Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valde neatbalsta valdības ieceres īstenot pedagogu vai citu jomu darbinieku piespiedu vakcinēšanu pret Covid-19, tā vietā aicina atbildīgos ministrus un valdību kopumā aktīvi strādāt pie tā, lai veicinātu visas sabiedrības vakcināciju ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību Latvijā.

Valdības haotiskie un neizprotamie lēmumi Covid-19 izplatības ierobežošanai ir noveduši pie lielas daļas sabiedrības neticības varai un tās vēstījumiem, kas ļoti spilgti izgaismojas tieši vakcinācijas procesā. Tomēr tā vietā, lai skaidrotu iedzīvotājiem būtiskos jautājumus un izglītotu par vakcinēšanās nozīmi sabiedrības veselības jomā, valdība turpina iebaidīšanas politiku.

Mēs apzināmies, ka Covid-19 vīruss nekur nav pazudis, un labākais patlaban pieejamais tā ierobežošanas līdzeklis ir vakcinācija. Ja nevēlamies atkal piedzīvot inficēšanās strauju pieaugumu, valdībai ir jāstrādā pie tā, lai veicinātu sabiedrības izpratni un mudinātu cilvēkus doties vakcinēties. Tomēr procesam ir jābūt brīvprātīgam, loģiskam un motivējošam, un ZZS ieskatā - cilvēku izvēles brīvībai jāpaliek kā lielākajai vērtībai.

Valdībai jābūt gana viedai, lai spētu panākt vēlamo mērķi, kas nekādā gadījumā nevar būt piespiedu kārtā.

Mūsu nostāja ir, ka vakcinācija šobrīd ir vienīgais risinājums cīņā ar slimību, bet mēs esam kategoriski pret obligātu vakcinācijas uzspiešanu noteiktām profesiju grupām, kas tagad notiek ar visiem cilvēka ierobežojošiem līdzekļiem. Mēs esam par cilvēku brīvas izvēles saglabāšanu.

Iemesls nav lielākās daļas iedzīvotāju nevēlēšanās vakcinēties, bet gan nekorektas, nedrošas un apšaubāmas informācijas rotācija sabiedriskajā telpā, kas veido cilvēku pretreakciju un viedokļu šķelšanos. Kad cilvēki jutīsies droši par vakcīnas iedarbību un iespējamām blaknēm, tad nebūs jāveido mākslīgas akcijas un loterijas, jo cilvēki vakcinējas ne laimesta, bet savas veselības vārdā.

ZZS valde aicina valdību apzināties, ka piespiedu vakcinācijas noteikšanas sekas var būt arī darbinieku aiziešana no darba, īpaši skolās, veselības un sociālās aprūpes iestādēs, kur jau šobrīd ir grūtības piesaistīt visu nepieciešamo darbinieku skaitu. Ja valdība turpinās iebiedēšanas un draudu politiku, to cilvēku skaits, kas nevēlēsies brīvprātīgi vakcinēties, tikai pieaugs.

Novērtē šo rakstu:

26
7

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kāda ir atšķirība starp antidemokrātisko, totalitāro režīmu Latvijā un normālu Rietumu demokrātisku valsti

FotoManas, Aivara Lemberga Satversmes 94.pantā garantētās tiesības uz brīvību Rīgas apgabaltiesa ir pārkāpusi. Šādu Rīgas apgabaltiesai neglaimojošu slēdzienu ir noteicis Latvijas parlamenta ieceltais Tiesībsargs, kurš uzrauga cilvēktiesību ievērošanu Latvijā. Kāda ir tiesas reakcija, kādas darbības veic tiesa, lai novērstu Satversmes 94.pantā man garantēto cilvēktiesību uz brīvību pārkāpumu? Nekādi un nekā! Pilnīga ignorance!
Lasīt visu...

18

Uzticēšanos un naudu ārstiem, nevis ierēdņiem, – tā ir atslēga vakcinācijas procesa uzlabošanai

FotoLatvijā pakāpeniski atkal pieaug COVID-19 izplatība, un valdība, nespējot panākt vakcinācijas aptveres rādītāju uzlabošanos, ķeras pie piespiedu mēriem. Saeimā iesniegts likumprojekts par obligātu vakcināciju atsevišķām strādājošo kategorijām: izglītības, veselības aprūpes un sociālās jomas darbiniekiem. Tos, kuri nevarēs uzrādīt atbilstošu sertifikātu, draud atlaist no darba.
Lasīt visu...

21

Ārstu biedrība aicina pārtraukt nodokļu maksātāju naudas izšķērdēšanu

FotoLatvijas Ārstu biedrība (LĀB) iestājas par vakcināciju kā pašlaik drošāko un efektīvāko Covid-19 pandēmijas ierobežošanas līdzekli, bet ir kategoriski pret vakcinācijas loterijas rīkošanu. LĀB uzskata, ka fiskālu stimulu izmantošana sabiedrības veselības veicināšanā ir pieļaujama tikai izņēmuma gadījumos. Biedrība aicina pārtraukt nodokļu maksātāju naudas izšķērdēšanu neefektīvām reklāmas kampaņām un naudu novirzīt Latvijas veselības aprūpes stiprināšanai.
Lasīt visu...

12

Tauta NAV ēzelis!

FotoMūsu valdībā lielai daļai partiju azartspēles (tostarp loterijas) ir tīkamas: tas ir viņu asinsritē kā barojošs mātes piens. Ne velti parlamentā viskaismīgāk tiek debatēti ne jau tautas labklājībai būtiskie, bet gan azartspēļu biznesam svarīgi jautājumi.
Lasīt visu...

21

Nomenklatūras valsts un nomenklatūras vara

FotoJau sākumā teicu, ka Juris Stukāns ar prokuratūru galā netiks. Precīzi un pamatīgi aprakstīta viņa darbība šajā rakstā, bet nekad nevar uzrakstīt tik labi, lai nevarētu papildināt vai uzrakstīt labāk.
Lasīt visu...

12

Varbūt arī mēs tāpat kā Kariņa valdība varam sākt uzskatīt, ka likums ir nevis likums, bet ieteikums?

FotoLIKUMU IGNORANCE ir SASNIEGUSI APOGEJU! Ministru kabinetā skata likumprojektu, kur visciniskākajā veidā valsts varu nozagušies demonstrē, kā NELIKUMĪGU lietu PADARĪT PAR LIKUMĪGU!
Lasīt visu...

12

Priesteru padome: ja garīdznieks aicina izvairīties no vakcinācijas, tad viņš šķeļ Baznīcu no iekšienes

Foto2021. gada 22. jūlijā attālināti notika Rīgas arhidiecēzes Priesteru padomes un dekānu tikšanās par vakcinācijas jautājumu, kas šobrīd tik ļoti šķeļ sabiedrību un arī draudzes. Saskaņā ar novērojumiem, vairumam ticīgo vakcinācija ir morāli pieņemama, bet tajā pašā laikā ir daļa katoļu kas aktīvi ieņem negatīvu nostāju pret vakcināciju. Nepieņemamu antivakcinācijas nostājas izpausmju dēļ, kuru rezultātā ir atsevišķas draudzes ir sašķēlušās, Rīgas arhibīskaps metropolīts uzskatīja par nepieciešamu sasaukt Priesteru padomes sēdi.
Lasīt visu...

Lursoft