Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šodien mēs stāvam jaunu un nepieredzētu globālo izaicinājumu priekšā.  Bet es vēlos sākt savu stāstu ar personīgo pieredzi no pagātnes. Es biju jauna izmeklētāja policijā, un tajā laikā izmeklētāji bija ļoti priecīgi, ja priekšnieks viņiem bija sadalījis materiālus par maksātnespējas pieteikuma neiesniegšanu, jo tas bija krimināli sodāms nodarījums, kad juridiska vai fiziska persona, faktiski jau būdama bankrotējusi un nespējot pildīt saistības, tika sodīta arī ar kriminālatbildību. Noziegums bija formāls, un izmeklētāji to izmantoja, lai uzrādītu rezultātus. 

Man arī iedalīja tādu materiālu par zemnieku saimniecību no Tukuma, kas bija faktiski maksātnespējīga, bet neiesniedza pieteikumu tiesā, neskatoties uz Valsts ieņēmu dienesta brīdinājumiem.

Es izsaucu atbildīgo personu, un pie manis ieradās pavecs kungs ar sastrādātām rokam. Es, jauns skuķis, uzdodu viņam jautājumu: “Kāpēc nemaksājat nodokļus un nesniedzat dokumentus tiesā?” Kungs ar asarām acīs paskaidro, ka viņam nav naudas ne nodokļu nomaksai, ne arī samaksai grāmatvedim par likvidācijas bilances sagatavošanu un juristam par pieteikumu tiesā. Kungs lūdza mani pagaidīt līdz rudenim, jo viņš iestādījis kartupeļus (bija pavasaris), rudenī novāks ražu, pārdos un tad varēs iesniegt visus nepieciešamos dokumentus tiesā.

Skatoties uz viņa rokām un redzot, kā kungs ar asarām acis lūdz nesākt krimināllietu, jo uz vecumdienām negrib būt krimināli sodīts, man bija jāizdara izvēle – sasniegt vieglu rezultātu vai pagaidīt līdz rudenim, riskējot ar priekšniecības neapmierinātību un nezinot, vai tiešām dokumenti rudenī tiks iesniegti tiesā.

Padomājot es noliku materiālu tālā plauktā un uzticējos šim kungam.

Kungs izpildīja solījumu un oktobrī atveda dokumentus. Es uzrakstīju atteikumu ierosināt krimināllietu. Bet vēlāk, kad mani iecēla amatā par atbildīgo izmeklēšanas darbā, es panācu, lai tiktu dekriminalizēta maksātnespējas pieteikuma neiesniegšana, jo saukt pie kriminālatbildības jau faktiski izputējušus uzņēmumus vai personas pēc likuma gara un mērķa ir netaisnīgi. 

Likumam jābūt tādam, lai sabiedrība to uzskatītu par taisnīgu un saprotamu, jo tikai tad valsts var tikt uzskatīta par tiesisku, un starp sabiedrību un varu veidojas sociāli ekonomisks kontakts.

Tiesiskas valsts mērķis un vērtība ir taisnīgs un cilvēku brīvību sargājošs likumdošanas process un likumi. Abstraktam tiesiskumam nav vērtības. 

Pašlaik mēs redzam lielu cilvēku neapmierinātību ar notiekošiem procesiem politikā un pieņemtajiem likumiem, jo diemžēl valdošā politiskā elite turpina realizēt viltus tiesiskuma politiku. Netaisnīga tiesu izpildītāju sistēma, kas pamatā dzīvo uz vismazāk aizsargātās sabiedrības daļas rēķina, vēl vairāk padziļina nabadzības plaisu. Maitasputni turpina darīt to, ko parasti – plosīt mirušos.

Sodīšana un pārmērīgā administratīvā regulācija kā nepārtraukts sabiedrības pakļaušanas process sadusmo cilvēkus un motivē aktīvi iesaistīties un piedalīties protestos! Politiskās elites mēģinājumi marginalizēt protestus un pasniegt tos ka “hibrīdkaru” vēl vairāk šķeļ un tracina sabiedrību, jo cilvēki neuzticas politiķiem un neuzticas valdībai, nepiekrīt ievērot netaisnīgus likumus!          

Papildus tam Covid-19 infekcijas izplatība sekmēja straujo un visaptverošo digitalizāciju. Svarīgi, lai šādos apstākļos privātums, personiskā brīvība un drošība tiktu saglabāta kā virsvērtība. Svarīgi, lai bērnu drošība būtu prioritāte valstiskā līmenī un bērni tiktu pasargāti no atkarībām, kriminālās vides ietekmes un pedofilijas!    

To nav iespējams panākt bez kvalitatīva policijas darba. Tāpēc jāceļ policista profesijas prestižs un darba samaksa. Policijas darba mērķis nevar būt sodu iekasēšana un daudzskaitlīga saukšana pie atbildības.

Policijas darba mērķim jābūt lojāla un korekta taisnīgu likumu ievērošana un cilvēku uzticēšanās.

Iekšlietu ministram būtu operatīvi jāreaģē uz izaicinājumiem pierobežā un migrācijas problēmu risināšanu, nevis jāgozējas Praida pasākumā!

Tikai mērķtiecīgs darbs ļauj cīnīties ar korupciju! 

Nav pieļaujams, ka vilkači uzplečos dienesta informāciju izmanto finansiālo un politisko kapitālu veidošanai, piesedz shēmas no Saeimas tribīnes, bet “kapitālo remontu” pārvērš par ienesīgo starpniecības pakalpojumu “biznesu” attapīgajiem un varas elitei pietuvinātajiem šakāļiem, nodrošinot, ka par 50% no arestētās summas tiek atrisinātas mākslīgi izveidotas juridiskas problēmas! 

Tāpēc apvienosimies un veidosim politiku kopā, balstoties uz patiesajām cilvēktiesību vērtībām! Jūsu rokās ir izvēle – pakļauties vai cīnīties!

Kad mani pārņem izmisums, nogurums un bezcerības sajūta, es atceros zemnieku no Tukuma un to, ka jau 11 gadus nevienu vairs nevar saukt pie kriminālatbildības par maksātnespējas pieteikuma neiesniegšanu, jo tāds pants Krimināllikumā vairs nav kopš 2010.gada. 

Mūsu mērķis – Latvija ir drošākā valsts, kur dzīvot, veidot ģimeni, audzināt bērnus, ceļot, attīstīt biznesu!

Novērtē šo rakstu:

142
16

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

„Patriotu” atmiņas uzlabošanai

FotoPaldies anonīmajam “Pietiek lasītājam” par “Saskaņai” veltīto interesi, īpaši tad, ja tā izrādītos patiesa. 
Lasīt visu...

21

Jādara viss...

FotoZiņas no kara Ukrainā kļūst arvien trakākas. Lai gan Ukrainas spēki pārsteidzoši veiksmīgi cīnās pret lielo Krievijas pārspēku, fakts ir tāds, ka viss karš norisinās Ukrainas valsts teritorijā. Tas ir, ja neskaita raķetes, kuras tiek izšautas no Baltkrievijas vai Krievijas.
Lasīt visu...

21

Tiesības dzīvot Latvijā nav nekāds „maisiņš vaig”

FotoMans tētis bija viens no pirmajiem, kas ieguva Latvijas pilsonību, kārtojot eksāmenu. Kad 1997.gada augustā ERASMUsā braucu uz mēnesi uz Itāliju, es pirms tam pāris mēnešus uz Itālijas vēstniecību gāju kā uz darbu. Vēl dabūju mērkaķa ātrumā par briesmīgu naudu (aizlienētu naudu, protams, 1997.gadā, un vēl toreiz labi, ka bija, no kā aizlienēt) Austrijas tranzīta vīzu formēt, jo atpakaļceļā viena nakts bija jānakšņo Vīnē.
Lasīt visu...

21

Tiesībsarga vēstule “Amnesty International” Eiropas reģionālā biroja direktoram Nilam Muižniekam: par jūsu organizācijas apmelojošajiem paziņojumiem

Foto2022. gada 26. jūlijā organizācija “Amnesty International” nāca klajā ar paziņojumiem par situāciju uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, norādot, ka laikā, kad Latvija uzņēma 34000 patvēruma meklētājus no Ukrainas, uz Latvijas-Baltkrievijas robežas cilvēki no Irākas un Afganistānas, t.sk. bērni, tika atstāti pašu ziņā mēnešiem ilgi aukstos laika apstākļos mežā, kas organizācijas ieskatā norāda uz necilvēcīgu apiešanos un pat spīdzināšanu. “Amnesty International” uzskata, ka nav pieļaujama ārkārtējās situācijas pagarināšana uz robežas ar Baltkrieviju, jo tas ierobežo saņemt starptautisko aizsardzību personām, kurām tā nepieciešama, neatkarīgi no šo personu izcelsmes un veida, kā viņas ieceļo valstī.
Lasīt visu...

21

Labklājība

FotoDzīvojam laikā, kad aktīvi un strauji tiek formatēta cilvēku apziņa, mainīta vārdu nozīme un jēdzienu saturs. Pārsvarā – cilvēku degradācijas, paverdzināšanas un iznīcināšanas nolūkā. Mēs visi domājam kādā valodā, attiecīgi – mainot vārdu nozīmi, var ietekmēt mūsu domāšanu. Bet šoreiz ne par to. Tā ir vesela zinātne, kuru sauc par NLP (neirolingvistiskā programmēšana jeb – smadzeņu skalošana). Šoreiz es vēlos vērst uzmanību uz to, ko mēs saprotam ar vārdu “labklājība”.
Lasīt visu...

6

Sanāca kā vienmēr, bet ticiet – risinājums top, un vainīgi ir visi citi, tikai ne es

FotoStraujiem soļiem tuvojas jaunā mācību gada sākums - 2022./2023. mācību gadā noslēgsies trīs gadu pārejas periods, kurā tiek ieviesta pilnveidotā mācību pieeja. Gaidāmais mācību gads paredz jaunās pieejas ieviešanu 3., 6., 9., 12. klasei. Neraugoties uz to, ka pārejas periods tuvojas noslēgumam, pedagogi norāda uz mācību materiālu trūkumu. Kā skolotāja varu tikai piekrist, ka, ieviešot jauno saturu, primāri bija nepieciešams domāt par mācību materiālu izstrādi un pieejamību. Līdzīgi kā ar mācībām tikai valsts valodā – mēs apzināmies, ka rīcībai patiesībā bija jābūt krietni ātrāk, un to, cik būtiski nepalaist garām iespēju labot iepriekš neizdarīto. Arī mācību līdzekļu jautājumā notiek aktīvs darbs, lai dažādos mācību priekšmetos nodrošinātu jaunu mācību resursu un metodisko līdzekļu pieejamību.
Lasīt visu...

21

Vēlēšanas kā mazohistu prieki

FotoPēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS jūlijā ir veicis aptauju un konstatējis, kā Latvijas pilsoņi balsotu, ja vēlēšanas notiktu tūlīt.
Lasīt visu...

21

Kā Rīgai panākt Viļņu, Tallinu un Ziemeļeiropu? Laiks secinājumiem

FotoRīga ir vienīgā pilsēta Baltijas galvaspilsētu vidū, kurā mirstība pārsniedz dzimstību un no kuras aizbrauc vairāk cilvēku, nekā iebrauc. Tam par iemeslu var būt pietiekami lielais rīdzinieku skaits, kuri nav apmierināti nedz ar dzīvi pilsētā, nedz ar dzīves kvalitātes progresu laika gaitā. Kopš gadsimta sākuma straujāko attīstību Baltijas galvaspilsētu vidū piedzīvojusi Viļņa. Jau šobrīd Viļņa ir Baltijas lielākā ekonomika un bagātākā pilsēta; turpinoties līdzšinējai tendencei, iedzīvotāju skaita ziņā Viļņa var apsteigt Rīgu jau 2025. gadā.
Lasīt visu...

21

Vai Rīga ir labi finansēta pilsēta?

FotoPilsētas budžeta apmērs un tā izlietošanas efektivitāte lielā mērā nosaka to, cik kvalitatīva ir pilsētvide. To Eiropas pilsētu sarakstā, kuru iedzīvotāji ir visvairāk apmierināti ar dzīvi pilsētā, pārliecinošā vairākumā ir bagātākās pilsētas, tai skaitā Cīrihe, Kopenhāgena un Stokholma, kur pašvaldībām brīvi līdzekļi pilsētvidei. Kā ar pilsētas budžeta iespēju audzēšanu veicas Rīgai?
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Publiskās atmiņas centrs ir sabiedrības institūcija, privāto tiesību juridiskā persona, kura netiek finansēta ar dotācijām no vispārējiem nodokļu ieņēmumiem. 2022. gada 24....

Foto

Parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta grozījumiem ir jāatkārto

Ar pietiekamu skaitu parakstu neatbalstītā "Latvijas vīru biedrības" ierosinātā parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta...

Foto

Par Latvijas Republikas Satversmē noteiktā komunistiskā totalitārā režīma nosodīšanas pienākuma īstenošanu un rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Cienījamie Augšdaugavas novada domes deputāti! Publiskās atmiņas centrs (turpmāk - centrs)...

Foto

Vairāku tiesnešu, tostarp AT senatores Andas Briedes atbildība par Covid-19 epidēmijas ierobežošanas pasākumu neievērošanu

Tiesnešu ētikas komisija, Tiesnešu disciplinārkolēģija un Disciplinārtiesa ir vērtējusi to, vai izpildvaras...

Foto

Ir tādi Satversmes tiesas spriedumi, kuru nepildīšana valdošo eliti nesatrauc itin nemaz

13. Saeimas laikā ir bijuši vairāki Satversmes tiesas spriedumi, par kuru neizpildi Valsts prezidents pat...

Foto

Kāpēc valsts aizsardzības dienestam – jā!

Jūlija sākumā aizsardzības ministrs Artis Pabriks vēstīja par ieceri izveidot valsts aizsardzības dienestu, kuram, sākot ar 2023. gadu, tiks pakļauti...

Foto

Par ārkārtas sociālo situāciju

Mums priekšā ir grūta ziema – dziļa energoresursu krīze, iespējams pandēmijas saasinājums. No tā, cik saprātīgi un solidāri spēsim sagatavoties gaidāmajiem pārbaudījumiem,...

Foto

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis. Tas noticis par ukraiņu asins cenu...

Foto

Satversmes tiesa ir jālikvidē

Šodien, 25.jūlijā Latvija pirmajā vietā (LPV) Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniedza 4000 zīmju programmu un kandidātu sarakstu 14.Saeimas vēlēšanām. LPV savā 4000 zīmju programmā ir...