Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šogad 17. jūlijā apritēja septītais gads kopš MH17 reisa lidaparāta tīši izraisītas katastrofas Austrumukrainā. Jāatzīmē, ka šis bija viens no 2014. gada skumjākajiem notikumiem, kurā dzīvību zaudēja 298 nevainīgi civiliedzīvotāji, par kuru nāvēm atbildīgie joprojām nav saņēmuši taisnīgu sodu.

Jau septiņus gadus no vietas Krievijas varas iestādes aktīvi darbojas, lai slēptu savu saistību ar šo masu slepkavību, pārvēršot MH17 traģēdiju par instrumentu, ar kuru sevi padarīt par cietējiem. Kremļa lojālajos medijos bojā gājušās personas nav nekas vairāk kā instrumenti, ar kuru palīdzību mēģināt pierādīt ASV un NATO sazvērestības pret Krievijas Federāciju (KF), kura mazgā rokas nevainībā.

Kremļa preses sekretārs Dmitrijs Peskovs jau vairākkārt ir apgalvojis, ka Krievija nekad nevienam nav uzbrukusi un negrasās to darīt. Kremlis uzskatot, ka ASV, NATO un citas starptautiskās organizācijas ir tās, kuras cenšas nomelnot KF. Saskaņā ar Kremļa ruporu Krievijas militārie spēki neiebruka Gruzijā 2008. gadā, un Krimas aneksija 2014. gada martā arī nenotika – lai gan viss liecina par pretējo un starptautiskā sabiedrība jau vairākkārt ir pierādījusi KF atbildību minētajos noziegumos. Kremlim tas nerūp, un tas joprojām turpina melot saviem pilsoņiem, apgalvojot, ka viss ir meli un Rietumi ir tie, kas vēlas iznīcināt ne tikai Krieviju, bet visu krievvalodīgo sabiedrību.

Tāpat ir ar MH17 katastrofu – Kremļa acīs tā nav nekas vairāk kā manipulācijas veids. Septiņus gadus Krievijas varas iestādes mēģināja slēpt savu saistību ar 298 civiliedzīvotāju slepkavību, taču, kā liecina pieejamie avoti, Krievijas pārstāvju pirmais komentārs par 2014. gada 17. jūlija traģēdiju jau vien bija daiļrunīgs.

Burtiski minūtes pēc traģēdijas pašpasludinātās “Doņeckas Tautas Republikas” pašpasludinātais “aizsardzības ministrs”, bijušais Krievijas armijas virsnieks  Igors Girkins, dalīdamies ar notriektā lidaparāta attēliem, lepni paziņoja: “Mēs jūs brīdinājām – nelidojiet pāri mūsu debesīm.” Neilgi pēc tam Girkina kungs gan mēģināja izdzēst ziņojumu un izlikties, ka nekad nav teicis šādus vārdus, taču, kā zināms, interneta vidē informācijas plūsma notiek ļoti strauji un šie pierādījumi paliks interneta dzīlēs mūžīgi.

Nepilnas 24 stundas vēlāk 2014. gada 18. jūlijā Girkina kungs, mēģinot slēpt savu triumfējošo smaidu, sniedza savu pirmo, nepatieso traģēdijas versiju, kura ļoti atgādināja sižetu no dažus gadus iepriekš iznākušās BBC Šerloka Holmsa epizodes “Skandāls Belgrāvijā”. Viņš apgalvoja, ka saskaņā ar viņam pieejamo informāciju cilvēki, kas, atradušies lidmašīnā, jau vairākas dienas bijuši nedzīvi, tādējādi viņš turpināja ēterā ņirgāties par upuriem un upuru sērojošiem tuviniekiem. Tā vietā, lai atzītu savu vainu vai iesaisti vai kaut mēģinātu „atrunāties” ar apgalvojumiem par nelaimes gadījumu, Kremlis nolēma palikt pie meliem un nolieguma.

Turklāt paustās Kremļa „patiesības” norāda ne uz ko citu kā absolūtu tautas saprāta degradēšanu. Saskaņā ar EUvsDisinfo datubāzē atrodamo informāciju šo septiņu gadu laikā ir konstatēti aptuveni 300 dezinformācijas gadījumi par MH17 katastrofu. Kopīgais šajos melīgajos ziņojumos ir neveiksmīgie mēģinājumi izveidot alternatīvas versijas notikušajam, vainot jebko citu, izņemot Krieviju un tās eliti. Citiem lasītājiem, īpaši tiem, kas pārstāv KF inteliģenci ar IQ rezultātu 0,01, tas, protams, liksies kā provokācija un ļaunās starptautiskās sabiedrības melu kopums, lai diskreditētu KF.

Kremlis jau nav tas, kas pārraksta vēsturi – to dara visi citi, tikai ne Kremlis. Līdzīgi kā ir ar Kremļa ziņu aģentūru vēstījumiem par Baltijas valstu okupāciju – Latvija, Lietuva, Igaunija bija valstis, kas gribēja pievienoties PSRS, okupācijas nebija, tas nekas, ka starptautiskā sabiedrība ir atzinusi padomju okupācijas faktu – Kremlis saka, Kremlis dara un pēc tam noliedz. Tas pats princips novērojams šeit. Lai gan visi pierādījumi norāda uz to, ka Krievijas Federācija ir vainojama traģēdijas izraisīšanā, – Putina režīma pielūdzēji atradīs simtiem stāstu, lai pierādītu, ka tā nebija. Pat aizņemsies pasakas no slaveniem TV raidījumiem.

Vieni no visnežēlīgākajiem meliem, ko izplatīja Kremļa dezinformācijas mašīna, bija 2014. gada 19. jūlijā sociālajā tīklā Twitter vietnē publiskotais paziņojums no kāda Spānijas dispečera Karlosa, kurš it kā strādājis gaisa satiksmes kontrolē Kijevas lidostā. Viņa ierakstā tika apgalvots, ka katastrofas vainojama ir Ukraina – divi Ukrainas iznīcinātāji ir notriekuši lidmašīnu. Taču, kā noskaidrojās, Kijevas lidostā šāds dispečers nestrādā. Publikācijas autors bijis kāds Spānijas pilsonis, kas dzīvo Rumānijā un kuram nav nekāda saistība ar lidostām.

Taču prokremliskie avoti joprojām turpina atsaukties uz Karlosu un viņa stāstu kā „pierādījumu” tam, ka Ukraina ir vainojama katastrofā. Vēl 2021. gada 22. jūnijā viens no lielākajiem Kremļa propagandas izplatītājiem vz.ru vēstīja, ka Ukrainas iznīcinātāja versija vēl nav atmesta, lai gan Nīderlandē notiekošajā tiesas procesā šī versija ir rūpīgi pārbaudīta un visi tiesu ekspertīžu pierādījumi liecina, ka MH17 notrieca Buk zemes-gaiss raķete. Taču tas nav šķērslis, jo samelot jau var vienmēr un, lai neatzītu savu iesaisti, galvenie prokremliskie plašsaziņas līdzekļi pievērš uzmanību apgalvojumam, ka attiecīgo raķeti izšāva Ukrainas spēki – lai gan pierādījumi liecina par pretējo.

Saskaņā ar pieejamo informāciju Ukrainas bruņotie spēki patiešām darbojas ar „Buk”, taču visas atsevišķās raķetes tiek uzskaitītas. Tā vietā dokumentācija par karaspēka kustību, radio pārtveršana un separātistu publiskie paziņojumi sasaista kriminālistikas pierādījumus ar Krievijas regulārajām militārajām operācijām. Pierādījumi liecina, ka attiecīgais zenītraķešu komplekss ticis uz laiku ievests Ukrainas teritorijā no Kurskas. Apvienotā izmeklēšanas komanda (JIT) paziņojusi, ka MH17 notriekšanai izmantotais „BUK TELAR” bija no 53. raķešu brigādes, Krievijas bruņoto spēku vienības no Kurskas Krievijas Federācijā. Balstoties uz to, Nīderlandes valdība nolēma iesniegt Krieviju Eiropas Cilvēktiesību tiesā par tās lomu MH17 lidojuma notriekšanā.

Taču tā vietā, lai uzņemtos atbildību par izdarīto, Krievijas Federācija turpina noliegt jebkādu atbildību un mulsina auditoriju ar meliem un manipulācijām. Krievija turpina uzsvērt, ka tai nav bijusi iespēja pilnvērtīgi piedalīties kopējās izmeklēšanas grupas darbībā un tās sniegtie pierādījumi par to, ka raķete ir palaista no Ukrainai piederošas teritorijas un ir piederējusi Ukrainai, nav tikuši pietiekami izpētīti. Tā vietā viņi turpina spēlēt uz auditoriju, apgalvojot, ka Rietumi tīšām cenšas nemelnot Krieviju un šis ir tikai viens no veidiem. Kremlis nepagurstoši turpina izplatīt dažādas versijas par notikušo un apgalvot, ka tā ir bijusi diversija un vainīgā valsts ir Ukraina, kas jau kopš 2014.marta jūtas apvainojusies par Krimas referenduma iznākumu un tāpēc cenšas padarīt KF par monstriem.

Taču, manuprāt, ir vairāk nekā skaidrs, kurš šeit spēlē uz auditoriju un manipulāciju veidā pārraksta vēsturi. Šobrīd MH17 cietušo ģimenes tiek pakļautas tādai pašai Krievijas Federācijas vēstures pārrakstīšanai kā vairums kādreizējās PSRS sastāvā esošo tautu. Kremļa dezinformācija vienmēr ir bijusi vērsta uz sevis attaisnošanu un vainas neatzīšanu. Kā tāds noziedzies bērns Kremlis stājas pretī starptautiskajai sabiedrībai un, saviem upuriem acīs skatīdamies, stāsta, kā upuris pats ir kļuvis par cietēju un ka tagad šis cietējs nomelno nabaga nevainīgo Putina režīmu. Citiem skumju pielieta traģēdija – Kremlim dezinformācijas paraugstunda.

Novērtē šo rakstu:

44
34

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

12

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

FotoAr nelabu sajūtu sekoju medijos publicētajām ziņām par Zolitūdes traģēdijas tiesvedību. Esmu būvinženieris, absolvējis Venecuēlas Centrālo universitāti, un man ir Kārnegija un Melona Universitātes (ASV) maģistra grāds būvinženierijā (ar iespējami augstāko atzīmi).
Lasīt visu...

21

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

FotoANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti publiskajā sektorā, bet labākā proporcija esot Austrijā – 4%. Ieliku šo ziņu Twitter, un tas sāka vārīties. Esot sajaukti āboli ar bumbieriem, un vispār, kas tā tāda par organizāciju?
Lasīt visu...

12

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

FotoŠis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts! Mēs runājām, aicinājām apstāties un pārtraukt LATVJU TAUTAS iznīcināšanas politiku. Taču viss veltīgi. Jūs nevēlējāties mūs sadzirdēt, ieklausīties un saprast - PIETIEK! Tad runāsim citā "valodā" ! Jums saprotamajā!
Lasīt visu...

21

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

FotoSaistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra un hibrīdkara apdraudējuma apstākļos steidzami izvirzot “partnerības” likumprojektu pieņemšanu, paužam savu nostāju.
Lasīt visu...

21

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

FotoMēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu.
Lasīt visu...

12

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

FotoRailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst ~6 miljardu eiro Latvijas posmam (~puse Latvijas budžeta) un Eiropa visu naudu 100% nedos. Ko darīt?
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...

Foto

Vai šodien jau esi ļāvis sevi apmuļķot? Ja ne, ņem vērā šo rakstu!

Nevienam nepatīk, ka viņu apmuļķo. Pēc Eirobarometra datiem 64% Latvijas iedzīvotāju jūtas pārliecināti,...

Foto

Elektrības cenu līkloči – vai Latvijas iedzīvotāji izmanto savas iespējas?

Ir pagājis gads kopš Nord Pool biržas vairumtirdzniecības cenas Latvijā uzrādīja prātam neticamus rekordus, vidējai mēneša cenai pārsniedzot...

Foto

Man ir cits viedoklis!

Ģenerālās Asamblejas 1948. gada 10. decembra 217. A (III) rezolūcijas preambulā teikts - ņemot vērā to, ka visiem cilvēku sabiedrības locekļiem piemītošās...

Foto

Nevajag ņaudēt!

Visa nauda tiek izsaimniekota caur valsts konkursiem, sadārdzinot visu 5x utt. Vajag pieņemt tikai pareizu likumu par visu konkursu auditu un konkursus auditēt no...

Foto

Vai privātie mežu īpašnieki šobrīd saredz ilgtspējīgas mežsaimniecības jēgu?

Nav noslēpums, ka Latvijā šobrīd pret mežsaimniecības nozari valda sarežģīta un bieži vien pretrunīga sabiedrības attieksme. Vairāku...

Foto

„Rail Baltica” skandalozais iepirkums – kas tālāk?

„Rail Baltica” - uzņēmumu apvienība no Turcijas, kuras sastāvā ir kompānijas "IC Içtaş Inşaat Sanayi Ve Ticaret A.Ş." un...

Foto

Helmanis publiski sašutis par... Puntuļa rīkoto konkursu?

Ir tāda anekdote: “Zvēru mazuļi pagalmā lielās ar saviem vecākiem. Vienam tētis tādā amatā, otram mamma tur strādā. Lācēns...

Foto

Cilvēku viedoklis SIF ekspertiem nerūp!

Ir tāda anekdote: “Eksperti norāda, ka valsts attīstās, iedzīvotāji apgalvo, ka viņi to nejūt, bet iedzīvotāji jau nav nekādi eksperti!” Līdzīgi...

Foto

Piesakos uz pirmo vietu konkursā par vistukšākajām frāzēm

Vispārējie latviešu Dziesmu un Deju svētki ir viena no mūsu vissvarīgākajām kultūras tradīcijām. Ir nepieņemami, ka mākslinieki un...

Foto

„airBaltic” - varbūt viss ir stipri vienkāršāk

Lai aizmuktu ar „airBaltic” lidmašīnām, nav jātaisa slēgtas Ministru kabineta (MK) sēdes. Tā ir valstij piederoša kompānija un pietiks...

Foto

Kādēļ vairs nenotiks neviena mana intervija ar “Latvijas Avīzes” žurnālisti Egli?

Galvenais iemesls ir – es nevēlos piedalīties iestudētās izrādēs, kas aiz žurnālistikas maskas nolaupa mums...

Foto

Enerģijas pašpietiekamības nozīme Latvijas nākotnei

Saeimas deputātiem nodoti izskatīšanai Klimata un enerģētikas ministrijas izstrādātie un iepriekšējās valdības atbalstītie grozījumi Elektroenerģijas tirgus likumā....

Foto

Tautas kustība "Veselais saprāts"

Šorīt, kad pasaule dejo virs bezdibeņa, kad mūsu dzīvei tiek sisti pamati zem kājām, kad pašsaprotamas lietas tiek apšaubītas, kad sabiedrībai un...

Foto

Vēlreiz brīdinām – neaiztieciet mūsu peļņu!

Ir skaidrs, ka priekšlikumi palēninās vai daļēji apstādinās kreditēšanu, kā arī negatīvi ietekmēs Latvijas reputāciju un kredītreitingu, kas sadārdzinātu valsts...

Foto

Valdība parādīja visa veida migrantiem, ka mēs esam mīkstie

Vakar bija ļoti svarīgs tests mūsu valdībai, prezidentam, drošības iestādēm, kuru tie neizturēja....

Foto

Izraēlai ir jāizdara pareizā izvēle

23.oktobrī Pietiek tika publicēts mans raksts ar nosaukumu ”Izraēla pret “Hamās””, kurā izklāstīju savu redzējumu par notikumu attīstības scenāriju un lēmumiem, kas būtu...

Foto

Nediplomātiskais un nekorektais Kariņš nav visa Latvija

Diena sākās ar ziņu par Latvijas ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa izraisīto skandālu. Katalonijā viena no centrālajām mediju ziņām ir...

Foto

Piederība Rietumiem nav tikai ērtības un iespējas

Diemžēl var prognozēt, ka Eiropā pieaugs naida noziegumu skaits. Diemžēl mazāka, manuprāt, ir izpratne, ka tā nav specifiski ebreju...

Foto

Komentārs par to, ka Latvijai esot jākļūst par bezskaidras naudas valsti

Pārlasīju rakstu vairākas reizes un tā arī nesapratu, kāpēc Latvijai jākļūst par bezskaidras naudas norēķinu...

Foto

Kad divi latvieši savā starpā runā angliski vai krieviski, tie faktiski noliedz savu tēvu un māti

Sveicu jūs Valsts valodas dienā! Latvijas valstiski un nacionāli domājošās...

Foto

Kāpēc VAS "Latvijas dzelzceļš" neveicas ar ES projektu realizāciju

Divi vienkārši iemesli. Pirmais: uzņēmuma padomes nekompetence. Izjaucot koncerna vadības procesus, kas sekmīgi un izmaksu ziņā arī...

Foto

“Saskaņai” ir vieta Latvijas politikā, jo tās misija ir svarīga un mērķi ir aktuāli kā nekad iepriekš

Ir pagājis gads, kopš partija “Saskaņa” zaudēja vietu politiskajā...

Foto

Kas kopīgs Baznīcai ar LGBT, un kas uzsauc mūziku?

Skolās māca, kā naudu pelnīt, augstskolās, kā to ekonomēt un radīt, bet kāpēc skolās nemāca, kā nauda...

Foto

Laimes māti un naudas koku meklējot, jeb „Global Animal Law organisation” likumdošanas datubāze un tās interpretācija

Salīdzināt Latviju ar Nigēriju, tādējādi norādot uz Latvijas neiedomājamo atpalicību,...

Foto

Hosams paņem rokās mietu. Ar s...diem

Stradiņa slimnīcas – jeb saīsinājumā PSKUS – padomes zibenīgā patriekšana no amatiem liecina, ka jaunais veselības ministrs Hosams Abu Meri...

Foto

Atklāta vēstule “Swedbank” vadītājam Laurim Mencim

Sveicināts Jūsu jaunajā amatā kā „Swedbank” valdes priekšsēdētājs! Es rakstu Jums saistībā ar konkrētu situāciju, kurā esmu nonācis kā Jūsu...

Foto

Cik īsti vērta biļete uz Džordanu Pītersonu?

Par mūsdienu mesiju dēvētajam Toronto profesoram Džordanam Pītersonam pošoties uz Rīgu ar priekšlasījumu, interesentiem nenāktu par ļaunu tomēr piedomāt...

Foto

Nākamgad daļa pašvaldību var nespēt pildīt pamatfunkcijas!

Valsts budžeta pieņemšanas procesā gandrīz neievērots palicis jautājums par pašvaldību budžetiem, bet tas ir ļoti svarīgs. Tieši no pašvaldību rocības...

Foto

Kolektīvais saprāts ir vājprātu summa

Ja reiz dzīvnieku pasaules kolektīvie saprāti mums ir pašsaprotami, kas mums liek uzskatīt, ka tāda, līdzīga kā dzīvnieku pasaulēm kolektīvā saprāta,...

Foto

Mēs nogalinām tikai tik daudz dzīvnieku, cik vajag!

Latvijas Veterinārārstu biedrība (LVB) šodien, 10.oktobrī informēja Zemkopības ministrijas Dzīvnieku aizsardzības un labturības konsultatīvo padomi par dezinformāciju un...