Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Labrīt! Labrīt, mīļā Latvijas tauta! Mēs esam modušies! Un šodien es tik daudz negribu saukt vārdos tos, kuri ir darījuši mums visiem pāri, bet es gribu parunāt ar jums, mīļie strādīgie, drosmīgie un gudrie Latvijas cilvēki! Mēs esam pamodušies, un mēs redzam, ka neatrodamies tur, kur mēs būtu gribējuši būt. Mums visiem kopā ir jāiet ārā no šiem tumšajiem briksnājiem. Jānopurina tie meli un maldi, kuros mēs šobrīd esam iestiguši, un jāmeklē ceļš līdz gaismai.

Tie, kas uz īsu brīdi paņēmuši varu, viņi domā, ka jūs labi pazīst. Viņi domā, ka jūs esat tādi paši, kā viņi. Viņi jūs sauc par slinkiem, zaglīgiem, bezatbildīgiem un ļaunprātīgiem, bet jūs, mīļie Latvijas cilvēki, neesat tādi!

Tie, kas uz īsu brīdi paņēmuši varu, ir mācīti, ka pār jums var valdīt, ieviešot bailes un vainas izjūtu. Viņi domā, ka viņi jūs pazīst, bet viņi maldās. Neklausieties, kad jums saka: tagad dēļ tevis visiem būs slikti. Neklausieties, kad jums saka: tu esi tikai viens tāds palicis. Neklausieties, tas NAV par jums!

Mēs mostamies! Un, kad mēs VISI būsim pamodušies, tad tiem, kas uz īsu brīdi paņēmuši varu, notrīsēs lūpu kaktiņš un palēksies sirds, redzot to, cik mēs esam daudzi.

Viņi domā, ka jūs var nopirkt par vienu kino biļeti. Viņi domā, ka šķeļot un dalot iegūs lielāku varu, bet viņiem nekas nesanāk. Mēs esam vienoti, un mēs esam kopā. Mēs nevēršamies viens pret otru, kā viņi to būtu gribējuši. Viņi domā, ka mēs varam iemainīt cilvēcību pret maltīti restorānā, bet viņi nezina, ka mūsu pusē ir kas vairāk. Viņi nezina, ka mūsu pusē ir taisnība.

Viņi nezina, ka pat tumšākajos brīžos, kad šķiet, ka cerības vairs nav, mēs jūtamies atbalstīti un pasargāti. Mūsu pusē ir miers un pārliecība un mēs stāvam kā klints pretim visam, kas nāk pāri, – pretim naida vējiem, melu straumēm, bailēm un pārmetumiem. Mēs esam stipri. Tie, kas uz īsu brīdi ir paņēmuši varu, ir uzbūvējuši augstus mūrus un noalgojuši sev simtiem sargu, lai tikai neredzētu jūs un neklausītos, ko jūs viņiem vēlaties pateikt. Viņiem jau sen vairs nav interesanti, ko jūs domājat. Viņi nekad jums neatbildēs uz vēstulēm un nepacels klausuli, kad jūs zvanīsiet. Viņiem ir vienalga – tiem, kas uz īsu brīdi ir paņēmuši varu.

Neticiet tiem, kas jums saka, ka jums ir jāaizmirst par sevi un savām tiesībām, lai citiem būtu labi. Neticiet tiem, kas jums saka, ka jums ir jāuzticas bez šaubīšanās visām ziņām pat, ja šīs ziņas mainās katru dienu. Viņiem nerūp jūsu dzīves. Tās ir tikai mazs risks uz kopējo ieguvumu fona. Viņiem nerūp jūsu bērni, jūs viņiem esat ganāmpulks.

Burkāns un pātaga ir tā valoda, kurā viņi grib ar jums runāt. Viņi jūs nepazīst. Tie svešie, kas kāro varu. Viņi domā, ka būs jauna kārtība. Viņi domā, ka šajā jaunajā kārtībā paklausība būs lielākais tikums, kas stāvēs pāri visam. Viņi domā, ka godīgums, pieredze un nopelni nebūs nekas, salīdzinot ar paklausību. Viņi maldās.

Viņi māca citus pareizi pazemot skolotājus, policistus, kareivjus. Viņi māca dalīt bērnus pareizajos un nepareizajos. Viņi grib jūs sašķelt, un viņi grib jūs salauzt, bet viņi jūs nepazīst.

Latvijas tauta ilgi mostas, šaubās un domā, bet, kad tas reiz notiek, tad atpakaļceļa vairs nav. Labrīt! Tā tumšākā stunda ir pirms saullēkta.

Viņi domā, ka vara pieder viņiem, - tie, kas uz īsu brīdi paņēmuši varu. Bet Latvijas valsts suverenā vara pieder Latvijas tautai. Tā pieder jums, un jums ir jāsāk šī vara prasīt atpakaļ – par ilgu tā ir bijusi svešās rokās. Tie, kas cīnījās par brīvību, tie, kas ziedojās mūsu valstiskumam, tie, kas rakstīja Satversmi, tie, kas vairāk nekā pirms simt gadiem pieņēma “Deklarāciju par Latvijas valsti”, ja viņi redzētu, ko šobrīd tie, kas īsu brīdi paņēmuši varu, dara ar mūsu brīvību, ar mūsu Satversmi, ar mūsu tautu, viņi būtu ļoti dusmīgi.

Joprojām īsts un patiess tautas prezidents ir mūsu sapnis, kuram drīz būs iespēja piepildīties. Mēs ticam, ka patiesi neatkarīgs, tautas uzticību baudošs prezidents nepieļautu to, ko šobrīd dara visi šie svešie varas baudītāji. Runājot otrā Latvijas prezidenta Gustava Zemgala vārdiem: “Valsts prezidents jāvēl no tautas tieši, un viņam jādod tiesības no andelēm un demagoģijām aizrāvušos Saeimu atlaist kaut kurā katrā brīdī.” Tā arī būtu noticis, ja mums prezidenta amatā būtu īsts patriots, kas pazīst Latviju un tās cilvēkus un tiešām bauda viņu uzticību. Patiess visas Latvijas tautas prezidents.

Es teikšu tā, mīļie Latvijas cilvēki! Jums nemitīgi tiek stāstīts, ka mēs jau neko nevaram un tie citi lai lemj mūsu vietā, jo mēs tādi necili un mēs vienmēr esam pēdējā vietā. Bet vai jums nekad nav ienācis prātā tas, ka mums ir vienkārši atvēlēts mazliet garāks ceļš līdz īstiem līderiem, kas pacels Latviju pāri visiem?

Mums ir atvēlēts līkumains ceļš, bet mēs zinām, ka tie pēdējie būs tie pirmie. Un Latvija būs pirmā, kas izvedīs Eiropu no krēslas. Latvija būs tā, kas mirdzēs pirmajā vietā. Jo mūsu tauta ir spēcīgākā un gudrākā - kopā ar spēcīgiem valsts vadītājiem mēs uzvarēsim visas cīņas. Eiropai ir vajadzīga Latvija kā zvaigzne, kas rādīs ceļu, un mēs būsim pirmie,

Es esmu gatava un gana drosmīga, lai uzņemtos šo smago nastu un lielo atbildību. Tikai mūsu rokās ir iespēja atgūt mums mūsu valsti, lai mēs tajā nejūtamies kā svešinieki. Neviens cits to mūsu vietā nedarīs.

Visi mēs, cīņas biedri, kas šodien ir sapulcējušies kopā, esam gājuši katrs savu ceļu viens pie otra, un mūsu satikšanās nav nejaušība – katrs solis, ko spērām, bija solis, kas veda uz šo tikšanos. Tā nav nejaušība. Un tagad, kad mūsu līderi ir sapulcējušies kopā, mēs visi vēlamies jums pateikt: mīļā Latvijas tauta! Lūdzu, nepadodieties, lai cik būtu grūti, un nesalūstiet. Mēs ar jums kopā iesim ārā no tiem tumšajiem briksnājiem. Mūsu līderi ir profesionāļi, kuri katrs savā jomā ir labākais, viņiem ir konkrēts plāns, kā salabot Latviju, un viņi ir gatavi to darīt ar pirmo dienu. Mums Latvija ir pirmajā vietā. Jūs mums esat pirmajā vietā vienmēr un visur. Lai top!

* Runa partijas „Latvija pirmajā vietā” dibināšanas kongresā

Novērtē šo rakstu:

139
40

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Valsts sabiedrisko attiecību mazspēja un katastrofa

FotoSakarā ar zemiem Latvijas vakcinācijas skaitļiem un attiecīgu risku, ka atkal būs ierobežojumi un ka mācības atkal notiks attālināti uc, atļaušos izteikt arī savas neprofesionālas pārdomas.
Lasīt visu...

10

Savāds laiks

FotoNo aizmirstības putekļiem mediju starmešos atkal parādījies tas pats vīrs, kurš reiz solījās visus oligarhus apkarot un Latvijā taisnību atjaunot.
Lasīt visu...

21

Vainīguma prezumpcija jāatceļ, citādi – kapitālais remonts beidzies, bet ēka nav apdzīvojama

FotoNeviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta likumā noteiktajā kārtībā. Nevienam nav jāpierāda savs nevainīgums. Šie ir jebkuras demokrātiskas, tiesiskas valsts pamatprincipi. Nevainīguma prezumpcija ir nostiprināta arī Latvijas likumdošanā. Izņemot vienu virzienu – banku sektoru.
Lasīt visu...

6

Ultimāts valsts prezidentam Egilam Levitam

FotoMēs ierosināsim valsts prezidenta Egila Levita pirmstermiņa atbrīvošanu no amata, ja mūsu prasības netiks izpildītas divu nedēļu laikā, Jums tiks atņemta prezidenta pensija, dzīvoklis un mašīna. Latvijas Republikā nevar būt prezidents, kas neievēro Satversmi un Tautas gribu. Tādēļ tiks ierosināts Likums par prezidenta pirmstermiņa atbrīvošanu no amata, liedzot Jums visas privilēģijas.
Lasīt visu...

21

Daudz ko var paveikt īsā laikā, tikai – bez viņiem

FotoJa esošais ministrs un valdība nezina, kā, un nemāk panākt 60 - 70 procentu vakcinēto skaitu, lai paiet malā. Garantējot brīvprātīgu pieeju vakcinācijas procesam, noņemot totāli neveiksmīgo „vakcinācijas ministru” un izvirzot vakcināciju par līdzekli, nevis mērķi, šis skaitlis ir reāli panākams īsā laikā, jo vakcīnu ir pietiekami.
Lasīt visu...

15

Es esmu vienīgā īstā opozīcija, nevis kaut kāds tur Šlesers!

FotoSvētdien veltīju nedaudz laika un papētīju publisko informāciju par Aināra Šlesera organizēto pasākumu pie Rīgas pils nākamo sestdien. Galu galā Šlesers aicināja man tam pievienoties. Secinājumi šādi.
Lasīt visu...

12

Ticiet ekspertiem, un viss būs tikpat labi kā līdz šim

FotoCovid-19 vakcīnas trešās devas ievadīšana ir aktuāls jautājums ne tikai Latvijā, bet arī citur pasaulē. Lēmumi par šī procesa uzsākšanu nereti vairāk tiek argumentēti ar lokāliem pieņēmumiem, nevis zinātniski pamatotiem faktiem. 
Lasīt visu...

21

Nē cūku un vistu slepkavošanai vēdera baudai!

FotoKatru gadu Latvijā tiek noslepkavoti 700 tūkstoši cūku un vairāk nekā 21 miljons vistu, lai piepildītu iedzīvotāju kāri apmierināt savu garšas kārpiņu prasības un piepildīt vēderu.
Lasīt visu...

12

Tagad Latvijas Ārstu biedrība paudīs tikai „pareizo” viedokli: ja nomirst saskaņā ar Covid-19 vadlīnijām, tad OK

FotoDomas kavējas pie Latvijas Ārstu biedrības prezidentes ārstes Ilzes Aizsilnieces atklātās vēstules, precīzāk, pretreakcijas no jaunizveidotās darba grupas, kura norobežojas no vēstulē paustās patiesības.
Lasīt visu...

21

VID atņem cilvēku sociālās iemaksas, lai segtu svešu uzņēmumu parādus

FotoValsts ieņēmumu dienests (VID) ir vērsies pret visiem SIA Tokyo City darbiniekiem, kopumā atņemot viņiem sociālās iemaksas 130 000 eiro apmērā, lai tādejādi kompensētu trešo pušu uzņēmumu nodokļu parādus.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Hermanis Rāzens, Putņa sāga

Kas nav ar mums, tas ir pret mums, tas Putnis ir viens pārpratums, viņš visur saskata tik slikto, un tāpēc valdei sāka likties, ka partijā viņš...

Foto

Reālajā dzīvē, kuru, iespējams, no Rīgas pils logiem grūtāk saskatīt, problēmas ir gluži citas

Rudens sesiju atklājot, valsts prezidents Egils Levits informēja Saeimu, ka ar Latvijas...

Foto

Mazais Gobzems gāž lielo vezumu

Uzreiz jāpiebilst, ka autors nav skandalozā deputāta Alda Gobzema cienītājs. Skaļo dīvainīti var uzlūkot ar žēlumu un līdzjūtību. Taču jāatzīst, ka...

Foto

Pateicamies par uzticēšanos valsts prezidenta institūcijai, bet ko tad mēs, mēs jau neko

Cienījamā Rozenbergas kundze! Valsts prezidenta kancelejā 2021. gada 19. jūlijā saņemts valsts prezidentam...

Foto

Vadoņu konstruēšana

Divi pašieceltie un, jāatzīst, daudzu atbalstītie varoņi Latvijā jau ir, jo Saeimas vēlēšanu kampaņa jau ņipri sākusies. Līdz vēlēšanām gan vēl gads ar mazu...

Foto

Neaizmirstam cilvēcību viens pret otru

Īsi un kodolīgi par to, kur slēpjas problēma un kā to risināt. Neaizmirstam cilvēcību viens pret otru - cilvēki ilgstoši ir...

Foto

Ar īpašu minoritāšu politiku uzkrāsim antivielas pret nacionālismu!

“Cilvēkiem jābūt mūsu politikas pašā centrā. Tāpēc es vēlos, lai visi eiropieši aktīvi piedalītos konferencē par Eiropas nākotni...

Foto

Protestētāji neslimo ar kroņa vīrusu

Šobrīd visā pasaulē globālo kungu vietējie pakalpiņi baida ļaudis, ka protesta saietu dēļ pieaugs saslimstība ar koronavīrusu. Taču nekas tamlīdzīgs nenotiek....

Foto

Kā mēs visi vēlamies dzīvot pēc tam, kad šis viss būs beidzies

Pēdējo nedēļu laikā ļoti maz esmu apmeklējis vietējo plašsaziņas mediju kanālus. Tas tāpēc, ka...

Foto

Izziņa kā garīga vērtība

Pirms aptuveni divarpus gadsimtiem vairāki raksti sākās ar paskaidrojumu, kam tie paredzēti – skolniekiem vai skolotājiem. Skolnieku vajadzībām bija jāraksta viegli saprotami...

Foto

Gobzems Latvijā vislabāk slauka dibenu un visu, ko vien spējam iedomāties

"Žurku skrējiens" pēc varas šoreiz sācies agrāk nekā parasti. Draņķīgākie politiķi steidz manipulēt ar masu...

Foto

Vai Kariņa valdību varētu izmest kā mīkstās rotaļlietas?

„Un ko ar tām (mīkstajām mantiņām – E.V.) vajadzēja darīt? Kariņam nest uz mājām un sasēdināt uz viesistabas...