem lauku saimniecībās”.
Informācija “Firmas.lv” liecina, ka “Forest Fox” ir reģistrēts 2011.gadā un tā pamatkapitāls ir 2845 eiro. Kompānija pilnībā pieder Kasparam Boktam.

Kompānija nodarbojas ar mežu vērtēšanu un taksāciju, cirsmu novērtēšanu cirsmu izstrādi, mežu un meža zemju apsaimniekošanu. Tāpat uzņēmums sniedz kokvedēja, meža ciršanas un meža izvešanas pakalpojumus, kā arī palīdzību juridisko dokumentu noformēšanā, liecina informācija kompānijas mājaslapā.

Atbildēt

MMK

15.05.2019. 01:15

Jau pāris gadu mednieku un makšķernieku klubs (MMK) “Zaube” tika iesaistīts nepatīkamā konfliktā ar otru Zaubes pagasta medību kolektīvu “Pērkons”. Konflikts sākās ar to, ka pašreizējais medību kolektīva “Pērkons” vadītājs Kaspars Bokta vēl tolaik, esot medību kolektīvā “Zaube”, nerada kopīgu valodu ar citiem dalībniekiem. Sākās nesaskaņas, sekoja Kaspara Boktas un vēl vairāku mednieku izslēgšana no medību kolektīva “Zaube”. Konflikts auga augumā. Kaspars Bokta pagasta teritorijā dibināja medību kolektīvu “Pērkons”, un sākās nākamā cīņa par kolektīva medību teritorijas dalīšanu, medību līgumu slēgšanu ar apkaimes zemniekiem un zemju īpašniekiem.

Konflikts nonāca līdz tiesai, un šī gada pavasarī Cēsu rajona tiesa atklātā sēdē izskatīja civillietu Kaspara Boktas, Edgara Medņa un Antona Mikosa prasībā pret mednieku un makšķernieku klu-bu “Zaube” par biedru sapulces un valdes lēmumu atcelšanu (aut. – tā bija sapulce, kurā visi trīs mednieki tika izslēgti no MMK “Zaube”, un paši uzskatīja, ka nepamatoti) un Kaspara Boktas prasībā pret Mednieku makšķernieku klubu “Zaube” par 2014. gada 9. februāra valdes lēmuma atcelšanas zaudējumu un morālās kompensācijas piedziņu.

Spriežot par morālā kaitējuma piedziņu, tiesa vērsa uzmanību, ka konkrētajā gadījumā prasītājs uzskata, ka aizskārums radies sakarā ar aizliegumu piedalīties medībās, pazemojošu izrēķināšanos un iepriekš stratēģiski izplānotu izslēgšanu no kolektīva, kā rezultātā radies ne tikai psiholoģiska rakstura kaitējums, bet arī materiālie zaudējumi (neiegūtā medību produkcija). Tāpat morālais kaitējums radies pagasta iedzīvotāju attieksmes dēļ, jo K. Bokta uzskata, ka ir nepamatoti padarīts par vaininieku MMK “Zaube” šķelšanā. Tāpat vispārzināms fakts, ka, liedzot nodarbošanos, kas cilvēkam sagādā patīkamus mirkļus, izraisa morālus pārdzīvojumus. Šajā situācijā medības var pielīdzināt pie nodarbošanās veida, kas saistīts ar iztikas sagādi, kā arī ar drošības nodrošināšanu citiem iedzīvotājiem, to lopiem un laukiem. Tāpat tiesa izskatīja prasību par materiālajiem zaudējumiem, kas radušies degvielas patēriņā, dodoties pie zemju īpašniekiem pārslēgt līgumus un citos izdevumos. Kopumā materiālie zaudējumi kopā tika norādīti – 24 085,37 eiro.

Izskatot lietu, saskaņā ar Civilprocesa likuma 8. un 97. pantu Cēsu rajona tiesa nosprieda: Kaspara Boktas, Edgara Medņa un Antona Mikosa prasību pret Mednieku makšķernieku klubu “Zaube” par 2014. gada 11. janvāra biedru sapulces un valdes lēmumu atcelšanu noraidīt kā nepamatotu.

Atbildēt

Viedais

14.05.2019. 23:33

Teikā pa Pēkšēna ieliņu savvaļā skraida lūsis. Manuprāt, tas nav normāli...

Atbildēt

Tiesa

14.05.2019. 14:57

»

LĀČPLĒSIS

cerams,viņi paši tā kādereiz gulēs auksti


Visi kādreiz gulēs auksti, arī tu.

Atbildēt

LĀČPLĒSIS

14.05.2019. 14:28

cerams,viņi paši tā kādereiz gulēs auksti:))))))))))

Atbildēt

vispār

14.05.2019. 13:45

»

par ko prieks?

Ja vien šie mednieki saprastu, ka viņu smaidi pie upuriem ir absolūti nepieņemami un pretīgi lielai daļai cilvēku.... Jau tas vien, ka viņiem gribas ar visu šo palielīties, daudzko runā pats par sevi


un visdrīzāk Fromms nosauktu viņus par zoonekrofīliem, es gan teiktu, ka tiem ir neandertāliešu smadzeņu apjoms un nav attīstīta empātija.Tas nozīmē, ka ne īsti cilvēki, ne īsti zvēri...

Atbildēt

mednieks

14.05.2019. 00:12

mēs savāksim parakstus un medīsim zosis pavasarī, tāpat kā mēs panācām, ka 16 gadīgie var medīt. Mums ir demokrātiska valsts un saujiņa dumju vegānu un pseido dabas draugu nemācīs mūs dzīvot.

Atbildēt

tu

14.05.2019. 00:09

»

Es

IP adresi atliek piefiksēt dzērājam


te nebiedē nevienu ar IP adreses piefiksēšanu

Atbildēt

gunča

13.05.2019. 22:36

Jā ,noteikti ! Vajag atļaut šiem badā sprāgstošajiem medniekiem šaut visus putnus, ko vien ierauga.Izsniegt viņiem lielkalibra ieročus, ar karteču!

Atbildēt

Es

13.05.2019. 22:01

»

mākslīgais intelekts

Dīvaini , vai tiešām dabas draugiem labāk patiktu ka tās zosis vienkārši noindētu, Kā Nīderlandē


Veikalos tirgota medību gaļa būtu "apēd"? Pārprodukcijas pazīmes, acīmredzami. ANO tikko konstatēja -- miljons dzīvnieku sugu ir uz iznīcības robežas. Arī pateicoties "labāk lai mūsu mednieki nomedī". Kas tālāk? Cik ilgi?

Atbildēt

Es

13.05.2019. 20:20

Lopi ar bisi.

Atbildēt

mākslīgais intelekts

13.05.2019. 20:17

Dīvaini , vai tiešām dabas draugiem labāk patiktu ka tās zosis vienkārši noindētu, Kā Nīderlandē?
labāk lai mednieki nomedī un apēd , nekā noindē un ermenīšus sadedzina. Manuprāt tas ir liekulības kalngals!

Atbildēt

Latvietis

13.05.2019. 18:58

Mēs labprāt veidotu saprātīgu likumdošanu visās sfērās, ja vien nebūtu krievžīdu un hazārosu okupēti.

Atbildēt

Mārcis

13.05.2019. 11:03

Latvijai galīgi nav paveicies dabas aizsardzības ziņā. Vides ministrijā gadu gadiem vieni un tie paši slinkie neko nezinošie, nevarošie ierēdņi neredz kliedzošus pārkāpumus, formāli atrakstās. Kronis visam sugu aizsardzības nodaļā atbildīgais ierēdnis no plintnieku mafijas laiku pavada interešu konfliktā. Iepriekšējais NA ministrs sistēmu mainīt nebija ieinteresēts. Koļegovas piemērs atklāja trupi. Tagad ministrs nomainījies. Sitēmā kapitālais remonts vajadzīgs.

Atbildēt

:-(

13.05.2019. 10:19

Šie "mednieki" izklaides nolūkos ar mieru būtu iznīcnāt visus savvaļas dzīvniekus!
Kad visi koki būs nocirsti un visa dzīvā radība būs iznīcināta, tad atjēgsies, ka naudu nevar ēst.

Atbildēt

!

13.05.2019. 02:52

»

Viedais

Tautas izdzīvošanai ir kritisks brīdis, kad cilvēkmīļu kļūst mazāk par dzīvniekmīļiem


pateicoties stroķu mīļiem un naudas mīļiem, tas brīdis jau ir pienācis!

Atbildēt

Viedais

13.05.2019. 01:32

Tautas izdzīvošanai ir kritisks brīdis, kad cilvēkmīļu kļūst mazāk par dzīvniekmīļiem.

Atbildēt

Landlady Lata

13.05.2019. 01:00

Sazin kāpēc es vienmēr nelietīgi priecājos, kad uzzinu, ka medībās ir sašauts kāds to dalībnieks, mednieks. Zhēl, ka tik reti pašu rīkotajos slaktiņos viņi dabū pelnītu galu!

Atbildēt

Trakiszs Indulis Durka no Dikļiem

12.05.2019. 23:55

»

Egmār Sūdēdāj-Sūkātāj Dolbojobelšteinz,

tu izlaizi atkal savai pieqirstkomas piidaarskapja padauzai lapsai astescaurumu


atkal ēd sūdus kopā ar LRTT Grantiņu!

Atbildēt

Ina

12.05.2019. 23:52

»

LA par dabu

Vienam pledam vajadzīgas 7 lapsiņas...


Nav kur likt nošauto lapsiņu ķermenīšus?
Varbūt atdot bērniņiem, lai spēlējas?

Atbildēt

Zoss

12.05.2019. 22:58

Nabaga lauksaimnieki! Ak, nē! Tās esam mēs!Zosis! Pēc tūkstošiem smagi pārvarētiem kilometriem, te - skaistajā zemē, pēc lauksaimnieku sūdzībām,mani vai kādu citu ceļabiedru ķers asinskāra mednieka lode...

Atbildēt

LA par dabu

12.05.2019. 22:55

»

Paija - kāds var , lūdzu pateikt?

Lūdzu, vai kāds var pateikt, kā ir mūsdienas, vai uz ģērētām ādām tagad liek zīmogu kā apliecinājumu, ka (1) dzīnieki tika likumīgi medīti; (2) ievērota pareizā tehnoloģija kažociņu apstrādē...


Vienam pledam vajadzīgas 7 lapsiņas.

Vispirms lapsa ir jānodīrā. Šogad pirmo reizi to sāku darīt pati, un pie četrpadsmitās lapsas jau process ritēja ātri un pareizi. No sākuma ir grūti saprast, kur labāk griezt, kā vilkt. Ja ir pierasts dīrāt bebru, jāņem vērā, ka lapsāda ir daudz mīkstāka un trauslāka, tādēļ pirmās tika briesmīgi sagrieztas. Kad tas ir izdarīts, ādu var sasālīt un sasaldēt vai vienkārši sasālīt.

Sālot ādiņas, jāatceras, ka sāls jāsaber ķepiņās, austiņās, visas maliņas jāatrullē un jāsasāla, lai ādas nebojātos.
Kad tas paveikts, jādomā, ko darīt ar lapsu ķermenīšiem. Var aprakt, sadedzināt. Tik tālu vienīgais ieguldījums ir laiks, kā arī sāls cena. Der rupjais sāls, uz vienu lapsu vajadzēs puskilo, varbūt mazliet vairāk.
Var taisīt cepures, aproces, apkakles, bet cik daudz tādu vienam cilvēkam vajag?

Ir vēl kāda iespēja – ir cilvēki, kuri lapsādas gatavi nopirkt. Tādu nav daudz, bet tas ir variants, lai lapsādas mājās kaudzē nekrātos.

Atbildēt

Un 16 gadnieki mācās no dzērāj tēviņiem kā darīt

12.05.2019. 22:54

Zemnieki kas ir mednieki šauj zosis arī pavasarī. Lielā ātrumā ar apvidus auto pa lauku un zosis birst. Pēc slaktūža izskatās nevis medībām. Nav kas to kontrolē pašvaldības policija Pilsētā guļ saldu miedziņu.

Atbildēt

wo

12.05.2019. 22:21

Šmeiseru bizness aizslēpies aiz zemnieku izkārtnes. ES finansējums jāapgūst, nauda gāžas virsū. Organizēs bērnu nometnes, šavēju klubus.

Atbildēt

Paija - kāds var , lūdzu pateikt?

12.05.2019. 22:08

Lūdzu, vai kāds var pateikt, kā ir mūsdienas, vai uz ģērētām ādām tagad liek zīmogu kā apliecinājumu, ka (1) dzīnieki tika likumīgi medīti; (2) ievērota pareizā tehnoloģija kažociņu apstrādē.

Nejauši biju iegājusi "Pērļotavā " Brīvības 155 un tur atvērta jauna nodaļa, dzīvnieku "kažociņi" :-( - biju pārsteigta visdažādāko sugu dzīvnieciņu ādiņas, sākot ar vāverītēm, utt. līdz pat dažadāko dzīvnieku mazuļu ādiņām.
Ādiņas nav apzīmogotas...
Žēl to dzīvnieciņu...Kaut kas tur nešķita "tīrs"... Tur bija arī dižciltīgu dzīvnieciņu ādiņas...

Atbildēt

Zenītraķešu kompļeks

12.05.2019. 20:52

Mes zosis ari šaujam ka ibaņom no kompļeksa gusjas zemē kopā ar ļidmašinu babah un nauj zeme gan

Atbildēt

par ko prieks?

12.05.2019. 19:59

Ja vien šie mednieki saprastu, ka viņu smaidi pie upuriem ir absolūti nepieņemami un pretīgi lielai daļai cilvēku.... Jau tas vien, ka viņiem gribas ar visu šo palielīties, daudzko runā pats par sevi.

Atbildēt

dur-dom

12.05.2019. 19:50

mednieks ir instruments lauksaimnieka rokās!

Atbildēt

pārsmējos

12.05.2019. 19:43

Eiropas zosu platforma:D:D:D Uz to atsaucas LATMA:D:D
Mēs varētu izveidot Latvijas stroķu daunisma izmirāta platformu. Un Briselē, Strasbūrā, Ņujorkā atsaukties, atsaukties un atsaukties :D:D

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vai Ļeņina ielā 59 (blakus Stūra mājai) dzīvoja čekisti?

FotoEs te veicu nelielu izpēti. Iepriekš publicēju aicinājumu atsaukties zinošus cilvēkus, kas varētu paskaidrot, vai Ļeņina ielā 59 (blakus Stūra mājai) dzīvoja čekisti, jo šī māja bija savienota ar Ļeņina ielas 61 namu (Stūra māja). Šo jautājumu uzdevu, jo Egila Levita iesniegumā ir norādīta dzīvesvietas adrese Ļeņina iela 59 dzīvoklis 4.
Lasīt visu...

21

Pēdējais laiks mēģināt iegūt politisko kapitālu no prettiesiskā nekustamā īpašuma nodokļa tēmas

FotoLīdzšinējā nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) piemērošanas kārtība ir jāreformē, un jāievieš neapliekamais minimums primārajam mājoklim 100 000 eiro apmērā. Par šo vajadzību mēs runājam vairāk nekā gadu, taču tikai tagad atsevišķi valdības partneri un pašvaldību vadītāji (pagaidām gan tikai daži) sāk saprast, ka, neko nedarot, nodokļa maksājums par mājokli no 2022. gada daudziem iedzīvotājiem var pat dubultoties.
Lasīt visu...

21

Dievapziņa - strīdēties vai mēģināt saprast?

FotoKatram no mums ir sava patiesība jeb pasaules uzskats, ko esam izveidojuši no lasītā, redzētā, dzirdētā, skolā iemācītā un pašu dzīvē pieredzētā. Satiekoties mēs dažkārt ne tikai runājam par ikdienišķām lietām, bet arī diskutējam un strīdamies par tādiem jautājumiem, kas saistās ar politiku, ekonomiku, morāles vērtībām, dzīves jēgu…
Lasīt visu...

15

Uz politiskā feļetona tiesībām: pašpasludinātā virsvadoņa dekrēti par Teikas apkaimi

FotoEs, Viedais Manels, turot roku uz Latvju nerātnajām dainām, pasludinu sevi par Teikas virsvadoni un zvēru iedvesmot teicēniešus!
Lasīt visu...

21

Tālmācību nepieņemamības pamatojums

FotoTālmācību (attālinātās “online” izglītības) nepieņemamības pamatojums jeb krievu neoliberālis prognozē klātienes izglītības elitarizāciju un apgalvo, ka līderiem nav jābūt pārāk daudz un tāpēc vairumam iedzīvotāju pieļaujams dot zemākas kvalitātes izglītību.
Lasīt visu...

15

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

FotoValsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB), simboliski atzīmējot vienu gadu kopš prezidenta stāšanās amatā. Valsts prezidents ar LNB pārstāvjiem pārrunāja humanitāro zinātņu un digitālās jomas nozīmi Latvijas kā modernas valsts stiprināšanā.
Lasīt visu...

21

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

FotoPasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem. Viens no visredzamākajiem – Staļins. Tomēr tagad viņam ir uzradies nopietns konkurents. Tiesa, ne jau paveikto darbu ziņā, tur nu Staļinu neviens nepārspēs, nu, pēc apjoma noteikti. Tad kurš ir šis “izredzētais”?
Lasīt visu...

21

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

FotoVispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un piepušķotas - tādas palikušas sirmā vīra atmiņā. Kurš būtu domājis, ka kāds Lapsa pēc 30 gadiem cilās 90. gadu intervijas?
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

Valsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums....

Foto

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā...

Foto

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

Vien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā...

Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...

Foto

Muļķība vai pasūtījums?

Sliktāku variantu kā noplēst Pasaules tirdzniecības centra (PCT) labi saglabāto ēku Elizabetes ielā 2 (attēlā - idejas "bīdītājs", kultūras ministrs Nauris Puntulis) tikai...

Foto

Prezidents un Drāma

Katra globāla krīze ir būtiski mainījusi pasauli. Pirmais pasaules karš sievietēm saīsināja matu un kleitu garumu, jo vīriešu skaits bija dramatiski samazinājies, bet...

Foto

Kad "sabiedriskā radio personība" ignorē sabiedriskā radio ētikas kodeksu

Šī gada 19.jūnijā Latvijas Radio 5 darbiniece Karmena Stepanova savā oficiālajā LSM “radio personības” profilā norādītajā twitter.com...

Foto

Augstākā tiesa gandrīz visā mums piekrita, bet spriedumu nez kāpēc tomēr atcēla

Kultūras ministrija (KM) turpina uzsvērt, ka valsts ir pilnībā norēķinājusies par Latvijas Nacionālās bibliotēkas...

Foto

Politiķa statuss pats par sevi nav pietiekams pamats atklāt sabiedrībai informāciju par politiķa privāto dzīvi – ka Juta Strīķe universitātē iestājās kā Anna Potapova

Augstākās tiesas...

Foto

Izglītība

Grūti laiki rada stiprus cilvēkus, stipri cilvēki veido labus laikus, labus dzīves apstākļus. Labi dzīves apstākļi rada vājus cilvēkus, un vāji cilvēki rada grūtus laikus....

Foto

Bagātie un slavenie arī raud, jeb turīgie prasa pabalstus

Koronavīrusa radītā krīze pamatīgi iedragāja daudzus biznesa sektorus, piemēram, restorānu un viesnīcu biznesu, tūrisma un izklaides industriju....

Foto

Mēs enerģiski aizņemamies uz nākotnes rēķina

Ļoti cienījamās Saeimas deputātes! Augsti godātie Saeimas deputāti! Dāmas un kungi! Šodien noslēdzas spraigs darba cēliens, un turklāt vairākus mēnešus...

Foto

Sabiedriskās televīzijas blēņas par okupāciju „skatītājam parastajam”

Filma "Parasta okupācija" diemžēl ir kārtējais piemērs tam, ka, mēģinot iztikt bez vēsturniekiem vēsturei veltītu jautājumu analīzē, nekas izcils...

Foto

Esam pret jebkādu Augstskolu likuma redakciju, kurā pieļauta tādu rektoru ievēlēšana, kas nezina latviešu valodu un nespēj to lietot

Saskaņā ar pašlaik plaši apspriesto un kritizēto...

Foto

Ārstu blakusdarba ierobežošana var novest pie medicīnas personāla kritiska trūkuma

Latvijas Slimnīcu biedrība kategoriski iestājas pret publiskajā telpā izskanējušo politikas veidotāju ideju ierobežot ārstu darbību -...

Foto

Valsts politiskā vadība izšķīrās palikt savā vietā un pielāgoties, nevis cīnīties pret agresiju un protestēt pret notiekošo

Latvijas patrioti! Godātie klātesošie! Pirms 80 gadiem – 1940....

Foto

Džordž Stīl, tiec galā ar saviem kompleksiem

Džordž Stīl, Latvijas pilsoni, Attīstībai/Par dibinātāj un biedr, cik saprotu. Es Jūs, Džordž Stīl, uzrunāšu uz "Tu". Uz šo ierakstu mani...

Foto

Saprātīga izvēle

Cilvēkus nosacīti varētu iedalīt divās grupās: tajos, kuri pieņem saprātīgus lēmumus, un tajos, kuri pieņem nesaprātīgus lēmumus....

Foto

Pūces kundze nodokļu maksātāju naudu mums un citiem sadalīja ļoti labi un pareizi; kas nemācēja pareizi paprasīt, pats vainīgs

Var piekrist pētnieciskās žurnālistikas centra "Re:Baltica" publikācijas...

Foto

Par nodokļiem, dzīvi un brīvību

Obligātie nodokļi nozīmē, ka zeme ir iekarota, tā pakļāvusies kādam pārspēkam. Tautu var pakļaut un paverdzināt kā vietējie, tā svešzemju varmākas....

Foto

Kad rasisma apkarotājiem entuziasma vairāk nekā saprāta

Dārgie draugi. Esam saņēmuši pārmetumus no Aijas Ingrīdas Abenes (jautājums tiek diskutēts arī viņas pārstāvētās partijas Attīstībai/Par "Facebook” profilā)...

Foto

Lai nepieļautu nacionālā kultūras mantojuma izpostīšanu Rīgas centrā, sākta iedzīvotāju parakstu vākšana

Internetā sākta parakstu vākšana, lai panāktu, ka netiek izpostīts Alberta ielas 9 Konstantīna Pēkšēna...

Foto

Krievija turpina aktīvi melot par COVID-19 nekaitīgumu

Līdz šim mediju un sociālo tīklu vidē ir parādījies ārkārtīgi daudz Kremļa vēstījumu par COVID-19 vīrusa izplatību. Tiek izplatītas...

Foto

„Wagner” algotņi Lībijā – Putina naivā lielgabalgaļa

Krievijas karavīru mentalitāte būt par naivu lielgabalgaļu nav mainījusies kopš Ivana Bargā laikiem, - šādu secinājumu var izdarīt no...

Foto

Cilvēku un mājlopu čipošana un čipi

Pašreiz, iespējams, notiek viena no pasaules vēsturē lielākajām kriminālām krāpšanām un apmaušanām – pasludināta viltus kroņa vīrusa izraisītās slimības viltus...

Foto

Aicinām pārtraukt darbus Skanstes dārziņos uz putnu ligzdošanas laiku

Nodibinājums "Dzīvnieku policija" un Latvijas Ornitoloģijas biedrība aicina pārtraukt Skanstes ielas dārziņos paredzētos darbus vismaz līdz šī...

Foto

Grēkāzis ir, upurnazis trinas

Vecam sunim jaunus trikus neiemācīsi. Mežu daudzīpašnieks Modris Fokerots riskē sabiedrības ilgākā piemiņā palikt tieši kā uzskatāma ilustrācija šai parunai....

Foto

Pieprasām atsaukt raidījumā "Nekā personīga" paustās nepatiesās un maldinošas ziņas

SIA Pata un SIA Pata Board advokāti ir vērsušies SIA All Media Latvia ar pretenziju, kurā...

Foto

Dieva valstība

Jānis Kristītājs ir teicis: «Atgriezieties no grēkiem, jo Debesu valstība ir tuvu klāt pienākusi.» (Mt 3:2) Ar šādiem vārdiem Jānis Kristītājs sāka savu publisko...

Foto

IZM izstrādātie Augstskolu likuma grozījumi ir brāķis, kas būtiski jāuzlabo

Rektoru padome atklātā vēstulē vērsusies pie Saeimas deputātiem, kā arī Latvijas augstskolu mācībspēkiem un studentiem, informējot,...

Foto

Tumsas spēki mēģina ierobežot mūsu iespējas tērēt nodokļu maksātāju miljonus tā, kā mēs vēlamies

Ar nekorektu un godprātīgas konkurences principiem neatbilstošu vēstuli Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu...

Foto

Latvijā ar novadu reformu cenšas ievilkt un nostiprināt okupāciju radītās sekas – kam tas izdevīgi?

Latvija kā novads, kā zeme gadsimtu gaitā bija dažādu okupācijas jūgu...

Foto

Valdība plāno pieņemt ar nejēdzībām pārpilnas dzīvnieku labturības prasības

Šajās dienās Ministru kabinets pieņem noteikumus „Dzīvnieku labturības prasības dzīvnieku patversmēs un dzīvnieku viesnīcās”. Nosaukšu tikai lielākās...

Foto

Tas apdraudēs dzīvības

Veselības ministrijas tuvākajā laikā plānotā slimnīcu līmeņu pārskatīšana var būtiski samazināt ārstniecības pakalpojumu pieejamību reģionu iedzīvotājiem....

Foto

Aicinu nepakļauties šauras personu grupas spiedienam un balsot par Varakļānu novada iekļaušanu Madonas novadā

Kā Varakļānu novada iedzīvotājs un viens no lielākajiem novada uzņēmējiem vēršos pie...

Foto

Viss, kas šobrīd notiek Latvijā, ir totāls cilvēktiesību un tiesiskuma pārkāpums

Viss, kas šobrīd notiek Latvijā, ir totāls cilvēktiesību un tiesiskuma pārkāpums. Un Jums un mums...

Foto

Troļļi

Troļļošana - tas nav tikai internets, tā ir sadzīvē sen izmantota metode kādu ietekmēt, kādu nosodīt, kādam sariebt. Tas notiek skolās, darba vietās un citos...

Foto

Vai Latvija izmantos vai izniekos jaunas biznesa iespējas post-COVID pasaulē?

Savulaik vēl jaunā un naivā Latvija sapņoja kļūt par banku paradīzi – “tuvāk par Šveici”. Par...

Foto

Pieprasu pārtraukt pārkāpt Satversmi un Saeimas Kārtības rulli: vēstule Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei

Saskaņā ar Satversmes 15.pantu "Saeima savas sēdes notur Rīgā un tikai ārkārtīgu apstākļu...

Foto

Kā tagad pareizi vajadzētu „apgūt” Eiropas naudu

Eiropa gatavojas vērienīgai ekonomikas atjaunošanas programmai, plānojot tērēt simtiem miljardu, iespējams, pat triljonu eiro. Tā ir labā ziņa. Pats...

Foto

Notiek valsts apvērsums: ja jūs tagad necelsieties, tad paši vainīgi

Saeimas Prezidijs ir sasaucis Saeimas attālināto ārkārtas sēdi 2020.gada 26.maijā pulksten 14.00 (e-Saeima platformā). Tas ir...