Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Nesen par to runāju un pat rakstīju. Šo var uzskatīt gan par turpinājumu jau teiktajam, gan kā papildinājumu iepriekš publiskotai versijai, kurā paudu savu domu gājienu par kovidu un ne tikai.

Lai par ko rakstītu, nepatīk man katru reizi taisnoties, ka neesmu speciālists šai jomā, bet tas man neliedz paust savu viedokli, jo īpaši tāpēc, ka vairumu viedokļu, kurus lasu un dzirdu, arī nepauž kādi speciālisti, drīzāk otrādi.

Tātad kas mūs sagaida nākotnē? Es nelūkojos kafijas biezumos, nesvārstu svārstu, un arī zvaigznes dienā, kad rakstu, nav redzamas. Tā ir tikai mana loģika, tikai mans redzējums, un jums nav obligāti to lasīt, zināt un citādi ielaist savā dzīvē. Ir gana daudz dažādu izklaižu bez satura un secinājumiem, kurām varat pievērsties un šeit rakstīto tālāk nelasīt.

Manuprāt, tie, kuri cer, ka tūlīt kovida viļņi izsīks, vakcinēšanās kampaņa beigsies un viss atgriezīsies ierastajā ritmā un sliedēs, rūgti maldās. Viņi nav lasījuši Heraklīta apgalvojumu, ka «cilvēks nevar iekāpt divreiz vienā un tai pašā upē». Iepriekšējās dzīvošanas – tādas, kāda tā bija pirms kovida – arī vairs nebūs.

Vai nākotne stipri atšķirsies no iepriekšējās dzīves, es nezinu, un, kādās niansēs būs šīs atšķirības, es arī nevaru paredzēt, bet esmu pārliecināts, ka būsim spiesti dzīvot citādi. Neatkarīgi no tā, vai mēs tam piekrītam vai ne un vai mēs to gribam vai ne. Tie, kas nepiekritīs, negribēs un mēģinās pa vecam, mirs paši, paraujot uz viņpasauli kādu pulciņu dvēseļu līdz, tām atļauju neprasot un ar viņiem to nesaskaņojot.

Var rasties loģisks jautājums, kam es to rakstu. Es rakstu tiem, kas prot lasīt un prot saprast manis rakstīto. Vai tādi ir visi, kuri šai tekstā ielūkosies? Nē, tādi nav visi, tādu ir tikai niecīgs mazums. Ja sevi pieskaiti pie šīs minoritātes, tad zini – es rakstu Tev, bet pārējiem –zināšanai, laika īsināšanai un negāciju izvirduma rosināšanai. Tas nekas, ka par to uzzina arī «nepiederošas personas» un citi.

Sacensība

Vīruss izplatās, pielāgojas, un arī cilvēce tam pretojas, mācās pretoties, kļūdās. Pie kā minētais novedīs? Kurš kuru pārspēs – mēs vīrusu vai vīruss mūs? Diemžēl cilvēks vīrusam ne tikai pretojas... Daudzi tam pat palīdz, izliekoties, ka tā nav, un izplatot melīgus apgalvojumus, ka tas nav bīstams.

Šo sabotieru nolūks ir vienkāršs, kā jau visos propagandas un hibrīdkaros. Svarīgi ir radīt šaubas, un, ja cilvēks nav pārliecināts, ja ir apmulsis un neziņā, tad viņš ir sagatavots tam, lai saņemtu pēdējo – nāvējošo sitienu. Es to saskatu, un mani neietekmē bļāvieni, ka esmu neizglītots un atpalicis muļķis. Man tie ir vienaldzīgi.

 Es zinu, kas ir jādara, lai suņi sāktu riet, un iespējams, ka, šo rakstot, es to neapzināti daru. Es zinu, ka suņi mani var saplosīt, bet es no suņiem neko citu arī negaidu, jo ne uz ko citu viņi nav spējīgi. Tikai apriet un, paceļot kāju, rakstīt cits citam vēstules.

Vīrusam izplatoties un cilvēkiem izolējoties, šai sacensībā ir ienācis vēl viens «spēlētājs». Tās ir vakcīnas. Kādu ietekmi uz šo radīs vakcinēšana? Vakcīnu ir daudz un būs vēl vairāk. Dažām vakcīnām ir lielāka efektivitāte, bet tās ir dārgākas un grūtāk uzglabājamas, dažas ir mazāk efektīvas, bet ir lētākas, vieglāk pārvietojamas un uzglabājamas. Dažas nedod cerēto efektu tāpēc, ka tas, kādu rezultātu dos potēšana, ir atkarīgs ne tikai no potes, bet arī no konkrēta cilvēka organisma īpatnībām. Vecuma, dzimuma, rases, reģiona, asinsgrupas, slimībām un cita.

Kaut arī pret-kovida vakcīnas ir tikko ienākušas mūsu dzīvē, tās turpinās pilnveidoties, tiks izgudrotas citas, un tas, par ko šobrīd pasaules iedzīvotāji neuztraucas, ir, cik tās maksā. Cik par tām būs jāmaksā tad, kad vairs nepotēs bez maksas, šobrīd ir otršķirīgs. To veicina arī tas, ka vakcīnas šobrīd apmaksā no valsts kases un tiem, kuriem iedur, nekas nav jāmaksā. Tā ilgi nebūs, un, līdzko būs sapotēta kāda noteikta daļa iedzīvotāju, bezmaksas vakcīnu vairs nebūs. Bet, ja nebūs bezmaksas, tad pieļauju, ka arī cilvēki varēs izvēlēties, ar kuru vakcīnu potēties.

Nepotēto nebūs. Iespējams, ka bērnus un kādas speciālas sabiedrības grupas turpinās potēt bez maksas, bet nepotēto nebūs. Var teikt, ka piespiedīs, ka cilvēkiem nebūs izvēles. Jā, iespējams, ka arī tā būs, bet rezultātā nepotēto nebūs.

Īslaicīgs palīglīdzeklis

Ir zināms, ka atkārtoti potēt vektoru vakcīnu ir neefektīvi un tiem, kuriem vektoru vakcīnas neradīs nepieciešamo antivielu daudzumu, nāksies potēties ar kāda cita tipa vakcīnu, tādējādi cenšoties panākt aizsargājošo antivielu daudzumu. Arī tiem, kuriem sākotnēji pēc potēšanas ir pietiekami antivielu, līdz ko to skaits samazināsies, būs jāpotējas atkārtoti, un tas būs jādara ar citu vakcīnu.

Vakcīna nav problēmas atrisinājums, tas ir tikai īslaicīgs palīglīdzeklis. Līdzīgi kā nevar paēst visai atlikušajai dzīvei un nevar padzerties tā, lai vairs nekad neslāptu, arī kovid vakcīna nav risinājums visam mūžam. Vakcīnas būs nepieciešamas tik ilgi, kamēr būs apdraudošais vīruss.

Nekur nav rakstīts un svēti solīts, ka rīt nevar no kādas laboratorijas izbēgt vai kāda lidojošā pele nevar atnest vēl kādu jaunu vīrusu vai kāda jau esoša vīrusa paveidu. Un riņķa dancis atkārtosies. Tas liek domāt, ka Heraklītam būs izrādījusies taisnība un otro reizi tai pašā ūdenī neiebridīsim. Visticamāk, pirms vairāk nekā gada sākusies sacensība starp vīrusa uzbrukumiem un mēģinājumiem no tā izsargāties un paglābties ieies jaunā spirāles aplī.

Zinātne un vakcīnu ražotāji spēj vismaz divas reizes gadā pielāgot vakcīnu jaunam vīrusa paveidam, tikpat ātri, cik spēj uz vīrusa izmaiņām reaģēt mūsu imūnsistēma, bet nav zināms, ar kādu ātrumu vīruss spēj mainīties. Ja izrādīsies, ka vīrusa jaunās, lipīgākās un nāvējošākās versijas radīsies ātrāk, nekā zinātne spēs radīt to neitralizējošu vakcīnu, tad mēs šai sacensībā būsim zaudētāji. Un ne tikai tāpēc, ka vīruss būs izrādījies veiklāks, bet galvenokārt tāpēc, ka tik dziļi uti ielaidām kažokā un šai procesā vīrusam ļoti palīdzēja un palīdz muļķi, arī izglītoti muļķi.

Trešais spēks

Zinātne pagaidām spēj gana ātri radīt jaunas vakcīnas, ražošana spēj tās saražot, bet šai sacensībā ir vēl kāds negaidīts faktors, kas nebija iepriekšējos aprēķinos iekļauts. Runa ir par lielo muļķu daudzumu, kuri ir ne tikai muļķi, bet šai ziņā tādi kā nepieskaitāmie, kuriem ir ļauts stūrēt auto, vadīt valstis, pat veselības nozares. Un to ir tik daudz, ka tas kļūst par labu sabiedroto un izpalīgu vīrusam un būtisku neparedzētu šķērsli saslimstības mazināšanai. Šis ir trešais spēks, ar kuru nevar nerēķināties. Šie nepieskaitāmie ir spējīgi paralizēt un diskreditēt jebko un, protams, arī valstu pretdarbību vīrusam.

Reiz kādam ietekmīgam politiķim jautāja, kuru likt par galveno pašvaldībā. Atbilde bija: to, kurš lielāks kretīns. Nu šie kretīni būtiski iejaucas vīrusa ierobežošanas procesā. Aizbāzt viņiem muti nevar, jo tie tūlīt kliedz par vārda brīvības un cilvēktiesību pārkāpumiem, kaut paši pie jebkuras izdevības liedz tādas pašas tiesības citiem. Ja tikai būtu iespējams, tie izdzēstu ne tikai šo ierakstu, bet arī mani. Par ierakstu man būtu žēl, bet par sevi ne tik. Man diemžēl nav tablešu, ar kuru šos izārstēt, tāpēc uzskatu, ka mest katram, kas rej, ar akmeni nozīmē izniekot jau tā īso dzīvi.

Pateicoties šiem, kuri ir izkropļojuši brīvības jēdzienu un pamatbūtību, nav iespējams rīkoties racionāli, – dzīve kļūs iracionāla.

Domāju, ka kaut nedaudz tajā, kā būs, varam ielūkoties šodienas Izraēlā. Tas, par ko mēs sapņojam vismaz oficiāli, tas ir, par procentuāli lielu skaitu potēto pret kovidu, tur jau ir sasniegts. Tur arī būs redzams, kā jaunajai situācijai pielāgosies vīruss, kādas jaunas versijas radīsies un vai zinātne spēs šo procesu kontrolēt un ierobežot vīrusa vēlmes.

https://www.youtube.com/watch?v=ZVkRI-oGn98

Novērtē šo rakstu:

11
29

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kad valsts pārstāvji sāk rīkoties vienkārši pretīgi

Foto“Viņi bija divi, sievieti mēs neielaidām, jo viņa it kā bija aizmirsusi sertifikātu mašīnā.” Domājat, šis ir jauna spriedzes romāna pieteikums? Nē, tā ar dienas notikumiem vacapā dalās Zvaigznes grāmatnīcu darbinieki visā Latvijā.
Lasīt visu...

21

Ja zinātne tiek politizēta, mirst cilvēki!

FotoZinātnieki bioķīmijā un genomikā no pasaulē prestižām universitātēm un pētniecības institūtiem ir sākuši celt trauksmi par eksperimentos novēroto Covid vīrusa S proteīna RNS gēnu koda integrāciju cilvēka šūnu kodolā un tā rezultātā izraisītajiem bojājumiem cilvēka DNS jeb genomā. 
Lasīt visu...

21

Informatīvie tēli

FotoBieži par ticību mēs saucam to, kas patiesībā ir naids pret citas pārliecības, morāles un dzīvesziņas cilvēkiem. Bieži mūsu tā saucamā ticība ir nevis pašu pasaules skatījumā, pārliecībā un rīcībā, bet sektantiskā citu noliegšanā.
Lasīt visu...

3

Cik labprāt mēs pareizi sadalītu naudu, tikai neprasiet, kam mēs to atņemtu

Foto2022. gada budžets ir pēdējais valsts budžets, kuru pieņems 13. Saeimas sadrumstalotā valdība. Diemžēl arī “pēdējais budžets” nerisina Latvijas ieilgušās problēmas veselības aprūpes un sociālā atbalsta finansējumā. Tā vietā, lai ieguldītu Latvijas labklājībā un ilgtspējīgā attīstībā, tūkstošiem eiro liels atbalsts caur “deputātu kvotām” tiek novirzīts apšaubāmiem mērķiem un tiem pakļautiem nodibinājumiem.
Lasīt visu...

21

Prātā nāk "Suņa sirds" un iedzīvotāju sapulce ar Švonderiem un Šarikoviem

FotoNekomentēšu Vestardu Šimku. Tā ir viņa izvēle. Nekomentēšu par Covid-19 vakcīnām, jo neesmu ārsts vai eksperts. Nekomentēšu valdības darbības epidemioloģiskajā drošībā, jo kurš gan par to vēl nav izteicies...
Lasīt visu...

21

Sasparojoties Ministru prezidentam un nozares ministram kā ekonomistam, veselības aprūpes reformu varētu veikt relatīvi ātri

FotoVeselības aprūpes sistēma sasniegusi kritisko punktu un sabruks, ja turpmāk par prioritāti nekļūs ārstniecības personu kadru politika; reformas nebūs iespējamas, kamēr netiks aktualizēta gan privātpersonas (pacienta), gan ārsta līdzšinējā statusa neatbilstība starptautisko līgumu un Pacientu tiesību likuma normām un sakārtotas tiesiskās attiecības valsts finansēto pakalpojumu jomā.
Lasīt visu...

21

Runāsim atklāti: faktiski finanšu sektors šobrīd ir kļuvis par viena valsts dienesta vadītājas īstenotās politikas upuri

FotoPirms dažiem gadiem gan ierēdniecība, gan politiskie lēmēji pēc neskaitāmiem ārvalstu organizāciju un Latvijas stratēģisko sabiedroto ieteikumiem nonāca pie loģiska atklājuma, ka pagājušā gadsimta 80. gadu beigās, 90. gadu sākumā izveidotais banku darbības modelis gan ģeopolitisko, gan pieaugošās uzraudzības apstākļu rezultātā vairs nav dzīvotspējīgs. Proti, būt par NVS valstu starptautisko norēķinu jeb ASV dolāru transakciju centru nav iespējams.
Lasīt visu...

21

Vainot sabiedrību, ka politiķi ir noveduši valsti pie sašķeltības, var tikai paši politiķi

FotoIerobežojumi turpinās, un arī protesti turpinās. Cēloņsakarība ārkārtīgi vienkārša un to izsaka Delfu raksta pēdējā rindkopa: "Neskatoties uz augsto vakcinācijas līmeni, vairākām Eiropas valstīm nācies atjaunot karantīnas ierobežojumus, lai apturētu jaunu Covid-19 vilni."
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Hunta, sargies buntavnieka!

Sāksim ar to, kas manā skatījumā ir hunta. Tie ir 62 deputāti, kas veica valsts apvērsumu, atņemot balsstiesības t.s. deputātiem-antivakseriem. Pučistiem jāpieskaita arī...

Foto

Viltus zaļuma parāde Glāzgovā

Ar apņemšanos par globālās sasilšanas ierobežošanu un skaļiem saukļiem par virzību uz fosilā kurināmā izskaušanu, noslēgusies ANO klimata konference (COP26) Glāzgovā. Visnezaļākā...

Foto

Es iestājos par principu “baznīcu baznīcai”

Arvien skaļāk publiskajā telpā sevi piesaka sakrālā mantojuma tēma. Apsveicami, ka diskusijās par Svētā Pētera baznīcas tālāko likteni sabiedrība nav...

Foto

Nu cik var gvelzt par vīrusu un pandēmiju visādu sviestu?! Kā nav pašiem apnicis!

Divu gadu laikā nebeidz pārsteigt idiotisma līmenis, kas turpina arvien sazelt ap...

Foto

Zemes piespiedu nomas attiecības tiek izbeigtas netaisnīgi, uzliekot jaunu slogu dzīvokļu īpašniekiem

Pieņemot “Piespiedu dalītā īpašuma privatizētajās daudzdzīvokļu mājās izbeigšanas likumu”, daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašniekiem tiek...

Foto

Glābiet, palīdziet un jūtiet līdzi, zemes baroniem atņem peļņu!

29. oktobrī spēkā stājās Tieslietu ministrijas (TM) izstrādātie un Saeimas pieņemtie grozījumi likumā "Par atjaunotā Latvijas Republikas...

Foto

Mums vajag jūsu naudu, lai radītu jums vairāk burvīga satura par slepkavībām un maniakiem

Pirms apaļa gada šai datumā dienas gaismu ieraudzīja mūsu lolojums, daudzreiz nomērīts...

Foto

Vai tiekam gatavināti Latvijas iznīcināšanai?

“Opozīcija Saeimā iegājusi pilnīgā destrukcijā – iesnieguši virkni priekšlikumu atņemt aizsardzības budžetam vairākus desmitus miljonu eiro... Brīdī, kad pirmo reizi pēc...

Foto

Mums ir par maz ministru, vajag vēl, un tad viss būs kārtībā!

Labas pārvaldības princips paredz, ka sabiedrības interesēs valsts pārvalde tiek pastāvīgi uzlabota. Nevienā valstī valsts...

Foto

Es tiešām ļoti gribēju atbalstīt budžetu, bet...

Es tiešām ļoti gribēju atbalstīt budžetu, jo man šķiet, ka laiks ir grūts un premjerministrs Krišjānis Kariņš tiešām ir...

Foto

Levits nespēj vai nevēlas pildīt savus pienākumus un "pazūd aiz savas pils augstajiem mūriem"

Ne tikai Latvijas valsts dibināšanas svētkos, bet arī ikdienā aizvien skaudrāk iezīmējās...

Foto

Lūdzu, manējie, PALIECIET šaizemē!

Smagiem soļiem staigāju pa sava vectēva zemi. Ar dubļiem aplipušos zābakos un nosalušiem pirkstiem, zemjainām plaukstām aukstā zemē stādu ķiplokus, ziemas sīpolus...

Foto

Lai turpina valdīt pavļuti, kariņi, leviti un viņu apkalpotāji rečekisti, fūrmaņi, skrides un citi līdzskrējēji?

Divas valstis, divas pieredzes. Igaunija bez lockdown, Latvija ar. Igaunija ar cilvēcisku...

Foto

Vēstule Augstākajam Debesu Kungam

Es gan tev neticu, bet nezinu, kam citam adresēt savu žēlabu. Man ir laimējies, kopš deviņdesmito gadu sākuma dzīvoju Pierīgas apkaimē. Tuvu...

Foto

Vēstule valsts augstākajām amatpersonām: par palīdzību un atbalstu Latvijas pensionāriem un likumu "Par Valsts pensijām"

Likums "Par Valsts pensijām" paredz, ka ikviens Latvijas pensionārs var prasīt...

Foto

Jaunās paaudzes žurku inde

Tie, kuriem pieder kāds lauku īpašums, šķiet, visi būs saskārušies ar problēmu, vārdā grauzēji, bet vēl precīzāk – žurkas un peles. Grauzēji...

Foto

Nodokļu sistēmas reforma stumj pašnodarbinātos ēnu ekonomikā vai liek doties emigrācijā

Sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” Latvijas Republikas Saeimas frakcija, piedaloties balsošanā par likumprojekta “Grozījumi likumā “Par valsts...

Foto

Paskaidrojošā tautumeita un āža pakaļa

Profesionāla komunikatora deformācija palīdz ķirurģiski paskatīties un karstām situācijām....

Foto

Monumentālā šausmene “Mājsēde 2.0”

Pēc varnešu “pirkstu klikšķa” Latvijā pēkšņi uzliesmoja un tāpat norima kroņa vīrusa epidēmija. “Augšām” pietuvinātajiem šeftmaņiem lokdauns izrādījās “zelta bedre”. Dīkstāves palīdzību...

Foto

Divi miljoni deputātu īpašo pasūtījumu galdam – „baiļu kvotas”

Uz Saeimu  koka šķirstiņā atnestā budžeta prioritātes premjers raksturoja šādi:  “2022.gadā ir trīs lieli virzieni – Latvijas...

Foto

Pavasaris ir tuvu vai tālu atkarībā no pacietības līmeņa

Pēc valdības sarunu atšifrējuma publicēšanas fakts, ka šie politikāņi vēl ir savos amatos, ir apkaunojums demokrātijai....

Foto

Par to, kāpēc pie mums mirstība no kovida ir astoņreiz augstāka, es paklusēšu

Šodien mēs atgriežamies no mājsēdes - vakcinētiem cilvēkiem būs brīvāka dzīve. Nevakcinētajiem dodam vēl...

Foto

Par situāciju Latvijas medicīnā un iespējamiem risinājumiem

Cik zināms, valstī iedzīvotāju medicīniskai aprūpei gultu skaitam slimnīcās ir jābūt aptuveni 1% no iedzīvotāju skaita. Tas nozīme, ka...

Foto

No kuras puses tuvojas īstā klimata pārmaiņu problēma

Runa ir par ļoti nopienun problēmu, kas rada klimata pārmaiņas un par kuru neviens nerunā. Delfi.lv bija Ivara...

Foto

Šoreiz mums visiem ir nodarīts pāri par daudz!

Ziņa, kuru saņēmām 09.11.2021 no valdības mājas, šokēja mūs visus – gan gadatirgus organizētājus, gan jūs – gadatirgus...

Foto

Mēs runāsim, mēs domāsim, mēs gatavosimies

Latvijas robeža, kas iezīmē Latvijas valsts teritoriju starptautiskajā kartē, ir viens no Latvijas valstiskuma pamatelementiem. Tāpēc tās aizsardzība vistiešākajā veidā ir...

Foto

Tikai objektīvos datos balstīta analīze var novest pie pareiziem lēmumiem un tālākas apkarošanas taktikas

Dombura kungs! Ar interesi un cerībām noskatījos Jūsu atjaunoto raidījumu LTV1 "Kas...

Foto

Par Rīgas domes apsveikuma kampaņu

Pilnīgi skaidrs, ka, ja pats Dievs vēlētos iepriecināt latviešu inteliģenci, visticamāk viņam tas neizdotos. Panika ap Rīgas domes apsveikuma kampaņu tam...

Foto

Nevajag dēvēt noniecinošā veidā personas, kas kustas pār robežu

Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS un biedrība “Gribu palīdzēt bēgļiem” aicina izmantot starptautiski pieņemtu apzīmējumu personām, kuras šķērso...

Foto

Es, piemēram, redzu gaismu tuneļa galā

Pēdējos divus gadus mums ir gājis grūti, un Covid pandēmija vēl arvien nav beigusies. Tomēr šobrīd varam pacelt galvu un droši...

Foto

Dievnamā tikai ar “ar nelabo sadarbspējīgo sertifikātu”

Civilizācijas atiestatītāju apustulis Bordāns Twitter ciniski ieņirdza, ka “nevakcinējoties Dievu var satikt ātrāk!”. Tauta runā, ka pēcāk Temīdas piesmējējs ticis strostēts...

Foto

Vai Levits jau ir sasaucis Nacionālās drošības padomes sēdi?

Video ar cilvēku pūli, kas Baltkrievijā virzās uz Polijas-Baltkrievijas robežu, un Latvijas amatpersonu kuslais klusums, ne vārdu...

Foto

Ar Lukašenko roku Krievija pārbauda mūsu reakciju

Situācija pie Polijas-Baltkrievijas robežas ir ļoti nopietna. Vēlu izturību un savaldību Polijas drošības sargiem! Sekojam līdzi situācijas attīstībai....

Foto

Rīgas autoostas sarkano ozolu nedrīkst nocirst

“Ozolu iestādīja 1964. gadā, kad uzcēla autoostu. Autoostā sāku strādāt 1972. gadā. Tad ozols jau bija sasniedzis rokas resnumu. Agrāk,...

Foto

Vandāļi izņirgājušies par mūsu valsts naudas izšķiešanas un izzagšanas objektu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pēc sociālās kampaņas vides objekta “Korupcijas aisbergs” iespējamā vandālisma akta...

Foto

Pandēmija un sabiedrība - bailes vai dusmas?

Profesore Ancāne LSM portāla rakstā par Latvijas sabiedrību pandēmijas laikā runā par to, ka, viņasprāt, tajā valda vairāk dusmas...

Foto

Kurp dodamies?

Kurp dodamies – aizas vai leknu pļavu virzienā? Lielai daļai, nu vismaz pusei, cilvēku tas nešķiet svarīgi, jo viņi ir pārliecināti – jo dziļāk,...

Foto

Valdībai ir pašai jāizšķiras: demisionēt, emigrēt vai mainīties!

Latvija pašlaik ieņem pirmo vietu pasaulē Covid saslimušo ziņā! LR valdība un Saeima nepilda solīto, nepalielina medicīnas darbinieku...

Foto

Akceptētās nāves

Beidzot ir skaidrs, ka kroņa vīruss nešķiro cilvēkus vakcinētajos un nevakcinētajos. Tālab farmācijas gigantu dienderu centieni joprojām uzspiest bezjēdzīgās un organismam bīstamās potes robežojas...

Foto

Katram pašam jāizvēlas, vai ticēt pūcēm, pavļutiem, skridēm un rečekistiem vai tādiem ārstiem kā Ilze Aizsilniece

Nekas jauns nav jāizdomā. Kā vienmēr, kad tiek skatīts budžets...

Foto

Nemainīgs ir tikai viens – valdošās koalīcijas absolūtais cinisms

2019.gada novembrī pirms valsts budžeta pieņemšanas pie Saeimas notika plašs pikets – medicīnas darbinieki protestēja pret to,...

Foto

Ja uzskatāt, ka Covid eksistē tikai Eiropas Savienībā, tad aizveriet Latvijas vēstniecības ārpus ES!

Augsti godājamās valsts amatpersonas, vēršos pie Jums ar šo atklāto vēstuli, lai...

Foto

Lai gan Latvija rada tikai 0,02% no pasaules siltumnīcefekta gāzu izmešu apjomiem, esam apņēmības pilni skriet lokomotīvei pa priekšu

Kopš Parīzes nolīgumā paredzēto mērķu izvirzīšanas ir...

Foto

Duļķis pret pianistu

Eksistē Dievzemītē tāds Māris Mičerevskis. Plašākai publikai pazīstams kā Duļķis 2018. gada filmā “Kriminālās ekselences fonds”. Pie lomas “spīdošais aktieris” tika caur pūļa...

Foto

Varbūt turpināsies 80. un 90. gadu mijas profesūras aizsāktās tradīcijas!

2021.gada 28.oktobris, cerams, ieies vēsturē kā datums, kad sākās Latvijas Ārstu biedrības jau ilgāku laiku vērojamās...

Foto

Atklāta vēstule Latvijas valsts prezidentam: vissvarīgākā ir visas sabiedrības testēšana un laicīga ārstēšana

Vēršos pie jums, kā pie priekšpēdējās instances, jo pēdējā jau būs mecenāti, kas,...

Foto

Etnofobija un etnocentrisms

Ir sabiedrības daļa, kas ik pa laikam saceļ labi sponsorētu un informatīvi atbalstītu traci par Latvijā it kā valdošo “homofobiju”. Tomēr es aicinātu...

Foto

Dzied Circene aizkrāsnē

“Es arī uzskatu, ka piespiest nevar un nevajag nevienu cilvēku. Ja viņš negrib vakcinēties, viņš var nevakcinēties, bet tad viņš nevar iet sabiedrībā!”...

Foto

Žēl, ļoti žēl...

Žēl, ļoti žēl... Laikā, kad vajadzēja vienojošus vārdus, kad vajadzēja solidarizēties ar hospitalizētajiem pacientiem, ar izdegošajiem ārstiem, ar mājsēdē esošajiem darba devējiem un...

Foto

Nevaram paļauties uz valdošo karteli, jo tas aizņemts pats ar sevis glābšanu

Neskatoties ne uz Latvijas ārstu sabiedrības prasībām, ne pieaugošajiem saslimstības  un baisajiem mirušo skaitļiem,...

Foto

Likme uz ārējo ienaidnieku

Kariņa valdība Dievzemītē ir ieviesusi pazemojušu segregāciju. Nevakcinētajiem pret kroņa vīrusu atņem darbu (lasi – iztikas līdzekļus); sabotē izglītību; liedz medicīnisko aprūpi,...

Foto

Sociālās pātagas un 100 eiro kāposta politika

Vakcīndileri vienojušies iemānīt pošu atkarībā 60 gadu slieksni pārsniegušos seniorus, piesolot simt eiro katram, kas injicēsies pret kroņa vīrusu....

Foto

Tāda mums sabiedrība!

Bērnišķīgi! Esam nonākuši situācijā, kad puse biedru nav izpildījusi C mājasdarbu un ieskaite tagad nav visam kursam! Vainīgs pie tā esot skolas direktors...

Foto

Latvijā ir nolaists viss

Latvijā ir nolaists viss. To neredzēt var tikai aklais vai pilnīgi nozombētais. Uzskaitīsim....