Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
VDK kartotēka

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Preses, ātro uzkodu un servisa pakalpojumu tīkla kioska Narvesen pārdevējai, kura saskaņā ar Jura Bērziņa internetā izklāstīto pircējam paziņojusi - "ti latiš, dumaješ imeješ prava govoritj" (tu, latvieti, domā, tev ir tiesības runāt"), par savu rīcību saņemšot ļoti nopietnu sodu: tiks noskaidrots, vai viņa jau ir pabijusi mācībās, un viņai tiks ieteikts tās apmeklēt atkārtoti.

Brīvdienās sociālajos tīklos izplatījās Bērziņa stāsts par starpgadījumu ar pārdevēju Narvesen kioskā Rīgā, Lidoņu ielā, pie sabiedriskā transporta pieturas Tirdzniecības centrs.

Kad izrādījies, ka pārdevējai neizdodas papildināt Bērziņa e-talonu, viņa krievu valodā paziņojusi, ka e-talons ir bojāts un lai vēršas Rīgas satiksmē. „Nez kāpēc viņa to teica krievu mēlē. Es palūdzu, lai runā ar mani valsts valodā, uz ko sekoja izvalbīts acu skatiens no viņas puses un lamas par to, ka esmu "latiš". Ar tekstu no manas puses "iemācieties valsts valodu", izgāju no kioska,” starpgadījumu aprakstījis Bērziņš.

Kad nedaudz tālāk esošajā Rīgas satiksmes automātā Bērziņam izdevies veiksmīgi e-talonu papildināt, viņš aizgājis atpakaļ līdz Narvesen kioskam, izstāvējis rindu, parādījis čeku, ka e-talons tomēr darbojas un sacījis, lai palūdz savam darba devējam iemācīt rīkoties ar e-talonu papildināšanas aparātu un „pie viena arī valsts valodu nebūtu slikti apgūt".

„Izgāju no bodes, devos tālāk. Tak tai pārdevējai nebija miera - skrēja man pakaļ un brēca - "ti latiš, dumaješ imeješ prava govoritj",” notikumus atstāsta Narvesen klients.

Viņš pēc kāda laika atkal bijis tajā Rīgas pusē un iegājis nopirkt minerālūdeni. Tā kā pārdevēja bijusi tā pati, pajautājis, vai jau iemācījusies rīkoties ar e-talonu "uzpildes" aparātu.

„Atbildes vietā atkal dzirdēju krievu mēlē man veltītus izteicienus (praktiski neko nesapratu, jo murmināja sev zem deguna). Ejot prom laipni pateicu, lai tomēr valsts valodu iemācās, noderēs. Tobrīd man šķita, ka tā ir Narvesen darbinieku "slimība" - izskrēja meitene pa durvīm un man brēca, vai es zinot angļu, vācu un itāļu valodas,” pārdevējas rupjo uzvedību atminas pircējs, kurš ir neizpratnē, vai Narvesen ir tāda politika, ka iepirkties var un drīkst tikai tie, kas zina angļu, vācu, itāļu valodas, un ka ar Narvesen darbiniekiem jākomunicē krieviski.

Narvesen personāla un komunikāciju departamenta vadītājs Andis Aleksandrovs, uzzinājis par šo klienta sūdzību, Pietiek sacīja – esot žēl, ka klients nav vērsies ar savu sūdzību tieši Narvesen, tad varētu operatīvāk noskaidrot situāciju un to atrisināt.

„Protams, ka mūsu politika ir laipni un pretimnākoši apkalpot pircējus, lai viņiem būtu vēlme pie mums atkal iegriezties, un to mēs apmācībās uzsveram visiem pārdevējiem, kas strādā pie mūsu franšīzes ņēmējiem,” sacīja Aleksandrovs, norādot, ka Narvesen nealgo pārdevējus, bet visas tirdzniecības vietas darbojas kā franšīzes ņēmēji un pārdevēji ir attiecīgā uzņēmuma darbinieki.

Narvesen pārstāvis paziņoja, ka noteikti pārbaudīs konkrēto tirdzniecības vietu un noskaidros, vai attiecīgā darbiniece ir bijusi Narvesen klientu apkalpošanas mācībās. "Pašreizējā darba tirgū situācija ir saspringta, darbinieki bieži mainās, tādēļ mums ir svarīgi pārliecināties, ka visi ar mūsu zīmolu strādājošie pārdevēji ir iepazinušies ar Narvesen apkalpošanas kultūru un politiku,” sacīja Aleksandrovs.

Taču pārdevējai nedraud ne atlaišana, ne pat rājiens. Ja izrādīsies, ka pārdevēja jau ir pabijusi mācībās, viņai tikšot ieteikts tās apmeklēt atkārtoti, kā arī Narvesen izteikšot aizrādījumu franšīzes ņēmējam.

„Darbiniekus izvēlas katrs konkrētais uzņēmums, kas ar mums ir noslēdzis franšīzes līgumu, mēs nevaram šajās attiecībās iejaukties,” norādīja Narvesen pārstāvis. Pārdevēju pienākums gan esot ne tikai prast apieties ar e-talonu papildināšanas aparātu, bet arī pārvaldīt latviešu valodu, apgalvoja Aleksandrovs.

Kā rāda Lursoft datu bāze, SIA Narvesen Baltija pieder norvēģu Reitan Servicehandel AS, uzņēmuma valdes priekšsēdētāja ir Katrīne Judovica, valdes loceklis - Rems Razums. Pērn Narvesen Baltija peļņa ir bijusi vairāk nekā 1,53 miljoni eiro.

Judovicas skaidrojums Pietiek bija nedaudz striktāks, taču tāpat neradīja iespaidu, ka pārdevējai par kaut ko īpaši vajadzētu uztraukties: "Narvesen biznesa modelis ir tāds, ka mēs nododam franšīzē katru tirdzniecības vietu. Katrs individuālais uzņēmējs strādā zem Narvesen vārda. Bet, protams, mums ir noteikti apkalpošanas standarti. Tas, ka pārdevējs nerunā valsts valodā vai rupji izturas, nav pieņemami. Protams, tas absolūti neatbilst tam, kā mēs redzam, kā jāapkalpo klienti. Jāizmeklē šis gadījums un jārunā ar franšīzes ņēmēju, kā tas var tikt novērsts. Mēs ļoti atvainojamies klientiem."

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

"Vienotības" Kariņš un KGB boss Andropovs: negaidītas līdzības

FotoSaprotams, ka gadiem ilgi ar manipulatīvām viltus ziņām apdullinātu labticīgo “Vienotības” vēlētāju šāds salīdzinājums varētu šokēt. Vēl pirms gada kāda oligarha ilgstoši uzturēts laikraksts īsteni ziemļkorejiskā veidā jūsmoja, drukājot savā avīzē ar trekniem burtiem: “Tieši smaids Kariņu padara līdzīgu eņģelim.” Jā, tā nav rūgta ironija vai sarkasms, katrs, kurš māk lietot meklētājprogrammu “google”, ātri atradīs lielā Latvijas medijā šo trulo propagandas piemēru.
Lasīt visu...

12

Dzīvesbiedru likums – kāda jēga?

FotoKāpēc es priecājos, bet nelecu no sajūsmas gaisā par Dzīvesbiedru likuma projektu? Īsi un konkrēti – tas ir pilnīgi bezzobains attiecībā uz bērnu jautājumiem un nekādā, ne vismazākajā mērā nerisina tās lietas, par kurām vairākkārt jau esmu rakstījusi.
Lasīt visu...

18

Kas traucē latviskajām partijām pārņemt varu Rīgas domē? Atbilde: latviskajām partijām traucē... latviskās partijas

FotoSaskaņas un GKR kontrole pār Rīgu izgaisusi nedēļas laikā pēc Eiropas Parlamenta vēlēšanām, četri saskaņieši atšķēlušies un izveidojuši savu “treniņbikšu” frakciju, vairākums zaudēts! Vai latviskā opozīcija beidzot gāzīs korupcijas režīmu, un kādi ir iespējamie scenāriji?
Lasīt visu...

21

Mēs esam īpaši, un mūsu situācija ir īpaša, samaksājiet mums, un raudzīsimies uz priekšu

FotoPēdējo dienu laikā sabiedrībā, tostarp sociālajos medijos, plaši tiek apspriesta labas gribas atlīdzinājuma likumdošanas iniciatīva, ko reizēm publiski sauc arī par "restitūcijas atlīdzinājumu ebreju kopienai". Diskusija izraisa dažādus komentārus, nereti asus, retu reizi arī tādus, kurus nevajadzētu pagodināt ar uzmanību.
Lasīt visu...

18

Mēs ļoti vēlamies, lai nodokļu maksātāji sniedz 40 miljonu finansiālu atbalstu Latvijas ebreju kopienai

FotoLikumprojekta “Par labas gribas atlīdzinājumu Latvijas ebreju kopienai par holokausta un komunistiskā totalitārā režīma laikā nelikumīgi atsavināto nekustamo īpašumu” anotācija.
Lasīt visu...

21

Speciāli visiem manipulatoriem ar „politkorektumu” un „taisnīgumu”

Foto1. Cilvēki, kuri kritizē Rīgas Domi, Ušakovu un "Saskaņu" par iespējamo liela mēroga korupciju, automātiski nav "rusofobi" vai "naciķi." Viņi vēlas godīgu, nekorumpētu pilsētas pārvaldi.
Lasīt visu...

12

Manabalss.lv iniciatīva “Latvija nosoda komunistisko režīmu noziegumus. Bez izņēmumiem”

FotoLatvija līdz šim nav publiski paudusi skaidru attieksmi pret Ķīnas komunistiskās partijas (ĶKP) režīma noziegumiem. Klusēšana ir salīdzināma ar netiešu līdzatbildību.
Lasīt visu...

21

Tautas pēdējā fāze: 4. Iedzīvotāju resursi

FotoTie cilvēki, kuri zina, ka Latvijā viss notiek “pēc grāmatas”, zina arī to, ka pēdējā fāzē eksistē īpaša iedzīvotāju daļa - garīgās bojāejas klienti. Tautas garīgā bojāeja tiešā veidā neattiecas uz visu tautu, bet attiecas tikai uz tautas zināmu (visticamākais – nelielu) daļu.
Lasīt visu...

21

Politiskais spiediens pret FKTK var radīt draudīgu precedentu arī citām patstāvīgajām iestādēm

FotoCentieni sakārtot likumu “tā, kā vajag” jeb atbilstoši politiskajiem uzstādījumiem, tiecoties atbrīvoties no esošajiem Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padomes locekļiem un piedāvājot “zelta izpletņus”, ne tikai veido draudīgu precedentu FKTK darbībā, bet norāda uz likumdevēja uzdrīkstēšanos steigā mainīt patstāvīgo iestāžu darbības nosacījumus, kas var skart jebkuru no patstāvīgajām iestādēm.
Lasīt visu...

21

Šis ir bezprecedenta politiskās iejaukšanās gadījums FKTK vēsturē

FotoFinanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) vēlas precizēt publiskajā telpā izskanējušu valsts amatpersonu sniegtu nepatiesu informāciju, kas vedina domāt, ka situācija Latvijas finanšu sektorā pēc FKTK veiktās pārmaiņu vadības kopš 2016. gada, kā arī Latvijā līdz šim finanšu pakalpojumu sniedzēju īstenotā uzraudzības pieeja un tās tiesiskais ietvars it kā būtu šķērslis labam valsts novērtējumam Moneyval procesā.  
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Atklāta vēstule Augstākajai tiesai un tieslietu ministram Jānim Bordānam: aicinu apturēt uzsākto Valsts prezidenta ievēlēšanas procedūru

Latvijas Augstākās tiesas Senāta Administratīvo lietu departamentam š.g. 28. maijā...

Foto

Ordeņus tirgo, bet Valsts prezidenta kancelejai par to nav ne mazākās intereses

Patiesībā ir vienalga, vai Baiļu triloģijas popularizēšanai izmanto I šķiras Triju Zvaigžņu ordeņu tirgošanas jautājuma aktualizēšanu...

Foto

Brīvība meža īpašniekiem?

Sen senos laikos, tik senos kā 2012. gads kokrūpnieki konstatēja, ka "pēc trīs gadu pārtraukuma, kad, pateicoties valdības lēmumam palielināt ciršanas apjomus valsts...

Foto

LMT, „Tet” un sabiedriskie mediji – kas slēpjas kastē?

Jau atkal dienaskārtībā parādās ziņa, ka „Latvijas Mobilā telefona” (LMT) un "Tet" (agrāk "Lattelecom") akcionāri, tas ir...

Foto

Eiropas patiesā seja

Eiropas Parlamenta vēlēšanām veltītajās publikācijās un to komentāros nācās pārliecināties par Eiropas problemātikas ļoti primitīvo un nepatieso atspoguļojumu. Publikācijās un to komentāros sastopamā...

Foto

Dzīvs pierādījums tam, ka vatņikiem nav tautības: Dainis Turlais

Noteikti būsiet pamanījuši, ka kolorado vaboļu midzenī, ko dažkārt mēdz dēvēt arī par Rīgas Domi, pēdējā mēneša...

Foto

Pār gadskārtu audits nāca, šopavasar vēl nav atnācis

Pirms vairāk nekā gada, 2018. gada martā un aprīlī publicēju četru rakstu sēriju sakarā ar AB LV krīzi un ar to...

Foto

“Saskaņu” gaida grūti laiki

Politikas vērotājiem šobrīd ir interesants laiks. Nesen beidzās Eiropas Parlamenta vēlēšanas, trešdien tika ievēlēts jaunais Latvijas prezidents Egils Levits. Pēc tam sekoja...

Foto

Kā būtu iespējams deputātam Kaimiņam juridiski tiesiski sadauzīt seju par vēlētāju nodošanu un solījumu nepildīšanu

Atklātā vēstule Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrnieces kundzei! Vēlos Jūs informēt, ka pēc Vienotības valdības...

Foto

Tautas pēdējā fāze: 3. Sociālā šizofrenizācija

Zinātnē tiek analizēta parādība vārdā sociālā šizofrenizācija jeb sabiedriskās apziņas šizofrenizācija. Šo parādību izraisa sabiedrības dzīves apstākļi. Tādā gadījumā sabiedrībā...

Foto

Kāpēc LRA ar 5,01% derīgu vēlēšanu zīmju palika zem 5% barjeras, un kāpēc ZZS ar vairāk nekā 5,3% balsu nedabūja vietu

Esmu jau skaidrojis, tak savilkšu...

Foto

Ļaunuma banalitāte

Ļaunumā vienmēr ir zināma banalitātes porcija: ļaunums parasti nevar lepoties ar oriģinalitāti. Ļaunums parasti atkārto citu ļaunumu formātu un trajektoriju, un tas notiek banāli...

Foto

Šīs nav pirmās nopietnās aizdomas saistībā ar Latvijas valsts augstākajiem apbalvojumiem

Saistībā ar pēdējās dienās aktualizēto jautājumu par valsts augstāko apbalvojumu pasniegšanu un „noklīšanu neceļos”, kā...

Foto

Es kā ignorētā Valsts prezidenta amata kandidāta izvirzītājs esmu vērsies tiesā pret LR Saeimu

28. maijā esmu iesniedzis Augstākajā tiesā pieteikumu, vēršoties pret Latvijas Republikas (LR)...

Foto

Zakatistova un Tamuža stāsts nav unikāls. Par ko klusē Tamužs?

Klaji meli, nepatiesi apgalvojumi, safabricēti fakti un intrigas jau vēsturiski ir bijuši iecienīti instrumenti cīņā par...

Foto

Kā LPSR par L[PS]R pārtapa. 2. daļa

Turpinājums sarunai ar kādreizējo Pilsoņu Kongresa Vēlēšanu komisijas priekšsēdētāju Antonu Mikosu....

Foto

Kā LPSR par L[PS]R pārtapa. 1. daļa

Saruna ar kādreizējo Pilsoņu Kongresa Vēlēšanu komisijas priekšsēdētāju Antonu Mikosu....

Foto

Vīzija glamūra inteliģencei

2019.gada 16.maijā portāls “nra.lv” publicēja tekstu ar virsrakstu “Valsts prezidenta amata kandidāta Egila Levita vīzija par Latviju”. Tā ir latviešu varas inteliģencei svētā...

Foto

Katoļu baznīcas Bīskapu konferences aicinājums sakarā ar Eiropas Parlamenta vēlēšanām

Tuvojoties Eiropas Parlamenta vēlēšanām, Latvijas bīskapu konference vēlas atgādināt par katra kristieša līdzatbildību kopējā labumā, kas...

Foto

Daži argumenti (no daudziem), kāpēc Dombrovskis ir nelietīgs divkosis

1. Zināms, ka Dombrovska grāmatas izdošanu latviešu valodā ir finansējusi Kuveitas naftas kompānija, kura bija ieinteresēta no...

Foto

“Bezkompromisa tiesiskums” bez maskas: „Liepājas metalurga” izlaupītāji reiderē „Olainfarm” un stiepj rokas pēc LU īpašumiem

Velmers un Krastiņš kopā ar Prudentia partneri Rungaini izpārdeva Liepājas metalurga īpašumus. Pārdeva pa daļām,...

Foto

Ir puslīdz skaidrs, kurp dodas NEPLP un LTV. Bet... kur tad tas ir?

Atbilde uz Jāņa Rušenieka 17.05.2019. rakstu «Kurp dodies, LTV un NEPLP?» — šis...

Foto

Brīva vieta Valsts prezidenta ievēlēšanas likuma interpretācijai

Šī gada 13. maijā atbilstoši Valsts prezidenta ievēlēšanas likumam iesniedzu pieteikumu ar prezidenta amata kandidatūru prezidenta vēlēšanām Saeimas Prezidijam,...

Foto

Ezotēriķi bez atsaucēm – kā Gundariņš disertāciju rakstīja

2019. gada janvārī pasauli pāršalca ziņa, ko varēja lasīt arī Latvijas ziņu slejās, ka “Indijas zinātnieku kopiena skarbi...

Foto

Vai iespējams iemācīt āzi dot pienu?

Pietiek vairākkārt publicēja Nekustamā īpašuma lietotāju apvienības (NĪLA) stāstus par "Nekustamā īpašuma darījumu starpnieku darbības likuma" (Nr. 158.Lp13, turpmāk – Likumprojekts)[1] veidošanas...

Foto

Protestu nebūs jeb tautas dekadence

Vai ir gaidāmi protesti – mītiņi, piketi, tautas sapulces vai citas protesta akcijas? Vai latvieši samierināsies, ka viņu valstī prezidents būs...

Foto

Latvija gaida nākamo vadoni

Esošais prezidents Raimonds Vējonis ir paziņojis, ka nekandidēs prezidenta vēlēšanās, kaut arī viņu atbalsta ZZS. Tas uzskatāms par racionālu un saprātīgu lēmumu,...

Foto

Koncertzāle uz AB dambja: kārtējais "otkats" vai spļāviens sejā Rīgas "plebejiem"?

Rīgas akustiskās koncertzāles priekšvēsture ir pietiekami sena - pirmo reizi ideja par  jaunu republikas līmeņa...

Foto

Nacionālā ideja un identitāte

Šo nerakstīju un nepublicēju pirms devītā maija un devītajā. Dažām dienām bija jāpaiet, lai ir objektīvāks redzējums un iespējams skats ne tikai...

Foto

Londonas tiesa: "Latvijas dzelzceļa" šefs Bērziņš iepriekšējā darbavietā izkrāpis 5 miljonus

Edvīns Bērziņš caur “Latvijas kuģniecību” ir izkrāpis piecus miljonus dolāru no uzņēmuma “Latmar”. Šāds Londonas...