Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pēc varnešu “pirkstu klikšķa” Latvijā pēkšņi uzliesmoja un tāpat norima kroņa vīrusa epidēmija. “Augšām” pietuvinātajiem šeftmaņiem lokdauns izrādījās “zelta bedre”. Dīkstāves palīdzību saņēma ne tikai savējie (lai vēlāk padalītos ar činavniekiem “atplūdos”), bet uzņēmēji, kam tā tiešām bija vajadzīga, lai aizbāztu šiem mutes un neizceltos pārāk skaļa brēka.

Kā uz burvja mājienu neadekvāti dārgas izrādījās gultasvietu izmaksas slimnīcās. Man radās iespaids, ka pacientus nevis ārstē, bet monetizē. Vakcīndīleri izmantoja mājsēdes laiku, visos medijos biedējot auditoriju ar šausmu stāstiem par mirušajiem antivakseriem. Lai uzdzītu ļaudīm šermuļus, anonsēja nodomu palaist ielās mobilos morgus.

Kāpēc tad valdošā kliķe pievēra ienesīgo bodīti? Manuprāt, galvenais iemesls, – ka arvien grūtāk kļuva noslēpt, ka eksistē lētas, efektīvas un vēl nesen brīvi pieejamas zāles pret kroņa vīrusu, piemēram, ivermektīns un hidroksihlorokvīns. Nāvju reklāma draudēja pavērsties pret valdošajiem politiķiem kā potenciāli līdzvainīgiem sirdzēju aiziešanā pa “skuju taku”.

Tāpat atklājās, ka potētie arī mirst no kovida. Negribot zaudēt pēdējo argumentu par labu vakcinācijai, ka injicētie mirst retāk, “neveselīgo” interesi apslāpēja ar epidēmijas nopauzēšanu. Tāpat svarīgi bija nepieļaut runas, ka ārsti dažādi attiecas pret pacientiem pēc to vakcinācijas statusa.

Kāda Daugavpils infektoloģe jau pamanījās medijos nosunīt nevakcinētos. Uzskatu, ka speciāliste labāk būtu nevis “skarbi izteikusies” medijos, bet pārstājusi dakterēt slimos pēc “izdzišanas protokola”. Saņemt slimnieka stāvokli atvieglojošus preparātus un patiešām pienācīgu aprūpi var arī mājas, taču interesentiem bija vajadzīga bilde.

Tiesa, bilde zīmējās ļoti neprofesionāli. Pie “bļodas intelbeņķiem” nepiederošie radošie cilvēki nesteidz sadarboties ar režīmu. PR video varēja vērot, kā pacientu steigšus kaut kur vizina pa slimnīcu, bet fonā palātas ar brīvām gultām un gaitenis pilns ar tukšiem gultas ratiem. Dakteri “šausmenītes” galvenajās lomās skraida speciālos respiratoros, bet statisti halātos stāv līdzās bez maskām.

Līdztekus paparaci iemanījās uzfilmēt tukšas slimnīcas un ilgstoši neaizņemtas piebrauktuves pie uzņemšanas nodaļām, kad pēc oficiozu paustā tur vajadzēja veidoties sastrēgumiem. Piedevām mediķi, neskatoties uz kriminālatbildības draudiem par mutes palaišanu, tomēr “pa kluso” dalījās ar tuviniekiem un paziņām par reālo situāciju ārstniecības iestādēs, kas pa “sarafāna radio” aizgāja masās.

Tikmēr valdošā koalīcija izmantoja mājsēdi, lai izdarītu valsts apvērsumu, liedzot nepotētajiem balsstiesības aktīvajā politikā. Pučisti ir pārliecināti, ka iziet no lokdauna kā uzvarētāji, lai gan huntas “panākumi” (lasi – sekmīga izkalpošanās farmaceitiskajiem karteļiem) balstās tikai uz varmācību.

Potēties cilvēkus motivēja nevis veiksmīga informatīvā kampaņa (tiem, kas uz tās “uzvārījās” un turpina bagātināties, viss štokos), bet vienīgi perspektīva pretējā gadījumā zaudēt iztikas avotu. Diemžēl atrodas tādi, kas pēc senas latvju paražas, pašiem trāpoties atvarā, cenšas vēl kādu tur ievilkt. Kopā jautrāk iet pa burbuli!

Hunta neslēpj, ka uzskata nepotētos par “zemcilvēkiem” un īsteno nežēlīgu segregāciju, dodot tikai vienu iespēju vilkt cilvēkveidīgu dzīvi, cik nu tās atliks, – atkailinot pleciņu potei. Vienlaikus varai nerūp arī potētie. Cenšoties demonstrēt, – cik jauki dzīvot injicētam, valdība palaiž nosacīti lojālajiem latvzemiešiem garāku pavadu.

Fakts, ka vakcinētie pārnēsā vīrusus, slimo un mirst tāpat kā pārējie, vakcīndīlerus nesatrauc. Tāpat tiek ignorēts bijušā PVO Eiropas padomdevēju ekspertu grupas imunizācijas jautājumos viceprezidenta profesora Kristiana Perona (Christian Perronne) brīdinājums, ka vakcinētajiem ļautiņiem, esot bez dabiskās imunitātes, ziemas mēnešos labāk pabūt karantīnā, pretējā gadījumā viņi var nopietni saslimt.

Savā vakcinācijas uzspiešanas apsēstībā vai materiālā ieinteresētībā, cenšoties dehumanizēt nepotētos, manā skatījumā varneši ir atcilvēciskojuši paši sevi. Figurāli – mums ir darīšana ar trakiem suņiem.

Novērtē šo rakstu:

268
25

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Stutes potei būt

FotoVarbūt vēl ir cilvēki, kas naivi iedomājas, ka viņu sadarbības sertifikāts ir uz mūžiem. Nekā tamlīdzīga. Kad iedod velnam mazo pirkstiņu, viņš paņems visu roku. Jau pirmā injekcija atstāj neatgriezenisku ietekmi uz organismu. Taču, ja neesat “atstiepis kājas”, tad laiks stutes potei. Tā gan tiek reklamēta kā kruķis, kas balstīšot veselību. Tomēr, manuprāt, drīzāk būs kā miets pa pieri.
Lasīt visu...

6

Tā nebija nekāda provokācija, grāmatnīcas darbiniekiem tikai izskatījās!

FotoValsts darba inspekcija, veicot pārbaudes uzņēmumos, neizmanto provocējošas metodes vai taktiku. Tāda netika izmantota arī Jūsu norādītajā gadījumā, kas bija preventīva pārbaude, kuras ietvaros tika novērtēta arī epidemioloģiskās drošības prasību ievērošana.
Lasīt visu...

21

Viļņa Ķirša paziņojumi nav īsti korekti

FotoVides pakalpojumu uzņēmuma "Clean R" vārdā vēlos atvainoties visiem rīdziniekiem, kuru pārvietošanās pa Rīgas ietvēm nedēļas nogalē bija apgrūtināta. Situācija ir sarežģīta, taču darām visu, lai to iespējami ātri atrisinātu. Vienlaikus nevaru noklusēt faktu, ka "Clean R "pārziņā" Rīgā ir tikai apmēram 5% ietvju trijās priekšpilsētas. Rīgas ielas, tilti, atlikušie 95% ietvju ir namu apsaimniekotāju, autostāvvietu pārraudzītāju, kā arī pašvaldības un privāto uzņēmumu pārziņā.
Lasīt visu...

3

Kā ne tikai es, bet arī citi var nesolīt iekšlietu darbiniekiem

FotoKā bijušais iekšlietu ministrs vēršos pie valsts prezidenta un premjera ar jautājumu: kā tieši nākamā gada budžets atbilst šo valsts pirmo amatpersonu vēl pirms gandrīz gada publiski dotajam solījumam iekšējo drošību izvirzīt kā prioritāti 2022. gada valsts budžetā?! Atceros tikšanos ar valsts prezidentu Egilu Levitu šī gada janvārī, kurā tika panākta vienota izpratne, ka valsts iekšējās drošības stiprināšanai jābūt vienai no nākamā gada valsts budžeta prioritātēm.
Lasīt visu...

21

Kad valsts pārstāvji sāk rīkoties vienkārši pretīgi

Foto“Viņi bija divi, sievieti mēs neielaidām, jo viņa it kā bija aizmirsusi sertifikātu mašīnā.” Domājat, šis ir jauna spriedzes romāna pieteikums? Nē, tā ar dienas notikumiem vacapā dalās Zvaigznes grāmatnīcu darbinieki visā Latvijā.
Lasīt visu...

21

Ja zinātne tiek politizēta, mirst cilvēki!

FotoZinātnieki bioķīmijā un genomikā no pasaulē prestižām universitātēm un pētniecības institūtiem ir sākuši celt trauksmi par eksperimentos novēroto Covid vīrusa S proteīna RNS gēnu koda integrāciju cilvēka šūnu kodolā un tā rezultātā izraisītajiem bojājumiem cilvēka DNS jeb genomā. 
Lasīt visu...

21

Informatīvie tēli

FotoBieži par ticību mēs saucam to, kas patiesībā ir naids pret citas pārliecības, morāles un dzīvesziņas cilvēkiem. Bieži mūsu tā saucamā ticība ir nevis pašu pasaules skatījumā, pārliecībā un rīcībā, bet sektantiskā citu noliegšanā.
Lasīt visu...

3

Cik labprāt mēs pareizi sadalītu naudu, tikai neprasiet, kam mēs to atņemtu

Foto2022. gada budžets ir pēdējais valsts budžets, kuru pieņems 13. Saeimas sadrumstalotā valdība. Diemžēl arī “pēdējais budžets” nerisina Latvijas ieilgušās problēmas veselības aprūpes un sociālā atbalsta finansējumā. Tā vietā, lai ieguldītu Latvijas labklājībā un ilgtspējīgā attīstībā, tūkstošiem eiro liels atbalsts caur “deputātu kvotām” tiek novirzīts apšaubāmiem mērķiem un tiem pakļautiem nodibinājumiem.
Lasīt visu...

21

Prātā nāk "Suņa sirds" un iedzīvotāju sapulce ar Švonderiem un Šarikoviem

FotoNekomentēšu Vestardu Šimku. Tā ir viņa izvēle. Nekomentēšu par Covid-19 vakcīnām, jo neesmu ārsts vai eksperts. Nekomentēšu valdības darbības epidemioloģiskajā drošībā, jo kurš gan par to vēl nav izteicies...
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Sasparojoties Ministru prezidentam un nozares ministram kā ekonomistam, veselības aprūpes reformu varētu veikt relatīvi ātri

Veselības aprūpes sistēma sasniegusi kritisko punktu un sabruks, ja turpmāk par...

Foto

Runāsim atklāti: faktiski finanšu sektors šobrīd ir kļuvis par viena valsts dienesta vadītājas īstenotās politikas upuri

Pirms dažiem gadiem gan ierēdniecība, gan politiskie lēmēji pēc neskaitāmiem...

Foto

Vainot sabiedrību, ka politiķi ir noveduši valsti pie sašķeltības, var tikai paši politiķi

Ierobežojumi turpinās, un arī protesti turpinās. Cēloņsakarība ārkārtīgi vienkārša un to izsaka Delfu raksta pēdējā...

Foto

Hunta, sargies buntavnieka!

Sāksim ar to, kas manā skatījumā ir hunta. Tie ir 62 deputāti, kas veica valsts apvērsumu, atņemot balsstiesības t.s. deputātiem-antivakseriem. Pučistiem jāpieskaita arī...

Foto

Viltus zaļuma parāde Glāzgovā

Ar apņemšanos par globālās sasilšanas ierobežošanu un skaļiem saukļiem par virzību uz fosilā kurināmā izskaušanu, noslēgusies ANO klimata konference (COP26) Glāzgovā. Visnezaļākā...

Foto

Es iestājos par principu “baznīcu baznīcai”

Arvien skaļāk publiskajā telpā sevi piesaka sakrālā mantojuma tēma. Apsveicami, ka diskusijās par Svētā Pētera baznīcas tālāko likteni sabiedrība nav...

Foto

Nu cik var gvelzt par vīrusu un pandēmiju visādu sviestu?! Kā nav pašiem apnicis!

Divu gadu laikā nebeidz pārsteigt idiotisma līmenis, kas turpina arvien sazelt ap...

Foto

Zemes piespiedu nomas attiecības tiek izbeigtas netaisnīgi, uzliekot jaunu slogu dzīvokļu īpašniekiem

Pieņemot “Piespiedu dalītā īpašuma privatizētajās daudzdzīvokļu mājās izbeigšanas likumu”, daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašniekiem tiek...

Foto

Glābiet, palīdziet un jūtiet līdzi, zemes baroniem atņem peļņu!

29. oktobrī spēkā stājās Tieslietu ministrijas (TM) izstrādātie un Saeimas pieņemtie grozījumi likumā "Par atjaunotā Latvijas Republikas...