Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Muļķi

Leonards Inkins
25.01.2022.
Komentāri (27)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Parasti gudrās grāmatās, likumos un citos gadījumos, kad tiek publicēta kāda svarīga informācija, sākumā ir izskaidrota izmantotā terminoloģija, lai lasītājs saprot, par ko ir runa un kā tas, ko lasa, ir jāsaprot.

Arī es šajā gadījumā rīkošos līdzīgi un paskaidrošu, kā šajā rakstā ir jāsaprot vārds «muļķis» un kādā nozīmē šeit to lietoju.

Manuprāt, nav nedz labu, nedz sliktu cilvēku. Cilvēki atšķiras ar augumu, svaru, gaitu, raksturu, pat rasi un tautību, bet pilnīgi visi cilvēki mēdz rīkoties gan labi, gan slikti. Arī nelabojami noziedznieki mēdz nobirdināt kādu asaru un sniegt roku citam.

Nav tādu cilvēku, kuri rīkotos, domātu un runātu tikai pareizi, un tādu, kuri jelko dara tikai nepareizi. Cits jautājums ir, ko mēs uzskatām par labu un ne. Ko uzskatām par pareizu un ko ne? Ko uzskatām par taisnīgu un ko ne?

Muļķis šī raksta ietvaros ir cilvēks, kurš no personiskā labuma gūšanas viedokļa rīkojas nesaprātīgi, un vairums uzskata šādus cilvēkus par muļķiem. Šo vārdu lietoju arī ar ironisku nozīmi.

Patiesībā īsts muļķis cenšas mainīt to, kas ir ārpus viņa, bet gudrs cenšas mainīt to, kas ir viņā pašā. Bet šoreiz ne par šiem muļķiem un gudrajiem. Šoreiz par tiem, kurus vairums cilvēku nepelnīti uzskata par muļķiem.

Arī tas, kurš biežāk rīkojas labi vai pareizi jeb taisnīgi, un tas, kurš pretēji, ir cits temats.

Tātad par muļķiem mēdzam dēvēt tos, kas nav tik attapīgi, tik izdarīgi, tik veiksmīgi kā mēs. Ja kāds rīkojas tā, kā mēs nedarītu, tad bieži vien tas ir gana labs cēlonis minēto cilvēku saukt par muļķi.

Jā, gadās apstākļi, ka to nav pieņemts tā saukt, tad mēs vai nu paklusējam, vai sakām to, ko no mums grib dzirdēt, kaut paši tā nedomājam.

Labums

Vai ir gudri reizi nedēļā apmeklēt dievkalpojumu? Nu, protams, ka tas nav gudri, bet tā nav pieņemts teikt, jo tas var būt aizskaroši, tāpēc atbilstoši konkrētajai situācijai sakām – tā ir katra brīva izvēle, katram ir savi trūkumi, maldi vai citādi.

Lai no šāda skatījuma saprotami definētu muļķīgu rīcību, to izteikšu ar šādiem vārdiem. Muļķis ir tas, kurš, jelko darot, no tā negūst nekādu labumu. Ņemt ir gudri, bet dot ir muļķīgi.

Muļķīga rīcība ir tāda, kad tu, jelko darot, to nedari, lai gūtu, bet, lai dotu. Tas, daudzuprāt, nav nedz labi, nedz slikti, tas, viņuprāt, ir muļķīgi.

Viņuprāt, muļķi ir tie, kuri atļaujas domāt un savu viedokli paust. Muļķi ir tie, kas svētdienās dodas uz baznīcu, muļķi ir tie, kuri aizstāv citus, kuri palīdz citiem.

Šeit gribu vērst tavu uzmanību kādai svarīgai niansei. Aizstāvēt kādu pret pāridarījumiem, ja pāridarītājs ir vājāks par tevi, nav nekāda varonība vai izcilība. Tas no tevis neprasa nedz speciālu piepūli, nedz uzdrīkstēšanos, nedz risku. Toties tu vari padižoties un justies lepns, ka esi aizstāvējis, bet patiesībā tu, izmantojot savu pārspēku, iekriti iedomības un lepnības slazdos.

Vai tas nozīmē, ka gadījumos, kad pāridarītājs ir vājāks par tevi, tev nav jāiejaucas? Nē, tas to nenozīmē, bet gan jau saprati, ko ar to vēlējos teikt. Ja nesaprati vai atsakies saprast, tad tu šī raksta kontekstā neesi muļķis, šeit es runāju par citādiem muļķiem.

Saki, vai Sprīdītis bija gudrs, vai viņš rīkojās gudri? Un dullais Dauka? Redzi, citām tautām pasakās ir cilvēkēdāji, žurku stabulētāji, bet mums Lāčplēsis un Sprīdītis. Vai zini, kāpēc?

Tāpēc, ka, tikai pateicoties muļķiem, cilvēce vēl eksistē. Ja daļa cilvēku pārstās rīkoties, tavuprāt, nesaprātīgi un muļķīgi, tad cilvēcei pienāks gals.

Ja tu dzirdi, ka kāds apgalvo, ka viņš ir labs, tad tas ir pirmais brīdinājums tev, ka ir no viņa jābēg. Jo tie, kas ir labās domās par sevi, ar savu labestību mēdz tā apsvilināt, ka dažs to nespēj pārdzīvot un rodas pat dzīvībai bīstami apdegumi. Gadās, ka no tādas labestības mirst un iet bojā. Tāpat arī ar trulu nazi savainot roku ir vieglāk nekā ar asu, jo, ar asu nazi rīkojoties, mēs jau sākotnēji esam uzmanīgāki, turpretī ar trulu mēdzam zaudēt modrību.

Cilvēki

Pasaule var eksistēt arī bez cilvēka, bet cilvēce var eksistēt tikai tik ilgi, kamēr ir kaut neliels skaits muļķu. Tikko muļķu vairs nebūs, tikko būs palikuši tikai gudrie, pareizie, labie, godīgie un sirsnīgie, tā viņi, savu labo domu vadīti, cits citu apslepkavos, cits citu aplaupīs, cits citu iekaros, pakļaus un iznīcinās. Un cilvēku vairs nebūs. Cilvēces nebūs.

Bieži mēs esam izmisumā, gadās arī kādi vājuma brīži, kad sakām: nu nav nekādas jēgas tam, ko es daru. Nu cik to dzird, cik ieklausās, cik to saprot un cik praktizē?! Un metam plinti krūmos, bet nākamā dienā to atkal sameklējam, iztīrām, pielādējam, un sākas viss no gala.

Kristīgā baznīca jau divus tūkstošus gadus aicina uz mīlestību un visu, kas no tās izriet. Cik to dzird, cik ieklausās, cik praktizē?

Ir tomēr kāds, kurš sadzird, ir tomēr kāds, kurš atbilstoši baznīcā dzirdētajam dzīvo, sāk mainīties un pilnveidoties. Mēs esam pieraduši tādus saukt par muļķiem, jo paši taču esam gudri.

Var teikt arī – nu kam vajadzīga veselības aizsardzība, ārsti un medicīnas pakalpojumi. Tas nenovērš slimības, – vienalga cilvēki mirst, vienalga cilvēki saslimst, kam vispār to vajag?! Naudu var izmantot lietderīgāk.

Kāpēc jāpotējas pret kovidu, ja vismaz reizi gadā rodas jaunas mutācijas?! Es labāk maliņā pasēdēšu, lai nervozie, bailīgie un muļķi potējas. Pēc gada viss beigsies, un varēs atgriezties normālā dzīvē.

Kovids mani neskars, mani sargā manas labās domas un dabīgā imunitāte. Patiesība ir tāda, ka nepotēto un nepārslimojušo nebūs. Kovids atnāks pie visiem, – tas ir tikai laika un konkrētas mutācijas jautājums.

Mums aiz Austrumu robežas ir ļoti liela un labi bruņota valsts. Mums nekad nebūs tādas armijas, tik daudz tanku un lidmašīnu, lai varētu tai pretoties. Nu kam tad mums armija, jo tā vienalga būs vājāka un nespēs mūs aizstāvēt.

Kam jāremontē automašīnas, jo tās vienalga plīst, vienalga tās nolietojas; kam jābūvē ceļi, jo tie vienalga paliek neizbraucami un jāremontē atkal un atkal...

Kam galu galā dzīvot, ja vienalga slimosi un nomirsi?! Ir pat tādi pirmkristieši, no kuru Pasaules skatījuma tapusi kāda plaši izplatīta reliģija, ka mēs šeit esam kā cietumā un jācenšas no šejienes tikt prom pie Dieva, jo tikai dzīvošanai Tur ir jēga, bet šeit esam spiesti būt. Tāpēc nevajag bērnus, nevajag ģimenes, – ātrāk sagaidīt vecumu un prom.

Saeima

Ir jābūvē, un ir jādara, jo citādi cilvēce ies bojā. Viss tas, ko tu redzi, kad atver acis un ieklausies, viss tas, ko cilvēks ir radījis, tā visa vairs nebūs, un nebūs arī paša radītāja, tas ir, cilvēka.  Nebūs ceļu, nebūs māju, nebūs CO2 ražojošo automašīnu un arī elektromobiļu. Nebūs datoru, nebūs mobīlo tālruņu, nebūs nekā, ko radījis cilvēka prāts un rokas.

Arī Saeima, nu kam ir vajadzīga tāda Saeima, ko tā spēj izdarīt?! Latviskām un patriotiskām partijām nekad nebūs vairuma deputātu, viņi nekad nespēs pieņemt latviešiem vajadzīgos likumus, jo vairums to nevēlēsies.

Tev var likties, ka arī tam nav jēgas. Nē, jēga ir, un arī tur ir vajadzīgi labā nozīmē muļķi, tāpat kā viņi ir vajadzīgi pārējā populācijā, jo šie muļķi Saeimā tomēr spēs nepieļaut mūsu valsts iznīcināšanu. Ar to vien būs gana, un tas ir spēcīgs arguments un pamatojums viņiem tomēr tur būt.

Ja muļķu vairs nebūs, tad paliks tikai tas, ko radījis ir Radītājs, tad tas kļūs bezjēdzīgs un zaudēs radīšanas jēgu. Gan debesis, gan ūdens un zeme ir radīta, lai tur dzīvotu cilvēks un viņam būtu, ko ēst un ko kurināt. Lai cilvēkam būtu mājas, dzimtene un, kur ģimenes pavardu kurināt.

Man nešķiet svarīgi, kāda būs tā Pasaule, kāda tur būs flora un fauna, kāds būs klimats, ja šai Pasaulē vairs nebūs tā, kā dēļ vispār Pasaule tika radīta. Ir pat zināms, cik dienās tika radīta.

Ja nebūs cilvēka, tad minētais zaudēs jēgu, jo tikai cilvēka dēļ šī Pasaule ir radīta. Ja nav cilvēka, tad pasaules pastāvēšanai zūd jēga.

Latvieši

Ja Latvijā nav latviešu, tad man ir pilnīgi vienalga, kāda šeit būs veselības aprūpe, kāds būs sociālais nodrošinājums, kāds būs izglītības līmenis.

Ja vairs nav latviešu, tad man tas ir vienalga. Jo tikai, kamēr Latvijā ir latvieši, šai valstij ir pastāvēšanas jēga. Jo šīs valsts uzdevums ir sargāt, kopt un attīstīt latviskās vērtības un nodrošināt latviešu tautas saglabāšanu. Šai valsts pastāvēšanas jēgai ir jāpakārto viss, sākot no Satversmes un beidzot ar pagalmu sakopšanas noteikumiem.

Ja nav latviešu, tad kam šī valsts ir vajadzīga? Citiem jau ir savas valstis, kur kopt savu kultūru un nodrošināt tautas izdzīvošanu. Jā, ir daudzas tautas, kurām nav savas valsts, bet latviešu izzušana šo neatrisina, ja nu vienīgi viņi ierodas šeit un piešķir šai teritorijai citu nosaukumu.

Dievs

Vai tas kādreiz mainīsies, nu, tādā ziņā, ka muļķu vairs nebūs, paliks tikai gudrie un gudro darbības rezultātā nebūs vairs arī cilvēka? Domāju, ka tā nebūs un tas nenotiks. Dievs to nepieļaus! Dievs nepieļauj, ka rodas lielāks ļaunums par to, kam cilvēks spēj pretoties.

Vienmēr būs kāds procentiņš to, pateicoties kuriem cilvēce neies bojā. Dievam ir gana daudz instrumentu, ar kuriem šo procentiņu uzturēt un, iespējams, arī vadīt.

Bet, ja Dieva nav, ja viņš šo procentiņu neuztur un nerada, tad mums nav izredžu un nav nekāda pamatojuma man šo stāstīt un tev to lasīt. Ja Dieva nebūtu, tad mūsu šodienas arī nebūtu, - mēs nespētu līdz tam nodzīvot, un tas netieši pierāda Dieva esamību.

Viņš ļauj mums dzīvot, mēs neesam roboti, mēs esam viņa bērni, bet tad, kad slimība sāk mūs nomākt, kad mēs esam tik labās domās par sevi, ka mums vairs Dievs nav vajadzīgs, tad viņš ļauj mums izbaudīt šīs garīgās saslimšanas simptomus. Bet Viņš mūs nenogalina. Viņš, atbalstot muļķus, ļauj mums izdzīvot un izglābties.

Video ir šeit: https://www.youtube.com/watch?v=a4ZAbk0ri70

Novērtē šo rakstu:

29
25

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

No Tamuža un Zakatistova lietas KNAB izkalis kārtējo čiku

FotoTagad jau piemirsies, bet 2018. gadā bija briesmīgs skandāls – KNAB darbinieki aizturēja Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu Saeimas telpās. Nākamajā rītā deputāts tika palaists brīvībā. Kaimiņam kā aktierim izdevās izcila performance – samulsums, bailes, pēc tam varonīga apņēmība, kas atspoguļojās viņa sejā dažādos veidos. Tolaik Kaimiņam un viņa partijai vēl bija daudz fanu, kuri gaidīja elka iznākšanu no cietuma. Tā gan tagad ir tāla pagātne.
Lasīt visu...

6

Būtu tikai godīgi mums un visai Rietumu pasaulei atzīt beidzot faktu: Krievija ir fašistiska valsts

FotoKopš kara sākuma paralēli turpinu lasīt viedokļus gan no Krievijas, gan Rietumu (angļu, vācu, franču valodās) puses. Tas ir mega krahs, ko patlaban Rietumi piedzīvo ar savām ilūzijām un pārpratumiem par Krieviju.
Lasīt visu...

21

Kad deputāte atzīstas, ka deputāti pārstāv kādas grupas intereses...

FotoPriekšstats, ka deputāts pārstāv tikai sava vēlētāja “viedokli, uzskatus un vēlmes”, rodas:
Lasīt visu...

21

Dalītais īpašums: ko darīt tālāk?

FotoLatvijā 90. gados notika revolūcija mājokļu sektorā. Pārmaiņas bija saistītas gan ar ēku īpašumu atdošanu bijušajiem īpašniekiem vai viņu mantiniekiem, gan ar māju privatizāciju, gan ar visu mājokļu uzturēšanas sistēmu.
Lasīt visu...

21

Politisko attiecību līmenis, kurš kādreiz šķistu neiedomājams cinisms, tiek uzdots kā pašsaprotama norma

FotoŠonedēļ Latvijas politikā notika sava veida fāzes pāreja. Nokāpšana vēl vienu līmeni zemāk. Nacionālā apvienība aicināja premjeru padzīt amatam nepiemērotu ministri, pret ko premjers, Saeimas spīkera vārdiem runājot, neiebilda, taču pie viena padzina arī citu ministru, pret kuru nevienam pretenziju nebija.
Lasīt visu...

6

Līdzšinējā ekonomikas ministra muļļāšanās un tās cena

FotoKrievijas karš Ukrainā tiek finansēts no gāzes un naftas eksporta ieņēmumiem, un no šī kara pirmās dienas Latvijas valdības uzdevums bija maksimāli ātri atteikties no Krievijas gāzes un nodrošināt alternatīvas piegādes par saprātīgu cenu. Gandrīz trīs mēnešu laikā par to atbildīgais ekonomikas ministrs neko no tā nav spējis izdarīt.
Lasīt visu...

13

Uzņēmēju organizācijas aicina ekonomikas ministra amatu saglabāt Jānim Vitenbergam

FotoŠobrīd, kad Latvija saskaras ar būtiskiem ģeopolitiskiem, sociāliem un ekonomiskiem izaicinājumiem, mēs, uzņēmējus pārstāvošās organizācijas un nozares, aicinām valdību un koalīcijas partnerus nepieņemt pārsteidzīgus lēmumus.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Krišjānis Kariņš ir uzsācis bērnišķīgu, bet vienlaikus bīstamu spēli

Vakar iekšlietu ministre Marija Golubeva paziņoja par savu demisiju šādiem vārdiem: “Ministru prezidents Kariņš, pakļaujoties nacionāļu ultimatīvajam...

Foto

Šobrīd mainīt ekonomikas ministru ir bezatbildīgi

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) norāda, ka pieaugošās ekonomiskās krīzes un kara radīto sarežģījumu...

Foto

Atgādinām, ka vairāk nekā trīsdesmit procentiem Latvijas pilsoņu dzimtā valoda ir krievu valoda

Sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” valde pašreizējo situāciju Latvijā uzlūko ar nopietnām bažām. Atbildīgo institūciju...

Foto

Daži jautājumi par pieminekļa nojaukšanu

Vai ir iespējams, ka padomju vadība, plānojot parku un pieminekli Rīgā, ņēma vērā arī to, ko Krievijā sauc par sadarbību ar...

Foto

Daudzkrāsainās ļaunuma puķes

“Aiz ideālu daudzināšanas politiķi bieži vien meistarīgi slēpj savu neprasmi, melus un nevēlēšanos kalpot valsts interesēm.” Pjērs Buasts....

Foto

Pārējo būs apēdusi inflācija...

Ikdienā neaizstājamu pārtikas produktu cenas jau tagad ir pieaugušas par 30-50%. Un tas ir tikai sākums – energoresursu cenu lēciens un kara...

Foto

Pavļuts pauž necieņu pret Ministru kabineta apstiprinātajām darba samaksas garantijām veselības nozares darbiniekiem

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) pauž nožēlu par Veselības ministrijas...

Foto

Jūs taču neiedomājāties, ka es jutīšos vainīga vai atbildīga par kaut jel ko?

Policijai, tai skaitā speciālo uzdevumu bataljonam, ir uzdots īstenot nulles tolerances politiku pret...

Foto

Vismaz nākamos desmit gadus valstij ar krievvalodīgajiem jākomunicē krieviski

Par politisku nāciju. Krievvalodīgie dalās trīs grupās: 20% jau ir daļa no politiskās nācijas, 30% ar savu...

Foto

Vispār jau 10. maijā viss bija diezgan labi, vienīgi Satversme mums ir tāda, kāda ir

Es nosodu tos cilvēkus, kas svin Krievijas agresiju. Tai pat laikā...

Foto

Laiki dāsniem pabalstiem un atbalstiem ir beigušies

959 miljoni eiro uz budžeta deficīta rēķina 2020. gadā, 2 miljardi 104 miljoni eiro uz deficīta rēķina 2021. gadā...

Foto

Ticiet vai ne, bet patieso apdraudējumu es saskatu virtuālajā vidē

Ik gadu 9. maijā visā Eiropas Savienībā mēs atzīmējam Eiropas dienu. Šodien tās fonā norit karš Ukrainā,...

Foto

Zaļās partijas Tavara dīvainības

Šī gada 27. martā Jaunmoku pilī, tiekoties Latvijas Zaļās partijas (LZP), Latvijas Zemnieku savienības, Liepājas partijas un partijas Latvijai un Ventspilij vadītājiem, LZP priekšsēdētājs...

Foto

Cik slikti, ka Latvija uzņem daudz bēgļu, bet nez kāpēc negrib viņus integrēt

Ukrainas bēgļu uzņemšana iezīmē pagriezienu daudzu Eiropas Savienības dalībvalstu, it sevišķi Ukrainas kaimiņvalstu,...

Foto

Ministre Golubeva uzskata, ka "konstatētie nodarījumi nav masveidīgi". Vajag vairāk?

„Vērtējot šos gadījumus kopējā likumpārkāpumu kontekstā, viennozīmīgi var apgalvot, ka konstatētie nodarījumi nav masveidīgi,” pēc iekšlietu...

Foto

Ja ne mēs, tad kurš vēl aizsargās ģimenes vērtības?

Ģimene, laulība, bērni – tās ir augstākās garīgās vērtības. Šobrīd ir nepieciešams, lai mēs tās aizsargātu. Piesedzoties...

Foto

Nebakstiet bijušo čekas ziņotāju – pareizticīgo metropolītu Aleksandru!

Populāra Latvijas ārste ar Ukrainas saknēm LTV intervijā precīzi raksturoja mūsu sabiedrības attieksmi pret krieviem. Pat, ja viņi...

Foto

Rietumos esam tikuši, tomēr padomju lausku lasītājus neesam lāga pieskatījuši

Tik daudz laimīgu cilvēku seju kā 1990. gada 4. maija pievakarē pēc Latvijas Republikas Augstākās padomes balsojuma...

Foto

4. maija ideālus daudzi ir nodevuši gluži nemanot

Laikziņi šogad sola 4. maija aukstuma rekordus. Acīmredzot vēl nav pienācis mirklis noņemt šalles un novilkt cimdus, kas...

Foto

Okupācijas stabs. Mani un citu līkloči

Tā jautājumu un komentāru gūzma, ko pēdējo nedēļu laikā esmu saņēmis saistībā ar bēdīgi slaveno Pārdaugavas stabu, sāk radīt aizdomas,...

Foto

Jurašs Nr. 2 tēmē uz Saeimu?

Ja piedzīvojām situāciju, ka bija divi Juraši - viens fiziskais ar miesu un asinīm, kas staigāja pa ielu un sniedza...

Foto

Orda ir jāsagrauj

Lielākajai daļai no mums jau sen ir skaidrs no ikdienas pieredzēm, ka PSRS koloniālā minoritāte Latvijā pārstāv svešu pasauli, uz kuru mūsu kultūras...

Foto

Reirs melo

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) vērš uzmanību, ka finanšu ministrs Jānis Reirs 28. aprīlī LTV raidījumā “Šodienas jautājums” sniedza...

Foto

Es dodos atpakaļ uz Latviju, kur visi mani apskauž un ienīst, jo man ir jauns funktieris

Esmu ceļā uz Madridi, lai dotos uz Latviju. Šis ir...

Foto

Aicinu valdību uz nekavējošu rīcību pārtikas cenu dramatiska kāpuma apstākļos: Latvijai draud bada gads

Izvērtējot situāciju lauksaimniecībā, jāsecina, ka atsevišķiem produktiem prognozēto 50% pieaugumu vietā, cena...

Foto

Domājam ar savu galvu!

Latvijas pilsoņiem! Krievijas iebrukums Ukrainā liek domāt arī par nenodrošināto un neskaidro Latvijas tautas stāvokli. Sabrūkot PSRS, kādi slepeni protokoli un, iespējams,...

Foto

Latvijai tuvojas vēl nepieredzēta krīze

Kurināmā, degvielas, elektrības, izejvielu un rezultātā pārtikas cenu kāpums jau ietekmē un ietekmēs vēl vairāk katru Latvijas iedzīvotāju. Viennozīmīgi visvairāk cietīs...

Foto

Kāpēc Ukraina uzvar?

Kāpēc Ukraina uzvar, lai gan frontes līnijā var būt zaudējumi, ir teritoriju okupācija, kritušie un civiliedzīvotāju deportācijas? Uzvar – morāli! Ukraiņu tautu, armiju...

Foto

Par pareizticības žandarmu Kudoru

Lai kā Andris Kudors necenstos zem Ukrainas karoga paslēpt, ka viņš ir patoloģisks melis, sektants un manipulators, padodas tas viņam ne pārāk...

Foto

“Bēgļi” no Krievijas nav jāuzņem, nekādas jaunas uzturēšanās atļaujas – terminētas, pastāvīgās, vienalga kādas!

“Latvijas Avīze” 20. aprīlī publicēja interviju ar Saeimas deputātu Ainaru Latkovski, kurā politiķim...

Foto

Ja sanāk verbāla saķeršanās ar putinistu

Daži praksē balstīti padomi domas konstrukcijai, ja sanāk verbāla saķeršanās ar putinistu....

Foto

Mūs aizmirsa!

Atsaucoties uz Ķīles Pasaules ekonomikas institūta publicēto informāciju par valstu sniegto atbalstu Ukrainai, kurā norādīta nepatiesa informācija par Latvijas sniegto atbalstu Ukrainas bruņotajiem spēkiem,...

Foto

Mēs esam atraduši jaunu veidu, kā paspēlēties ar pilsonību, tagad kā piesegu izmantosim Ukrainas bēgļus

Šobrīd Saeima skata grozījumus Pilsonības likumā, kuros nav noteikts, pie kādiem...

Foto

Sarkanā "profesūra" stingri stāv okupekļa sardzē

Viens no pazīstamākajiem sarkanās profesūras ideologiem Mārtiņš Kaprāns sociālajā vietnē “Twitter” ierakstījis: “Rodas iespaids, ka Kompartijas propagandas orgāna “Cīņa” tiešie...

Foto

Nomest līķautu atjaunotā dzīvē

“Vai jums nav zināms, ka mēs visi, kas Jēzus Kristus Vārdā esam kristīti, esam iegremdēti Viņa nāvē? Jo mēs līdz ar Viņu...

Foto

Mamuška

Ukrainas austrumos notiek karaspēka koncentrēšana izšķirošai milzu kaujai. Nav skaidrs, kāpēc tāda kauja būtu vajadzīga, tomēr abas puses apbrīnojamā vienprātībā savelk spēkus, apšauda viens otru,...

Foto

Spriežam par „kolektīvo Putinu”. „Zombie, what’s in your head?”*

Pēc ziņām, foto un video no Bučas šķiet, ka vārdi ir sekli un nespēj ietvert visu, kas...

Foto

Sankcijas – trīs piedāvājumi

Līdz ar sankciju paplašināšanu pret Krieviju un atbalsta (militārā, humānā, ekonomiskā, visa iespējamā) palielināšanu Ukrainai, ir vērts arī, tēlaini izsakoties, iztīrīt un...

Foto

Ienīst necilvēcību ir normāli

Krievijas karš un genocīds pret ukraiņiem daudziem ir radījis iekšēju cīņu pret arvien pieaugošām naida un dusmu jūtām pret okupantu necilvēkiem. Mēs...

Foto

Par karu Ukrainā un medicīnas konsekvencēm

Karš nozīmē agresiju pret cilvēku dzīvību un veselību. Ukrainas kara tuvākās un ilgtermiņa sekas veselībai kļūst katastrofālas. Televīzijas kanālos un internetā...

Foto

Ministri Golubevu netraucēt ar zagļiem: viņai jāizdomā jauns joku video

Jūrmalā atkal siro zagļi – melnīgsnēji vīreļi, kuri šoreiz uzdodas par „ukraiņiem” un meklē „darbu”. Tagad...

Foto

Nils rekomendē svecītes

Jāatzīst, ka, kamēr Rīgas “gauleiters” bija Nils Ušakovs, galvaspilsēta zēla tīri labi. Bija, par ko mēru sunīt, un par savu kabatu politiķis neaizmirsa,...

Foto

Okupācijas muzeja brīvdabas ekspozīciju vajag apmūrēt ar mūri

Ir skaidrs, ka okupantu pieminekli līdz 9.maijam mēs nepagūsim nojaukt. Ja vien krievi paši neuzmetīs atombumbu, tas stāvēs....

Foto

Mūsu policisti ir ļoti, ļoti, ļoti lojāli, nemaz nedomājiet to apšaubīt!

Valsts policija ir iepazinusies ar bijušā iekšlietu ministra M. Gulbja intervijas izteikumiem kādā raidījumā, kurā...

Foto

Man ir daudz domu par visu ko, bet visvairāk par lielisko mani pašu

Es citkārt domāju, kas tad ir mans noziegums pret valsti ar nosaukumu Latvija....