Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Labrīt! Labrīt, mīļā Latvijas tauta! Mēs esam modušies! Un šodien es tik daudz negribu saukt vārdos tos, kuri ir darījuši mums visiem pāri, bet es gribu parunāt ar jums, mīļie strādīgie, drosmīgie un gudrie Latvijas cilvēki! Mēs esam pamodušies, un mēs redzam, ka neatrodamies tur, kur mēs būtu gribējuši būt. Mums visiem kopā ir jāiet ārā no šiem tumšajiem briksnājiem. Jānopurina tie meli un maldi, kuros mēs šobrīd esam iestiguši, un jāmeklē ceļš līdz gaismai.

Tie, kas uz īsu brīdi paņēmuši varu, viņi domā, ka jūs labi pazīst. Viņi domā, ka jūs esat tādi paši, kā viņi. Viņi jūs sauc par slinkiem, zaglīgiem, bezatbildīgiem un ļaunprātīgiem, bet jūs, mīļie Latvijas cilvēki, neesat tādi!

Tie, kas uz īsu brīdi paņēmuši varu, ir mācīti, ka pār jums var valdīt, ieviešot bailes un vainas izjūtu. Viņi domā, ka viņi jūs pazīst, bet viņi maldās. Neklausieties, kad jums saka: tagad dēļ tevis visiem būs slikti. Neklausieties, kad jums saka: tu esi tikai viens tāds palicis. Neklausieties, tas NAV par jums!

Mēs mostamies! Un, kad mēs VISI būsim pamodušies, tad tiem, kas uz īsu brīdi paņēmuši varu, notrīsēs lūpu kaktiņš un palēksies sirds, redzot to, cik mēs esam daudzi.

Viņi domā, ka jūs var nopirkt par vienu kino biļeti. Viņi domā, ka šķeļot un dalot iegūs lielāku varu, bet viņiem nekas nesanāk. Mēs esam vienoti, un mēs esam kopā. Mēs nevēršamies viens pret otru, kā viņi to būtu gribējuši. Viņi domā, ka mēs varam iemainīt cilvēcību pret maltīti restorānā, bet viņi nezina, ka mūsu pusē ir kas vairāk. Viņi nezina, ka mūsu pusē ir taisnība.

Viņi nezina, ka pat tumšākajos brīžos, kad šķiet, ka cerības vairs nav, mēs jūtamies atbalstīti un pasargāti. Mūsu pusē ir miers un pārliecība un mēs stāvam kā klints pretim visam, kas nāk pāri, – pretim naida vējiem, melu straumēm, bailēm un pārmetumiem. Mēs esam stipri. Tie, kas uz īsu brīdi ir paņēmuši varu, ir uzbūvējuši augstus mūrus un noalgojuši sev simtiem sargu, lai tikai neredzētu jūs un neklausītos, ko jūs viņiem vēlaties pateikt. Viņiem jau sen vairs nav interesanti, ko jūs domājat. Viņi nekad jums neatbildēs uz vēstulēm un nepacels klausuli, kad jūs zvanīsiet. Viņiem ir vienalga – tiem, kas uz īsu brīdi ir paņēmuši varu.

Neticiet tiem, kas jums saka, ka jums ir jāaizmirst par sevi un savām tiesībām, lai citiem būtu labi. Neticiet tiem, kas jums saka, ka jums ir jāuzticas bez šaubīšanās visām ziņām pat, ja šīs ziņas mainās katru dienu. Viņiem nerūp jūsu dzīves. Tās ir tikai mazs risks uz kopējo ieguvumu fona. Viņiem nerūp jūsu bērni, jūs viņiem esat ganāmpulks.

Burkāns un pātaga ir tā valoda, kurā viņi grib ar jums runāt. Viņi jūs nepazīst. Tie svešie, kas kāro varu. Viņi domā, ka būs jauna kārtība. Viņi domā, ka šajā jaunajā kārtībā paklausība būs lielākais tikums, kas stāvēs pāri visam. Viņi domā, ka godīgums, pieredze un nopelni nebūs nekas, salīdzinot ar paklausību. Viņi maldās.

Viņi māca citus pareizi pazemot skolotājus, policistus, kareivjus. Viņi māca dalīt bērnus pareizajos un nepareizajos. Viņi grib jūs sašķelt, un viņi grib jūs salauzt, bet viņi jūs nepazīst.

Latvijas tauta ilgi mostas, šaubās un domā, bet, kad tas reiz notiek, tad atpakaļceļa vairs nav. Labrīt! Tā tumšākā stunda ir pirms saullēkta.

Viņi domā, ka vara pieder viņiem, - tie, kas uz īsu brīdi paņēmuši varu. Bet Latvijas valsts suverenā vara pieder Latvijas tautai. Tā pieder jums, un jums ir jāsāk šī vara prasīt atpakaļ – par ilgu tā ir bijusi svešās rokās. Tie, kas cīnījās par brīvību, tie, kas ziedojās mūsu valstiskumam, tie, kas rakstīja Satversmi, tie, kas vairāk nekā pirms simt gadiem pieņēma “Deklarāciju par Latvijas valsti”, ja viņi redzētu, ko šobrīd tie, kas īsu brīdi paņēmuši varu, dara ar mūsu brīvību, ar mūsu Satversmi, ar mūsu tautu, viņi būtu ļoti dusmīgi.

Joprojām īsts un patiess tautas prezidents ir mūsu sapnis, kuram drīz būs iespēja piepildīties. Mēs ticam, ka patiesi neatkarīgs, tautas uzticību baudošs prezidents nepieļautu to, ko šobrīd dara visi šie svešie varas baudītāji. Runājot otrā Latvijas prezidenta Gustava Zemgala vārdiem: “Valsts prezidents jāvēl no tautas tieši, un viņam jādod tiesības no andelēm un demagoģijām aizrāvušos Saeimu atlaist kaut kurā katrā brīdī.” Tā arī būtu noticis, ja mums prezidenta amatā būtu īsts patriots, kas pazīst Latviju un tās cilvēkus un tiešām bauda viņu uzticību. Patiess visas Latvijas tautas prezidents.

Es teikšu tā, mīļie Latvijas cilvēki! Jums nemitīgi tiek stāstīts, ka mēs jau neko nevaram un tie citi lai lemj mūsu vietā, jo mēs tādi necili un mēs vienmēr esam pēdējā vietā. Bet vai jums nekad nav ienācis prātā tas, ka mums ir vienkārši atvēlēts mazliet garāks ceļš līdz īstiem līderiem, kas pacels Latviju pāri visiem?

Mums ir atvēlēts līkumains ceļš, bet mēs zinām, ka tie pēdējie būs tie pirmie. Un Latvija būs pirmā, kas izvedīs Eiropu no krēslas. Latvija būs tā, kas mirdzēs pirmajā vietā. Jo mūsu tauta ir spēcīgākā un gudrākā - kopā ar spēcīgiem valsts vadītājiem mēs uzvarēsim visas cīņas. Eiropai ir vajadzīga Latvija kā zvaigzne, kas rādīs ceļu, un mēs būsim pirmie,

Es esmu gatava un gana drosmīga, lai uzņemtos šo smago nastu un lielo atbildību. Tikai mūsu rokās ir iespēja atgūt mums mūsu valsti, lai mēs tajā nejūtamies kā svešinieki. Neviens cits to mūsu vietā nedarīs.

Visi mēs, cīņas biedri, kas šodien ir sapulcējušies kopā, esam gājuši katrs savu ceļu viens pie otra, un mūsu satikšanās nav nejaušība – katrs solis, ko spērām, bija solis, kas veda uz šo tikšanos. Tā nav nejaušība. Un tagad, kad mūsu līderi ir sapulcējušies kopā, mēs visi vēlamies jums pateikt: mīļā Latvijas tauta! Lūdzu, nepadodieties, lai cik būtu grūti, un nesalūstiet. Mēs ar jums kopā iesim ārā no tiem tumšajiem briksnājiem. Mūsu līderi ir profesionāļi, kuri katrs savā jomā ir labākais, viņiem ir konkrēts plāns, kā salabot Latviju, un viņi ir gatavi to darīt ar pirmo dienu. Mums Latvija ir pirmajā vietā. Jūs mums esat pirmajā vietā vienmēr un visur. Lai top!

* Runa partijas „Latvija pirmajā vietā” dibināšanas kongresā

Novērtē šo rakstu:

139
40

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

3

Stāsts par lielo Latvijas aptieku skaitu, aptieku un vairumtirgotāju uzcenojumiem lielākoties ir no pirksta izzīsts

FotoKatrs veselības ministrs nāk ar sev vairāk vai mazāk draudzīgu politiķu uzstādījumiem, kurus tad pirmajās darba dienā pamanās paust tautai, atbildot uz nesagatavotu žurnālistu nesagatavotiem jautājumiem. Ar laiku ministrs saprot spēles noteikumus, sāk solīt mazāk, bet prasīt vairāk.
Lasīt visu...

6

Jautājumi Pirmajam slēgtajam pensiju fondam

FotoSaņēmu Jūsu e-pastu ar aicinājumu veikt papildu iemaksas Pensiju fondā! Varbūt Jūs tomēr varat mani nomotivēt to izdarīt, atbildot uz maniem jautājumiem un varbūt sniedzot papildu informāciju!
Lasīt visu...

21

Ja Ogres novadā top kaut kas vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus par šīm iecerēm

FotoKā jau parasti, ja Ogres novadā top kaut kas jauns, vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus un puspatiesības par šīm iecerēm. Slēpjoties aiz skaistām frāzēm par attīstību un novada interesēm, tiek bīdītas politiskās intereses un personīgi motīvi.
Lasīt visu...

21

Slovēņiem kompensēs pretkovida štrāpes

FotoNo 2000. gada marta līdz 2022. gada maijam Slovēnijā ierosināja ~62 000 lietu par antikovida noteikumu pārkāpumiem, piemērojot naudas sodus vairāk nekā 5,7 miljonu eiro apmērā. Vēlāk Slovēnijas Konstitucionālā tiesa atzina pretkovida pasākumus par antikonstitucionāliem. Iepriekšējiem vadīkļiem šādas negantības maksāja varu.
Lasīt visu...

6

Atklāta vēstule Latvijas Bankas prezidentam

FotoGodātais Mārtiņa Kazāka kungs, vispirms vēlos uzsvērt, ka šī vēstule nav domāta kā kritika vai uzbrukums Jums personīgi, bet drīzāk kā aicinājums aktīvāk iesaistīties un risināt situāciju, kas skar gan Latvijas Bankas reputāciju, gan tās aizsargātās klientu intereses. 
Lasīt visu...

12

Krievijas cars Pēteris I ir visu latviešu tēvs

FotoPaldies Krievijas caram Pēterim I par Lielo Ziemeļu karu, kura laikā viņa karavīri izjāja Vidzemi un atstāja pēcnācējus, kuri izveidoja latviešu tautu.
Lasīt visu...

12

Iebraucējiem nospļauties par kārtību Latvijā. Cik ilgi to piecietīsim?

FotoValdības nomaiņas ēnā bez pienācīgas uzmanības palikusi ziņa par liegumu no Krievijas iebraukt tur reģistrētām automašīnām. Labi, tas, ka vairs nevar iebraukt, varbūt varēja būt kā vienas dienas aktualitāte, taču tam komplektā ir vesela virkne neatbildētu jautājumu, ko nedrīkstam nolikt tālā plauktā apputēšanai.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

"Maskavas nams" Rīgā – simbols ģeopolitiskā kursa maiņai?

Pirms nedēļas biedrība "Austošā Saule" pulcēja piketa dalībniekus pretī "Maskavas namam" Rīgā. Ar plakātiem, kas atgādināja par ukraiņu...

Foto

Vai pienācis laiks izvēlēties amatpersonas ar loterijas palīdzību?

Sortition. Tā senajās Atēnās sauca sistēmu, kurā tautas priekšstāvji, amatpersonas, augstākie ierēdņi, tiesneši tika izvēlēti lozējot. Tas, kuram...

Foto

Pateikt, ka šī būs katastrofāla valdība, var tikai kāds, kuram galvā ir atdzisusi putra, un arī okupācijas varas kolaborants Kūtris būs lielisks Saeimas priekšsēdētājs

Pagājušajā piektdienā,...

Foto

Tas, ka Kūtris ir komunistu okupācijas varas kolaborants, „Delnai” ir pieņemami, bet tas, ka viņš atļaujas izteikt savu viedokli un ievēro nevainīguma prezumpciju, ir nosodāmi

Godātie...

Foto

Tikai nesmejieties, bet mums ir atnākusi atziņa: ir jābūt drošiem, ka ikvienā jomā – iekšlietu, veselības, izglītības, reģionālās politikas vai citā – esam izdarījuši visu, lai cilvēki varētu izjustu augstu lojalitāti pret savu valsti

Rietumu pasaulē ārpolitika ir kļuvusi par drošības politiku, jo Krievijas brutālais iebrukums Ukrainā pasauli ir ievirzījis "kara laikmetā" –...

Foto

Par melīgo spriņģu, jembergu un visu pārējo Kremļa stabulnieku “līdzjūtības vaimanām”

Pētot Daugavpils Čmoikas un Re:Baltica prokrieviskā dueta darbības, uzdūros interesantam dokumentam, kurā Tiesībsargs analizē ar...

Foto

Šajā valdībā nenotiks visādas nevajadzīgas, muļķīgas debates!

Šī būs pirmā centriski kreisā valdība kopš neatkarības atjaunošanas. Pirmā valdība, kas nebūs konservatīva....

Foto

Es aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju vilkt katrā kājā atšķirīgu apavu – un tāda arī būs manas valdības darbība

Lai patiesi izprastu otru cilvēku, ir jānoiet viņa...

Foto

Atklātā vēstule valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam: fakti skaidri norāda uz iespējamu tiesību pārkāpumu un neētisku rīcību no „Swedbank” puses

Godātais Latvijas valsts prezident Edgar Rinkēvič! Es,...

Foto

Briškens un manekena politiķi

Ik rītu pa ceļam uz darbu sanāk doties garām kāda lielveikala skatlogam, kurā nemainīgi stalti stāv manekeni, tērpti visnotaļ glītos uzvalkos. Tam...

Foto

Īsā atmiņa un krievu imperiālisma otrā elpa

Mums, latviešiem, ir vājības, kas tiek izmantotas pret mums. Kad mēs jūtam tūlītējus eksistenciālus draudus, tad mēs esam vienoti,...

Foto

Mans viedoklis

Privātiem medijiem var būt savi ideoloģiski, politiski, personiski mērķi. Tas ir normāli. Kāds dibina, pērk un uztur savu mediju vai medijus ar mērķi ietekmēt...

Foto

Dzirdam metaforas “kolektīvie Rietumi”, “krievu kolektīvais Putins” – bet ko tad nolēmis “kolektīvais latvietis”?

Tamlīdzīgi izplūduši izteicieni nav lietojami kā pilnvērtīgi termini, tikai kā metaforiski vispārinājumi,...

Foto

Kāpēc “sabiedriskais medijs” uzdod jautājumus un neatskaņo atbildes?

“Labdien! Paldies par izrādīto interesi saistībā ar norisēm Ogres novadā! Vēlos norādīt, ka Ogres Vēstures un mākslas muzeja...

Foto

Vācieši jauc nost vēja elektrostacijas, lai paplašinātu brūnogļu ieguvi!

Energokompānija RWE ir sākusi nojaukt septiņas vēja turbīnas blakus bijušajam Lützerath ciematam Ziemeļreinā-Vestfālenē. Iemesls: RWE vēlas paplašināt Garzweiler II virszemes brūnogļu...

Foto

Nesmejieties, bet mēs atkal esam sacerējuši vēstuli

Godātais valsts prezident, Saeima, ministru prezidenta kandidāte Evika Siliņa! Latvijā kultūras ministram būtu jābūt otram valsts vadītājam, garīgās attīstības...

Foto

Iesniegums par „Sadales tīklu” ir nepareizs!

31. augustā vairāki portāli publicēja rakstu par uzņēmēja Gata Lazdas vēršanos ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā par AS “Sadales tīkls” jaudas “nenodrošināšanu”...

Foto

Dažas piezīmes par jauno Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktori

Ogres novada dome izsludināja atklātu konkursu uz muzeja direktora amatu. Pieteicās diemžēl tikai viens pretendents –...

Foto

Imigrācijas likums un spēles ap terminiem

Ņemot vērā, kā pēdējo mēnešu laikā tiek manipulēts ar jēdzieniem saistībā ar Imigrācijas likuma normām saistībā ar ārzemnieku, precīzāk, Krievijas...

Foto

Rokas nost no mūsu Latvijā gūtās peļņas, tā vajadzīga dividendēm mūsu skandināvu akcionāriem

Viedokļi par un ap banku darbību, kas pēdējo mēnešu laikā uzvirmojuši, rada ilūziju,...

Foto

Negribēšanas spēks, vai kāpēc mēs gribam kā labāk, bet sanāk kā vienmēr. Dažas varbūt spurainas, taču rūgtas pārdomas

Disharmonijas izjūta vai emocionālā nelīdzsvarotība ir subjektīvi jēdzieni,...

Foto

„Sadales tīkla” rīcība: kurš uzņemsies politisko atbildību un kuram paliks kriminālā?

Kāpēc uzņēmumu un iestāžu vadītājiem kompetence ir svarīgāka par lojalitāti valdošajiem politiskajiem spēkiem....

Foto

Kad Marijas Naumovas koncertā publika uzvedas kā stacijas bufetē

Dzintaru koncertzāle šovasar lutinājusi ar daudziem skaistiem un dvēseli aizkustinošiem koncertiem. Divas reizes skatītājus priecējis Maestro Raimonds...

Foto

Prezidents ir viens, skolotāji ir daudzi

Šodien man uzticēts pastāstīt, ko var skolotājs un ko var prezidents. Citiem vārdiem sakot – “Atrodi atšķirības starp skolotāju un...

Foto

Lūdzu, netraucējiet jaunam OIK!

AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) paziņojums pārtraukt izsniegt tehniskās prasības jaunu elektrostaciju pieslēgšanai pārvades tīklam, balstoties uz jaudu nepieejamību tīklā, ir tirgus regulēšana....

Foto

Mana pieredze pašvaldības darbā: domes deputātiem vispār nevajadzētu dalīties pozīcijā un opozīcijā, bet vienkārši strādāt!

BIja kārtējā sarežģītā un iekšēji pretrunīgā diena Rīgas domē. Izjautājām Vilni...

Foto

Nost ar ielikteņiem, laiks profesionāļiem!

Katastrofāls dzimstības kritums, kas pērn, gada laikā samazinoties par 2000 jaundzimušo, sasniedzis 100 gados zemāko atzīmi, valsts ārējais parāds, kas tuvojas...

Foto

„Manabalss” iniciatīva: atcelt 22. augusta vienošanos par grozījumiem Imigrācijas likumā par valsts valodas prasmēm

Aicinu atcelt 22. augustā notikušo valdības vienošanos par izmaiņu veikšanu Imigrācijas likumā...

Foto

Atklāta vēstule „Indexo” valdes priekšsēdētājam Valdim Siksnim

Godātais Sikšņa kungs (attēlā)! Organizējot Indexo akciju kotāciju Rīgas fondu biržā pirms vairāk nekā gada, akciju kotācijas noteikumos Jūs personīgi iekļāvāt...

Foto

Tu

Netiesājiet, tad jūs netapsit tiesāti; nepazudiniet, tad jūs netapsit pazudināti; piedodiet, tad jums taps piedots. (Lūkas 6:37)...

Foto

Kariņa redzējums ir mans redzējums: jo vairāk, jo labāk!

2023. gada 21. un 22. augustā Rīgas pilī esmu ticies ar visiem Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, pārrunājot...

Foto

Tautvaldība un globālisms

Tautvaldība, ja tā to var nosaukt, ir pirmatnējās demokrātijas forma, kur katra kopiena, dzimta vai ģimene izvēl savu pārstāvi iekšēju vai ārēju jautājumu...

Foto

Tikai nesmejieties, man atkal ir priekšā lieli dzīves lēmumi

Labrīt. Man šodien ir jāpieņem lieli dzīves lēmumi. Šajā pusgadā esmu piedzīvojis savas dzīves lielāko nodevību. Mani...

Foto

Brīvību pilsonim Ivanovam!

Es, Diana Uliganets, esmu uzņēmēja Igora Ivanova dzīvesbiedre un pilnvarotā persona. Man ir Ukrainas un Ungārijas dubultpilsonība. Jau ilgāku laiku dažādu objektīvu apstākļu,...

Foto

Es ar prieku uzticēšu jaunajai valdībai atrisināt visas aktuālās problēmas, kaut skaidrs, ka tas nav iespējams

Šodien, 2023. gada 17. augustā, esmu saņēmis ministru prezidenta Artura...

Foto

Izlasot Imanta Parādnieka viedokli par kara nodokli

Atvainojos visiem, kas šodien lasa informāciju tikai par Krišjāņa Kariņa demisiju un jaunas Latvijas valdības izveidi. Šajā rakstā tā...

Foto

Urā, vēlēšanās gan mēs zaudējām, toties divus gadus vēlāk uzvarējām KNAB!

15.jūlijā stājies spēkā Administratīvās rajona tiesas spriedums lietā, kurā četri deputātu kandidāti no Jaunās Vienotības un Latvijas...

Foto

Bez siles mēs nevaram un negribam!

Kustība “Par!” lēmusi turpināt darbu Rīgas domes vadībā, īstenojot 2020. gadā iesāktās pārmaiņas rīdziniekiem. Mēs turpināsim izglītībā iesākto, uzlabojot skolēnu...

Foto

Elektrības sadales tarifi - kļūda, kas tiks izlabota decembrī...

Laiku pa laikam sabiedrības viedoklis tomēr tiek ņemts vērā. Premjers ir apsolījis decembrī pārskatīt sadales tarifus. Tātad...