Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Par spīti masīvai antivakcinācijas kampaņai soctīklos, ko uzkurina Kremļa troļļi kopā ar visādiem vietējiem dīvainīšiem, un par spīti valdības vienveidīgajai naudas apgūšanas... pardon, atvainojiet, “vakcinācijas informācijas” kampaņai, iedzīvotāji vakcinējas tā, ka rindās stāv!

Reiz kāds pensionārs zem raksta nra.lv portālā, kurā tika apspriestas pacientu iemaksas, komentēja: “Man nav problēma piemaksāt par ārstēšanos, jo ir, par ko piemaksāt! Pēdējoreiz kad biju slimnīcā uz dažām dienām, mani izmeklēja vairāki dārgi, gudri, moderni, miljonus maksājoši aparāti, ar kuriem rīkojās un mani izpētīja seši medicīnas doktori, četri no kuriem — profesori. Ja man par to visu bija jāpiemaksā pacienta nodeva un kādi pārdesmit eiro dienā par gultasvietu slimnīcā, es kā pensionārs uzskatu, ka tas vēl ir lēti! Esmu pateicīgs, ka man ir iespēja ārstēties pie profesoriem, un ka man tas ir pa kabatai! Ne visās valstīs tā ir.”

Man līdzīgas emocijas— negaidīti un necerētas pozitīvas — izraisīja vakcinācijas process. Tā kā neesmu nevienā no prioritārajām vai riska grupām un principā negribu līst priekšā nevienam, kam vairāk vajag imunitāti pret koronavīrusu, tad par tikšanu pie pirmās devas varēju sākt domāt maija vidū, kad atvērās vakcinēšanās ikvienam gribētājam.

Apskatot digitālo rindu manavakcina.lv, bija jākonstatē, ka visi lielie masu vakcinācijas centri Rīgā, Ventspilī utt. aizņemti nedēļām uz priekšu. Tātad tauta nevis izvairās no vakcinēšanās, bet rindās stāv! Brīvas vietas tobrīd izrādījās tikai Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā — Talsu slimnīcā (man ne pa ceļam), kā arī pēc nedēļas sestdienā Piņķos. Nu ko, tur vairāk pa ceļam.

Vakcinācijas centrs iekārtots Babītes vidusskolas telpās — tādā korpusā, kam ir atsevišķa ieeja un izeja. Gaišas, skaistas telpas, milzu logi, stiklotas durvis. Tauta pierakstījusies tādos daudzumos, ka stāv uz ielas un uz kāpnēm. Zemessargi pie durvīm palīdz visiem izskaidrot vakcinēšanās kārtību — kur jāiet, kur jāparakstās, kāda anketa jāaizpilda utt., pie kam nenogurstoši atbild uz vieniem un tiem pašiem jautājumiem jau kuro dienu nez kuram cilvēku tūkstotim.

Tas pats ar reģistrāciju un tas pats ar dakteri, kas draudzīgi dara vienu un to pašu jau kādu simto reizi šodien, un tā katru dienu jau mēnešiem no vietas. (Tas nav pārspīlējums: ja viens vakcinācijas centrs dienā sapotē 400 cilvēkus un ja tajā ir 4 reģistratūras galdiņi, 4 dakteri un 4 medmāsas, kas veic injekcijas, tad tā arī sanāk.)

Process ir tā noslīpēts, ka tiek paņemti pretī pat radinieki vai draugi, kas atnākuši līdzi vairākiem vakcinētajiem, lai pēc tam kopīgi kaut kur brauktu tālāk: pat ar visiem tiem, kas tiek pie vakcīnas ārpus rindas, process apsteidz grafiku — esmu atbraucis pusstundu ātrāk, bet gaidīt neliek!

Četras nedēļas vēlāk mēģinu sarunāt, lai man pārceļ otrās dozas injicēšanu vai nu pāris dienas iepriekš, vai arī lai ļauj novakcinēties pāris dienas vēlāk Rēzeknē, “Gorā”. Neizdodas: sabiedrības interese par vakcinēšanos ir tik liela, ka nekur Rīgā nav iespējams pieteikties ne dienu, ne divas ātrāk uz otro “Moderna” devu, savukārt Rēzeknē līdz mēneša beigām plānots lietot pārējo ražotāju vakcīnas.

Neko darīt, jāpaliek pie iepriekš nolemtā — sestdienas pievakare Pinķos. Tagad vakcīnas gribētāju rinda ir izaugusi vēl garāka, kaut gan dakteri, medmāsas un reģistratūra darbojas tikpat ieeļļotā koordinācijā kā iepriekš — interese par vakcinēšanos aug! Šoreiz nevar palīdzēt zemessargi, jo viņi atrodas iepriekšplānotās mācībās kopā ar citu NATO valstu karavīriem.

Viena no medmāsām skaļi uzrunā gaidītāju rindu: “Šodien vakcinējam ar “Modernu”, bet vai te nav kāds, kam vajag otro “Pfizer” devu? Man ir piecas “Pfizer” vakcīnas rezervē, vajag šodien izlietot! Ja vakcīna atsaldēta, tad tā jāizlieto sešu stundu laikā. Norakstīt labu mantu nedrīkst!” Uzreiz atsaucas kāda rindā stāvētāja: “Es tūlīt pazvanīšu vienam Emīlam, viņš ar tēvu taisni pirms brīža meklēja, kur lai dabū otro “Pfizer” reizi... Hallo, hallo! Emīl — saki tēvam, lai griež riņķī un brauc atpakaļ uz Babītes vidusskolu!”

Tikpat ātri atrod saņēmēju vēl vienai vakcīnai, paliek tikai divas rezervē. Kad tiekam iekšā un aizpildām anketas, tad uz minūti jāpārstartē datorsistēma — visā Latvijā vakcinēšanās notiek tik masveidīgi, ka tehnika brīžiem netiek līdzi.

Vārdu sakot, savā viena cilvēka pieredzē neievēroju nevienu apstākli, kas liecinātu par to, ka cilvēki Latvijā negribētu vakcinēties vai izvairītos no šīs iespējas (ko, neaizmirsīsim, veic bez maksas pat tiem, kas ir nodokļu nemaksātāji). Rindas ir aizņemtas nedēļām uz priekšu, process ir noorganizēts perfekti un profesionāli, viss strādā kā pulkstenis.

Līdz ar šiem novērojumiem secinu: vakcīnu pretinieku, evolūcijas noliedzēju, plakanās Zemes adeptu un citu tamlīdzīgu tumsoņu faktiskā ietekme vakcinēšanās jautājumā nemaz neiziet ārpus interneta “murgosfēras” (trāpīgs Bena Latkovska ieviesums) un kopējo sabiedrības noskaņojumu ietekmē maz. Toties “antivakcinācijas propagandas briesmu” uzpūšana visvairāk nāk par labu kam? Pareizi: profesionālajiem “naudas apguvējiem”, kuriem vajag “piesaistīt līdzekļus” arvien jaunām vakcinācijas “informatīvajām kampaņām”.

Ieskatu vakcinācijas procesa plānošanā deva Ventspils vicemērs Guntis Blumbergs tajā reizē, kad tika atklāts un notestēts pirmais masu vakcinācijas centrs Latvijā. “Mēs pie masveida vakcinācijas plāna sākām strādāt jau decembrī, kad kļuva skaidrs, ka vakcīna pret koronavīrusu ir izstrādāta un tiek ieviesta masveida ražošanā. Tātad agri vai vēlu tā aizsniegs Latviju, un mums jābūt gataviem.

Tā kā Ziemeļkurzemes Reģionālajā slimnīcā [kas apvieno Talsu un Ventspils slimnīcas] domei pieder kapitāldaļu vairākums un arī [pilsētas] sporta būvēs pieder kapitāldaļas, tad dome varēja dot rīkojumu sagatavoties masu vakcinācijai jau laikus. Izskatījām variantus un nospriedām sporta namu “Centrs” pārvērst vakcinācijas centrā — kā mēs tagad saprotam, vēl tad, kad neviens cits pārējā valstī to neplānoja.

Pilsētā ir vismaz 35 tūkstoši iedzīvotāju vakcinējamos vecumos, apkārtējā novadā vēl ap 10 tūkstošiem, plus Talsi un novads: tātad mēs plānojām masu vakcinācijas kapacitāti tā, lai dažu mēnešu laikā varētu savakcinēt visus, kas to grib un kam to vajadzētu. Aprīkojumu iepirkām ne pašu lētāko, bet gan tādu, kas pēc tam kalpos slimnīcā vēl daudzus gadus, kad koronavīrusa problēma būs pāri,” organizācijas procesa pamatojumu izskaidro G. Blumbergs.

Kā visas šīs praktiski pamatotās darbības iet kopā ar onlaina “murgosfērā” lasāmo? Rodas sajūta, ka cilvēki mēdz dīvaini izrunāties un izrakstīties internetā, bet pēc tam rīkoties sakarīgi. Dakteri un pašvaldības no savas puses izdara visu vajadzīgo, lai mēs varētu ātrāk atgriezties normālā dzīvē. Pat ja tas notiek par spīti Veselības ministrijas ierēdniecībai.

Novērtē šo rakstu:

27
74

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Par Stambulas konvencijas saderību ar Latvijas Satversmi

FotoPolicijas nolaidība, nenovēršot vīrieša īstenotu jaunas sievietes vajāšanu, apdraudēšanu un galu galā – nonāvēšanu, ir atgriezusi publiskajā telpā jautājumu par Konvencijas par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu (turpmāk – Stambulas konvencijas) ratifikāciju. Latvijas valdība šo konvenciju parakstīja jau 2016. gadā, tomēr šādai rīcībai ir tikai politisks, bet ne juridisks spēks. Lai konvencija taptu patiešām saistoša, nepieciešama parlamenta rīcība ratifikācijas veidā, kam jau septiņus gadus pietrūkst deputātu vairākuma.
Lasīt visu...

21

Prezidenta vēlēšanas pasaules dienā bez tabakas

FotoTas, protams, ir simboliski, ka Latvijas Saeima nolēmua vēlēt Latvijas prezidentu 31. maijā – Pasaules dienā bez tabakas (World No Tobacco Day).
Lasīt visu...

12

Lembergs? Jūs ko! Kas tas vispār tāds? Mums rūpe tikai par valsti!

FotoZaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcija uzskata, ka šajā saspringtajā ģeopolitiskajā situācijā, kāda valda pasaulē, nav īstais laiks, kad Latvija var ļauties eksperimentiem valsts prezidenta izvēlē, tāpēc balsojumā par valsts prezidentu deputāti atbalstīja ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču, kuram ir visatbilstošākā pieredze un zināšanas šodienas apstākļiem.
Lasīt visu...

21

Par Stambulas konvenciju, nacionālo reliģiju un prezidenta vēlēšanām

FotoKurta Vonnegūta romānā "Kaķa šūpulis" var atrast Bokonona dziesmiņu, kas ir gana dziļdomīga: Žūpa, kas parkā uz soliņa dzied, Mednieks, kas tīģeru medībās iet, Ķīniešu zobārsts, Angļu karaliene Ir mezgliņi, ko viens pavediens sien. Smalks, smalks pavediens – Tik dažādi ļaudis, bet kamoliņš viens.
Lasīt visu...

15

Mūsu labvēlis Meroni palūdza uzrakstīt par Lembergu, un nevarējām atteikt

FotoKurš no viņiem? Gremdēs vai atbalstīs, apsolīs un apžēlos?! Tieši tāda pašreiz ir augstāko vērtību nesēja, arī drošības garanta – nākamā Latvijas prezidenta – atlases un ievēlēšanas intriga. Izrādās, ka bez Lemberga nevar. Tāda ir cena, ja valdības koalīcija nespēj vienoties par vienu kopēju Valsts prezidenta kandidātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas psihiatriem – noraidījums!

FotoLaikā, kad tik daudz emociju un spraigu cīņu uz ledus, sāncensības gars pēkšņi pārņēmis arī gluži negaidīti saformējušos komandu – Latvijas psihiatrus. Lai arī patīkamāk noteikti būtu svinēt Latvijas svarīgāko uzvaru, diemžēl nāksies brīdi uzkavēties arī šajā publiskās diskusijas laukumā, īsi atvairot izdarītos metienus pa maniem vārtiem.
Lasīt visu...

8

Vai īstie prezidenta amata kandidāti ir Mūrniece, Zīle un Simanovičs?

FotoTā vien izskatās, ka pašreiz izvirzītajiem valsts prezidenta amata kandidātiem nav cerību iekarot Rīgas pili, jo nevienam nav nav tik liela atbalsta, lai saņemtu ievēlēšanai nepieciešamo balsu skaitu. To lieliski apzinās arī politiķi.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Tiesības nogalināt: Krievijas gadījums

Kas notiek, kad civilā vara netiek galā ar tiem, kuru rokās ir ieroči? Sākas haoss, un taisnība ir tam, kurš stiprāks....

Foto

Kaut kāds izlēcējs iedomājas, ka var domāt citādi nekā mēs, izcilie eksperti un speciālisti, kuriem ir pašreizējos datos balstīts pareizais viedoklis

Pēc pēdējā nedēļā izskanējušajiem Nila...

Foto

Vai nākamais prezidents arī dalīs ordeņus savējiem un garāmgājējiem?

“Nav īstais brīdis eksperimentiem ar koalīciju,” teic Uldis Pīlēns, Valsts prezidenta amata kandidāts, skaidrodams savu pārliecību par...

Foto

Prokremliskā pagale. Levits bija tieši tāds savā vietā, kāds bija nepieciešams prokremliskajiem spēkiem

Grūti pateikt, kāpēc tieši Saeimas kontekstā Latvijas valsts prezidents Egils Levits ieraudzīja kaut...

Foto

Kā tad lai māca Latvijas vēsturi?

Latvijā virmo diskusijas par vēsturi un tās mācīšanu skolās. Pēc jaunās Skola 2030 programas ieviešanas Latvijas skolās vēsture netiks mācīta atsevišķi no...

Foto

Nākamajam valsts prezidentam ir jāspēj vadīt Latviju iespējamā Trešā pasaules kara apstākļos!

Personīgi man nešķiet būtiski, lai valsts prezidents vaļējā automašīnā trauktos pa valsti un sveiktu...

Foto

Naida kurināšanas troļļi Latvijā mēģina iebiedēt un apklusināt mūs, objektīvos, drosmīgos un sabiedrības interesēs strādājošos žurnālistus, neļaujot mums darīt visu, kas mums ienāk prātā

Nesen beidzu...

Foto

Rinkēviča unikālais skapis

Ārlietu ministra Edgara Rinkēviča gadījums Latvijas politikā ir saistāms ar mērķtiecīgu darbu, kur visa pamatā ir ne tikai spēja izmantot apstākļus, bet tos...

Foto

Baltkrievija Krievijas kabatā

Aleksandra Lukašenko sliktais veselības stāvoklis liek domāt par to, kas var notikt, ja viņš nespēs pildīt vadoņa lomu. Pirms tas kļūst skaidrs, atskatīsimies,...

Foto

Pietiek nopietnības: Maksimu Galkinu par valsts prezidentu!

Ņemot vērā ārkārtīgi sarežģīto situāciju pēc Leviatāna k-ga atsacīšanās kandidēt, ierosinu meklēt neordinārus risinājumus. Viens no tiem būtu ārkārtas...

Foto

Cik baisi, ka lieliskais Latvijas nepārtrauktības doktrīnas tēvs Levits ir piekāpies prokremliskā oligarhāta kalpu sazvērestības priekšā

Ja vesels prezidents, vārdā Egils Levits, atsakās atkārtoti pretendēt uz...

Foto

Piesakos konkursā par vistukšāko un visfrāžaināko prezidenta amata kandidāta paziņojumu

Dārgie draugi! Es, tāpat kā daudzi, vēlos redzēt mūsu Latviju modernu un stipru. Moderna Latvija manā...

Foto

Valdība atļauj elpot

Šķiet, Latvijā var uzelpot brīvāk. Pat mediji informē, ka “uzpurņu” ēra beigusies. Ministru kabinets šā gada 9. maija sēdē tiešām mainīja epidemioloģiskās drošības...

Foto

Kremļa rokas nozākātajam Egilam Levitam ir ļoti zems reitings? Viņam vienalga nav alternatīvas, jo Gunāram Astram un Jānim Čakstem „reitings” bija vispār nekāds!

2019. g. jūlijā...

Foto

Gada laikā kampaņa „Runā latviski” panākusi ievērojamas pārmaiņas

7. maijā apritēja gads, kopš sociālajos tīklos twitter un Facebook tika uzsākta sabiedriska kampaņa #RunāLatviski #AtkrieviskoLatviju. Nesen līdzdalības...

Foto

Egila Levita kancelejas darbinieku algas ir tik mazas, ka drīz viņus piemeklēs bads

Ordeņu šķinda Rīgas pilī, Kremļa atbalstītāju bļaurības Esplanādē un “gatavošanās” 9. maija pseidosvinībām...

Foto

Nekonsekventi lēmumi un valsts spiediens uz tieslietu sistēmu ir nepieņemama un bezatbildīga rīcība

Pārsteidzīgi paziņojumi, nepamatoti izteikumi Latvijas politiskajai videi nav nekāds jaunums, taču tagad pieņemts...

Foto

Kliedzoši!

Šis ir KLIEDZOŠI! Es pats esmu vecāks, un sirds sažņaudzas, redzot, ka Latvijā notiek šādas drausmas. Man trūkst vārdu... Vai tas ir tas Latvijas izslavētais...

Foto

Bordāna “eža cimdu” mantiniece

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere plašā intervijā, liekulīgi iepinot tēzi par Temīdas apolitiskumu, cenšas pārliecināt publiku, ka “nevainīguma prezumpcija tiek un tiks augstā...

Foto

Tikai tautas ienaidnieki var neuzticēties Latvijas valsts lieliskajām institūcijām un šaubīties par demokrātijas noturību pasaulē!

Ministres kundze! Nacionālo bruņoto spēku komandiera kungs! Karavīri un parādes dalībnieki!...

Foto

Krievi ir nosprieduši – ja nav taustāmas jēgas no viņu balsīm parlamentā, tad balsos par klauniem, būs vismaz jautrāk

Ukrainas karš liecina, ka pasaule nevar būt droša...

Foto

Kamēr policijā turpinās strādāt šādi andronkuļi, upuri neziņos

Sieviete, ko bijušais dzīvesbiedrs nodur maza bērna priekšā. Sieviete gaidībās, kuru dzīvesbiedrs nosit līdz nāvei, apzināti spīdzinot pirms...

Foto

Kas vispār var sodīt Levitu un viņa bandas dalībniekus?

Egils Levits un tā visa banda ap viņu, kas safabricēja kriminālprocesu un pasūtīja kratīšanas, meklējot Viltvārža un...

Foto

Ar e-adresēm valsts aparāts ir modernizējis birokrātiju, taču par tās palielināšanas cenu

Oficiālā elektroniskā adrese (e-adrese) ir valsts ieviests rīks, caur kuru tiek nodrošināta korespondence starp...