Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
VDK kartotēka

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Lai gan pats vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš apgalvo, ka viņam par to nekas nav zināms, Pietiek rīcībā esošā informācija liecina, ka Ģenerālprokuratūra ir noraidījusi viņa sūdzību par Satversmes aizsardzības biroja lēmumu - nepiešķirt viņam  augstākā līmeņa pielaidi valsts noslēpumam. Publicējam telefoninterviju ar Naudiņu par šo lēmumu un tā iespējamiem iemesliem.

- Man par to nekas nav zināms.

- Kā iemesls tiek minēta jūsu draudzība ar Pleskavas domes amatpersonu, galveno speciālistu ārējo sakaru jautājumos Vladimiru Jelfimovu?

- Viņš bija Valmieras sadraudzības pilsētas galvenā persona sadraudzības jautājumos ar Valmieras domi. Es ar viņu vienreiz dzīvē varbūt esmu runājies.

- Vai viņš ir viesojies pie jums mājās vai jūs pie viņa?

- Kā, lūdzu? Nē. Nē.

- Ģimenes draugi neesat?

- Nē.

- Vai jums ir draudzīgas attiecības ar kādiem vēstniecību darbiniekiem?

- Nē, es pat neesmu apmeklējis nekādus Krievijas vēstniecības pasākumus. Ir trīs vēstniecības, kurās esmu bijis pasākumos – Azerbaidžānas, Vācijas un Baltkrievijas vēstniecība. Tad, kad viņiem ir neatkarības svētki. Vairāk nekur neesmu bijis.

- Un šajās vēstniecībās jums ir labi paziņas vai draugi?

- Azerbaidžānas vēstniecībā esmu bijis uz vienu pasākumu, Vācijas vēstniecībā – uz visiem pasākumiem. Baltkrievijas vēstniecībā biju uz neatkarības dienu. Kā jau politiķi tiek aicināti.

- Vai jums ir kādas ciešākas attiecības ar šo vēstniecību darbiniekiem?

- Nē. Es pildu savus deputāta pienākumus. Man atnāk ielūgums kā visiem deputātiem, vienīgie, uz kuriem esmu atsaucies, ir šīs trīs vēstniecības. Vairāk nekur neesmu bijis.

- Un mājās arī ne pie viena neesat bijis?

Nē. To, ko jūs man sakāt - Jelfimovs... nu nav, nav, nav. Jūs taču nojaušat… Es nezinu prokurora lēmumu, nezinu, no kurienes jūs zināt. Jūs taču zināt – man liktenīga bija hokeja spēle ar Baltkrievijas deputātiem. Es nekad dzīvē neesmu bijis nedz prokuratūrā, nedz KNAB, vai Drošības policijā vai SAB. Mani pirmo reizi izsauca, kad bija intervijas par pielaidi valsts noslēpumam. Tā es nekad dzīvē nebiju bijis.

Man pašam ir pārsteigums. Es to saistu ar lielo politiku. Ja esi lielajā politikā iesaistījies, tad ar to jārēķinās. Jūs jau zināt – termiņš tika novilkts līdz pēdējai dienai apzināti, lai tuvāk vēlēšanām katru nedēļu medijos par to visu stāstītu – ir pielaide, nav pielaides. Kāpēc nav. Katru nedēļu tas notiek. Tas pats notika ar [Baibu] Broku.

Protams pēc īpašā viedokļa, kad es paudu rakstiski viedokli par Citadeles bankas pārdošanas procesu, līdz tam es no SAB vispār neko nezināju. Biju iesniedzis savus dokumentus, un viss. Nekādas ziņas nebija.

Pēc mana īpašā rakstiskā viedokļa, ko es iesniedzu Valsts kancelejai, man uzreiz uzaicināja uz SAB. Tad es, protams, paudu, ka darījumam jānotiek atklāti. Jābūt diskusijai Tautsaimniecības komisijā, Saeimas budžeta komisijā un Nacionālās drošības komisijā, un gan valdībai, gan Saeimai ir jābūt iesaistītām. Jānotiek plašai diskusijai, kā labāk bankas darījumu veikt un ka labāk būtu viņu atlikt. Tas bija mans rakstiskais viedoklis. Pēc tam mani uzreiz uzaicināja uz SAB.

Es tikai varu izdarīt secinājumus. Bet es domāju, ka liktenīgs varētu būt mans hobijs - hokejs. Katrā ziņā man nekad nav bijusi darīšana ar šīm iestādēm. Man pašam tas ir interesanti.

Prokurora atbildi es zināšu tikai 6.oktobrī. Man ir paziņojumi par vairākām ierakstītām vēstulēm, bet pie mums pasts sestdienās nestrādā. Tā ka, ja piektdien nepagūšu izņemt, tad tikai 6.oktobrī. No tā - par vai pret - jau nekas nemainās. Pielaides jau tāpat nav. Prokuratūra jau nevar atcelt, bet tad sākas visa procedūra no jauna. Man šī procedūra ir jādara, lai es varētu Eiropas Cilvēktiesību tiesā savas tiesības aizstāvēt. Tā procedūra man ir jāiziet.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Juku laiki Rīgas domē

FotoJāņi nosvinēti, un ir pietiekami daudz laika atkal pievērsties politiskajiem šoviem. Saeimas deputāti izbauda godīgi nopelnītās brīvdienas un arvien retāk parādās televīzijā un radio. To nevar teikt par Rīgas domes politiķiem, kuri ir nokļuvuši sev neierastā situācijā – tiem jau atkal nākas lemt par nākamo Rīgas mēru.
Lasīt visu...

21

Uzspēlēsim konkursu

FotoMaija beigās Latvijas Nacionālais teātris sadarbībā ar Nacionālās mākslas atbalsta fondu  izsludināja pilna apjoma lugu ideju “makšķerēšanas” konkursu, vēloties teātra repertuārā iekļaut jaunākos Latvijas autoru darbus. Konkurss paredz arī naudas balvas.
Lasīt visu...

21

Postcilvēku logoss un atavisma dumpis

FotoŠis teksts ir domāts cilvēkiem. Tāpēc lietoju cilvēkiem saprotamus vārdus arī tajos gadījumos, kad tiek aprakstīts kaut kas pilnīgi pretējs cilvēku rīcībai. Tas attiecas uz jēdzienu “logoss”. Uzdrošinos šo jēdzienu attiecināt uz postcilvēkiem, lai viņu pazīmes kompleksi asociētu vienā vārdā.
Lasīt visu...

21

Līgo svētkus gaidot

FotoLatvieši pēc savas attieksmes pret tautību daloties trīs grupās. Pirmā grupa uzskata, ka esam maniakāli pārņemti ar savu mākslīgi konstruēto unikalitāti, otrā – ka piedzimt par latvieti esot tas pats, kas izvilkt lielo laimestu loterijā, bet trešajai par savu tautību mainās atkarībā no viņu emocionālā stāvokļa.
Lasīt visu...

15

"Vienotības" Kariņš un KGB boss Andropovs: negaidītas līdzības

FotoSaprotams, ka gadiem ilgi ar manipulatīvām viltus ziņām apdullinātu labticīgo “Vienotības” vēlētāju šāds salīdzinājums varētu šokēt. Vēl pirms gada kāda oligarha ilgstoši uzturēts laikraksts īsteni ziemļkorejiskā veidā jūsmoja, drukājot savā avīzē ar trekniem burtiem: “Tieši smaids Kariņu padara līdzīgu eņģelim.” Jā, tā nav rūgta ironija vai sarkasms, katrs, kurš māk lietot meklētājprogrammu “google”, ātri atradīs lielā Latvijas medijā šo trulo propagandas piemēru.
Lasīt visu...

12

Dzīvesbiedru likums – kāda jēga?

FotoKāpēc es priecājos, bet nelecu no sajūsmas gaisā par Dzīvesbiedru likuma projektu? Īsi un konkrēti – tas ir pilnīgi bezzobains attiecībā uz bērnu jautājumiem un nekādā, ne vismazākajā mērā nerisina tās lietas, par kurām vairākkārt jau esmu rakstījusi.
Lasīt visu...

18

Kas traucē latviskajām partijām pārņemt varu Rīgas domē? Atbilde: latviskajām partijām traucē... latviskās partijas

FotoSaskaņas un GKR kontrole pār Rīgu izgaisusi nedēļas laikā pēc Eiropas Parlamenta vēlēšanām, četri saskaņieši atšķēlušies un izveidojuši savu “treniņbikšu” frakciju, vairākums zaudēts! Vai latviskā opozīcija beidzot gāzīs korupcijas režīmu, un kādi ir iespējamie scenāriji?
Lasīt visu...

21

Mēs esam īpaši, un mūsu situācija ir īpaša, samaksājiet mums, un raudzīsimies uz priekšu

FotoPēdējo dienu laikā sabiedrībā, tostarp sociālajos medijos, plaši tiek apspriesta labas gribas atlīdzinājuma likumdošanas iniciatīva, ko reizēm publiski sauc arī par "restitūcijas atlīdzinājumu ebreju kopienai". Diskusija izraisa dažādus komentārus, nereti asus, retu reizi arī tādus, kurus nevajadzētu pagodināt ar uzmanību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Mēs ļoti vēlamies, lai nodokļu maksātāji sniedz 40 miljonu finansiālu atbalstu Latvijas ebreju kopienai

Likumprojekta “Par labas gribas atlīdzinājumu Latvijas ebreju kopienai par holokausta un komunistiskā...

Foto

Speciāli visiem manipulatoriem ar „politkorektumu” un „taisnīgumu”

1. Cilvēki, kuri kritizē Rīgas Domi, Ušakovu un "Saskaņu" par iespējamo liela mēroga korupciju, automātiski nav "rusofobi" vai "naciķi."...

Foto

Manabalss.lv iniciatīva “Latvija nosoda komunistisko režīmu noziegumus. Bez izņēmumiem”

Latvija līdz šim nav publiski paudusi skaidru attieksmi pret Ķīnas komunistiskās partijas (ĶKP) režīma noziegumiem. Klusēšana ir...

Foto

Tautas pēdējā fāze: 4. Iedzīvotāju resursi

Tie cilvēki, kuri zina, ka Latvijā viss notiek “pēc grāmatas”, zina arī to, ka pēdējā fāzē eksistē īpaša iedzīvotāju daļa...

Foto

Politiskais spiediens pret FKTK var radīt draudīgu precedentu arī citām patstāvīgajām iestādēm

Centieni sakārtot likumu “tā, kā vajag” jeb atbilstoši politiskajiem uzstādījumiem, tiecoties atbrīvoties no esošajiem...

Foto

Šis ir bezprecedenta politiskās iejaukšanās gadījums FKTK vēsturē

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) vēlas precizēt publiskajā telpā izskanējušu valsts amatpersonu sniegtu nepatiesu informāciju, kas vedina...

Foto

Atklāta vēstule Augstākajai tiesai un tieslietu ministram Jānim Bordānam: aicinu apturēt uzsākto Valsts prezidenta ievēlēšanas procedūru

Latvijas Augstākās tiesas Senāta Administratīvo lietu departamentam š.g. 28. maijā...

Foto

Ordeņus tirgo, bet Valsts prezidenta kancelejai par to nav ne mazākās intereses

Patiesībā ir vienalga, vai Baiļu triloģijas popularizēšanai izmanto I šķiras Triju Zvaigžņu ordeņu tirgošanas jautājuma aktualizēšanu...

Foto

Brīvība meža īpašniekiem?

Sen senos laikos, tik senos kā 2012. gads kokrūpnieki konstatēja, ka "pēc trīs gadu pārtraukuma, kad, pateicoties valdības lēmumam palielināt ciršanas apjomus valsts...

Foto

LMT, „Tet” un sabiedriskie mediji – kas slēpjas kastē?

Jau atkal dienaskārtībā parādās ziņa, ka „Latvijas Mobilā telefona” (LMT) un "Tet" (agrāk "Lattelecom") akcionāri, tas ir...

Foto

Eiropas patiesā seja

Eiropas Parlamenta vēlēšanām veltītajās publikācijās un to komentāros nācās pārliecināties par Eiropas problemātikas ļoti primitīvo un nepatieso atspoguļojumu. Publikācijās un to komentāros sastopamā...

Foto

Dzīvs pierādījums tam, ka vatņikiem nav tautības: Dainis Turlais

Noteikti būsiet pamanījuši, ka kolorado vaboļu midzenī, ko dažkārt mēdz dēvēt arī par Rīgas Domi, pēdējā mēneša...

Foto

Pār gadskārtu audits nāca, šopavasar vēl nav atnācis

Pirms vairāk nekā gada, 2018. gada martā un aprīlī publicēju četru rakstu sēriju sakarā ar AB LV krīzi un ar to...

Foto

“Saskaņu” gaida grūti laiki

Politikas vērotājiem šobrīd ir interesants laiks. Nesen beidzās Eiropas Parlamenta vēlēšanas, trešdien tika ievēlēts jaunais Latvijas prezidents Egils Levits. Pēc tam sekoja...

Foto

Kā būtu iespējams deputātam Kaimiņam juridiski tiesiski sadauzīt seju par vēlētāju nodošanu un solījumu nepildīšanu

Atklātā vēstule Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrnieces kundzei! Vēlos Jūs informēt, ka pēc Vienotības valdības...