Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Viņķele paziņo, ka ārkārtas stāvokli, ļoti iespējams, vajadzēs pagarināt uz trīs mēnešiem. Jau iepatikās. Sen ierēdņiem nebūs bijis tik garš apmaksāts atvaļinājums. Bet tam ir sava loģika. Polittūrismā lidot nevar un nevarēs vēl labu laiku, nav taču ko citu darīt. Aptuveni tā tas izskatās, jo mētāties ar šādu kārtējo PR – ko tieši dod šodien? Tiek arī paziņots, ka valsts pārvalde netiks samazināta. Tā teikt - djeņeg ņet, no vi djeržitjes!

Bet tajā visā ir savs milzīgs labums. Skatieties tālāk par šiem nepārdomātajiem un šobrīd ne ar ko nepamatotajiem publiskajiem izteikumiem.  Tūliņ, jau pavisam drīz, būs skaidrs, ka aptuveni divas trešdaļas darbu, ko ierēdņi dara, nevienam valstī patiesībā nevajag un ka bez tā visa var mierīgi dzīvot un iztikt. Tas gan nemazinās to skaitu, un algas arī nemazināsies. Tūliņ būs pavisam skaidrs, ka polittūrisma ceļojumi ir bijuši bezjēdzīga naudas šķiešana lielā apmērā. Bet būs vieglāk nogriezt finālā, kad Kariņš kritīs. Un kritīs, ticiet man.

Par 2x2 jeb par pirkstiem gaisā. Es nesaprotu. Pludmales volejbolu pludmalē divi pret divi spēlēt nedrīkst, bet CSDD rindās drīkst pa 40 vai cik tur cilvēkiem? Pie veikaliem, Kariņa kungs, varbūt nu tīri “profilaksei” paņemiet reidā kādu “urļiku” kompāniju un ielieciet piespiedu karantīnā? Pāris tādi profilaktiski reidi un sižets TV? Būs gan PR, gan vismaz jēga no tā PR. Vai arī - varbūt atceliet tos sodus autostāvvietām pie veikaliem, ja nav ievadīts automātā mašīnas numurs? Tagad ir tā - vari izvēlēties, saņem sodu vai arī ievadi automašīnas numuru automātā un balvā saņem C19.

Tas, ar ko lepojas veselības ministre un kam piebalso mediji, - ka mums ir labāk nekā kaimiņiem. Mēs esam kaut kādā čempionātā? Vai arī ministre to uztver kā dalību Olimpiskajās spēlēs? Olimpiskās spēles, starp citu, nenotiks šogad.

Svarīgi ir kas cits. Proti, svarīgi ir tas, ko mēs darām, lai pēc iespējas labāk sabalansētu pasākumus, kuri vērsti uz epidēmijas ierobežošanu un ekonomikas iesaldēšanu/uzsildīšanu. Viņķelei ir jāskatās uz to, vai pasākumi epidēmijas dinamikas apslāpēšanai dod rezultātus vai ne, kā arī uz to, vai ir samazināts aktīvo gadījumu skaits vai nav. Nevis jāsalīdzinās ar citām valstīm. Katrai valstij ir citāda pieeja, citi apstākļi, un daudzām ir neskaitāmas reizes labāki drošības spilveni ekonomikai.

Tādēļ, ja aktīvo slimības gadījumu skaits ir samazinājies (vēlreiz jautājums, cik ir izveseļojušies?) un jauno dinamika ir izlīdzsvarota, tad jau tagad ir jādomā par sabalansētiem ekonomikas atsaldēšanas/uzsildīšanas pasākumiem. Ceru, ka tā tiek darīts un par to šodien mūs informēs Kariņš. Bet mani māc bažas, ka 2x2 ir kaķim zem astes. Tas nav visaptverošs plāns medicīnai un ekonomikai, tas ir tikai PR.

Ko mēs lasām medijos? Ka ASV viss ir bēdīgi, ka Tramps ir “slikts”, piemēram. Bet vai mēs varam izlasīt ASV atbalsta plānu ekonomikai? Nē, nevaram. Labs un detalizēts ASV Covid palīdzības programmas pārstāsts saprotamā valodā pieejams, piemēram, šeit: https://www.morse.law/news/a-plain-language-guide-to-the-cares-act. Vēl viena lieta. ASV aplūko situāciju, ka nomirt var ap 200 tūkstošiem. Pieņemsim, ka salīdzinoši Latvijā tas būtu 1 tūkstotis. Latviju ik mēnesi daudzus gadus pamet vairāk cilvēku. Gadā Latvijā nomirst ap 14 cilvēkiem no tūkstoša.

Protams, es negribu būt cinisks. Bet šobrīd ir svarīgi nevis salīdzināt, cik saslimst ārzemēs, bet kāda dinamika ir šeit. Cik mums atrodas intensīvās terapijas nodaļā? Cik man ir teikuši avoti, tad tie esot trīs cilvēki. Vai šādā situācijā ir pamats apturēt visu pārējo medicīnu, un vai negatīvās blaknes tamdēļ neveidojas vairāk citos segmentos? Cik ilgi plānoti šie ierobežojumi, un kuri rādītāji būs pamats ierobežojumu atcelšanai? Aptuveni kādos termiņos Viņķele un premjers Kariņš to redz?

Tie ir jautājumi, par kuriem publiski jārunā ministrei un premjeram. Un attiecīgi jāpieņem lēmumi. Vienkārša iemesla dēļ - neziņa nogalina ne tikai veselību, bet arī ekonomiku.

Ko ar to visu gribu teikt. Veselība ir svarīga, bet mēs nevaram, glābjot visus no Covid, pilnībā arī iznīcināt ekonomiku vai ļaut vairāk nomirt no citām slimībām. Tādēļ pasākumu plānam ir jābūt tādam, lai, bēgot no vilka, neuzskrietu lācim. Sabalansētam. Tieši tāpēc rakstu, rakstu un turpināšu rakstīt. Jo tas ir veids, kā veidot sabiedrisko domu. Un sabiedriskai domai ir spēks spiest uz valdību pieņemt racionālus, nevis PR lēmumus.

Starp citu, eksistē arī alternatīvi viedokļi. Un tos ir vērts apskatīt.

Kāpēc Zviedrijā ir citādi un kāpēc šobrīd izskatās, ka zviedri vismaz pagaidām vinnē? Šis teksts būs divu ne manis rakstītu komentāru apvienojums ar manām piezīmēm.

1. Zviedrijā var izdarīt to, ko citur nevar. Vesela rinda faktoru, kas Zviedriju atšķir no citiem. Disciplīna un paklausība likumam, zviedri nedzīvo pie mammas kā itāļi vai spāņi, ģeogrāfija, kvm uz vienu iedzīvotāju utt.

2. Otrs ieraksts no Zviedrijā dzīvojoša latvieša. “Zviedrijas Sabiedriskās veselības aģentūras analītiskās daļas vadītāja Lisa Brouversa: “Es uzskatu, ka visa kritika Zviedrijai ir balstīta uz bailēm un, iespējams, ar cerību, ka situācija kaut kā mainīsies un kļūs skaidrāka. Es domāju, ka mūsu kritiķi neskatās nākotnē. Smagajiem pasākumiem, ko veikušas daudzas valstis, nav pamatota argumenta. Tas nav saprātīgi. Mēs vairākus gadus nevaram izolēt sabiedrību, cilvēku kontaktus, transportu un sociālās attiecības. Tas nav iespējams. Es nedomāju, ka tas ir pat vēlams. Ekonomika piedzīvos pilnīgu sabrukumu ilgi pirms uzvaras pār epidēmiju."

Zviedrijas epidemologs  Anders Tegnell: “Zviedrijā lielākā daļa cilvēku varas iestāžu ieteikumus uzskata par ļoti skaidriem padomiem. Zviedrijā ir senas tradīcijas ievērot varas iestāžu ieteikumus. Mums nav jāpieņem likumi, lai cilvēki ievērotu ieteikumus. Katrai valstij jādara tas, ko tā uzskata par vajadzīgu".

Kā ir šeit uz vietas? Ļoti normāli - ja pirmajās dienās no plauktiem arī pazuda viss tualetes papīrs (ne griķi) un liels daudzums saldēto produktu (ne griķi), tad tikai tāpēc, ja nu gadījumā jāpaliek pašizolācijā (un zviedri ir ļoti likumpaklausīgi), tad tās ir preces, kuru neesamība radīs diskomfortu, bet zviedrs neies apdraudēt citus. Visi, kuriem darba specifika to atļauj - strādā no mājām, rezultātā sabiedriskais transports ir patukšs, un sastrēgumi neveidojas pat ierastajās 35Kr stundās. Šeit viss "ož" pēc tā, ka, pilnīgi iepējams, Zviedrija uz kādu laiku kļūs par ES vadošo ekonomiku.

Vēl kā pluss Zviedrijai jāmin fakts, ka tā neatrodas eirozonā (paldies mūsu Laimes Lāčukam, kurš, grozot statistikas datus, atbrīvoja LV no latiņa, tādā veidā tautu padarot par mūžīgiem nabagiem), ka rezultātā krona ir diezgan stipri izlaidusi gaisu, kas padara dārgākas importa preces, kā rezultātā ievērojami palielinās vietējo ražojumu noiets.

Degvielas cena mainās atbilstoši biržas cenai, nevis kā Latvijā - nemainās, jo kartelis tā nevēlas. Tātad degvielas cena kritusi no 17Kr par litru līdz 14Kr par litru, ja ņem vērā arī kronas kritumu, tad degvielas cena kritusi no EUR 1,62 uz EUR 1,22 par litru, turklāt vienas dienas laikā - šeit neviens neaizbildinās ar agrāk "piepirktiem krājumiem".”

Secinājuma vietā viena piezīme no Covid19 slimnieka Latvijā. “Maza temperatūra, divas dienas lauza kaulus, sāpēja muskuļi, sievai sāpēja acu āboli, kakls nedaudz, klepus praktiski nebija. Interesanti, ka ne visur ģimenē visi aplīp ar Covid, piemēram, sievai diagnosticē Covid19, vīram nē.”

Nepārstresojiet! Stress Jums neko nepalīdzēs! Panika nav sabiedrotais! Labāk palīdziet Kariņam pieņemt gudrus lēmumus. Mostieties un spiediet uz to! Visi kopā mēs to varam izdarīt!

Krišjāni! Kariņ! Latvijas valdības pašizolācija atgādina strausu, kas laiku pa laikam izvelk galvu no smiltīm, lai dotu pienesumu personīgajam PR. Un viss. Diemžēl. Paskaidrošu. Viņķeles pašslavināšanās un līdzskrējēju (vai pašu partijas algotu piāristu) aplausi tviterī ir tam labs pierādījums. Bet ne par to.

Man patiesi ir vienalga, vai manas un citu opozīcijas deputātu idejas Jūs pasludināt par savām, bet beidziet spēlēt pozīciju un opozīciju! Šis nav īstais laiks ar nokavēšanos ņemt vērā to, ko rakstu savā feisbuka lentē, piemēram. Jūs tāpat to būsiet spiesti īstenot.

Mēs Jums pirms desmit dienām piedāvājām to, ko šodien lepni paziņojat kā savu. S... par to, ka to paziņojat par savu, bet Jūs pazaudējāt desmit dienas, lai palīdzētu cilvēkiem! Desmit sasodītas neziņas dienas, kas cilvēkus dzen izmisumā! Jums ir jāsaprot, ka visa opozīcijas un pozīcijas sadarbība ir no svara pat, ja Viņķeles kundzei nepatīk, ka es savā (!) soctīklā ierakstu, ka ministrei nepiedien krīzes laikā skrollēt tviteri un retvītot Delfi soctīklu redaktora pornoierakstus. Kariņa kungs, Jūs vadāt valsti vai spējat tikai pirkstus celt gaisā?

Un piemēram. Kas Jums šodien būtu jādara? Lasiet!

1. Izglītības ministre Ilga Šuplinska savukārt sacīja, ka svarīgi ir tas, ka cilvēki uzturas mājās. Vispārizglītojošajās skolās aizvadīta pirmā attālinātā mācību nedēļa un pašlaik iezīmējas vairākas prioritātes, viena no tām, kopā ar LPS tiek domāts, kā atbalstīs trūcīgos bērnu un kā panākt to, lai attālinātais mācību process nesaistās ar lieku stresu. Iztulkošu - tiek domāts par to, par ko bija jādomā skolēnu brīvdienu laikā! Tagad Šuplinskas kundze domās, kā “atbalstīt” trūcīgos bērnus. Varētu viņus atbalstīt, piemēram, morāli. Varētu tos bērnus atbalstīt, nosūtot latgaļu valodas mācību grāmatas. Varētu vēl kaut kā stulbi atbalstīt, galvenais kaut ko stulbu papļerkstēt par stresu. Tā ir reāla plānā galdiņa urbšana, Kariņa kungs.

2. Vai šis. Kaitseliit jeb igauņu versija Zemessardzei palīdz ar (1) karantīnas ievērošanas uzraudzību un pārtikas piegādi tiem, kuri atrodas karantīnā un ir saslimuši; (2) veic sabiedriskās kārtības uzturēšanu un kontroli cilvēku masu pulcēšanās vietās, īpaši brīvdienās, piemēram, Latvijā tas varētu būt Jūrmala, Saulkrasti, dabas takas; (3) sanitārā transporta dezinfekciju; (4) atbalsta funkcijas robežu apsardzībā. Kaitseliit arī kopumā nodrošina štāba funkciju valsts epidēmijas apkarošanai. Plāns ir panākt 2-3 nedēļu laikā prognozējamu slimojošo skaitu.

Manuprāt, tas izklausās, ka igauņiem ir plāns, pretstatā tam, ka vienīgais MK lēmums ir 2x2, kas nedarbojas. Un vēl, Kaitseliit kibernodaļa ir mobilizēta uzlabot e kool jeb ēskolas darbu. Tas ir tad, kad darbu kāds vada un kad ir plāns. Ja vienīgais plāns ir dublēt statistikas pārvaldi un SPKC preses relīzes, mēs uzzināsim, kas ir ģeometriskā progresija visai drīz. Starp citu, kur ir pazudis ministrs Pūce, vai vēl min pedāļus? Kāds ir plāns par pašvaldību darbu koordinēšanu un Rīgas saimniecību, kuru vada Pūces ieliktā un uzraudzītā administrācija?

3. Kariņa kungs! Jums nav plānošanas! Ir tikai PR! Un tas neder!

Valsts vadītājam ir skaidri jāpasaka sabiedrībai plāns, lai glābtu ekonomiku. Piemērs, ja būs 500 vai 1000 gadījumu (skaitļus saucu tikai kā piemērus, tie nav gramatiski jātulko), tad vispārīgā karantīna, ja 10000 tad citi pasākumi utt. Tas ļoti palīdzētu plānot un saprast valsts stratēģiju. Manuprāt, tas ir tas, kas pietrūkst. Sabiedrība ir neziņā!

Atgādinu, ka bija valdības sēde, bet, izņemot „2 cilvēki 2 metri”, netika pieņemts nekas būtisks. 1) Maskas, 2) dezinfekcija un 3) testēšana ir atzītas par metodēm, kuras strādā. Pilsēta pilna ar putekļiem, tīrītāji saņem dīkstāves pabalstus. Korejā, Ķīnā, Japānā visu laiku dezinficē publiskās vietas.

Gultas vietu skaita un ventilatoru, skābekļa aparātu apzināšana. Joprojām nesaprotu, cik tādu ir. Sabiedrība to saprot? Nē. Žurnālisti nevar vai negrib uzjautāt, ministre nespēj atbildēt, tikai bloķēt, jo neērti jautājumi.

Bijušo medicīnas darbinieku piesaiste, kā tiek plānota? Cik mediķu tagad ir uz līnijas, cik vēl potenciāli ir mobilizējami? Es neesmu dzirdējis neko konkrētu. Karā ir nepieciešama resursu plānošana un detaļu pārzināšana un uzraudzīšana, Kariņa kungs. Pagaidām to dara viens Perevoščikova kungs, bet tas jādara krīzes štāba vadītājam. Vajag epidemioloģijas inspektorus. Tie, cik saprotu, no pārslodzes “karas nost” darbā. Kur var dabūt papildus? Tie ir kā izmeklētāji. Sods par nepatiesu ziņu sniegšanu, un Jūsu balsts Kaimiņš ir labākais iespējamais piemērs sodīšanai. Publisks piemērs. Ja viņu sodītu, visi padomātu, jo cipars ieķertos smadzenēs.

Mazās karantīnas ir vēl viena metode, ka veic īpaši smagu reģionu satiksmes uzraudzību, ar piemēram paraugu noņemšanu pie izbraukšanas un iebraukšanas. Tā var būt pilsēta vai mikrorajons, piemēram, Jūrmala. Vienu vārdu sakot, pagaidām vienīgais, ar ko lepojamies, ka Igaunijā un Lietuvā ir vairāk saslimušo. Bet ne jau par to ir stāsts, Kariņa kungs!

Vēl daži jautājumi Kariņam, Viņķelei, valdībai kopumā un žurnālistiem.

1. Kāpēc Jūs joprojām neinformējat sabiedrību, cik ir izveseļojušies no Covid19? Tas taču ir tik būtiski šobrīd, kad sabiedrība tiek dzīta arvien lielākā stresā! Intervējiet tos, kuri ir izveseļojušies! Dodiet sabiedrībai cerību un nomieriniet to, nevis dzeniet dziļākā stresā. Stress pasliktina veselību, to taču saprot arī bez medicīniskas izglītības.

2. Kāpēc Jūs, valdība un žurnālisti, nestāstāt, kas ir jādara Covid19 slimniekam? Ar „paliec mājās” ir par maz! Kāpēc Jūs nestāstāt, kādas profilaktiskas darbības jāveic? Kas jāēd, kas jādzer, vai ir jāiet svaigā gaisā, kādi medikamenti jālieto? Cik daudz fiziskas aktivitātes un tā tālāk? Ko mums dod, ka saslimuši ir 300 vai cik tur? Ko tas reāli dod sabiedrībai? Bet ko dotu, ja no rīta līdz vakaram skaidrotu, kāds dzīvesveids cilvēkam jāpiekopj, būtu taču daudz labāk! Pirtī ir jāiet, rūdīšanās peldes jāpieņem? Cik kilometru jānoskrien, kādi vingrojumi jādara? Jūs to stāstāt, valdība un žurnālisti? Nē, bet tieši tas būtu jādara!

3. Jūs, valdība un žurnālisti, esat apkopojuši jaunākos Stenfordas, Kembridžas vai jebkura cita zinātniskā centra pētījumus un ieteikumus? Nē, Jūs dzenat stresā sabiedrību vēl dziļāk! Sabiedrības garīgā veselība cieš, piezogas citas slimības. Vai tad to citu slimību vairs nav?

4. Un pats galvenais jautājums. Kas ir cena, glābjot no Covid19? Ekonomiska cena ir viens. Bet arī, cik ir palielinājies pašnāvību skaits (un tas ir palielinājies, cik man vēsta no dienestiem, man datu nav, bet nav pamats maniem avotiem neticēt), infarkti, cik melanomas netiek ārstētas, cik ginekoloģiskas ārstniecības netiek veiktas, cik daudz darba pieaugums ir vai būs psihiatriem? Un tā tālāk? Circenes kundze precīzi uzdeva diagnozi - vidusauss iekaisums vai apendicīts tagad iet karantīnā?

Un tāpēc ir jautājums, vai Jūs, valdība, esat padomājuši par to, vai sekas no Covid19 ierobežošanas tā, kā Jūs to saprotat, nebūs tādas, ka no citām slimībām un likstām finālā nenomirst un necieš vairāk? Cik pareiza un samērojama ir Jūsu pielietotā PR taktika un pieņemtie lēmumi pēc būtības? Kur ir analītiskā žurnālistika? Jā, šoreiz te nav kādu par shēmotāju nosaukt (īpaši, ja tas ir no Vienotībai pretējas frontes), šoreiz ir jāparāda savas analītiķu spējas, spējas uzdot drosmīgus jautājumus un likt rakstus nevis klikšķiem, bet sabiedrības izglītošanas nolūkos.

Ar stresa, baiļu vai sensācijas politiku vai skaļiem virsrakstiem, cik saslimušo, nevienam netiek palīdzēts! Nekādā veidā! Ļaujiet ārstiem skaidrot un konsultēt publiski, dodiet ārstiem publisku platformu ministres Viņķeles vai premjera Kariņa vietā! Visiem ārstiem, ne tikai Ugam Dumpim, kurš cienījami dara savu lietu. Bet visiem. Mugurkaula vai sirds ķirurgiem, pulmonologiem, ginekologiem, ģimenes ārstiem, psihiatriem, jebkuram, visās nozarēs. Jo tas ir svarīgi, lai sabiedrība nesajuktu prātā neziņas, baiso virsrakstu un sensāciju vai neziņas politikas dēļ. Un neapturiet medicīnu, jo atsitiens var būt vai jau ir smagāks tieši noteikto ierobežojumu dēļ.

Novērtē šo rakstu:

142
14

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kādēļ mēs ļaujam sevi apzagt?

FotoVispārzināma ir atziņa, ka cilvēks ir sabiedriska būtne. Daudz mazāk tiek runāts par tām likumsakarībām, kas nemainīgi, cauri gadsimtiem valda un ir valdījušas cilvēku sabiedrībā. Vienu šādu likumsakarību vienkāršos vārdos var formulēt šādi. Tie, kuri apvienojas, vienmēr izmanto, “apčakarē” un uzspiež savu gribu tiem, kuri dzīvo katrs par sevi.
Lasīt visu...

3

Labāk nelasiet šo, ja atceraties mūsu priekšvēlēšanu solījumus

FotoSaeima šajās dienas skata 2021. gada valsts budžeta un nodokļu reformas projektu. Šis valsts budžets būs īpaši nozīmīgs, jo daudzu cilvēku un uzņēmumu darbību ir ietekmējusi Covid-19 izraisītā pandēmija un labi mērķēts fiskālais stimuls var glābt daudzas darbavietas un ekonomiku kopumā. Turpretī neveiksmīga nodokļu reforma uzņēmējus var gremdēt un palielināt pelēkās ekonomikas apjomu.
Lasīt visu...

12

Kādi tad ir Latvijas valdības mērķi?

FotoPolitika Latvijā, nedaudz pārfrāzējot Vikipēdiju, ir sabiedrisks process, kurā dažādas iedzīvotāju interešu grupas jeb – kā tagad daudzi jau atklāti sauc partijas - uzņēmumi veic darbības savu oficiālo vai neoficiālo varas, ietekmes, ekonomisko vai citu mērķu sasniegšanai, pieņem rīcības plānus, kas ir saistoši visai sabiedrībai... Vienkārši nedaudz papētīsim, kas ir šie cilvēki un kā viņi rīkojas pasaules krīzes apstākļos.
Lasīt visu...

21

Covid-19 noliedzēju uzņēmumos uzliesmo vīruss

FotoAr vienas dienas intervālu ziņās ir parādījusies informācija par masveida COVID-19 uzliesmojumiem divos uzņēmumos – zivju pārstrādes cehā Brīvais vilnis un pansionātā Liepa. Pirmajā ar jauno koronavīrusu sasirguši 77 darbinieki, otrajā 100 klienti un darbinieki.
Lasīt visu...

12

Iesniegta pilsoņu iniciatīva par dabiskas ģimenes aizsardzības nostiprināšanu Latvijas Republikas Satversmē

FotoReaģējot uz 12. novembra Satversmes tiesas spriedumu, pilsoņu iniciatīvas platformā “Mana Balss” ir iesniegts aicinājums parakstīties par dabiskas ģimenes aizsardzības nostiprināšanu Latvijas Republikas Satversmē. Manā kā iesniedzēja ieskatā ir izdarīts spiediens uz likumdevēju, lai likumiski nostiprinātu pretdabiskas (homoseksuālas, transseksuālas u.tml.) “ģimenes” formas. 
Lasīt visu...

6

Lai panāktu Šuplinskas demisiju, skolotājiem jābūt gataviem streikot

FotoIzglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas (JKP) neadekvātie un ar nozari nepārrunātie lēmumi attiecībā uz izglītības sistēmas pārvaldību visās tās līmeņos Covid-19 ārkārtas situācijas apstākļos degradē Latvijas izglītības un zinātnes sistēmu kopumā.
Lasīt visu...

21

Ar ticību, apziņu un divām puslodēm: sprediķis Rīgas Domā 2020. gada 18. novembrī

FotoVarbūt YouTube esat pamanījuši video, kur, skanot bezrūpīgajai dziesmai “Raindrops” (Lietus lāses), jauka meitene ar kafijas krūzi skatās pa logu. Kaut kur netālu paceļas atomsēne. No tumša virpuļa debesīs iznirst citplanētiešu kuģis. Viņa par to drusku sarauc pieri, bet uzsmaida tiranozauram, kurš mīdās aiz koka, un draudzīgi pamāj zombiju pūlim, kas tuvojas pa ielu. Klipa nosaukums – “Parasta diena 2020. gadā”.
Lasīt visu...

6

Par dzīvībām drošu izglītību – lai aizsargātu bērnu, skolotāju, vecāku un vecvecāku dzīcības

FotoKatra cilvēka dzīvība ir vērtība. Sevišķi to jūtam par tuvo un mīļo dzīvībām. Latvijas Republikas Satversmes 111. pants uzliek par pienākumu valstij aizsargāt cilvēku veselību, tās 93. pants – tiesības uz dzīvību. Satversmes ievads nosaka rūpes ne tikai par sevi, bet arī par saviem tuviniekiem un sabiedrības kopējo labumu, izturoties atbildīgi pret citiem.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Beidzot ir jāpiegriež skrūves "legālajai" Vislatvijas čakarēšanai

Sakarā ar valsts azartspēļu kantora Latvijas Loto "locekļu" aroganto attieksmi, ignorējot informācijas sniegšanas pienākumu viņu kosmisko algu kontekstā -...

Foto

Pacientu šķirošana COVID-19 pandēmijas laikā

Tiesībsargs ir saņēmis vairākus signālus, kurā Latvijas iedzīvotāji pauž savas bažas un satraukumu par Arta Žīgura rakstu vietnē „pietiek.com” par to,...

Foto

Manas personīgās domas par savu slimošanu par Covidu

Uzrakstīju savas personīgās domas par savu slimošanu ar Covidu. Raksts sanāca garš, grūti rakstījās uz telefona. Tātad:...

Foto

Kā strādā Parādnieka pasūtījumu galds

8.novembrī TV3 bija amizanti vērot, kā Saeimas deputāti centās pamatot, kāpēc atbalsta cigarešu ražotāju lobētos grozījumus akcīzes nodoklī. JKP galvenais nodokļu...

Foto

Nevalstiskās organizācijas gatavo iniciatīvu tautas referendumam par ģimenes aizsardzību

Četrdesmit nevalstisko organizāciju pārstāvji ir piesaistījuši ekspertus un apvienojušies kopīgā domnīcā, lai sagatavotu priekšlikumu pilsoņu parakstu vākšanai...

Foto

Es jums tagad izskaidrošu, kas rakstīts himnā: valsts prezidenta runa Latvijas Republikas proklamēšanas 102. gadadienā

Dārgā Latvijas tauta! Šogad ārkārtas situācijā mēs savas valsts dibināšanas svētkus...

Foto

Ģimenes institūta sabrukums izraisa tautas un pat civilizāciju bojā eju

Šodien, atzīmējot mūsu valsts 102. dzimšanas dienu, vēlos to sagaidīt ar svētu bijību un pateicību. Ne...

Foto

Pirts un skaistumkopšanas pakalpojumu aizliegšana ir nepārdomāta un postoša

Piektdien, 2020.gada 6.novembrī, pamatojoties uz Ministru kabineta rīkojumu Nr.655 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” (turpmāk - Rīkojums) visā...

Foto

Aicinām valsts prezidentu Egilu Levitu "izlīst no alas"

Valsts prezidentam Egilam Levitam būtu pēdējais brīdis izlīst no paša vārdiem nosauktās "alas", lai aptvertu, kā dzīvo lielākā...

Foto

Veloceļš Čaka ielā: nav jāiesaistās demagoģijā ar hronometru rokā

Vēl krāsa uz velosipēdistu ceļa Čaka ielā nebija izžuvusi, kad Paulam Timrotam, Frederikam Ozolam un daudziem citiem...

Foto

Vēlēšanas 2020 – fronte tēva pagalmā?

Šī ir tā reize, kad ASV prezidenta vēlēšanas lika nodrebēt visai planētai bez izņēmuma. Nekad agrāk tai nav bijusi piekalta...

Foto

JKP plānotais transportlīdzekļu nodoklis ekoloģijas prizmā

Ir teiciens – nav sliktuma bez labuma. Pateicoties rūpniecības un lauksaimniecības nozaru degradācijai, izvērtējot 20 gadu posmu, Latvija ir līderis...

Foto

Es atzīstu savu kļūdu un uzņemos par to atbildību

Es esmu pieļāvis kļūdu. Man ir kauns, ka es esmu tā rīkojies Latvijas sabiedrības priekšā un manu...

Foto

Apsveicam, mūsu zīļu vācējam - nākamajam nācijas līderim un vadonim šodien 40

Šodien mūsu uzņēmuma vadītājam un viennozīmīgajam vadonim Mārim Simanovičam ir dzimšanas diena – viņš...

Foto

Māsiņas skafandros, kurām par to faktiski neko nepiemaksā

Iesaku noskatīties šo PROVINCI. Mūsu māsiņas Daugavpils reģionālās slimnīcas Infekciju slimību nodaļā, galvenajā COVID pacientu ārstēšanās, cerību un...

Foto

Īstais 2020.gada ASV vēlēšanu uzvarētājs(a)

Kā jau kāds no kolēģiem lasītājiem portālā norādīja, Džo Baidens ir pats vecākais jebkad ievēlētais ASV prezidents. Visu cieņu pret šo...

Foto

Viltvārži

Aizvien vairāk pasaulē ir tādu, kuri jūt nepieciešamību agresīvi izpausties. Šoreiz ne par to, kāpēc, kur tādi rodas utt. Šoreiz par sekām. Centīšos būt maksimāli...

Foto

Par veselības ministres Ilzes Viņķeles demisiju

Veselības ministrija ir vadošā valsts pārvaldes iestāde, kura organizē, koordinē un pārrauga veselības politikas īstenošanu, tai skaitā koordinē pretepidēmijas pasākumu...

Foto

Premjeram jāprasa veselības ministres demisija un jāpārņem veselības aprūpes kontrole vai pašam jāatkāpjas

Pēdējo dienu notikumi valdībā, īpaši asā komunikācija starp premjerministru Krišjāni Kariņu (JV) un...

Foto

Būs diskusijas, nepilnības un to labošana

Mīļie draugi un sekotāji, diemžēl koronavīruss atkal plosās pasaulē, Eiropā un Latvijā. Strauji aug saslimušo skaits, slimnīcas pildās un palielinās...

Foto

E-vēlēšanu iespējamā ietekme uz cilvēktiesībām

Valsts un pašvaldības darba pakāpeniska migrēšana uz digitālo un virtuālo vidi ir aktualizējusi arī tādu jautājumu kā tehnisko risinājumu ieviešana pilsoniskajās...

Foto

Mēs iecietīgi izturamies pret dažu koalīcijas locekļu privātajām un politiskajām neirozēm

Krīze, īpaši ilgstoša, ir stresa noturības tests. Covid-19 krīze ir globāla, tā pārbauda izturību veselām...

Foto

Andris Kudors un viņa raksts par Bībeli un homoseksualitāti

Senators, pseidokonservators un bijušais reliģiskās sektas pārstāvis Andis Kudors (Senators) nesen portālā TVNET pastāstīja, kas tur Bībelē faktiski ir...

Foto

Atkārtoti lūdzam nepieļaut zaļās zonas iznīcināšanu un satiksmes apgrūtināšanu lielveikalu būvniecības dēļ

Esam atkārtoti savākuši parakstus pret zaļās zonas iznīcināšanu Ziepniekkalnā, kur plānots būvēt lielveikalu Lidl, un...

Foto

Par labklājības ministres Petravičas publiski paustajiem meliem

Sociālo darbinieku biedrība (SDB) nevar klusēt situācijā, kurā labklājības ministre Ramona Petraviča publiski LTV raidījuma “Panorāma” sižetā un TV24...

Foto

Kur tad palikusi daudzā nauda?

Te pat pīlei jāsmejas. Es, godavārds, nesaprotu, kur palikusi daudzā nauda. Es tiešām godīgi nesaprotu, kā var tādā tempā notērēt tādu...

Foto

Maksāt par Zemgales atkritumu poligona ”Brakšķi” likvidāciju nāksies iedzīvotājiem

Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas (VARAM) plāns ieviest izmaiņas atkritumu apsaimniekošanas reģionu sistēmā kļūs par Zemgales...

Foto

Kā prokurore Dace Lapinska “noved” nevainīgu cilvēku līdz nāvei

Prokurores Daces Lapinskas rīcības dēļ esmu zaudējusi veselību un gandrīz arī dzīvību, ko apstiprina ne mani tukši...

Foto

Turcija

Agrāk bija saprotamāk un vieglāk. Ja negribēji aizskart kāda jūtas vai kādu pazemot, atlika nerunāt par to, kas šo kādu var aizskart vai tam būt...

Foto

Putina kliķei nekas nav svēts, tā savu ambīciju vārdā piesmej arī ticīgos

Šībrīža Krievijas centieni atsevišķos gadījumos piesegties ar reliģiju vai reliģiju piesaistīt propagandas aparātam ir...

Foto

Maskas ir efektīvas, un arī bērni saslimst ar COVID-19

Mēs, Latviešu ārstu un zobārstu apvienības valdes locekļi (www.lazariga.lv), aicinām un lūdzam Latvijas iedzīvotājus sekot secinājumiem un...

Foto

Kad pie lietas ķeras kariņveidīgi āksti

Vēl nesen tāda lupatveidīga radība premjera krēslā, kam Kariņš uzvārdā, ierunājās, ka naudas mums esot “tik daudz kā nekad”. Taču...

Foto

Kad medijs vienkārši ienīst baznīcu un ar apskaužamu periodiskumu nomelno pat savu, vietējo - Latvijas kristīgo baznīcu

Tikai pirms dažām dienām vietējais TVNET publicēja rakstu par...

Foto

Van Gog, noliec pindzeles un ej strādāt?

Daudzi impresionisma aizsācēji nevarēja nopelnīt, un, pēc mūsu finanšu ministra Reira ieteiktā, mums varbūt nebūtu impresionisma un citu ģēniju,...

Foto

Ministru prezidentam es ieteiktu uzlikt respiratoru arī tad, kad ļoti gribas izlikties par mediķi un izteikties

Es labprāt nēsāju masku slimnīcā un intensīvās terapijas nodaļā vai...

Foto

Par pulksteņa grozīšanu

Reizi gadā grozīt pulksteni un pāriet uz tā saukto vasaras laiku ir deviņpadsmitā gadsimta ideja, kuru pirmo reizi piedāvāja vīrs, vārdā Džordžs Hudzons,...

Foto

Es visu izdarīju lieliski, bet tagad atbildība jāuzņemas valdībai kopumā un premjeram kā komandas kapteinim

Lai kuram no uzskatiem piekrītat – SARS-CoV-2 vīrusa izplatības spējš pieaugums...

Foto

Vilks vai lācis? Jeb maskas - sociālā kontrole?

Iedomāsimies, ir jauks pavasara rīts, jūs esat pārvācies jaunā dzīvoklī un, mīkstās čībās sēžot jaunajā dīvānā, glaudāt savu...

Foto

Gudrie mācās no citu kļūdām, „gobzemieši” — no savējām: COVID-19 Krievijā

Šoreiz būs stāsts nevis par sen jau visiem apnikušo Aldi Gobzemu, Ciekura muļķībām, Pļaviņa folijas...