Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Mežs ir...

Viesturs Ķerus
11.04.2018.
Komentāri (25)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

taxoitedim

13.04.2018. 14:33

»

taxoited

Skauž


tev ne? ja būtu godīgi nopelnīti un ne par tautas mantas izputināšanu, tad pat uzsistu uz pleca par tādu sviedru liešanu.

Atbildēt

taxoited

13.04.2018. 14:05

Oikos ir "daba" nevis "māja"...

Atbildēt

taxoited

13.04.2018. 14:03

»

Toties,

kā mums ziņo Leta...


Skauž?

Atbildēt

valsts ar mežiem - lidlaukiem

13.04.2018. 09:34

Sila Mārtiņš Vecais mežkopis,nevis LVM plānotājs tukšgalvis (pērnā gada oktobrī teiktais):
Latvijas valsts meži nocērt pāri par 10000000 m3 koksnes gadā.Ar katru gadu vairāk.
Peļņa nedaudz virs 5000000 euro 2016 g,ar katru gadu samazinās.(Tipa itkā palielinās,bet cērt tak vairāk)
Tas ir;
5 euro par 1m3 kubikmetru!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Skandināviem 27 gadus dāvinam mežu.

Tad kādas viņiem LVM ir izmaksas,ja zāģbaļkus vidēji šobrīd iepērk par +- 60 eur/m3,kas ir ap 70 % un parējais (papīrmalka,tara,malka) +-30 euro/m3.
Zāģētājiem,izvedējiem,transportniekiem maksā kapeikas ,ja kas,līdz +-15 eur m3 līdz 100 km piegādi kopā.

Kur paliek starpība??????
Ofisa un administratīvās iznaksas???
Kā jūs domājat vai šis uzņēmums ir ilgdzīvotājs un nākotnē konkurēt spējīgs?
Ar ko konkurēs, ar celmiem?
Un tas pats ir ar Rīgas mežu aģentūru.1 pret vienu, LVM mazā kopija,tikai citi barokļi jābaro ..

Kas no tā ir ieguvējs?
Valsts ar mežiem -lidlaukiem? Naudas kā nav tā i nebūs ...
Pakalpojumu sniedzēji? Ar nez vai .
Varbūt daži pietuvinātie valdei ....?Hmmm
Tauta,kurai šos 50 milj dalot uz 2 milj iedzīvotājiem tiek katram pa 25 euro gadā,mīnus nodokļi protams.Ar tiem 25 eur 5 dienas gan jāizdzīvo persionāram.
Vai mums to vajag???

pirmkārt, cērt tāpēc, ka cenas kokiem sasniegušas maksimumu(naudiņa), vai tad kāds izsekos vai tur slimi vai augoši lietaskoki izcirsti. Nākošgad neko nevar zināt, kā izvērtīsies mežu bizness neskaidro nodokļu situācijas dēļ.Kā izskatās, tad jau nekas daudz nav palicis no cērtamajiem mežiem, ja jau apspriež noteikumu maiņu, ka jācērt mazāka apkārtmēra koki.Tas nozīmēs to, ka tuvākajā nākotnē redzēs labākajā gadījumā, tikai jaunaudzes dārza tūju augstumā.
otrkārt, sāksies, tā sauktā ikgadējā meža/parka kopšana - jo saaugs izcirstajās vietās balandas, gārsa, avenes, kazenes, un visādas nezāles - vajadzēs pļaut(tehnika, cilvēki - naudiņas izlietojums), pļaus arī pie reizes brūklenājus un mellenājus, ja tādi vēl tur būs palikuši. Nebrīnīšōs, ka sāks ravēt, un skujas, lapas grābt MEŽĀ."Vides labiekārtošanas nolūkos".
Treškārt, iespējams, ka blakus izcirstajām priedēm, citas palikušās priedes būs dabūjušas saules gaismu, būs iznīcināts meža mikroklimats, un tad jau varēs nocirst arī pārējo pāri palikušo, kā slimu un kalstošu - tad būs sanitārās cirtes( atkal naudiņa).Nopirks sev jaunāka izlaiduma auto un visi būs laimīgi -" vide būs sakopta" Un pašiem labi.

Atbildēt

padoms

12.04.2018. 22:11

»

ar no meža saprot

skaļi saukļi no autora, var jau sēdēt ar pliku pakaļu savā mājā, un iztikt no citu sagādātajiem augļiem...


Krimināllikumā mums ir atsevišķa nodaļa – Noziedzīgi nodarījumi pret dabas vidi. Skaties tur.

Atbildēt

ar no meža saprot

12.04.2018. 21:35

skaļi saukļi no autora, var jau sēdēt ar pliku pakaļu savā mājā, un iztikt no citu sagādātajiem augļiem.
man gan cita rakstura jautājums pie ornitologu biedrības - vai viņiem(dabasmīļiem) ir tiesības uzlikt mākslīgu paliktni ligzdai privātīpašumā bez īpašnieka piekrišanas, un, vai tā ir ligzdas postīšana, ja mākslīgo ligzdu nojauc?

Atbildēt

Alfreēds

12.04.2018. 21:26

Pie visa vainīgs Ulmanis, kura laikā izpletās lauksaimniecības zeme. Lai gan nav dzirdēts, ka ornitologi toreiz bvūtu protestējuši.

Atbildēt

Pauls

12.04.2018. 21:20

»

Toties,

kā mums ziņo Leta...


aizkustinošas algas

Atbildēt

hmm

12.04.2018. 17:32

Vecais Svīķis savā pirmajā lekcijā vienmēr teica;,,mežs ir plašs jēdziens'' Būtu nu šo vienkāršo teikumu visi tā labi sapratuši.

Atbildēt

Zinošais

12.04.2018. 15:02

»

sveiciens Zinošajam

izklausās pēc tāda kā "dolārzaļo" ZP tekstiņa


Kaut ko citu kā birkas kārt esi iemācījies ?!??!
Vai ir arī kādi argumenti kas apgāztu manis teikto ??!?!

Atbildēt

Juris

12.04.2018. 11:10

Ja militārisms apvienojas ar „zaļumu” partijas ideoloģijā ir traki dīvaini. Ja šis trakums tiek realizēts praktiski dzīvē un par iespaidīgām naudas summām visdīvainākajās naudas apguves konstrukcijās un formās uz visas sabiedrības rēķina, nu, tad...

Atbildēt

drūmu partijas nākotni zīmē Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs

12.04.2018. 09:11

»

tādi esam


Latvijas Zaļā partija :“Zaļā partija bez zaļiem cilvēkiem ir kā profesionāla armija bez karavīriem ar militāro izglītību. No tādas armijas dezertē karavīri, ne naidnieks tos ciena, ne paši viens otru. Tā ir izniekotas cilvēku dzīves un sabojāta, degradēta ideja. (..) Cilvēkus ar biologa izglītību pārmāc karjeristi ar sapni par varu. Bez izpratnes par zaļo, par “zaļām” idejām,” drūmu partijas nākotnes scenāriju zīmēja Viesturs Silenieks.

Atbildēt

sveiciens Zinošajam

12.04.2018. 09:07

»

Zinošais

Cilvēks pasauli jau ir tik ļoti pārveidojis, ka nekādi "dabiski" procesi nav iespējami...


izklausās pēc tāda kā "dolārzaļo" ZP tekstiņa :-)

Atbildēt

Zinošais

12.04.2018. 09:00

Cilvēks pasauli jau ir tik ļoti pārveidojis, ka nekādi "dabiski" procesi nav iespējami !
Tāpat visi procesi tā vai citādi reducēsies naudā, vai tā būtu dabas patērētāja iespējā bez maksas sēņot arī privātā teritorijā, vai kompensācijā par saimnieciskās darbības ierobežošanu Jebkurā gadījumā par to kādam būs jāmaksā un politikas pamatā vienmēr būs nebeidzamā cīņa par šīs naudas sadali vai pārdali

Atbildēt

>Žulis

12.04.2018. 08:54

»

Žulis

Dabas (ne tikai meža) aizsardzībai jābūt samērīgai ar esošo realitāti. Pretējā gadījumā tas kļūst par parodiju. Jāņem vērā, ka šeit vēl pagaidām dzīvo arī cilvēki. Un šeit nav taiga, kur vajadzētu audzēt un aizsargāt, piemēram, lāčus. Un arī Rīgas kanāls nav tā vieta, kur audzēt bebrus. Un diez vai ...


Pat par lielu naudu tu savus ‘bēniņus’ nesakārtosi. Te nu ir piemērs, ka pagājuša gadsimta kolhozu laikos laukos dzimusī paaudze ir neglābjami saindēta ar pesticīdiem, glifosātu un citām ķimikālijām. Notikušas ģenētiskas izmaiņas šūnu līmenī.

Atbildēt

tādi esam

12.04.2018. 08:51


Meži Latvijā tiek nežēlīgi izcirsti. Kadastrā esošā informācija ir nepatiesa. Par mežu tiek reģistrēti arī krūmi.
Mežrūpnieku alkatība iznīcina mūsu zaļo zeltu....
Lielākā nelaime ir tā, ka Dūklavs uz mežu skatās kā uz baļķiem, tikmēr t.s. Zaļā partija klusē.

Atbildēt

vienkārši skaisti

12.04.2018. 08:22

»

Toties,

kā mums ziņo Leta...


Mežs (SABIEDRĪBAI PIEDEROŠS) ir naudas kāstuve dažiem miljonāriem. "Latvijas valsts mežu" un "Rīgas mežu" fīreriem.

Atbildēt

Žulis

12.04.2018. 08:17

Dabas (ne tikai meža) aizsardzībai jābūt samērīgai ar esošo realitāti. Pretējā gadījumā tas kļūst par parodiju. Jāņem vērā, ka šeit vēl pagaidām dzīvo arī cilvēki. Un šeit nav taiga, kur vajadzētu audzēt un aizsargāt, piemēram, lāčus. Un arī Rīgas kanāls nav tā vieta, kur audzēt bebrus. Un diez vai Rīgā ieklīdušās mežacūkas vajadzētu kā tādas dāmas vadāt no Rīgas uz Nacionālo parku, lai pēc dažām dienām tās atkal pastaigātos pa Rīgu un viss šis process būtu jāatkārto. Tas, ka vilki, lāči, sumbri vai mamuti pirms simtiem vai tūkstošiem gadu kādreiz ir dzīvojuši Latvijā nav arguments, lai viņus atkal no jauna šeit viestu un audzētu. Laiki ir mainījušies un apstākļi ir mainījušies. Lieliem zvēriem vajag lielu barības bāzi un lielas meža platības, kur dzīvot. Latvijā mūsdienās tādu vairs nav. Kas attiecas uz to pārspīlēto putniņu, tārpiņu, gliemezīšu un vardīšu aizstāvību, tad jāsaka, ka ja bez īpašas aizsardzības viņi ir izdzīvojuši visus padomju gadus līdz mūsu dienām, tad arī tagad viņi izdzīvos bez tām aizkustinošajām dabas draugu rūpēm. Ja nu tiešām kāda no šīm dzīvajām radībām ir tik svarīga un valstiski nozīmīga, lai tiktu īpaši saglabāta, tad par to arī valstij privātīpašniekiem jānosaka adekvāta kompensācija. Atradīsies cilvēki, kuri par normālu atlīdzību ne tikai saudzēs savos zemes īpašumus šos tārpiņus un gliemezīšus, bet pat būs gatavi šeit iekārtot priekš viņiem speciālas audzētavas. Citādi patreiz ir aizliegumi, ierobežojumi, sodi un cēlas, patētiskas runas par dabas aizsardzības nozīmīgumu, bet normālu kompensāciju par to visu nav. Mēs taču dzīvojam kapitālistiskā tirgus apstākļos, kur viss maksā tik, cik tas maksā! Sociālisms, kur normālu samaksu par darbu aizstāja skaisti lozungi, ceļojoši sarkani karodziņi, vimpeļi, goda raksti un komunistiskā darba trieciennieku nozīmītes ir beidzies. Tā lūk, biedri!

Atbildēt

interesanti

11.04.2018. 22:33

ar ko nodarbojas tāds "Komp ART Eksim", ka spēj tā apzeltīt savu īpašnieku?!

Atbildēt

lol

11.04.2018. 21:30

Mežs ir... nolemts.

Atbildēt

Lauķim

11.04.2018. 20:44

Nu gan ierēcu - 12 %... cik klasītes esat beidzis ?

Atbildēt

Mežinženieris

11.04.2018. 19:12

Var jau apcerēt daudz ko un daudz kā. Ja runājam ar patiesības vārdiem tad - no meža daudzos Latvijas reģionos ir palikušas tikai atmiņas. Atmiņas, ka tur kādreiz bija mežs.
Nav manā rīcībā statistikas, kam man viņa, tikai ceru, ka Latvijā,bez ārzemnieku meža īpašniekiem, vēl ir palikuši privātie, tie, kuri savu mežu apsaimnieko daudzmaz sakarīgi, kā saprātīgi saimnieki, nevis kā laupītāji.
Pieļauju, ka šie cilvēki kādu laiku vēl savus mežus saglabās, protams, ja netiks sodīti ar nepanesamiem nodokļiem vai valsts nodevām, kuru dēļ arī tiem nāksies atvadīties no sava, tā saucamā, privātīpašuma, jo sabiedrībai, redz, vajadzēs koksni.

Atbildēt

Toties,

11.04.2018. 17:47

kā mums ziņo Leta:
Roberta Strīpnieka, “Latvijas Valsts mežu” vadītāja alga pērn (2017.g) pieaugusi par 17% !! LVM vadītājs pagājušajā gadā amatā nopelnījis 151 722 salīdzinājumā ar 129 717 eiro gadu iepriekš. Tas ir 12 643,5 EUR mēnesī !!!!

Strīpnieka algu LVM pērn papildināja arī citi ienākumi no uzņēmuma kopumā 12 522 eiro apmērā. Tā ir TREŠĀ LIELĀKĀ ALGA no valsts un pašvaldību uzņēmumu vadītājiem – 152 tūkstoši eiro!!!!!!!!
Strīpniekam pērn bija bezskaidras naudas uzkrājumi divās bankās un vienā apdrošināšanas kompānijā un AS “SEB atklātajā pensiju fondā” kopumā 272 312 eiro apmērā, kā arī skaidras naudas uzkrājumi 5500 eiro apmērā.

Otrs pie pasakainas bagātības tikušais no valsts mežu apgūšanas un pareizas naudas straumju novadīšanas savos privātajos rezervuāros, ir Rīgas pašvaldības SIA “Rīgas meži” vadītājs Aivars Tauriņš. Pērn viņš guvis ienākumus 213 tūkstošu eiro apmērā.

Lielāko daļu viņa ienākumu gan veidoja nevis alga “Rīgas mežos”, kura bija 72 tūkstoši eiro, bet gan dividendes no SIA “Komp ART Eksim” un kompensācija no SIA “Tirgoņu 1”.

Tiesa gan “Rīgas mežu” vadītājs Aivars Tauriņš izvēlējies īpatnēju uzkrājumu glabāšanas veidu – tikai skaidrā naudā. Viņa deklarācija liecina, ka skaidrā naudā ir uzkrāti 40 tūkstoši eiro.

Atbildēt

švamme

11.04.2018. 17:41

Es sākumā biju ļoti pārsteigta, ieraugot "nesakoptos mežus" ASV. Nu nekādi man nepieleca, kapēc, it kā attīstīta visa tautsaimniecība, bet meži nesakopti. Nepatika arī, salīdzinot ar tīrajiem priežu mežiem (kādreiz) Jūrmalā. Dabīgie meži vizuāli neatgādina parku pat attāli, pastaigāties tur arī nesagādā baudu, tie arī ar zīmēm atdalīti, kā aizsargājama teritorija, no jebkādas darbības tur.
Tā tas ir attīstītajās nācijās, Latvijai vēl augt un mācīties...

Atbildēt

lauķis

11.04.2018. 16:37

Diemžēl lielākajai pilsētnieku daļai pat nav nojausmas kas ir kailcirte , viņi klausās saldajām runām ka mežu platības tikai palielinās.Realitātē meži palikuši apmēram kādi 12% no šīm mežu platībām , mežu masīvu vispār nav palicis , ar visām no tā izrietošajām sekām.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Protestēšanas nosacījumi

Foto2019.gada 31.augustā internetā tika ievietota informācija par socioloģiskās aptaujas rezultātiem. Sociologi noskaidroja tautas velmi protestēt pret politiski sliktiem lēmumiem.
Lasīt visu...

12

Viedoklis un fakti par mūsu labklājību

FotoJautājums: kas notiktu, ja šodien beigtos Eiropas Savienības (ES) fondu nauda? Atbilde: Latvijas ekonomika sabruktu pilnībā, un 2008. gada krīzi mēs atcerētos kā "treknos gadus".
Lasīt visu...

15

Ņemot vērā aizturētā Saeimas deputāta stulbumu, viņam tika sasolīti zelta kalni, kā Juta un Juris viņu izglābs…

FotoKāda pasaka. Pirms aptuveni pusotra gada notika skaļākā Saeimas deputāta aizturēšana valsts vēsturē. Uz Saeimas kāpnēm, ar milzīgām kratīšanām un pasēdēšanu “Septītajās debesīs”. Šīs operatīvās darbības veica tā saucamā Jutas grupa jeb cilvēki, kuri daudzus gadus ir bijuši Jutas un Jura ietekmē.
Lasīt visu...

12

Ko VDK darīja pēc 1986.gada?

FotoŠobrīd masu medijos tiek izplatīts viedoklis, ka "neko". It kā ķerstījuši ārzemju spiegus un vietējos liela mēroga zagļus. Politiskās vajāšanas esot pārtrauktas. Patiesībā tie ir meli. Politiskās vajāšanas turpinājās, tikai jau "smalkākā" manierē - izmantojot psiholoģisko teroru.
Lasīt visu...

21

Pamiers valdošajā koalīcijā

Foto13.septembrī – piektdienā, kad bija vērojams pilnmēness, Latvijas valdības vadītājs Krišjānis Kariņš informēja iedzīvotājus, ka ir panākta vienošanās par nākamā gada budžetu. Pirms nedēļas pēc Jaunās konservatīvās partijas prasības valdība uz nedēļu atlika lemšanu par papildu finansējuma novirzīšanu ministriju prioritārajiem pasākumiem.
Lasīt visu...

21

Latvijas Universitāte degpunktā. Un turpmāk?

FotoAp Latvijas Universitāti ir sakurti sārti, un liesmas jau skar tās iekšieni, lai gan šī gada pavasarī nelikās, ka var notikt kaut kas tāds.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par atkritumu krīzi

Esmu atkārtojis N reizes un atkārtošu vēlreiz - cilvēki, domājiet kā nodrošināt sevi ar dzīves pamatelementiem. Tie ir mājvieta, ūdens, pārtika, elektrība, degviela......

Foto

Cilvēciskuma līkloči. 5. Absurda tirānija un iegūšana savā īpašumā

Brīdināšana par absurda tirāniju nav analītiskais beztaktiskums vai konspiroloģiska tēma līdzīgi konspiroloģijā iecienītajai “pasaules valdnieku” tēmai. Brīdināšana...

Foto

Vai par šāda veida balagāna organizēšanu valsts iestādē, kāda ir Valsts robežsardze, kādam nav jāsaņem bargs sods?

Kā izriet no publikācijas par centralizēto parakstu vākšanu robežsardzē...

Foto

Karteļa dēļ tā dalībniekiem - lielajiem būvniekiem - vairs nav tik lielas vajadzības pirkt politiķu “pakalpojumus”

Karteļa pazīmes Latvijas būvniecības tirgū bija redzamas jau sen -...

Foto

Par Timati un viņa putinkrekliņiem „Alfā”: kas ir kas

Ceturtdien tirdzniecības centrā “Alfa” Rīgā, tika atklāts “Black Star Wear” apģērbu veikals.(1) (2) Zīmola īpašnieks un reklāmas...

Foto

Tvaiks

Kad tvaiks, kuru savalda ar labi pieskrūvētu vāku, izkļūst no katla? Tad, kad katla vāka skrūves tiek palaistas vaļīgāk....

Foto

Vai tiešām valsts prezidentam bērni jāmudina mācīties, lai ņemtu kredītu?

Laikā, kad Tieslietu ministrija izstrādā Parādu dzēšanas likumu, Valsts prezidents Egils Levits, uzrunājot skolēnus Zinību dienā,...

Foto

Perversā solidaritāte

Pirms deputātu balsojuma Saeimā “nācijas tēvs/pravietis” teica: “Ir trīs virzieni, par kuriem kopējā labuma vārdā es gribu domāt un pārliecināt savas prezidentūras gados. [..] Šie...

Foto

Mēs Latviju pārvaldām koleģiāli: valsts prezidenta Egila Levita uzruna Saeimas 2019. gada rudens sesijas atklāšanā

Ļoti cienījamās Saeimas deputātes! Augsti godātie Saeimas deputāti! Dāmas un kungi!...

Foto

Atklāta vēstule par notiekošo „Olainmed” un arī „Olainfarm”

2019. gada augusta mēnesī pret mūsu gribu esam ievilkti nesaskaņās starp "Olainfarm" valdi un "Olainmed" bijušo vadību Darju...

Foto

Godīgums kā cilvēkus vienojoša ideja

Klausoties valstsvīru runas par to, kas cilvēkiem būtu jādara, lai dzīve kļūtu labāka, atmiņā visvairāk iespiedušies negatīva rakstura ieteikumi un spriedumi...

Foto

Jaunā konservatīvā partija cīnās par ietekmi valdībā

Visās valdošajās koalīcijās ir bijusi partija, kas darbojas kā iekšējā opozīcija. Daudzās valdībās šo lomu pildījusi Nacionālā apvienība, regulāri...

Foto

Aicinām iedzīvotājus neslēgt līgumus ar AS „Tīrīga”

Rīgas Apkaimju alianse kategoriski iebilst pret atkritumu apsaimniekošanas monopola izveidi Rīgā. Iedzīvotāji aicināti neslēgt līgumus ar AS "Tīrīga"....

Foto

Ikonu nomaiņa - vissāpīgākais process

Cilvēki jau no bērnības ir pieraduši, ka ir autoritātes, kurām jātic un kurām jāklausa – vecāki, skolotāji, jau vēlāk vadītāji un priekšnieki....

Foto

Absurds ap Rimšēviču

Par valstiskās suverenitātes trūkumu un latviešu necienīgo stāvokli savā zemē, kā arī par šī necienīgā stāvokļa izraisītajām nelietībām uzskatāmi liecina absurds ap Ilmāru...

Foto

Bankas, banciņas un droši paredzamais PC: prātojums pēc "Norvik/PNB" aizvēršanās

Neizbēgamajam blīkšķim mūsu banku un banciņu saimniecībā ļoti piemēroti ir LPSR Tautas dzejnieka Ojāra Vācieša vārdi,...

Foto

Eiroparlamentārieša aicināšana uz inaugurāciju, neievērojot viņa rīcību, kas neatbilst LR Satversmē noteiktajam, ir šādas antikonstitucionālas rīcības faktiska atbalstīšana

Valsts prezidents ir valsts amatpersona, bet inaugurācija ar...

Foto

Sākušies Burova laiki Rīgas domē

19.augustā par “Gods kalpot Rīgai” pārstāvi Oļegu Burovu kā Rīgas domes mēru nobalsoja 35 no 60 deputātiem. Tas nozīmē, ka vismaz...