Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Jūrmalā atkal siro zagļi – melnīgsnēji vīreļi, kuri šoreiz uzdodas par „ukraiņiem” un meklē „darbu”. Tagad tas ir aktuāls temats – Ukrainas bēgļi, tad jau kāds vientiesis jūrmalnieks uzķersies un aicinās čaklīti pastrādāt. Taču muļķu vairs nav: „ukraiņus” padzen jau no īpašuma vārtiem.

Tas gan viņiem netraucē atgriezties melnā tumsā un pašņakarēties šķūnīšos vai pat verandās. Arī pie manas mājas bija piegājis viens no šiem „darba meklētājiem”, kuru veiksmīgi pasūtīju trīs mājas tālāk. Pagājušajā sestdienā vienā no šīm mājām vīreļiem nepalaimējās: saimnieki viņus aizturēja un izsauca policiju. Taču tā esot atteikusies braukt uz šo izsaukumu, jo „nekas taču nav nozagts”.

Un te nu sākas pats interesantākais.

Šis gadījums, protams, tika atstāstīts sociālajos tīklos, un tauta sašuta, jo - kā var nebraukt uz izsaukumu?! Vai jāgaida, lai kaut ko nozog? Uzreiz nosūtīju vēstuli uz Iekšlietu ministriju, lai saprastu: vai tiešām tas ir likumīgi - nebraukt uz izsaukumu, ja nav notikusi zādzība, bet tikai (!) ielaušanās svešā īpašumā?

Iekšlietu ministres Marijas Golubevas padomniece Linda Curika pamācīja, ka pie ministres esot jāvēršas tikai tad, ja „ir interese par politisko virzienu (politikas dokumentiem, likumdošanas izmaiņām)”. Protams, ne jau par tādiem sīkumiem kā nenotikušas zādzības.

Lai netraucētu ministres kundzi, ar kaunu atkāpos, bet Linda Curika man kā iesācējai studentei rakstiski un laipni deva solījumu: „Ja Jums ir kāds jautājums viņai, būšu priecīga Jūs atbalstīt žurnālistikas centienos.”

Izsmeļošu skaidrojumu toties sniedza Simona Grāvīte, Valsts policijas sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja.

Lūk, viņas atbilde.

„Kas attiecas uz jūsu jautājumu par to, vai jāgaida likumpārkāpums - nē, nav jāgaida. Valsts policija rūpīgi seko līdzi, fiksē un vērtē jebkuru informāciju par iespējamiem noziegumiem un likumpārkāpumiem un attiecīgi uz tiem arī reaģē.

Savukārt attiecībā uz konkrēto gadījumu, pārbaudot saņemtos tālruņa zvanus, kas veikti uz Valsts policijas tālruni 110 šī gada 2. aprīlī, varam apstiprināt, ka dienas laikā ir saņemti divi telefonzvani, kuros policija tiek informēta par iespējamām aizdomīgām automašīnām Jūrmalā, iespējams, ar Ukrainas valsts numurzīmēm, kas, iespējams, aizdomīgi vēro privātīpašumus. Abos gadījumos Valsts policija ir piefiksējusi visu informāciju un atbildējusi zvanītājiem, ka informācija ir pieņemta un tā tiks pārbaudīta.

Valsts policija ir reģistrējusi iedzīvotāju sniegto informāciju par aizdomīgo transportlīdzekļu markām un valsts numurzīmēm, kā arī ir nodevusi šo informāciju pašvaldības policijai, lai maksimāli ātri varētu reaģēt uz iespējamu likumpārkāpumu. Saistībā ar šo informāciju ir uzsākta resoriskā pārbaude, tiek skaidroti un pārbaudīti fakti un apstākļi.

Tomēr vēršam uzmanību, ka šobrīd nav gūts apstiprinājums par iespējamām pretlikumīgām darbībām vai mēģinājumiem tās veikt. Tāpat pēdējā laikā Valsts policijas Jūrmalas iecirknī nav reģistrēts izteikti vairāk zādzību no mājokļiem vai automašīnām.

Kas attiecas Twitter ierakstu, kurā minēts, ka „sestdienas vakarā šī pati kompānija noķerta vienā pagalmā Pumpuros. Vīrieši tika aizturēti. Tika paziņots Valsts policijai. Atbilde - ja viņi neko nav nozaguši, tad nav jēgas braukt”.

Sazinoties ar ieraksta autoru, viņš nav norādījis, kas ir veicis šādu zvanu, kā arī citu konkrētāku informāciju, ko varētu pārbaudīt, tik vien minēja, ka zvans varētu būt veikts 2022. gada 2. aprīlī ap pulksten 22.00. Pārbaudot visus ienākošos zvanus uz Valsts policijas tālruņa numuru 110, kas tiek automātiski reģistrēti, un atkārtoti noklausoties zvanu ierakstus laika posmā no 2022. gada 2. aprīļa pulksten 21.30 - 23.00, šāds zvans un gadījums nemaz nav fiksēts.”

Vai melnīgsnējie sirotāji joprojām blandās pa Jūrmalu - nav zināms. Vai policija brauc uz izsaukumiem - arī nav zināms. Jo viena puse apgalvo, ka izsaukums nav bijis, otra puse zina stāstīt, ka policija atteikusies braukt, jo „nekas taču nav nozagts”. Skaidrības nav. Kad „komandantstundā” vajadzēja ķerstīt vientuļos pīpētājus un suņu staidzinātājus, tad viss bija skaidrs: policijas patruļas ar apskaužamu azartu skrullēja neapzinīgos pilsoņus un driķēja soda kvītis. Ko tad vairs tagad...

Skaidrība ir arī citviet, un tā ir vēl svarīgāka. Tagad zinām, ka iekšlietu ministri Golubevu traucēt par nieka lietām ir nepieklājīgi. Ministrei ir daudz svarīgāki uzdevumi. Tā, piemēram, nesen viņai bija jāizdomā, kā nosaukt 9. maija „svinības”: ministre koalīcijai piedāvāja 9.maiju nodēvēt par Krievijas agresijas Ukrainā upuru piemiņas dienu. Tad pilnīgi noteikti nenotikšot nekādas svinības „ar pompu”. Kur sākas pomps un beidzas atturība, to gan neviens nezināja. Bet koalīcija piekrita, un pomps atkrita pats par sevi. Vismaz kaut kāds labums.

Vēl ministrei ir svarīgi pamatot robežas žoga neuzcelšanas doktrīnu. Nu, tā, lai visiem būtu skaidrs, kāpēc tas joprojām ir pusguļus stāvoklī un tāds arī paliks tuvākajā laikā. Vēl ir svarīgi izdomāt, kāpēc neslēgt robežu ar Krieviju, jo pateikt, ka Ukrainas bēgļi tad nevarēs iekļūt Latvijā caur Krieviju, ir vismaz neprātīgi. Toties Krievijas „bēgļiem” gan ir putukrējums: viņi var visu. Un nav taisnība tenkotājiem, kuri apgalvo - Latvijā no Krievijas katru dienu iebrauc ap 2000 cilvēku. Ministre Golubeva apgāž riebīgos maldu nesējus: mēnesī Latvijā iebrauc tikai 6000 cilvēku no Krievijas. Skaidrs beidzot?

Tādi, raugi, svarīgi uzdevumi ir iekšlietu ministrei Marijai Golubevai. Ja vēl izdotos uztaisīt kādu jaunu joku video kopā ar politpulciņa biedru Pavļutu, tad svarīgo uzdevumu kopums būtu gandrīz izpildīts. Kādi tur vairs zagļi Jūrmalā vai citviet Latvijā.

Pārpublicēts no neatkariga.nra.lv

Novērtē šo rakstu:

71
12

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Publiski jautājumi kuluāros pieminētajai prezidenta amata kandidātei par NATO apsolījumiem

FotoGrieķija ar NATO atbalstu pašlaik bruņojas, lai varētu aizstāvēties pret iespējamo Turcijas agresiju, bet, lūk, paradokss, arī Turcija ir NATO, līdz ar to arī Turcija rīkojas ar NATO svētību un nebūtu pārsteigts, ka arī ar atbalstu. Visai interesanti, kuras NATO valsts karodziņu Latvijā liks piekārt pie prievītēm šāda visai neizbēgama konflikta gadījumā?
Lasīt visu...

21

Porcelāna skandāli un Nacionālā apvienība

FotoTrīs lietas kultūras skapītī stāv - porcelāns, skandāli un Nacionālā apvienība (NA)… Tādi ir mani iespaidi par pēdējo laiku spilgtākajiem notikumiem kultūras nozarē, kuras politisko vadību NA īsteno jau kādus 12 gadus.
Lasīt visu...

21

Jaunā politiķa solījums

Foto1. Es atzīstu daudzskaitļa pirmo personu mēs, kurā ietilpst visi Latvijas kā suverēnas valsts idejai lojāli Latvijas iedzīvotāji. Es atzīstu visu citu nāciju mēs.
Lasīt visu...

21

Tiesības būt stulbam

FotoRit otrais gads kopš Krievijas uzsāktā trīsdienu zibenskara Ukrainā. Pa šo laiku Ukrainas armija papūlējusies demilitarizēt Krievijas bruņotos spēkus par vairāk nekā 20 tūkstošiem militārās tehnikas vienību un vismaz 155 tūkstošiem kritušo iebrucēju. Šie zaudējumi jau ir desmit reizes lielāki nekā PSRS desmit gadu garajā Afganistānas karā.
Lasīt visu...

21

Sargsuņi rej, karavāna mīcās tālāk

FotoNesen medijiem tika ziņots, ka Finanšu izlūkošanas dienests pērn ir saņēmis ziņojumus par vairākiem tūkstošiem aizdomīgu darījumu.
Lasīt visu...

21

Kluso apvērsumu mehānisms

FotoLikumus Latvijā līdzīgi kā citur teorētiski ražo Saeima - mūsu gadījumā 100 deputāti, lai gan faktiski tos nosaka koalīcijas komanda, kuru vieno koalīcijas līgums – deputātu vairākums kas par likumu solidāru apstiprināšanu iepriekš vienojies. Tomēr kas notiktu, ja opozīcija (mazākums) arī vienotos, ka nepieņemamu likumu balsojuma gadījumā viņi vienkārši pamestu zāli un dotos mājās?
Lasīt visu...

21

Vai viņi uzbruks arī Rainim un Čakam? Karš pret kultūru Rīgā

FotoTik daudzi atviegloti uzelpoja, uzzinot, ka pašreizējam Rīgas mēram, stabiņu apmātajam Staķim uz brīdi esot pārgājusi maniakālā kāre uzbrukt pieminekļiem. Uzbrukt mūsu vēsturei un kultūrai. Pār viņu uz brīdi nolaidusies atklāsme, ka Rīgā esot daudz nopietnākas problēmas nekā pieminekļu jaukšana. Protams, ka ir ļoti nopietnas problēmas! Bet patiesībā sašutums sabiedrībā par draudiem pieminekļiem bija tik liels, ka Rīgas mērs kļuva piekāpīgāks.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Andrejs Upīts bija jauks un labs okupācijas varas kolaborants

Publiskās atmiņas centra rosinātais un Rīgas Pieminekļu padomes atbalstītais priekšlikums demontēt vairāku literātu (tostarp – latviešu rakstnieka...

Foto

Kad beigsies karš Ukrainā?

Pamēģināsim uz šo jautājumu atbildēt godīgi un argumentēti, izmantojot arī tādu informāciju, kāda nekad nenonāk latvju žurnālistu rokās un galvās. Un paturēsim...

Foto

Es esmu tikls un šķīsts, ticiet man!

Žurnālistikā vissvarīgākā vērtība ir redakcionālā neatkarība. Nekas to nedrīkst apšaubīt. Vienlaikus cilvēkam ir viņa individuālā brīvība un sirdsapziņā pamatotas...

Foto

Nacionālās apvienības viltus patrioti: Ogres mēra Egila Helmaņa gadījums

Lai turpinātu diskusiju par Ogrē nenotikušo bēdīgi slavenā “Latvijas pilsoņa/latvieša” Pētera Avena porcelāna “podu” un “podiņu” izstādi,...

Foto

Gruzijas mācībstundas

Tbilisi atkal dūmos un asaru gāzes mākoņos, ielas tradicionāli pilnas ar karstasinīgo tautu, kurai labs jebkurš iemesls, lai lieku reizi izvicinātu rokas. Kas gadījies...

Foto

Kam traucē Upīša piemineklis?

Pieminekļiem ir kāda nelāga īpašība – tie ir pļāpīgi. Visi kā viens būdami radīti ar mērķi vēstīt nākamajām paaudzēm par dižiem cilvēkiem,...

Foto

Vērtību arguments (jebkura) pieminekļa aizstāvībai

Šajā rakstā apskatīsim vienu cienījamu argumentu par labu pieminekļa (jebkura) aizstāvībai. Proti, iespēju, ka piemineklis cilvēkam ir dārgs. Tas, ka cilvēks...

Foto

Vai Aizsardzības ministrijas nenogremdējamais Jānis tiešām nenogrims?

Šodien notika Latvijas jaunlaiku vēsturē lielākais brīnums. Pati bezgrēcīgākā un tautas mīlētākā - Aizsardzības ministrija atzina, ka tiešām būs...

Foto

Par nelikumībām un reputācijas graušanu Rīgas bērnu un jaunatnes sporta skolā „Rīdzene”

Atkārtoti lūdzam nepieļaut kārtējo Rīgas nodokļu maksātāju naudas izšķērdēšanu sporta skolā Rīdzene....

Foto

Kāpēc kolektīvais Soross zaudē Ukrainā?

Dzirdu bāleliņu - patriotu gaudas, tāpēc lietošu maksimāli precīzus apzīmējumus, distancējoties no plašplūsmas ziņu avotu paredzamās indoktrinācijas un nu jau pavisam...

Foto

Aizsardzības ministrei Mūrniecei būtu nevis jāizsaka tukši paziņojumi, bet jāpublisko visa ar pārtikas iepirkumu saistītā dokumentācija

Vēlos publiski paust savu viedokli par Valsts aizsardzības loģistikas un...

Foto

Par LIZDA falšumu

Skolotāji ATKAL draud ar Vislatvijas streiku, ja mēneša laikā netiks izpildītas "viņu" prasības. Tas, ka valdības vadītāji ar Krišjāni Kariņu un LIZDA vadītāju...

Foto

Iespējamā kļūda VID EDS saistībā ar gada ienākumu deklarāciju

Informēju, ka, aizpildot gada ienākumu deklarācijas D3 sadaļu, parādās šāda absurda formula, rēķinot apliekamus ienākumus no citiem...

Foto

Veselības budžets: daudz aizņemsimies, daudz tērēsim un cerēsim, ka veselības joma zels un plauks, bet mums nav nojēgas, kā šo veselības jomas uzplaukumu sasniegt

Savu iepriekšējo...

Foto

Vai Latvijas vēsturiskajām zemēm jāatgriežas Dzimtenes ostās?

Mēs nokavējām 30 gadus no brīža,kad sajuka Teherānas-Jaltas-Potsdamas pēckara ģeopolitiskā arhitektūra. Varbūt mēs nesapratām, kāpēc San Francisko antihitleriskā koalīcija...

Foto

Meli nekad nevar pārmākt patiesību. Arī šoreiz viss nostāsies savās vietās

Jo vairāk pretinieku, jo vairāk goda! Nekad neesmu vairījies no atklātas diskusijas un politiskas cīņas....

Foto

Populisms un sabiedrība

Vārdam “populisms” skaidrojošā vārdnīca sniedz sekojošu skaidrojumu - izdabāšana plašām aprindām, cenšanās par katru cenu, pat ar nepiepildāmiem solījumiem un meliem iekarot tautas...

Foto

Jā, mēs gatavojamies paslepus, necaurspīdīgi iztērēt 100 miljonus eiro par apšaubāmu vēja parka projektu, un ko jūs, kaitnieki, mums padarīsiet?

AS “Latvenergo” paziņojums par ražošanas jaudu...

Foto

Izglītības un zinātnes ministrijai: pieteikums darbam Komunikācijas nodaļas vadītāja amatam

Ar šo vēlos pieteikties darbam Izglītības un zinātnes ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja amatam. Mans vārds ir...

Foto

Vēlēšanās zaudējušie paristi un bordānisti vēlas jums atriebties, ogrēnieši

Godātie ogrēnieši un pilsētas viesi! Vērsīšu Jūsu uzmanību uz to, ka plānoto masku šovu* Jūsu pilsētā organizē...

Foto

Galvenais atbildīgais pasūtījuma lietā pret Lapsu un Liepnieku “atrast jebko” ir ģenerālprokurors Stukāns

Iekšlietu ministrs Māris Kučinskis nav oriģināls, tā ir viņa būtība izvairīties no atbildības,...