Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Lasot vietējā medija jekabpilslaiks.lv rakstu “Līvānos aizdomas par ES līdzekļu izkrāpšanu”, nākas kārtējo reizi secināt, ka diemžēl mediju pasniegtā informācija ir vienpusēja un bez jebkādas analīzes, jeb kas maksā, tas pasūta mūziku. Citiem vārdiem sakot, vietējie mediji stāsta tika to, kas būtu jāzina tautai.

Visas problēmas Līvānu novada domē sākās 2-3 gadus atpakaļ. No publiski pieejamās informācijas redzams, ka problēmas padziļinājās pēc pirmajiem ziņojumiem un trauksmes celšanas par dažiem lielajiem būvniecības projektiem.

Līvānu domei tuvi avoti norāda, ka šobrīd mērs Andris Vaivods “nevar dot nākotnes skicējumu”. Domes darbiniekiem un arī pārējiem pašvaldības darbiniekiem nav ļauts negatīvi izteikties attiecībā par mēru A. Vaivodu un pašvaldības darba stilu. Darbiniekiem tiek dotas norādes uz to, kā runāt, kā strādāt, kā domāt, un citādi domājošiem tiek dota vienkārša norāde – nepatīk, vari iet prom no darba.

Līdzīgi kā diktators Putins visai pasaule stāsta par specoperāciju, noliedzot karu, tā arī Līvānu mērs stāsta par pašattīrīšanos un gaišo nākotni, par milzīgajām investīcijām, investoriem, ES projektiem utt.

Kādu laiku atpakaļ, Līvānu mērs saviem Latvijas novadu kolēģiem un masu medijiem lielījās, ka Līvāni māk apgūt Eiropas Savienības līdzekļus, tā sakot, ir īpaša recepte ES līdzekļu apguvē. Medijos bija raksti, ka Līvāni ir apguvuši visvairāk ES līdzekļu uz vienu iedzīvotāju, ka ir ģimenei draudzīgākā vieta utt.

Diemžēl pēc pēdējo laiku notikumiem Līvānu mērs Vaivods vairāk nav tik runīgs un lielīgs par ES līdzekļu apguvi, vienīgi min to, ka visā vainīgi darbinieki, jo viņš neko nezinot un vispār tā esot politisko oponentu melnā cīņa pret viņu. Kažoka pārmešana un bēgšana no atbildības, kas piemīt Vaivoda kungam, ir visiem labi zināma.

Līvānu novada domē tiek rīkotas iknedēļas projektu sapulces, kurās piedalās arī Andris Vaivods. Šajās sapulcēs tiek izrunāti jautājumi par projektu ieviešanu un realizāciju līdz pat visiem sīkumiem. Tādēļ Vaivoda kunga atruna, ka neko nezina, izklausās pēc bērnišķīgas atrunas vai, vēl vairāk, pēc gļēvas rīcības, nespējot uzņemties atbildību par pieņemtajiem lēmumiem.

Ja kāds izskatīs šo sapulču protokolus, tad apstiprināsies, ka Vaivoda kungs ir vienkārši banāli melojis, jo no sapulču protokoliem skaidri redzams, kādi jautājumi tika un tiek apspriesti un kādi uzdevumi tika un tiek doti.

Diemžēl Latvijas politiskā kultūra ir tāda, ka politiķi var melot un zina, ka par to nekas nebūs, jo tā ir normāla parādība viņiem - atšķirībā no Rietumu pasaules, kur valda politiskās atbildības kultūra un politiķi uzņemas politisko atbildību. Arī Latvijā ir bijuši reti gadījumi, kad skandālos iesaistītie politiķi ir uzņēmušies politisko atbildību. Kā piemēru var minēt Vaivoda partijas biedru Pūces kungu, kurš negribīgi atzinās melos par stāvvietu caurlaižu savtīgu izmantošanu.

Pētot rakstus par pēdējo dienu skaļo paziņojumu par iespējamām krāpnieciskām darbībām Līvānos ar ES fondu līdzekļiem, es izlasīju rakstu “1,8 miljoni varētu būt izkrāpti Līvānu infrastruktūras projektos, saka Eiropas prokurors”, kur sīki aprakstīts, kādi ES fondu infrastruktūras projekti ir realizēti un tiek realizēti Līvānos. Izlasot šo rakstu, man kļūst redzamas dažas paralēles.

Kādu laiku atpakaļ presē bija raksts “Ātra braukšana aizdomīga komandējuma laikā iegāž Līvānu mēru Vaivodu” (https://jauns.lv/raksts/zinas/481931-atra-brauksana-aizdomiga-komandejuma-laika-iegaz-livanu-meru-vaivodu). Toreiz šim rakstam nepievērsu uzmanību, bet tagad, pētot lietu par ES fondu līdzekļu izkrāpšanu, šis tas izkristalizējas. Rakstā minēts, ka Vaivoda kungs uz Brocēniem brauca uz, kā oficiāli uzrādīts, - “tikšanos ar potenciālajiem investoriem”. Arī vienā no domes sēdēm pēc šī raksta Vaivoda kungs taisnojās, ka viņš tikās ar investoru un pārrunāja dažādus jautājumus par angāra celtniecību, nodošanu ekspluatācijā un citiem jautājumiem. Tikai jautājums - kādēļ bija jātiekas Brocēnos, ja investors ir Rīgas uzņēmums?

Pēc biznesa etiķetes parasti tikšanās ar investoriem notiek birojā vai pašvaldības telpās, nevis Brocēnu mežos, kā min Vaivoda kungs. Tas jau izskatās pēc redzētā bandītu filmās. Šādas tikšanās jau vien raisa aizdomu ēnu, un tā nav labā prakse korporatīvajā pārvaldībā.

Informāciju tiesībsargājošām institūcijām ir sniegušas personas, kuras var apliecināt, ka tāda tikšanās nav bijusi. Tā rezultātā Vaivoda kunga vietniece Ginta Kraukle esot izdarījusi visu, lai pašvaldības dokumentu aprites sistēmā veiktu izmaiņas un nomainītu brauciena dokumentus, tā sakot, „pārtaisītu” Vaivoda privāto braucienu par tikšanos ar investoru.

Visiem ir skaidrs, ka izmeklēšana par Vaivoda kunga braucienu tika veikta formāli un pavirši, lietas virzību sarunājot ar kādu “spalvainu” roku. Ja lieta būtu skrupulozi izmeklēta, tad izmeklētāji, pieprasot datus no mobilo operatoru uzņēmumiem par mobilo telefonu atrašanās vietām gan mēram Vaivodam, gan investoram, ātri atklātu Vaivoda melus. Iespējams, ka tas ir arī veikts.

Teiksiet, to tikai fantastikas un spiegu filmās var redzēt. Nē, dārgie lasītāji, kādu laiku atpakaļ arī bijušo iekšlietu ministru Sandi Ģirģenu pieķēra pavisam nelāgā lietā par dienesta mobilā tālruņa norakstīšanu. Arī pēc līdzīgas analoģijas izmeklētāji varēja rīkoties, un viss būtu atrisināts 10 minūtēs, bet ne Vaivoda lietā, jo lietas virzienu norādīja tā pati “spalvainā” roka, kura ir zināma.

Priekšsēdētājs Vaivods tiešām ir vairākas reizes ticies ar investoru un gandrīz vienmēr ārpus domes un pašvaldības teritorijas. Ja pajautāsiet pašvaldības deputātiem par investoru, tad diez vai kāds no deputātiem to būs redzējis. Jāpiebilst, ka deputāti ir tie, kas ar saviem balsojumiem pieņem lēmumus par ES līdzekļu piesaisti un uzņemas atbildību par to.

Vislielāko izbrīnu rada tas, ka Vaivodam, esot pie varas ar pilnīgu deputātu balsu vairākumu, viņš pie katras neizdarības vai kļūdas piesauc opozīcijas deputātu vēlmi gāzt varu novadā. Būsim reāli, 4 opozīcijas deputāti pret 11 pozīcijas deputātiem nav spējīgi gāzt varu novadā, bet norādīt uz valdošās pozīcijas neizdarībām vai kļūdām, - to opozīcija gan var.

Tādēļ Vaivoda kunga runas par opozīcijas deputātu vēlmi gāzt varu ir vienkārši bērnišķīgas. To var uzskatīt par slēpšanos no atbildības. Zaudēt viņš neprot. Atzīt, ka zaudē, vēl mazāk.

Novērtē šo rakstu:

77
5

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ausīs arī mūsu saule

FotoMotoklubs „Dieva suņi” 20. novembrī savā Twitter kontā publicēja tvītu ”Tā saucamais “urā patriotisms” ir pretīgs ar to, ka viņš balstās un mītiem, puspatiesībām un meliem, kas ļoti kropļo cilvēkiem realitātes apziņu. “Latvieši ir stipra tauta”, ar ko stipra? Ar to, ka okupekļus jauc 2022.g.,nevis 1991.g., vai 2014.g.(Krimas aneksija). Stipra?”. Tvīta saturs noteikti kādā radīja aizvainojumu un pārdomas. Vai abus.
Lasīt visu...

21

Ekonomikas ministrei un valdības vadītājam jāuzņemas politiska atbildība par situāciju enerģētikā

FotoValdības rīcība sakarā ar AS "Sadales tīkli" regulatoram iesniegto jauno tarifu projektu ir bezatbildīga, un publiskie paziņojumi atgādina zināmo manipulācijas metodi par "labo policistu" un "slikto policistu".
Lasīt visu...

21

Lūk, cik enerģiski mēs skaldām matus

FotoBiedrība “Latvijas Mediju ētikas padome” (LMĒP), kas apvieno 44 mediju asociācijas un individuālus medijus, triju gadu laikā ir sniegusi atbildes vairāk nekā 150 iesniegumiem no iedzīvotājiem un organizācijām par iespējamiem mediju ētikas pārkāpumiem un 51 gadījumā sagatavojusi detalizētu izvērtējumu sūdzībai un atzinumu.
Lasīt visu...

21

Apbrīnoju Pučes profesionalitāti, ar kādu viņš atmasko Raini

FotoArmands Puče „Ar baltiem cimdiem”. Izcils eksemplārs. Apbrīnoju Pučes profesionalitāti, ar kādu viņš atmasko Raini. Klauzula viena - jebkuras šaubas tiek tulkotas pa sliktu apsūdzētājam. Ar frāzēm –" varētu likties", "varētu secināt", " izskatās ka", "varētu bažīgi iztēloties, ka".
Lasīt visu...

21

Sports visa mūža garumā ir veselības pamats

FotoLaika sprīdis, kad politiķi cenšas izveidot valdību, ir vienīgā iespēja viņiem iedvest, ka valsts nav sadalāma 15 nozaru klucīšos (ministrijās), kas katra atbild par savu jomu, nekad neinteresējas par citas ministrijas esamību, bet ja saņem kādu  citas ministrijas sastādītu likumprojektu, Ministru kabineta noteikumus vai mazāk svarīgu dokumentu, tad šo rakstu darbu nīdē laukā vai vismaz piesārņo ar tik  daudz birokrātiskām prasībām, ka jaunievedumam ir tikai bremzes iedaba. 
Lasīt visu...

21

"Sadales tīkla" tarifu celšana kā slēpts nodoklis graus iedzīvotāju un uzņēmēju maksātspēju

FotoZaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāti aicina nepieļaut krasu elektroenerģijas pārvades tarifa celšanu, kas kā slēpts nodoklis būtiski negatīvi ietekmēs iedzīvotāju maksātspēju un Latvijas uzņēmēju konkurētspēju.
Lasīt visu...

12

Džeks, kurš pieliek mūli kā mērkaķis, ir patriots?

FotoLabrīt. “Patriotu nedēļa” ar citas valsts karodziņiem Lāčplēša dienā un citu valstu tankiem 18. novembrī krastmalā ir galā, var turpināt ierasto ikdienu ar šņabi galvenajās pārtikas lielveikalu rindās un statistiku, kas apstiprina alkoholismu vai nerūpēšanos par bērniem.
Lasīt visu...

12

Paziņojums par enerģētisko situāciju valstī

FotoNeraugoties uz veiktajiem pasākumiem, lai kompensētu apkures un elektroenerģijas izmaksas mājsaimniecībām, par oktobri saņemtie rēķini, salīdzinot ar iepriekšējo apkures sezonu, ir vairākas reizes lielāki. Taču maznodrošināto Latvijas iedzīvotāju ienākumi saglabājas nemainīgā līmenī.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par cilvēka nemirstību, kas ir medicīnas nesasniedzamais mērķis

Laika ass ir nežēlīga nākotnes pāreja pagātnē. Cilvēks alkst uzzināt nākotni, parasti viņš interesējas par nākotni savas prognozējamās...

Foto

Prātojums par diagonālēm

Pagājusī nedēļa uzrādīja zināmu bremzēšanos valdības veidošanas gaitā. Lai arī premjerkandidātam pagaidām nav Satversmes 56. panta kārtībā izsniegta aicinājuma uz Ministru kabineta sastādīšanu, uzvedās...

Foto

Prezidenta uzdevums ir izvirzīt premjera amata kandidātu, nevis norādīt partijām, ko tām darīt

Valdības veidošanas sarunas nevedas. “Jaunās vienotības” valdes priekšsēdētājs Krišjānis Kariņš par šo procesu...

Foto

Noticiet man - es tagad lasu Satversmi kā pilsonis

Valsts ir nācijas mājas, bet tās pamatlikums Latvijai – Satversme – ietver nācijas kopdzīves būtiskākos noteikumus, balstītus kopīgās vērtībās,...

Foto

Prezidents Egils ir jocīgs un galīgi neciena ģimenes vērtības un tradīcijas

Kad tad atkal ir noticis. Un ar Egilu un viņa kanceleju notiek. Čalis ar savu...

Foto

Valsts ir slikta, cilvēki ir slikti, pensionāri ir slikti, vēlētāji ir slikti, Lāčplēša diena ir slikta, es gan esmu lielisks

Šis būs personisks ieraksts. Un neapvainojieties....

Foto

Antropoloģisks pētījums

Vai atceramies sabiedrībā pazīstamos indivīdus, kuri saviem uzvārdiem lika prievārdus ar mērķi panākt aristokrātisku skanējumu? Visi ņirgājās par Fon Kalmanoviču un De Vaškeviču, turpretim...

Foto

Liberālās demokrātijas apdraudētība kā tās leģitimitātes pamats

Ir viena uzskatu pārbaude, kas būtu jāveic ar sevi katram pilsoniski aktīvam cilvēkam. Tātad jums — šīs slejas lasītājam...

Foto

Kas Pīlēnam deva tautas mandātu veidot valdību? Kurš? Pareizi, neviens!

Sākšu ar jautājumu. Vai man vienīgajam šķiet, ka kaut kas nav kārtībā ar zaļo bildi, nu...

Foto

Mēs visu ļoti rūpīgi rečekojām un noskaidrojām, ka Bārbijas Kens nav stāvoklī, - ziedojiet mums naudu, lai mēs varam turpināt!

Jūnija vidū konservatīvi noskaņotā humora vietne...

Foto

Žetonu piešķiršanas kārtība

Šodien “Neatkarīgajā” Elitas Veidemanes un Rolanda Pētersona intervija ar Valsts prezidentu Egilu Levitu. Tā nav tipiskā draudzīgā intervija, kur ilgā sarunā norunātais sakompilēts...

Foto

Viņš NEKAD nebūs mans prezidents

Egils ir atmodies no letarģiskā miega. Sveicot 14.Saeimu, viņš uzkāpa kancelē un zibeņoja....

Foto

Tikai nesmejieties skaļi, es došu dažus padomus par veselības aprūpi

Kustība "Par!" Veselības ministrijas politiskajā vadībā bijusi visus četrus 13. Saeimas sasaukuma gadus - divus gadus Ilze Viņķele, divus - es. Esam...

Foto

Beidzot ir gala lēmums saistībā ar manu autoavāriju

Šā gada 1. maija traģiskā avārija zibenīgi pārpildīja interneta ziņu portālus, un sociālie tīkli jau izdarīja tūlītēju spriedumu,...

Foto

Mēs labprāt ierasti neliktos ne zinis, bet diemžēl šoreiz mums jāimitē ieinteresētība

Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP) piektdien, 4. novembrī, ir pieprasījusi VSIA “Latvijas Televīzija”...

Foto

Štrunts par algām, īstā problēma ir tā, ka izglītības jomā ir iestājusies pieklājības un cieņpilnas attieksmes krīze

Pieklājība un cieņpilna attieksme ir jebkuru attiecību pamatā. Taču...

Foto

Pasaulē piešķir Darvina balvu, Latvijas politikā – Levita medaļu

Pēc ziņas, ka četriem ļoti jau nu šaubīgas raudzes 13. Saeimas deputātiem piešķirta Egila Levita vārdā nosauktā...

Foto

Kā lordu sarunas varētu patīrīt Latvijas tirgu

Nesen bija pirmā reize, kad izdevās personīgi satikt un iepazīties ar kādu lordu, turklāt – ar diviem vienā vakarā....

Foto

Vai kūdra var izglābt Latviju?

Šķiet, tikai retais nebūs pamanījis zemestrīci, kas pēdējā gada laikā ir satricinājusi energoresursu tirgu. Lai mazinātu iespējamās enerģētiskās krīzes ietekmi, ne...

Foto

Slimot nav rožu dārzs, jo īpaši slimnīcā

Slimot nav rožu dārzs. Tas ir fakts. Taču, nokļūšana slimnīcā var pārvērsties par krietni nepatīkamāku pieredzi, kas neaprobežojas ar...

Foto

Jaunākiem iekšlietu sistēmas darbiniekiem ļaus nesportot un pieņemties svarā

Plašākam lasītāju lokam paslīdēja garām kāda satraucoša ziņa – 18. oktobrī Ministru kabinets atbalstīja noteikumu projektu "Grozījumi...

Foto

Ja tagad izrādās, ka pie varas ir tikai partijas (1,4% vēlētāju), tad steigšus jāatkāpjas no senā principa, ka tautas vietniekam ir plašas pilnvaras

[1.] Biedrība “Atvērtās...

Foto

Latvijai ir vajadzīgs Roberts Fūrmanis. Vairāk nekā "progresisti"

„Tagad es jums pateikšu, kas notiks tālāk. Sarūsējusi fašistu kaska uz bērza krusta – tas ir viss, ko...

Foto

Pirmo reizi jaunlaiku vēsturē “sabiedriskie” jeb valsts mediji ir nostājušies pret tautas vairākumu

Operācijas Mindfuck vietējā kontekstā: šobrīd Latvijā ir iestājusies unikāla situācija: pirmo reizi jaunlaiku vēsturē “sabiedriskie”...