Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Nesen par to runāju un pat rakstīju. Šo var uzskatīt gan par turpinājumu jau teiktajam, gan kā papildinājumu iepriekš publiskotai versijai, kurā paudu savu domu gājienu par kovidu un ne tikai.

Lai par ko rakstītu, nepatīk man katru reizi taisnoties, ka neesmu speciālists šai jomā, bet tas man neliedz paust savu viedokli, jo īpaši tāpēc, ka vairumu viedokļu, kurus lasu un dzirdu, arī nepauž kādi speciālisti, drīzāk otrādi.

Tātad kas mūs sagaida nākotnē? Es nelūkojos kafijas biezumos, nesvārstu svārstu, un arī zvaigznes dienā, kad rakstu, nav redzamas. Tā ir tikai mana loģika, tikai mans redzējums, un jums nav obligāti to lasīt, zināt un citādi ielaist savā dzīvē. Ir gana daudz dažādu izklaižu bez satura un secinājumiem, kurām varat pievērsties un šeit rakstīto tālāk nelasīt.

Manuprāt, tie, kuri cer, ka tūlīt kovida viļņi izsīks, vakcinēšanās kampaņa beigsies un viss atgriezīsies ierastajā ritmā un sliedēs, rūgti maldās. Viņi nav lasījuši Heraklīta apgalvojumu, ka «cilvēks nevar iekāpt divreiz vienā un tai pašā upē». Iepriekšējās dzīvošanas – tādas, kāda tā bija pirms kovida – arī vairs nebūs.

Vai nākotne stipri atšķirsies no iepriekšējās dzīves, es nezinu, un, kādās niansēs būs šīs atšķirības, es arī nevaru paredzēt, bet esmu pārliecināts, ka būsim spiesti dzīvot citādi. Neatkarīgi no tā, vai mēs tam piekrītam vai ne un vai mēs to gribam vai ne. Tie, kas nepiekritīs, negribēs un mēģinās pa vecam, mirs paši, paraujot uz viņpasauli kādu pulciņu dvēseļu līdz, tām atļauju neprasot un ar viņiem to nesaskaņojot.

Var rasties loģisks jautājums, kam es to rakstu. Es rakstu tiem, kas prot lasīt un prot saprast manis rakstīto. Vai tādi ir visi, kuri šai tekstā ielūkosies? Nē, tādi nav visi, tādu ir tikai niecīgs mazums. Ja sevi pieskaiti pie šīs minoritātes, tad zini – es rakstu Tev, bet pārējiem –zināšanai, laika īsināšanai un negāciju izvirduma rosināšanai. Tas nekas, ka par to uzzina arī «nepiederošas personas» un citi.

Sacensība

Vīruss izplatās, pielāgojas, un arī cilvēce tam pretojas, mācās pretoties, kļūdās. Pie kā minētais novedīs? Kurš kuru pārspēs – mēs vīrusu vai vīruss mūs? Diemžēl cilvēks vīrusam ne tikai pretojas... Daudzi tam pat palīdz, izliekoties, ka tā nav, un izplatot melīgus apgalvojumus, ka tas nav bīstams.

Šo sabotieru nolūks ir vienkāršs, kā jau visos propagandas un hibrīdkaros. Svarīgi ir radīt šaubas, un, ja cilvēks nav pārliecināts, ja ir apmulsis un neziņā, tad viņš ir sagatavots tam, lai saņemtu pēdējo – nāvējošo sitienu. Es to saskatu, un mani neietekmē bļāvieni, ka esmu neizglītots un atpalicis muļķis. Man tie ir vienaldzīgi.

 Es zinu, kas ir jādara, lai suņi sāktu riet, un iespējams, ka, šo rakstot, es to neapzināti daru. Es zinu, ka suņi mani var saplosīt, bet es no suņiem neko citu arī negaidu, jo ne uz ko citu viņi nav spējīgi. Tikai apriet un, paceļot kāju, rakstīt cits citam vēstules.

Vīrusam izplatoties un cilvēkiem izolējoties, šai sacensībā ir ienācis vēl viens «spēlētājs». Tās ir vakcīnas. Kādu ietekmi uz šo radīs vakcinēšana? Vakcīnu ir daudz un būs vēl vairāk. Dažām vakcīnām ir lielāka efektivitāte, bet tās ir dārgākas un grūtāk uzglabājamas, dažas ir mazāk efektīvas, bet ir lētākas, vieglāk pārvietojamas un uzglabājamas. Dažas nedod cerēto efektu tāpēc, ka tas, kādu rezultātu dos potēšana, ir atkarīgs ne tikai no potes, bet arī no konkrēta cilvēka organisma īpatnībām. Vecuma, dzimuma, rases, reģiona, asinsgrupas, slimībām un cita.

Kaut arī pret-kovida vakcīnas ir tikko ienākušas mūsu dzīvē, tās turpinās pilnveidoties, tiks izgudrotas citas, un tas, par ko šobrīd pasaules iedzīvotāji neuztraucas, ir, cik tās maksā. Cik par tām būs jāmaksā tad, kad vairs nepotēs bez maksas, šobrīd ir otršķirīgs. To veicina arī tas, ka vakcīnas šobrīd apmaksā no valsts kases un tiem, kuriem iedur, nekas nav jāmaksā. Tā ilgi nebūs, un, līdzko būs sapotēta kāda noteikta daļa iedzīvotāju, bezmaksas vakcīnu vairs nebūs. Bet, ja nebūs bezmaksas, tad pieļauju, ka arī cilvēki varēs izvēlēties, ar kuru vakcīnu potēties.

Nepotēto nebūs. Iespējams, ka bērnus un kādas speciālas sabiedrības grupas turpinās potēt bez maksas, bet nepotēto nebūs. Var teikt, ka piespiedīs, ka cilvēkiem nebūs izvēles. Jā, iespējams, ka arī tā būs, bet rezultātā nepotēto nebūs.

Īslaicīgs palīglīdzeklis

Ir zināms, ka atkārtoti potēt vektoru vakcīnu ir neefektīvi un tiem, kuriem vektoru vakcīnas neradīs nepieciešamo antivielu daudzumu, nāksies potēties ar kāda cita tipa vakcīnu, tādējādi cenšoties panākt aizsargājošo antivielu daudzumu. Arī tiem, kuriem sākotnēji pēc potēšanas ir pietiekami antivielu, līdz ko to skaits samazināsies, būs jāpotējas atkārtoti, un tas būs jādara ar citu vakcīnu.

Vakcīna nav problēmas atrisinājums, tas ir tikai īslaicīgs palīglīdzeklis. Līdzīgi kā nevar paēst visai atlikušajai dzīvei un nevar padzerties tā, lai vairs nekad neslāptu, arī kovid vakcīna nav risinājums visam mūžam. Vakcīnas būs nepieciešamas tik ilgi, kamēr būs apdraudošais vīruss.

Nekur nav rakstīts un svēti solīts, ka rīt nevar no kādas laboratorijas izbēgt vai kāda lidojošā pele nevar atnest vēl kādu jaunu vīrusu vai kāda jau esoša vīrusa paveidu. Un riņķa dancis atkārtosies. Tas liek domāt, ka Heraklītam būs izrādījusies taisnība un otro reizi tai pašā ūdenī neiebridīsim. Visticamāk, pirms vairāk nekā gada sākusies sacensība starp vīrusa uzbrukumiem un mēģinājumiem no tā izsargāties un paglābties ieies jaunā spirāles aplī.

Zinātne un vakcīnu ražotāji spēj vismaz divas reizes gadā pielāgot vakcīnu jaunam vīrusa paveidam, tikpat ātri, cik spēj uz vīrusa izmaiņām reaģēt mūsu imūnsistēma, bet nav zināms, ar kādu ātrumu vīruss spēj mainīties. Ja izrādīsies, ka vīrusa jaunās, lipīgākās un nāvējošākās versijas radīsies ātrāk, nekā zinātne spēs radīt to neitralizējošu vakcīnu, tad mēs šai sacensībā būsim zaudētāji. Un ne tikai tāpēc, ka vīruss būs izrādījies veiklāks, bet galvenokārt tāpēc, ka tik dziļi uti ielaidām kažokā un šai procesā vīrusam ļoti palīdzēja un palīdz muļķi, arī izglītoti muļķi.

Trešais spēks

Zinātne pagaidām spēj gana ātri radīt jaunas vakcīnas, ražošana spēj tās saražot, bet šai sacensībā ir vēl kāds negaidīts faktors, kas nebija iepriekšējos aprēķinos iekļauts. Runa ir par lielo muļķu daudzumu, kuri ir ne tikai muļķi, bet šai ziņā tādi kā nepieskaitāmie, kuriem ir ļauts stūrēt auto, vadīt valstis, pat veselības nozares. Un to ir tik daudz, ka tas kļūst par labu sabiedroto un izpalīgu vīrusam un būtisku neparedzētu šķērsli saslimstības mazināšanai. Šis ir trešais spēks, ar kuru nevar nerēķināties. Šie nepieskaitāmie ir spējīgi paralizēt un diskreditēt jebko un, protams, arī valstu pretdarbību vīrusam.

Reiz kādam ietekmīgam politiķim jautāja, kuru likt par galveno pašvaldībā. Atbilde bija: to, kurš lielāks kretīns. Nu šie kretīni būtiski iejaucas vīrusa ierobežošanas procesā. Aizbāzt viņiem muti nevar, jo tie tūlīt kliedz par vārda brīvības un cilvēktiesību pārkāpumiem, kaut paši pie jebkuras izdevības liedz tādas pašas tiesības citiem. Ja tikai būtu iespējams, tie izdzēstu ne tikai šo ierakstu, bet arī mani. Par ierakstu man būtu žēl, bet par sevi ne tik. Man diemžēl nav tablešu, ar kuru šos izārstēt, tāpēc uzskatu, ka mest katram, kas rej, ar akmeni nozīmē izniekot jau tā īso dzīvi.

Pateicoties šiem, kuri ir izkropļojuši brīvības jēdzienu un pamatbūtību, nav iespējams rīkoties racionāli, – dzīve kļūs iracionāla.

Domāju, ka kaut nedaudz tajā, kā būs, varam ielūkoties šodienas Izraēlā. Tas, par ko mēs sapņojam vismaz oficiāli, tas ir, par procentuāli lielu skaitu potēto pret kovidu, tur jau ir sasniegts. Tur arī būs redzams, kā jaunajai situācijai pielāgosies vīruss, kādas jaunas versijas radīsies un vai zinātne spēs šo procesu kontrolēt un ierobežot vīrusa vēlmes.

https://www.youtube.com/watch?v=ZVkRI-oGn98

Novērtē šo rakstu:

11
29

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Vai Jums vēl ir ilūzija, ka valdība rūpējas par Jūsu veselību? Man vairs NAV!

FotoCīņa turpinās un kļūst arvien atklātāka un agresīvāka. Iznīcināt mūsu cilvēcību, iznīcināt vēlmi pēc izglītības, iznīcināt ģimenes, iznīcināt cilvēkos nepieciešamību pēc kultūras, iznīcināt vēlmi dzīvot un iznīcināt cilvēkos viņu labākās īpašības: cilvēcīgumu, labestību, godaprātu, taisnīgumu, līdzjūtību, iejūtību, sirsnību, krietnumu, pašlepnumu, pašcieņu, gādību, rūpes un mīlestību vienam pret otru…. Cilvēki, kuri pretojas vai, pareizāk būtu teikt, rūpējas un cenšas aizsargāt sevi un savas ģimenes, – viņus šodien sauc par antivakseriem.
Lasīt visu...

6

Mēs nedaudz atliksim mums ļoti vajadzīgā 184 000 eiro vērtā flīģeļa iegādi par nodokļu maksātāju līdzekļiem

FotoPateicībā Latvijas mediķiem par pašaizliedzīgo darbu COVID-19 pandēmijas laikā 2020. gada 16. jūlijā Rīgas pilī izskanēja koncerts “Kopā”, kur uzstājās tenors Aleksandrs Antoņenko un pianists Reinis Zariņš.
Lasīt visu...

21

Par Dieva izspļautajiem, varas lemtspēju un neizlēmību

FotoKur un kā, kā arī kāpēc rodas tie, daudzuprāt, nesaprātīgie un neloģiskie likumi, ierobežojumi, stabiņi, saliņas un veloceliņi Rīgā un citi vājprāti, kas izsauc un izraisa mūsu sašutumu? Vai tos kāds apzināti rada, mērķtiecīgi un plānveidīgi izveido, vai tas ir tādas kolektīvās bezatbildības, muļķības, neizpratnes un neprasmes rezultāts kādiem cēloņiem, kurus minēju iepriekš? Varbūt tos pasūta greizo spoguļu valstībā un ir kāda cilvēku kopa, kas īpaši specializējas uz aplamību izdomāšanu un ieviešanu?
Lasīt visu...

15

Tikai nesmejieties, bet mēs paļaujamies uz Egila Levita autoritāti

FotoPusotra gada laikā, kopš Latvijā ir Covid-19 krīze, Krišjāņa Kariņa valdība demonstrē pilnīgu nespēju veikt galveno tās uzdevumu - apturēt vīrusa izplatību, glābjot cilvēku veselību un dzīvību.
Lasīt visu...

12

Vēsu prātu, mieru un pazemību!

FotoValdība liedz nepotētajiem darbu (lasi – iztikas avotu), veselības aprūpi, ieeju veikalos, sociālos atvieglojumus un visādi citādi moka, sirdzēji izdziest, ārstēti pēc protokola, bet premjers ciniski aicina latvzemiešus ciest, saglabājot “vēsu prātu un mieru”. Segregācijas ieviesējam pietiek nekaunības – aicināt uz vienotību. Valdības politikas ķīlniekiem “no augšas” tiek piedāvāts Stokholmas sindroms.
Lasīt visu...

12

Kariņa valdības lēmumi kļūst arī nelietīgi un amorāli

FotoEsam jau pieraduši, ka valdības lēmumi saistībā ar Covid-19 ir novēloti, haotiski, grūti saprotami un bieži vien neizpildāmi. Taču nupat Kariņa valdība iezīmē jaunu robežu – tie kļūst arī nelietīgi un amorāli.
Lasīt visu...

21

Saeima: Lembergam tiesības balsot vēlēšanās jāiegūst caur tiesu!

FotoLatvijas valsts pretēji Latvijas Satversmē garantētajām tiesībām pretlikumīgi liedza man, Aivaram Lembergam, piedalīties Ventspils pilsētas domes šī gada 5.jūnija vēlēšanās.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

IMHO: tiesībsargs akceptē puču

Attiecinot prasību par obligātu vakcināciju pret Covid-19 uz tautas ievēlētajiem Saeimas un pašvaldību deputātiem, nepotētajiem pilsoņiem viņu medicīnisko rādītāju dēļ (lasi –...

Foto

Nelokāmi pret varmākām!

Manuprāt, par “lidojošo sili” nokristītā “kankariņu” valdība grib izraisīt Dievzemītē pilsoņu karu starp potētajiem un nepotētajiem. Es tomēr ticu, ka šāds varnešu scenārijs...

Foto

Jautājumi valdībai: ko man darīt ar papīriem vakcinēšanās brīdī?

Lai nebļaustītos soctīklos vai kur citur un nesaņemtu neadekvātus komentārus, varbūt valdība var publiski atbildēt mums visiem...

Foto

Marija pret Adriānu

Beidzot labas vēstis! Žogs uz Baltkrievijas robežas būs, par spīti bezgala nopietniem ģeopolitiskiem kavēkļiem, klimata katastrofām un vēlēšanu rezultātiem!...

Foto

Krāmu tirgus un tā darboņi

Kad redzi varas uzspiesto spēli no malas un esi gana vērīgs un spēcīgs, lai tajā neiesaistītos, katrs viņu nākamais solis kļūst...

Foto

Novēlotas pārdomas par Tēva dienu

Latvijā ir vairāk nekā 100 000 bērnu, kuri aug bez tēva. Dēli izaug bez piemēra kādam jābūt vīrietim, meitas bez pirmā...

Foto

Turpmāk NMPD prioritāte – tikai dzīvībai kritiski izsaukumi

Lai dzīvībai kritiskās situācijās, kad izšķirošas ir minūtes, iedzīvotāji saņemtu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķu palīdzību, dienesta...

Foto

„Ģirģena mantojums”: uz robežas ar Krieviju uzbūvētā infrastruktūra joprojām nav nodota ekspluatācijā

“Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate””, kas ir uzbūvējusi infrastruktūru uz Latvijas – Krievijas valsts robežas,...

Foto

Šis ir kas nebijis!

Šis ir kas nebijis! Valsts prezidents Egils Levits raidījumā "Šodienas jautājums" paziņoja: "Beidzot ir piegriezies tiem cilvēkiem, kuri paši vakcinējas" un jautājums...

Foto

Patiesība melu laikos

Cilvēkus, kuri visu mūžu dzīvo bailēs par savu dzīvi, visvairāk biedē cilvēki, kuri ir drosmīgi un brīvi....

Foto

Mākslinieka misijas tumšākā puse - saskarties ar to negāciju un strutu vilni, kurš izplūst no bieži vien ilgi slēptām brūcēm

Mākslinieka Kristiana Brektes darbi pēdējās nedēļās...

Foto

Pieprasām valdībai nekavējoties rīkoties un ieviest stingrus pasākumus Covid-19 izplatības ierobežošanai

Mēs ar bažām konstatējam, ka valsts veselības aprūpes sistēma šobrīd strādā ar milzīgu pārslodzi un...

Foto

Prāta vingrinājums

Bērns vienmēr kādu atdarina. Sākumā vecākus. Kad bijām mazi, mēs centāmies būt tādi kā vecāki. Kad izaugām lielāki, atdarinājām kādu dziedātāju vai sportistu –...

Foto

Manas pārdomas par Covid-19 un tā ārstēšanu

Esmu izslimojusi Covid-19 (no 6 ģimenes locekļiem saslimām 5) un vēlos dalīties savās pārdomās:...

Foto

Stulbeņu zemes pravieša līkloči. Turpinājums

Tuvojoties kārtējām vēlēšanām, publiskajā vidē aizvien aktīvāki kļūst dažāda kalibra “jaunie gaismas nesēji” un dažādi gadu gaitā mazliet apputējuši politiskie eksspīdekļi....

Foto

Budžets un “pandēmija”

Budžeta veidošana ir tapusi par līdzekļu sadali varas kartelī. Nav ne detalizācijas, ne laicīgas iesniegšanas deputātiem. Nav iespējams runāt par budžetu nekādā veidā,...

Foto

Vai politprostitūciju var ārstēt ar naudu?

Reiz kādas zemes prezidentam ienāca prātā ģeniāla doma. Tā kā viņa vara bija lielā mērā atkarīga no parlamenta deputātiem un...

Foto

Neuzskatām, ka žīdiem Latvijā pienākas īpašas privilēģijas

Covid 19 ierobežojumu aizsegā atkal aktualizēta, un faktiski pabeigta kārtējā liela apmēra afēra - tā sauktās kompensācijas žīdiem par Otrā Pasaules kara laikā...

Foto

Šis jau ir apzināts noziegums pret savu tautu

Paldies Nacionālajai apvienībai par drosmi* iestāties pret Pavļuta/Kariņa apmātību un plānu izveidot Latviju par poligonu eksperimentam, kurā sabiedrība...

Foto

Mākslas cenzūra nedrīkst kalpot par politisku instrumentu

Mūsdienu sabiedrībā, kad dažādu grupu pretnostatīšana tiek izmantota politiski motivētu procesu virzīšanai, ir būtiski pievērst uzmanību, kā šim nolūkam...

Foto

Cilvēki, kas nemāk pat žogu nopirkt, grib man noteikt, kā man jāuzvedas

Kaut kā stulbi sanāk. Man nosaka, kā būt un kā būs jāuzvedas, cilvēki, kuri...

Foto

Pūces "pārsteigums" par Levita zvanu tikpat liekulīgs kā mulsums par būvlaukumā izdzirdētu lamuvārdu

Valsts prezidents Egils Levits telefonsarunās ar “Attīstībai/Par!” politiķēm Inesi Voiku un Vitu Andu...

Foto

Maskas krīt, vārdi par brīvprātīgo vakcināciju bijuši klaji meli

Tātad esošā koalīcija nobalsojusi par piespiedu vakcināciju skolotājiem, mediķiem un sociālās aprūpes darbiniekiem. Nu, ko - maskas...

Foto

Šogad mēs dvieļu un pannu iegādi centīsimies neaizliegt

Ekonomikas ministrija ir sagatavojusi priekšlikumus Veselības ministrijas izstrādātajam konceptam drošu pakalpojumu sniegšanai, kurus jau ir iesniegusi izskatīšanai Operatīvās...

Foto

Atklāta vēstule presei un sabiedrībai: par ko balsot vēlēšanās

Šodien ziņās teica, ka nevakcinētajiem pašiem būtu jāapmaksā ārstēšanās izmaksas… Nu kādēļ tad viņi nepasaka līdz galam,...

Foto

Režīms dara visu, ko grib, jo domā, ka būs mūžīgs

Būs nopietni sodi! Kariņš paziņoja Rīta Panorāmā, ka no otrās oktobra nedēļas stāsies Covid-19 ierobežojumi. Katrs, kurš...

Foto

Haoss vakcinēšanās centrā Tukumā

Šodien biju aizvedis uz vakcinēšanos pret Covid19 savu sievu Lielā ielā 1, Tukumā. Sieva bija iepriekš piereğistrējusies manavakcina.lv uz noteiktu laiku - plkst.12:00....