Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Potēšanas prasību un masku režīma dēļ mēs vienai no meitām ļāvām, ka viņa tomēr maina skolu. Tas bija viņas pašas lēmums, bet mums visiem galēji smags un drūms. Viņas pēdējais mācību cēliens bija par mācību maksu pilnā apmērā privātskolā. Viņa vidējo izglītību iesāka Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā, bet pabeidz šogad vien "visparastāko", kaut prestižu tālmācības vidusskolu. Kaut bija ļoti sekmīga tieši mākslas priekšmetos. Un mākslas pamatizglītība tika ieguldīts ļoti daudz.

Pietrūka tikai viens vidusskolas gads. Viņai, protams, būs laba vispārējā vidējā izglītība, bet nepabeigta vidējā mākslas izglītība. Un viņai pa šo laiku pašai bija jāmeklē, vai un ar ko socializēties. Jo tālmācība ir tālmācība - tā ir skola "pa telefonu".

Pazīstu vēl dažas ģimenes, kur pieņēma šos smagos lēmumus mainīt skolas. Tādēļ es visu mūžu atcerēšos šo pēdējo pāris gadu konformisma pārņemto skolotāju cunfti kā zombējamus un jūs kā ļoti ietekmējamus inteliģences pārstāvjus. Visus nē! Bet milzīgo vairumu noteikti. Arī jūs, skolu direktorus, kas visu šo sistēmu ienesāt "masās". Latviski es teiktu - pērkamus un iebaidāmus ar atlaišanu.

Jūsu piketi ir smagi iekavēti. Arī piketēšanas virsraksti ir galīgi "šķērsām". Nu jūs beidzot attapāties algu dēļ. Un TIKAI! Bet jums, manuprāt, bija jāpiketē tieši tad, kad jūsu nīstais (nu, labi) Aldis Gobzems, arī Arvīds Ulme, Jānis Pļaviņš, Kaspars Pudniks, Edgars Zveja, Aivars Smans, daudzi citi, jūsuprāt, "dīvainīši" gāja ielās. Pat maksāja soda naudas par savu drosmi. Vienu no tādiem un līdzīgiem pat ielika cietumā uz brīdi... Bet tad jūs to nedarījāt.

Viņi, kaut vai kādi jūsu acīs bija, bet to drosmīgi darīja. Viņi runāja par skolu situāciju visā problēmu griezumā, uzaicinot diskusiju raidījumos arī dažus drosmīgus skolotājus. Tagad jūs savādā kārtā saucāt urravas tam savādniekam Gobzemam, jo savādā kārtā viņš bija vienīgais no tiem 100 deputātiem, kas vispār iznāca ar jums parunāties.

Skolotāji, nelejiet te krokodila asaras! Jūs esat smagi izmantoti un piemānīti, bet tādu valdību esat pelnījuši un to visu, ko jūs esat iekavējuši. Jo jūs NEBIJĀT bērnu pusē! Jūs nebijāt dažādu pasaules uzskatu cilvēku pusē. Jums bija svarīgs tikai viens vienīgs viedoklis, kas pārņēmis hipnotiski šo pasauli.

Jūs skolās neielaidāt vecākus. Ne bez maskām, ne ar. Nekādus neielaidāt. Mēs un daudzi citi savu pašus mazākos bērnus gājām sagaidīt tikai līdz skolas durvīm, tālāk nedrīkstējām. Toties laidāt pa durvju šķirbu visādu biedrību cilvēkus ar savām lekcijām, lai mēs arvien mazāk veidotu savu bērnu pasaules uzskatu kopā ar savu bērnu un paši izdomātu, kam un kad mēs ļautu tādas vai citas fakultatīvas lekcijas un tieši kurā bērna attīstības posmā.

Es norobežojos no šādiem skolotājiem un no šādas izglītības sistēmas! No tik galēji nekoleģiāliem, kuri pat necīnījās par nepotēto skolotāju atlaišanu. Kaut ko purpināja tik zem deguna un pārsvarā vien anonīmi tviterī vai privātās sarunās. Bet es personiski pazīstu tādus pedagogus, policistus un citu profesiju pārstāvjus, kas izturēja savu sirdsapziņas pārbaudi. Pat mainīja profesiju, bet darīja to, ko lika viņu sirdsapziņa.

Arī dažu reliģisko organizāciju kalpotājus tādus zinu, kaut tik vien dažus. Pārējie metās tādos pašos ideoloģiskos apskāvienos kā zinātniskā komunisma laikā. Mēs šajos gados it labi redzējām, kas kurš ir. Un redzam vēl arvien. Beidziet gausties un apdomājieties, ejiet ravēt mazdārziņu dobes un apdomājieties līdz rudenim! Jo sāksies atkal! Pierādiet, ka man nav taisnība. Ka jūs esat individuāli un kolektīvi stipri mainījušies.

Patiesība? Patiesība dažreiz nav ne balta, ne melna. Patiesība ir raiba. Gluži kā šis taurenis bildē. Un sabiedrībai arī būtu jābūt gana raibai - ar iespēju pilnvērtīgi tajā atrasties visdažādākajiem un nediktēt tikai vienā virzienā. Kā jau liberālai sabiedrībai, par ko jūsu partijas tik naski bazūnē. Nevis totalitārai, kādu jūs, godātie skolotāji, nupat šo mūsu sabiedrību palīdzējāt veidot. Mācītājam šis BIJA jāpasaka, neņemiet ļaunā, jo tie citi mācītāji arī klusēja. Kā jēri. Kā vairums no jums...

Novērtē šo rakstu:

193
66

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Nosodām nevēlamu uzvedību akadēmiskā vidē, jo īpaši attiecībās starp pasniedzēju un studentu

FotoMedijos ir izskanējuši nopietni, pirmšķietami ticami, publiski apgalvojumi par LU Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes (LU FMOF) pasniedzēja Dmitrija Bočarova nepieņemamām darbībām un seksuālu uzmākšanos attiecībās ar sievietēm, tai skaitā ar nepilngadīgu personu un LU studenti.
Lasīt visu...

21

Dažas pārdomas par Ex-seržanta rakstu “Karš Ukrainā. Vai tiešām strupceļš - un kam?”

FotoRietumeiropa un arvien vairāk arī Centrāleiropa lielākoties joprojām ir Amerikas protektorāts, un šīs valstis atgādina senos vasaļus, tāpēc pats tuvākais amerikāņu uzdevums ir nodrošināt, lai neviena valsts vai valstu kombinācija neiegūtu spēju izraidīt ASV no Eirāzijas vai pat būtiski samazināt tās izšķirošo šķīrējtiesas lomu.
Lasīt visu...

3

Pēc ilgas nolaidības un ākstībām mēs esam sākuši bakstīties ap bumbu patvertņu jautājumu

FotoJautājums par tuvāko drošo vietu militāra apdraudējuma gadījumā joprojām nav atbildēts kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 2022. gada 24. februārī. Kad varēs atbildēt uz šo vienkāršo iedzīvotāja jautājumu, kas ir paveikts līdz šim un kas vēl ir darāms? Šis būs ieskats Rīgas līdz šim paveiktajā.
Lasīt visu...

21

Belēvičs savulaik demisionēja par sīkumu, turpretim Kariņš demisiju pat neapsver

Foto“Atceros tos jocīgos laikus, kad amatpersonas atkāpās sīkumu dēļ. (..) Veselības ministrs Guntis Belēvičs atkāpās tāpēc, ka tika pieķerts ārpusrindas apkalpošanā Onkoloģijas centrā,” piektdien rakstīju savā “Dienas citātā”. Guntis Belēvičs sarunā ar “Neatkarīgo” papildināja redzējumu uz senajiem 2016. gada notikumiem, kuru morālais aspekts šodien kļūst arvien aktuālāks.
Lasīt visu...

21

Par „kapitālā remonta” blaknēm: „Airiston Helmi” un „krievu zemūdeņu bāžu Somijā” piemērs

FotoTā sauktais finanšu sistēmas kapitālais remonts joprojām raisa diskusijas kā Latvijā, tā citās valstīs, kurās tas notika, un tiek meklētas atbildes uz jautājumiem, vai reizēm cēlu mērķu vārdā nav maksāta pārāk dārga cena, bremzēta ekonomikas attīstība, upurēti veiksmīgi strādājoši uzņēmumi, vai nav cietuši cilvēki, kas neko neatļautu nedarīja. Un vai nav bijis arī tā, ka ar "kapitālā remonta" lozungu tika mēģināts sasniegt pavisam citus mērķus, kā arī norakstīt klaju amatpersonu nekompetenci?
Lasīt visu...

6

No Kariņa mācās arī viņa bijusī “labā roka”, tagad - rokas pagarinājums - premjerministre Evika Siliņa

FotoGrūti izvērtēt, vai ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (Jaunā vienotība – JV) “skaidrojumi” par viņa lidināšanos ar privātiem lidaparātiem ir nekaunības, augstprātības, melīguma vai prastas muļķības radīti. Varbūt tur ir viss kopā. Taču simptomātiski ir tas, ka iezīmējas plaisa starp JV līdera un valsts prezidenta pozīcijām.
Lasīt visu...

3

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

FotoDiskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu) pazūd būtisks jautājums – kāpēc vispār ir domātas konvencijas, kāda ir to nozīme un kāpēc valstis tām pievienojas? Šajā rakstā pievērsīšos potenciālajiem ieguvumiem no konvencijas, kā arī pretestības iemesliem.
Lasīt visu...

12

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

Foto“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut arī mūsu politiskie uzskati ir pilnīgi pretēji,” saldi smaidot, vienā no 18. novembra pasākumiem mani uzrunāja kāds augsts ierēdnis. Vienojošais elements gan bija tikai reālā, “taustāmā” telpa, kurā atradāmies, bet politiskajā, sociālajā telpā mūs šķīra bezdibenis. Un joprojām šķir. Tas paliek arvien dziļāks un platāks. Ne jau tikai starp mani un konkrēto ierēdni, bet starp tautu un ierēdniecisko valsts aparātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

Ar nelabu sajūtu sekoju medijos...

Foto

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

ANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti...

Foto

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

Šis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts!...

Foto

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

Saistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra...

Foto

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

Mēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu....

Foto

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

RailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst...

Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...