Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Mežs ir...

Viesturs Ķerus
11.04.2018.
Komentāri (25)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

taxoitedim

13.04.2018. 14:33

»

taxoited

Skauž


tev ne? ja būtu godīgi nopelnīti un ne par tautas mantas izputināšanu, tad pat uzsistu uz pleca par tādu sviedru liešanu.

Atbildēt

taxoited

13.04.2018. 14:05

Oikos ir "daba" nevis "māja"...

Atbildēt

taxoited

13.04.2018. 14:03

»

Toties,

kā mums ziņo Leta...


Skauž?

Atbildēt

valsts ar mežiem - lidlaukiem

13.04.2018. 09:34

Sila Mārtiņš Vecais mežkopis,nevis LVM plānotājs tukšgalvis (pērnā gada oktobrī teiktais):
Latvijas valsts meži nocērt pāri par 10000000 m3 koksnes gadā.Ar katru gadu vairāk.
Peļņa nedaudz virs 5000000 euro 2016 g,ar katru gadu samazinās.(Tipa itkā palielinās,bet cērt tak vairāk)
Tas ir;
5 euro par 1m3 kubikmetru!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Skandināviem 27 gadus dāvinam mežu.

Tad kādas viņiem LVM ir izmaksas,ja zāģbaļkus vidēji šobrīd iepērk par +- 60 eur/m3,kas ir ap 70 % un parējais (papīrmalka,tara,malka) +-30 euro/m3.
Zāģētājiem,izvedējiem,transportniekiem maksā kapeikas ,ja kas,līdz +-15 eur m3 līdz 100 km piegādi kopā.

Kur paliek starpība??????
Ofisa un administratīvās iznaksas???
Kā jūs domājat vai šis uzņēmums ir ilgdzīvotājs un nākotnē konkurēt spējīgs?
Ar ko konkurēs, ar celmiem?
Un tas pats ir ar Rīgas mežu aģentūru.1 pret vienu, LVM mazā kopija,tikai citi barokļi jābaro ..

Kas no tā ir ieguvējs?
Valsts ar mežiem -lidlaukiem? Naudas kā nav tā i nebūs ...
Pakalpojumu sniedzēji? Ar nez vai .
Varbūt daži pietuvinātie valdei ....?Hmmm
Tauta,kurai šos 50 milj dalot uz 2 milj iedzīvotājiem tiek katram pa 25 euro gadā,mīnus nodokļi protams.Ar tiem 25 eur 5 dienas gan jāizdzīvo persionāram.
Vai mums to vajag???

pirmkārt, cērt tāpēc, ka cenas kokiem sasniegušas maksimumu(naudiņa), vai tad kāds izsekos vai tur slimi vai augoši lietaskoki izcirsti. Nākošgad neko nevar zināt, kā izvērtīsies mežu bizness neskaidro nodokļu situācijas dēļ.Kā izskatās, tad jau nekas daudz nav palicis no cērtamajiem mežiem, ja jau apspriež noteikumu maiņu, ka jācērt mazāka apkārtmēra koki.Tas nozīmēs to, ka tuvākajā nākotnē redzēs labākajā gadījumā, tikai jaunaudzes dārza tūju augstumā.
otrkārt, sāksies, tā sauktā ikgadējā meža/parka kopšana - jo saaugs izcirstajās vietās balandas, gārsa, avenes, kazenes, un visādas nezāles - vajadzēs pļaut(tehnika, cilvēki - naudiņas izlietojums), pļaus arī pie reizes brūklenājus un mellenājus, ja tādi vēl tur būs palikuši. Nebrīnīšōs, ka sāks ravēt, un skujas, lapas grābt MEŽĀ."Vides labiekārtošanas nolūkos".
Treškārt, iespējams, ka blakus izcirstajām priedēm, citas palikušās priedes būs dabūjušas saules gaismu, būs iznīcināts meža mikroklimats, un tad jau varēs nocirst arī pārējo pāri palikušo, kā slimu un kalstošu - tad būs sanitārās cirtes( atkal naudiņa).Nopirks sev jaunāka izlaiduma auto un visi būs laimīgi -" vide būs sakopta" Un pašiem labi.

Atbildēt

padoms

12.04.2018. 22:11

»

ar no meža saprot

skaļi saukļi no autora, var jau sēdēt ar pliku pakaļu savā mājā, un iztikt no citu sagādātajiem augļiem...


Krimināllikumā mums ir atsevišķa nodaļa – Noziedzīgi nodarījumi pret dabas vidi. Skaties tur.

Atbildēt

ar no meža saprot

12.04.2018. 21:35

skaļi saukļi no autora, var jau sēdēt ar pliku pakaļu savā mājā, un iztikt no citu sagādātajiem augļiem.
man gan cita rakstura jautājums pie ornitologu biedrības - vai viņiem(dabasmīļiem) ir tiesības uzlikt mākslīgu paliktni ligzdai privātīpašumā bez īpašnieka piekrišanas, un, vai tā ir ligzdas postīšana, ja mākslīgo ligzdu nojauc?

Atbildēt

Alfreēds

12.04.2018. 21:26

Pie visa vainīgs Ulmanis, kura laikā izpletās lauksaimniecības zeme. Lai gan nav dzirdēts, ka ornitologi toreiz bvūtu protestējuši.

Atbildēt

Pauls

12.04.2018. 21:20

»

Toties,

kā mums ziņo Leta...


aizkustinošas algas

Atbildēt

hmm

12.04.2018. 17:32

Vecais Svīķis savā pirmajā lekcijā vienmēr teica;,,mežs ir plašs jēdziens'' Būtu nu šo vienkāršo teikumu visi tā labi sapratuši.

Atbildēt

Zinošais

12.04.2018. 15:02

»

sveiciens Zinošajam

izklausās pēc tāda kā "dolārzaļo" ZP tekstiņa


Kaut ko citu kā birkas kārt esi iemācījies ?!??!
Vai ir arī kādi argumenti kas apgāztu manis teikto ??!?!

Atbildēt

Juris

12.04.2018. 11:10

Ja militārisms apvienojas ar „zaļumu” partijas ideoloģijā ir traki dīvaini. Ja šis trakums tiek realizēts praktiski dzīvē un par iespaidīgām naudas summām visdīvainākajās naudas apguves konstrukcijās un formās uz visas sabiedrības rēķina, nu, tad...

Atbildēt

drūmu partijas nākotni zīmē Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs

12.04.2018. 09:11

»

tādi esam


Latvijas Zaļā partija :“Zaļā partija bez zaļiem cilvēkiem ir kā profesionāla armija bez karavīriem ar militāro izglītību. No tādas armijas dezertē karavīri, ne naidnieks tos ciena, ne paši viens otru. Tā ir izniekotas cilvēku dzīves un sabojāta, degradēta ideja. (..) Cilvēkus ar biologa izglītību pārmāc karjeristi ar sapni par varu. Bez izpratnes par zaļo, par “zaļām” idejām,” drūmu partijas nākotnes scenāriju zīmēja Viesturs Silenieks.

Atbildēt

sveiciens Zinošajam

12.04.2018. 09:07

»

Zinošais

Cilvēks pasauli jau ir tik ļoti pārveidojis, ka nekādi "dabiski" procesi nav iespējami...


izklausās pēc tāda kā "dolārzaļo" ZP tekstiņa :-)

Atbildēt

Zinošais

12.04.2018. 09:00

Cilvēks pasauli jau ir tik ļoti pārveidojis, ka nekādi "dabiski" procesi nav iespējami !
Tāpat visi procesi tā vai citādi reducēsies naudā, vai tā būtu dabas patērētāja iespējā bez maksas sēņot arī privātā teritorijā, vai kompensācijā par saimnieciskās darbības ierobežošanu Jebkurā gadījumā par to kādam būs jāmaksā un politikas pamatā vienmēr būs nebeidzamā cīņa par šīs naudas sadali vai pārdali

Atbildēt

>Žulis

12.04.2018. 08:54

»

Žulis

Dabas (ne tikai meža) aizsardzībai jābūt samērīgai ar esošo realitāti. Pretējā gadījumā tas kļūst par parodiju. Jāņem vērā, ka šeit vēl pagaidām dzīvo arī cilvēki. Un šeit nav taiga, kur vajadzētu audzēt un aizsargāt, piemēram, lāčus. Un arī Rīgas kanāls nav tā vieta, kur audzēt bebrus. Un diez vai ...


Pat par lielu naudu tu savus ‘bēniņus’ nesakārtosi. Te nu ir piemērs, ka pagājuša gadsimta kolhozu laikos laukos dzimusī paaudze ir neglābjami saindēta ar pesticīdiem, glifosātu un citām ķimikālijām. Notikušas ģenētiskas izmaiņas šūnu līmenī.

Atbildēt

tādi esam

12.04.2018. 08:51


Meži Latvijā tiek nežēlīgi izcirsti. Kadastrā esošā informācija ir nepatiesa. Par mežu tiek reģistrēti arī krūmi.
Mežrūpnieku alkatība iznīcina mūsu zaļo zeltu....
Lielākā nelaime ir tā, ka Dūklavs uz mežu skatās kā uz baļķiem, tikmēr t.s. Zaļā partija klusē.

Atbildēt

vienkārši skaisti

12.04.2018. 08:22

»

Toties,

kā mums ziņo Leta...


Mežs (SABIEDRĪBAI PIEDEROŠS) ir naudas kāstuve dažiem miljonāriem. "Latvijas valsts mežu" un "Rīgas mežu" fīreriem.

Atbildēt

Žulis

12.04.2018. 08:17

Dabas (ne tikai meža) aizsardzībai jābūt samērīgai ar esošo realitāti. Pretējā gadījumā tas kļūst par parodiju. Jāņem vērā, ka šeit vēl pagaidām dzīvo arī cilvēki. Un šeit nav taiga, kur vajadzētu audzēt un aizsargāt, piemēram, lāčus. Un arī Rīgas kanāls nav tā vieta, kur audzēt bebrus. Un diez vai Rīgā ieklīdušās mežacūkas vajadzētu kā tādas dāmas vadāt no Rīgas uz Nacionālo parku, lai pēc dažām dienām tās atkal pastaigātos pa Rīgu un viss šis process būtu jāatkārto. Tas, ka vilki, lāči, sumbri vai mamuti pirms simtiem vai tūkstošiem gadu kādreiz ir dzīvojuši Latvijā nav arguments, lai viņus atkal no jauna šeit viestu un audzētu. Laiki ir mainījušies un apstākļi ir mainījušies. Lieliem zvēriem vajag lielu barības bāzi un lielas meža platības, kur dzīvot. Latvijā mūsdienās tādu vairs nav. Kas attiecas uz to pārspīlēto putniņu, tārpiņu, gliemezīšu un vardīšu aizstāvību, tad jāsaka, ka ja bez īpašas aizsardzības viņi ir izdzīvojuši visus padomju gadus līdz mūsu dienām, tad arī tagad viņi izdzīvos bez tām aizkustinošajām dabas draugu rūpēm. Ja nu tiešām kāda no šīm dzīvajām radībām ir tik svarīga un valstiski nozīmīga, lai tiktu īpaši saglabāta, tad par to arī valstij privātīpašniekiem jānosaka adekvāta kompensācija. Atradīsies cilvēki, kuri par normālu atlīdzību ne tikai saudzēs savos zemes īpašumus šos tārpiņus un gliemezīšus, bet pat būs gatavi šeit iekārtot priekš viņiem speciālas audzētavas. Citādi patreiz ir aizliegumi, ierobežojumi, sodi un cēlas, patētiskas runas par dabas aizsardzības nozīmīgumu, bet normālu kompensāciju par to visu nav. Mēs taču dzīvojam kapitālistiskā tirgus apstākļos, kur viss maksā tik, cik tas maksā! Sociālisms, kur normālu samaksu par darbu aizstāja skaisti lozungi, ceļojoši sarkani karodziņi, vimpeļi, goda raksti un komunistiskā darba trieciennieku nozīmītes ir beidzies. Tā lūk, biedri!

Atbildēt

interesanti

11.04.2018. 22:33

ar ko nodarbojas tāds "Komp ART Eksim", ka spēj tā apzeltīt savu īpašnieku?!

Atbildēt

lol

11.04.2018. 21:30

Mežs ir... nolemts.

Atbildēt

Lauķim

11.04.2018. 20:44

Nu gan ierēcu - 12 %... cik klasītes esat beidzis ?

Atbildēt

Mežinženieris

11.04.2018. 19:12

Var jau apcerēt daudz ko un daudz kā. Ja runājam ar patiesības vārdiem tad - no meža daudzos Latvijas reģionos ir palikušas tikai atmiņas. Atmiņas, ka tur kādreiz bija mežs.
Nav manā rīcībā statistikas, kam man viņa, tikai ceru, ka Latvijā,bez ārzemnieku meža īpašniekiem, vēl ir palikuši privātie, tie, kuri savu mežu apsaimnieko daudzmaz sakarīgi, kā saprātīgi saimnieki, nevis kā laupītāji.
Pieļauju, ka šie cilvēki kādu laiku vēl savus mežus saglabās, protams, ja netiks sodīti ar nepanesamiem nodokļiem vai valsts nodevām, kuru dēļ arī tiem nāksies atvadīties no sava, tā saucamā, privātīpašuma, jo sabiedrībai, redz, vajadzēs koksni.

Atbildēt

Toties,

11.04.2018. 17:47

kā mums ziņo Leta:
Roberta Strīpnieka, “Latvijas Valsts mežu” vadītāja alga pērn (2017.g) pieaugusi par 17% !! LVM vadītājs pagājušajā gadā amatā nopelnījis 151 722 salīdzinājumā ar 129 717 eiro gadu iepriekš. Tas ir 12 643,5 EUR mēnesī !!!!

Strīpnieka algu LVM pērn papildināja arī citi ienākumi no uzņēmuma kopumā 12 522 eiro apmērā. Tā ir TREŠĀ LIELĀKĀ ALGA no valsts un pašvaldību uzņēmumu vadītājiem – 152 tūkstoši eiro!!!!!!!!
Strīpniekam pērn bija bezskaidras naudas uzkrājumi divās bankās un vienā apdrošināšanas kompānijā un AS “SEB atklātajā pensiju fondā” kopumā 272 312 eiro apmērā, kā arī skaidras naudas uzkrājumi 5500 eiro apmērā.

Otrs pie pasakainas bagātības tikušais no valsts mežu apgūšanas un pareizas naudas straumju novadīšanas savos privātajos rezervuāros, ir Rīgas pašvaldības SIA “Rīgas meži” vadītājs Aivars Tauriņš. Pērn viņš guvis ienākumus 213 tūkstošu eiro apmērā.

Lielāko daļu viņa ienākumu gan veidoja nevis alga “Rīgas mežos”, kura bija 72 tūkstoši eiro, bet gan dividendes no SIA “Komp ART Eksim” un kompensācija no SIA “Tirgoņu 1”.

Tiesa gan “Rīgas mežu” vadītājs Aivars Tauriņš izvēlējies īpatnēju uzkrājumu glabāšanas veidu – tikai skaidrā naudā. Viņa deklarācija liecina, ka skaidrā naudā ir uzkrāti 40 tūkstoši eiro.

Atbildēt

švamme

11.04.2018. 17:41

Es sākumā biju ļoti pārsteigta, ieraugot "nesakoptos mežus" ASV. Nu nekādi man nepieleca, kapēc, it kā attīstīta visa tautsaimniecība, bet meži nesakopti. Nepatika arī, salīdzinot ar tīrajiem priežu mežiem (kādreiz) Jūrmalā. Dabīgie meži vizuāli neatgādina parku pat attāli, pastaigāties tur arī nesagādā baudu, tie arī ar zīmēm atdalīti, kā aizsargājama teritorija, no jebkādas darbības tur.
Tā tas ir attīstītajās nācijās, Latvijai vēl augt un mācīties...

Atbildēt

lauķis

11.04.2018. 16:37

Diemžēl lielākajai pilsētnieku daļai pat nav nojausmas kas ir kailcirte , viņi klausās saldajām runām ka mežu platības tikai palielinās.Realitātē meži palikuši apmēram kādi 12% no šīm mežu platībām , mežu masīvu vispār nav palicis , ar visām no tā izrietošajām sekām.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Aizbraukt uz vietu ar skaistu skatu un izslāpušām acīm divatā skatīties uz klienta alkohola pudeli...

FotoPēc Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) statistikas 2019. gadā vadītāji alkohola reibumā izraisīja 173 ceļu satiksmes negadījumus (CSNg) ar cietušajiem, 14 CSNg ar bojā gājušajiem un 232 CSNg ar ievainotajiem. Pēc Eiropas Komisijas statistikas 2018. gadā Latvija pēc ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušo skaita bija trešā valsts ES pēc Rumānijas un Bulgārijas.
Lasīt visu...

3

Lai novērstu uzmanību no izgāšanās ar kadastrālajām vērtībām, esam uzmeistarojuši slepenu projektu par jaunu tiesiskuma darba grupu

FotoPiektdien, 7. augustā, Tieslietu ministrija ir iesniegusi izskatīšanai Ministru kabineta sēdē ziņojuma projektu, kas paredz izveidot darba grupu ar valsts tiesisko drošību saistīto problēmjautājumu risināšanai.
Lasīt visu...

18

Neuzskatām par iespējamu piedalīties priekšvēlēšanu aģitācijas pasākumos, kas tiek organizēti svešā valodā

FotoEsam aicināti piedalīties priekšvēlēšanu aģitācijas raidījumos, ko organizē Latvijas sabiedriskie mediji, kas cita starpā iekļauj arī raidījumus, kas notiek svešvalodā, konkrēti - krieviski.
Lasīt visu...

6

Izliksimies, ka esam norūpējušies: valsts prezidenta Egila Levita paziņojums par vēlēšanām Baltkrievijā

FotoLatvija kā Baltkrievijas kaimiņvalsts pilnībā atbalsta baltkrievu tautas dziļo vēlmi dzīvot savā neatkarīgā, brīvā, demokrātiskā un tiesiskā Baltkrievijas valstī.
Lasīt visu...

12

Par dzīves mērķiem un jēgu

FotoKas mēs esam? Kāds ir mūsu dzīves mērķis? Kāda ir jēga cilvēces pastāvēšanai? Atbilstoši savām zināšanām un prāta spējām mēs meklējam atbildes uz šiem jautājumiem vai arī lieki nelauzām galvu ar šādām “muļķībām” un mierīgi dzīvojam tālāk. Tomēr šie jautājumi nav tik maznozīmīgi, kā tas varētu likties ikdienas darba steigas un problēmu pārņemtam cilvēkam. No tā, kādas atbildes mēs sameklējam uz šiem jautājumiem, lielā mērā ir atkarīga mūsu dzīve.
Lasīt visu...

6

Pamēģiniet mums noticēt, ka vislielākajā luterāņu draudzē viss ir gandrīz kārtībā

FotoRīgas Lutera draudze kategoriski noraida medijos izskanējušās interpretācijas par draudzes ilggadējo mācītāju Kaspara Simanoviča un Induļa Paiča darba attiecību pārtraukšanas iemesliem.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par ko balsot vēlēšanās?

Vatikāna II koncils par katoļu aktīvu līdzdalību politiskajā un sabiedriskajā dzīvē uzsver, ka "visiem pilsoņiem ir jāatceras savas tiesības un reizē pienākums...

Foto

Neizvērtēta un nepamatota kadastrālo vērtību aprēķināšanas reforma ir kaitniecība

Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija uzskata, ka globālās krīzes apstākļos (Covid pandēmijas laikā) finansiāli tiek ietekmēts ikviens...

Foto

Ceram, ka valdība un koalīcija pieņems pareizo lēmumu un atdos mums visu, ko pieprasām

Esam gandarīti par to, ka Amerikas Savienoto Valstu valdība joprojām pievērš uzmanību...

Foto

Kadastrālās vērtības ir “jāiesaldē”

Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA aicina “iesaldēt” šā brīža kadastrālās vērtības, lai novērstu negatīvās sekas, kas prognozēto kadastrālo vērtību pieņemšanas gadījumā...

Foto

Pa iznīcības ceļu…

Kāds gudrais reiz uzdevis jautājumu: „Viens mats — vai tas ir daudz, vai maz?” Un pēc tam pats atbildējis: „Ja uz galvas, tad...

Foto

Dabas aizsardzības pārvaldes reforma: ieguvumus nesaskatām, zaudējumi acīmredzami

Vides konsultatīvā padome (VKP), kas apvieno divdesmit nozīmīgākās nevalstiskās vides organizācijas Latvijā, iebilst pret VARAM virzīto Dabas aizsardzības...

Foto

Striķim pietiek, ēšanai nepietiek: Latvijā diemžēl parasti praktizē lāpīšanu ar ielāpiem, kas mazāki par caurumu

Pārsvarā Latvijas sabiedrība ir vai tiek grūsta procentu gūstā. Ja ienākumi...

Foto

Izstrādātie tiešmaksājumu nosacījumi vairāk līdzinās "naudas apgūšanai"

Publiskajā telpā izskanējušie tiešmaksājumu aprēķini nav korekti, tiešmaksājumu sadaļā visvairāk cietīs mazie un vidējie lauksaimnieki, turklāt Zemkopības ministrijas (ZM)...

Foto

Ko lai dara, ja man gribas sev paturēt pusi no grāmatu vākos ielikto apķēzošo sacerējumu pārdošanas cenas?

Jau labu laiku lauzu galvu par grāmatu vākos ielikto...

Foto

Pakļautās Latvijas priekšniekdiletanti infekciozos laikos

Pirms ir sākta ordeņu dalīšana "Par uzvaru pār Covid-19", ir vērts ar vēsu prātu novērtēt pakļautās Latvijas iestāžu un personāliju darbību...

Foto

Kā mēs tērēsim daudzās naudas

Vairāk nekā 10 miljardi eiro jeb gandrīz viens Latvijas gada budžets – tik daudz Eiropas naudas mums līdz 2027. gadam paredz...

Foto

Es apliecinu savu interesi iesaistīties dialogā ar likumdevēju Saeimas organizētā konferencē vai seminārā - tas mums noteikti dos daudz laba

Daru zināmu, ka 2020. gada 2....

Foto

Esam izlēmuši koncentrēties uz ražošanu Latvijā – un tam ir savi iemesli

Šobrīd ir pienācis laiks, kad AS „Agrolats Holding” grupa, kurā ietilpst arī tādi pazīstami...

Foto

Liel un jaun koncertzāl, pa kuras celšn jūs tur kašķe, taisn pirms gad tik atklāt uz Lielo laukum iekš Ventspil

Mēs, kas dzīvo iekš sav ķizgal...

Foto

Nav atbalstāms MK rīkojuma nosacījums par Pasaules tirdzniecības centra ēkas demontāžu

Latvijas Arhitektu savienības (LAS) Padomes locekļi, apspriežot Ministru kabineta rīkojumu Nr. 341 no 18.06.2020. par...

Foto

Eiropas Komisija vērtēs Latvijas ārkārtas stāvokļa atbilstību cilvēktiesībām

Šā gada pavasaris ar Covid 19 un no tā izrietošajām sekām izsita no līdzsvara daudzus. Tiek lauzti šķēpi,...

Foto

Vadzis

Kā saprast teicienu un pat apgalvojumu – «Kad vadzis ir pilns, tas lūzt»? Vai tā, ka ir nepieciešamas pārmaiņas, ka/ja turpmāk neizdosies noturēt paklausībā, ka...

Foto

Tagad mums ir slikti ceļi, bet daudz ierēdņu, kuri balso par to, lai nekas nemainītos

Divas lietas. Arī it kā nesaistītas, bet par to pašu. Attīstības Par kabatas...

Foto

Meklējam viedu taktiku ēnu ekonomikas līmeņa mazināšanai

Pagājušais – 2019. gads iestādei bija nopietns pagrieziena punkts, kad tika izstrādāta jauna Valsts ieņēmumu dienesta (VID) attīstības stratēģija...

Foto

Sauksim visas lietas īstajos vārdos

Kas katram no jums ir tas mīļākais un dārgākais? Protams, vispirms tā ir paša personīgā āda. Pēc tam bērni, sieva, ģimene....

Foto

Kremļa vēstniecība nāk palīgā: noderīgie idioti cieš zaudējumus „Piebaltijas” infokara frontē

Latvija ir uzsākusi sparīgu cīņu pret  Kremļa izplatīto dezinformāciju. Par drošību un  veselīgu mediju vidi atbildīgās...

Foto

Kam ir izdevīga ārkārtas situācija, jeb kā tiek radītas dzīres mēra laikā?

Saeimas pēdējā ārkārtas sēdē 9. jūlijā, tika izskatīti pieprasījumi par konkrētiem faktiem saistībā ar...

Foto

Mēs dzīvojam melu sistēmā

Es Jums pastāstīšu, kā veido melu ziņas. Melu sistēmu. Tikai ar dažiem piemēriem. Kaut to ir daudz....

Foto

Pareizu ceļu ejam, biedri Svece

Atbalsta vēstule pasaules progresa vēsmu nesējiem, nenogurdināmiem cīnītājiem pret verdzības laiku mantojumu, rasismu un citiem -ismiem....

Foto

Par ko Covid piemaksas Ieslodzījuma vietu pārvaldē?

Izlasīju internetā: "Fiskālās disciplīnas padome: valsts atbalsts Covid-19 pēckrīzes pasākumiem lielākoties ticis valsts sektoram un uzņēmumiem.”...

Foto

Vai Ļeņina ielā 59 (blakus Stūra mājai) dzīvoja čekisti?

Es te veicu nelielu izpēti. Iepriekš publicēju aicinājumu atsaukties zinošus cilvēkus, kas varētu paskaidrot, vai Ļeņina ielā...

Foto

Pēdējais laiks mēģināt iegūt politisko kapitālu no prettiesiskā nekustamā īpašuma nodokļa tēmas

Līdzšinējā nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) piemērošanas kārtība ir jāreformē, un jāievieš neapliekamais minimums primārajam...

Foto

Dievapziņa - strīdēties vai mēģināt saprast?

Katram no mums ir sava patiesība jeb pasaules uzskats, ko esam izveidojuši no lasītā, redzētā, dzirdētā, skolā iemācītā un pašu...

Foto

Uz politiskā feļetona tiesībām: pašpasludinātā virsvadoņa dekrēti par Teikas apkaimi

Es, Viedais Manels, turot roku uz Latvju nerātnajām dainām, pasludinu sevi par Teikas virsvadoni un zvēru...

Foto

Tālmācību nepieņemamības pamatojums

Tālmācību (attālinātās “online” izglītības) nepieņemamības pamatojums jeb krievu neoliberālis prognozē klātienes izglītības elitarizāciju un apgalvo, ka līderiem nav jābūt pārāk daudz un tāpēc...

Foto

Nekustamā īpašuma astrālās vērtēšanas līkloči

Šobrīd Latvijā nekustamo īpašumu kadastrāli vērtē atsevišķi – ēkas/būves un zemi, kas ir pretrunā ar pasaulē pārsvarā pieņemto praksi un Latvijas...

Foto

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas...

Foto

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

Pasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem....

Foto

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

Vispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un...

Foto

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

Valsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums....

Foto

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā...

Foto

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

Vien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā...

Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...