Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Lasot vietējā medija jekabpilslaiks.lv rakstu “Līvānos aizdomas par ES līdzekļu izkrāpšanu”, nākas kārtējo reizi secināt, ka diemžēl mediju pasniegtā informācija ir vienpusēja un bez jebkādas analīzes, jeb kas maksā, tas pasūta mūziku. Citiem vārdiem sakot, vietējie mediji stāsta tika to, kas būtu jāzina tautai.

Visas problēmas Līvānu novada domē sākās 2-3 gadus atpakaļ. No publiski pieejamās informācijas redzams, ka problēmas padziļinājās pēc pirmajiem ziņojumiem un trauksmes celšanas par dažiem lielajiem būvniecības projektiem.

Līvānu domei tuvi avoti norāda, ka šobrīd mērs Andris Vaivods “nevar dot nākotnes skicējumu”. Domes darbiniekiem un arī pārējiem pašvaldības darbiniekiem nav ļauts negatīvi izteikties attiecībā par mēru A. Vaivodu un pašvaldības darba stilu. Darbiniekiem tiek dotas norādes uz to, kā runāt, kā strādāt, kā domāt, un citādi domājošiem tiek dota vienkārša norāde – nepatīk, vari iet prom no darba.

Līdzīgi kā diktators Putins visai pasaule stāsta par specoperāciju, noliedzot karu, tā arī Līvānu mērs stāsta par pašattīrīšanos un gaišo nākotni, par milzīgajām investīcijām, investoriem, ES projektiem utt.

Kādu laiku atpakaļ, Līvānu mērs saviem Latvijas novadu kolēģiem un masu medijiem lielījās, ka Līvāni māk apgūt Eiropas Savienības līdzekļus, tā sakot, ir īpaša recepte ES līdzekļu apguvē. Medijos bija raksti, ka Līvāni ir apguvuši visvairāk ES līdzekļu uz vienu iedzīvotāju, ka ir ģimenei draudzīgākā vieta utt.

Diemžēl pēc pēdējo laiku notikumiem Līvānu mērs Vaivods vairāk nav tik runīgs un lielīgs par ES līdzekļu apguvi, vienīgi min to, ka visā vainīgi darbinieki, jo viņš neko nezinot un vispār tā esot politisko oponentu melnā cīņa pret viņu. Kažoka pārmešana un bēgšana no atbildības, kas piemīt Vaivoda kungam, ir visiem labi zināma.

Līvānu novada domē tiek rīkotas iknedēļas projektu sapulces, kurās piedalās arī Andris Vaivods. Šajās sapulcēs tiek izrunāti jautājumi par projektu ieviešanu un realizāciju līdz pat visiem sīkumiem. Tādēļ Vaivoda kunga atruna, ka neko nezina, izklausās pēc bērnišķīgas atrunas vai, vēl vairāk, pēc gļēvas rīcības, nespējot uzņemties atbildību par pieņemtajiem lēmumiem.

Ja kāds izskatīs šo sapulču protokolus, tad apstiprināsies, ka Vaivoda kungs ir vienkārši banāli melojis, jo no sapulču protokoliem skaidri redzams, kādi jautājumi tika un tiek apspriesti un kādi uzdevumi tika un tiek doti.

Diemžēl Latvijas politiskā kultūra ir tāda, ka politiķi var melot un zina, ka par to nekas nebūs, jo tā ir normāla parādība viņiem - atšķirībā no Rietumu pasaules, kur valda politiskās atbildības kultūra un politiķi uzņemas politisko atbildību. Arī Latvijā ir bijuši reti gadījumi, kad skandālos iesaistītie politiķi ir uzņēmušies politisko atbildību. Kā piemēru var minēt Vaivoda partijas biedru Pūces kungu, kurš negribīgi atzinās melos par stāvvietu caurlaižu savtīgu izmantošanu.

Pētot rakstus par pēdējo dienu skaļo paziņojumu par iespējamām krāpnieciskām darbībām Līvānos ar ES fondu līdzekļiem, es izlasīju rakstu “1,8 miljoni varētu būt izkrāpti Līvānu infrastruktūras projektos, saka Eiropas prokurors”, kur sīki aprakstīts, kādi ES fondu infrastruktūras projekti ir realizēti un tiek realizēti Līvānos. Izlasot šo rakstu, man kļūst redzamas dažas paralēles.

Kādu laiku atpakaļ presē bija raksts “Ātra braukšana aizdomīga komandējuma laikā iegāž Līvānu mēru Vaivodu” (https://jauns.lv/raksts/zinas/481931-atra-brauksana-aizdomiga-komandejuma-laika-iegaz-livanu-meru-vaivodu). Toreiz šim rakstam nepievērsu uzmanību, bet tagad, pētot lietu par ES fondu līdzekļu izkrāpšanu, šis tas izkristalizējas. Rakstā minēts, ka Vaivoda kungs uz Brocēniem brauca uz, kā oficiāli uzrādīts, - “tikšanos ar potenciālajiem investoriem”. Arī vienā no domes sēdēm pēc šī raksta Vaivoda kungs taisnojās, ka viņš tikās ar investoru un pārrunāja dažādus jautājumus par angāra celtniecību, nodošanu ekspluatācijā un citiem jautājumiem. Tikai jautājums - kādēļ bija jātiekas Brocēnos, ja investors ir Rīgas uzņēmums?

Pēc biznesa etiķetes parasti tikšanās ar investoriem notiek birojā vai pašvaldības telpās, nevis Brocēnu mežos, kā min Vaivoda kungs. Tas jau izskatās pēc redzētā bandītu filmās. Šādas tikšanās jau vien raisa aizdomu ēnu, un tā nav labā prakse korporatīvajā pārvaldībā.

Informāciju tiesībsargājošām institūcijām ir sniegušas personas, kuras var apliecināt, ka tāda tikšanās nav bijusi. Tā rezultātā Vaivoda kunga vietniece Ginta Kraukle esot izdarījusi visu, lai pašvaldības dokumentu aprites sistēmā veiktu izmaiņas un nomainītu brauciena dokumentus, tā sakot, „pārtaisītu” Vaivoda privāto braucienu par tikšanos ar investoru.

Visiem ir skaidrs, ka izmeklēšana par Vaivoda kunga braucienu tika veikta formāli un pavirši, lietas virzību sarunājot ar kādu “spalvainu” roku. Ja lieta būtu skrupulozi izmeklēta, tad izmeklētāji, pieprasot datus no mobilo operatoru uzņēmumiem par mobilo telefonu atrašanās vietām gan mēram Vaivodam, gan investoram, ātri atklātu Vaivoda melus. Iespējams, ka tas ir arī veikts.

Teiksiet, to tikai fantastikas un spiegu filmās var redzēt. Nē, dārgie lasītāji, kādu laiku atpakaļ arī bijušo iekšlietu ministru Sandi Ģirģenu pieķēra pavisam nelāgā lietā par dienesta mobilā tālruņa norakstīšanu. Arī pēc līdzīgas analoģijas izmeklētāji varēja rīkoties, un viss būtu atrisināts 10 minūtēs, bet ne Vaivoda lietā, jo lietas virzienu norādīja tā pati “spalvainā” roka, kura ir zināma.

Priekšsēdētājs Vaivods tiešām ir vairākas reizes ticies ar investoru un gandrīz vienmēr ārpus domes un pašvaldības teritorijas. Ja pajautāsiet pašvaldības deputātiem par investoru, tad diez vai kāds no deputātiem to būs redzējis. Jāpiebilst, ka deputāti ir tie, kas ar saviem balsojumiem pieņem lēmumus par ES līdzekļu piesaisti un uzņemas atbildību par to.

Vislielāko izbrīnu rada tas, ka Vaivodam, esot pie varas ar pilnīgu deputātu balsu vairākumu, viņš pie katras neizdarības vai kļūdas piesauc opozīcijas deputātu vēlmi gāzt varu novadā. Būsim reāli, 4 opozīcijas deputāti pret 11 pozīcijas deputātiem nav spējīgi gāzt varu novadā, bet norādīt uz valdošās pozīcijas neizdarībām vai kļūdām, - to opozīcija gan var.

Tādēļ Vaivoda kunga runas par opozīcijas deputātu vēlmi gāzt varu ir vienkārši bērnišķīgas. To var uzskatīt par slēpšanos no atbildības. Zaudēt viņš neprot. Atzīt, ka zaudē, vēl mazāk.

Novērtē šo rakstu:

77
5

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

13

Izlaupīts ražošanas uzņēmums. Seši gadi pēc uzbrukuma

Foto2024.gada 19.jūlījā iestāsies melnā jubileja. Seši gadi pēc ekonomiskā un reideriskā uzbrukuma ražošanas uzņēmumam Ventspils ielā 63 b, Rīga. Viss tālākais ir mans viedoklis par notikušo.
Lasīt visu...

21

Lūgums izvērtēt iespējamu nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu Jēkabpils novada attīstības pārvaldē

FotoLūgums izvērtēt iespējamu nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu Jēkabpils novada attīstības pārvaldē: domes izveidots birojs, iepirkumu speciāliste Linda Meldrāja ilgstoši neatrodas darbā, vadītājs piever acis, „speciāliste” saņem algu un ir kā tukša vieta, jo faktiski neveic darba pienākumus, saņem algu par mākslīgi radītu dīkstāvi ilgāk par gadu.
Lasīt visu...

12

„Rail Baltica” projekts - deputātus sāk pārņemt panika

FotoRail Baltica projekts - deputātus sāk pārņemt panika. Tā varētu raksturot Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas trešdienas sēdes atmosfēru.
Lasīt visu...

21

Kā tikt galā ar „Rail Baltica” projekta septiņkārtīgo sadārdzinājumu un naudas trūkumu?

FotoĢeniāla doma - sadārdzināt vēl vairāk. „Rail Baltica” gadījumā tas nozīmē aizņemties naudu uz augstākiem procentiem nekā valsts pati spētu to nofinansēt. Gribētāji būs. Pretī taču valsts garantijas. Samudžinās darījumu tā, ka neko saprast nevarēs un pieliks vēl kādu miljardu.
Lasīt visu...

21

Likumprojekta nepārprotamības aritmētika

FotoSaeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs aicina parlamentāriešus ātrāk izskatīt trešajā lasījumā grozījumus Civilprocesa likuma 594.pantā - jau tagad, 20. jūnijā, pirms Jāņiem.
Lasīt visu...

12

Lai nodrošinātu igauņiem vilcienu uz Eiropu, latviešiem pamatīgi jāceļ nodokļi?

FotoPēc gadiem divdesmit igauņi, baudot poļu alu, pa vilciena logiem vēros jostas savilkušos latviešus sērīgi raugāmies uz ne pārāk ātri ritošo vilcienu Eiropas virzienā: latviešiem nav laika vizināties, viņiem jāatdod ārējie parādi un čakli jāmaksā augstie nodokļi, – aptuveni šādu ainu uzbur lasītais Valsts kontroles publiskotā dokumentā ““Rail Baltica” projekta situācijas izpēte (Kopīga situācijas izpēte Tallina, Rīga, Viļņa, 2024. gada 11. jūnijā)”. Visā stāstā ir viena priecīga ziņa - Valsts kontrole izrāda drošsirdību publiski pateikt politiķiem netīkamo skaudro patiesību.
Lasīt visu...

21

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

Foto“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju – vēlas skaidru atbildību”, “Tā kā līdz šim – turpināt nevēlos” – lūk, virsraksti dažādos plašsaziņas līdzekļos. Visbeidzot, uzstājoties Saeimas ārkārtas plenārsēdē ar atskaiti par savas valdības paveikto, premjere sacīja vēsturiskus vārdus, ka “Rail Baltica” projekta pašplūsma ir beigusies.
Lasīt visu...

21

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

FotoApritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki vairs nevar izvēlēties – ziemā atgūt vasarā tīklā nodoto elektroenerģiju vai arī to pārdot biržā par tirgus cenu. Turpmāk uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki visu saražoto elektroenerģiju varēs vai nu notērēt paši, vai arī pārdot biržā par aktuālo cenu, kas, būsim atklāti, ne vienmēr ir izdevīga.
Lasīt visu...

12

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

FotoJa pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums droši vien nav palicis nepamanīts kāds jauns vīrietis ar dubultu uzvārdu – Raimonds Lejnieks – Puķe.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

Kāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez...

Foto

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

Viens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās...

Foto

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

Ņemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica”...

Foto

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

Nesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka...

Foto

Vieglprātība un nekompetence maksā dārgi

Igauņi racionāli skatās uz „Rail Baltica” savienojumu ar Tallinu un lidostu. "29.maijā ielikts pamatakmens „Rail Baltica” Ülemiste pasažieru terminālim "Linda", kas...

Foto

Sākot no nodokļu celšanas un beidzot ar Francijas kodolvairoga attiecināšanu uz Baltiju: TOP 3 “interesantākās” idejas no partiju mutēm

Partiju pašslavināšanās gaisotnē soctīklu īsajos formātos tās...

Foto

Pārpratumi likumprojekta izstrādes gaitā (viena epizode)

Likumprojektā "Grozījumi Civilprocesa likuma 594. pantā - Ieturējumu apmērs no parādnieka darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem" tā pirmajā lasījumā...

Foto

Eiroparlamenta reitingu līderis “lien bez ziepēm” savam galvenajam politiskajam sāncensim

Piecu mēnešu garumā SKDS aptaujās līderu lomu ieņēmušās Nacionālās apvienības vadošais kandidāts Roberts Zīle nācis klajā...

Foto

Valsts kontrolei vajadzētu izvērtēt, cik pamatoti Sabiedrības integrācijas fonds vairojis „Re:Baltica” darbinieču labklājību un kā valsts šos līdzekļus varētu atgūt

Es jums izstāstīšu kaut ko, ko...

Foto

Parodija par pārbaudi

Ceturtdien Ģenerālprokuratūra izplatīja ļoti savādu paziņojumu, kam it kā bija jānomierina prāti un jāatjauno uzticība politiskajai elitei, bet gluži otrādi – tā ne...

Foto

Lūdz tiesībsargu vērsties Satversmes tiesā par personu ar invaliditāti diskrimināciju

2024. gada 30. maijā Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrības valdes loceklis Raimonds Lejnieks...

Foto

Šoreiz Lembergs uzvar valsti

Centrālajai vēlēšanu komisijai (turpmāk - CVK) ir rakstiski jāatvainojas Aivaram Lembergam par liegumu balsot pašvaldību vēlēšanās, - tā nolēmusi tiesa....

Foto

Nes mieru man, nes mieru dvēselei!

Jau divus gadus publiskajā telpā aktualizēts jautājums par nakts trokšņiem un regulējuma caurumiem, kas liedz rast reālus risinājumus šai problēmai....

Foto

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

Kā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri....

Foto

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

Brīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā...

Foto

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm...

Foto

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

Mēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda...

Foto

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

Pēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un...

Foto

Būtu mēs labāk ēduši...

Latvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši...

Foto

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

Latvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai...

Foto

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

Rīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie...

Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...