Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

hmm

07.02.2017. 14:25

Kur tās grāmatas ir pieejamas?

Atbildēt

Dace

04.02.2017. 11:25

Mežs ir jāizcērt,bet saprātīgi. To,ka par sviestmaizi tiek pārdoti koki ir cita lieta un vēl cita,kas uz to iedzīvojas.

Atbildēt

Jorens

03.02.2017. 09:41

Zemkopības ministrijai jau 2015.gada nogalē diezgan tieši tika norādīts uz trūkumiem un kļūdām konkrētā ministrijas pārraudzītā nozarē, kuru vada Arvīds Ozols. Tika norādīts pēc nepieciešamības uz sistēmiskām izmaiņām. Dažādos formātos. Netika darīts nekas, gaidīja un sagaidīja sprādzienu, kura dzēšanai tika izlietoti miljoni no sabiedrības kabatas. Gaidīsim nākamo sprādzienu. Kad sabiedrības muļķošana aiziet par tālu, nāk atsitiens varai. Neizbēgami.

Atbildēt

Mežinženieris

03.02.2017. 02:00

»

Mežsaimnieks

Nu izaudzēji mežu, un kas pēc tam? Atstāt sapūšanai? Atstāt svešzemniekiem? Uzlikt liegumus un taisīt zaļo biznesu pētīšanai , pupuķu monitorēšanai , ekspertēšanai utt...


Izaudzēju mežu Latvijai, taču tas ir nocirsts un par kapeikām atdots Eiropai. Lieliski zāģbaļķi, finieru kluči, sērkociņu kluči - lielākā daļa aizsūtīta tur kā papīrmalka. Vienkārši grūti apslāpēt bija emocijas laikā kad LVM iznīcināja sērkociņu fabriku Komēta, pieprasot sērkociņu klučiem, šīs rūpnīcas izejvielai, nesaprātīgu cenu, bet pēc rūpnīcas slēgšanas tos atdodot pār dīķim par apses papīmalkas cenu, jo vairs pircēja nebija. Man nevarēs iestāstīt, ka tā nebija, jo tolaik strādāju Rīgas ostā un savām acīm to postu redzēju.
Varētu teikt un teikt par tām nelietībām, kas Latvijas mežos ir veiktas, bet kāda jēga tam, jo tas ir padarīts un atpakaļceļa vairs nav. Skumji, bet savu stulbumu pasaulei esam parādījuši. Tai skaitā arī Jūs, mežsaimniek!

Atbildēt

lasītājs

02.02.2017. 20:25

»

temida


neapkauno Temīdu ar saviem meliem un murgošanu

Atbildēt

Sēņotājs

02.02.2017. 18:29

Karte ļoti labi parāda kopējo situāciju. Neko nenoslēpsi. Vai sķdro meželi, pamīsus ar izcirtumiem, var saukt par mežu? Kāda tur ogosana? Skaistie sēņu meži ir izcirsti. Kas ir palicis pāri no lielajiem Kurzemes mežiem? Ir jābūt zināmai platībai, lai varētu runāt par kvalitāti. Ir nepieciesami arī briksņi un biežņas, cilvēka brutāli nepārveidota ainava. Ne tikai rūpnieciskais mežs. Mežam ir ne tikai kokmateriāla vērtība.

Atbildēt

apk

02.02.2017. 17:05

Nav jau tik traki ar tiem mežiem, ja tajā ieiet iekšā un apskatās apkārt, no automobīļa loga ir atkal cits skats. Man piederošajā meža gabaliņā puse ir nocirsta kailcirtē, tur dabīgi atjaunojusies mežaudze. To 3/4 esmu izretinājis un tagad pēc 5 gadiem kociņi ir pastiepušies jau no 3-5 metriem, iepriekš palikušās nebojātās eglītes pat 10 cm diametrs uz celma, bet tādu nav daudz. Malku 20 m3, ko man katru gadu mājas apsildei vajag, sazāģēju, kas nokaltis, izgāzies. Un katru gadu ir kāda nolūzusi egle, kurai ap simts gadu, kura nonāk malkā nevis materiālos. Ir pietiekoši bieži zāģēts mežs un pēkšņi iezāģē metāla armatūrā, jo betona stabiņš ir sabirzis un, tad saproti, ka te ir bijušas ganības, bet šobrīd 200 metri līdz meža malai. Bet, kas notiek ar ošiem vai tiešām nevar izgudrot līdzekli, lai tie neaizietu visi bojā un apskatāmi būs tikai grāmatā.

Atbildēt

zinošais

02.02.2017. 16:38

Ja dodies uz "mežu" ogot tad dažas var atrast tikai vietās kur ir IZCIRTUMS ! ! !
Un ogas neviens necenšas saukt par "izcirtuma", bet gan "meža" ! ! !
Vai t.s. meža sargātāji ir pret šādu iespēju un daudzveidību ?!??!?!

Atbildēt

Ķerusam

02.02.2017. 15:30

Grāmatu sarakstīja mežkopis, bet viedokli paužat Jūs, ornitologs. Vai, tad AM nauda pupuķu pētīšanai beigusies?

Atbildēt

Mežsaimnieks

02.02.2017. 15:25

»

Mežinženieris

Balta patiesība ir viss, ko autors ir teicis. Jau sākot savu darbību Latvijas valsts mežu darboņi ignorēja visu to, ko mežzinātne bija konstatējusi vairāku gadsimtu gaitā, bet visskumjākais tas, ka kāda meža zinātņu korifeja dēls tagad pašrocīgi piedalās sava tēva darba un atziņu sagraušanā. Ir patiesi...


Nu izaudzēji mežu, un kas pēc tam? Atstāt sapūšanai? Atstāt svešzemniekiem? Uzlikt liegumus un taisīt zaļo biznesu pētīšanai , pupuķu monitorēšanai , ekspertēšanai utt?
Visas šī senilā vaimanāšana "Piedodiet nenosargājām !!" ir apzināta mazvētības kompleksa izpausme. Stādi, kop audzē, bet ražu pats, muļķa latvieti, nedrīksti novākt.
Malači meža īpašnieki un LVM, ka izmantojat pašu valsts labā, nevis kā seniori cirta Maskavai, vai ķerusveidīgie taupa, lai saņemtu Briseles grašus!

Atbildēt

Cik var - bet var.

02.02.2017. 14:08

Patiesība kā kulaks uz acs - uzliekot LV karti vai izbraucot cauri valstij. Jāsaka, gan mūsu dziesmām, gan citām kultūras zīmēm ( t. sk. sēņosanai, ogosanai) drīz būs jāliek anotācija - kas tas tāds ir - mežs?!

Atbildēt

temida

02.02.2017. 12:51


Reali meli un tie kas murgo par patiesibu
ssajaa Rakstaa liekullo un melo apzinaati.

Atbildēt

!!!

02.02.2017. 12:50

"Citi vai nu baidās runāt vai jau zem velēnas"...

Atbildēt

redaktors

02.02.2017. 12:42

»

režisors


par to, ka kādiem ļims ķeblīši

Atbildēt

visa cieņa Viesturam!

02.02.2017. 12:38

Ļoti labs raksts, kā vienmēr! Paldies Jums, ka dariet visu iespējamo un neiespējamo mūsu dabas aizstāvībā. Nepadodieties un nebaidieties no tiem, kas mēģina dabas aizstāvjus šķelt un iebiedēt. Tauta zinās vairāk, ja biežāk pacelsiet savu balsi un aicināsiet mūs pievienoties. Mums daudziem palika "labi" dzirdot bijušās premjerministres Straujumas kādā sēdē Jums adresēto, kad aicinājāt ievērot Ministru kabineta pieņemtu likumu - " es Jūs cienu, bet..." Tas atklāj visu.

Atbildēt

muahaha

02.02.2017. 10:07

oi, ká nu LVM párstávji metísies sevi aizstávét!
neesmu konkrétá ornitologa fans, bet raksts ir 101% patiess!

Atbildēt

Ornitologs

02.02.2017. 08:09

Šķiet, ka Ķerusam ir pakaļā ierauta skabarga - liela skabarga, kas nedod mieru !
Absolūts liekēdis cīnās pret veselu tautsaimniecības nozari !

Atbildēt

Mežinženieris

02.02.2017. 01:41

Balta patiesība ir viss, ko autors ir teicis. Jau sākot savu darbību Latvijas valsts mežu darboņi ignorēja visu to, ko mežzinātne bija konstatējusi vairāku gadsimtu gaitā, bet visskumjākais tas, ka kāda meža zinātņu korifeja dēls tagad pašrocīgi piedalās sava tēva darba un atziņu sagraušanā. Ir patiesi skumji to visu vērot saprotot, ka meži tiek nežēlīgi izlaupīti visu acu priekšā, un nav Latvijā politiskā spēka, kas varētu, vai pat gribētu, to laupīšanu apturēt.
Arī man, ka bijušajam meža darbiniekam, ir patiesi žēl, ka visi mūsu kādreizējie pūliņi izaudzēt skaistu un kvalitatīvu, augstražīgu mežu - ir beigušies ar pilnīgu fiasko. Kungi ir aizmirsuši patiesību, ka mežs mūsu tautu ir barojis vienmēr, bet degradējot to - nauda taču nav ēdama.

Atbildēt

LVM- Latvijas valsts mafija

01.02.2017. 22:59

...sponsorējot tos, kam vajag un kam nevajag.

Atbildēt

Skudra

01.02.2017. 22:34

Traka suņa murgs! Ķerusam un pensionētam padomjlaiku mežkopim ir tikai viena kopēja pazīme - naids pret LVM, kas ir dzīvs viņu melu vai arī maldu apliecinājums. Par to arī šis raksts. Ķeruss gatavs kaut ar nīlzirgu saderināties, ja tik tad varētu meža nozares akā iečurāt.

Atbildēt

režisors

01.02.2017. 22:32


par ko filma ?

Atbildēt

Haris.

01.02.2017. 17:59

Poča k-gs ir īstens Latvijas patriots,bet smiltnieki ar visiem saviem protežē jāsēdina uz apsūdzēto sola!Ko par šo apsūdzību saka Dūklavs,Kučinskis,Vējonis?

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Meklējot TAISNĪGUMU, nevis tautā populāro lieko štuku

FotoCienījamās Tautietes! Godājamie Tautieši! Pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas LPSR AP deputāti, kuri bija ievēlēti pēc totalitārās valsts PSRS likumiem, PATVAĻĪGI, nesaņemot Latvijas pirmās brīvvalsts un tās likumīgo pilsoņu pilnvarojumu/uzticības mandātu, sev piešķīra LR AP deputātu statusu.
Lasīt visu...

21

Medicīna kā māksla un mākslas medicīna jeb Kultūras ministrijā integrēta veselības politika

FotoTrīs sarunas, kā šā raksta iegansts. 1. Pacietīgi noklausījies manu 15 minūšu uzrunu par to, ka galvenais valdības uzdevums ir veselības jomu integrēt visās politikās – aizsardzībā ar medikamentu rezervēm un sadarbību starp militārajiem un civilajiem mediķiem, izglītībā ar veselības pratības apgūšanu un bērnu sporta nodarbībām ikdienā, labklājībā ar darba nespējas lapu revīziju, zemkopībā ar veselīgu uzturu, ekonomikā ar atbalstu farmācijas rūpniecībai, Saeimas deputāts Viktors Valainis izmanto manas ieelpas brīdi un pajautā – kā es grasos integrēt veselību kultūrā un kultūru veselībā.
Lasīt visu...

21

Aicinām rast risinājumus un nodrošināt Jaunā Rīgas teātra atgriešanos mājās 2023. gadā

FotoMēs, Jaunā Rīgas teātra darbinieki, vēršamies pie valsts izpildvaras un likumdevējvaras augstākajiem pārstāvjiem ar aicinājumu iesaistīties un rast risinājumu bezgalīgajai mūsu teātra ēkas Lāčplēša ielā 25 rekonstrukcijai, kura, mūsuprāt, atspoguļo kopējo Latvijas valstij piederošo ēku būvniecības, rekonstrukcijas un pārraudzības procesu nesakārtotību.
Lasīt visu...

21

Šis briesmīgais Kiršteins atļaujas izteikt par mani man nepatīkamu viedokli: iesniegums Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijai

FotoCienījamie tautas priekšstāvji komisijā! Tautas priekšstāvis 14. Saeimā Aleksandrs Kiršteins plašsaziņas līdzeklī “Privātā Dzīve" (31. janvāris-6. februāris, 2023. Nr. 05 (1237). 13. Ipp.) ir izplatījis informāciju par mani.
Lasīt visu...

21

Kukaiņu ēdienkarte

FotoPēdējā laikā daudz diskusiju par kukaiņu uzspiešanu pārtikā, un, ja sašutuma vilnis varētu nomēzt valdības, varneši kristu. Tomēr Švāba marionetes joprojām vismaz ES ir pie ruļļiem un lemj, ko pārvaldītajām tautām ēst. Lūk, PAGAIDĀM oficiāli apstiprinātie kukaiņi, kas var slēpties jūsu pārtikā – miltu tārps (Tenebrio molitor), klejotājsisenis (Locusta migratoria), circenītis aizkrāsnē (Acheta domesticus) un pakaišu vabole (Alphitobius diaperinus). Pievienotajā vācu analītiskajā rakstā uzskaitīti produkti, kuros atļauti insekti.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Cik ilgi vēl tiks pieļauts šis "brīvais kritiens" dabas aizsardzībā Latvijā?

Interesantas lietas notiek – izrādās, Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) dzēš no savas Facebook lapas komentārus, kas nav...

Foto

Piecpadsmit DZĪVĪBAS Latvijas nākotnei

Uz valdības un Saeimas atbalstu neceriet, mīļie. Viņiem savas problēmas ir jārisina. Līdz tautas sāpēm un vajadzībām viņiem tāls ceļš vēl ejams....

Foto

Jolanta, Denis, jūs esat parasti raspi...ģaji dieva (iedomu drauga) vārdā, lai tiktu pie liekas kapeikas

Par Jolantas Gulbes-Paškevičas cinisko Facebook ierakstu par to, ka 11. septembra terora...

Foto

Mana atbilde Andrim Kivičam

Labrīt, Andri. Mēs ar Tevi esam tikušies tikai vienu reizi, kad Tu uzaicināji mani pie sevis uz interviju. Mums bija jauka saruna...

Foto

Mūsu krievvalodīgajiem vēlētājiem ir jāpasaka ne tik tīkama patiesība - ja gribat cieņpilnu attieksmi pret sevi, arī pašiem ir jāsper solis pareizā virzienā

Kas noteica "Saskaņas"...

Foto

No mūsu drosmes atkarīgs

Pirms simt viena gada rakstnieks, politiķis, viens no Latvijas valsts dibināšanas iniciatoriem Jānis Akuraters 1922. gada laikraksta “Jaunākās Ziņas” 66. numurā rakstīja:...

Foto

Raidījumam “Nekā personīga” jāatsauc viltus ziņas

Starptautiskais preču tirdzniecības uzņēmums „TELF AG” pieprasa atsaukt uz viltus ziņām balstītus apmelojumus, kurus kā sensacionālu sižetu “Caur Latviju akmeņogles...

Foto

Jana Brēmera 1. vēstule pigmejiem. Nobeigums

ES un ASV stratēģiskie mērķi šobrīd sakrīt, abiem vajadzīga Krievijas paralīze. ES – lai izdzīvotu, bet ASV - lai saistītu...

Foto

Jana Brēmera 1. vēstule pigmejiem

Bezgalīgi var vērot uguni, mākoņus, pa upi peldošus liberāļu līķus un aktīvo idiotu rosību, mēģinot vadīt Latvijas valsti. Acīmredzami, ka šī...

Foto

Vēsturnieku komisiju es nolikvidēju, bet tagad nāk prezidenta vēlēšanas – varētu vietā uzcirst veselu institūtu

Dāmas un kungi! Godātie skolotāji! Es tiešām priecājos par šo vēstures...

Foto

Īsumā par “visu ģimeņu” absurdu

Valstī, kurā pietiek pavisam reālu un steidzami risināmu problēmu, ir mēģinājumi pacelt dažu jautājumu aktualitāti ar iespējami lielāku troksni. T.s. “partnerattiecību”,...

Foto

Medikamentu pieejamības atslēga – vietējie ražotāji

Nav noslēpums, ka nu jau vairākus mēnešus akūti trūkst zāļu gan aptieku plauktos, gan slimnīcās. Kāpēc tā? Lai gan Latvijas...

Foto

Mēs salauzām izglītības mugurkaulu un nogrāvām izglītības pamatus

Atgriežos pie šīs bildes, jo tai ir lielāka jēga, nekā šķiet ar pirmo acu uzmetienu. Pusgadu pastrādājot skolā,...

Foto

Izdevusies valsts

1. Es šodien, 2023.gada 18.janvārī saņēmu kārtējo Latvijas Republikas tiesas spriedumu ar tūkstošu eiro sodiem par “distancēšanos neievērošanu” pirms vairāk nekā diviem gadiem. Ar...

Foto

Mammu, es gribu, mammu, es gribu, es gribu, gribu, gribu, gribu, gribu!

Jaunā Rīgas teātra (JRT) Lāčplēša ielas mājas remonts turpinās jau 5 gadus un ir...

Foto

Vai, izmetot no mācību satura vēsturi, neesam rīkojušies līdzīgi kā traks cilvēks, kas stāda ķiršu mīkstumus?

Sākot pārdomas par vēsturnieku tikšanos ar valsts prezidentu (13.01.23.) ienāca...

Foto

Kādu nacionālismu mums vajag?

Ir laiki, kuros notiek viss, kas sakrājies desmitgadēs. Kopš Krievijas pilna apmēra uzbrukuma Ukrainai ir sācies tieši šāds laiks. Prasība pēc atbrīvošanās...

Foto

Kariņš saistībā ar plūdiem Jēkabpils novadā kārtējo reizi demonstrē nespēju uzņemties krīzes vadību

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš saistībā ar plūdiem Jēkabpils novadā kārtējo reizi demonstrē nespēju...

Foto

Kā Ašeradens restartēs VID?

Finanšu ministra postenis pārsvarā pienākas premjera partijai. Bez valsts budžeta vadības finanšu ministra pārziņā ir arī valsts asinsrite – nodokļu maksātāju veiktie...

Foto

Iestājamies pret Andas Nulles reputācijas graušanu un profesionālās darbības ierobežošanu

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) atkārtoti vērsusies pie valsts prezidenta, ministru prezidenta un veselības ministres par atsauktās...

Foto

Stigmatizētājus – pie atbildības!

Pagājušā gada 15. decembrī 14.Saeima noraidīja likumprojektu “Civilās savienības likums”, kam bija jākalpo par tiesisko pamatu visu ģimeņu tiesiskās aizsardzības nodrošināšanai, lai...

Foto

Bīstamās garšas – veipošanas spožums un posts!

Kopš elektronisko cigarešu izgudrošanas veipošana ir kļuvusi par vienu no pasaulē populārākiem nikotīna uzņemšanas veidiem. Sākotnēji radītas kā viens...

Foto

Kremlini un globālisti vienojas latviešu valodas noniecināšanā

Jautājums par latviešu valodas lomu un vietu Latvijas valstī nepazūd no dienaskārtības jau kopš neatkarības atjaunošanas pirmajām dienām. Lai...

Foto

Trūkst sīko vagariņu

“Nekonkurētspējīga piedāvātā atalgojuma dēļ Ārlietu ministrija saskaras ar darbinieku trūkumu, taču šī problēma ir arī citās valsts pārvaldes iestādēs,” publiski vaimanā ārlietu ministrs...

Foto

Ja vairākums grib tā dzīvot, tad lai arī tā dzīvo

Mani domubiedri. Ļaudis, kuri domā līdzīgi man. Ļaudis, kuri redz nolaisto valsti, nolaisto izglītību, nolaisto visu,...

Foto

Vai īstais brīdis skatīt tarifu pieteikumu?

14. decembra LTV raidījumā Kas notiek Latvijā piedalījās Augstsprieguma tīkla (AST) un Sadales tīkla (ST) vadība, ekonomikas un topošais finanšu ministrs, vairāki eksperti. Vispirms atgādināšu, ka 2000.gadā...

Foto

Marksisms vienmēr centies balstīties tieši uz šīm starpslāņu aprindām

Pēc tam, kad Saeimas Juridiskā komisija 6. decembrī nolēma apturēt darbu pie Civilās savienības likuma, bet Saeima...