Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Labrīt! Labrīt, mīļā Latvijas tauta! Mēs esam modušies! Un šodien es tik daudz negribu saukt vārdos tos, kuri ir darījuši mums visiem pāri, bet es gribu parunāt ar jums, mīļie strādīgie, drosmīgie un gudrie Latvijas cilvēki! Mēs esam pamodušies, un mēs redzam, ka neatrodamies tur, kur mēs būtu gribējuši būt. Mums visiem kopā ir jāiet ārā no šiem tumšajiem briksnājiem. Jānopurina tie meli un maldi, kuros mēs šobrīd esam iestiguši, un jāmeklē ceļš līdz gaismai.

Tie, kas uz īsu brīdi paņēmuši varu, viņi domā, ka jūs labi pazīst. Viņi domā, ka jūs esat tādi paši, kā viņi. Viņi jūs sauc par slinkiem, zaglīgiem, bezatbildīgiem un ļaunprātīgiem, bet jūs, mīļie Latvijas cilvēki, neesat tādi!

Tie, kas uz īsu brīdi paņēmuši varu, ir mācīti, ka pār jums var valdīt, ieviešot bailes un vainas izjūtu. Viņi domā, ka viņi jūs pazīst, bet viņi maldās. Neklausieties, kad jums saka: tagad dēļ tevis visiem būs slikti. Neklausieties, kad jums saka: tu esi tikai viens tāds palicis. Neklausieties, tas NAV par jums!

Mēs mostamies! Un, kad mēs VISI būsim pamodušies, tad tiem, kas uz īsu brīdi paņēmuši varu, notrīsēs lūpu kaktiņš un palēksies sirds, redzot to, cik mēs esam daudzi.

Viņi domā, ka jūs var nopirkt par vienu kino biļeti. Viņi domā, ka šķeļot un dalot iegūs lielāku varu, bet viņiem nekas nesanāk. Mēs esam vienoti, un mēs esam kopā. Mēs nevēršamies viens pret otru, kā viņi to būtu gribējuši. Viņi domā, ka mēs varam iemainīt cilvēcību pret maltīti restorānā, bet viņi nezina, ka mūsu pusē ir kas vairāk. Viņi nezina, ka mūsu pusē ir taisnība.

Viņi nezina, ka pat tumšākajos brīžos, kad šķiet, ka cerības vairs nav, mēs jūtamies atbalstīti un pasargāti. Mūsu pusē ir miers un pārliecība un mēs stāvam kā klints pretim visam, kas nāk pāri, – pretim naida vējiem, melu straumēm, bailēm un pārmetumiem. Mēs esam stipri. Tie, kas uz īsu brīdi ir paņēmuši varu, ir uzbūvējuši augstus mūrus un noalgojuši sev simtiem sargu, lai tikai neredzētu jūs un neklausītos, ko jūs viņiem vēlaties pateikt. Viņiem jau sen vairs nav interesanti, ko jūs domājat. Viņi nekad jums neatbildēs uz vēstulēm un nepacels klausuli, kad jūs zvanīsiet. Viņiem ir vienalga – tiem, kas uz īsu brīdi ir paņēmuši varu.

Neticiet tiem, kas jums saka, ka jums ir jāaizmirst par sevi un savām tiesībām, lai citiem būtu labi. Neticiet tiem, kas jums saka, ka jums ir jāuzticas bez šaubīšanās visām ziņām pat, ja šīs ziņas mainās katru dienu. Viņiem nerūp jūsu dzīves. Tās ir tikai mazs risks uz kopējo ieguvumu fona. Viņiem nerūp jūsu bērni, jūs viņiem esat ganāmpulks.

Burkāns un pātaga ir tā valoda, kurā viņi grib ar jums runāt. Viņi jūs nepazīst. Tie svešie, kas kāro varu. Viņi domā, ka būs jauna kārtība. Viņi domā, ka šajā jaunajā kārtībā paklausība būs lielākais tikums, kas stāvēs pāri visam. Viņi domā, ka godīgums, pieredze un nopelni nebūs nekas, salīdzinot ar paklausību. Viņi maldās.

Viņi māca citus pareizi pazemot skolotājus, policistus, kareivjus. Viņi māca dalīt bērnus pareizajos un nepareizajos. Viņi grib jūs sašķelt, un viņi grib jūs salauzt, bet viņi jūs nepazīst.

Latvijas tauta ilgi mostas, šaubās un domā, bet, kad tas reiz notiek, tad atpakaļceļa vairs nav. Labrīt! Tā tumšākā stunda ir pirms saullēkta.

Viņi domā, ka vara pieder viņiem, - tie, kas uz īsu brīdi paņēmuši varu. Bet Latvijas valsts suverenā vara pieder Latvijas tautai. Tā pieder jums, un jums ir jāsāk šī vara prasīt atpakaļ – par ilgu tā ir bijusi svešās rokās. Tie, kas cīnījās par brīvību, tie, kas ziedojās mūsu valstiskumam, tie, kas rakstīja Satversmi, tie, kas vairāk nekā pirms simt gadiem pieņēma “Deklarāciju par Latvijas valsti”, ja viņi redzētu, ko šobrīd tie, kas īsu brīdi paņēmuši varu, dara ar mūsu brīvību, ar mūsu Satversmi, ar mūsu tautu, viņi būtu ļoti dusmīgi.

Joprojām īsts un patiess tautas prezidents ir mūsu sapnis, kuram drīz būs iespēja piepildīties. Mēs ticam, ka patiesi neatkarīgs, tautas uzticību baudošs prezidents nepieļautu to, ko šobrīd dara visi šie svešie varas baudītāji. Runājot otrā Latvijas prezidenta Gustava Zemgala vārdiem: “Valsts prezidents jāvēl no tautas tieši, un viņam jādod tiesības no andelēm un demagoģijām aizrāvušos Saeimu atlaist kaut kurā katrā brīdī.” Tā arī būtu noticis, ja mums prezidenta amatā būtu īsts patriots, kas pazīst Latviju un tās cilvēkus un tiešām bauda viņu uzticību. Patiess visas Latvijas tautas prezidents.

Es teikšu tā, mīļie Latvijas cilvēki! Jums nemitīgi tiek stāstīts, ka mēs jau neko nevaram un tie citi lai lemj mūsu vietā, jo mēs tādi necili un mēs vienmēr esam pēdējā vietā. Bet vai jums nekad nav ienācis prātā tas, ka mums ir vienkārši atvēlēts mazliet garāks ceļš līdz īstiem līderiem, kas pacels Latviju pāri visiem?

Mums ir atvēlēts līkumains ceļš, bet mēs zinām, ka tie pēdējie būs tie pirmie. Un Latvija būs pirmā, kas izvedīs Eiropu no krēslas. Latvija būs tā, kas mirdzēs pirmajā vietā. Jo mūsu tauta ir spēcīgākā un gudrākā - kopā ar spēcīgiem valsts vadītājiem mēs uzvarēsim visas cīņas. Eiropai ir vajadzīga Latvija kā zvaigzne, kas rādīs ceļu, un mēs būsim pirmie,

Es esmu gatava un gana drosmīga, lai uzņemtos šo smago nastu un lielo atbildību. Tikai mūsu rokās ir iespēja atgūt mums mūsu valsti, lai mēs tajā nejūtamies kā svešinieki. Neviens cits to mūsu vietā nedarīs.

Visi mēs, cīņas biedri, kas šodien ir sapulcējušies kopā, esam gājuši katrs savu ceļu viens pie otra, un mūsu satikšanās nav nejaušība – katrs solis, ko spērām, bija solis, kas veda uz šo tikšanos. Tā nav nejaušība. Un tagad, kad mūsu līderi ir sapulcējušies kopā, mēs visi vēlamies jums pateikt: mīļā Latvijas tauta! Lūdzu, nepadodieties, lai cik būtu grūti, un nesalūstiet. Mēs ar jums kopā iesim ārā no tiem tumšajiem briksnājiem. Mūsu līderi ir profesionāļi, kuri katrs savā jomā ir labākais, viņiem ir konkrēts plāns, kā salabot Latviju, un viņi ir gatavi to darīt ar pirmo dienu. Mums Latvija ir pirmajā vietā. Jūs mums esat pirmajā vietā vienmēr un visur. Lai top!

* Runa partijas „Latvija pirmajā vietā” dibināšanas kongresā

Novērtē šo rakstu:

139
40

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

FotoApritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki vairs nevar izvēlēties – ziemā atgūt vasarā tīklā nodoto elektroenerģiju vai arī to pārdot biržā par tirgus cenu. Turpmāk uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki visu saražoto elektroenerģiju varēs vai nu notērēt paši, vai arī pārdot biržā par aktuālo cenu, kas, būsim atklāti, ne vienmēr ir izdevīga.
Lasīt visu...

12

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

FotoJa pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums droši vien nav palicis nepamanīts kāds jauns vīrietis ar dubultu uzvārdu – Raimonds Lejnieks – Puķe.
Lasīt visu...

12

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

FotoKāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez cipariem, bet vienkārši novērojums. Pārsmējos.
Lasīt visu...

21

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

FotoViens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās vēlēšanās — “Jaunās Vienotības” pārsvars pār Nacionālo apvienību, kaut gan aptaujas konsekventi rādīja pretējo, turklāt tas notika pēc tam, kad JV pārstāvis Arvils Ašeradens informēja sabiedrību par iespēju celt pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lasīt visu...

21

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

FotoŅemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica” (attēlā - tā pārstāve Inga Spriņģe) projekta “Šķelšanās” vērtēšanu un mediju redakcionālo brīvību, Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) skaidro pieņemto lēmumu. Fonds ir konstatējis, ka projekts nav īstenots atbilstoši konkursa nolikumam, kas paredz veidot saturu latviešu valodā, bet daļēji īstenots svešvalodā. Aktivitātes īstenotas ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu (MAF).
Lasīt visu...

12

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

FotoNesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka Saeimas vīri un sievas dzīvo pasaku valstībā. Vairums runātāju kaismīgi klāstīja, kas būtu jādara, bet neviens nerunāja, kas to traucēja paveikt jau, piemēram, pagājušajā gadā.
Lasīt visu...

21

Vieglprātība un nekompetence maksā dārgi

FotoIgauņi racionāli skatās uz „Rail Baltica” savienojumu ar Tallinu un lidostu. "29.maijā ielikts pamatakmens „Rail Baltica” Ülemiste pasažieru terminālim "Linda", kas nodrošinās ērtu tramvaja savienojumu ar Tallinas lidostu, pilsētas centru un ostu. Ülemiste termināla pabeigšana plānota 2028. gadā."
Lasīt visu...

21

Sākot no nodokļu celšanas un beidzot ar Francijas kodolvairoga attiecināšanu uz Baltiju: TOP 3 “interesantākās” idejas no partiju mutēm

FotoPartiju pašslavināšanās gaisotnē soctīklu īsajos formātos tās “aizmirst” paziņot dažādus svarīgus sīkumus, piemēram – kur ņemt naudu savu ideju finansēšanai. Tomēr tajās reizēs, kad saruna ir garāka par pusminūti, sāk parādīties interesantas idejas. Uzmanībai daži momenti, kurus ne katrs lasītājs vienmēr redz.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Pārpratumi likumprojekta izstrādes gaitā (viena epizode)

Likumprojektā "Grozījumi Civilprocesa likuma 594. pantā - Ieturējumu apmērs no parādnieka darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem" tā pirmajā lasījumā...

Foto

Eiroparlamenta reitingu līderis “lien bez ziepēm” savam galvenajam politiskajam sāncensim

Piecu mēnešu garumā SKDS aptaujās līderu lomu ieņēmušās Nacionālās apvienības vadošais kandidāts Roberts Zīle nācis klajā...

Foto

Valsts kontrolei vajadzētu izvērtēt, cik pamatoti Sabiedrības integrācijas fonds vairojis „Re:Baltica” darbinieču labklājību un kā valsts šos līdzekļus varētu atgūt

Es jums izstāstīšu kaut ko, ko...

Foto

Parodija par pārbaudi

Ceturtdien Ģenerālprokuratūra izplatīja ļoti savādu paziņojumu, kam it kā bija jānomierina prāti un jāatjauno uzticība politiskajai elitei, bet gluži otrādi – tā ne...

Foto

Lūdz tiesībsargu vērsties Satversmes tiesā par personu ar invaliditāti diskrimināciju

2024. gada 30. maijā Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrības valdes loceklis Raimonds Lejnieks...

Foto

Šoreiz Lembergs uzvar valsti

Centrālajai vēlēšanu komisijai (turpmāk - CVK) ir rakstiski jāatvainojas Aivaram Lembergam par liegumu balsot pašvaldību vēlēšanās, - tā nolēmusi tiesa....

Foto

Nes mieru man, nes mieru dvēselei!

Jau divus gadus publiskajā telpā aktualizēts jautājums par nakts trokšņiem un regulējuma caurumiem, kas liedz rast reālus risinājumus šai problēmai....

Foto

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

Kā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri....

Foto

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

Brīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā...

Foto

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm...

Foto

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

Mēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda...

Foto

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

Pēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un...

Foto

Būtu mēs labāk ēduši...

Latvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši...

Foto

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

Latvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai...

Foto

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

Rīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie...

Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...