Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pēc vairākiem salīdzinoši mierīgiem gadiem musulmaņu grupējums Hamas sāka masveida raķešu sūtīšanu un iebrukumu Izraēlas virzienā, kas izraisīja sašutumu visā pasaulē, bet no lielajām musulmaņu diasporām nekāds nosodījums netika sagaidīts. Tieši pretēji – vairākās valstīs musulmaņu kopienas izgāja ielās paust atbalstu džihādam.

Arī mūsu medijos žurnālisti un citi sabiedrībā pazīstami cilvēki pauž savu viedokli par notiekošo. Lato Lapsa publicēja fragmentu no savas grāmatas. Tad arī Elita Veidemane uzrakstīja rakstu, bet, kas piesaistīja manu uzmanību visvairāk, ir Alvja Hermaņa raksti šeit un šeit.

Kā redzams, tad autori uzbrūk progresīvajiem, un tas ir ļoti pamatoti, jo islāms ar komunismu mēdz iet roku rokā. Par piemēru var ņemt komunistu un šiītu sadarbību Irānā revolūcijas laikā. Kā tas beidzās komunistiem, gan jau vidējais šī portāla lasītājs saprot. Ja ne, tad pateikšu priekšā – viņus visus apšāva, un paveicās tikai tiem, kuri aizmuka uz Zviedriju, kur tos mīļi un dāsni uzņēma sociāldemokrāti.

Mans personīgais viedoklis: ja Tu esi kā Paula un savā profilā liec personas vietniekvārdus, tad Tavam viedoklim vērtība ir mazāka nekā vienam Zimbabves dolāram. Tomēr, ja mūsu ievēlētie deģenerāti minstinās un atklāti nesaka, ka atbalsta islāmistus, tad, piemēram, Nīderlandē viņi to dara atklāti.

Bet ne par to stāsts. Mani neinteresē tas, ka varavīksnes boļševiki atbalsta musulmaņu ekstrēmistus. Mani neinteresē arī tas, ko par to teiktu šo pašu varavīksnes boļševiku biedrene, kura pati absolvējusi Izraēlas universitāti. Mani noteikti neinteresē, ka tajā reģionā neviena civilizācija nekad nav bijusi spējīga sadalīt smiltis.

Mani interesē musulmaņu pamatojums, kāpēc viņi dara to, ko viņi dara. Un tāpēc ir nevis jāklausās pseidontelektuālu kreiso plānā galdiņa urbēju vervelēšana par šo tēmu, bet gan jāskatās musulmaņu reliģiskajos rakstos – Korānā, Hadīsos, Sīrā u.c. islāma literatūrā. Nu tad aiziet…

Korāns

Korāns 3:118 – Imrāns (Ali ‘Imran) Ak ticīgie, neņemiet par padomdevējiem, palīgiem vai draugiem tos, kas nepieder pie jūsu ticības (pagāni, jūdi un kristieši), jo viņi nepalaidīs garām iespēju nodarīt jums ļaunu. Viņu vēlmes ir lai jūs ciestu. Viņu aizspriedumus liecina viņu teiktais – un viņu sirdīs ir kas vēl ļaunāks. Mūsu atklāsmes esam izskaidrojuši, ja vien jūs saprastu.

Korāns 3:181 – Imrāns (Ali ‘Imran) Un patiešām, Allāhs dzirdēja, ko tie starp jūdiem sacīja: “Allāhs ir nabags! Mēs esam bagāti!” Mēs ņemsim vērā viņu aizvainojumus un arī to, ka viņi netaisnīgi nogalina praviešus. Un tad mēs sacīsim: “Tad baudiet dedzinošās uguns sodu!”

Korāns 4:46 – Sievietes (An-Nisa) Starp jūdiem ir tādi, kas sagroza vārdus, sacīdami “Mēs klausāmies un nepakļaujamies”, “Ieklausies! Lai Tu nekad nedzirdētu!” un “Ra’ina!” [gani mūs] – spēlējoties ar vārdiem un maitādami ticību. Ja viņi teiktu “Mēs klausāmies un pakļaujamies”, “Ieklausies mūsos” un “Unzurna!” [uzlūko mūs], tas būtu pareizāk un labāk priekš viņiem. Allāhs viņus ir nolādējis par viņu neticību, un viņi, izņemot pavisam dažus, netic.

Korāns 4:47 – Sievietes (An-Nisa) Ak jūs, kam tikuši doti svētie raksti (jūdi)! Ticiet tam, ko mēs esam atklājuši – apstiprinājumu jūsu svētajiem rakstiem – pirms mēs izdzēšam jūsu sejas un apgriežam tās otrādi vai mēs nolādam izaicinātājus tāpat kā Sabata pārkāpējus! Un Allāha pavēle tiek izpildīta vienmēr!

Korāns 4:160 – Sievietes (An-Nisa) Mēs aizliedzām jūdiem labumus, kas iepriekš bija atļauti, tāpēc, ka viņi rīkojās ļaunprātīgi un noveda daudzus no Allāha ceļa.

Korāns 4:161 – Sievietes (An-Nisa) Par to, ka viņi ņēma augļus (aizdevuma procentus), lai gan tas viņiem bija aizliegts, un par to, ka nelikumīgi piesavinājās citu mantu. Mēs esam sagatavojuši neticīgajiem mokpilnu sodu.

Korāns 5:41 – Mielasts (Al-Ma’idah) Ak vēstnesi! Nebēdā par tiem, kas steidzas neticēt – par tiem, kuri saka “Mēs ticam” ar savām mēlēm, bet viņu sirdīs ticības nav. Nedz arī par tiem jūdiem, kuri steidzas klausīties to cilvēku melos, kuri ir pārāk iedomīgi, lai vērstos pie tevis. Viņi sagroza svētos rakstus, ņemot nosacījumus ārpus konteksta, sakot “Ja tev ta sir dots, tad ņem to, bet jav nav dots, tad piesargies.” Ja Allāhs kādu grib maldināt, tu viņam nevari palīdzēt pret Allāhu. Tā nav Allāha griba šķīstīt viņu sirdis. Šajā pasaulē tiem būs negods – un aizsaulē būs bargs sods.

Korāns 5:51 – Mielasts (Al-Ma’idah) Ak ticīgie! Neņemiet par saviem aizstāvjiem jūdus un kristiešus! Jo viņi aizstāvēs viens otru. Un, ja kāds no jums ņem sev par aizstāvi kādu no viņiem, tad tiešām – viņš pats ir viens no viņiem. Patiešām, netaisnīgus ļaudis Allāhs neved pa taisnu ceļu.

Korāns 5:64 – Mielasts (Al-Ma’idah) Daži no jūdiem saka: “Allāham ir sasietas rokas! Lai viņu rokas ir sasietas un viņi ir nolādēti par to, ko teikuši. Allāha rokas ir plaši atvērtas un viņš brīvi dāvin kā vien vēlas. Tas, kas tev ir atklāts, ak Pravieti, no tava kunga, liks viņiem vairot ļaunumu un neticību. Mēs sējām starp viņiem neiecietību un naidu līdz Pastardienai. Katru reizi kad viņi iedzēš kara uguni, Allāhs to izdzēš. Viņi centīgi nopūlas vairot postu uz zemes. Bet Allāhs nemīl postītājus.”

Korāns 5:82 – Mielasts (Al-Ma’idah) Tu redzēsi, ka ticīgos visspēcīgāk ienīst jūdi un politeisti, un visdāsnākie ir tie, kas sauc sevi par kristiešiem. Tāpēc, ka viņu priesteri un mūki nav iedomīgi.

Korāns 9:29 – Nožēlošana (At-Tawbah) Cīnieties pret tiem no rakstu ļaudīm (jūdiem), kas netic Allāham un Pastardienai, kas neaizliedz to, ko Allāhs un viņa vēstnesis ir aizliedzis un nepieņem patieso ticību, kamēr tie nesāk maksāt nodevas, brīvprātīgi pakļaujas un tiek pazemoti.

Hadīsi

Sahih Al-Bukhari 437 Abū Huraira norāda, ka Allāha vēstnesis sacīja: “Lai Allāha lasts nāk pār jūdiem un kristiešiem, jo viņi cēluši lūgšanu vietas uz savu praviešu kapa vietām.”

Spekulācija: Šos vārdus, iespējams, Muhameds sacīja jau uz nāves gultas kad ik pa laikam atguva samaņu no drudžiem, kas bija rezultāts indēšanai, kura notika pāris gadus iepriekš.

Sahih Al-Buhkari 2926 Abū Huraira norāda, ka Allāha vēstnesis sacīja: “Tā stunda nebūs situsi līdz jūs necīnisieties ar jūdiem un pat akmens, aiz kura slēpsies jūds jums teiks: “Ak, muslim! Aiz manis slēpjas jūds, nāc un nogalini viņu!””

Sahih Al-Buhkari 4028 Ibn Umārs stāsta, ka Banu An-Nadir un Banu Quraiza cīnījās pret Pravieti, laužot miera līgumu, tādējādi Pravietis izraidīja Banu An-Nadir un atļāva Banu Quraiza palikt Medīnā, no viņiem nepaņemot neko, līdz viņi atkal atsāka cīnīties. Tad viņš nogalināja visus viņu vīriešus un izdalīja viņu sievietes, bērnus un mantu starp muslimiem, bet daži no viņiem nāca pie Pravieša, un viņš deva viņiem drošību, un viņi pieņēma islāmu. Viņš izraidīja visus jūdus no Medīnas. Tie bija jūdi no Banu Qainuqa, Abdullas bin Salama cilts un jūdus no Banu Haritha un citus Medīnas jūdus.

Sahih Muslim 2793 Abū Huraira norāda, ka Allāha vēstnesis sacīja: “Ja desmit jūdu piekristu sekot man, tad nebūtu uz zemes neviena jūda, kas nesekotu man.

Sahih Al-Bukhari 1375 Abī Aijūbs norāda, ka Pravietis saulrietā gāja pastaigāties un dzirdēja biedējošu balsi, un sacīja: “Jūdi tiek sodīti savās kapa vietās.

Kontekstam: Šos vārdus Muhameds izteica pēc tam, kad Medīnā nogalināja visus jūdu cilts Banu Quraiza vīriešus, jo viņi atteicās pieņemt islāmu (ap 600-900 vīriešiem). Kā norādīts augstāk, islāmu pieņēma vien daži (mazāk par 10) jūdi, un pārējie tika nogalināti.

Sahih Al-Buhkari 4728 Stāsta Musābs: “Es vaicāju savam tēvam: “Vai pantsSaki: Lai vai mēs pastāstam jums, kuru darbi nesīs vislielākos zaudējumus?” bija atklāts attiecībā uz Al-Haruiju?” Viņš atbildēja: “Nē, bet attiecībā uz jūdiem un kristiešiem, jo jūdi neticēja Muhamedam un kristieši neticēja Paradīzei un teica, ka tajā nav ēdienu un dzērienu. Al-Haruija ir tie ļaudis, kas lauž savu zvērestu Allāham pēc tā došanas, un Sads viņus dēvēja par Al-Fasiqin (ļaundari, kas pamet Allāha pakļautību).””

Sahih Al-Bukhari 7157 Stāsta Abū Mūsa: “Kāds vīrs pieņēma islāmu, bet pēc tam atgriezās pie jūdaisma. Muāds bin Džabāls atnāca aplūkot šo vīru ar Abū Mūsu. Muāds vaicāja: “Kas vainas šim vīram?” Abū Mūsa atbildēja: “Viņš pieņēma islāmu un tad aizgāja atpakaļ pie jūdaisma.” Muāds sacīja: “Es neapsēdīšos iekams Tu viņu nenogalināsi, jo tāds ir Allāha un viņa vēstneša spriedums!”

Al Tabari

Tad kad Allāha vēstnesis bija atpūties no padarītā, (jūdu sieviete) Zeinaba bint al-Hārita, Salāma bin Miškāma sieva, pasniedza viņam aitas cepeti. Viņa vaicāja, kuru aitas daļu viņš vēlētos, un viņai tika teikts, ka priekšējo kāju. Viņa saindēja gan šo, gan pārējās aitas gaļas gabalus un aiznesa. Kad viņa to nolika Allāha vēstneša priekšā, viņš paņēma priekšējo kāju un nokoda gabalu, bet uzreiz nenorija to. Ar viņu bija Bišrs bin al-Barā bin Marūrs, kurš – tāpat kā Allāha vēstnesis – fnokoda gabalu. Bišrs, savukārt, to norija, kamēr Allāha vēstnesis savu kumosu izspļāva, sacīdams: “Šis kauls man pateica, ka ir saindēts!” Tad viņš pasauca šo sievieti un viņa atzinās. Viņš vaicāja: “Kas lika tev šādi rīkoties?” Viņa atbildēja: “Nav noslēpums kā esi izrīkojies ar maniem ļaudīm. Tāpēc es pateicu, ka ja tu esi pravietis, tu par to [indi] zināsi, bet ja esi valdnieks, tad no tevis jātiek vaļā.” Pravietis viņai piedeva, bet Bišrs nomira no apēstā kumosa.

“The Events of the Year 7” in: The History of Al-Tabari. Vol. 8, The Victory of Islam, (transl. Ismail K. Poonawala, State University of New York Press, 1990.) pp. 123-124.

Kontekstam: Pēc šī notikuma Muhameda veselība pasliktinājās, jo inde viņa mutē bija paspējusi uzsūkties.

Kad pravietis gulēja ar Safiju (no jūdu cilts Banu Nadir), Abū Aijūbs palika pa nakti pie viņa durvīm. Kad viņš ieraudzīja pravieti no rīta, viņš sacīja “Allahu Akbar.” (arābu val. – Allāhs ir dižākais). Viņam bija zobens, un viņš Pravietim sacīja “Ak, Allāha vēstnesi, šī jaunā sieviete tikko apprecējās [ar tevi] un tu nogalināji viņas tēvu, viņas brāli un viņas vīru, tāpēc es neuzticējos, ka viņa tev nenodarīs pāri.” Pravietis pasmējās un pateica: “Labi”.

“Excerpts from The Supplement to the Supplemented” in: The History of Al-Tabari, Vol. 39, Biographies of the Prophet's Companions and Their Successors al-Tabari's Supplement to His History, (transl. Ismail K. Poonawala, State University of New York Press, 1990.) p. 185

Šie ir tikai daži izgriezumi no islāma literatūras, kas parāda musulmaņu naidu pret jūdaismu. Faktiski notikumi Haibārā un Banu Quraiza cilts genocīds ir atsevišķu rakstu vērti. Bet īsumā – musulmaņi ienīst jūdus tāpēc, ka viņus ienīda viņu pravietis. Tas arī viss. Ne vairāk, ne mazāk.

Nobeigumā ironizējoša dziesmiņa par to, kam tad īsti pieder tās smiltis, par kurām gadiem ilgi cīnās jūdi un musulmaņi.

P.S. – Arābu alfabētā nav burta “P”, tas tiek aizstāts ar burtu “F”.

P.P.S – Tiek spekulēts, ka Muhameda saknes var izsekot līdz pat Jemenas jūdiem.

* - Interesants fakts: Korānā ir vairāk naida pret ebrejiem (visa tekstā – jūdiem) nekā Ā.Hitlera “Mein Kampf” (es saku “jūdi”, jo nezinu, kāda reakcija mani sagaida, ja teikšu “žīdi”). Papildus Korānā jūdi tiek dēvēti arī par rakstu ļaudīm. Te būs tikai daži piemēri.

Novērtē šo rakstu:

68
10

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

FotoKāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez cipariem, bet vienkārši novērojums. Pārsmējos.
Lasīt visu...

21

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

FotoViens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās vēlēšanās — “Jaunās Vienotības” pārsvars pār Nacionālo apvienību, kaut gan aptaujas konsekventi rādīja pretējo, turklāt tas notika pēc tam, kad JV pārstāvis Arvils Ašeradens informēja sabiedrību par iespēju celt pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lasīt visu...

21

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

FotoŅemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica” (attēlā - tā pārstāve Inga Spriņģe) projekta “Šķelšanās” vērtēšanu un mediju redakcionālo brīvību, Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) skaidro pieņemto lēmumu. Fonds ir konstatējis, ka projekts nav īstenots atbilstoši konkursa nolikumam, kas paredz veidot saturu latviešu valodā, bet daļēji īstenots svešvalodā. Aktivitātes īstenotas ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu (MAF).
Lasīt visu...

12

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

FotoNesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka Saeimas vīri un sievas dzīvo pasaku valstībā. Vairums runātāju kaismīgi klāstīja, kas būtu jādara, bet neviens nerunāja, kas to traucēja paveikt jau, piemēram, pagājušajā gadā.
Lasīt visu...

21

Vieglprātība un nekompetence maksā dārgi

FotoIgauņi racionāli skatās uz „Rail Baltica” savienojumu ar Tallinu un lidostu. "29.maijā ielikts pamatakmens „Rail Baltica” Ülemiste pasažieru terminālim "Linda", kas nodrošinās ērtu tramvaja savienojumu ar Tallinas lidostu, pilsētas centru un ostu. Ülemiste termināla pabeigšana plānota 2028. gadā."
Lasīt visu...

21

Sākot no nodokļu celšanas un beidzot ar Francijas kodolvairoga attiecināšanu uz Baltiju: TOP 3 “interesantākās” idejas no partiju mutēm

FotoPartiju pašslavināšanās gaisotnē soctīklu īsajos formātos tās “aizmirst” paziņot dažādus svarīgus sīkumus, piemēram – kur ņemt naudu savu ideju finansēšanai. Tomēr tajās reizēs, kad saruna ir garāka par pusminūti, sāk parādīties interesantas idejas. Uzmanībai daži momenti, kurus ne katrs lasītājs vienmēr redz.
Lasīt visu...

21

Pārpratumi likumprojekta izstrādes gaitā (viena epizode)

FotoLikumprojektā "Grozījumi Civilprocesa likuma 594. pantā - Ieturējumu apmērs no parādnieka darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem" tā pirmajā lasījumā Saeima apstiprināja ieturējamu summu 10% no parāddnieka ienākumiem, kas nepārsniedz minimālās algas apmēru neatkarīgi no piedziņas veida. Tātad no minimālās algas 300 EUR mēnesī parādnieka ieturējamā summa sastādītu: 59,74 EUR/mēnesī (aprēķins: 700 - 10,5% Soc.nod. - 500 neapliek.summa - 23% IIN * 10% = 59,74).
Lasīt visu...

21

Eiroparlamenta reitingu līderis “lien bez ziepēm” savam galvenajam politiskajam sāncensim

FotoPiecu mēnešu garumā SKDS aptaujās līderu lomu ieņēmušās Nacionālās apvienības vadošais kandidāts Roberts Zīle nācis klajā ar unikālu atklāsmi: nevis pašu saraksta biedri esot tie labākie, bet gan viņa galvenais politiskais konkurents.
Lasīt visu...

21

Valsts kontrolei vajadzētu izvērtēt, cik pamatoti Sabiedrības integrācijas fonds vairojis „Re:Baltica” darbinieču labklājību un kā valsts šos līdzekļus varētu atgūt

FotoEs jums izstāstīšu kaut ko, ko LTV Ivo Leitāns jums neteica. Un viņš arī to nezina. Mans ģimenes uzņēmums pirms dažiem gadiem ir maksājis naudu portālam Delfi par manu dokumentālo filmu reklāmu. Abas reizes portals Delfi ziņoja saviem lasītājiem, ka ir skatāmas žurnālista Anša Pūpola dokumentālās filmas. Es ticu, ka portāls ļoti rūpīgi seko likumiem, kas aizliedz melīgas reklāmas izplatīšanu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Parodija par pārbaudi

Ceturtdien Ģenerālprokuratūra izplatīja ļoti savādu paziņojumu, kam it kā bija jānomierina prāti un jāatjauno uzticība politiskajai elitei, bet gluži otrādi – tā ne...

Foto

Lūdz tiesībsargu vērsties Satversmes tiesā par personu ar invaliditāti diskrimināciju

2024. gada 30. maijā Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrības valdes loceklis Raimonds Lejnieks...

Foto

Šoreiz Lembergs uzvar valsti

Centrālajai vēlēšanu komisijai (turpmāk - CVK) ir rakstiski jāatvainojas Aivaram Lembergam par liegumu balsot pašvaldību vēlēšanās, - tā nolēmusi tiesa....

Foto

Nes mieru man, nes mieru dvēselei!

Jau divus gadus publiskajā telpā aktualizēts jautājums par nakts trokšņiem un regulējuma caurumiem, kas liedz rast reālus risinājumus šai problēmai....

Foto

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

Kā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri....

Foto

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

Brīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā...

Foto

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm...

Foto

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

Mēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda...

Foto

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

Pēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un...

Foto

Būtu mēs labāk ēduši...

Latvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši...

Foto

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

Latvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai...

Foto

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

Rīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie...

Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...