Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Lasot vietējā medija jekabpilslaiks.lv rakstu “Līvānos aizdomas par ES līdzekļu izkrāpšanu”, nākas kārtējo reizi secināt, ka diemžēl mediju pasniegtā informācija ir vienpusēja un bez jebkādas analīzes, jeb kas maksā, tas pasūta mūziku. Citiem vārdiem sakot, vietējie mediji stāsta tika to, kas būtu jāzina tautai.

Visas problēmas Līvānu novada domē sākās 2-3 gadus atpakaļ. No publiski pieejamās informācijas redzams, ka problēmas padziļinājās pēc pirmajiem ziņojumiem un trauksmes celšanas par dažiem lielajiem būvniecības projektiem.

Līvānu domei tuvi avoti norāda, ka šobrīd mērs Andris Vaivods “nevar dot nākotnes skicējumu”. Domes darbiniekiem un arī pārējiem pašvaldības darbiniekiem nav ļauts negatīvi izteikties attiecībā par mēru A. Vaivodu un pašvaldības darba stilu. Darbiniekiem tiek dotas norādes uz to, kā runāt, kā strādāt, kā domāt, un citādi domājošiem tiek dota vienkārša norāde – nepatīk, vari iet prom no darba.

Līdzīgi kā diktators Putins visai pasaule stāsta par specoperāciju, noliedzot karu, tā arī Līvānu mērs stāsta par pašattīrīšanos un gaišo nākotni, par milzīgajām investīcijām, investoriem, ES projektiem utt.

Kādu laiku atpakaļ, Līvānu mērs saviem Latvijas novadu kolēģiem un masu medijiem lielījās, ka Līvāni māk apgūt Eiropas Savienības līdzekļus, tā sakot, ir īpaša recepte ES līdzekļu apguvē. Medijos bija raksti, ka Līvāni ir apguvuši visvairāk ES līdzekļu uz vienu iedzīvotāju, ka ir ģimenei draudzīgākā vieta utt.

Diemžēl pēc pēdējo laiku notikumiem Līvānu mērs Vaivods vairāk nav tik runīgs un lielīgs par ES līdzekļu apguvi, vienīgi min to, ka visā vainīgi darbinieki, jo viņš neko nezinot un vispār tā esot politisko oponentu melnā cīņa pret viņu. Kažoka pārmešana un bēgšana no atbildības, kas piemīt Vaivoda kungam, ir visiem labi zināma.

Līvānu novada domē tiek rīkotas iknedēļas projektu sapulces, kurās piedalās arī Andris Vaivods. Šajās sapulcēs tiek izrunāti jautājumi par projektu ieviešanu un realizāciju līdz pat visiem sīkumiem. Tādēļ Vaivoda kunga atruna, ka neko nezina, izklausās pēc bērnišķīgas atrunas vai, vēl vairāk, pēc gļēvas rīcības, nespējot uzņemties atbildību par pieņemtajiem lēmumiem.

Ja kāds izskatīs šo sapulču protokolus, tad apstiprināsies, ka Vaivoda kungs ir vienkārši banāli melojis, jo no sapulču protokoliem skaidri redzams, kādi jautājumi tika un tiek apspriesti un kādi uzdevumi tika un tiek doti.

Diemžēl Latvijas politiskā kultūra ir tāda, ka politiķi var melot un zina, ka par to nekas nebūs, jo tā ir normāla parādība viņiem - atšķirībā no Rietumu pasaules, kur valda politiskās atbildības kultūra un politiķi uzņemas politisko atbildību. Arī Latvijā ir bijuši reti gadījumi, kad skandālos iesaistītie politiķi ir uzņēmušies politisko atbildību. Kā piemēru var minēt Vaivoda partijas biedru Pūces kungu, kurš negribīgi atzinās melos par stāvvietu caurlaižu savtīgu izmantošanu.

Pētot rakstus par pēdējo dienu skaļo paziņojumu par iespējamām krāpnieciskām darbībām Līvānos ar ES fondu līdzekļiem, es izlasīju rakstu “1,8 miljoni varētu būt izkrāpti Līvānu infrastruktūras projektos, saka Eiropas prokurors”, kur sīki aprakstīts, kādi ES fondu infrastruktūras projekti ir realizēti un tiek realizēti Līvānos. Izlasot šo rakstu, man kļūst redzamas dažas paralēles.

Kādu laiku atpakaļ presē bija raksts “Ātra braukšana aizdomīga komandējuma laikā iegāž Līvānu mēru Vaivodu” (https://jauns.lv/raksts/zinas/481931-atra-brauksana-aizdomiga-komandejuma-laika-iegaz-livanu-meru-vaivodu). Toreiz šim rakstam nepievērsu uzmanību, bet tagad, pētot lietu par ES fondu līdzekļu izkrāpšanu, šis tas izkristalizējas. Rakstā minēts, ka Vaivoda kungs uz Brocēniem brauca uz, kā oficiāli uzrādīts, - “tikšanos ar potenciālajiem investoriem”. Arī vienā no domes sēdēm pēc šī raksta Vaivoda kungs taisnojās, ka viņš tikās ar investoru un pārrunāja dažādus jautājumus par angāra celtniecību, nodošanu ekspluatācijā un citiem jautājumiem. Tikai jautājums - kādēļ bija jātiekas Brocēnos, ja investors ir Rīgas uzņēmums?

Pēc biznesa etiķetes parasti tikšanās ar investoriem notiek birojā vai pašvaldības telpās, nevis Brocēnu mežos, kā min Vaivoda kungs. Tas jau izskatās pēc redzētā bandītu filmās. Šādas tikšanās jau vien raisa aizdomu ēnu, un tā nav labā prakse korporatīvajā pārvaldībā.

Informāciju tiesībsargājošām institūcijām ir sniegušas personas, kuras var apliecināt, ka tāda tikšanās nav bijusi. Tā rezultātā Vaivoda kunga vietniece Ginta Kraukle esot izdarījusi visu, lai pašvaldības dokumentu aprites sistēmā veiktu izmaiņas un nomainītu brauciena dokumentus, tā sakot, „pārtaisītu” Vaivoda privāto braucienu par tikšanos ar investoru.

Visiem ir skaidrs, ka izmeklēšana par Vaivoda kunga braucienu tika veikta formāli un pavirši, lietas virzību sarunājot ar kādu “spalvainu” roku. Ja lieta būtu skrupulozi izmeklēta, tad izmeklētāji, pieprasot datus no mobilo operatoru uzņēmumiem par mobilo telefonu atrašanās vietām gan mēram Vaivodam, gan investoram, ātri atklātu Vaivoda melus. Iespējams, ka tas ir arī veikts.

Teiksiet, to tikai fantastikas un spiegu filmās var redzēt. Nē, dārgie lasītāji, kādu laiku atpakaļ arī bijušo iekšlietu ministru Sandi Ģirģenu pieķēra pavisam nelāgā lietā par dienesta mobilā tālruņa norakstīšanu. Arī pēc līdzīgas analoģijas izmeklētāji varēja rīkoties, un viss būtu atrisināts 10 minūtēs, bet ne Vaivoda lietā, jo lietas virzienu norādīja tā pati “spalvainā” roka, kura ir zināma.

Priekšsēdētājs Vaivods tiešām ir vairākas reizes ticies ar investoru un gandrīz vienmēr ārpus domes un pašvaldības teritorijas. Ja pajautāsiet pašvaldības deputātiem par investoru, tad diez vai kāds no deputātiem to būs redzējis. Jāpiebilst, ka deputāti ir tie, kas ar saviem balsojumiem pieņem lēmumus par ES līdzekļu piesaisti un uzņemas atbildību par to.

Vislielāko izbrīnu rada tas, ka Vaivodam, esot pie varas ar pilnīgu deputātu balsu vairākumu, viņš pie katras neizdarības vai kļūdas piesauc opozīcijas deputātu vēlmi gāzt varu novadā. Būsim reāli, 4 opozīcijas deputāti pret 11 pozīcijas deputātiem nav spējīgi gāzt varu novadā, bet norādīt uz valdošās pozīcijas neizdarībām vai kļūdām, - to opozīcija gan var.

Tādēļ Vaivoda kunga runas par opozīcijas deputātu vēlmi gāzt varu ir vienkārši bērnišķīgas. To var uzskatīt par slēpšanos no atbildības. Zaudēt viņš neprot. Atzīt, ka zaudē, vēl mazāk.

Novērtē šo rakstu:

77
5

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Nosodām nevēlamu uzvedību akadēmiskā vidē, jo īpaši attiecībās starp pasniedzēju un studentu

FotoMedijos ir izskanējuši nopietni, pirmšķietami ticami, publiski apgalvojumi par LU Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes (LU FMOF) pasniedzēja Dmitrija Bočarova nepieņemamām darbībām un seksuālu uzmākšanos attiecībās ar sievietēm, tai skaitā ar nepilngadīgu personu un LU studenti.
Lasīt visu...

21

Dažas pārdomas par Ex-seržanta rakstu “Karš Ukrainā. Vai tiešām strupceļš - un kam?”

FotoRietumeiropa un arvien vairāk arī Centrāleiropa lielākoties joprojām ir Amerikas protektorāts, un šīs valstis atgādina senos vasaļus, tāpēc pats tuvākais amerikāņu uzdevums ir nodrošināt, lai neviena valsts vai valstu kombinācija neiegūtu spēju izraidīt ASV no Eirāzijas vai pat būtiski samazināt tās izšķirošo šķīrējtiesas lomu.
Lasīt visu...

3

Pēc ilgas nolaidības un ākstībām mēs esam sākuši bakstīties ap bumbu patvertņu jautājumu

FotoJautājums par tuvāko drošo vietu militāra apdraudējuma gadījumā joprojām nav atbildēts kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 2022. gada 24. februārī. Kad varēs atbildēt uz šo vienkāršo iedzīvotāja jautājumu, kas ir paveikts līdz šim un kas vēl ir darāms? Šis būs ieskats Rīgas līdz šim paveiktajā.
Lasīt visu...

21

Belēvičs savulaik demisionēja par sīkumu, turpretim Kariņš demisiju pat neapsver

Foto“Atceros tos jocīgos laikus, kad amatpersonas atkāpās sīkumu dēļ. (..) Veselības ministrs Guntis Belēvičs atkāpās tāpēc, ka tika pieķerts ārpusrindas apkalpošanā Onkoloģijas centrā,” piektdien rakstīju savā “Dienas citātā”. Guntis Belēvičs sarunā ar “Neatkarīgo” papildināja redzējumu uz senajiem 2016. gada notikumiem, kuru morālais aspekts šodien kļūst arvien aktuālāks.
Lasīt visu...

21

Par „kapitālā remonta” blaknēm: „Airiston Helmi” un „krievu zemūdeņu bāžu Somijā” piemērs

FotoTā sauktais finanšu sistēmas kapitālais remonts joprojām raisa diskusijas kā Latvijā, tā citās valstīs, kurās tas notika, un tiek meklētas atbildes uz jautājumiem, vai reizēm cēlu mērķu vārdā nav maksāta pārāk dārga cena, bremzēta ekonomikas attīstība, upurēti veiksmīgi strādājoši uzņēmumi, vai nav cietuši cilvēki, kas neko neatļautu nedarīja. Un vai nav bijis arī tā, ka ar "kapitālā remonta" lozungu tika mēģināts sasniegt pavisam citus mērķus, kā arī norakstīt klaju amatpersonu nekompetenci?
Lasīt visu...

6

No Kariņa mācās arī viņa bijusī “labā roka”, tagad - rokas pagarinājums - premjerministre Evika Siliņa

FotoGrūti izvērtēt, vai ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (Jaunā vienotība – JV) “skaidrojumi” par viņa lidināšanos ar privātiem lidaparātiem ir nekaunības, augstprātības, melīguma vai prastas muļķības radīti. Varbūt tur ir viss kopā. Taču simptomātiski ir tas, ka iezīmējas plaisa starp JV līdera un valsts prezidenta pozīcijām.
Lasīt visu...

3

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

FotoDiskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu) pazūd būtisks jautājums – kāpēc vispār ir domātas konvencijas, kāda ir to nozīme un kāpēc valstis tām pievienojas? Šajā rakstā pievērsīšos potenciālajiem ieguvumiem no konvencijas, kā arī pretestības iemesliem.
Lasīt visu...

12

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

Foto“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut arī mūsu politiskie uzskati ir pilnīgi pretēji,” saldi smaidot, vienā no 18. novembra pasākumiem mani uzrunāja kāds augsts ierēdnis. Vienojošais elements gan bija tikai reālā, “taustāmā” telpa, kurā atradāmies, bet politiskajā, sociālajā telpā mūs šķīra bezdibenis. Un joprojām šķir. Tas paliek arvien dziļāks un platāks. Ne jau tikai starp mani un konkrēto ierēdni, bet starp tautu un ierēdniecisko valsts aparātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

Ar nelabu sajūtu sekoju medijos...

Foto

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

ANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti...

Foto

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

Šis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts!...

Foto

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

Saistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra...

Foto

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

Mēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu....

Foto

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

RailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst...

Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...