Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Zintis

29.05.2017. 12:55

Rakstā ļoti vienpusējs viedoklis par labu tikai vieniem, kas nonāk pretrunā ar SATVERSMI un civillikumu.

Tas īsti neies cauri ...!

Atbildēt

Aivars Andersons

21.05.2017. 12:35

»

Skaidrs, tā ir NA programma

Autors ir pareizi atradis apzīmējumu - oragnizētā noziedzība...


Biedrībai NA ( Nacionālā apvienība) nav nekāda sakara ar Saeimā esošo viltvāržu apvienību, kas prettiesiski lieto NA .lai jauktu cilvēku prātus.Ar biedrības programmu var iepazīties na-apvieniba.lv

Atbildēt

!

17.05.2017. 19:38

Iepriekš nosauktās publikācijas liek mums papildināt aicinājumu demisionēt arī KNAB priekšnieka v.i. Ilzei Jurčai, Latvijas Republikas Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētājai, ūjinātājai Solvitai Āboltiņai un arī pašam Satversmes aizsardzības biroja direktoram Jānim Maizītim, jo arī viņi ir atbildīgi par radušos stāvokli, par ko Latvijas valdību pelnīti kritizē jau starptautiskās organizācijas.

Atbildēt

Tev galvā spainis, bez smadzenēm

16.05.2017. 22:30

»

Rainis

Tāda sajūta, ka pats rakstnieks komentē savus memuārus


Izlikties nav slikti. Vismaz mierinājums ja"izliekas". Iespējams, ka "rakstnieku" laikam nesakr vai vismazāk rūp aprakstītās problēmas, jo tajās tiek aprakstītas tās, kas attiecas tikai uz citiem - pats savas problēmas neizklāsta vai to nemaz nav.

Atbildēt

Rainis

16.05.2017. 21:26

Tāda sajūta, ka pats rakstnieks komentē savus memuārus ...! :)

Atbildēt

juristi raksta

16.05.2017. 09:49

LATVIJAS JURISPRUDENCES SPECIĀLISTU UN EKSPERTU ASOCIĀCIJA
Reģistrācijas numurs 40008245829
Rīgā, 2017.gada 15.maijā

Iesniegums.
Nr. 18/05.2017
LR Valsts prezidentam Raimondam Vējonim
LR Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei
LR Ministru kabineta prezidentam Mārim Kučinskim
Nacionālās Drošības Padomes priekšsēdētājam Raimondam Vējonim
LR Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētājai Solvitai Āboltiņai
LR ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieiram
LR tieslietu ministram Dzintaram Rasnačam
KNAB priekšnieka v.i. Ilzei Jurčai
2017.gada 14.maijā laikrakstā NRA ir nopublicēti divi raksti par korupcijas apkarošanas un novēršanas jautājumiem:
1. SAB direktors: KNAB daudzas lietas ir apstājušās un nav darba rezultātu
2. Deputāti apdraud smago korupcijas noziegumu izmeklēšanu
Latvijas Jurisprudences speciālistu un ekspertu asociācija un citas biedrības jau labu laiku ceļ trauksmi, ka pie pašreizējā tieslietu ministra Dzintara Rasnača, ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera cilvēkiem nav pieejama ne taisnīga tiesa, ne taisnīga prokuratūra.
Mēs atgādinam, ka žurnālista Lato Lapsas vadītā portālā Pietiek ir nopublicēti vairāki aicinājumi demisionēt tieslietu ministram Dzintaram Rasnačam un ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieiram.
Līdz šim Dzintars Rasnačs un Ēriks Kalnmeiers ciniski izlikušies neredzamun un nedzirdam šos atmaskojošos rakstus ar aicinājumu viņiem demisionēt.
Varbūt, ka Dzintars Rasnačs un Ēriks Kalnmeiers demisionēs pēc šīm kritiskām publikācijām, kad pašreizējais Satversmes aizsardzības direktors Jānis Maizītis spiests atzīt valsts nozagšanu un to, ka nekas netiek darīts tās atgūšanai. Gribētos gan zināt, kādu atbildību par to nesīs līdz šim darījuši dāsni apmaksātie uzraugošie prokurori, augstākas pakāpes prokurori un ģenerālprokurors?
Iepriekš nosauktās publikācijas liek mums papildināt aicinājumu demisionēt arī KNAB priekšnieka v.i. Ilzei Jurčai, Latvijas Republikas Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētājai Solvitai Āboltiņai un arī pašam Satversmes aizsardzības biroja direktoram Jānim Maizītim, jo arī viņi ir atbildīgi par radušos stāvokli, par ko Latvijas valdību pelnīti kritizē jau starptautiskās organizācijas.
Tāpat arī aicinam veicināt jaunu, zinošu un godīgu darbinieku ienākšanu tiesību aizsardzības iestādēs, lai atgūtu nozagto valsti un atjaunotu tiesiskumu.

Atbildēt

Nu gan sagribēji

15.05.2017. 11:57

lai tiesnešus par acīmredzami nelikumīgiem spriedumiem sauktu pie atbildības :):):) To es gribētu redzēt :)

Atbildēt

Man patīk pasakas

15.05.2017. 10:21

»

tanks007

;,;,;,Nekustamā īpašuma nodoklis ieiet katras pašvaldības kasē nevis caurajā valsts katlā, tāpēc jābrauc virsū ir pašvaldībām, kuras tērē šo zemes un ēku nodokli...


Dabū nu tos 1.50 kvm un dabū noslģt servitūtu, kad tev jau uzbliezts gabals, ko tu "lieto" divas reizes dienā lieto tai pārejot pāri, kur smagie pašvaldību auto- apgrūtinātās zemes lietotāji ikdienā brauc, brauc veikali, brauc preču piegādātāji, brauc Latvenergo, kanalizācija, gāze utt.- un tev par sagrauto segumu liek maksāt, pieprasot 15-20 000 ar tavas mājas izdevumu tāmi.
Pamēģini samazināt zemi, pamēģini atkarot apgrūtinājumus! Pasakas. Tev uzblieda un maksā raudādams. Pareizi autors atgādina, kā jākārto pilnvērtīgs zemes robežu plāns, zeme jāmēra pēc formulas, nevis - uzblieš pēc acumēra un "lieko" zemi tev, vergam. Ar mafiju - organizēto noziedzību jācīnās, jāiet piketēt tieši pie Tieslietu moinistrijas un Augstākās tiesas, kas taisa šo likumus un spriedumus.

Atbildēt

Ciniķis

15.05.2017. 09:41

»

Taisnība

Cit­aāts...


Par ko tu runā? Par kādu vēsturisko taisnīgumu? Šlitkes banda tās zemes izblēdīja ar noziedzīgām metodēm burtiski pirms dažiem gadiem. Pat ne 90tajos. Viņi demagoģē par kaut kādiem senčiem utt. Tikai kādi senči? Viņi vienkārši ar viltu un kukuļiem sagrābās zemes burtiski iepērkot vajadzīgos likumus un tiesu spriedumus, kas ļautu brīvi un nesodīti parazitēt uz neaizsargātākās tautas daļas. Lai noskaidrotu kā šlitke un co ieguva savā īpašumā tās zemes un kā dabūja sev vajadzīgos likumus un spriedumus ir jābūt krimināllietai. Bet tu piedāvā cietušajiem pārdot dzīvoklus un braukt uz Valku? Lai šlikte bauda parazitēšanas augļus? Tu joko? Tur ir jācīnās ar visām metodēm, citādi viņš saeimā nopirks likumu par to, ka visi maksā šlitkem šlitkes nodokli.

Atbildēt

tanks007

15.05.2017. 04:33

;,;,;,Nekustamā īpašuma nodoklis ieiet katras pašvaldības kasē nevis caurajā valsts katlā, tāpēc jābrauc virsū ir pašvaldībām, kuras tērē šo zemes un ēku nodokli.
.;.;.;.;Un nav ko taisīt problēmas, kur tās var arī nebūt, jo ir jāpanāk tikai tik daudz, lai zemei zem daudzdzīvokļu mājas kadastrālā vērtība ir "O" EUR, bet lai piekļūtu līdz savas mājas ārdurvīm dzīvokļa īpašniekam ir jānoslēdz ar zemes īpašnieku servitūta līgums par gājēju ceļa izmantošanu 1.5 metru platumā līdz mājas durvīm, bet biezie automašinu īpašnieki lai noslēdz servitūta līgumu par zemes izmantošanu automašīnas novietošanai un visi būs laimīgi un apmierināti. Nevajag visiem maksāt par zemi mājas apsaimniekošanai, jo par zemē ieraktām trubām vai inženierkomunikācijām nevienam nekas nav jāmaksā!

Atbildēt

Tu jauc gaisu

14.05.2017. 23:49

»

Taisnība

Cit­aāts...


Tu te vis ko pieputroji. Katram savs gadījums. Nevajag putrot un jaukt gaisu. Dzīvokļus saņēma par darbu, par nopelniem, ja neskaita okupācijas iepludinātos cilvēkresursus, kuri eksistēja uz privilēgijām. "Lēti dzīvokli" - dāvanas - uzkraut cilvēkiem šos graustus ar nolietotām komunikācijām ūdensapgādei, radiatori, apkurei, jumtiem un pat kapitāli postošām ēkām - ir noziegums, nvis dāvana. Pat ienaidniekam nenovēlu tādu dāvanu, vēl klāt verga maksu par nomas zemi, kuru faktiski lieto visa pilsēta. "Dāvanā" jādzīvo stresā un nomāktībā, kā karalaukā ar apsaimniekot\āju, ar zemes īpašnieku, ar remontiem - kā slaucamas govis.
Protams, apmēram puse pilsētās hipotēkas neizmaksāja ne lata un dabūja mantojumu tieši dāvanā, pārdeva un un spekulanti židugalvas slitkes spīdzina tautu.

Atbildēt

Taisnība

14.05.2017. 22:28

Cit­aāts:
PAŠLAIK SVARĪGĀKAIS – NOVĒRST KADASTRĀLĀS VĒRTĒŠANAS KRIMINĀLĀS TENDENCES, ATJAUNOT NEKUSTAMĀ ĪPAŠUMA, TAJĀ SKAITĀ „DALĪTĀ ĪPAŠUMA” ZEMES VĒSTURISKI TAISNĪGU KADASTRĀLO VĒRTĒŠANU.

Nu tad sākam: Pirmkārt, visiem, kuriem atjaunoja nekustamā īpašuma tiesības uz 1940. gadu, neprasot kompensēt Zemes bankai vēl neizmaksātās hipotēkas, liekam to izdarīt. Citādi stulbi sanāk, ka mans vectēvs, liekot latu pie lata, praktiski visu summu par saviem 20 hektāriem bija samaksājis, bet kaimiņš, plencis, nebija atmaksājis neko, bet viņa mantinieki arī saņēma bez maksas 20 hektārus, jo ūtrūpe bija paredzēta tikai nedēļu pēc okupācijas un dokumenti par to netika noformēti.
Otrais: Privatizējot dzīvokļus pilsētās, deviņdesmitajos gados kadastrālā vērtība tika noteikta pēc citas metodes, līdz ar to par vienādu maksājuma summu sertifikātos tika privatizēti dzīvokļi visā Latvijā līdzīgi. Tikai izrādījās, ka nākamajā dienā pēc privatizācijas, Rīgā tā vērtība trīskāršojās, bet Viļakā uz pusi samazinājās. Varbūt arī šo vēsturisko netaisnību likvidējam un liekam rīdziniekiem kompensēt savas no debesīm nokritušās dāvanas lēti nopirktu nekustamo īpašumu veidā?
Un, galu, galā, ja jau Jūs tur šļitku žīdi atkal tik nekaunīgi slauc, tak pārdod to Rīgas dzīvokli ar uzviju un pārcelies uz Valku, tur tos pat par velti dod!

Tāda tā vēsturiskā taisnīguma koncepcija...

Atbildēt

Re kā

14.05.2017. 21:28

»

Re kā

Sabiedriskā morāle...


Tauta
Valsts var attīstīt tikai to vērtību sistēmu, kura ir tautas garā un prātā. Valsts nevar mākslīgi uzspiest citu tautu vērtību sistēmu, kas vienmēr ir noteiktas mākslīgas ideoloģiskās sistēmas uzspiešana un kurai ir savas doktrīnas saskaņā ar svešās valdošās elites interesēm.
Tāds viedoklis dominēja vēsturiski ilgu laiku. Vēsturiski ilgu laiku bija aizdomas, ka tautu var vadīt un ar tautu var manipulēt. Tagad šīs aizdomas ir izvērsušās stabilā un legālā konstatācijā. Valdošās elites publiski nekaunās atzīt, ka tauta ir vadāms fenomens un tas ir normāli.
Agrāk bija zināms viedoklis par tautas aizstāvjiem. Tauta pati sevi neaizstāv. Tas bija skaidrs. Skaidrs bija arī tas (jaunajos laikos), ka tautu aizstāv tās inteliģence. Inteliģences misija ir kalpot tautai, realizējot apgaismības un sociāli politiskos projektus
Jau 19.-20.gs. mijā aktuāls kļuva jautājums par inteliģences kvalitāti. Eiropā tas bija starptautiska rakstura jautājums, jo inteliģences kvalitāte (nespēja aizsargāt tautu) izraisīja bažas un neapmierinātību daudzās zemēs. Īpaši tajās zemēs, ar kuru tautu valdošā elite veica grandiozas manipulācijas.
Tās Austrumeiropas tautas, ar kurām 20.gs. beigās sāka grandiozi manipulēt Rietumu (ASV) valdošā elite, uzspiežot t.s. liberālās demokrātijas, patērēšanas sabiedrības, hēdonisma vērtības, visvairāk izjuta savas inteliģences palīdzības nepieciešamību, jo tautas intuitīvi pretojās „eiropeiskās kultūras augstākajiem sasniegumiem”.
Tautas intuitīvi saprata, ka tām uzspiež svešas un organiski nepieņemamas vērtības. Taču Austrumeiropas daudzās zemēs ar Latviju priekšgalā inteliģence izrādījās ļoti vāja, neapzinīga, nelojāla savai tautai, uzpērkama, zombējama, pakalpīga, nodevīga. Atsevišķām tautām (latviešiem) inteliģences līmenis ne reti ir noslīdējis līdz deģenerātu pakāpei, kas var ļoti negatīvi atsaukties uz attiecīgās tautas likteni – pastāvēšanas un saglabāšanās iespējām. Tautas dzīve bez savas inteliģences ir dzīve bez galvas un sirds – prāta un sirdsapziņas. Saprotams, tā nav dzīve, bet nīkuļošana, nevarot sagaidīt savu pēdējo stundu.
Krievijas inteliģences kāda daļa ir spējīga palīdzēt tautai saglabāt un attīstīt savas kultūras vērtību sistēmu. Tauta to redz un jūtas gandarīta par inteliģences misijas realizāciju. Taču otra inteliģences daļa (5.un 6.kolonna) tautu tūlīt nosauca par „тупое быдло”, jo atsakās „eiropeizēties”.

Atbildēt

Un?

14.05.2017. 21:24

»

Re kā

Tauta...


Vai šīs lekcijas nevar lasīt citur, par maksu? Te nav īstā vieta plāt savus tekstu palagus.

Atbildēt

Piliens jūrā

14.05.2017. 21:20

»

viedais

Paldies Klementij par cīņu ar parazītiem. Tu neesi viens. Tā domā daudzi. Ar laiku no šīm idejām iedvesmosies daudzi. Cīņa kļūs organizētāka un skarbāka. Šobrīd lielākā daļa klusē. Jo domā, ka tas viņus neskars. Ka viņu ienākumus un dzīves līmeni parazītu likumdošanas akti neskars. Bet skars. Un viņi...


Nesaprotu, kā šie parazīti neapjauš, ka viņiem pašiem un viņu bērniem ir un būs jādzīvo šajā naidīgajā un sagandētajā vidē, kuru viņi ar savu alkatību un gara nabadzību radījuši...šāda valsts iet postā.

Atbildēt

fakts

14.05.2017. 21:13

Rigas domei sudzejas par toksisku nodoklu uzliksanu . Par sudzesanos uzlika vel lielakus nodoklus. Velesim atkal par Usakovu...

Atbildēt

Un?

14.05.2017. 21:12

»

Re kā

Sabiedriskā morāle...


Iesakāt sabiedriskās morāles potes?

Atbildēt

Skaidrs, tā ir NA programma

14.05.2017. 21:04

»

piska

Klementij, tās visas ir vecas dziesmas. Paskaties, kas notiek tagad. Šlitke uz tiem PZD gabaliem raksta hipotēkas par simtiem miljonu. Nekāda izpirkšana nebūs


Autors ir pareizi atradis apzīmējumu - oragnizētā noziedzība .
Šī visa Tieslietu ministrijas, Nacionālās Apvienības partijas darbība ir darbības imitācija, kā apmuļokt tautu, tas ir čekistisks gājiens, patiesi - organizētās noziedzības elementu satāvdaļa, atbalsts un varbūt pat līdzdalība, to starp, atbalstot netaisnīgos tiesu spriedumus.

Tā ir NA programma par "latvisku Latviju"? Kā vairāk tautas padzīt trimdā?

Atbildēt

Re kā

14.05.2017. 20:33

»

Re kā

Tauta...


Sabiedriskā morāle
Sabiedriskās morāles centrā ir jābūt likumības kultam, kad likumība ir sabiedrības locekļu svētākā lieta un likumības ievērošana ir katra sabiedrības locekļa morālais imperatīvs. Ja tas tā nav, tad ātri iestājās nelikumības kults. Tā tipiskākie atribūti ir visatļautība, tiesiskais nihilisms, šizofrēniska likumu interpretēšana, noziegumu brīvības akceptēšana.
Sabiedriskās morāles centrā likumības kults var būt tikai tad, ja sabiedrībā likuma lomu izpilda cilvēku sirdsapziņa - ģenētiski sakņota tiesiskuma un taisnīguma apziņa kā tautas mentalitātes īpašība. To var veicināt tautas kultūra – tautā praktizētā reliģiski morālā, laicīgi tikumiskā audzināšana ģimenē, skolā, darbavietā. Ļoti liela loma ir adekvātai ideoloģijai, kas var panākt likumības kulta nostiprināšanos sabiedrības garīgajā klimatā. Tas ir klimats, kurā vispārpieņemta norma ir likumu ievērošana, kam seko ne tikai attiecīgie politiskās varas institūti, bet cilvēki paši saskaņā ar savu morālo pārliecību un iniciatīvu nelikumību novēršanā. Kultūras sasniegumi ģenētiski transformējās cilvēku gēnos – bioloģiskajos mehānismos. Zinātne tagad par šo mutācijas procesu zina jau diezgan daudz.

Atbildēt

piska

14.05.2017. 20:18

Klementij, tās visas ir vecas dziesmas. Paskaties, kas notiek tagad. Šlitke uz tiem PZD gabaliem raksta hipotēkas par simtiem miljonu. Nekāda izpirkšana nebūs.

Atbildēt

švamme

14.05.2017. 18:58

"Honesty is a very expensive gift. Don’t expect it from cheap people."
— Warren Buffett

Atbildēt

lūk tā

14.05.2017. 18:40

»

Re kā

Tauta...


priedītis pats ar sevi sarunājas

ir jau daudz noziedznieku, bet ne jau priedīši ir tie (un nekad nebūs), kas vērsīs situāciju uz labu.. tie spēj tikai rakstīt, un lai piedotu svarīgumu savām ķēpām, lieto pārāk daudz svešvārdu, bet spēkam - lamas. Tādi nekad nav bijuši tautas līderi, bet aizkrāsnē d!rsēji

Atbildēt

Re kā

14.05.2017. 16:42

»

Re kā

Tauta...


Tauta
Tautas spēku apliecina saimnieciskā aktivitāte, dzimstība, spēja aizstāvēt savas intereses. Raksturo arī tādu parādību klātbūtne kā narkomānija, alkoholisms, noziedzība. Tautas dzīvē likumi nelīdz, ja tautā nav nerakstītas uzvedības normas, tradīcijas, morālie un reliģiskie principi, kam visam ir lielāka reālā slodze nekā likumiem un varas autoritātei. Malka nedeg, ja bijusi ūdenī. Tauta micās uz vietas, ja dzīvo pati savos atkritumos un tās dzīvē visu nosaka tautas kriminālais slānis. Ļoti svarīgs moments tautas dzīvē ir demogrāfija. Tautas dzīve ir iekārtota tā, kā ir iekārtota ģimenes dzīve: jo lielāka ģimene, jo tā ir varenāka, spēcīgāka, rezultatīvāka.

Atbildēt

Tukša

14.05.2017. 16:40

»

viedais

Paldies Klementij par cīņu ar parazītiem. Tu neesi viens. Tā domā daudzi. Ar laiku no šīm idejām iedvesmosies daudzi. Cīņa kļūs organizētāka un skarbāka. Šobrīd lielākā daļa klusē. Jo domā, ka tas viņus neskars. Ka viņu ienākumus un dzīves līmeni parazītu likumdošanas akti neskars. Bet skars. Un viņi...


padumja puišeļa muldēšana. Latviešus var iebiedēt, tikai kādu porciju no viņiem pakarot, nošaujot, noindējot, saraujot gabalos, nocērtot galvas un krāniņus. Tie taču ir mēsli, kuri ar labu nekad neko nav sapratuši. Tikai ar iebiedēšanu lopi ir turēti stallī.

Atbildēt

viedais

14.05.2017. 15:54

Paldies Klementij par cīņu ar parazītiem. Tu neesi viens. Tā domā daudzi. Ar laiku no šīm idejām iedvesmosies daudzi. Cīņa kļūs organizētāka un skarbāka. Šobrīd lielākā daļa klusē. Jo domā, ka tas viņus neskars. Ka viņu ienākumus un dzīves līmeni parazītu likumdošanas akti neskars. Bet skars. Un viņi par to pārliecināsies. Kad cilvēkus sāks likt ārā no mājām, kārtējās parazītu nepiepildāmās alkatības dēļ, tad būs īstais laiks organizēties un dot pretsparu. Šobrīd parazītu, zagļu un korupmantu sazagtās bagātības cītīgi sargā specdienestu un policistu vergi par sviestmaizi. Viņi nesaprot, ka parazīti parazitē arī uz viņiem. Kadastrālās vērtības skars arī viņus. Viņi to nesaprot. Sidrs dziļumos nojauš. Bet nesaprot. Juridiska cīņa ir bezjēdzīga. Likumi un tiesas ir parazītu pusē. Es pat teiktu, ka likumi ir daļa no parazitēšanas sistēmas. Tiko parazīti konstatē nepilnības, kuras var izmantot aplaupāmie, tā nekavējoties tiek izstrādāti grozījumi. To dara parazītu noalgotie ierēdņi, kuri tāpat kā policisti saņem niecīgu daļu un uz kuriem pašiem attieksies šie likumi. Viņi arī nesaprot. Tāpēc būtu jāveic spēcīgs ideoloģiskās izskaidrošanas darbs. Jādemotivē tie, kuri aizstāv parazītu intereses paši nebūdami peļņas smēlēji. No katra vajag tikai mazliet. Tikai tik cik ir viņa atbildībā, lai parazītiem sāktos nopietnas problēmas. Parazīti bez organisma ( tautas) eksistēt nespēj. Tautai ir jāatmodina imunitāte un jātiek no viņiem vaļā. Tā vai citādi.

Atbildēt

Re kā

14.05.2017. 14:59

Tauta
Tauta ir vēsturiska parādība; rodas no vairākiem etnosiem, kuru sākums var būt asinsradniecība. Tauta reizē ir bioloģisks veidojums un reizē ir sociāls veidojums, jo dzīvo saskaņā ar sociāliem likumiem. Tautas pazīmes ir 1) tautas sastāvs (vecuma grupas, šķiras utt.) un 2) tauta kā veselums ar noteiktu mentalitāti. Mentalitātes kritēriji ir tādi paši kā cilvēku mentalitātes kritēriji: intelekts, radošais potenciāls, drosme, uzņēmība, stingrība, labsirdība, tieksme uz nodevību un paniku, izturība, pašcieņa, sabiedriskums, atturība, organizētība. Tautai var būt sava sociālās organizācijas forma – valsts. Valsts iekārta tautas mentalitātes veidošanās procesā nav galvenais faktors, kā mēdz uzskatīt. Tas ir svarīgs faktors. Taču ne vairāk svarīgs faktors kā citi faktori – dabas apstākļi, tautsaimniecības raksturs, vēsturiskie apstākļi, mūsdienās teiktu – ģeopolitiskā pievilcība, reliģija, ideoloģija, kultūras mantojums, demokrātija kā ideoloģiskā norma. Rietumu tautu mentalitātes iezīmes: paaugstināta noslieksme uz individuālismu, augsts intelektuālais un radošais potenciāls, spēja izgudrot, prakticisms, lietišķība, aprēķinātība, konkurētspēja, avantūrisms, zinātkāre, emocionālais vēsums, godkāre, pašcieņa, pašdisciplīna, pašorganizētība, etniskā pārākuma apziņa, menedžera dotības, jūtu savaldība, teatrālisms.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Van Gog, noliec pindzeles un ej strādāt?

FotoDaudzi impresionisma aizsācēji nevarēja nopelnīt, un, pēc mūsu finanšu ministra Reira ieteiktā, mums varbūt nebūtu impresionisma un citu ģēniju, bet būtu kādi ierindas darbinieki vai pašnāvnieki.
Lasīt visu...

21

Ministru prezidentam es ieteiktu uzlikt respiratoru arī tad, kad ļoti gribas izlikties par mediķi un izteikties

FotoEs labprāt nēsāju masku slimnīcā un intensīvās terapijas nodaļā vai operāciju zālē bez maskas neietu. Man nav grūti uzlikt masku arī veikalā un vilcienā, bet neredzu jēgu, jo no vīrusa maska nesargā gandrīz nemaz.
Lasīt visu...

21

Par pulksteņa grozīšanu

FotoReizi gadā grozīt pulksteni un pāriet uz tā saukto vasaras laiku ir deviņpadsmitā gadsimta ideja, kuru pirmo reizi piedāvāja vīrs, vārdā Džordžs Hudzons, kurš aizrāvās ar vaboļu un insektu kolekcionēšanu. Hudzonam ļoti gribējās, lai pēc darba viņam atliek vairāk dienasgaismas stundu savam hobijam.
Lasīt visu...

3

Es visu izdarīju lieliski, bet tagad atbildība jāuzņemas valdībai kopumā un premjeram kā komandas kapteinim

FotoLai kuram no uzskatiem piekrītat – SARS-CoV-2 vīrusa izplatības spējš pieaugums rudenī visā Eiropā un citur pasaulē ir otrais vilnis vai pirmā viļņa turpinājums, pēc mierīgas vasaras atkal kāpj inficēto un saslimušo skaits, un valstis spiestas atgriezties pie ierobežojumiem. Kumulatīvā 14 dienu incidence uz 100 tūkstošiem iedzīvotājiem Eiropā 25.oktobrī zem rādītāja 100 bija vien 5 valstīs, Latviju ieskaitot. Vidējais ES/EEZ un UK rādītājs – 249,8 (23.10.).
Lasīt visu...

21

Vilks vai lācis? Jeb maskas - sociālā kontrole?

FotoIedomāsimies, ir jauks pavasara rīts, jūs esat pārvācies jaunā dzīvoklī un, mīkstās čībās sēžot jaunajā dīvānā, glaudāt savu kaķi. Pēkšņi aiz sienas sākas neganta bļaušana, trauku sišana, jūs satraukts izskrienat un zvanāt pie durvīm - kas lēcies? Durvis atver kāda samiegojusies seja un norūc - ko jūs te meklējat, esat no policijas? Ar laiku pie šiem trokšņiem jūs pierodat un cenšaties nepievērst uzmanību, jo tur taču dzīvo histēriski kaimiņi.
Lasīt visu...

21

Gudrie mācās no citu kļūdām, „gobzemieši” — no savējām: COVID-19 Krievijā

FotoŠoreiz būs stāsts nevis par sen jau visiem apnikušo Aldi Gobzemu, Ciekura muļķībām, Pļaviņa folijas cepurītēm vai Jeremejeva paranoju, bet gan par COVID-19 nāves izkapti darbībā Krievijas plašajos laukos.
Lasīt visu...

12

Par tomiem lūšiem un citiem alkoholiķiem – baznīcas vajātājiem

FotoNesen zināmās aprindās pazīstamās cehs.lv radošais direktors Toms Lūsis atbilstoši savai „humora” izjūtai „izjokoja” baznīcas darbību ierobežojumu laikā, kas saistīti ar Covid19. Citiem vārdiem sakot, Toms uzsāka nodarboties ar ļoti ienesīgu un šodien ļoti populāru darbību - baznīcas vajāšanu.
Lasīt visu...

21

Maskēt kopējo atbildību

FotoAizvakar Ministru kabinets vienojās, ka par mutes un deguna aizsegu nelietošanu sabiedriskās vietās varēs piemērot sodu līdz 50 eiro apmērā. Lai šīs izmaiņas varētu stāties spēkā, Saeimai jāapstiprina grozījumi COVID-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā. Likumprojekts skatīšanai Saeimā tika virzīts steidzamības kārtā, un par tā nodošanu komisijām nobalsojām šorīt. Līdz šim visi ar pandēmijas ierobežošanu saistītie priekšlikumi Saeimā tika izskatīti patiešām steidzamības kārtā — tajā pašā dienā, apzinoties, ka runa ir par sabiedrības veselību un kavēšanās šeit neder.
Lasīt visu...

21

Kurš pēdējais izslēgs gaismu nelielajās pašvaldībās?

FotoRudens tradicionāli ir laiks, kad zemnieka sētā apcirkņi tiek pildīti ar vasaras sezonā sarūpēto. Ja gads ir bijis labs, tad saimnieks uz gaidāmo ziemu raugās ar zināmu optimismu, ja slikts – savelk jostu ciešāk. Pavisam sliktā jākar zobi vadzī. Savukārt pašvaldībām lapkritis ir laiks, kad jāatsāk ikgadējā cīkstēšanās par tām atvēlēto finansējumu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

“Ganāmpulkam” pieaugot, aug pieprasījums pēc “ganītājiem”

Koronavīruss ir izraisījis ne mazums diskusiju un viedokļu sadursmju gan speciālistu aprindās, gan sabiedrībā. Taču arvien biežāk parādās atsevišķi eksperti...

Foto

Jautājums – kāda ir C19 Pasakas morāle? Kāds ir Lāsts?

Uz kādas vientuļas salas vārdā Pasaule dzīvoja 100 ciltis (Valstis), kuras vadīja Valdnieki, un viens Burvis...

Foto

Signāls

Vai maskas lietošana pēc koloniālās pārvaldes lēmuma ir medicīniski pamatota? Drīzāk nē nekā jā. Kādēļ tad cilvēki liek uz sejas to? Jo viņiem ir bailes....

Foto

Maskai nav nekāda sakara ar valdības gāšanu

Reāli fakti - Covid19 ir lipīgs, paaugstinās temperatūra, pazūd oža, bezspēks utt. Iespējams, daudzi jau ir pārslimojuši bez acīmredzamiem...

Foto

Nevienam nevajadzētu būt tiesībām lemt par cita cilvēka dzīves vērtību

Šogad ir apritējuši 10 gadi, kopš Latvijas Republikā ir stājies spēkā likums “Par Konvenciju par personu...

Foto

Krīzes brīdī pacientus šķiros…

Tātad Latvija tagad ieviesīs praksi, kādu it kā pielieto daudzās pasaules valstīs, kad krīzes apstākļos šķiro pacientus – kurus ir vērts ārstēt,...

Foto

Priekšlikumi Latvijas Republikas Ministru prezidentam K.A. Kariņam: ierosinu pilnībā pārtraukt jaunu klientu ievietošanu valsts sociālās aprūpes centros

Viena no tiesībsarga funkcijām ir veicināt privātpersonas cilvēktiesību aizsardzību...

Foto

Nevis masku nēsāšana, bet gan C19 pneimonija ierobežo tavu brīvību

Vai man ir pazīstamie, kuri slimo vai ir miruši no C19** infekcijas? Vai tas, ka es...

Foto

Covid19 spilgti izgaismojis melnus plankumus Latvijas medicīnā, bet, iespējams, krīze Baltkrievijā pavēra ceļu to lāpīšanai

Kaut arī no 3. jūnija oficiāli ir pieejami visi valsts apmaksātie...

Foto

Krievijas KDLO dienas ir skaitītas: Putina 5. pants nedarbojas

Nav noslēpums, ka Kaukāzs vienmēr ir bijis ne visai sagremojams kumoss ne tikai cara laiku Kremlim, bet...

Foto

Taksometru sektorā ēnu ekonomika zeļ un plaukst

Kurš gan nav pieradis, ka politiķi sola, pēc tam atkal sola un tad jau politiķi mainās – pirmo solītāju...

Foto

Satversmes tiesa lēmusi atcelt iepriekšējo praksi, piedzenot parādus un kompensācijas par bojātiem dabasgāzes skaitītājiem

Jau šī gada martā sabiedrība tika informēta par spriedumu, kurā Satversmes tiesa...