Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pazīstamais ukraiņu militārais eksperts un apskatnieks Oļegs Ždanovs savā 26.septembrī YouTube kanālā izvietotajā video, runājot par ukraiņu pielietoto taktiku pretuzbrukuma gaitā Harkivas virzienā, atzīmēja, ka tur tika pielietots manevrējošs uzbrukums, un šeit eksperts saskata analoģiju ar Krievijas pilsoņkara laikā izmantoto taktiku un bruņojumu, ko savā armijā ieviesa ukraiņu izcelsmes anarhists Nestors Mahno: uz zirgu pajūga uzstādīts Maxim ložmetējs, kas tika nodēvēts par „tačanku”. Noklausīties to var šeit: https://youtu.be/aGfKCj45Xjc (17:55 – 20:25).

Pašlaik zirgu pajūgu vietā Ukrainā tiek izmantotas Humvee bruņumašīnas ar lielkalibra ložmetējiem, kā tas paradīts šajā reālas kaujas laikā uzņemtajā video: https://youtu.be/LdZ3VdXl-Lc

Video acīmredzot uzfilmēts ar pie strēlnieka ķiveres piestiprinātu kameru. Pretinieka pozīcijas tiek apšaudītas ar Browning 50.kalibra ložmetēju, kas var tikt izmantots arī viegli bruņotu transportlīdzekļu un nocietinājumu iznīcināšanai. Izmantoti tiek arī pārnēsājamie granātmetēji. Humvee bruņas nodrošina B7 līmeņa ekipāžas aizsardzību (vieglie strēlnieku ieroči kal.7,62x51 u 5,56x45), kā to var spriest arī pēc tā video ar ložu pēdām kabīnes stiklā.

Ukrainas apstākļos ar tās plašumiem un klajumiem šādai aizsardzībai ir liela nozīme, tomēr citos apstākļos, ka tas būs redzams tālāk, šim faktoram var arī nebūt tik svarīga loma. Tāpēc, apsverot NBS un it īpaši tās teritoriālo spēku taktiku un bruņojumu, būtu vērts izskatīt variantu, kur tiek izmantoti sērijveida 4x4 vieglie auto vai pikapi, kas tiek aprīkoti atbilstoši vajadzībām, piemēram, uzstādot grozāmu platformu ložmetējam.

Jāpiezīmē, ka tas nebūtu nekāds jaunievedums. Šādi aprīkotus transportlīdzekļus samērā efektīvi izmantoja Daesh kaujinieki un ne tikai viņi. Vēl nesen “otrā spēcīgākā”, bet tagad reitingā noslīdējusi līdz 20.pozīcijai Krievijas armija Sīrijā izmantoja atbilstoši aprīkotus pikapus UAZ-3163 Patriot. Sīkāk par to var uzzināt šeit: https://youtu.be/YXDvfelCFTY. Zīmīgi, ka šis transportlīdzeklis tika nosaukts par “tačanku”.

Un tagad par izmaksām. Atbilstoši aprīkots Humvee militārā izpildījumā varētu maksāt sākot ar 200 tūkstošiem USD un uz augšu. Labs 4x4 džips vai pikaps - 50 tūkstošus USD + specaprīkojums (bez bruņojuma) 10 -15 tūkstošus USD.

Šajā sakarā prātā nāk šeit nesen publicētais rakts par Aizsardzības ministrijas (AM)plānu attīstīt vietējo apvidus auto ražošanu NBS vajadzībām. Rakstā minētais - 180 izvirzītās prasības, hromētas detaļas, vaļēja kabīne, - tas viss izraisa neizpratni. Par cenu informācijas nav. Cik var saprast no raksta, tad autiņus salasīs no ievestām detaļām pārītis amatnieku kādā nomātā angāra.

Kāda varētu būt šādas ražotnes jauda? Lai mani kāds pārliecina, ka šis Latvijas uzņēmums spēs konkurēt ar autobūves gigantiem un radīt kaut ko īpašu un unikālu. Personīgi man jautājumu nebūtu, ja AM konkursa kārtībā iepirktu sērijveida apvidus auto un atsevišķa konkursa rezultātā izvelētos uzņēmumu, kas aprīkotu autiņus atbilstoši NBS vajadzībām.

Un tagad par taktiku. Kāds dīvāna eksperts pateiks - nu jā, Sīrijas tuksnesis un Ukrainas plašumi no vienas puses un Latvijas mežainais un purvainais apvidus - kāda te manevrēšana. Tā var teikt tikai kāds, kas dzīvē tālāk par Mežaparku nav bijis. Pēdējo gadu laikā, pateicoties AS “Latvijas valsts meži” saimnieciskajai darbībai, ir ierīkots plašs meža ceļu tīkls ar kvalitatīvu grants segumu un novadgrāvjiem. Protams, ir vietas, it īpaši privātajā sektorā, kur ceļi ir izdangāti ar smago tehniku. Tāpat jārēķinās ar sniega kārtu līdz ceļiem ziemā. Tāpēc bez 4x4 ar labu caurejamības spēju neiztikt, bet nevajag arī pārspīlēt, meklējot Mercedes 6x6.

Šķēršļotais apvidus liks pretiniekam izmantot konkrētus ceļus, šķērsojot tiltus un mežainus rajonus, - piemērota vieta taktikai “Hit and run”. Jau iepriekš zinot pretinieka pārvietošanās maršrutu, var rūpīgi izplānot uzbrukumu un atkāpšanās ceļus. Piemērs - 10 ekipāžas, pa trim kaujiniekiem katrā. Bruņojums - uz 4x4 vieglā auto vai pikapa bāzes uzmontēts ložmetējs, papildus tam pārītis pārnēsājamu Javelin vai Carl Gustav un pa vienam Stingeram. Katrai ekipāžai savs darbības sektors un konkrēts uzdevums.

Kāds cits “eksperts” pateiks - šodien, kad pretinieka rīcībā ir moderni izlūkošanas un novērošanas līdzekļi, nekādi meži nepaglābs. Tad es pateikšu, ka tas nav eksperts, bet mudaks, kas tā spriež. Moderno karu var nosaukt par sensoru karu, kur kvalitatīva optika un termovizori dod ievērojamas priekšrocības kontaktkaujās, it īpaši nakts laikā. Vienlaikus runāt par to, ka kāds mēģinās ar satelīta palīdzību izsekot atsevišķu pikapu pārvietošanos, laikam nenākas.

Tāpat nav pamata uzskatīt, ka katram mobilizētam krievu bomzim pie ķiveres būs moderns termovizors. Ar šādiem pribambasiem var tikt apgādātas atsevišķas vienības, piemēram, FSB spiecvienības un snaiperi, kuru rīcībā ir franču daudzfunkcionālie binokļi Sagem JIm LR. Ar franču Essa ir aprīkoti modernie krievu tanki T-90 un T-90M. Protams, ka modernas mērķēšanas ierīces ir uzstadītas uz kaujjas helikopteriem, tādiem kā Ka-52 Aligator ar franču firmas Tomson termovizoru. Ja runa par bezpilota lidaparātiem, tad arī tie tiek aprīkoti ar modernu optiku. Tāds ir krievu rīcībā esošais irāņu ražojuma BPLA Mohajer-6, kura tehniskie dati ir līdzīgi turku Bairaktar.

Īpaši bīstami var būt tā saucamie droni-kamikadzes, un tas izriet no pušu zaudējumu samērīguma. Ja pretinieka helikopteram izdodas izsekot un iznīcināt vienu no 10 bruņotiem pikapiem, tad liela varbūtība, ka pats tiks iznīcināts ar Stingeriem no atlikušajiem 9 pikapiem, kas darbojas attiecīgajā rajonā. Citādāk būs, ja helikoptera vietā būs lēts drons-kamikadze. No otras puses, šāds verķis sava lētuma dēļ nebūs aprīkots ar dārgu optiku un sava zemā lidojuma ātruma dēļ varēs tikt notriekts pat ar strēlnieku ieročiem.

Un tagad nedaudz par termovizoriem un metodēm, kā palikt “neredzamiem”. Kā zināms, tad termovizora darbības pamatā ir siltuma starojuma uztveršana no objekta. Tas var būt cilvēka ķermenis, silts dzinējs vai uzkarsis ieroča stobrs. Attiecīgi, izvietojot šķērsli šī starojuma ceļā, Jūs paliksiet neredzams. Jāpiezīmē, ka pat jaudīgs termovizors varēs fiksēt kustīgu objektu pašķidrā mežā, bet koka stumbrs vai ķieģeļu siena būs tam nepārvarams šķērslis. Par metodēm, kā, izmantojot katram pieejamus līdzekļus, palikt “neredzamam”, var noskatīties šeit: https://youtu.be/7rO5rDXENmU

Mūsu aizsardzības ministrs kādā no saviem publiskajiem prātojumiem aprakstīja NBS kā mazu adatainu ezīti, pret kuru var sadurt pirkstiņu. Vispār jau ezītim var pārbraukt tanks, un nemaz nemanīs. Tāpēc es labāk iztēlotos mūsu NBS kā niknu lapseņu baru, kas dzeļ ātri un sāpīgi.

Nobeigumā palūgšu uzmanību tiem dīvāna b…zdētājiem, kuriem tā patīk komentāru sadaļā izvērsties par tēmu “autors atgremo novecojušu informāciju, ko pateicis jau ir kāds cits”. Astoņus gadus atpakaļ šajā portālā tika publicēts mans raksts ar virsrakstu “Kā tērējam. Militāri politisks apskats”. Lūk, izvilkums no tā:

“Un tā ieviesīsim skaidrību. Nekādas bruņas un lielgabali neko nedos, jo agresoram jebkurā gadījumā būs pārsvars gan bruņojuma kvantitātē, gan kvalitātē, un sagaidīt no NATO, ka tuvākā laikā spēs šeit sakoncentrēt kaut ko līdzīgu tam, ko var īsā laikā krievi pierobežā, cerēt laikam nenākas. Tātad bruņām un lielgabaliem nav nozīmes, bet ko tad? Palikt maksimāli nemanāmiem un uzbrukt pretiniekam tam visneizdevīgākā laikā un vietā nelielu vienību sastāva, lai minimizētu zaudējumus. Tātad:

- ārpus pilsētām - uzbrukumi uz sauszemes komunikācijām nelielu vienību sastāvā (līdz vadam) pēc principa „negaidīts uzbrukums un strauja atkāpšanās”, tai skaitā šķēršļu joslu ierīkošana, mīnēšana un izlūkošana (somu taktika 1939.-1940. gada ziemas karā);

- pilsētvidē - mobila aizsardzība nelielu grupu sastāvā, vienlaikus koordinējot darbību (sakari) un koncentrējot spēkus vienā lielā pilsētā, piemēram, Rīgā (čečenu taktika Groznijā 1994. gadā).

Tam ir nepieciešams:

- elementāri transportlīdzekļi, arī lietoti, vēlams, ar paaugstinātu caurejamību,

- efektīvi PZRK un pārnēsājami prettanku ieroči, kas ļautu cīnīties ar modernu tehniku (naudu šeit nav, ko žēlot), snaiperu šautenes un rokas ložmetēji,

- prasme rīkoties ar bruņojumu un taktiskās iemaņas.

Kā jau biju rakstījis kaut kur iepriekš, ir perfekti jāpārzina potenciālā pretinieka bruņojums un tā pielietojums, lai neiepirktu nekam nederīgus lūžņus.”

Pilns raksta teksts atrodams šeit:

https://pietiek.com/raksti/ka_terejam_militari_politisks_apskats/

Slava Ukrainai, necilu galu okupantiem un cietumu korumpantiem!

* Literārs pseidonīms

Novērtē šo rakstu:

50
25

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

Foto“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut arī mūsu politiskie uzskati ir pilnīgi pretēji,” saldi smaidot, vienā no 18. novembra pasākumiem mani uzrunāja kāds augsts ierēdnis. Vienojošais elements gan bija tikai reālā, “taustāmā” telpa, kurā atradāmies, bet politiskajā, sociālajā telpā mūs šķīra bezdibenis. Un joprojām šķir. Tas paliek arvien dziļāks un platāks. Ne jau tikai starp mani un konkrēto ierēdni, bet starp tautu un ierēdniecisko valsts aparātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

12

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

FotoAr nelabu sajūtu sekoju medijos publicētajām ziņām par Zolitūdes traģēdijas tiesvedību. Esmu būvinženieris, absolvējis Venecuēlas Centrālo universitāti, un man ir Kārnegija un Melona Universitātes (ASV) maģistra grāds būvinženierijā (ar iespējami augstāko atzīmi).
Lasīt visu...

21

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

FotoANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti publiskajā sektorā, bet labākā proporcija esot Austrijā – 4%. Ieliku šo ziņu Twitter, un tas sāka vārīties. Esot sajaukti āboli ar bumbieriem, un vispār, kas tā tāda par organizāciju?
Lasīt visu...

12

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

FotoŠis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts! Mēs runājām, aicinājām apstāties un pārtraukt LATVJU TAUTAS iznīcināšanas politiku. Taču viss veltīgi. Jūs nevēlējāties mūs sadzirdēt, ieklausīties un saprast - PIETIEK! Tad runāsim citā "valodā" ! Jums saprotamajā!
Lasīt visu...

21

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

FotoSaistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra un hibrīdkara apdraudējuma apstākļos steidzami izvirzot “partnerības” likumprojektu pieņemšanu, paužam savu nostāju.
Lasīt visu...

21

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

FotoMēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu.
Lasīt visu...

12

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

FotoRailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst ~6 miljardu eiro Latvijas posmam (~puse Latvijas budžeta) un Eiropa visu naudu 100% nedos. Ko darīt?
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...

Foto

Vai šodien jau esi ļāvis sevi apmuļķot? Ja ne, ņem vērā šo rakstu!

Nevienam nepatīk, ka viņu apmuļķo. Pēc Eirobarometra datiem 64% Latvijas iedzīvotāju jūtas pārliecināti,...

Foto

Elektrības cenu līkloči – vai Latvijas iedzīvotāji izmanto savas iespējas?

Ir pagājis gads kopš Nord Pool biržas vairumtirdzniecības cenas Latvijā uzrādīja prātam neticamus rekordus, vidējai mēneša cenai pārsniedzot...

Foto

Man ir cits viedoklis!

Ģenerālās Asamblejas 1948. gada 10. decembra 217. A (III) rezolūcijas preambulā teikts - ņemot vērā to, ka visiem cilvēku sabiedrības locekļiem piemītošās...

Foto

Nevajag ņaudēt!

Visa nauda tiek izsaimniekota caur valsts konkursiem, sadārdzinot visu 5x utt. Vajag pieņemt tikai pareizu likumu par visu konkursu auditu un konkursus auditēt no...

Foto

Vai privātie mežu īpašnieki šobrīd saredz ilgtspējīgas mežsaimniecības jēgu?

Nav noslēpums, ka Latvijā šobrīd pret mežsaimniecības nozari valda sarežģīta un bieži vien pretrunīga sabiedrības attieksme. Vairāku...

Foto

„Rail Baltica” skandalozais iepirkums – kas tālāk?

„Rail Baltica” - uzņēmumu apvienība no Turcijas, kuras sastāvā ir kompānijas "IC Içtaş Inşaat Sanayi Ve Ticaret A.Ş." un...

Foto

Helmanis publiski sašutis par... Puntuļa rīkoto konkursu?

Ir tāda anekdote: “Zvēru mazuļi pagalmā lielās ar saviem vecākiem. Vienam tētis tādā amatā, otram mamma tur strādā. Lācēns...

Foto

Cilvēku viedoklis SIF ekspertiem nerūp!

Ir tāda anekdote: “Eksperti norāda, ka valsts attīstās, iedzīvotāji apgalvo, ka viņi to nejūt, bet iedzīvotāji jau nav nekādi eksperti!” Līdzīgi...

Foto

Piesakos uz pirmo vietu konkursā par vistukšākajām frāzēm

Vispārējie latviešu Dziesmu un Deju svētki ir viena no mūsu vissvarīgākajām kultūras tradīcijām. Ir nepieņemami, ka mākslinieki un...

Foto

„airBaltic” - varbūt viss ir stipri vienkāršāk

Lai aizmuktu ar „airBaltic” lidmašīnām, nav jātaisa slēgtas Ministru kabineta (MK) sēdes. Tā ir valstij piederoša kompānija un pietiks...

Foto

Kādēļ vairs nenotiks neviena mana intervija ar “Latvijas Avīzes” žurnālisti Egli?

Galvenais iemesls ir – es nevēlos piedalīties iestudētās izrādēs, kas aiz žurnālistikas maskas nolaupa mums...

Foto

Enerģijas pašpietiekamības nozīme Latvijas nākotnei

Saeimas deputātiem nodoti izskatīšanai Klimata un enerģētikas ministrijas izstrādātie un iepriekšējās valdības atbalstītie grozījumi Elektroenerģijas tirgus likumā....

Foto

Tautas kustība "Veselais saprāts"

Šorīt, kad pasaule dejo virs bezdibeņa, kad mūsu dzīvei tiek sisti pamati zem kājām, kad pašsaprotamas lietas tiek apšaubītas, kad sabiedrībai un...

Foto

Vēlreiz brīdinām – neaiztieciet mūsu peļņu!

Ir skaidrs, ka priekšlikumi palēninās vai daļēji apstādinās kreditēšanu, kā arī negatīvi ietekmēs Latvijas reputāciju un kredītreitingu, kas sadārdzinātu valsts...

Foto

Valdība parādīja visa veida migrantiem, ka mēs esam mīkstie

Vakar bija ļoti svarīgs tests mūsu valdībai, prezidentam, drošības iestādēm, kuru tie neizturēja....

Foto

Izraēlai ir jāizdara pareizā izvēle

23.oktobrī Pietiek tika publicēts mans raksts ar nosaukumu ”Izraēla pret “Hamās””, kurā izklāstīju savu redzējumu par notikumu attīstības scenāriju un lēmumiem, kas būtu...

Foto

Nediplomātiskais un nekorektais Kariņš nav visa Latvija

Diena sākās ar ziņu par Latvijas ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa izraisīto skandālu. Katalonijā viena no centrālajām mediju ziņām ir...

Foto

Piederība Rietumiem nav tikai ērtības un iespējas

Diemžēl var prognozēt, ka Eiropā pieaugs naida noziegumu skaits. Diemžēl mazāka, manuprāt, ir izpratne, ka tā nav specifiski ebreju...

Foto

Komentārs par to, ka Latvijai esot jākļūst par bezskaidras naudas valsti

Pārlasīju rakstu vairākas reizes un tā arī nesapratu, kāpēc Latvijai jākļūst par bezskaidras naudas norēķinu...

Foto

Kad divi latvieši savā starpā runā angliski vai krieviski, tie faktiski noliedz savu tēvu un māti

Sveicu jūs Valsts valodas dienā! Latvijas valstiski un nacionāli domājošās...

Foto

Kāpēc VAS "Latvijas dzelzceļš" neveicas ar ES projektu realizāciju

Divi vienkārši iemesli. Pirmais: uzņēmuma padomes nekompetence. Izjaucot koncerna vadības procesus, kas sekmīgi un izmaksu ziņā arī...

Foto

“Saskaņai” ir vieta Latvijas politikā, jo tās misija ir svarīga un mērķi ir aktuāli kā nekad iepriekš

Ir pagājis gads, kopš partija “Saskaņa” zaudēja vietu politiskajā...

Foto

Kas kopīgs Baznīcai ar LGBT, un kas uzsauc mūziku?

Skolās māca, kā naudu pelnīt, augstskolās, kā to ekonomēt un radīt, bet kāpēc skolās nemāca, kā nauda...

Foto

Laimes māti un naudas koku meklējot, jeb „Global Animal Law organisation” likumdošanas datubāze un tās interpretācija

Salīdzināt Latviju ar Nigēriju, tādējādi norādot uz Latvijas neiedomājamo atpalicību,...

Foto

Hosams paņem rokās mietu. Ar s...diem

Stradiņa slimnīcas – jeb saīsinājumā PSKUS – padomes zibenīgā patriekšana no amatiem liecina, ka jaunais veselības ministrs Hosams Abu Meri...

Foto

Atklāta vēstule “Swedbank” vadītājam Laurim Mencim

Sveicināts Jūsu jaunajā amatā kā „Swedbank” valdes priekšsēdētājs! Es rakstu Jums saistībā ar konkrētu situāciju, kurā esmu nonācis kā Jūsu...

Foto

Cik īsti vērta biļete uz Džordanu Pītersonu?

Par mūsdienu mesiju dēvētajam Toronto profesoram Džordanam Pītersonam pošoties uz Rīgu ar priekšlasījumu, interesentiem nenāktu par ļaunu tomēr piedomāt...

Foto

Nākamgad daļa pašvaldību var nespēt pildīt pamatfunkcijas!

Valsts budžeta pieņemšanas procesā gandrīz neievērots palicis jautājums par pašvaldību budžetiem, bet tas ir ļoti svarīgs. Tieši no pašvaldību rocības...

Foto

Kolektīvais saprāts ir vājprātu summa

Ja reiz dzīvnieku pasaules kolektīvie saprāti mums ir pašsaprotami, kas mums liek uzskatīt, ka tāda, līdzīga kā dzīvnieku pasaulēm kolektīvā saprāta,...

Foto

Mēs nogalinām tikai tik daudz dzīvnieku, cik vajag!

Latvijas Veterinārārstu biedrība (LVB) šodien, 10.oktobrī informēja Zemkopības ministrijas Dzīvnieku aizsardzības un labturības konsultatīvo padomi par dezinformāciju un...