Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

LATVIJAS VETERINĀRĀRSTU BIEDRĪBA

07.06.2016. 14:39

http://lvb.lv/lv/animal-owners/dzivnieku-veseliba

Aizpildiet šo anketu LVB mājas lapā, ja sunim ir/bija kādas no šīm pazīmēm vai to kopums
-- izmaiņas suņa balsī
-- izmainas ēšanas paradumos, piemēram: ēdot izstiepj kaklu, atkāpjas no bļodas utt., novērojamas atraugas, kuru laikā tiek atgrūsts šķidrums ar barību vai bez tās un baltas vai viegli iedzeltenas putas.
-- saglabājas apetīte, tomēr novājē
-- nomāktība, klepus vai pat smakšana Barības vada paplašināšanās un/vai balss izmaiņas ir ļoti nopietna slimība, kas var beigties ar dzīvnieka nāvi.
Ja anketā sniegtās atbildes ietvers pazīmes, kas liecina par megaesophagus/polineiropātiju, ar jums sazināsies speciālisti, lai varētu kopīgi vienoties par turpmāko rīcību.

Atbildēt

Paija -gatim

05.07.2015. 17:47

Paldies par atbildi...

Arī es biju to "muļķu" vidū, ziedojot Mairai operācijai... pierunāju ziedot arī savus tuviniekus... ja būtu lasījusi agrāk kāda vetārsta atzinumu - to nedarītu ...

Tas ir nomācoši, ka patversmēm nav savu vetārstu, jo par pašvaldības līdzfinansējumu to taču varētu atļauties....tas būtu tikai humāni pret dzīvnieku veltīgām ciešanām kā Mairas gadījumā,,,

Atbildēt

gatis

30.06.2015. 23:00

Labsvakars!

Vispirms raksts bija atbilde uz LVB lūgumu komentēt Tukuma Straumes vēstuli. Tā kā jezga bij aizsākusies Twitter, atļāvos atbildi publiskot. Pietiek.com to ir pārpublicējis, man par to nebij ne mazākās nojausmas. Kreņķa nav, vienīgi gribētos, lai pietiek.com tādā gadījumā nopublicē arī turpinājumu, ko var atrast 2 vai 3 dienas atpakaļ Letas lentā kā LVB relīzi, ja nemaldos 11:09...
Ou, sveiciens ventspilniekiem atpakaļ!!!
Tam, kurš raksta par kremēto suņu izbarošanu, nezinu, varbūt arī tā tas kaut kur notiek, bet nu vajag mazāk to, es dziļi glāzē ieskatījos!
Tagad par Mairu!
Uz pirmo jautājumu nemāku atbildēt, jo zirgs atradās patversmē, bet tur nav algota veterinārārsta, vismaz, cik es zinu. Nav arī skaidrs, vai 80gadīgais īpašnieks deva atļauju kājas amputācijai, nav arī zināms, kā tas viss būtu attīstījies, ja būtu, 36 gadījumi pasaulē nav iemesls, lai ko tādu mēģinātu Latvijā, iespējams, ka šķūnī.
2. Amputēt kādu no lockļiem un izmest pēc tam dzīvnieku uz ielas nav cilvēcīgi, ētiski. Ādam dzīvniekam vajadzīga cilvēka aprūpe, jo pilnvērtīgi sagādāt barību sv pats tāds nespēj.
3. Šis jautājums mani izbrīnija! Jā, man ir tiesības vienpersonīgi pieņemt lēmumu par kādas ķermeņa daļas amputāciju, saskaņojot šo manipulāciju ar dzīvnieka īpašnieku. Zoba ekstrakcija arī ir amputācija, ko darīsim, sauksim visus vetus kopā un spriedīsim, raut vai ne??? Protams, ka sarežģītākos gadījumos vienmēr pakonsultējamies viens ar otru, bet nu kājas amputācija tehniskā ziņā ir rutīnas darbs.
Par to sadismu, manās mājās gandrīz 14 gadu nodzīvoja suņuks ar 3 kājām, laimīgāka dzīvnieka es neesmu redzējis! Brīvība, kustīgums, dzīveprieks, pus Cesvaine zināja, no kurām mājām ir šis rudais lapsēns...

Zirgam kāju amputēt nav mērķtiecīga operācija. To ir jēga darīt izcilai kumeļmātei ar superīgu ģenētiku. Pārējais ir cilvēka egoisms, ko daudzi neprot atšķirt no līdzjūtības. Kājas ir zirga darbarīks, nebūs viegli 600 kg balstīt uz 3 punktiem un protēzes. Skrejējs pat ar protēzi viņš diezvai varētu būt, bet nu ok, neesmu kopenhāgens šajā jautājumā. Tas, ka visi Latvijas vetārsti atteicās kāju operēt, norāda tikai un vienīgi uz kolēģu adekvātu izpratni par dzīvnieku un tā vajadzībām, jā, arī par labu profesūras darbu!

Lai veicas!

Atbildēt

Nu, ja...

23.06.2015. 18:53

Neņemos precīzi aprakstīt kā tas tehniski notiek, bet ir zināms, ka lētajās suņbarībās izmanto kaulu miltus. Vistrakākais ir tas, ka tie nav kaut kādi lielopa vai cūku kaulu milti, bet gan kremēto suņu kaulu milti!!! Pats šis fakts ir tik šokējošs, ka veterinārārsti pat neuzdrošinās par to runāt!

Atbildēt

2 suņu īpašnieks

23.06.2015. 03:37

Paija, Jūsu nostāja nav īsti korekta.
Latvijā ir ļoti dažādi veterinārārsti un pati vet.medicīna suņu īpašniekiem ir, maigi izsakoties, dārga izklaide. Taču esmu pilnīgi pārliecināts, ka par vet. ārstu var strādāt tikai tāds cilvēks, kam dzīvnieki patīk, jo dzīvnieki jūt, viņiem nevar samelot. Tādēļ, ka Latvijā pastāvošās ekonomiskās situācijas dēļ vet.ārsti nedzīvo kā kādi dienvidsalu karaļi - ir diezgan stulbi un principiāli nekorekti cilvēkam, kam rūp suņu un cilvēku labklājība, kaut ko jautāt par zirgu Mairu, par kuru šeit vispār nav runa.(Vai tad šis cilvēks vispār ir jebkādā sakarā ar to nabaga ķēvīti?!)
Tas, ka ārsts ir vairāk domājis par saviem pacientiem un cilvēkiem, kas ļoti mīl šos dzīvniekus - pats par sevi IR GODA UN CIEŅAS VĒRTS!
Un, ka viņam pēc tam kārtējais divkājaino hiēnu (TS)bars uzbrūk, ir augstākā mērā NOSODĀMI!
Bet DOGO IR PATIESI BAISA BARĪBA. Senāk bijām pirkuši - suns labāk plikus griķus ēdīs, tikai
ne šo mēslu (cita nosaukuma tam nav)

Atbildēt

kam pieder pietiek.com?

21.06.2015. 00:02

Portāls bloķē un dzēš sev un lembergam netīkamus komentārus un komentētājus.
Vai tas nozīmē, ka šis portāls pieder komjaunatnes atraugai? Acīmredzot.
Pat, ja pamuļķīgs papagailis kādreiz tiek pie lielas naudas, viņš tik un tā ir tikai pamuļķis un papagailis. Savukārt tas, kurš šādam pamuļķim iztop un klanās, ir vai nu muļķis, vai lēti pērkama "šļūkha".
P.S. varat nebloķēt šo nr., nav nodoma atgriezties jūsu pērkamajā m.mājā.. hasta la vista!

Atbildēt

susa

19.06.2015. 08:08

Tā Tukuma straume varētu publicēt sava "super surogāta" sastāvu. Vienreiz paraugu mēģinājām sunim un kaķim pielikt pie deguna. Diemžēl nācās secināt, ka dzīvnieks brīžiem ir gudrāks par cilvēku - kamēr tas surogāts atradās barības trauciņos, dzīvnieki tai vietai pat netuvojās.

Atbildēt

Janks

17.06.2015. 16:37

zinu šo Cilvēku un zinu, ka viņš ir Veterinārs ar lielo burtu un ja ir ko teicis, tad visai pamatoti.

Sveiciens no Rodēziešiem un atbalstām Tevi

Atbildēt

krahhs

17.06.2015. 11:09

jaa cilvekiem izbaro ciisinjus no vistu kauliem un spalvaam,rodas jautaajums -kas ir sabalansetajaa sunju baribaa?Cilveeku slinkumam un skopumam,kaa arii stulbumam robezhas nav.Jaa neesi spejigs samaksaat par normaalu paartiku dzivniekam,pameegini pats est sunja bariibu bet vinjam atdot savejo

Atbildēt

Paija - god.autoram

16.06.2015. 17:34

Godājamais veterinārārst un raksta autor!
Beidzot šeit nejauši "ieklīdis " arī kāds veterinārārsts !

Lūdzu padalieties domās par savu attieksmi šādos jautājumos:
1) vai notriektais zirdziņš Maira (ķēve, info avoti delfi.lv "Mans draugs" un kepa.lv) ir labi pieskatīta no veterinārārstu puses un vai pieliktā pagaidu (!)protēze pie amputētās kājas nesagādās Mairiņai nenormālas elles mocības nākotnē un kā viņu varēs pieskatīt 80 gadīgais īpašnieks nākotnē?;

2) cik tas ir ētiski un vai tas dzīvniekiem nesagādā ciešanas, ka sunīšiem (nesen viens tāds bija ielikts portālā kepa.lv vai delfos.lv - īsti neatceros - meklējam saimnieku) veterinārārsts amputē vienu no četrām ķepām un tad nabaga dzīvnieks bez saimnieka klīst nelaimīgs pa pasauli, nevienam nevajadzīgs (jo Latvija vēl ir tālu no pārticīgās Eiropas, kad tur labestīgas ģimenes pieņem pat suņus ar divām kājām, jo pie atlikušajiem kāju stumbeņiem tiem piemontēti ratiņi-riteņi)?

3) vai tiešām dažādu dzīvnieku ķermeņa daļu amputācijas gadījumos veterinārārsti pieņem lēmumums vienpersoniski?
Vai tad Latvijā neeksistē kāds veterinārārstu konsīlijs, kuriem būtu vara izlemt par dzīvnieka tālāko likteni tā, lai dzīvnieka dzīve nebūtu nākotnē pašam dzīvniekam ellīgi un sadistiski mokoša?


Lūdzu, lūdzu pastāstiet, kā Jūs domājiet?

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Latvijas Universitāte degpunktā. Un turpmāk?

FotoAp Latvijas Universitāti ir sakurti sārti, un liesmas jau skar tās iekšieni, lai gan šī gada pavasarī nelikās, ka var notikt kaut kas tāds.
Lasīt visu...

6

Par atkritumu krīzi

FotoEsmu atkārtojis N reizes un atkārtošu vēlreiz - cilvēki, domājiet kā nodrošināt sevi ar dzīves pamatelementiem. Tie ir mājvieta, ūdens, pārtika, elektrība, degviela... Esmu par to rakstījis savā prezidenta programmā, sk. "Cilvēks kontrolē pašu galveno". Esmu to izskaidrojis attiecīgajos video 1.daļa un 2.daļa. Atkritumu izvešana ir viens no dzīves pamatelementiem, it sevišķi pilsētā.
Lasīt visu...

21

Cilvēciskuma līkloči. 5. Absurda tirānija un iegūšana savā īpašumā

FotoBrīdināšana par absurda tirāniju nav analītiskais beztaktiskums vai konspiroloģiska tēma līdzīgi konspiroloģijā iecienītajai “pasaules valdnieku” tēmai. Brīdināšana par absurda tirāniju nav arī antivēsturiska kaprīze. Jau senie dievi mītos filosofiski sprieda par cilvēku, vai viņš ir labs vai viņš ir slikts, pieļaujot bezjēdzības un bezjēdzīgai rīcībai izdomājot dažādus attaisnojumus.
Lasīt visu...

21

Vai par šāda veida balagāna organizēšanu valsts iestādē, kāda ir Valsts robežsardze, kādam nav jāsaņem bargs sods?

FotoKā izriet no publikācijas par centralizēto parakstu vākšanu robežsardzē tās bijušā priekšnieka atbalstīšanai, mēs, pensionāri, un ne tikai pensionāri, bet visi Latvijas pilsoņi tiekam apzagti. Jo mūsu, nodokļu maksātāju nauda tiek izmantota, lai vieni priekšnieki no Valsts robežsardzes, izmantojot administratīvo resursus, organizētu parakstu vākšanu zem raksturojuma par citu Valsts robežsardzes priekšnieku (nu jau izbijušo) Normundu Garbaru.
Lasīt visu...

12

Karteļa dēļ tā dalībniekiem - lielajiem būvniekiem - vairs nav tik lielas vajadzības pirkt politiķu “pakalpojumus”

FotoKarteļa pazīmes Latvijas būvniecības tirgū bija redzamas jau sen - ne tikai sadārdzinātās pasūtījumu tāmēs, bet arī savdabīgi uzvarētos iepirkuma konkursos un visatļautīgā attieksmē pret pasūtītāju.
Lasīt visu...

21

Par Timati un viņa putinkrekliņiem „Alfā”: kas ir kas

FotoCeturtdien tirdzniecības centrā “Alfa” Rīgā, tika atklāts “Black Star Wear” apģērbu veikals.(1) (2) Zīmola īpašnieks un reklāmas seja ir reperis – miljonārs Timurs Junusovs jeb Timati. Viena no viņa pēdējām kolekcijām ir radīta sadarbībā ar Krievijas aizsardzības ministrijas akciju sabiedrības “Vojentorg” veikalu tīklu “Krievijas armija”.(3)
Lasīt visu...

21

Tvaiks

FotoKad tvaiks, kuru savalda ar labi pieskrūvētu vāku, izkļūst no katla? Tad, kad katla vāka skrūves tiek palaistas vaļīgāk.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vai tiešām valsts prezidentam bērni jāmudina mācīties, lai ņemtu kredītu?

Laikā, kad Tieslietu ministrija izstrādā Parādu dzēšanas likumu, Valsts prezidents Egils Levits, uzrunājot skolēnus Zinību dienā,...

Foto

Perversā solidaritāte

Pirms deputātu balsojuma Saeimā “nācijas tēvs/pravietis” teica: “Ir trīs virzieni, par kuriem kopējā labuma vārdā es gribu domāt un pārliecināt savas prezidentūras gados. [..] Šie...

Foto

Mēs Latviju pārvaldām koleģiāli: valsts prezidenta Egila Levita uzruna Saeimas 2019. gada rudens sesijas atklāšanā

Ļoti cienījamās Saeimas deputātes! Augsti godātie Saeimas deputāti! Dāmas un kungi!...

Foto

Atklāta vēstule par notiekošo „Olainmed” un arī „Olainfarm”

2019. gada augusta mēnesī pret mūsu gribu esam ievilkti nesaskaņās starp "Olainfarm" valdi un "Olainmed" bijušo vadību Darju...

Foto

Godīgums kā cilvēkus vienojoša ideja

Klausoties valstsvīru runas par to, kas cilvēkiem būtu jādara, lai dzīve kļūtu labāka, atmiņā visvairāk iespiedušies negatīva rakstura ieteikumi un spriedumi...

Foto

Jaunā konservatīvā partija cīnās par ietekmi valdībā

Visās valdošajās koalīcijās ir bijusi partija, kas darbojas kā iekšējā opozīcija. Daudzās valdībās šo lomu pildījusi Nacionālā apvienība, regulāri...

Foto

Aicinām iedzīvotājus neslēgt līgumus ar AS „Tīrīga”

Rīgas Apkaimju alianse kategoriski iebilst pret atkritumu apsaimniekošanas monopola izveidi Rīgā. Iedzīvotāji aicināti neslēgt līgumus ar AS "Tīrīga"....

Foto

Ikonu nomaiņa - vissāpīgākais process

Cilvēki jau no bērnības ir pieraduši, ka ir autoritātes, kurām jātic un kurām jāklausa – vecāki, skolotāji, jau vēlāk vadītāji un priekšnieki....

Foto

Absurds ap Rimšēviču

Par valstiskās suverenitātes trūkumu un latviešu necienīgo stāvokli savā zemē, kā arī par šī necienīgā stāvokļa izraisītajām nelietībām uzskatāmi liecina absurds ap Ilmāru...

Foto

Bankas, banciņas un droši paredzamais PC: prātojums pēc "Norvik/PNB" aizvēršanās

Neizbēgamajam blīkšķim mūsu banku un banciņu saimniecībā ļoti piemēroti ir LPSR Tautas dzejnieka Ojāra Vācieša vārdi,...

Foto

Eiroparlamentārieša aicināšana uz inaugurāciju, neievērojot viņa rīcību, kas neatbilst LR Satversmē noteiktajam, ir šādas antikonstitucionālas rīcības faktiska atbalstīšana

Valsts prezidents ir valsts amatpersona, bet inaugurācija ar...

Foto

Sākušies Burova laiki Rīgas domē

19.augustā par “Gods kalpot Rīgai” pārstāvi Oļegu Burovu kā Rīgas domes mēru nobalsoja 35 no 60 deputātiem. Tas nozīmē, ka vismaz...